Észak-Magyarország, 2002. október (58. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-21 / 246. szám

fea—-auBWMMfa a 2002. október 21., hétfő SPORT 0 Kupázik a MEAFC. A Miskolci EAFC NB l/B-s női kosárlabdacsapata ma este Ma­gyar Kupa-mérkőzésen lép pályára. Az egyetemisták a 2. fordulóban Nyíregyhá­zán vendégszereplnek, ellenfelük 18.30- tól a Nyíregyházi FSE együttese lesz. 0 Kropkó ismét tizenegyedik. A miskol­ci Kropkó Péter - akárcsak tavaly - a 11. helyen végzett a hawaii triatlon Ironman versenyen. A 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és maratoni futásból ál­ló viadalt a férfiak között az amerikai Timothy DeBoom, a nők mezőnyében a svájci Natascha Badmann nyerte. 0 A 4. helyről. Az élről vágott neki teg­nap a Bécs-Budapest Szupermarathon második szakaszának, a Sopron-Győr kö­zötti 120 kilométeres etapnak Bogár Já­nos. A fancsali sportoló végül ötödikként érkezett célba, és az összetettben a ne­gyedik helyről várhatja a mai, Győr-Tata közötti 63 kilométeres szakaszt. LABDARÚGÓ NB ni Tisza csoport, 11. forduló Hajdúnánás - Putnok 1-2 (1-2) Hajdúnánás, 2ÖÖ néző. Vezette: Szakács. Hajdúnás: Gencs - Nagy I Z., Tar, Nagy P., Papp - Szentmiklősi, Kulcsár, Berényi, Oborzll (Seres) - Lengyel, Ferenczi. Edző: Gyarmati András. Putnokl VSE: Regős - Agárdi, Farkas S., Tóth, Tamás- Oláh, Farkas T. (Szabó), Gál (Bányász), Lupkovics- Koszta, Molnár T. (Molnár N.). Edző: KŐrössy Pál. Gólszerző: Gál (0-1) a 22., Farkas T. (0-2) a 25., Berényi (1-2) a 42. percben. Jók: Kulcsár, Papp, III. Tóth, Molnár Cs., Gál, Farkas T., Farkas S. Gyarmati András: - Megérdemelt vendéggyőzelem. Kőrössy Pál: - Helyzeteink alapján akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna, gratulálok a csa­patnak. Rakamaz - Szlrmabesenyő 2-2 (2-1) Rakamaz, 300 néző. Vezette: Berettyón. Rakamaz: Tóth - Gáspár, Czap, Reznek, Spisák - Kozák, Boldő (Csikai), Krasznai (Szekrényes), Cséke (Gráf) - Szilágyi, Kákóczki. Edző: Kiss Miklós. Szirmabesenyől SE: Kiss P. - Lázár, Szentidai, Salló, Szobóczki - Kiszely, Nagy Cs. (Kerényi), Szuba, Szabó (Barsi) - Lasztóczi, Badalik. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Badalik (0-1) a 18., Krasznai (1-1) a 24., Kozák (2-1) a 32., Szabó (2-2) a 62. percben. Jók: Krasznai, ill. Szentidai, Szobóczki, Szabó, Badalik. Kiss Miklós: - Ellenfelünk fegyelmezett játékkal megérdemelt pontot szerzett. Zupkó Mihály: - Ilyenkor lehet csak sajnálni az elmúlt fordulókat, hiszen a mai meccsen bebizonyosodott, hogyha mindenki odafigyel a játékra és segítik egymást akkor sokkal többre vagyunk képesek, mint a tabellán jelenleg elfoglalt helyezésünk. Ibrány- Mezőkövesd _ _ 1-1 (0-1) Ibrány, 40Ö néző. Vezette: Kegyes. Ibrány: Karászi - Ignácz, Papp, Kertész, Bárdi - Bíró (Dobránszki), Pámer, Milka, Balázscsik (Imre) - Ónodi, Babjak. Edző: Kató István. Mezőkövesd SE: Varga L. - Kovács, Bocsi, Szabó V., Forgács (Árvái) — Ferencz, Nyeste, Szabó L., Ragó- Soltész (Báder), Kada. Edző: Kálmán Vilmos. Gólszerző: Szabó L. (0-1) a 25., Ónodi (1-1) az 56.per­cben. Jók: Karászi, Ónodi, ill. Varga L., Szabó L., Szabó V., Ragó. Kató István: - Helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani, ezért igazságos eredmény született. Kálmán Vilmos: - A csapat jól játszott, meg vagyok velük elégedve, de az elszalasztott helyzetek miatt hiányérzetem van, mert gólokkal kellett volna nyerni. Mád-Szakoly _ 1-1 (0-0) Mád, 100 néző. Vezette: Orosz. Mádl FC: Kiss - Haraszin, Martis, Wachter, Demkovics- Toplenszki, Babos, Turbucz, Harsányi - Nagy (Buri), Hajdú (Uray). Edző: Oláh Ferenc. Szakoly: Cziotka - Mórus, Burlk, Boros, Sándor - Vass, Mányák, Palaga (Nagy), Bárdi - Fiumei (Ember), Bányi. Edző: Boros Gyula. Gólszerző: Martis (11-esből, 1-0) az 53., Bányi (1-1) a 86. percben. Kiállítva: Demkovics a 83. percben Jók: senki, ill. Burik, Bányi. Oláh Ferenc: - Fegyelmezetlen játéknak csak ez lehet az eredménye. Boros Gyula: - A csapat küzdött és akart - ez egy pontot ért. A végén a meccslabda nálunk volt, de ott is maradt. Záhony - Sátoraljaújhely 0-4 (0-2) Záhony, 300 néző. Vezette: Kiss J. Záhony: Csépke - Kántor Zs., Vilmann, Kántor T. (Balogh), Karaffa (Petró) - Krizsán, Molnár, Bagln, Karasz - Jakab, Bérezik. Edző: Karasz Lajos. Sátoraljaújhelyi TK: Mata - Csáki, Ocsenás, Bodnár, Janikó (Páránál) - Szabó S., Juhász, Barna, Ablonczl (Tokár) - Trembulyák (Tóth), Pothurszky. Edző: Zsófi József. Gólszerző: Pothurszky (0-1) a 2., Szabó S. (0-2) a 20., Pothurszky (0-3) a 72., Juhász (0-4) a 90. percben. Jók: Kántor Zs., ill. Ocsenás, Szabó S., Juhász, Pothurszky. Karasz Lajos: - Gratulálok a vendégcsapatnak megérdemelten győztek. Zsófi József: - Kellemetlen ellenfél ellen magabiz­tos győzelmet arattunk. További eredmények Vásárosnamény - Hajdúböszörmény 0-3 Tuzsér - Balmazújváros 1-1 Hajdúdorog - Létavértes 1-1 A DKSK nem jött ki az ötvenbol Női kosárlabda NB I/A, 4. forduló: Szolnok - DKSK 60-48 (15-12, 22-9, 13-15, 10-12) Hadzovlcs (balra) és Galther Ismét eredményes volt Fotó: Végh Csaba JEGYZŐKÖNYV Szolnok, 700 néző. Vezette: Vá­rad'!. Téczely. Szolnoki MAV-Coop SE: DJELMIS (11/3), Szélesy (2), HIBBERT (12/6), RADNÓTY (2), PEROVICS (19) . Csere: Farmer (6), Németh B. (4), Nyíró (2), Bujdosó (2). Edző: Tapodi Péter. DKSK: HADZOVICS (12), Balogh (2), Brosovszky (4), GAITHER (20) , Chapman (4). Csere: Bukovszki (-), Szlimák (-), Horváth A. (-), Csávás (6). Edző: Miien Vukicsevics. Varga Csaba Kőkemény védekezéssel kez­dett mindkét csapat és eleinte in­kább a „kisemberek” jeleskedtek, hiszen az egyik oldalon Djelmis a másikon pedig Hadzovics termel­te a pontokat. Ez a játék az első öt percben a Diósgyőrnek ment jobban, hiszen a vendégek vezet­gettek egészen addig, amíg Hibbert triplájával és Farmer beállításával meg nem változott a Kazincbarcika (ÉM - ME)- A labdarúgó NB II. 11. fordulójában vasárnap egy megyei csapatunk volt érde­kelt, a Kazincbarcika simán gyűjtötte be a három pontot az Orosházával szemben. KBSC - Orosháza 3-1 (1-0) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Erdős. Kazincbarcika: Nagy G. - Hanász, Bányai, Harnócz - Ko­vács Roland, Kovács Richárd, Engi (Palánkai, 86.), Deák (Ko­vács II. P., 80.), Kerekes, Feke­te, Kovács I. Péter (Sebők, 89.). Edző: Koleszár György. Oroshá­za FC: Such - Szabó, Molnár, Serban, Kovács T. (Sorin, 51.), Kiss (Lovas, 60.), Belvon, Kovács P„ Dobi - Pozsár, Hadár (Bara­nyai, 51.). Edző: Fodor Sándor. 6. perc: Deák bal oldali kereszt­be lőtt labdáját Fekete visszagu­rította az érkező Kovács I. Pé­ternek, aki 5 méterről a bal fel­ső sarokba lőtt, l-o. 47. perc: Kovács I. Péter egy remek csel után a tizenhatos előteréből kiugratta Feketét, a támadó pedig 12 méterről ele­gánsan a bal felső sarkba he­lyezett, 2-0. 70. perc: Egy gyors vendégkont­játék képe. Ekkortól ugyanis már a Szolnok akarata érvényesült: Djelmis jól mozgatta az övéit, Perovics pedig a palánk alatt kor­látlan úrnőnek bizonyult. Utóbbi teljesítményére jellemző, hogy az első két negyedben csapata 27 pontjából tizenhatot ő szerzett. A Diósgyőr kulcsemberei elmaradtak a várakozástól, Szélesy kikapcsolta a játékból Brosovszkyt, a hazai centerek pedig sokkal jobbnak és eredményesebbnek bizonyultak a vendégeknél, és hiába cserélt a pi­ros-fehérek szakvezetője, Miien Vukicsevics nem találta meg azt az ötösét, amelyik a vasutasok nyomába tudott volna eredni. Fordulás után Gaither pontjai­val faragott hátrányából a Diós­győr, de igazán közel nem tudott kerülni a hazaiakhoz. A Szolnok sokat cserélt, és ezzel megtörte a DKSK lendületét, és arra vigyá­zott, hogy a vendégcsapat ne ke­rüljön tíz egységen belülre. Az utolsó játékrészt 14 pontos fórral kezdték a hazaiak, és igyekeztek ziccerig játszani az akciókat, és ra végén, a bal oldalon kilépő Pozsár közelről gurított az üres kapuba, 2-1. 85. perc: Fekete remek ütem­ben lépett ki a baloldalon, de a büntetőterületen belül a kifutó vendégkapus szabálytalanul sze­relte. A jogosan megítélt tizen­egyest a sértett magabiztosan ér­tékesítette, laposan lőtt a kapu jobb alsó sarkába, 3-1. Jók: Harnócz, Fekete, Kovács I. P., ill. Molnár, Serban, Pozsár. Koleszár György: - A helyze­csak a támadóidő vége felé dobták el a labdát. Ezzel szemben a Diós­győr szinte minden helyzetből tü­zelt, de mivel mezőnyből változat­lanul nagyon rosszul dobtak nem tudtak közelebb kerülni, mivel a palánk alóli Gaither pontok és a büntetők kevésnek bizonyultak azon a meccsen, amelyen a vas­utasok a második negyedbeli jó já­tékukkal nyerni tudtak. teink alapján gólarányt kellett volna javítanunk. Győzelmünk teljesen megérdemelt. Fodor Sándor: - Jól játszottunk, de a hazaiak a mély talajú pá­lyán jobban használták ki a helyzeteiket. A forduló további eredményei: Baktalórántháza - Ózd 1-0 Bőcs KSC - Mátészalka FC 2-1 Tiszaújváros - Kertváros 1-3 Gyulai TFC - Nyírbátor FC 1-0 FC Szeged - Makó FC 4-0 Tapodi Péter: - Az első félidő­beli kiváló védekezésünk eldön­tötte a mérkőzést. A szünet után az erőltetett menetünkre gondol­va sokat cseréltünk, ami olykor megtörte a játékot, de győzel­münk nem forgott veszélyben. Miien Vukicsevics: - Mint azt az eredmény is mutatja: mezőnyből rosszul dobtunk és főleg az okoz­ta vereségünket. Negyedik a DVTK Miskolc (ÉM) - A labda­rúgó NB I/B hét végi, 13. for­dulójának eredményei: Vasas SC - Újpest FC-Fóti SE 0-0, Diósgyőri VTK - Büki TK- Bükfürdő-HH 0-0, Kecskemé­ti FC - Monor 3-0 (2-0), Szol­nok - Kaposvári RFC 0-1 (0-0), Balassagyarmat - Celldömölk 5-0 (2-0), LFC Haladás - Ta­tabánya 3-0 (1-0), Hévíz - Nyírség SFC 2-1 (1-0), BKV Előre - Százhalombatta 1-4 (1-1), REAC - Pécsi MFC 1-2 (1-1). A Pápai ELC - Deme- cser FC mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem utaz­tak el a találkozóra. TOTÓ, 42. HÉT 1. MTK - Dunaferr 5-11 2. Újpest - Sopron 3-01 3. Videoton - Ferencváros 0-3 2 4. Cottbus - Hertha BSC 0-2 2 5. Hamburg - Mönchengladbachl-0 i 6. Hannover - Bremen4-4 X 7. Leverkusen - Kaiserslautem 1-0 1 8. Rostock - Bayern München 0-1 2 9. 1860 München - Schalke 04 301 10. Empoli - Roma 1-32 11. Intemazionale - Juventus 1-1X 12. Atalanta - Milán1-42 13. Torino - Chlevo ÍO1 +1. Modena - Parma oldalzárta után A KBSC (kékben) nem fogott padlót tegnap Fotó: Bujdos Tibor Gólarányt javíthatott volna a KBSC A Koleszár-csapat magabiztosan győzött az Orosháza ellen LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 12. FORDULÓ I J J J -J J J J J J J J J J J ~J J J J J J J J J J J J J J j J J J J J JJ J J J J J W J J J"J J J J Mezőkeresztes - Gönc 1-1 (1-1) Mezőkeresztes, 1ÖÖ néző. Vezette: ke­rékgyártó. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Molnár A., Kun, Tóth, Molnár G., Jablonkai, Bóta, Bukta, Zólyomi. Edző: Lázár József. Gönc: Bóni - Ju­hász, Mandlik G., Lakatos, Béres, Csontos, Mandlik Zs., Molnár F., Mol­nár I., Vranyák, Lehoczki. Elnök: Mol­nár János. G.: Tóth, ill. Molnár F. Jók: senki, III. az egész csapat. Ifi: 4-0. Lázár József: - Ilyen mérkőzés után nehéz nyilatkozni, hogy ne bántson senkit az ember. De azt tudomásul kell venni, hogy a megyei I. osztály­ban egész embert igényel egy-egy mérkőzés. Molnár János: - Nagy küzdelemben a második félidő alapján gólokkal nyer­hettük volna a mérkőzést. Felsőzsolca - Nyékládháza 4-0 (3-0) Felsőzsolca, 450 néző. Vezette: Jakab. Felsőzsolca: Molnár T. - Tóth A., Szobóczki, Lippai, Pásztor, Fink, Nyes­te (Szendrei), Rácz, Molnár II L. (Bo­rai), Bazsányi, Tóth L. (Hankó). Mb. edző: Nyeste Csaba. Nyékládháza: Bá­rány - Mózsik, Juhász (Kerékgyártó), Kazár, Ádám, Hallai, Kuzma (Vitárius), Vidinczei, Nagy I S., Resetár, Tóth (Bor­sodi). Edző: Bodnár József. G.: Bazsányi (3), Tóth L. Jók: Bazsányi (a mezőny legjobbja), Lippai, Szobóczki, Tóth A., Pásztor, Ili. Hallai, Bárány, Vidinczei. Ifi: 1-1. Nyeste Csaba: - A mai mérkőzésen a csapat maradéktalanul betartotta az előzetesen megbeszélt taktikát, így szép győzelmet arattunk a sportsze­rűen játszó vendégcsapat ellen. Bodnár József: - Megérdemelt hazai győ­zelem született, amihez gratulálok. A csa­pat mai hozzáállása kritikán aluli volt. Sajószentpéter - Pálháza 0-4 (O-l) Sajószentpéter, 250 néző. Vezette: Nyit- rai. Sajószentpéter: Mag - Lipták, Kuron (Takács), Kui, Somogyi, Madarász, Mata L. (Jex), Mata B., Kovács, Garai (Hornyák), Kelemen. Játékos-edző: Schnek Zoltán. Pálháza: Repka - Pankovics (Balogh), Hajdú, Farkas, Er­dei, Trembulyák, Okkel, Szabó (Vaszlavik), Petercsák, Kovács B., Barnóth. Edző: Hajdú 1 János. G.: Barnóth (2), Kovács B., Trembulyák. Kiállítva: Kui. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 4-0. Schnek Zoltán: - A jól játszó vendé­gek hibáinkat kihasználva teljesen megérdemelten nyertek. Hajdú János: - Gratulálok a csapat minden tagjának az önbizalomnövelő mérkőzéshez. Sok sikert kívánok a sportszerű ellenfélnek. Halmai - Bodroghalom 0-0 Halmaj, Í5Ö néző. Vezette: Bárczy. Halma): Tamás - Tóth, Juhász (Ortő), Kecskés, Jakab, Molnár, Mattyák, Kalász, Kovács, Mida, Varga. Elnök: Becse Lász­ló. Bodroghalom: Laczi - Perecsényi B., Sveda, Rendes, Balogh, Karászi, Mózes, Osztroha, Bállá, Perecsényi T., Pálőczi. Elnök: Balogh András. Jók: Kecskés, Ja­kab, Tóth, ill. Laczi, Rendes, Sveda, Perecsényi B., Bállá. Ifi: 97). Becse László: - Korrekt játékvezetés mellett csak a kapufákig jutottunk el, ez­zel pedig nem lehet mérkőzést nyerni. Balogh András: - Az utolsó percben a játékvezetők nyilvánvalóan szándéko­san teljesen szabályos gólunkat nem adták meg. Nem hiszem, hogy az ilyen esetek erősítik a játékvezetőkkel szem­beni előítéletek megszűnését. Sárospatak - Arnót 3-3 (2-0) Sárospatak, 100 nézi Vezette: Fridéíy. Sárospatak: Szemán - Oláh, Beimli, Varga, Géczi, Lukács, Bütösi, Tuss, Szedlák, Bajusz, Demblovszki (Tóth). Edző: Beimli Zsolt. Arnót: Pallai - Szedlák (Gáspár), Halász (Kovács), Vá­rosi, Kriston, Szűcs, Lója, Tóth (Ákos), Vodicska, Nagy, Drótos. Edző: Kerényi József. G.: Demblovsuki (2), Bajnok, ill. Halász, Gáspár, Lója. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 8-1. Beimli Zsolt: - Hetek óta arról regélek a játékosaimnak, hogy a játékvezető­vel korrekten viselkedjenek. Úgy érzem, ez megtörtént de ennek ellenére nem kapjuk meg az egyenlő feltételeket. Nem tudom, hogy van-e értelme így to­vább dolgozni. Kerényi József: - A mai mérkőzésen kis híján megmutattuk, hogy lehet sa­ját magunkat megverni. Példát kaptunk harcos és fegyelmezett játékból a ha­zaiaktól. Szombati eredmények: Muhi - Miskolci VSC 3-1 (0-0) Onga - Tomor-Lak 2-3 (0-1) Holcim SC - Encs0-5 (0-2) Abaújszántó - Varbó4-1 (1-0)