Észak-Magyarország, 2003. május (59. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-12 / 109. szám

2003. május 12., hétfő \ SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 25. forduló Mád - Létavértes 2-1 (O-O) Mád, 150 néző. Vezette: Benkő. Mád: Braun - Turbucz, Martis, Haraszin, Babos (Kirchmayer) - Varga, Gombkötő, Lelt, Buri (Uray) - Wachter (Tatárka), Hajdú. Edző: Oláh Ferenc. Létavértes: Fehér - Zudor, Galgóczi, Horváth, Má­té (Árva) - Nagy Cs., Berecz, Szabó, Kontor (Bencsik) - Nagy I., Szabadi. Edző: Árva Barna. Gólszerző: Tatárka (1-0) a 64., Varga (2-0) a 70., Bencsik (2-1) a 71. percben. Jók: Braun, Tatárka, Lelt, Haraszin, ill. Fehér, Zudor, Bencsik. Oláh Ferenc: - Sajnos sok helyzetet kihagytunk, ezért izgalmas lett a vége, most a győzelem volt a fontos. Árva Barna: - Nagy iramú mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó csapat győzött. Rakamaz - Sátoraljaújhely 0-2 (0-1) Rakamaz, 500 néző. Vezette: Berettyón. Rakamaz: Kanócz - Czap, Székely, Galambosi, Szécsi - Kovács (Asszony), Spisák, Szilágyi (Bol­dog), Reznek (Gráf) - Kozák, Krasznai. Edző: Kiss Miklós. STK: Mata - Szoták, Ocsenás, Dőkus, Janikő - Szabó, Barna, Tokár, Ablonczi - Juhász, Pothurszky (Trembulyák, Paranai). Edző: Zsófi József. Gólszerző: Szabó (0-1) a 26., Juhász (0-2) a 81. percben. Jók: Szilágyi, Czap, ill. az egész csapat. Kiss Miklós: - A helyzetek alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna, de összességében megérdemelten nyert a győzelmet jobban akaró vendégcsapat. Zsófi József: - Szenzációs csapatmunka volt. A lefújás után zúgó tapsot kaptunk, ez mindent elárul a mérkőzésről. Ibrány - Szirmabesenyő 0-0 ibrány, 4ÖÖ néző. Vezette: Nagy Cs. Ibrány: Mudri - Ignácz, Hermann L., Bárdi, Kán­tor - Imre, Babjak, Majchrovics, Milka (Balogh) - Hermann A., Pámer. Edző: Ónodi Sándor. SZISE: Róza - Nagy (Tóth), Kerényi (Szakos), Kiszely, Kollár (Badalík) - Márton, Szuba, Lasztőczi, Barsi - Szabó, Mészáros. Edző: Zupkő Mihály. Jók: Bárdi, Babjak, ill. Róza, Nagy, Mészáros, Szuba. Ónodi Sándor: - Nagy küzdelemben igazságos eredmény született. Zupkó Mihály: - A második félidőbeli akarásunk egy pont eredményezett. Egy kis szerencsével az utolsó percben akár a győzelmet is megszerezhet­tük volna. Hajdúdorog - Mezőkövesd 0-3 (0-1) Hajdúdorog. 300 néző. Vezette: Kocsis. Hajdúdorog: Szöllősi (Kovalik) - Orosz (Fodor), Magyari, Bócz, Magyar - Tóth (Pajkos), Arany, Ko­vács, Koszta - Erdei, Nagy. Edző: Szalánczi Ta­más. Mezőkövesd,SE: Varga L. - Kovács, Szabó V., Bocsi, Árvái - Nyeste, Szabó L. (Nyeste L.), Far­kas, Ragó (Bíró) - Varga Z. (Báder), Soltész. Edző: Nyikes Mátyás. Gólszerző: Szabó L. (0-1) a 12., Varga Z. (0-2) a 70., Ragó (0-3) a 79. percben. Jók: Szöllősi, ill. Farkas (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Szalánczi Tamás: - Nagyon rossz felfogásban fut­balloztunk és ezért megérdemelt vereséget szen­vedtünk. Nyikes Mátyás: - Szenzációsan játszott a csapat, az eredmény a hazaiak számára hízelgő. Tuzsér - Putnok 4-1 (2-0) tuzsér, 4ÖÓ néző. Vezette: Orosz. Tuzsér: Szőr - Kosztyu, Lupcsa, Lakatos, Cseke- Iván, Szabó (Dancs Á.), Dancs B., Gergely - Petrő, Spekker. Edző: Révész Attila. Putnok: Regős S. - Borsi, Márkus, Tóth, Nagy - Szabó, Gál, Bányász (Molnár Cs.), Lupkovics (Oláh)- Koszta, Farkas T. Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Spekker (1-0) az 5., Spekker (2-0) a 36., Spekker (3-0) a 64., Koszta (3-1) a 66., Ger­gely (4-1) a 81. percben. Jók: Spekker, Kosztyu, Gergely, Szabó, ill. senki. Révész Attila: - Fegyelmezett játékkal biztos győ­zelmet arattunk. Kőrössy Pál: - A Tuzsér ilyen arányban is megér­demelten nyert enervált csapatunk ellen. További eredmények Hajdúnánás - Hajdúböszörmény 1-2 Vásárosnamény - Szakoly 0-2. Záhony - Balmazújváros0-1 A Tisza csoport állása 1. Rakamaz25 14 7 446-2249 2. Putnok 2515 4 650-37 49 3. Sátoraljaújhely25 146 546-18 48 4. Tuzsér2512 8 543-2544 5. Mezőkövesd25 13 5 7 32-28 44 6. Hajdúdorog25124 939-34 40 7. Balmazújváros25 105 1045-4035 8. Szakoly25105 1040-3535 9. Ibrány2589’ 833-3833 10. Mád259 5 11 38-3832 11. Hajdúböszörmény 2594 12 42-4831 12. Létavértes25 7 6 1232-4227 13. Szirmabesenyő *25 7 7 1131-3627 14. Záhony2572 1626-4223 ' 15. Hajdúnánás2565 14244623 16. Vásárosnamény 25 * 1 büntetőpont levonva 44 17 20-5816 Menetel a KBSC: most a Makót verték 2-0-ra A többi borsodi NB Il-es csapat gyászos hétvégét zárt, még gólt sem rúgtak a megyeiek Szeged, Nyíregyháza, Makó, Orosháza (ÉM - ME) - Csupán a Kazincbarcika lőtt gólt és szerzett három pontot a me­gyei csapatok közül a labda­rúgó NB II 28. fordulójában. A felsöházban az Ózd és a Bocs is kikapott, az alsóház­ban pedig a Tiszaúj város szen­vedett papírforma vereséget. Szeged - Ózdi Kohász 2-0 (O-O) Szeged, 200 néző. Vezette: Bendík. Szeged: Halász - Kulacsik, Mórocz, Krausz - Rácz, Csúri, Babos, Puskás, Bány, - Dóra, Kurucsai (Báli, 89.) Edző: Szalai István. Ózdi Kohász: Altorjay - Wettorázzi, Bócz, Sivák - Penti, Ács, Búza, Kádár, Kun - Konyha (Szakács, 76.), Oltyán. Edző: Fitos József. 47. perc: Az ózdi védők röviden sza­badítottak föl, a kipattanó labdát Pus­kás vette át és 19 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. 71. perc: Kurucsai szűk húsz perccel a lefújás előtt végképp eldöntötte a baj­noki pontok sorsát. Bány pazar labdá­val ugratta ki a félpályáról leshatáron induló Kurucsait, a támadó egy patta­nás után a kiinduló Altorjay felett 13 méterről a kapuba emelt, 2-0. Jók: Halász, Mórocz, Puskás, Kurucsai, ill. Altorjay, Kádár. Szalai István: - Nehéz, de szép győ­zelem született. Fitos József: - Az első félidőben a ta­vaszi szezon legjobb teljesítményét nyújtotta a csapat, de a játékvezetők­kel nem tudjuk fölvenni a versenyt. Kertvárosi FC - Bocs KSC 6-0 (5-0) Nyíregyháza, 200 néző. Vezette: Bpdnár. Kertvárosi FC: Balogh Z. - Hegedűs, Ambrusz, Márton, Hóman - Domokos, Bessenyei (Marcsek, 46.), Illés Gy. (Ignácz 1, 63.) - Czipf, Lehóczki (Nagy Cs, 75.), Ignácz Z. Edző: Huszák Géza. Bocs: Balázs - Simon, Kovács, Török, Szakszón - Irhás, Nagy, Vodila, Ruzsvánszki - Ondó, Gaál. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. 4. perc: Jobb oldali szöglet után Hóman nyolc méterről csúsztatta a lab­dát a jobb alsó sarokba, 1-0. 22. perc: Hegedűs jobb oldali beívelé­se után egy vendégvédőről a kapu előtt ácsorgó Czipf elé került a labda, aki kapásból a bal alsó sarokba lőtt, 2-0. 38. perc: Márton bal oldali szögletét Hóman hét méterről a kapu közepébe fejelte, 3-0. 42. perc: Illés Gyula legurított szabad­rúgását Márton 17 méterről a bal al­só sarokba lőtte, 4-0. A Bocs (sötét mezben) nem bírt ellenfelével 45. perc: Egy eladott labdát Hegedűs szerzett meg a vendég tizenhatos előtt, és két csel után 14 méterről a bal al­só sarokba helyezett, 5-0. 65. pere: A lesről visszafutó Lehóczki jobb oldali beadását Marcsek középről, öt mé­terről a kapu jobb oldalába lőtte, 6-0. Jók: Hóman, Márton, Hegedűs, ill. senki. Huszák Géza: - A rossz talaj nagyon zavarta a folyamatos játékot. Ennek el­lenére magabiztos győzelmet arattunk. Kulcsár Sándor: - Úgy érzem, ilyen mér­kőzés után bármit nyilatkoznék, az nem lenne helyénvaló. Gratulálok a Kertvá­rosnak. Ilyen összetételben még csak szorossá sem tudtuk tenni a mérkőzést. Sajnos, az okokat csak mi ismerjük. Makó - Kazincbarcika 0-2 (0-0) Makó, 400 néző. Vezette: Nagy L. Makó FC: Ménesi - Varga (Mádi, 10.), Dálnaki, Magyar, Kazán (Sümeghy, 73.)- Görög, Marőti, Krucsó, Brakszatőrisz (Gyenes, 75.) - Kis, Bagi. Edző: Kolozs­vári János. KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Kovács Roland - Engi (Bari, 85.), Kovács Ricárd (Sebők, 72.), Harnőcz, Deák (Orosz, 60.), Kerekes- Kovács I. P., Kovács II. P. Edző: Koleszár György. 50. perc: Engi szögletét Harnócz az öt és felesről fejelte a kapuba, 0-1. 87. perc: Kovács II. Péter két csel után a rövid felső sarokba emelt, 0-2. Jók: Ménesi, Magyar, Martói, ill. Hanász, Bányai, Harnócz, Kovács I. P., Kovács II. P. Fotó: Végh Csaba Kolozsvári János: - Megérdemelt ven­dégsiker. Koleszár György: - Jó iramú mérkőzé­sen, a kihagyott büntető után is meg­győző győzelmet arattunk. Alsóház Orosháza - Tiszaújvárosl FC 4-0 (1-0) Orosháza, 200 néző Vezette: Vida. Orosháza FC: Such - Kiss, Ferenczi, Molnár, Szrenka- Kovács T. (Jakab, 76.), Szabó, Kovács P. (Raducu, 59.)- Pozsár, Lovas (Hadár, 46.), Baranyai. Edző: Belvon Attila. TFC: Juhász - Gaskó (Osváth, 46.), Orosz, Gulácsi T., Együd - Vicickó, Járai, Szilágyi, Bene- Pap (Kukta, 62.), Gulácsi B. Edző: Czerva Zoltán. 18. perc: Pozsár bal oldali szabadrú­gása megcsúszott a sorfalon, és a hosszú oldalon Szrenka három méter­ről a bal alsó sarokba fejelt, 1-0. 53. perc: Pozsár húzott el a jobbszélen, mindenkit maga mögött hagyott, lágyan átívelt a baloldalra, ahol az üresen ál­ló Baranyai két méterről a jobb sarok­ba bólintott, 2-0. 68. perc: Pozsár ívelt keresztben a jobbösszekötő helyén bemozduló Sza­bó elé. A játékos egy pattanás után a kifutó Juhász fölött öt méterről a kapu közepébe emelt, 3-0. 73. perc: Vicickó elvesztette a labdát a kapujától harminc méterre. Baranyai levitte az alapvonalig, begurított, és az érkező Pozsár két méterről a kapu közepébe passzolt, 4-0. Jók: Ferenczi, Szrenka, Szabó, Pozsár, Baranyai, ill. Orosz, Gulácsi T. Belvon Attila: - A második félidőben már jól is játszottunk, és ez gólokban is megmutatkozott. Czerva Zoltán: - Kiegyenlített első já­tékrész után gyengébb második követ­kezett, ami a laza edzéslátogatottság­nak is a következménye. Sajnos, három hiányzónk volt, de pozitívum, hogy fél év után újra játszott Gulácsi Tamás, és be­mutatkozott a 17 esztendős Együd. Az alsóház további eredményei: Nyírbátor - Baktalőrántháza 2-2 Mátészalka - Gyula 3-2 A SZABOLCS GABONA CSOPORT ÁLLÁSA Felsőház 1. Kertvárosi FC2817 65 59-2257 2. FC Szeged 28 15 7648-26 52 3. Makó FC28155850-34 50 4. Kazincbarcika28 14 6 867-29 48 5. Ózdi Kohász28 13 6 9 59-4545 6. Bocs KSC28 10216 43-7032 Alsóház 7. Orosháza28 118948-3741 8. Mátészalka28 12 5 1153-4741 9. Nyírbátor 289613 44-50 33 10. Gyulai TFC2810 216 35-54 32 11. Bakatalőránth.285 158 29-39 30 12. Tiszaújváros282224 22-105 8 Labdarúgó megyei I. osztály, 20. forduló Abaújszántó - Arnót ___3-1 (1-0) Abaújszántó, 400 néző. Vezette: Petus. Abaújszántó: Németh - Takács, Konyecsnyik, Bállá, Soltész Z. (Erdősi), Soltész P., Fügéi, Jáger, Pachinger, Dizmatsek (Balázs), Homonnai (Sánta). Edző: Szlifka Miklós. Arnót: Pallai - Szűcs, Szedlák, Drótos, Kriston, Tóth (Ko­vács), Vodicska, Tamás, Lója (Molnár), Gáspár, Városi. Edző: Kerényi József. G.: Soltész P. (2), Takács, ill. Kriston. Jók: Takács, Konyecsnyik, Bállá, Soltész P., ill. Drótos, Kriston, Tamás. Ifi: 1-2. Szlifka Miklós: - A második félidei jó játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk. Kerényi József: - Gratulálok a bajnok- csapatnak! Onga - Miskolci VSC 1-1 (1-1) Onga, 250 néző. Vezette: Kovács. Onga: Tiszolczki - Szegedi, Túrőczi, Tósa, Képes, Urbán, Varga N., Molnár, Kovács (Barcsai), Lója, Galamb kalo­csai). Edző: Túróczi Attila. MVSC: Lövei - Jóner, Boszák (Buró), Baráth (Scholtz), Kovács, Tóth, Hozdik, lllovai, Pelyhe, Fa­zekas, Plébán (Kalász). Edző: Földesi Ká­roly. G.: Molnár, ill. Kovács. Jók: az egész csapat, ill. Tóth, Kovács. Ifi: 0-9. Túróczi Attila: - Sajnálom a hazai pont­vesztést, de túlzás nélkül állíthatom, hogy több góllal kellett volna nyerni. En­nek ellenére fontos pontot szereztünk, egyre stabilabb a csapat. Földesi Károly: - Nem érdemeltünk győzelmet, mert csak erőlködtünk és nem játszottunk. Muhi - Nyékládháza______1-0 (1-0) Muhi, 250 néző. Vezette: Kálmán. Muhi: Kovács - Szabó S., Kutasi, Sza­bó Cs., Makó, Repka (Toronyai), Herperger (Rácz), Kurucz, Bene (Csi­kós), Márkus, Vass. Edző: Rácz Károly. Nyékládháza: Szabó - Böőr, Mózsik, Mezei, Kerékgyártó, Haltai, Hegedűs (Nagy S.), Vitárius (Gál), Resetár, Vidinczei, Borsodi (Tóth). Edző: Bod­nár József. G.: Makó. Jók: senki, ill. senki. Ifi: 0-5. Rácz József, elnök: - Nehéz és küzdel­mes mérkőzésen sjkerült itthon tarta­ni a három pontot. Úgy gondolom, hogy ezzel a sovány kis góllal jobbak is vol­tunk. Bodnár József: - Sikerült megverni sa­ját magunkat, úgy látszik, néhányan be­fejezettnek tekintik a bajnokságot. Holclm SC - Bodroghalom 4-0 (2-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Vágási. Holclm SC: Szigeti - Inzsöl, Pál, Gilányi, Szabó G., Oláh (Kovács G.), Varga, Farkas (Kozma), Trestyánszki, Kubicza (Kocsis), Novák. Edző: Szűcs István. Bodroghalom: Dankő - Petercsák, Sveda, Karászi, Osztroha T., Mózes, Tóth Z. (Perecsényi), Pálőczi, Osztroha A., Zuti (Tóth P.), Vajda. Edző: Koncz Mihály. G.: Kubicza (3), Novák. Kiállítva: Dankó. Jók: Gilányi, Pál, Var­ga, Kubicza, ill. senki. Ifi: 4-0. Szűcs István: - A számunkra fontos mérkőzésen két gyors góllal eldöntöt­tük a mérkőzés sorsát. Koncz Mihály: - A győzelmet jobban akaró csapat nyert. Sajószentpéter - Tomor-Lak 2-1 (0-0) Sajószentpéter720Ö néző." Vezette: Sc> mossy. Sajószentpéter: Brindzár - Jakkel, Lipták, Kui, Schnek, Kuron, Mata L., Madarász, Gavrilette (Kelemen), Jex (Mata B.), Garai (Hornyák). Edző: Schnek Zoltán. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Farkas J., Turcsik, Göndör, Tőszegi, Horváth, Szántó (Medve), Szi­ta, Ganyi M., Ganyi G. (Kótai). Elnök: Szilvái Attila. G.: Hornyák, Mata L. (11- esből), ill. Ganyi M. Jók: Lipták, Kui, Mata L, Gavrilette, ill. Göndör, Szán­tó, Szita. Ifi: 3-0. Schnek Zoltán: - Egy góllal többet rúg­tunk, ezzel nyertünk egy jő iramú, vál­tozatos mérkőzésen. Szilvái Attila: - A mérkőzés nagy ré­szében mi irányítottuk a játékot, de a játékvezető eldöntötte a találkozót. Felsőzsolca - Mezőkeresztes 3-0 (2-0) Felsőzsolca, 350 néző. Vezette: Benedek. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár L., Szobóczki, Mattyák, Tóth L., Fink (Tóth A.), Lippai, Rácz (Demeter), Nagy, Bazsányi, Egry (Pásztor). Edző: Kapitány Béla. Mezőkeresztes: Szvercsok - Ko­vács, Zólyomi, Molnár, Kun R., Tóth, Kun B., Jablonkai, Mencsik, Petrik, Fukszi. Edző: Lázár József. G.: Bazsányi (2), Nagy. Jók: Molnár L. (a mezőny leg­jobbja), Bazsányi, Fink, Nagy, Szobóczki, ill. senki. Ifi: 11-0. Kapitány Béla: - Győzelmünk megér­demelt, mert minden csapatrészünk­ben jobbak voltunk, de a helyzetkihasz­nálásunk továbbra is kívánnivalót hagy maga után. Lázár József: - A mai mérkőzésen ren­geteg hibával játszottunk. Varbó - Gönc N 7-1 (3-0) Varbő, 200 néző. Vezette: Czél. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Varrtai, Cseh (Szabó L.), Kiss J., Rákos, Kotány (Pigler), Mező, Tocsev (Szabó), Koszla, Horváth T. Edző: Vantal Dezső. Gon": Lakatos Gy. - Lakatos I. (Ivancsüj, Mandlik, Lakatos R., Sivák, Ruszkai, Vranyák, Molnár I. (Gombár), Lehóczki, Toronyi, Molnár F. Edző: Jordán András. G.: Horváth T. (6), Szabó, ill. Lehóczki. Jók: Horváth T. (a mezőny legjobbja), Koszla, Mező, Rákos, ill. senki. Ifi: 3-4. Vantal Dezső: - Megpróbáltunk egy szép délutánt szerezni közönségünk­nek, reméljük, sikerült. Jordán András: - Ilyen hozzáállással még sörmeccset sem lehet nyerni. Én elgondolkodom a jövőről, remélem, a játékosaim is ezt teszik. Sárospatak - Encs 2-2 (1-2) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Jakkel. Sárospatak: Szemán - Nagy, Beimli, Oláh, Kerékgyártó (Pallagi), Tuss (Tóth), Demblovszki, Büttösi (Espák), Géczi, Bajnok, Vécsi. Edző: Sikorszki Gábor, Hermán Tibor. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Varga (Lakatos), Márkus, Hajkó, Csorba, Mika, Gregó, Adu (Ha­vas), Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Vécsi, Pallagi, ill. Hajkó, Gregó. Kiállít­va: Vécsi. Jók: Szemán (a mezőny leg­jobbja), Nagy, Beimli, Géczi, Vécsi, Pallagi, ill. Gregó, Hajkő, Márkus, Sze­gedi. Ifi: 2-3. Sikorszki Gábor: - Jő iramú mérkőzé­sen igazságos eredmény született, amellyel megőriztük a hazai veretlen­ségünket. Verpecz István: - Óvodás gólok mér­kőzésén a fülledt meleg ellenére pör­gött a két csapat. Reális eredmény. HalmaJ - Pálháza 2-3 (1-1) Halmaj, 100 néző. Vezette: Gregó. HalmaJ: Kristóf - Juhász, Náni, Jakab, Molnár (Tóth), Csóka, Mida, Varga, Szaliczki (Fiaskó), Orosz, Bitó. Edző: Mida Csaba. Pálháza: Kol - Tokár, Er­dei, Pankovics, Petercsák, Balogh, Ko­vács B. (Kovács Cs.), Barnőth (Trembulyák), Hajdú, Okkel (Farkas). El­nök: Lesovics Miklós. G.: Varga (2), ill. Trembulyák (2), Hajdú. Jók: Varga, Mida, ill. Trembulyák, Hajdú. Ifi: 1-2. Szalánczi László, elnök: - Nyolcvan per­cig nekünk állt a mérkőzés, az utolsó tíz percben egyéni hibák tömkelegé és erőnléti problémák miatt elment a meccs és a remény. Lesovics Miklós: - Egy lelkes hazai csapat ellen saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. www.boon.hu http://sport.boon.hu További cikkek! A megyei I. osztály állása ......... 1. Abaújszántó 28 21 52 83-2068 2. Encs28 16 9369-31 57 3. Arnót28 16 7 5 58-36 55 4. MVSC2813 105 51-24 49 5. Felsőzsolca * 28 16 2 10 63-3749 6. Muhi28 15 4947-39 49 7. Sajószentpéter 28 1288 36-2644 8. Nyékládháza 28 118 9 48-40 41 9. Tomor-Lak 28 11 710 50-52 40 10. Sárospatak 28 107 11 48-6137 11. Pálháza28 10 5 13 51-5635 12. Onga288812 40-4632 13. Varbó28 8 7 13 61-5931 14. Holcim SC28 8 5 1530-47 29 15. Mezőkeresztes *** 286 10 1240-55 24 16. Bodroghalom2857 16 31-5722 17. Halmaj ** 2863 1921-83 18 18. Gönc282 42225-83 10 * 1 büntetőpont levonva ** 3 büntetőpont levonva *** 4 büntetőpont levonva