Észak-Magyarország, 2003. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-11 / 85. szám

2003. április 7., hétfő mm-mmmmm $ SPORT / 12 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 20. forduló Sátoraljaújhely - Hajdúnánás 3-0 (0-0) Sátoraljaújhely, 300 néző. Vezette: Nagy B. STK: Mata - Dőkus, Ocsenás, Bodnár, Janikő - Szabó S., Tokár, Barna, Ablonczi (Csáki) - Trembulyák (Tóth), Pothurszky (Paranai). Edző: Zsófi József. Hajdúnánás: Nagy Cs. - Nagy I Z. (Berényi), Tarr, Nagy T., Szabó - Szemán, Kulcsár, Lengyel, Mikita (Oborzil) - Kondora, Nagy II. Z. Edző: Gyarmati András. Gólszerző: Trembulyák (1-0) az 50., Pothurszky (2-0) az 52., Ocsenás (3-0) a 70. percben. Jók: Ocsenás, Trembulyák, Szabó S., Tokár, ill. senki. Zsófi József: - Végig nagy fölényben, helyenként jól játszva magabiztos győzelmet arattunk. Gyarmati András: - A második félidőben nem voltunk egy súlycsoportban a hazaiakkal. Szlrmabesenyő - Tuzsér 2-2 (0-2) Szirmabesenyő, 250 néző. Vezette: Kegyes. SZISE: Róza - Lázár, Szobóczki (Nagy Cs.), Kiszely, Dóczi - Márton (Kerényi), Szuba, Mató (Tóth G.), Lasztóczi - Mészáros, Szabó J. Edző: Zupkó Mihály. Tuzsér: Szőr - Kosztyu, Herczku, Lupcsa, Szabó I. - Lakatos, Cseke (Tóth), Iván, Dancs - Spekker (Gergely), Petrő (Kovács). Edző: Révész Attila. Gólszerző: Dancs (0-1) a 11., Iván (0-2) a 27., Mészáros (1-2) a 68., Tóth G. (2-2) a 73. percben. Jók: Róza, Mészáros, Kiszely, ill. senki. Zupkó Mihály: - Ellentétes félidők után igazságos eredmény született, ritkán látható kiváló játékvezetés mellett. Révész Attila: - Az első félidőt gólokkal kellett volna nyerni, a másodikban pedig izgulni kellett az egy pontért. Mezőkövesd - Balmazújváros 1-0 (0-0) Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Kiss L. Mezőkövesd SE: Varga L. - Ferencz, Szabó V., Bocsi (Kovács), Árvái (Báder) - Szabó L., Forgács, Farkas, Soltész - Ragó, Varga Z.. Edző: Kálmán Vilmos. Balmazújváros: Flaász-Brand - Dobi, Rédai (Nagy 0.), Kaszás, Fige - Pál (Kovács), Vaszilkó I., Angyalos, Loós - Tóth L., Bajusz. Edző: Magyar Lajos. Gólszerző: Rágó (1-0) a 63. percben. Jók: Varga L., Szabó L., Ragó, ill. Fige, Nagy 0. Kálmán Vilmos: - Javuló játék mellett megérdemelt győzelem. Magyar Lajos: - Pontot szerezhettünk volna, ha a két kapussal szembeni helyzetünkből egyet belövünk. Létavértes - Putnok 0-2 (0-0) Létavértes, 150 néző. Vezette: Fácska. Létavértes: Czifra - Zudor, Galgóczi, Horváth, Bencsik - Nagy II, Berecz, Papp, Kontor - Nagy I, Máté. Edző: Árva Barna. Putnok: Regős S. - Borsi, Márkus, Tóth, Tamás- Oláh (Nagy), Bányász, Gál, Molnács Cs. (Szabó)- Lupkovics (Molnár N.), Farkas T. Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Lupkovics (0-1) a 71., Márkus (0-2) a 85. percben. Jók: Galgóczi, Bencsik, Nagy II, ill. Márkus, Lupkovics, Tóth. Árva Barna: - Játékban egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnoksapiránsnak, egyéni hibáknak köszönhetjük a vereséget. Kőrössy Pál: - Irreális időben nehezen szereztük meg a három pontot. Ibrány - Mád 2-2 (2-0)^ ibrány, 300 néző. Vezette: Orosz. Ibrány: Mudri - Ignácz, Papp, Hermann (Pámer), Bárdi - Kántor, Imre, Machrovics, Ónodi - Milka, Balogh (Kovács). Edző: Pók Csaba. Mád: Kiss - Turbucz, Toplenszki, Dancs, Martis- Haraszin, Varga, Demkovics (Buri), Gombkötő (Babos) - Kirchmayer, Hajdú. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Machrovics 11-esből (1-0) a 25., Milka (2-0) a 42 Hajdú (2-1) az 51., Turbucz (2-2) a 71. percben. Jók: Kántor, ill. Turbucz, Haraszin, Hajdú, Toplenszki. Pók Csaba: - Az a csapat, amely kiengedi a mérkőzést 2-0-ról a kezéből, az nem érdemel győzelmet. Oláh Ferenc: - Javuló játékkal győzelmet sza­lasztottunk el. 0-2-róT az egy pontnak is nagy értéke van. További eredmények Hajdúdorog - Záhony 3-0 Szakoly - Hajdúböszörmény 2-0 Rakamaz - Vásárosnamény 1-0 A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA 1. Putnoki VSE18 12 3 340-2439 2. Sátoraljaújhely 18105333-1135 3. Rakamaz SSE 1997334-20 34 4. Tuzsér SE198 7430-2031 5. Mezőkövesd199 4623-2331 6. Hajdúdorog 1993731-2830 7. Ibrány197 7 5 30-2928 8. Hajdúböszörmény 198383533 27 9. Szakoly SE 19 74 8 332825 10. Balmazújváros 19748 333425 11. Mádi FC 19 748 29-29 25 12. Létavértes195 6 8 24-3321 13. Hajdúnánás 195591333 20 14. Szirmabesenyő19 4 69 24-3118 15. Záhony19 4213 19-36 14 16. Vásárosnamény 19 3 412 1544 13 A Putnok - Sátoraljaújhely meccset május 14-én játsszák le. Helyet cserélt egymással a Kohász és a Bardka A Bocs és a Tiszaújváros csapata nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét A Bocs (sötét mezben) kikapott a Kertvárostól Fotó: Végh Csaba Ózd, Kazincbarcika, Bocs, Tiszaújváros (ÉM - ME) - Megkezdődött a rájátszás a labdarúgó NB II-ben. A felső­házban vegyes mérleggel zár­ták a fordulót a borsodi gár­dák, hiszen egy győzelem mellett egy döntetlen és egy vereség a mérleg. Az alsó­házban a várakozásoknak megfelelően a TFC sima ve­reséget szenvedett az Oros­házától. Felsőház Ózdi Kohász - Szeged 1-0 (1-0) Ózd, 1000 néző. Vezette: Szabó S. Ózdi Kohász: Uhrin - Tóth Zs, Bócz, Ács, Tóth K. - Penti, Kun, Kádár (Búza, 60.), Sivák, - Simkő (Váradi, 87.), Füleki (Oltyán, 55.). Edző: Fitos József. Szeged: Halász - Gelbman, Mőrocz, Puskás, Kulacsik - Babos, Csúri, Bány, Fábián - Báli, Dóra. Edző: Szalai István. 21. perc: A szegedi kaputól 21 méter­re végezhetett el szabadrúgást a Ko­hász. A labdának Bócz Tamás futott neki, és a sorfal fölött a bal felső sa­rokba bombázott, 1-0. Jók: Ács, Bócz, Kun, Sivák, ill. Mórocz, Puskás. Fitos József: - Most jutottunk el oda, hogy a lelkes közönségünk is megér­tette, hogy mit játszik a csapat. Min­denkinek köszönöm a biztatást, ismét jó volt a Kohász kispadján ülni! Szalai István: - Egy pontrúgás döntött. Bocs KSC -Kertváros ___0-2 (0-1) Bocs, 300 néző. Vezette: Telek. Bocs: Balázs - Simon, Takács, Far­kas J., Vass, - Sipos, Kovács, Irhás (Török, 80.), Szakszón, - Kulcsár, Nagy (Ondó, 65.) Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Kertvárosi FC: Balogh Z. - Hegedűs, Ambrusz, Márton, Hóman - Illés, Lehoczki, Domokos (Czipf, 85.), Marcsek (Ignácz J., 70.), Varga, Ig­nácz Z. (Bessenyei, 90.) Edző: Huszák Géza. 39. perc: Simon hibázott a saját ti­zenhatosa előtt: Illés Gyula a megszer­zett labdát Domokos elé tálalta, aki tiszta helyzetből, 13 méterről a jobb al­só sarokba lőtt, 0-1. 68. perc: Marcsek szenzációs passzát az üresen hagyott Domokos vette át, majd a kifutó Balázs mellett 12 mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 0-2. Jók: Szakszón, Irhás, Kovács, Sipos, Takács, ill. Balogh Z., Hegedűs, Domo­kos, Márton, Varga. Kulcsár Sándor: - Az eredmény nem tükörképe a játéknak. A mutatott játé­kunk alapján nyerhettünk volna. Huszák Géza: - Küzdelmes mérkőzés volt, a gólokat mi rúgtuk. Kazincbarcika - Makó 0-0 Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Ko­vács. KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Ko­vács Richárd, Sebők - Bari (Szabó S. 76.), Engi (Fehér, 80.), Deák, Boczki- Kovács II. P. (Olasz, 78.), Orosz. Edző: Koleszár György. Makó FC: Ko­vács - Mádi, Dálnaki, Magyar, Kazán- Krucsó, Maróti, Sümeghy, Széli (Hor­váth, 86.) - Kis, Bagi. Edző: Kolozsvá­ri János. Jók: Bari, Kovács II. P., Engi, Orosz, ill. Magyar, Bagi. Koleszár György: - A második félidő alapján közelebb álltunk a győzelem­hez, de ilyen felállásban nagyon érté­kesnek tartom a pontszerzést. Kolozsvári János: - Küzdelmes mér­kőzésen, igazságos döntetlen született. Alsóház Tiszaújváros - Orosháza 0-3 (0-2) Tiszaújváros, 150 néző. Vezette: Bendik. TFC: Juhász - Kazár, Németi, Gulá- csi, Járai - Pap, Vicickó (Nagy, 65.), Szilágyi, Gaskó - Orosz (Kukta, 82.), Czerva (Szabó K., 60). Edző: Czerva Zoltán. Orosháza: Such - Ferenczi, Molnár, Kiss, Kovács (Laurinyecz, 60.) - Szrenka, Szabó N., Dobi, Lo­vas, Jakab (Belvon, 63.), Baranyai (Stef, 72.). Játékos-edző: Belvon At­tila. 12. perc: Jakab lövése lepattant a ha­zai védőkről, Lovas eszmélt leghama­rabb, és 7 méterről a kapuba passzolt, 0-1. 44. perc: Egy hazaadást Juhász rosszul talált el, a magasra perdülő labdát pe­dig nem merte megfogni, így a kapus mellől Lovas négy méterről a kapuba fejelt, 0-2. 57. perc: Kazárt szerelte le Dobi 25 méterre az újvárosi kaputól. Egyedül ve­zethette a labdát, majd a kifutó Juhász mellett, 17 méterről a kapu közepébe gurított, 0-3. Jók: Járai, Orosz, ill. Ferenczi, Szabó N., Dobi, Lovas. Czerva Zoltán: - Amíg a helyzetein­ket kihagyjuk, és hátul ilyen durva hi­bákat vétünk, addig csak vereség le­het a vége. Fodor Sándor: - Ügy gondolom, min­den tekintetben felülmúltuk ellenfe­lünket. A forduló további eredményei, alsóház: Gyula - Mátészalka 3-2 Baktalórántháza - Nyírbátor 2-1 A SZABOLCS GABONA CSOPORT ÁLLÁSA Felsőház 1. Kertvárosi FC23 14 5450-1947 2. Makó FC23 1445 46-2546 3. Ózdi Kohász 2312 47 55-39 40 4. Kazincbarcika23116 658-26 39 5. FC Szeged23 107635-2537 6. Bocs KSC231021139-4832 Alsóház 7. Orosháza23105839-3135 8. Mátészalka231021140-41 32 9. Gyulai TFC239 2 1228-37 29 10. Nyírbátor23 7313 30-4324 11. Baktalórántháza233 12821-36 21 12. Tiszaújváros2312 20 14-855 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 21. FORDULÓ Onga - Halmaj 4-2 (3-0) Onga, 200 néző. Vezette: Vágási. Onga: Tiszolczki - Képes, Túrőczi, Varga L. , Kovács, Tósa, Szilasi (Kalocsai), Kris­tóf, Molnár (Szegedi), Varga N., Lója. Edző: Szilasi Dezső. Halmaj: Kristóf-Tóth, Ju­hász, Jakab, Molnár (Csóka), Gulyás (Buri), Mida, Varga M., Orosz, Náni, Bitó. Edző: Mida Csaba. G.: Varga N. (2), Mol­nár, Tósa, ill. Varga M., Molnár. Kiállítva: Jakab. Jók: Varga N., Túróczi, ill. Varga M. , Orosz. Ifi: 1-3. Szilasi Dezső: - Nagyobb arányban kel­lett volna győznünk. Szalánczl László, elnök: - Az első félidei gyenge játékunk után a második félidei lelkesedésünket egy érdekes piros lap megtörte. Gratulálok a hazaiaknak. Muhi - Höleim SC 1-0 (0-0) Muhi, 150 néző. Vezette: Buttkai. Muhi: Kovács - Szabó S., Makó, Gönczi, Repka, Horváth (Toronyai), Márkus (Sza­bó), Csiszár, Bene, Kurucz, Vass (Kuta- si). Elnök: Rácz József. Holclm SC: Szi­geti - Oláh, Inzsöl, Gilányi, Farkas, Ko­vács, Kozma, Szilágyi, Novák, Kubicza (Thür), Pál. Edző: Szűcs István. G.: Vass. Jók: Csiszár, Vass, Makó, ill. Szigeti, Gilányi, Novák, Kozma. Ifi: 3-5. Rácz József, elnök: - Nehezen, de itt­hon tartottuk a három pontot. Két ellen­tétes félidő melynek a végét erővel job­ban bírtuk. Szűcs István: - Fegyelmezetten és jól ját­szottunk. Sajnálom, hogy a végén balsze­rencsés körülmények között vesztettünk. Miskolci VSC - Amót 1-1 (0-1) Miskolc, 300 néző. Vezette: Fábián._ MVSC: Lövei - Jóner, Pelyhe, lllovai, Boszák, Péli (Scholtz), Baráth, Kovács, Hozdik, Faze­kas, Kalász (Fodor). Edző: Földesi Károly. Ar- nót: Mattyák - Kriston, Gáspár, Lója, Dró­tos, Halász, Szűcs, Városi, Tóth (Ákos), Szedlák, Báli (Tamás). Edző: Kerényi József. G.: Hozdik, ill. Gáspár. Jók: Hozdik, Fazekas, ill. Szedlák, Kriston, Városi. Ifi: 7-0. Földesi Károly: - Az első félidőt átalud- tuk, a másodikban már a saját ritmusunk­ban játszottunk. Kerényi József: - Nem tudjuk végigkon­centrálni a 90 percet ezért hullajtjuk a pontokat. Egy szervezett és hajtós jő fia­tal csapat ellen játszottunk kimagasló já­tékvezetés mellett. Tomor-Lak - Encs 0-2 (0-1) Lak, 250 néző. Vezette: Kurmai. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Farkas J., Kópé (Kiss), Farkas F. (Ganyi), Tőszegi, Mogyoró I, Szántó, Smolniczki, Horváth, Kótai. Elnök: Szilvái Attila. Encs: Jakab - Fülöp (Hajkó), Glonczi, Márkus, Orosz, Molnár, Galyas, Csorba, Gregó, Mika, Sze­gedi (Varga). Edző: Verpecz István. G.: Csorba, Gregó. Kiállítva: Csorba. Jók: Csépány, Tószegi, Mógyorő I, Horváth, ill. Gregó, Galyas, Orosz, Molnár, Mika, Glonczi. Ifi: 34. Szilvái Attila: - A mérkőzés egyes idősza­kaiban nagyon sok helyzetet sikerült ki­dolgozni, de gólt lőni belőle nem tudtunk. A rutinos vendégek adódó lehetőségeiket szinte 100 százalékban kihasználták, győ­zelmükhöz gratulálok. Verpecz István: - Lendületbe jött a csa­pat. Érett és taktikus játékkal maximáli­san kihasználva az ellenfél megingásait játékban többet nyújtva biztos győzelemét arattunk. Pálháza -i Bodroghalom 1-0 (0-0) Pálháza, 200 néző. Vezette: Vróbel. Pálháza: Kol - Tokár, Farkas (Okkel), Er­dei, Pankovics, Kovács Cs., Balogh Zs. (Hajdú), Trembulyák (Kovács B.), Szabó, Harsányi, Jurkő. Edző: Hajdú János. Bod­roghalom: Laczi - Osztroha, Sveda (Ignáth), Rendes, Mózes, Perecsényi T., Perecsényi B. (Zuti), Vajda, Pálóczi (Cso­mós), Tóth, Karászi. Edző: Koncz Mihály. G.: Okkel. Jók: Erdei, Tokár, Harsányi, Ko­vács Cs., ill. az egész csapat. Ifi: 1-0. Hajdú János: - Magas színvonalú játék- vezetés mellett nem játszottunk jól, egy jól eltalált lövés döntött. Koncz Mihály: - Gólhelyzeteinket kidol­goztuk, hat ziccert hagytunk ki, amit az el­lenfél nem hagyott megtorlatlanul. Felsőzsolca - Sárospatak 4-1 (1-0) Felsőzsolca, 250 néző. Vezette: Lendvai. Felsőzsolca: Cservenyák - Molnár L., Szobóczki, Mattyák, Pásztor (Kundráth), Halász (Tóth A.), Fink (Tóth L.), Rácz, Nagy, Bazsányi, Egry. Edző: Kapitány Bé­la. Sárospatak: Szemán - Nagy (Espák), Beimli, Baranyi, Kerékgyártó, Demblovszki, Bajnok, Büttösi (Oláh), Géczi, Tuss (Pallagi), Vécsi. Edző: Sikorszki Gábor, Her­mán Tibor. G.: Egry (2), Nagy, Bazsányi, ill. Bajnok. Jók: Egry, Bazsányi, Rácz, Mattyák, Molnár, ill. Szemán, Bajnok. Ifi: 3-1, Kapitány Béla: - Helyzeteink alapján na­gyobb arányban is nyerhettünk volna a sportszerű és lelkesen játszó vendégek ellen. Sikorszki Gábor: - A mi helyzetünkben po­zitívum, hogy 85 percig nyílttá tudtuk ten­ni a mérkőzést. Mezőkeresztes - Abaújszántó 1-2 (OO) Mezőkeresztes, 100 néző. Vezette: Csor­ba. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Zó­lyomi, Molnár A., Kun R., Tóth, Molnár G., Jablonkai, Fukszi, Mencsik, Kun B. Edző: Lázár József. Abaújszántó: Németh - Ta­kács, Konyecsnyik, Erdó'si, Soltész Z., Sző­ke, Fügéi, Pachinger, Dizmatsek (Homon- nai), Jáger, Soltész P. Edző: Szlifka Miklós. G.: Fukszi, ill. Pachinger, Jáger. Jók: Kun B., Zólyomi, ill. Soltész P., Pachinger. Ifi: 1-2. Lázár József: - Jő mérkőzésen megint egy balszerencsés góllal kaptunk ki. Szlifka Miklós: - Minden pontra szüksé­günk van, ma ezt is kiharcoltuk. Nyékládháza - Varbó 1-0 (0-0) Nyékládháza, 150 néző. Vezette: Molnár II. Nyékládháza: Szabó - Kerékgyártó, Mózsik, Mezei, Hallai, Ádám, Resetár, Vitárius (He­gedűs), Vidinczei, Borsodi (Gál), Tóth (Ju­hász). Edző: Bodnár József. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Vantal, Cseh, Horváth T., Hor­váth S., Rákos, Mező, Király, Kiss J. (Sza­bó), Tocsev (Koszla). Edző: Vantal Dezső. G.: Borsodi. Jók: az egész csapat, ill. Me­ző, Virág, Horváth S. Ifi: 2-0. Bodnár József: - Kitűnő játékvezetés mel­lett nagy küzdelemben nyertünk egy jól játszó ellenfél ellen. Gratulálok csapatom­nak a győzelemhez, sok sikert a Varbó- nak a továbbiakban. Vantal Dezső: - Jól játszottunk de egy szerencsés góllal az ellenfelünk nyert. Gönc - Sajószentpéter 0-6 (0-3) Gönc, 100 néző. Vezette: Simkó. Gönc: Bőni - Mandlik Zs. (Lakatos K.), Mandlik G., Béres (Csontos), Sivák, Vranyák, Molnár L, Lehoczki (Ivancsó), La­katos R., Toronyi, Molnár F. Edző: Jordán András. Sajószentpéter: Szedlák - Lipták, Jakkel, Mata B., Schnek, Somogyi, Mata L., Kuron (Garai), Jex, Homyák (Gavrilette), Kelemen (Balogh). Edző: Schnek Zoltán. G.: Lipták, Somogyi, Mata L., Kuron, Homyák, Kelemen. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 24. Jordán András: - Azt, hogy rosszul játszik egy csapat, el tudom fogadni, de hogy akaratgyengén, az nem. Schnek Zoltán: - Megérdemelt győzelemét arattunk. A MESYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Abaújszántó 21 15 4 2 60-16 49 2. Encs20 1172 51-2440 3. Arnót20 10 7 3 40-2837 4. Muhi 21 11 4 6 37-33 37 5. Felsőzsolca 20 11 2 7 44-30 35 6. MVSC20 9• 7 4 38-19 34 7. Nyékládháza21 9 6 6 41-31 33 8. Tomor-Lak 21 9 66 39-40 33 9. Sajószentpéter 20 8 6627-1830 10. Pálháza20 8 4 8 43-33 28 11. Onga 21 6 51032-3823 12. Varbő 21 641144-4622 13. Holcim SC216 4 11 23-3622 14. Sárospatak205510 35-53 20 15. Bodroghalom214710 23-3919 16. Halmaj *216312 17-5818 17. Mezőkeresztes203 89 26-4017 18. Gönc 212 3 1623-619 * 3 büntetőpont levonva Az Encs - Mezőkeresztes, Amót - Felsőzsolca, Sárospatak - Sajószentpéter ■* és Pálháza - Miskolci VSC mérkőzéseket április 9-én 16.30-tól játsszák le.