Észak-Magyarország, 2002. augusztus (58. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-12 / 187. szám

2002. augusztus 12., hétfő SPORT / 10 TISZA CSOPORT, 1. FORDULÓ Putnokl VSE - Rakamaz SSE 0-2 (0-1) Putnok, 700 néző. Vezette: Kiss j. Putnok: Regős - Borsi, Márkus, Nagy (Molnár), Farkas T. - Bányász (Szabó), Lupkovics, Gál (Oláh), Tóth - Koszta, Farkas S. Edző: Kőrössy Pál. Rakamaz: Tóth - Galambosi, Asszony (Krasznai), Czap, Szilágyi (Riczu) - Kákóczki (Lukács), Gáspár, Kozák, Szekrényes - Spisák, Reznek. Edző: Kiss Miklós. Gólszerző: Kákóczki (0-1) a 20., Krasznai (0-2) a 85. percben. Jók: Márkus, Borsi, ill. Kákóczki, Czap. Kőrössy Pál: - A jobb helyzekihasználás döntött. Ettől sokkal jobban kell játszanunk, ha eredménye­sek akarunk lenni. Kiss Miklós: - Nagyon örülök a sikernek, mert egy jó erőkből álló csapatot győztünk le. Hajdúnánás FC - Mád FC 0-4 (0-4) Hadúnánás, 200 néző. Vezette: Kiss L. Hajdúnánás: Dénesi - Nagy I, Tar, Nagy T. (Nagy Zs.), Papp- Szentmiklósi, Kulcsár, Nagy II (Oborzil), Seres - Berényi, Ferenczi. Edző: Gyarmati András. Mád: Kiss - Haraszin, Martis, Wachter, Toplenszki - Demkovics, Dancs (Buri), Babos, Harsányi - Lelt (Tatárka), Hajdú (Nagy). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Hajdú (0-1) a 7., Hajdú (0-2) a 8., Hajdú (0-3) a 40., Demkovics (04) a 42. percben. Jók: senki, ill. Hajdú, Demkovics, Martis, Toplenszki. Gyarmati András: - Gratulálunk a Mádnak. Oláh Ferenc: - Magabiztos győzelmet arattunk. Hajdúböszörmény - Sátoraljaújhelyi TK 2-1 (1-0) Hajdúböszörmény, 100 néző. Vezette: Takács. Hajdúböszörmény: Nagy S. - Ivánka, Csatári, Pipó, Fegyveres - Szilágyi, Szabó, Hoitó, Sipos - Kocsis, Kovács (Demeter). Edző: Papp Ferenc. STK: Mata - Szoták, Ocsenás, Dókus, Bodnár - Janikó, Szabó S. (Paronai), Juhász, Barna - Ablonczi, Trembulyák. Edző: Zsófi József. Gólszerző: Szabó (1-0) a 12., Juhász - 11-esből (1-1) a 70., Csatári (2-1) a 85. percben. Jók: Pipó, Szabó, Nagy S., ill. Dókus, Juhász, Bar­na, Ablonczi. Papp Ferenc: - Bemutatkozó mérkőzésünkön sze­rencsés győzelmet arattunk a jő játékerőt képvise­lő vendégek ellen. . Zsófi József: - Csak önmagunkat okolhatjuk a ve­reségért. Annak ellenére, hogy végigtámadtuk a mérkőzést és teljesen szabályos góltól fosztották meg a csapatot, és több lehetőséget is elsza­lasztottunk. Szakoly SE - Szlrmabesenyől SE 4-2 (1-1) Szakoly, 400 néző. Vezette: Nagy Cs. Szakoly: Cziotka - Mőnus, Burik, Balázs, Boros - Vass, Sándor (Tóth), Palaga, Tardi (Kovács) - Ru­méi, Ványi. Edző: Tamás Miklós. SZISE: Kiss P. - Salló, Lázár, Szobóczki, Kiszely (Egry) - Nagy Cs., Lasztóczi, Szentidai (Kerényi), Badalik - Krompák (Maczó), Barsi. Edző: Zupkó Mi­hály. Gólszerző: Rumei (1-0) a 19., Barsi (1-1) a 29., Vass (2-1) a 49., Szentidai (2-2) az 56.,Ványi (3- 2) a 74., Palaga (4-2) a 88. percben. Jók: Ványi, Palaga, Rmei, ill. Barsi. Tamás Miklós: - Örülök a győzelemnek mert ér­tékes három pontot szereztünk. Zupkó Mihály: - A győzelemért többet tevő hazai csapat ha szerencsés körülmények között is de megérdemelt győzelmet aratott. Létavértes SC - Mezőkövesdi SE 1-3 (0-2) Létavértes, 300 néző. Vezette: Sinka. Létavértes: Szabó - Sándor, Galgóczi, Maksa (Ulveczki), Bencsik - Nagy Cs., Plókai, Szegedi (Zudor), Kontor - Nagy I., Nagy Zs. Edző: Árva Barna. Mezőkövesd: Varga L. - Ferencz, Bocsi, Szabó V., Árvái - Nyeste, Szabó L., Báder (Farkas), Ragó - Varga Z., Soltész. Edző: Kálmán Vilmos. Gólszerző: Varga Z. (0-1) a 9., Bocsi (0-2) a 22., Plókai (1-2) a 65., Ragó (1-3) a 90. percben. Jók: Sándor, Bencsik, Galgóczi, ill. Ferencz, Árvái, Varga Z., Bocsi. Árva Barna: - Egyenrangú mérkőzésen a jobb hely­zetkihasználás döntött. Kálmán Vilmos: - Egy bajnokságot mindig jó győ­zelemmel kezdeni, főleg ha ez idegenben történik. Gratulálok minden játékosunknak. További eredmények: VSE Vásárosnamény - Záhonyi VSC 00 Tuzsér SE - Hajdúdorog SZSE 0-1 Balmazújvárosi FC - Ibrány SE 1-1 Az NB III Tisza csoport állása 1. Mádi FC 11 __ 403 2. Szakoly SE11­423 3. Mezőkövesd SE 11-­3-13 4. Rakamaz SSE 11-­2-03 5. Hajdúböszörményi VSE 1 1-­2-1 3 6. Hajdúdorog SZSE 11-­1-03 7. Ibrány SE 1­1­1-11 Balmazújvárosi FC 1­1­1-11 9. Záhonyi VSC 1­1­OO1 VSE Vásárosnamény1­1­OO1 11. Sátoraljaújhelyi TK1-­1 1-2 0 12. Tuzsér SE1-­1 Ol0 13. Szirmabesenyői SE1-­1 2-40 14. Létavértes SC 1-­11-30 15. Putnoki VSE 1-­1020 16. Hajdúnánás FC 1­­1040 Bőcsön maradt a rangadó három pontja A KBSC simán verte a Nyírbátort, a TFC-nek hazai pályán sem sikerült javítania Farkas A.-t (középen) ünnepük gólja után Fotó: B. T. Bocs, Tiszaújváros, Kazinc­barcika (ÉM - ME, PA) - A labdarúgó NB II Szabolcs Ga­bona csoportjának 2. forduló­jában a Bocs együttese legyőz­te az Ózdi Kohászt, az újváro­si szurkolók pedig továbbra is várhatnak a csapatuk első pontjaira. Vasárnap délután a KBSC könnyed játékkal verte a nyírbátori gárdát. Bocs KSC-^Ózdl Kohász 3-2 (2-0) Bocs, 300 néző. Vezette: Bendik. Bocs KSC: Balázs - Simon, Kundrák, Farkas A., Sivák - Sipos, Takács V. (Molnár, 70.), Szakszón, Vass (Vodila, 83.), - Simkő, Gaál (Kulcsár, 55.). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Ózdi Kohász: Dancsok - Jenei, Ács, Wettorázzi (Szakács, 70.) - Penti, Bócz (Váradi, 35.), Kun, Tóth K., Váczi - Konyha (Toldi, 60.), Kovacsics. Edző: Kardos József. 33. perc: Simkó csapott össze az óz­di védőkkel a tizenhatoson belül, amiért Bendik játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Sivák a balra mozdu­ló Dancsok mellett a jobb alsó sa­rokba lőtte, 1-0. 40. perc: Az ózdi védelem lapos fel­szabadító rúgására Farkas A. érke­zett, és mintegy 30 méterről bődüle- tesen kilőtte a bal felső sarkot, 2-0. 66. perc: Takács V. szerzett labdát a felező vonalnál. A középpályás za­vartalanul vezette a tizenhatosig, majd a baloldalon érkező Kulcsár elé tálalt, aki tiszta helyzetben Dancsok mellett a jobb alsóba gurított, 3-0. 72. perc: A tizenhatos vonalánál egy kavarodásból Kovacsics elé került a labda. Az ózdi csatár pedig habozás nél­kül a bal alsó sarokba csavart, 3-1. 90. perc: Váradi hosszan ívelt a bő- csi védők mögé, és a mélységből ér­kező Toldi a kimozduló kapus fölött a kapu jobb oldalába emelt, 3-2. Jók: Takács V., Szakszón, Simkó, Kundrák, ill. Ács, Tóth K. Kulcsár Sándor: - A helyzetek alap­ján teljesen megérdemelten nyertük meg a találkozót. Némi szépséghi­ba a végén bekapott második gól. Kardos József: - Az első félidőben a csapat nem vette föl azt az ag­resszív stílust, ami ehhez a mérkő­zéshez kellett volna. A fiúk tartását mutatja, hogy 3-0-ról sikerült feláll­nunk. Éreztem, hogy a 11-es eldön­ti a mérkőzést. TFC - Mátészalkai FC 1-3 (0-1) Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Had­nagy. Tiszaújváros! FC: Juhász - Osváth (Kukta, 80.), Orosz, Kovács, Gulácsi B. - Vicickó, Boros, Szűcs (Németi, 73.), Czerva, Debreczeni (Bene, 73.), Lénáit. Edző: Czerva Zoltán. Mátészalkai FC: Oláh - Ésik, Ricsei, Torda, Kígyósi - Szemán, Balogh J., Illés (Unchiás, 60.), Sipos - Adám- szki (Balogh Gy., 88.), Pitács (Szender, 73.). Edző: Kozma László. 8. perc: A hazaiak elvesztették a lab­dát a saját térfelük közepén amely­re Rlcsel lecsapott és 19 méterről a kapu közepébe lőtt, 0-1. 51. perc: Lénáit átadását Boros ke­zelte le a kaputól 9 méterre, a védők lemaradtak, a csatár előbb kapufát lőtt, majd a visszapattanó labdát hig­gadtan a kapuba helyezte, 1-1. 53. perc: Illés lódult meg a bal ol­dalon majd laposan középre adott és az érkező Pitács két védő között a kivetődő kapus mellett a kapuba ko­torta a játékszert, 1-2. 60. perc: Pitács húzott el a jobb szé­len majd az alapvonalról középre passzolt ahol Illés 7 méterről a léc alá lőtt, 1-3. Jók: senki, ill. Ricsei, Torda, Balogh J. Czerva Zoltán: - A taktikusan ját­szó vendégcsapat megérdemelten nyert amihez gratulálok. Kozma László: - Játékunknak nem örülhetünk, az eredménynek igen. KBSC - Nyírbátori FC 40 (30) Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Strehó. Kazincbarcikai SC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Kovács Richárd, Harnócz - Engi, Kovács Roland, Deák, Kerekes (Boczki, 85.) - Feke­te (Kovács II. P., 83.), Kovács I. P. (Orosz, 79.). Edző: Koleszár György. Nyírbátori FC: Szalma - Kovács M., Balogh, Czerula (Szabó Zs., 46.), Dobi - Minczér, Kovács I., Erdei, Lőrincz (Fe­hér, 79.) - Bernáth (Tóth A., 68.) Gerliczki. Edző: Németh Károly. 14. perc: A Deákkal szemben elkö­vetett szabálytalanság után a sza­badrúgást Fekete 25 méterről bom­bázta a bal felső sarokba, 1-0. 34. perc: Egy gyors jobb oldali ha­zai támadás végén a vendégek rö­viden szabadítottak fel, és a jő ütem­ben érkező Kovács Roland 16 mé­terről kapásból lőtt a léc alá, 2-0. 44. perc: Deák jobb oldali szabad­rúgását a védők elvétették és Ko­vács I. P. visszagurítását Deák 12 méterről a kapu jobb oldalába nyes­te, 3-0. 83. perc: Deák futott el a bal oldalon, a visszagurítását pedig Engl öt méter­ről a bal alsó sarokba pörgette, 40. Jók: Hanász, Kovács Richárd, Kovács Roland, Harnócz, Deák, ill. Minczér. Koleszár György: - Minden igényt kielégítően játszott a csapat. Németh Károly: - Nem tudtunk al­kalmazkodni a csúszós talajhoz, el­lenfelünk ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. További eredmények Baktalórántháza - Makó FC 2-2 FC Szeged - Orosházi FC 4-2 Gyulai TFC - Kertvárosi FC 0-4 AZ NR II SZAROLCS GARONA CSOPORT ÁLLÁSA . j i . a. ^ lw l vi) 1. k i, tv w l lLLvI > J j j . -v-V- - - - - - -- -V w V V w Vv V s. w w-w W-W w W w w v w ^ V.\. «. 1. vwvv*t. V. u w V'C «. LC V LüVt ­1. Kertvárosi FC Nyíregyháza 2 2­­7-06 2. Bőcs KSC 22­­5-36 3. Makó FC21 1­5-3 4 4. Kazincbarcikai SC 21-14-13 5. Ózdi Kohász 21­15-4 3 6. Mátészalka FC 21­1 4-3 3 7. FC Szeged 21­15-5 3 8. Orosháza FC 21-13-4 3 9. Nyírbátori FC 21-13-53 10. Baktalórántháza VSE 2-113-51 11. Tiszaújvárosi FC 2-­21-6 0 12. Gyulai fFC 2­-21-70 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 1. FORDULÓ j'j j'Jj'j j íj "jy? fjy-j i- sí í t jj j jj j j j jjjjj’jjjjjj j j j j* Műhibán és Halmajon a víz volt az úr Tomor-Lak - Gönc 41 (2-1) Lak, 250 néző. Vezette: Kujbus. Tomor-Lak: Grolmusz - Mogyoró II, Far­kas J., Turcsik, Göndör, Ganyi G. (Kótai), Mogyoró I (Nyitrai), Szántó, Smolniczki, Farkas F., Ganyi M. (Szita). Elnök: Szilvái Attila. Gönc: Bóni - Mandlik Zs. (Kiss), Mandlik G., Béres, Sivák, Csontos (Mol­nár F.), Toronyi (Lakatos K.), Juhász, Mol­nár I., Lehoczi, Lakatos R. Edző: Bartus István. G.: Göndör (2, egyet 11-esből), Turcsik, Ganyi M., ill. Lehoczki. Jók: Gön­dör, Farkas J., Farkas F., Szántó, Smolniczki, ill. Mandlik G., Lakatos R., Si­vák. Ifi: 2-0. Szilvái Attila: - Nehéz talajon két, ki­mondottan jó teljesítményt nyújtó csapat mérkőzésén ilyen arányban is megérde­melten nyertünk. Bartus István: - Gratulálunk a hazaiak győzelméhez. Miskolci VSC - Pálháza 1-1 (0-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Kalász. MVSC: Lövei - Jóner, Tóth G., Vajkő, Boszák, Márton, Kovács, Jászka (Hozdik), Tóth T., Dizmatsek, Fazekas (Scholtz). Edző: Földesi Károly. Pálháza: Kol - Haj­dú, Szabó, Okkel, Erdei, Vaszlavik, Pankovics, Petercsák, Balogh, Kovács (Magyari), Bamóth (Farkas). Edző: Hajdú János. G.: Tóth, ill. Bamóth. Jók: Tóth G, Márton, Tóth T., Vajkő, ill. az egész csa­pat. Ifi: 1-0. Földesi Károly: - Sajnálom a csapatomat mert rengeteget tettünk a győzelemért, de csak a helyzetekig jutottunk. Hajdú János: - A helyzetek alapján úgy érzem a Vasút közelebb állt a győzelem­hez, de becsülettel megküzdöttünk az egy pontért. Bodroghalom - Nyékládháza 2-0 (1-0) Bodroghalom, 400 néző. Vezette: Nagy V. Bodroghalom: Dankó - Petercsák, Vajda, Tóth, Rendes, Mózes (Perecsényi T.), Bállá, Pálóczi, Sveda, Balogh (Osztroha A.), Osztroha T. (Perecsényi B.). Elnök: Ba­logh András. Nyékládháza: Varga - Haltai, Mózsik, Mezei, Ádám, Nagy S. (Hegedűs), Vidinczei, Gál (Borsodi), Tóth, Resetár (Vitárius), Kerékgyártó. Edző: Bodnár Jó­zsef. G.: Osztroha T., Tóth. Jók: az egész csapat, ill. Mezei, Vidinczei, Ádám, Mózsik. Ifi: 1-1. Balogh András: - A helyzeteink és a já­ték képe alapján teljesen megérdemelten nyertünk. Bodnár József: - Hiába voltunk a mezőny­ben egyenlő ellenfelek, a kapu előtt ha­tározottabb csapat nyert. Gratulálok a ha­zaiaknak, ez nehéz mérkőzés volt. Mezőkeresztes - Encs 1-1 (1-0) Mezőkeresztes, 150 néző. Vezette: Kovács. Mezőkeresztes: Szvercsok - Kovács, Nyeste, Bártfai, Kun, Tóth V., Molnár, Jablonkai, Bóta, Kémeri (Bukta), Zólyomi. Edző: Lázár József. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Mika (Tóth T.), Orosz, Molnár, Csorba, Gallyas (Horváth), Gregő, Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Tóth V., ill. Glonczi. Jók: Szvercsok (a mezőny legjobbja), Nyeste, Kun, Tóth V., ill. Glonczi, Csorba, Fülöp. Ifi: 0-2. Lázár József: - Egy jó képességű és tech­nikás csapat ellen sikerült kiharcolni a döntetlent. A kapussal szembeni helyze­teket nem tudtuk kihasználni így a meg­lepetés elmaradt. Verpecz István: - Rendkívül nehéz tala­jon a mérkőzés nagy küzdelmet hozott. Bár végig irányítottuk a játékot a kritikán aluli helyzetkihasználásnak köszönhetőn veszítettünk két pontot. Felsőzsolca - Amót 1-2 (0-2) Felsőzsolca, 450 néző. Vezette: Kurmai. Felsőzsolca: Molnár - Kalász, Szobóczki, Lippai, Pásztor, Rnk (Molnár II), Nyeste, Rácz, Borai (Tóth A.), Bazsányi, Tóth L. Edző: Hauberger Pál. Arnót: Pallai - Szedlák, Halász R., Városi, Kriston, Szűcs, Pataki, Nagy L. (Ákos, Kovács), Gáspár (Vodicska), Drótos, Lója. Edző: Kerényi Jó­zsef. G.: Szobóczki, ill. Nagy L., Kalász (öngól). Jók: Molnár, Szobóczki, Lippai, Nyeste, ill. Pallai (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Kiállítva: Pataki, Kalász. Ifi: 3-1. Hauberger Pál: - Gratulálok a csapatom­nak. Parázs mérkőzésen két elkerülhető gólt kaptunk sajnos ma Pallai kifogott rajtunk. Kerényi József: - Hatalmas presztízsc­satában ellentétes félidőket produkáltunk, de úgy érzem megérdemelten nyertünk. Gratulálok mindkét csapat játékosainak. Onga - Abaűjszántó 0-0 Onga, 400 néző. Vezette: Jakab. Onga: Viszőczki - Varga L., Szilasi, Tősa, Képes, Dévai (Szegedi), Terhes (Varga N.), Túróczi, ürbán, Lója, Mol­nár Cs. Edző: Szilasi Dezső. Abaújszán- tó: Németh - Takács, Konyecsnyik, Soltész Z., Bállá, Szuba, Zuti (Soltész P.), Fügéi, Jáger, Pachinger, Sánta (Ko­csis). Edző: Szlifka Miklós. Jók: az egész csapat, ill. Konyecsnyik, Soltész Z„ Jáger, Bállá. Ifi: 1-3. Szilasi Dezső: - Az első félidőben nekünk, a másodikban ellenfelünknek volt több helyzete. Gól nélküli hajtós meccsen igaz­ságos eredmény született. Szlifka Miklós: - Igazságos eredmény szü­letett. Egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfe­lünknek. Sajószentpéter^ Sárospatak 2-0 (2-0) Sajószentpéter, 300 néző. Vezette: Varga. Sajószentpéter: Mag - Lipták, Schnek, Mata B. (Kui), Madarász (Jakkel), Mata L., Takács, Kovács, Garai, Homyák, Ke­lemen. Játékos-edző: Schnek Zoltán. Sá­rospatak: Szemán - Oláh (Vécsi), Baranyi, Géczi (Szőke), Lukács (Pletenyik), Tuss, Varga, Bajnok, Demblovszki, Büt- tösi, Vígh. Edző: Beimli Zsolt. G.: Garai, Mata B. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kiállítva: Tuss. Ifi: 1-2. Schnek Zoltán: - Az első félidő alapján megérdemelten szereztünk vezetést. A második játékrész kiegyenlített játéka el­lenére is nekünk voltak helyzeteink, így a győzelem teljesen megérdemelt. Belmll Zsolt: - Amellett, hogy az első 30 percben gyalázatosán játszottunk, első dol­gom az lesz ha hazamegyek fellapozom a szabálykönyvet. Az én ismereteim sze­rint ha egy játékost szándékosan és alat­tomosan letalpalnak, valamint utolsó em­berként felrúgnak kiállítás jár érte. Kiván­csi vagyak arra: változott-e a szabály? A Halmaj - Holcim SC+lejőcsaba és a Mu­hi - Varbó mérkőzés a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. A MEGYEI 1. i J J j J J J J J J v j vvv VVv 1. Tomor-Lak OSZTÁLY ÁLLÁSA i i ­0 c’í'VCÍ v. O O v. V v. 4-1 3 2. Sajószentpéter1i-­2-0 3 Bodroghalomi 1­2-0 3 4. Arnót i ­i­2-1 3 5. Pálházai­1 1-11 MVSCi i­1-11 Mezőkeresztesi­i­1-11 Encsi­i­1-1 1 9. Onga i­i OO1 Abaűjszántó i­i­0-01 11. Varbő­0-00 Muhi-­0-00 Hejőcsaba-­0-00 Halmaj- ■­0-0 0 15. Felsőzsolca i • i 1-20 16. Sárospataki-­í 0-2 0 Nyékládházai 1 0-20 18. Gönc 1 - - 11-4 0