Észak-Magyarország, 2003. április (59. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

2003. április 28., hétfő ISaMI8¥ll«iSlliÍ SPORT / 10 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 23. forduló Hajdúdorog - Sátoraljaújhely 2-0 (1-0) Hajdúdorog, 200 néző. Vezette: Fácska. Hajdúdorog: Szöllősi - Magyar, Magyari, Bócz, Tóth- Orosz, Arany, Fodor (Sándor), Mangel - Nagy Sz., Erdei. Edző: Szalánczi Tamás. STK: Mata - Dókus, Ocsenás, Bodnár, Janikő - Szabó S., Tokár, Barna, Ablonczi - Trembulyák (Paranai), Pothurszky. Edző: Zsófi József. Gólszerző: Nagy Sz. (1-0) a 35., Arany (2-0) a 61. percben. Kiállítva: Ocsánás a 45. percben. Jók: Nagy Sz., Arany, Erdei, Bócz, ill. Dókus, Bod­nár. Szalánczi Tamás: - Felfokozott hangulatú mérkő­zésen mi rúgtunk két gólt. Zsófi József: - A jogtalan kiállítás nagyban befo­lyásolta a mérkőzés végeredményét. Mád - Szfrmabesenyő 1-2 (0-1) Mád, 200 néző. Vezette: Takács. Mád: Braun - Turbucz, Martis, Haraszin, Dancs (Tatárka) - Varga, Toplenszki, Babos (Gombkö­tő), Kirchmayer- Hajdú, Buri (Lelt). Edző: Oláh Fe­renc. SZISE: Róza - Lázár, Nagy Cs., Badalik, Dóczi (Szobőczki) - Márton (Tóth), Kiszely, Szuba, Lasztóczi - Szabó, Mészáros. Edző: Zupkő Mihály. Gólszerző: Kiszely (0-1) a 35., Lelt (1-1) az 51., Szabó (1-2) a 89. percben. Jók: Babos, Haraszin, ill. az egész csapat. Oláh Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen nem tud­tunk élni lehetőségeinkkel, ezért nem is érdemel­tünk győzelemét. Zupkó Mihály: - Rangadóhoz méltó mérkőzésen jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetjük győ­zelmünket. Vásárosnamény - Mezőkövesd 3-0 (2-0) Vásárosnamény, 200 néző. Vezette: Berettyán. Vásárosnamény: Vass - Illés, Geszti, Bíró, Batka- Tivadar (Fejes), Majoros, Tóth, Horváth - Kovács (Marczi), Oleksza (Balogh). Edző: Majoros Imre. Mezőkövesd SE: Varga L. - Kovács, Nyeste, Bocsi, Szabó V. - Szabó L., Farkas (Szamosi), Soltész, Árvái (Kada) - Ragó, Báder (Karancsi). Edző: Kál­mán Vilmos. Gólszerző: Oleksza (1-0) a 30. Kovács (2-0) a 45., Oleksza (3-0) a 60. percben. Jók: Oleksza, Kovács, Batka, Majoros, ill. senki. Majoros Imre: - Úgy érzem, megérdemelten nyer­tünk, és a tavalyi ötgólos vereségért sikerült visszavágni a Kövesdnek. Kálmán Vilmos: - A szezon leggyengébb játékát produkálta a csapat, kíváncsi vagyok, hogy szá­molnak el vele. Helyettük is szégyellem magam. Záhony - Putnok 2-0 (2-0) Záhony, 300 néző. Vezette: Buczkó. Záhony: Czene - Bérezi, Sevcsuk, Lipták, Vincze (Karaffa) - Dudnyik, Krizsán, Balogh (Farkas), Ba- gin (Petró) - Karasz, Babjak. Edző: Révész Csa­ba. Putnok: Regős S. - Borsi, Márkus (Agárdi), Tóth, Tamás - Oláh, Lupkovics, Gál, Bányász - Koszta, Molnár Cs. (Farkas T.). Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Bagin (1-0) az 1., Bagin (2-0) a 11. percben. Jók: az egész csapat, ill. Lupkovics, Borsi, Tóth. Révész Csaba: - Örülök, hogy tavasszal nekünk sikerült először legyőzni a bajokesélyes Putno- kot, büszke vagyok erre az eredményre. Kőrössy Pál: - Sérülések miatt felforgatott csapa­tunk az első 20 percben elveszítette a mérkőzést, míg a másodikban hiába játszottunk óriási fölényben. További eredmények Ibrány - Rakamaz 0-4 Hajdúnánás - Létavértes 2-1 Balmazújváros - Hajdúböszörmény 3-0 Tuzsér - Szakoly4-0 A Tisza csoport állása 1. Putnok 22144 4 45-29 46 2. Rakamaz22 12 7 3 40-20 43 3. Sátoraljaújhely22 116 5 37-17 39 4. Tuzsér 22 10 8 4 36-2038 5. Mezőkövesd22 105 7 26-27 35 6. Hajdúdorog 22 104 8 34-3034 7. Ibrány 2288 6 32-3432 8. Balmazújváros 228 5 9 42-36 29 9. H.böszörmény2284 10 38-4028 10. Szirmabesenyő 22 76 9 30-32 27 11. Szakoly2275 10 34-34 26 12. Mád 2275 10 32-3426 13. Létavértes2266 10 27-3824 14. Hajdúnánás2265 11 21-3823 15. Záhony22 62 14 23-3820 16. Vásárosnamény 22 4 4 14 19-4916 Magabiztos vendégek Miskolc (ÉM) - Hazai környezetben lépett pályára és kapott ki tegnap a Miskolci VSC-Doka csapata a női lab­darúgó NB I 15. fordulójában. MVSC-Doka - Femlna 0-4 (0-3) Miskolc, 100 néző. Vezette: Némethy. MVSC: Hunkó - Molnár, Kresák, Kovács Aliz, Garadnai, Szajlai, Czuder, Czakó, Ferencsik, Bakos, Balovics. Edző: Dálnoki Miklós. Femlna: Kövesi - Sebestyén, Sümegi, Szekér, Smuczer, Ruff, Pádár, Paraoánu, Erdei, Kanta (Gáspár), Bilicsné. Edző: Kiss László. Gólszerző: Szekér (0-1) a 15., Sebestyén (0-2) a 26., Sebestyén (0-3) a 40., Pádár (0-4) a 77. percben. Jók: senki, ill. Kanta, Bilicsné, Sebestyén, Szekér. Dálnokl Mlklós: - A csapatnál lévő hiányzókat nem tudtuk pótolni. Jobb csapattól szenvedtünk vereséget. Kiss László: - A vártnál nehezebb győzelmet arat­tunk. Bső és utolsó perc: ózdi gólok Bőcsön Nem lett döntetlen a Kazincbarcikai SC - Szeged meccs, a vendégek örülhettek Bocs, Kazincbarika, Baktaló- rántháza (ÉM - ME) - A labda­rúgó NB II rájátszásának ne­gyedik fordulójában a felsőházi megyei összecsapást idegenben nyerte meg az Ózdi Kohász csapata. A Kazincbarcika hazai pályán szenvedett váratlan ve­reséget a Szegedtől, az alsóház­ban pedig ismételten alulma­radt a sereghajtó Tiszaújváros. Felsőház Bocs KBSC - Ózdi K. 1-3 (0-2) Bocs, 300 néző. Vezette: Veres. Bocs: Szerencsi - Simon, Takács, Far­kas J., Sipos - Vass, Szakszón (Irhás, 85.), Kulcsár, Vodila - Gaál (Ondó, 75.), Török (Nagy, 46.) Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Ózdi Kohász: Uhrin - Bócz, Tóth Zs, Tóth K. - Penti, Kádár, Ács, Füleki (Oltyán, 85.), Kun - Simkó (Szakács, 90.), Konyha (Váradi, 89.). Edző: Fitos József. l.perc: Jobb oldali vendégtámadás után, a labda a bal oldalon felfutó, tel­jesen üresen hagyott Kádár elé került, aki 15 méterről a rövid alsó sarokba lőtt, 0-1. 30. perc: Farkas szabálytalankodott a tizenhatoson belül Simkóval szemben. A megítélt büntetőt Kun a kapu jobb oldalába lőtte, 0-2. 84. perc: Középen vezetett támadást a hazai csapat. A tizenhatos vonalán, szemben a kapuval, több játékos, köz­tük az ózdi kapus, Uhrin is ütközött. A szabad labdára Ondó érkezett, és hat méterről az üres kapuba lőtt, 1-2. 93. perc: A kitámadó hazai csapat ügyetlenkedését Oltyán használta ki, és tíz méterről a kapu bal sarkába he­lyezett, 1-3. Jók: senki, ill. Uhrin, Bócz, Kun. Kulcsár Sándor: - Hasonló koreográfia szerint zajlott a mérkőzés, mint az utób­bi hetekben. Lehetőségeink megvoltak, de sajnos ezekkel nem tudtunk élni, így törvényszerű volt a vereség. Fitos József: - Szervezetten és jól ját­szottunk, de saját magunk butasága miatt az utolsó tizenöt perc izgalmasan alakult. Külön szeretném megköszönni szurkolóink NB l-es szintű biztatását. Az Ózd (fcsíkosban) Bőcsön nyertFotó: Végh Csaba Igaz nem tartozik ide, de gratulálok a bocsi utánpótláshoz, azt gondolom: jó úton járnak. KBSC - FC Szeged 0-1 (0-0) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Gaál. KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Ko­vács Roland, Harnócz - Kovács Richárd (Bari, 62.), Engi, Sebők (Orosz, 46.), Kerekes - Deák, Kovács I. P. Edző: Koleszár György. Szeged: Halász - Gelbman, Mőrocz, Puskás, Kulacsik - Báli (Rácz, 70.), Babos, Bány, Krausz - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. 77. perc: Bal oldali szögletet végez­tek el a vendégek. A rövid saroknál a barcikaiak nem tudtak fölszabadítani, a kavarodásban Ball eszémét a leggyor­sabban, és hat méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. Jók: Hanász, Bányai, Kerekes, ill. Gelbman, Mórocz, Dóra. Koleszár György: - A szerencsésebb csapat győzött. Szalai István: - Keveset volt nálunk a labda, de célirányosan megoldottuk a helyzeteinket. Alsóház Baktalórántháza - TFC 3-0 (0-0) Baktalórántháza, 200 néző. Vezette: Szabó S. Baktalórántháza: Petranics - Bodnár, Kiss, Baka (Geda, 81.), Deák, Benkő, Felsőház 1. Kertvárosi FC 26 166453-2054 2. Makó FC 2614 5 7 46-3147 3. FC Szeged 26 137644-26 46 4. Ózdi Kohász26 13 6 759-4145 5. Kazincbarcika 26126 863-2842 6. Bőcs KSC2610 2 1441-5632 Alsóház 7. Orosháza2610 7 9 41-3437 8. Mátészalka261141150-4437 9. Gyulai TFC26 1021429-4432 10. Nyírbátor2694 13 39-4531 11. Bakatalóránth.26513827-3728 12. Tiszaújváros 261 22315-975 Kozma, Gégény (Rákóczi, 46.), Illés, Gdovin (Marics,,67.), Mininy. Játékos-e­dző: Gdovin János. Tiszaújváros: Juhász - Kazár, Németi, Gulácsi (Szabó, 76.), Járai - Szilágyi (Nagy, 83), Vicickó (Bene, 72.), Gaskő, Orosz - Pap, Czerva. Edző: Czerva Zoltán. 49. perc: Rákóczi bal oldali beadását Mlnyin középen levette, és 10 méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. 56. perc: Egy kapu előtti kavarodás vé­gén Illés lőtt, a labda megpattant egy ven­dégvédőn és a léc alá csapódott, 2-0. 83. perc: Illés jobbról adott középre, és Mlnyin kilenc méterről, egyből a jobb alsó sarokba továbbított, 3-0. Jók: Petranics, ill. Kazár, Gaskó. Gdovin János: - Gyenge színvonalú mérkő­zésen csak a győzelmet lehet értékelni. Czerva Zoltán: - Hiába játszottunk jól egy jobb csapat ellen, a második fél­idő elején négy perc alatt elment a meccs. A gólarány túlzott. A forduló további eredményei: Felsőház Kertvárosi FC - Makó Alsóház 1-0 Nyírbátor - Mátészalka 2-2 Gyulai TFC - Orosháza 1-0 httD://sDort.boon.hu További cikkek! Labdarúgó magyei I. osztály, 25. forduló Encs - Amót ___________2-0 (1-0) Encs, 4Ó0 néző. Vezette: Vróbel. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Márkus, Orosz (Varga), Molnár, Csorba, Galyas, Hajkő, Mika (Gregó), Szegedi. Edző: Verpecz István. Amót: Pallai - Gáspár (Kovács), Drótos, Szűcs, Lója, Városi, Tóth (Ákos), Szedlák, Tamás, Vodicska, Halász. Edző: Kerényi József. G.: Szege­di, Csorba. Kiállítva: Glonczi, Galyas, Vá­rosi. Jók: Molnár, Orosz, Szegedi, Csor­ba, Márkus, ill. senki. Ifi: 1-1. Verpecz István: - Végig kezünkben tart­va a mérkőzést parázs hangulatban rang­adót nyertünk. Kilenc emberrel is parti­ban voltunk, bár a neheze csak most jön. A mérkőzés színvonala magasabb rendű játékvezetést igényelt volna. Kerényi József: - A jobban akaró hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Lehet, hogy ez a mérkő­zés magasabb szintű játékvezetést igé­nyelt volna. Tomor-Lak - Sárospatak 2-3 (0-1) Lak, 150 néző. Vezette: Csorba. Tomor-Lak: Grolmusz - Csépány, Farkas J., Turcsik (Ganyi), Göndör, Tőszegi, Szi­ta, Szántó, Smolniczki, Horváth (Kótai), Farkas F. (Kiss), Elnök: Szilvái Attila. Sá­rospatak: Szemán - Nagy, Beimli, Oláh (Tuss), Baranyi, Kerékgyártó, Géczi, Büt- tösi, Demblovszki, Bajnok, Vécsi (Sánta). Edző: Sikorszki Gábor, Hermán Tibor. G.: Smolniczki (2), ill. Bajnok (2), Vécsi. Jók: Göndör, Tőszegi, ill. Szemán, Baranyi, Demblovszki, Géczi, Bajnok. Ifi: 3-0. Szilvái Attila: - Megint rúgattunk az el­lenféllel olyan gólokat, ami ebben az osz­tályban ritka. Egyébként szakmailag egy hiba nélkül játszó, sportszerű ellenfelet láthattunk. Sikorszki Gábor: - Bravúros győzelmet arattunk a jó erőkből álló hazaiak ellen. Miskolci VSC - Holclm SC 4-0 (2-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Tyukodi. MVSC: Lövei - Jóner, Boszák, Baráth, Kovács, Tóth, Fazekas, Kalász (Fodor), Hozdik, lllovai (Scholtz), Pelyhe. Edző: Föl­Kedden tárgyalnak A Borsod-Abaúj-Zemplén Me­gyei Labdarúgó-szövetség ér­tesíti a megyei csapatokat, hogy a hét végén kiállított já­tékosok ügyét a fegyelmi bi­zottság már kedden megtár­gyalja, így az érintetteket ek­kor várják a szövetségbe. desi Károly. Holclm SC: Szigeti - Varga, Inzsöl, Gilányi, Farkas, Kovács (Kocsis), Kozma, Trestyánszki, Novák, Kubicza (Oláh), Pál. Edző: Szűcs István. G.: Hozdik (2), Boszák, Baráth. Jók: Jóner, Pelyhe, Tóth, Baráth, Kovács, Hozdik, ill. Gilányi. Ifi: 4-1. Földes! Károly: - Jó iramú mérkőzésen biztos győzelmet arattunk. Szűcs István: - Súlyos egyéni hibáinkat a hazaiak könyörtelenül kihasználták. Pálháza - Abaújszántő __0-7 (0-3) Pálháza, 300 néző. Vezette: Bacsó. Pálháza: Kol - Tokár, Erdei, Kovács Cs., Petercsák, Balogh, Kovács B., Barnóth (Trembulyák), Hajdú, Okkel, Szabó. Edző: Hajdú János. Abaújszántő: Németh (Homyák) - Takács, Erdősi, Bállá, Soltész Z. (Meczkő), Fügéi, Jáger, Pachinger, Dizmatsek, Homonnai, Balázs (Sánta). Edző: Szlifka Miklós. G.: Dizmatsek (5), Jáger, Fügéi, Jók: senki, ill. Dizmatsek (a mezőny legjobbja) és az csapat. Ifi: 0-3. Hajdú János: - Szégyenteljes vereség, amiért elnézést kérünk a szurkolóinktól. A gólkülönbség azért túlzott volt. Szlifka Miklós: - Nagyszerű és lelkes játékkal, maximális helyzetkihasználás­sal megérdemelt győzelem született. Bodroghalom - Varbó 2-3 (1-1) Bodroghalom, 150 néző. Vezette: Jakab. Bodroghalom: Dankó - Petercsák (Zuti), Sveda, Rendes, Karászi, Osztroha T., Mó­zes, Vajda, Pálóczi, Tóth, Osztroha A. (Perecsényi B.). Edző: Koncz Mihály. Var­bó: Kiss Cs. - Virág, Vantal, Cseh, Me­ző, Koszla, Kiss J., Rákos, Horváth (Kotány), Tocsev (Szabó), Király. Edző: Vantal Dezső. G.: Tóth (2), ill. Tocsev (2), Kiss J. Kiállítva: Rendes, Koszla. Jók: sen­ki, ill. senki. Ifi: 1-1. Koncz Mihály: - Sajnos a lelkesedés ke­vés, a meccseket gólra játszák. 1-O-ról veszítettünk, ezen el kellene a játékosok­nak gondolkodni. Vantal Dezső: - Nagyon nehéz és fontos mérkőzésen higgadt játékkal tudtunk le­győzni egy lelkesen játszó ellenfelet. Felsőzsolca - Onga 2-0 (1-0) Felsőzsolca, 600 néző. Vezette: Nagy V. Felsőzsolca: Ravasz - Molnár L., Szobóczki, Mattyák, Pásztor (Tóth L.), Fink, Kundráth (Lippai), Rácz, Halász, Bazsányi, Egry. Edző: Kapitány Béla. On­ga: Tiszolczki - Lója, Túróczi, Tősa, Var­ga L., Kristóf, Urbán, Molnár (Barcsai), Szegedi, Kovács, Galamb (Varga N.). Edző: Túróczi Attila. G.: Kundráth, Bazsányi. Jók: Szobóczki, Rácz, Halász, Bazsányi, Egry, Kundráth, ill. Tiszolczki, Túróczi, Urbán, Galamb, Lója. Ifi: 7-0. Kapitány Béla: Örülünk, hogy szurko­lóink egy jő iramú és színvonalas mér­kőzést láthattak. A szervezetten és lelke­sen játszó vendégek ellen megérdemelt a győzelmünk. Túróczi Attila: - Gratulálok a hazaiaknak. Ez egy olyan mérkőzés volt amelytó^1 to­vábbi erőt gyűjthetünk. Fizikai felkészült­ségünk pillanatnyilag ennyire volt elég, de szégyenkeznivalónk nincsen, dolgo­zunk tovább. M.keresztes - Sajószentpéter 3-3 (2-2) Mezőkeresztes, 100 néző. Vezette: Kascsák. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Molnár A., Kun R., Tóth, Molnár G., Jablonkai, Mencsik, Petrik, Fukszi. Edző: Lázár József. Sajószentpéter: Brindzár-Jakkel, Lipták, Kuron, Schnek, Somogyi, Madarász, Jex (Balogh), Gavrilette (Homyák), Garai, Kelemen. Edző: Schnek Zoltán. G.: Kun R., Tóth, Mencsik, ill. Garai (2), Somogyi. Jók: Kun R., Tóth, Mencsik, ill. Garai, Kuron, So­mogyi. Ifi: 1-3. Lázár József: - A mérkőzés kétszer is a kezünkben volt, sajnos nem éltünk a le­hetőségekkel. A játékvezető egyes ítéle­teit nem tudom hová tenni. Schnek Zoltán: - Az első félidő érde­mel említést, a másodikban csak küz­delem volt, igazságos eredmény szüle­tett. Kétszer hátrányból álltunk fel és ezért dicséret illeti a csapatot. Nyékládháza - Halmaj 2-1 (2-0) Nyékládháza, 150 néző. Vezette: Nyitrai. Nyékládháza: Szabó - Juhász, Mózsik, Kerékgyártó, Mezei, Nagy S. (Hegedűs), Vitárius (Gál), Resetár, Tóth (Ádám), Bor­sodi, Hallai. Edző: Bodnár József. Halmaj: Kristóf-Tóth, Juhász, Náni, Jakab, Mol­nár, Csóka (Hornyák), Szalánczi, Mida, Varga, Orosz. Edző: Mida Csaba. G.: Resetár, Tóth, ill. Orosz. Jók: Szabó, Ha­lai, Mezei, Kerékgyártó, Resetár, ill. Tóth, Szalánczi, Orosz, Náni. Ifi: 2-0. Bodnár József: - Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni... Szalánczi László, elnök: - Helyzeteink alapján megérdemeltük volna az egy pon­tot, de egy szerencsés lövés döntött. Gra­tulálok a hazaiaknak. Gönc^-JVIuhi 0-3 (0-3) Gönc, 100 néző. Vezette: Bárdos. Gönc: Bóni (Lakatos Gy.) - Lakatos R., Lakatos K., Mandlik Zs., Mandlik G., Mol­nár F., Ruszkai (Ivancsó), Toronyi, Lehoczki, Vranyák (Gombár), Sivák. Edző: Jordán András. Muhi: Kovács L. - Sza­bó S., Kutasi, Horváth (Rácz), Makó, Herperger (Toronyai), Kurucz, Szabó Cs., Márkus, Csiszár, Bene. Edző: Rácz Ká­roly. G.: Makó Márkus, Szabó Cs. Jók: Mandlik Zs., Toronyi, ill. az egész csapat. Ifi: 4-2. Jordán András: - A győzelmet a lelkeseb­ben játszó és a csúszós pályához jobban alkalmazkodó csapat szerezte meg. Rácz József, elnök: - Teljesen megérde­melt győzelem, akár több góllal is nyer­hettünk volna. A csapat minden tagja szív­ből örül Kutasi Anti visszatérésének, és sikereket kívánunk a gönci csapatnak. A megyei I. osztály állása 1. Abaújszántő 25 18 5 274-1859 2. Encs 2516 7 2 65-26 55 3. Arnőt 2514 7451-3249 4. Felsőzsolca 25 14 2957-3444 5. Muhi 25 13 4 843-3643 6. MVSC 2511 9 546-2342 7. Sajószentpéter 25 1177 34-2340 8. Nyékládháza25116 8 47-38 39 9. Tomor-Lak2597 9 43-50 34 10. Pálháza259412 47-50 31 11. Sárospatak258611 42-5930 12. Varbó 25 7 61251-53 27 13. Onga 257612 35-4327 14. Mezőkeresztes 25 5 101037-4825 15. Holcim SC257 41425-45 25 16. Bodroghalom2557 13 30-4722 17. Halmaj *25 6316 19-7318 18. Gönc 252 419 23-7110-w»