Észak-Magyarország, 2002. július (58. évfolyam, 151-177. szám)

2002-07-08 / 157. szám

2002. július 8., hétfő SPORT / 10 WAWM&ŰAé HÍRCSOKOR El Csütörtökön lesz új edzó'. Peter Ridsdale, a Leeds United labdarúgócsa­patának elnöke bejelentet­te, hogy csütörtökön neve­zik meg a másfél hete me­nesztett vezetőedző, Dávid 0’ Leary utódát. A klub el­sőszámú irányítója egyúttal tagadta azokat a sajtóértesüléseket, melyek szerint Ste- ve McClaren, a Middlesbrough trénere ül majd le a kispadra. El Fodor aranyérmes. Fodor Zoltán 76 kg-ban aranyérmet nyert az Ogyesszában rendezett kadett kötöttfogású birkózó Eurőpa-bajnokságon. Dajka Zsolt a 69 kg-osok között az ötödik helyen végzett a 16-17 éves korosztály számára kiírt versenyen. El Második a Haller, Pető kétpár. A Haller Ákos, Pető Tibor kétpárevezős má­sodik lett a világ egyik legnagyobb ha­gyományokkal rendelkező versenyén, az angliai Henley-regattán. A több mint egy éve veretlen magyar duót az a francia Sébastien Vieilledent, Adrién Hardy ket­tős győzte le a kieséses rendszerű via­dal döntőjében. Az esélyesek győzelme és meglepetés Balatonfüred (MTI) - Hét hajóosztály­ban 95 egység indult a Balatonfüreden ren­dezett 45. Nemzetközi Vitorláshéten, amely Solingban, 470-esben, Laserben és Europe- ban országos bajnokság is volt. Az olim­pia műsorán is szereplő Laserben megtört Eszes Tamás győzelmi sorozata, eddig minden ob-n ő végzett az élen. Ezúttal vi­szont kizárták, az aranyérmet pedig Hu­szár Géza szerezte meg. Finndingiben in­dult Fa Nándor is. A földkerülő sztár harmadikként zárt. A közelmúltban tra­gikus hirtelenséggel elhunyt többszörös bajnok, válogatott kerettag Alb András emlékére a hajók árbocukon fekete sza­laggal álltak rajthoz..' EREDMÉNYEK Soling (8 induló, 7 futam): 1. Wossala, Vezér, Kovácsi 7 helyezési pont, 2. Gyenese, Mőnus Gy., Mőnus A. 13, 3. Országh, Kulcsár, Antal 17. 470-es (29 induló, 9 futam): 1. Czégal, Kutassy 9, 2. Sallai, Markai 15, 3. Weöres, Payr 22. Laser (23 induló, 8 futam): 1. Hu­szár Géza 26, 2. Stubits Dávid 30, 3. Hodács Levente 35. Europe (11 induló, 8 futam): 1. Mőrocz Ágnes 15, 2. Scholtz Petra 18, 3. Molnár Veronika 21. A további győztesek, 49-es (6 indu­ló, 9 futam): Gosztleth, Szörényi 8. Repülőhollandi (7 induló, 4 futam): Majthényi, Domokos 4. Finndingi (10 in­duló, 4 futam): Lovas Péter 5. Dabasi gólzápor Monor (MTI) - A hét végén Monor adott otthont a monori labdarúgótorná­nak. Az eredmények, Innstadt-kupa: Debreceni VSC - Újpest FC 2-0 (1-0). Olimpiai válogatott - Vasas 1-0 (0-0). Ilzer- kupa: Dabas - Vasas 1992-es csapat 6-4 (3- 1), Monor - Főt 5-3 (2-1). A 3. helyért ma az Innstadt-kupában: Újpesti TE - Vasas SC, míg az Ilzer-kupában: Fót - Vasas 1992-es csapat. TOTÓ, 27. HÉT 1. Sochaux - Zalgiris Vilnius 2-0 2. Coleraine - Troyes 1-22 3. 1860 München - BATE Boriszov0-1 2 4. Villarreal - FH Hafnarfjord2-01 5. Fulham - Haka0-0X 6. Gént. - St. Patrick's 2-01 7. VfB Stuttgart - Lokeren 2-01 8. Torino - Bregenz 1-0 1 9. Krilja Sz. Szamara - Dinaburg 3-0 1 10. Teplice - Santa Clara 5-11 11. Willem II - St. Gálién1-01 12. FC Zürich - Levadia Maardu1-0 1 13. Synot - Helsingborg4-01 +1 Slaven Belupo - Belenenses 2-01 Hatvanadik győzelmet aratta „nagy" Schumi Rubens Barrichello az utolsó pozícióból küzdötte fel magát a második helyre Silverstone (ÉM) - Mi- chael Schumacher nyerte a Forma-l-es Brit Nagydíjat. A kaotikus versenyen hol száraz, hol vizes, hol csak nedves volt a pálya, s ezek a körülmények a taktikus Ferrari-csapatnak kedvez­tek. Csapattársa, Rubens Barrichello az utolsó hely­ről rajtolva lett második. Még el sem kezdődött a ver­seny, máris dráma történt: Barrichello autója nem tudott elindulni, a felvezető kör köz­ben eredhetett a mezőny után. Az igazi rajtnál szépen jött el a mezőny - bár Mássá kiper­dült a célegyenes végén -, Barrichello a második kör kö­zepére már a 14. helyre jött fel. A következő etapban Rái- kkönen keményen előzte Ralf Schumachert, miközben Coult- hard a másik oldalról próbálta lehagyni a williamst. Végül a német megmaradt a McLaren- szendvicsben. A tizedik körre Barrichello feljött a nyolcadik helyre. A 13. körben eleredt az eső, már vég­képp nem lehetett kinnt marad­ni a pályán! Montoya és M. Schumi egyaránt 9.6 másodperc alatt kapott új abroncsot, Coulthard egy ideig vezetett, s mint később kiderült, nem is akart kiállni, hátha eláll az eső. Ráikkönen az ötödik helyért ve­rekedett Ralf Schumival, s meg is előzte. Pillanatokkal később Barrichello is megelőzte Mon- toyát, s úgy látszott, gyorsabb Schumachernél is. S láss cso­dát: Ralf Schumacher a hatodik helyet is alig tudta tartani, va­lószínűleg csak azért nem előzte meg Frantzen, mert Arrowsa elfüstölt a támadások közepette. Majd Irvine kicsú­szott a Stowe kanyarnál, hason­lóan tett Coulthard a Vale-nél - előbbinek fel kellett adnia a futamot, utóbbinak nem. Mássá közben feljött pontszerző hely­re, a McLarenek csúszkáltak to­vább. Aztán kiesett a versenyből Trulli, és Mássá újra megper­WINBLED0N 2002 Amikor még a kolumbiai Montoya vezetett... dűlt. Ugyanígy járt Barrichello a 32. körben. A 48. körben Schumacher futotta a leggyor­sabb kört, majd utána is több­ször egymás után, miközben Barrichello sem ment sokkal lassabban, Montoya rohamosan leszakadt tőle. Szato Jordan- jében a Honda-motor szált el, füstbe borítva egész Silvers- tone-t. A másik Jordán viszont villogott, rohamosan közelítet­te meg Heidfeldet, egy pontért csatáztak, négy kör maradt hátra. Az 57. körben Barrichello el­vette a leggyorsabb kört csapat­társától, az első három pilóta között kellemes különbség állt be - akárcsak Heidfeld és Fisichella között. Az utolsó kör­ben Schumacher már ünnepelt, hatvanadik futamgyőzelmét sze­rezte meg. A Brit Nagy díj végeredménye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:31:45.015 ó, 2. Barrichello Fotó: EPA (brazil, Ferrari) 1:31:59.593, 3. Montoya (kolumbiai, BMW- Williams) 1:32:16.676, 4. Villeneuve (kanadai, BAR-Honda) 1 kör h, 5. Panis (francia, BAR- Honda) 1 kör h, 6. Heidfeld (né­met, Sauber-Petronas) 1 kör h. A VILÁGBAJNOKSÁG ÁLLÁSA Pilóták: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 86 pont, 2. Barrichello (brazil, Ferrari) 32, 3. Montoya (kolumbiai, BMW- Williams) 31, 4. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 30, 5. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 26, 6. Ra:ikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 11. Konstruktőrök: 1. Ferrari 118 pont, 2. BMW-Williams 61, 3. McLaren-Mercedes 37, 4. Renault 14, 5. Sauber-Petronas 10, 6. Jordan-Honda 6. Serena és Hewitt nyert Wimbledonban Wimbledon (MTI) - Párizs után Wimbledonban is Serena nyerte a Williams- nővérek csatáját, így a mától már világelső fiatalabb test­vér pályafutása harmadik egyéni Grand Slam-diadalát aratta. Először 1999-ben a US Openen bizonyult a leg­jobbnak. A 44 perces első játszma ele­jén, 1:1 után breakcsata kezdő­dött, ebből Serena jött ki jobban, 4:2-es vezetéshez jutott. A 2000 óta sorozatban 20 wimbledoni meccset nyerő Venus 5:5-nél ér­te utol húgát, de mivel többet hi­bázott, a rövidítést elbukta. A lé­péselőny megnyugtatta a trónkö­vetelőt, a második szett közepén, 3:2 után újra elnyerte testvére adogatását. Az erőteniszt játszó két amerikai ezután is kiélezett csatát vívott, de úgy tűnt, hogy Venus nem igazán hisz a fordí­tásban. Pedig 3:4-nél az egyenlí­tésért szerváit - sikertelenül, ez azután végleg megtörte ellenál­lást. Serena 22, Venus 25 önhi­bát követett el, a nyerő ütések párharcában 16-11-re bizonyult jobbnak a torna bajnoka. Az új világelső 486 ezer, a vesztes 243 ezer fontot kapott.- Most vagy soha! Ez lebegett a szemem előtt a döntőt megelő­zően mondta Serena Williams: - Tudtam, hogy füvön szinte lehe­tetlen legyőzni Venust, hiszen el­képesztő erővel üti a labdákat. Szerencsére mégis én voltam a Meztelen férfi a pályán Egy fiatalember rohant a pályára, majd levetkőzve, meztelenül közel egyperces „táncbemutatót" tartott az an­gol nyílt teniszbajnokságon. Az ausztrál Lleyton Hewitt és az argentin Dávid Nalbandian döntője a 2. szett elején eső miatt néhány percre félbesza­kadt. Amikor a játékosok új­rakezdték volna a meccset, akkor szaladt be a fűre a pu­cér férfi. A rendezők eleinte nem mozdultak, majd rövid kergetőzés után elvezették a „rendbontót". A wimbledoni győzők jobb, és nagyon büszke vagyok erre a sikerre.- Mindent megpróbáltam, mégsem jött össze a győzelem. Legjobb ütéseimre is válaszolt Serena, sőt! Kiválóan teniszezett, már csak ezért is el kell fogad­nom a vereséget. Egyáltalán nem szégyen, ha valaki a jobbtól kap ki - nyilatkozta Venus Williams. Hewit - papírforma A férfiaknál a világelső auszt­rál Leyton Hewitt a papírformá­nak megfelelően nagyon simán legyőzte az argentin Dávid Nalbandiant a döntőben, ezzel ta­Fotók: EPA valyi, New York-i sikere után második egyéni Grand Slam- diadalát aratta. A finálé 1 óra 57 percig tartott. Az ausztrál nyu­godtan, az argentin rendkívül idegesen kezdett, így nem is oko­zott meglepetést, hogy Hewitt két breakkel nagy előnyre tett szert. A később bemelegedő Nalban- diannak esélye sem volt a 33 per­ces első szettben. A folytatás nem hozott változást, még a két esőszünet sem zavarta meg Hewittot, aki mindenben jobb­nak bizonyult ellenfelénél, s 43 perc alatt növelte előnyét. A har­madik játszma első felében még tartotta magát a torna meglepe­tésembere, arra azonban nem is gondolhatott, hogy megszerezze a győzelmet. Az ausztrál klasszis első meccslabdájánál még ket­tőshibát követett el, de a követ­kezőt már kihasználta. A világ­első 25-ször, míg ellenfele 41-szer hibázott. Hewitt 23, Nalbandian csak 10 nyerő ütést produkált. A győztes 525 ezer, a vesztes 262 500 fontot kapott. EREDMÉNYEK Női egyes, döntő: Serena Williams (amerikai, 2.) - Venus Williams (amerikai, 1.) 7:6 (7-4), 6:3. Férfi egyes, döntő: Lleyton Hewitt (ausztrál, 1.) - Dávid Nalbandian (argentin, 28.) 6:1, 6:3, 6:2.