Észak-Magyarország, 2003. május (59. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-14 / 111. szám

2003. május 14., szerda ÉSZAK-MA6YAR0RSZÁG# SPORT / HIRDETÉS / 13 HÍRCSOKOR 0 Két meccs. A labdarúgó Magyar Kupa megyei selejte­zőjének harmadik fordulójá­ból már csak két mérkőzés van hátra, hiszen a többit egy héttel ezelőtt már lejátszották. Az Ózdi FC - Kazincbarcika és a Nagycsécs - Tiszaúj- város meccs ma 17 órától kezdődik. 0 Harmadik a Vasas. Bronzérmet szer­zett a Vasas a női röplabda Extraligában, miután harmadik győzelmét is megsze­rezte a Gödöllői RC ellen. A 3. helyért, 4. mérkőzés: Vasas-Budai Tégla Óbuda - Architekton-Gödöllői RC 3:1 (23, -17, 22, 21). A párharcot a Vasas nyerte 3-1-re. 0 Elégedettek. A Nemzetközi Labdarú­gó-szövetség szinte teljes mértékben elé­gedett a 2006-os németországi világbaj­nokság előkészületeivel. A delegáció mind a 12 város (Berlin, Köln, Dortmund, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Han­nover, Kaiserslautern, Lipcse, München, Nürnberg, Stuttgart) stadionját, valamint a müncheni sajtóközpontot is felkeres­te nyolcnapos útja során. Vereség a végére Miskolc (ÉM) - Idegenben kapott ki a Berek Rolád-Technika Háza együttese a te­remlabdarúgó NB 128., utolsó fordulójában. Harkányfürdő - Berek Rolád-Technika Háza 8-6 (3-3) BRTH: Valkányi - Lasztóczi, Kiszely, Sza­bó, Barsi. Csere: Mató, Márton. Szakveze­tő: Zupkó Mihály. Gólszerző: Lasztóczi (3), Kiszely, Barsi, Szabó. Jók: Lasztóczi, Kiszely. Zupkó Mihály: - A több mint ötórás uta­zás a mérkőzés folyamán is a lábakban maradt. A második félidőben 5-3-as veze­tésünknél úgy tűnt, hogy sikerül megnyer­ni a meccset, de ezt követően a hosszú út és kevés csere miatt fáradság miatt felül­múlt minket a hazai csapat. ll1d(,UUIIil<__ _________________o~r~ téscsapatként számon tartott Anaheim Mighty Ducks folytatja menetelését az észak-amerikai profi jégkorongliga Nyugati főcsoport-döntőjé­ben: a kaliforniaiak második mérkőzésükön is nyertek (2-0) a Minnesota Wild otthonában. Kapusuk, Jean-Sebastien Giguerre (képünkön) már 153.17 perce nem kapott gólt a rájátszás­ban. A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-0 az Anaheim javára Fotó: Internet Ózdi ezüst és feljutás Ózd (ÉM) - Az NB Il-es bajnokság Ke­leti csoportjának zárása után a nagy dön­tőben a Nyugat legjobbjával találkozott az Ózdi RSE férfi röplabdacsapata. Veres Im­re együttese az első két szettet simán hoz­ta, de utána az egyik kulcsember, Berzy megsérült, így a Dorog nagy csatában meg­fordította az állást, és abszolút bajnoki cí­met szerzett. Az ÓRSE az NB Il-es mezőny­ben a második lett, de ennek ellenére - ha az anyagiak is úgy engedik - a csapat ősszel indulhat az NB I-es küzdelmekben. A döntő Ózdi RSE - Dorog 2:3 (23, 15, -23, -17, -10) Ózdi RSE: Kiss Zs., Tóth, BAGÓ, VERES G., BEGOV, Berzy. Csere: Iski (liberó) Bőta. Edző: Veres Imre. Veres Imre: - Sajnálom, hogy a mér­kőzést elveszítettük, Így az i-re nem tudtuk feltenni a pontot. Ennek ellené­re a csapat bajnoki idényével elége­dett vagyok. Fabia júniusban, 307 WRC jövőre A vártnál előbb, talán már a júniusi Ak- ropolisz-ralin bemutatkozhat a Skoda új autója, a Fabia WRC. A Peugeot sem ül a babérokon, 2004-ben a 307-es (képünkön) válthatja a világbajnok 206-ost. Akár jú­nius elején debütálhat a Skoda új csoda- fegyvere, a Fabia WRC. Bár hivatalosan nem erősítették meg, először a helyi Rally Bohemia elnevezésű viadalon, asz­falton, majd a vb-sorozat hatodik állomá­sán, a görögországi murvás Akropolisz- ralin (június 5-8.) láthatjuk a szépremé­nyű gépet. Négy éve trónon, idén is az él a cél - Peugeot 206. No de újítani nem árt, jön, jöhet a 307 WRC. Bár először még minden bizonnyal a 206-ost frissítik, mert Grönholm és társai az eddigi sze­zonban még a tavalyi modellel küzdenek. De felröppent a pletyka, kész, készül a 307-es, az egyik gyári menő, Burns nem is cáfolta a hírt Fotó: Internet Hirdetés