Észak-Magyarország, 2003. május (59. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-19 / 115. szám

2003. május 19., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG $ SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 26. forduló Putnok - Hajdúnánás 1-1 (1-1) Putnok, 400 néző. Vezette: Kiss L. Putnok: Regős S. - Nagy, Márkus, Tóth, Tamás- Szabó, Farkas S., Gál (Molnár Cs.), Bányász - Koszta, Farkas T. Edző: Kőrössy Pál. Hajdúnánás: Oláh - Nagy Zs., Tar, Nagy T., Papp- Szabó, Kondora, Nagy II Z. (Nagy I Z.), Oborzil- Horváth (Bagoly), Mikita (Seres). Edző: Gyarma­ti András. Gólszerző: Koszta (1-0) a 28., Horváth (1-1) a 32. percben. Jók: senki, Hl. az egész csapat. Kőrössy Pál: - Sajnos igazságos eredmény szü­letett, mert nem tudtuk feltörni a jól védekező el­lenfél védelmét. Gyarmati András: - Végig egyenrangú ellenfelei voltunk a Putnoknak, ez mindennél többet mond. Sátoraljaújhely - Záhony 2-2 (1-0) Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Krasovszky. STK: Mata - Szabó, Ocsenás, Dókus, Janikő - Bodnár, Csáki, Tokár (Paranai, Komlósi), Ablon- czi - Trembulyák (Tóth J.), Pothurszky. Edző: Zsó­fi József. Záhony: Czene - Bérezik (Balogh), Sevcsuk, Lip- ták, Vincze - Dudnik, Krizsán, Molnár, Bagin (Karaf- fa) - Karasz, Babjak. Edző: Révész Csaba. Gólszerző: Pothurszky (1-0) a 17., Trembulyák (2- 0) a 76., Karasz (2-1) a 79., Babjak (2-2) a 84. percben. Kiállítva: Sevcsuk. Jók: Ocsenás, Janikó, Pothurszky, ill. Babjak, Mol­nár, Karasz. Zsófi József: - Kulcsjátékosaink hiányát végig érez­tük, de 2-0-ás vezetésünk után biztosan kellett volna nyerni a mérkőzést. Révész Csaba: - Remélem, ennek az egy pontnak nagy jelentősége lesz a végelszámolásnál. Szirmabesenyő - Rakamaz 2-0 (2-0) Szirmabesenyő, 250 néző. Vezette: Buczkó. SZISE: Róza - Kiszely, Lázár, Nagy, Kerényi - Szu- ba, Márton (Matő), Dóczi (Kollár), Lasztóczi - Sza­bó, Mészáros. Edző: Zupkó Mihály. Rakamaz: Kanócz - Székely, Czap, Göncz, Bol­dog (Galambosi) - Spisák, Szilágyi (Asszony), Kákóczki, Kozák - Szécsi, Reznek. Edző: Kiss Mik­lós. Gólszerző: Mészáros (1-0) a 25., Szabó (2-0) a 35. percben. Jók: az egész csapat, ill. senki. Zupkó Mihály: - A fegyelmezett, egymást kisegí­tő munka nem is hozhatott más eredményt, csak győzelmet. Gratulálok a játékosoknak. Kiss Miklós: - Mire megszoktuk a viszonyokat olyan hátrányba kerültünk, amit már nem tudtunk ledolgozni. Mezőkövesd - Ibrány 3-1 (2-1) Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Kegyes. Mezőkövesd SE: Varga L. - Kovács, Bocsi, Árvái, Nyeste - Szabó L., Ragó, Varga Z. (Szamosi), Soltész - Karancsi (Tóth), Báder (Kada). Edző: Nyikes Mátyás. Ibrány: Mudri - Ignácz, Bíró, Hermann A. (Kovács), Bárdi (Balogh) - Kántor, Imre, Babjak, Majchrovics- Milka (Hegedűs), Pámer. Edző: Ónodi Sándor. Gólszerző: Varga Z. (1-0) a 12. Báder (2-0) a 24., Bárdi (2-1) a 32., Varga Z. (3-1) a 89. percben. Kiállítva: Bocsi a 20. percben. Jók: az egész csapat, ill. Pámer, Mudri. Nyikes Mátyás: - 70 percen át emberhátrányban lévő csapatunk maximális erőbedobással, nagy­szerűen küzdve megérdemelten nyert. Ónodi Sándor: - Ennyi helyzetet nem lehet bün­tetlenül kihagyni. Gratulálok a hazai csapatnak mert megmutatta, hogyan lehet emberhátrányban nyerni. Szakoly - Mád 1-0 (0-0) Szakoly, 200 néző. Vezette: Orosz. Szakoly: Cziotka - Boros, Burik, Balázs, Tardi - Vass, Fiumei (Ember), Palaga, Sándor - Nagy (Bartha), Ványi. Edző: Boros Gyula. Mád: Braun - Turbucz, Martis, Haraszin, Tatárka- Toplenszki, Uray, Babos, Varga - Buri, Lelt (Kirch- mayer). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Ványi (1-0) a 75. percben. Jók: Boros, Vass, Ványi, ill. Varga, Buri. Boros Gyula: - Nagy küzdelemben fontos ponto­kat szereztünk. Oláh Ferenc: - A gólhelyzetek alapján nem érde­meltünk vereséget. További eredmények Hajdúböszörmény - Vásárosnamény 5-0 Balmazújváros - Tuzsér 3-1 Létavértes - Hajdúdorog1-0 A Tisza csoport állása . v WVV W'C.'-'V vvvwvlv WV *- C'Í'W WV VW V VW W v 1. Putnok26 155 651-38 50 2. Sátoraljaújhely 26 14 7 5 48-20 49 3. Rakamaz 26 14 7 5 46-2449 4. Mezőkövesd26 145 7 35-29 47 5. Tuzsér 26 128 644-2844 6. Hajdúdorog26 124 1039-3540 7. Balmazújváros 26 115 10 4841 38 8. Szakoly26 115 1041-3538 9. H.böszörmény 26 104 1247-48 34 10. Ibrány26 8 9 9 34-41 33 11. Mád26 95 12 383932 12. Sz.besenyő *26 8 7 11 383630 13. Létavértes 26 86 123842 30 14. Záhony26 7 3 16 284424 15. Hajdúnánás 26 66 14 25-47 24 16. V.namény 26 4 4 18 20-63 16 * 1 büntetőpont levonva Bardkai szépségpont a csúfos hétvégére Mindössze egyetlen gólt lőttek az NB Il-es borsodi csapatok a hétvégi fordulóban i* »• A Szeged (csíkosban) nyert Bőcsön Fotó: végh Csaba Ózd, Bocs, Kazincbarcika, Tiszaújváros (ÉM - ME) - Csupán a Kazincbarcika szerzett pontot a megyei futballcsapatok közül a lab­darúgó NB II rájátszásának hetedik fordulójában. A töb­bi gárda hazai pályán sima vereséget szenvedett. Felsőház Ózdi Kohász - Makó 0-3 (0-1) Ózd, 500 néző. Vezette: Telek. Ózdi Kohász: Uhrin - Wettorázzi (Sivák, 72.), Ács, Sivák - Penti, Kun, Kádár (Füleki A. 11.), Tóth K. - Búza - Konyha (Tóth Zs), 85.), Oltyán. Edző: Fitos József. Makó FC: Méne­si - Gyenes, Dálnaki, Sümeghy (Mádi, 80.), Kazán - Görög, Marőti, Krucsó, Brakszatórisz (Széli, 60.) - Kis, Bagi. Edző: Kolozsvári János. 15. perc: Kis jobb oldali szögletét az elméláző ózdi védők között Braksza­tórisz fejelte a kapu jobb alsó sarká­ba, 0-1. 70. perc: Bagi a jobb szélről kanyarí- totta be a labdát a tizenhatoson be­lülre, ahonnan az üresen hagyott Maróti a kapu bal felső sarkába bó­lintott, 0-2. 74. perc: Kis pontos bal oldali beadá­sa üresen találta Marótit, aki kapás­ból a rövid felső sarokba fejelt, 0-3. Jók: Kun, Penti, ill. Dálnaki, Kazán, Maróti. Bagi. Fitos József: - Elkezdtük a haldoklást, amelynek most már kifelé is megmu­tatkoznak a kézzelfogható jelei. Kolozsvári János: - Ugyanolyan mér­kőzést játszottunk, mint Makón. Az a csapat győzött, amelyik kevesebbet birtokolta a labdát. Kölcsönkenyér visszajár. Bőcs KSC - Szeged 0-3 (0-2) Bőcs, 200 néző. Vezette: Nagy L. Bőcs: Balázs - Simon, Kovács, Ta­kács Farkas - Sipos, Szakszón, Nagy (Ondó, 60.), Török (Vodila, 46.) - Kul­csár, Gaál (Zsarnai, 78.) Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Szeged: Halász - Gelbman, Mőrocz, Krausz, Rácz - Csúri, Babos, Bány, Puskás - Kulac- sik, Báli. Edző: Szalai István. 20. perc: Remek vendégtámadás után Kulacsik lépett ki a védők kö­zül, és 10 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt, 0-1. 44. perc: Kulacsik kilépett a jobb olda­lon, középre lőtt labdáját pedig Báli négy méterről fejelte a kapu közepébe, 0-2. 65. perc: Takács Viktor szabálytalan­kodott Bálival a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Csúri elegánsan a ka­pu közepébe helyzete, 0-3. Jók: senki, ill. Báli, Puskás, Kulacsik. Kulcsár Sándor: - Gratulálunk a Szeged­nek, a mi erőnkből sajnos csak ennyire telt. Szalai István: - A helyzetek alapján megérdemeltük a három pontot. Kazincbarcika - Kertváros 0-0 Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Medovarszki I. KBSC: Nagy G. - Zabos (Takács, 61.), Bányai, Kovács Roland - Kovács Ri- chárd, Harnócz, Engi (Orosz, 46.), De­ák, Kerekes - Kovács II. P. (Darai, 84.), Kovács I. P. Edző: Koleszár György. Kertvárosi FC: Balogh Z. - Hegedűs, Márton, Ambrusz, Hőman - Domokos, Varga, Bessenyei (Czipf, 70.), Illés - Fekete (Ignácz Z., 53.), Lehőczki (Ignácz J., 48.). Edző: Huszák Géza. Jók: Zabos, Harnócz, Kovács I. P., ill. Márton, Hóman, Domokos. Koleszár György: - Azért nem nyertünk, mert a játékvezető nem adott meg ja­vunkra egy jogos büntetőt. Huszák Géza: - Rangadóhoz méltó jó mérkőzés volt, de ezúttal a tiszta hely­zeteinket kihagytuk. Alsóház Tiszaújváros - Mátészalka 1-6 (0-2) Tiszaújváros, 100 néző. Vezette: Némethy Anikó. TFC: Juhász - Együd (Lénárt, 46.), Pap, Kazár, Németi - Gulácsi T., Járai, Vicickő, Gaskó (Szilágyi, 46., Nagy, 72.) - Gulácsi B., Bene. Edző: Czerva Zoltán. Mátészalka: Nagy -Unchiás, Ricsei, Torda, Ésik - Ba­logh Gy. (Turzai, 74.), pjtács, Sipos (Szakács, 46.), Balogh J. - Ádám- szki, Seres (Pető, 78.). Edző: Virovecz Pál. 38. perc: Sipos bal oldali középre gu- rítását a teljesen üresen álló Ádám­szki átvette, és az ötösről a bal al­só sarokba gurított, 0-1. 41. perc: Balogh József húzott el a jobb szélen, lágyan átívelt a bal ol­dalra, ahol az érkező Ádámszkl két méterről a kapuba bólintott, 0-2. 48. perc: Ádámszki elfutott a jobb ol­dalon, pontosan gurított a másik ol­dalon érkező Seres élé, aki a hat mé­terről a kapu jobb oldalába bombá­zott, 0-3. 61. perc: A hazaiak a saját térfelük közepén vesztették el a labdát. Ádámszki ugrott ki a védők között, és tizenegy méterről laposan a kapu közepébe helyezett, 0-4. 63. perc: Vicickó ugratta ki Járalt, a középpályás maga elé tette a lab­dát, és a kifutó kapus mellett, mint­egy hat méterről a hálóba helyezett, 1-4. 65. perc: Ádámszkit buktatták az új­városiak tizenhatoson belül. A jogo­san megítélt büntetőt a sértett a jobb alsó sarokba lőtte, 1-5. 71. perc: Balogh J. lépett ki a bal összekötő helyén, laposan Ádámszk- ihoz tette a labdát, aki négy méter­ről az üres kapuba gurított, 1-6. Jók: Juhász, ill. Balogh J., Ádámszki. Czerva Zoltán: - A vendégcsapat megérdemelten nyert, gratulálunk. Virovecz Pál: - Kötelező, megérde­melt győzelmet arattuk. Az alsóház további eredményei Gyula - Nyírbátor 3-0 Baktalórántháza - Orosháza 2-2 A SZABOLCS GABONA CSOPORT ÁLLÁSA Felsőház 1. Kertvárosi FC29 177 5 59-2258 2. FC Szeged291676 51-26 55 3. Makó FC 29 165 853-34 53 4. Kazincbarcika29 147 867-29 49 5. Ózdi Kohász29136 1059-48 45 6. Bőcs KSC 2910217 43-73 32 Alsóház 7. Mátészalka29 1351159-48 44 8. Orosháza2911 99 50-3942 9. Gyulai TFC 29 11 21638-54 35 10. Nyírbátor29 9614 44-53 33 11. Bakatalőránth.29 516 8 31-41 31 12. Tiszaújváros 292 225 23-111 8 Labdarúgó megyei-!, osztály, 30. forduló Muhi - Tomor-Lak 2-2 (2-1) Muhi, 200 néző. Vezette: Kalász. Muhi: Kovács - Szabó S., Kűtasi, Gönc­zi, Makó, Repka, Herperger (Toronyai), Kurucz, Szabó Cs., Rácz (Horváth), Vass (Bene). Edző: Rácz Károly. Tomor- Lak: Grolmusz - Ganyi G., Ganyi M. (Horváth), Szita, Göndör, Tőszegi, Mo­gyoró, Szántó, Smolniczki, Farkas (Kiss), Kótai. Elnök: Szilvái Attila. G.: Vass, Szabó Cs., ill. Tőszegi, Mogyoró. Kiállítva: Göndör, Szántó. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-5. Rácz József, elnök: - Ha előre tudom, hogy a tömöri játékosok nem futballoz­ni jönnek hozzánk, távirati úton átad­tam volna nekik a három pontot. Re­mélem több ilyen hangulatú mérkőzést nem kell megélnünk. Le a kalappal a három játékvezető előtt! Szilvái Attila: - A csapatom ma óriási energiát mozgósított a győzelem érde­kében, de a húsz perc alatt megadott három tizenegyes és az egész mérkőzé­sen indiszponáltan működő játékveze­tő nehéz helyzetbe hozta a csapatomat. Abaújszántó - Gönc 8-0 (3-0) Abaújszántó, 400 néző. Vezette: Tóth. Abaújszántó: Németh (Hornyák) - Ta­kács, Konyecsnyik, Erdősi, Soltész, Fü­géi, Jáger, Pachinger, Dizmatsek (Csen­ged), Balázs (Meczkó), Sánta. Edző: Szlifka Miklós. Gönc: Lakatos Gy. - La­katos K., Mandlik, Lakatos R., Sivák, Csontos (Lakatos I.), Molnár, Béres, Vranyák, Lehőczki, Ivancsó (Gombár). Edző: Jordán András. G.: Pachinger (2), Fügéi (2), Konyecsnyik, Takács, Dizmat­sek, Jáger. Jók: Konyecsnyik, Erdősi, Fügéi, Pachinger, ill. senki. Ifi: 6-1. Szlifka Miklós: - Papírforma-eredmény született. Jordán András: - K. 0. Holclm SC - Arnót 1-3 (1-2) Miskolc, 200 néző. Vezette: Csorba. Holclm SC: Juhász - Oláh, Varga P., Gilányi, Szabó, Balázs, Novák, Inzsöl, Farkas, Kozma, Kubicza. Edző: Szűcs Ist­ván. Arnót: Pallai - Városi, Szűcs, Szedlák, Vodicska, Drótos (Ákos), Kris- ton, Tóth (Kovács), Halász, Lója, Gás­pár. Edző: Kerényi József. G.: Kozma, ill. Gáspár (2), Lója. Kiállítva: Inzsöl. Jók: Varga P., Gilányi, Kozma, Novák, ill. Szűcs, Kriston, Ákos, Kovács. Ifi: 0-3. Szűcs István: - Küzdelmes mérkőzé­sen gólhelyzeteink kimaradtak. Kerényi József: - Szerencsének és ru­tinunknak köszönhetjük a győzelmet a szervezetten és jól játszó hazai csa­pat ellen. Onga - Pálháza 3-0 (1-0) Onga, 250 néző. Vezette: Kurmai. Onga: Viszőczki - Szegedi, Túróczi, Ké­pes, Tósa, Kristóf (Barcsai), Urbán, Molnár, Kovács (Kalocsai), Lója, Ga­lamb. Edző: Túróczi Attila. Pálháza: Kol -Tokár, Erdei, Pankovics, Kovács Cs., Petercsák, Balogh, Kovács B., Barnóth, Okkel, Trembulyák. Edző: Hajdú János. G.: Molnár (2), Lója. Jók: Molnár (a me­zőny legjobbja), Képes, Galamb, Tósa, Túróczi, ill. senki. Ifi: 2-2. Túróczi Attila: - Remélem, szórakozta­tójátékkal ajándékoztuk meg közönsé­günket, bár egy pár gól a csapatban maradt. Ezt megpróbáljuk átmenteni a következő mérkőzésre. Hajdú János: - Lelkesedés és szív nél­kül ennyire vagyunk képesek. Gratulá­lok ellenfelünknek. Felsőzsolca - Miskolci VSC 1-1 (1-0) Felsőzsolca, 350 néző. Vezette: Sike. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár L, Szobőcz- ki, Mattyák, Pásztor, Tóth L., Lippai (Kun- dráth), Rácz, Nagy, Bazsányi, Tóth A. Edző: Kapitány Béla. MVSC: Lövei - Jóner, Boszák, Baráth, Kovács (Scholtz), Tóth T., Hozdik, lllovai (Burő), Pelyhe, Fazekas, Plébán (Ka­lász). Edző: Földesi Károly. G.: Rácz, ill. Ka­lász. Jók: Molnár L., Szobóczki, Pásztor, ill. Tóth, Baráth, Fazekas, Hozdik. Ifi: 00. Kapitány Béla: - A városi- rangadón egyéni hibák miatt nem tudtuk megsze­rezni a számunkra fontos három pontot. A látottak alapján a döntetlen reális. Földesi Károly: - Az egyenlítő gól után átvettük a játék irányítását. Győzelmet szalasztottunk el. M.keresztes - Nyékládháza 1-0 (0-0) Mezőkeresztes, 100 néző. Vezette: Nyeste. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyes­te, Molnár A., Kun R. (Pelyhe), Tóth, Mol­nár G., Jablonkai (Kun B.), Mencsik, Petrik, Fukszi. Edző: Lázár József. Nyékládháza: Varga - Mózsik, Mezei, Hallai, Kerékpár- tó, Hegedűs (Kuzma), Vitárius, Resetár, Vidinczei, Borsodi, Tóth. Edző: Bodnár Jó­zsef. G.: Fukszi. Jók: az egész csapat, ill. Varga, Hallai, Kerékgyártó. Ifi: OO. Lázár József: - Azzal az erényünkkel nyer­tünk amivel a sikerünket elértük koráb­ban is. Bodnár József: - Elfogytunk létszámban tu­dásban és hitben is. Gratulálok a hazai­aknak. Sárospatak - Varbó 2-3 (2-0) Sárospatak, 150 néző. Vezette: Horváth. Sárospatak: Szemán - Nagy, Baranyi, Pallagi (Oláh), Géczi (Espák), Tuss, Beim- li, Demblovszki, Büttösi, Tóth, Vécsi. Edző: Sikorszki Gábor, Hermán Tibc Varbó: Kiss Cs. - Virág, Vantal, Cseh, Horváth T. (Pigler), Mező, Tocsev (Szabó K,), Rákos, Horváth S., Király, Koszla (Kiss J.). Edző: Vantal Dezső. G.: Cseh (öngól), Tóth, ill. Horváth T. (2), Mező. Kiállítva: Baranyi. Jók: Szemán, Nagy, Géczi, ill. az egész csapat. Ifi: 2-0. Sikorszki Gábor: - 2-0-ás vezetésünk után napon csúnyán elszúrtuk. Ez is a mi csapatunk. Vantal Dezső: - A második félidei nyu­godt és pontos játékunk alapján megér­demelt pőzelmet arattunk. HalmaJ - Encs 2-4 (1-3) Halmaj, 100 néző. Vezette: Kascsák. HalmaJ: Kristóf - Tóth, Juhász, Náni (Bitó), Jakab, Molnár, Szalitszki, Buri, Csóka (Kiss), Mida, Orosz. Edző: Mida Csaba. Encs: Jakab - Fülöp, Havas, Varga, Márkus, Molnár, Hajkó, Mika, Gregó (Lakatos), Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Mida, Molnár, ill. Lakatos (2), Szegedi, Adu. Jók: Tóth, Molnár, Mida, Jakab, Juhász, Orosz, ill. Lakatos, Adu, Szegedi, Varga. Ifi: 1-4. Szalánczi László, elnök: - Ep napon jő képességű Encs ellen nem valottunk szépent. Helyzeteink alapján a döntet­len reális eredmény lett volna, kitűnő játékvezetés mellett gratulálok a játé­kosaimnak. Verpecz István: - Csak a három pont­tal vapok elégedett. Gyenge játék, el­fogytunk a végére. Sajószentpéter - Bodroghalom 1-4 (0-1) Sajószentpéter, 300 néző. Vezette: Nyitrai. Sajószentpéter: Brindzár - Jakkel, Lipták, Kuron, Schnek, Somopi, Mata L. (Lázi), Madarász (Kui), Jex, Hornyák, Kelemen (Ba­logh). Edző: Schnek Zoltán. Bodroghalom: Laczi - Petercsák, Sveda, Rendes, Karászi, Osztroha T. (Ignáth), Mózes, Vajda, Pálóczi, Tóth Z. (Zuti), Osztroha A. Edző: Koncz Mi­hály. G.: Somopi, ill. Pálóczi (2), Sveda, Osztroha T. Kiállítva: Brindzár. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 8-0. Schnek Zoltán: - Szépenteljes és aka­ratpenge játék. Az ellenfél játszotta a fut­ballt, mi pedig asszisztáltunk hozzá. Tel­jesen megérdemelt a vendégek pőzelme. Koncz Mihály: - Jó játékvezetés mellett a csapat árérezte a helyzetet és kitűnő játékkal értékes pőzelmet arattunk. www.boon.hu http://sport.boon.hu További cikkek! A megyei 1. osztály állása Cvtví. Í.V •C'-V w’vvw C V. V. V. V. HÍ 1. Abaújszántó30 226 293-2272 2. Encs30 17 10 375-35 61 3. Arnót 30 18 7 56838 61 4. MVSC 30 14 11553-25 53 5. Felsőzsolca * 30 17 31067-40 53 6. Muhi 30 15 5 1049-42 50 7. Sajószentpéter30 13 8939-3147 8. Nyékládháza30 11 81150-4441 9. Tomor-Lak 30 1181153-5641 10. Onga 30 1081245-47 38 11. Sárospatak 30 10 713 51-6637 12. Varbó30 98 13 66-63 35 13. Pálháza 301051552-6135 14. Holcim SC30 861633-52 30 15. Bodroghalom 307716 41-5928 16. Mezőkeresztes *** 30 710 1343-6027 17. Halmaj **306321 24-9318 18. Gönc 30 * 1 büntetőpont levonva ** 3 büntetőpont levonva *** 4 büntetőpont levonva 342330-93 13