Észak-Magyarország, 2002. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-08 / 81. szám

2002. április 8., hétfő SPORT / 12 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 18. forduló Szlrmabesenyől SE - Rakamaz SSE 1-0 (0-0) Szirmabesenyő, 300 néző. Vezette: Buczkó. Szlrmabesenyől SE: Kiss P. - Salló, Lázár, Sípos, Schnek, Kerényi (Pataki), Mózsik, Szuba, Lasztóczi, Krompák (Garai), Egri. Edző: Zupkó Mihály. Rakamaz SSE: Vadon - Kertész, Torda, Galambosi, Lukács, Riczu, Pámer, Gáspár, Szekrényes, Kákőczki, Hensperger (Suskó). Edző: Veigli Géza. Gólszerző: Schnek - 11-esből (1-0) a 75. percben. Jók: Szuba, Lasztóczi, Salló, ill. Vadon, Torda. Zupkó Mihály: - A harmincadik percben már négy góllal kellett volna vezetnünk, ehelyett végigizgul­hattuk a mérkőzést. De a lényeg az, hogy nyertünk. Velgll Géza: - A hazai csapat jobban akart, és ha 11-essel is, de megérdemelten nyert. Mádl FC - Záhonyi VSC 2-0 (1-0) Mád, 200 néző. Vezette: Orosz. Mádl FC: Kiss - Turbucz, Martis, Haraszin, Demkovics, Toplenszki, Babos, Harsányi, Varga S., Jáger (Uray), Soltész (Hajdú). Edző: Takács József. Záhonyi VSC: Czene - Kántor Zs., Czvik (Szabó), Lipták, Vincze, Jakab, Sére (Bérezik), Balázsi, Krizán, Karasz, Vilmán (Kántor T.). Edző: Kovács János. Gólszerző: Babos (1-0) a 4., Uray (2-0) a 85. percben. Kiállítva: Varga S. a 75. percben. Jók: Martis, Haraszin, Toplenszki, illetve Kántor Zs., Lipták. Takács József: - Kellemetlen ellenféllel szemben megérdemelten szereztük meg a három pontot. Kovács János: - Játékunkkal egy pontot érdemeltünk volna, de a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni. Létavértes SC - Sátoraljaújhelyi TK 2-4 (0-2) Létavértes, 200 néző. Vezette: Takács. Létavértes SC: Szilágyi - Nagy Zs., Csűri, Bencsik, Sándor, Nagy Cs., Plókai, Keresztúri, Kontor, Nagy I., Zudor. Edző: Árva Barna. Sátoraljaújhelyi TK: Szemán - Csáki, Ocsenás, Dókus, Janikó T., Szabó, Juhász, Tokár, Ablonczi (Janikő R.), Trembulyák (Harsányi), Tóth (Balogh). Edző: Zsófi József. Gólszerző: Ablonczi (0-1) a 25., Trembulyák (0-2) a 43., Nagy Zs. (1-2) a 61., Plókai (2-2) a 75., Ablonczi (2-3) a 80., Juhász (2-4) a 92. percben. Jók: Plókai, ill. Juhász, Tokár, Ablonczi, Tóth, Dókus. Árva Barna: - A taktikusabban játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyert. Zsófi József: - Úgy érzem égyütt a csapat és ez a legfontosabb! Tuzsér SE - Mezőkövesdi SE 2-0 (0-0) Tuzsér, 100 néző. Vezette: Nagy. Tuzsér SE: Szél - Lakatos, Kocsi, Lukacsov, Tóth, Szabó, Cseke (Petra), Iván, Dancs, Barabás (Po­kol), Spekker. Edző: Révész Csaba. Mezőkövesd: Varga L. - Szobóczki, Szabó V., Ko­vács, Bocsi, Árvái (Barsi), Kiszely, Farkas (Tábo­ri), Nyeste, Ragó, Varga Z. Edző: László István. Gólszerző: Tóth (1-0) a 60. Pokol (2-0) a 87. percben. Jók: az egész csapat, ill. Szabó, Bocsi. Révész Csaba: - Büszke vagyok a csapatomra, hogy annak ellenére vállalták a mérkőzést, hogy a kövesdiek az igazolásukat otthon hagyták és csak két órával később kezdődött a mérkőzés. Úgy érzem bebizonyítottuk, hogy a fair play szelleme egyik legfontosabb dolog a sportban. Győzelmünk teljesen megérdemelt volt. László István: - Sportszerűségből jelesre vizsgá­zott az ellenfelünk, és a pályán is jobbak voltak. További eredmények Hajdúdorog SZSE - Nyíregyháza-Kertváros 1-5 VSE Vásárosnamény -Balmazújvárosi FC 2-0 Ibrány SE - Hajdúnánás FC 2-0 Az NB 'III Tisza csoport állása 1. Nyíregyháza-Kertváros 18 124244-1740 2. Balmazújvárosi FC 18122 4 43-2238 3. Ibrány SE 18113441-2336 4. Tuzsér SE1810 4428-1734 5. Mezőkövesd SE 189b 4 34-23 32 6. Rakamaz SSE1891 837-3128 7. Mád FC1865731-3023 8. Záhonyi VSC1855824-2620 9. Hajdúnánás FC1848 620-2420 10. Szirmabesenyői SE185 4 9 20-2819 11. Létavértes SC 185 4 9 33-53 19 12. Sátoraljaújhelyi TK 185 3 1037-4118 13. Hajdúdorog SZSE 18 4 21230-52 14 14. VSE Vásárosnamény183213 17-52 11 Nyertek a hölgyek Miskolc (ÉM) - Hazai környezetben aratott győzelmet a Miskolci VSC-Csúcs- technika együttese a női labdarúgó NB I 13. fordulójában. MVSC-Csúcstechnlka - László Kórház 2-0 (2-0) Miskolc, 50 néző. Vezette: Orbán. MVSC: Szvorda - Szajlai, Kresák, Lakatos, Csorba, Kovács Anita, Szabó I., Kovács Aliz, Czakó, Czuder, Garadnai. Edző: Dálnoki Miklós. László Kórház: Voicsek - Szabó A., Czum, Ádám, Foigl Sz., Poőr, Farkas (Molnár, 82.), Apai (Német, 75.), Sánta, Foigl A. (Végh, 70.), Schatz. Szaktanácsadó: Pétiké János. Gólszerző: Kresák (1-0) a 34., Szabó I. (2-0) a 39. percben. Jók: Szabó I., Kovács Anita, Czakó, ill. Schatz, Ádám. Dálnoki Miklós: - Az eredménnyel elége­dett vagyok, a játék még hagy kívánnivalót maga után. Pétiké János: - Az első pontrúgásból ka­pott gól után a csapat feladta, és a jobban játszó hazaiak megérdemelten nyertek. Bényei és Kovács P. győztes gólt lőtt A labdarúgó NB II Keleti csoportjában idegenben vitézkedtek a borsodi csapatok A bőcslek (sötét nadrágban) egy pontot szereztek Fotó: Ádám János Miskolc (ÉM) - A labdarú­gó NB II Keleti csoportjának hétvégi, 18. fordulójában mindhárom megyei csapat pontot szerzett idegenben. KSE-Mátészalka - KBSC 2-3 (0-1) Mátészalka) 400 néző. Vezette: Medovarszky. Mátészalka: Nagy K. - Ésik, Barna, Gerliczki, Ricsei - Pitács, Szilágyi (Sipos, 40., Kígyósi, 90. ), Balogh J., Illés Gy. (Tősér, 69.) - Popan, Ádámszki. Edző: Nagy István. Kazincbarcikai SC: Nagy G. - Hanász, Bányai (Bercsényi, 26.), Pollák, Szegedi - Engi, Fekete, Deák (Bényei, 46.), Kerekes - Dávid, Szamosi (Orosz, 8.). Edző: Koleszár György. 42. perc: Egy jobb oldali beadás után Feketét fellökték a tizenhatoson be­lül. A megítélt büntetőt a sértett a jobb alsóba sarokba lőtte, 0-1. 46. perc: Nagy G. ütközött Popánnal a büntetőterületen belül. A játékveze­tő ezúttal is tizenegyest ítélt, amit Ádámszki értékesített, 1-1. 67. perc: Hanász ugratta ki Dávidot, aki 12 méterrről a jobb sarokba lőtt, 1-2. 70. perc: Az előrevágott labdára Ádámszki érkezett középen, és 10 méterről a kapust megelőzve csúsz­tatott a kapu közepébe, 2-2. 78. perc: Orosz került helyzetbe, ám lövése a kapusról kipattant, de érke­zett Bényei, aki a bal felső sarokba bombázott, 2-3. Jók: Balogh, Ádámszki, III. az egész csapat. Nagy István: - A várakozásoknak megfelelően egységesen játszott a KBSC, és a helyzeteit jobban kihasz­nálva megérdemelten győzött. Koleszár György: - Büszke vagyok a csapatomra! Makói FC - Bocs KSC 1-1 (0-1) Makó, 200 néző. Vezette: Filus. Makói FC: Kovács - Görög, Dálnakl, Magyar, Kiss - Bagi, Szegedi (Szél, 89.), Kondacs (Gyenes, 46.), Varga, Sü­megi - Mádl. Edző: Kolozsvári János. Bocs KSC: Balázs - Farkas J., Far­kas A., Pozder, Slmkó (Molnár, 65.) - Sipos (Vass, 46.), Szakszón, Do­bos, Szaniszló - Lehoczki, Mogyoró­di (Kulcsár, 80.). Játékos-edző: Kul­csár Sándor. 33. perc: Szaniszló szabadrúgása a ka­pusról kipattant és Lehoczki 5 méter­ről a bal felső sarokba lőtt, 0-1. 77. perc: Jobb oldali partdobás után a védők nem tudtak felszabadítani, és a leghamarabb eszmélő Magyar 10 méterről a léc alá küldte a lab­dát, 1-1. Jók: Görög, Magyar, ill. Szakszón, Do­bos, Farkas A. Kolozsvári János: - Az első félidőt átaludtuk. Szünet után kiegyenelí- tetté vált a Játék és igazságos ered­mény született. Kulcsár Sándor: - Rengeteg gólhely­zetet hagytunk kihasználatlanul. El­lenfelünk helyzet nélkül szerzett egy pontot. Karcagi VSE - TFC 1-2 (1-1) Karcag, 20Ó néző. Vezette: Kalmár. Karcagi VSE: Szabó L. - Orosz, Szalai, Varga, Kelemen - Balogh, Trencsényi, Bálint, Békési (Bujdosó, 46.) - Fehér, Szabó J. (Márkus, 58.). Edző: L. Kiss Lajos. Tlszaújvárosl FC: Slnescu Ternován, Kundrák, Gligorovics - Bo­ros, Kovács R., Komi (Horváth, 88.), Mlllinkhoffer, Dobi - Bernáth (Ba­logh, 58.), Kovács P. Edző: Top- erczer Tibor. 35. perc: Mlllinkhoffer bal oldali szög­letét Boros a rövid oldalon megcsúsz­tatta és a labda a meglepett hazaiak között a hosszú sarokba hullott, 0-1. 45. perc: Egy bal oldali beadást Ba­logh a kapu fölé lőtt, a játékvezető pedig meglepetésre a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Bálint a laposan a jobb alsó sarokba lőtte, 1-1. 49. perc: Kovács P. a saját térfelé­ről indulva lefutotta a hazai védelmet és 14 méterről a jobbösszekető he­lyéről, laposan a hosszú alsó sarok­ba lőtt, 1-2. Jók: senki, III. Sinescu, Ternován, Kundrák, Boros, Dobi, Millinkhoffer. L. Kiss Lajos: - Erőlködtünk, de csak ennyire tellett. Véletlenek pedig nin­csenek. Toperczer Tibor: - Nehezen, de meg­érdemelten nyertünk. További eredmények Gyulai TFC - Demcseri FC 1-4 Baktalórántházi VSE - Orosházi MTK 0-1 FC Szeged - Jászberényi Vasas 1-0 Szabadnapos: Nyírbátori FC AZ NB II KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Demecseri FC 17 113 3 34-25 36 2. Tlszaújvárosl FC 17 962 34-18 33 3. Orosházi FC 178 4 5 32-19 28 4. Makó FC 17 8 4 528-25 28 5. Kazincbarcikai SC16 75 4 29-18 26 6. Bőcs KSC1767 4 31-2625 7. Jászberényi Vasas1774622-1925 8. KSE Mátészalka17656 25-2723 9. Nyírbátori FC1653825-3118 10. FC Szeged 16 4 6616-2218 11. Karcagi VSE16 4 5718-26 17 12. Gyulai TFC 174112 16-3513 13. Baktalórántházi VSE 16131218-37 6 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 23. FORDULÓ A Sajószentpéter (sötét mezben) egy pontot szerzett hazai pályán Fotó: vajda Muhi - Putnok 3-1 (0-1) Muhi, 400 néző. Vezette: Kurmai. Muhi: Pongor - Nagy, Kutasi, Tömöri, Toronyai (Krajnyák), Kurucz, Szabó (Rácz), Csiszár, Pap Zs., Mészáros, Vass (Kiss). Elnök: Rácz József. Put­nok: Regős - Borsi, Takács, Szabó (Oláh), Farkas T., Tamás, Bányász, Gál, Molnár Cs., Koszta, Tóth (Lupkovics). Edző: Kálmán Vilmos. G.: Vass (2), Pap Zs., ill. Koszta. Kiállítva: Csiszár. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 0-3. Rácz József: - Egy nagyon jó csapat győzött le egy másik nagyon jó csapa­tot. Gyükér Jani csapattársunknak es­küvője alkalmából nagyon boldog éle­tet kívánunk! Kálmán Vilmos: - A második félidőben a hazai csapat könyörtelenül kihasználta a hibáinkat, ezért megérdemelten nyer­tek. Gratulálok a lelkes és jó játékukhoz. Tomor-Lak - Bodroghalom 1-0 (0-0) Lak, 100 néző. Vezette: Kiss. Tomor-Lak: Grolmusz - Ganyi G., Far­kas J., Turcsik, Göndör, Tőszegi, Ganyi N. (Kiss), Szántó (nyitrai), Smolniczki, Zilahi (Mogyoró II), Szita. Elnök: Szilvái Attila. Bodroghalom: Dankó Petercsák, Sveda, Rendes, Balogh, Karászi, Osztroha, Tóth, Bállá, Vajda, Mózes. Elnök: Balogh András. G.: Tőszegi. Jók: Grolmusz, Tőszegi, Szita, ill. Vajda, Osztroha, Bállá. Ifi: 7-0. Szilvái Attila: - A két hét pihenő meg­látszott a csapat teljesítményén. Balogh András: - Ha a játékvezetőket a játékosok irányítják, azt nem nevezik játékvezetésnek. Rendre kárunkra té­vedett, most már tudjuk, miért orosz­lánbarlang Lak. Encs - Halmaj 1-0 (1-0) Encs, 400 néző. Vezette: Nagy V. Encs: Kozma — Havas, Glonczi, Varga, Orosz, Molnár, Csorba (Hajkő), Gallyas (Fü- löp), Gregó, Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. Halmaj: Molnár T. - Szűcs, Váro­si, Tóth L., Orosz, Kecskés, Mida, Köte­les (Ortó), Gável (Molnár Zs.), Juhos, Ko­vács. Edző: Kerényi József. G.: Adu. Jók: Havas, Gloczi, Kozma, Varga, Szegedi, ill. Molnár T., Városi, Szűcs. Ifi: 2-1. Verpecz István: - Korrekt játékvezetés mellett rendkívül nehéz mérkőzésen a helyzetek alapján teljesen jogos a győ­zelmünk. Ez a Halmaj még mindig jó csapat, tudtuk, hogy nehéz lesz. Gratulákok a fiúknak. Kerényi József: - A tavasz leggyengébb játékát nyújtottuk, a kevés kínálkóző lehetőséget sem tudtuk kihasználni, így megérdemelten nyert a hazai csapat. Sajószentpéter - Nyékládháza 1-1 (0-0) Sajószentpéter, 200 néző. Vezette: Kálmán. Sajószentpéter: Brindzár - Jakkel (Ke­lemen), Vantal, Mata B., Lipták, Me­ző, Tocsev (Balogh B.), Madarász, Ba­logh N., Horváth T., Kovács (Mata L.). Edző: Kapitány Béla. Nyékládháza: Var­ga -Juhász, Kazár, Mezei, Gál, Lénáit, Kerékgyártó (Ádám), Hallai, Vidinczei (Kuzma), Ivánkái (Borsodi), Járai. Edző: Kőrössy Pál. G.: Kelemen, ill. Járai. Jók: Kelemen, ill. Juhász, Kazár, Járai, Hallai, Vidinczei. Ifi: 3-1. Kapitány Béla: - Gyenge teljesítmé­nyünk miatt győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Gratulálok a vendégeknek. Kőrössy Pál: - Kitűnő játékvezetés volt, igazságos döntetlen született. Miskolci VSC - Varbó 2-1 (2-1) Miskolc, 100 néző. Vezette: Molnár. MVSC: Lövei - Jóner, Glonczi, Németh (Lakatos), Scholtz, Baráth, Dizmatsek (Kubicza), Márton, Tóth, Nagy, lllovai (Macsó). Edző: Földesi Károly. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Sztahon, Szabó (Vá­radi), Kalász, Kiss J., Lukács, Asszony II, Rákos, Bősa, Asszony I. Edző: Lip­csei Imre. G.: Scholtz, Tóth, ill. Asszony II. Jók: Scholtz, Márton, Tóth, Nagy, III. Rákos, Kiss J., Virág, Sztahon. Ifi: 1-1. Földesi Károly: - Nagyon jő első fél­idő után kiharcoltuk a győzelmet. Lipcsei Imre: - Szokásos két védelmi hiba, aminek vereség a vége. Pálháza - Hejőcsaba 1-2 (0-1) Pálháza, 200 néző. Vezette: Gálán. Pálháza: Papp - Tokár, Repka Zs. (Ko­vács S.), Hajdú, Erdei, Vaszlavik, Kovács Cs., Tegda (Magyari), Szabó, Kovács B., Trembulyák (Barnőth). Edző: Hajdú Já­nos. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Osváth, Gilányi, Molnár, Hozdik, Trestyánszki (Novák), Szabó, Resetár (Kátai), Varga (Mende), Pál. Edző: Szűcs István. G.: Er­dei, ill. Trestyánszki (2). Jók: Szabó, Er­dei, ill. az egész csapat. Ifi: 0-4. Hajdú János: - Helyzetkihasználásunk katasztrofális, emiatt nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Szűcs István: - Fontos mérkőzésen megérdemelten szereztünk három pontot. Sárospatak - Arnót 1-1 (0-0) Sárospatak, 50 néző. Vezette: Kiss. Sárospatak: Frikker - Baranyi, Pletenyik, Géczi, Farkas (Vécsi), Tóth (Pallagi), Nagy B., Bajnok, Oláh, Vígh, Samők. Edző: Beimli Zsolt. Amót: Cservenyák - Kovács, Báli, Kavecsánszki, Kriston, Szedlák, Csizi (Gáspár), Budai (Nagy L.), Zsófi, Kőműves, NagyJ. Edző: Bodnár József. G.: Géczi, ill. Zsófi. Jók: Baranyi, Vígh, ill. Kavecsánszki, Kriston, Szedlák, Gáspár. Ifi: 3-1. Belmll Zsolt: - A szél által támoga­tott első félidőben helyzetek sokasá­gát dolgoztuk ki, amit annak rendje és módja szerint el is puskáztunk. Ennek majdnem súlyos következménye lett. Bodnár József: - Az előzményekhez ké­pest elfogadható eredménynek tartom a pontszerzést a lelkes hazaiakkal szemben. Gönc - Tolcsva 2-1 (0-0) Gönc, 200 néző. Vezette: Bacsó. Gönc: Bóni - Mandlik Zs., Mandlik G., Béres, Sivák, Csontos (Ruszkai), Toro­nyi, Vranyák, Rozgonyi, Molnár I., Kuk­ta (Molnár F.). Edző: Csontos József. Tolcsva: Olajos - Pauleczki, Fazekas, Sajgó, Demblovszki, Lukács, Tuss, Var­ga, Szedlák, Jurkő, Tóth (Pitkő). Edző: Kónya József. G.: Toronyi (2), ill. Tuss (11-esből). Jók: az egész csapat, ill. Varga, Sajgó, Fazekas. Ifi: 1-1. Molnár János, elnök: - A csapat 0-1 után is elhitte, hogy meg tudja nyerni a mérkőzést, és ehhez kellett a hitük és lelkesedésük. Kónya József: - 1-0-s vezetésünk után kiengedtük kezünkből a győzelmet az­zal, hogy újra lelketlenül, akaratgyen­gén folytattuk a játékot. A Felsőzsolca szabadnapos volt. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA--- ­VVVWv. V. V W*. U Vl w C L C ,. C-C-VA. . 1. Putnok 21 18 21 60-16 56 2. Felsőzsolca21 14 3 • 446-21 45 3. Halmaj 2213 2 7 39-30 41 4. Encs 22 12 3 7 50-3039 5. Tomor-Lak21 10 6 5 38-2836 6. Sajószentpéter22810 4 39-3034 7. Muhi 2110 4738-31 34 8. Varbó * 2275 1030-3725 9. Sárospatak226 7921-33 25 10. Gönc 227411 23-4225 11. MVSC2266 1030-3724 12. Hejőcsaba216 69 21-3224 13. Tolcsva 226313 33-4721 14. Pálháza2256 1124-4321 15. Arnót 22 481031-39 20 16. Bodroghalom **21 5610 30-4219 17. Nyékládháza223 712 26-4116 Az Edelény csapatát kizárták, eredményeit törölték. * 1 büntetőpont levonva ** 2 büntetőpont levonva