Észak-Magyarország, 2002. április (58. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-24 / 95. szám

2002. április 24., szerda SPORT / 10 HÍRCSOKOR 0 Nem a Gesztely. „A Girincs ellen meg­tizedelt csapatom, egyéni hibákból négy­gólos eló'nyt ajándékozott a sportszerűen játszó ellenfelének" - így helyes a vat­tai vezetó'edzó', Kovalik Mihály, a Vatta - Alsózsolca megyei II. osztályú mérkő­zés után adott nyilatkozata, amely ked­di lapszámunk 10. oldalán jelent meg. 0 Hali-siker. Egy mérkőzéssel tegnap kora este megkezdődött a labdarúgó NB 1 32. fordulója. A találkozón a kiesés elkerülésért harcoló szombathelyi gárda magabiztosan győzte az éllovas MTK-t: Haladás - MTK 3-0 (2-0). G: Leandro (38. - 11-esből, 65.), Fred (45.). 0 Effenberg Manchesterben. A követ­kező szezontól az angol élvonalbeli Man­chester Cityben folytatja pályafutását Stefan Effenberg, a Bayern München lab­darúgója. Szigetországi lapértesülések szerint a 33 éves középpályás 3,3 mil­lió euróért két évre szóló szerződést kö­tött a jelenleg még másodosztályú, de a feljutást már hetekkel ezelőtt kihar­coló klubbal. Ajkay két bronza Antalya (MTI) - Az első magyar induló­ként az 53 kilós Ajkay Anikó 180 kg-os tel­jesítménnyel bronzérmet szerzett tegnap összetettben a törökországi Antalyában teg­nap megkezdődött súlyemelő Európa-baj- nokságon. A magyar versenyző 105 kg-os eredménnyel lökésben is a harmadik helyen végzett, szakításban - kissé elmaradva a vá­rakozástól - 75 kg-mal az 5. lett. Mindkét fo­gásnemben és az összetettben is a hazai kö­zönség biztatását élvező Aylin Dasdelen győ­zött: a törökök kedvence a súlycsoport mindhárom Európa-csúcsát átírta.- Utoljára 1998-ban, a németországi Eb-n állhattam a dobogón összetettben, s most nagyon boldog vagyok, hogy ez ismét si­került - nyilatkozott Ajkay. - A novembe­ri világbajnokságig azon leszek, hogy sza­kításban is minél jobb eredményt érjek el. Ma újabb kör az MK-ban Miskolc (ÉM) - Ma a labdarúgó Ma­gyar Kupa selejtezőjének 2. fordulóját ren­dezik meg megyénkben, melynek kereté­ben 17 meccset játszanak 17 órától a csa­patok. A játéknapon változatlanul a győz­tesek, illetve döntetlen esetén az alacso­nyabb osztályú együttesek jutnak tovább. A párosítások: 1. forduló Farkaslyuk - Dédestapolcsány 2. forduló Abaújdevecser - Abaújszántó Vámosújfalu - Kenézlő Hollóháza - Cigánd Sárazsadány - Erdőhorváti Rátka - Tárcái Oszlár - Vatta Ernőd - Mezőkeresztes DVTK SE - Mezőcsát Forró - Girincs MEAFC - Tiszakeszi Miskolci Rendész - Bükkábrány (a BVSE pályán) Bánréve - Onga Serényfalva - Sajőbábony Hejőkeresztúr - Nyékládháza Makkoshotyka - Bodroghalom Parasznya - Arnót Hercegkút - Tolcsva Miskolcon lőttek Miskolc (ÉM) - A közelmúltban rendez­ték meg Miskolcon a légfegyveres megyei bajnokságot, amelyen a következő vég­eredmények születtek. Ifjúsági lányok: 1. Mészáros Eszter (BEFAG- FETE). Ifjúsági fiúk: 1. Balázs István (Ózd), 2. Kürti Gyula (Célgömb), 3. Vasas László (Ózd). Junior lányok: 1. András Szilvia (Célgömb), 2. Kovács Valentina (Taktaharkány), 3. Ullik Anett (Taktaharkány). Junior fiúk: 1. Szentesi Tibor (Miskolci Ren­dészeti Szakközépiskola), 2. Lőrincz András (Szemere Szakközépiskola). Felnőtt nők: 1. Farkas Zita (Célgömb), 2. Pol­gárnő Stankóczi Mariann (Célgömb). Felnőttférfiak: 1. Stankóczi Attila (Célgömb), 2. Dolenszki Zoltán (Taktaharkány), 3. Küzmiler István (Célgömb). Csapat, nők: 1. Célgömb DLK. Csapat férfiak: 1. Célgömb A, 2. Ózdi Meteor, 3. Taktaharkány. Az arany kulcsa: itthon kell nyerni Férfi röplabda Extraliga döntő, 4. mérkőzés: Vegyész RC-Kazincbarcika - Dunaferr SE KÖZGI vannak a célhoz Fotó: Bujdos Tibor Kazincbarcika (ÉM - PA) - A férfi röplabda Extraliga döntőjének negyedik mérkő­zését rendezik meg ma 17.30- tól Kazincbarcikán, ahol a Vegyész RC csapata a Dunaferrt látja vendégül. A három győztes mérkőzésig tartó párharcban a borsodi csa­pat 2-1-re vezet, és ha ma nyer, ak­kor megszerzi a bajnoki címet. A finálé érdekessége, hogy eddig ha­zai környezetben egyik csapat sem tudott győzni, ha most ez sikerül a barcikai együttesnek akkor az az aranyérmet jelenti számukra.- A három győzelemig tartó sorozatban a vasárnapi újabb idegenbeli győzelmünkkel most megint mi járunk közelebb a végső sikerhez - mondta Botos Ferenc, a Vegyész RC vezető­edzője. - Ami viszont az eddigi mérkőzések alapján biztos, hogy ellenfelünk nagyon küzdeni és hajtani fog, bele akar majd ka­paszkodni az utolsó szalmaszál­ba, de mi is hasonlóan harciasak leszünk. Tehát úgy gondolom, hogy mindkét csapat egy lapra fog feltenni mindent, ezért egy nagyon jó találkozóra számítok. A szakember arra a kérdésre, hogy hazai pályán miért nem tudtak eddig győzni a csapatok a következőket mondta:- A döntőben már minden egyes összecsapáson nagyon nagy a tét, éppen ezért hazai kör­nyezetben mindkét csapat kettő­zött erővel bizonyítani akar, ami görcsössé teszi, teheti a játékoso­kat. A Dunaferr egy nagyon jó csapat, de még a vasárnapi mér­kőzése előtt mondtam edző kollé­gámnak, hogy amelyik gárda sa­ját pályáján nyerni tud, az lesz a bajnok. Nos, nekik nem sike­rült, most előttünk a lehetőség, és ezzel élni kell. Egyszer már el- botlottunk az aranykapuhoz ve­zető úton, most végig kell men­nünk rajta. A két csapat nagyon jól ismeri egymás játékát, így a pályán már nem sok újdonsággal tudunk egymásnak szolgálni, a legfőbb célunk az volt, hogy pszi­chésen készítsük fel játékosain­kat a csatára. Azt gondolom, ha fegyelmezetten és nyugodtan a saját játékunkat ellenfelünkre tudjuk erőltetni akkor nem lehet gond. A csapatból szerencsére mindenki egészséges és harcra kész, így mindenki hozzátehet valamit a végső sikerhez. Miskolc (ÉM - PA) - A kvalifikáció második és har­madik fordulójával folytató­dott tegnap Miskolc-Pün- kösdhegyen a Raiffeisen Ma­gyar Grand Prix férfi tenisz­torna negyedik fordulója. A küzdelmek végén kiderült, hogy a kvalifikáció után négy versenyző, Varga G., Bozsik, Si­mon valamint a miskolci Szép­völgyi került fel a főtáblára, ahol már ma pályára kell lépniük. Az eredmények: Kvalifikáció, 2. forduló: Paár (Építők)- Demeter (jugoszláv) 6:3, 3:6, 6:3, Varga G. (Fehérgyarmat) - Bulovszki (Tálentum) 6:0, 6:2, Tatár (Tatár TC)- Marsaiké (PVTC) 6:2. 6:1, Szép­völgyi (MEAFC) - Varga Á. (DFTSE) 6:0, 6:3, Enyedi (Metró) - Varga K. (PVTC) 6:2, 6:2, Bozsik (Érsek­kert) - Rédecsi (Mátra) 7:5, 6:2, Kisszőllősi (Érsekkert) - Koczka (Ha­ladás) 7:6, 6:2, Simon (PVTC) - Both (Idom) 6:3, 6:3. Kvalifikáció, 3. forduló: Varga G. (Fe­hérgyarmat) - Paár (Építők) 6:3, 6:3, Szépvölgyi (MEAFC) - Tatár (Ta­tár TC) 6:4, 5:7, 6:1, Bozsik (Érsek­kert) - Enyedi (Metró) 6:4, 4:6, 6:2, Simon (PVTC) - Kisszőllősi (Érsek­kert) 6:1, 6:0. Ma 11 órától a főtábla első forduló­jának 8 mérkőzését rendezik meg, a küzdelmek két pályán zajlanak majd. Az első kör párosítása: Kiss S. (Va­sas) - Fenyvesi (Fővárosi Vízművek), Szépvölgyi (MEAFC) - Gyenis (Fehér- gyarmat). Utánuk: Simon (PVTC) - Tatár (Vasas), Bozsik (Érsekkert) - Jaross (Tordas). 15 órától a máso­dik körben: Nagy (Tordas) - Varga G. (Fehérgyarmat), Szatmári (Hőd TC) - Böröczky (LRI Malév). Utánuk: Káp­lán (Tatár TC) - Fischer (jugoszláv), Kisgyörgy (PVTC) - Kiss Gy. (Hód TC).Varga Gábor felküzdötte magát a főtáblára Fotó: végh Csaba Rendes Időméréssel is jobb volt a BSE Női kosárlabda NB I/A, 16. forduló: BSE-ESMA - DKSK 85-81 (20-27, 22-16, 25-19, 18-19) JEGYZŐKÖNYV Budapest, 150 néző. Vezette: Bodnár, Cziffra. BSE-ESMA: POP (18/6), HAGARA (7/3), Sárik (10), Nagy D. (7) PAPP K. (32). Cse­re; Kosjár (7/3), Bellovai (4). Edző: Jánossy Ervin. DKSK: Brosovszky (10/6), SZLIMÁK (19), ANDÓ (14), Radnóty (8), EMEAGI (16). Cse­re; Balogh (6/6), Jarrett (6), Bukovszki (2). Edző: Vertetics István. Kipontozódott: Kosjár a 40. percben. Berecz Csaba A húzódása miatt beinjekció­zott Brosovszky találatával indult az újrajátszandó mérkőzés, ame­lyet azért kellett megismételni, mert március 2-án nem a szabá­lyoknak megfelelően mérték az időt Városmajorban. Aztán Andó 3. percben esett találatával még a DKSK-nál volt az előny (4-6). Rö­vid időn belül fordult a helyzet (14-10), majd Szlimák következett, aki előbb kiegyenlített, aztán pe­dig a mérkőzés első tripláját szer­ző Sárik dobása után egy faultos kosárral ismét csapatát juttatta A DKSK (sötét mezben) ezúttal sem bírt a BSE-vel Fotó: Berecz Csaba előnyhöz (17-19). Ezután a DKSK volt az úr, hiszen Andó duplái­val és Szlimák újabb kosara után 7 pontos fórral mentek pihenni. Hogy a második játékrészben ott folytassák, ahol abbahagyták. Ennek eredményeként a 13. perc­ben már 11 ponttal vezetett a jól dobó vendéggárda (22-33)! Csak­hogy a tisztes különbség nem ked­vetlenítette el a BSE-t, akik len­dületesebb játékra váltottak, és fo­kozatos felzárkóztak. Ebben a há­rom minutában alig sikerült va­lami a diósgyőrieknek, így nem volt meglepő, hogy Papp K. dup­lájával ledolgozta a hátrányát a városmajori együttes (33-33). Az­tán a döcögős játékról a piros me­zeseknek is sikerült elmozdul­niuk, így a folytatásban felváltva vezettek a csapatok. A térfélcserét követően a DKSK minimális különbségű vezetése gyarapodni kezdett, hiszen előbb az egyébként jól lepattanózó Emeagi, majd Andó is bevágott egy simát (41-47). De két perc múl­va már a hazaiak vezettek (49-47), majd Pop az egyik hazai akció támadóidejének lejártakor három­pontost helyezett be a gyűrűbe (52-48). A nagyobb biztatást ennek ellenére a vendégek kapták, aki­ket egy maroknyi tábor lankadat­lanul buzdított. A 27. percben Brosovszky triplája után újra egál volt az állás (58-58), csakhogy a vendégek ez előtt és ezt követően sem közelítették meg támadásban első negyedbeli önmagukat (65-58). A befejező játékrészben elején Papp K. villant egyet, majd a DKSK úgy kezdett el védekezni, ahogy azt végig kellett volna. Ám mivel a támadásokba ezekben a percekben is sok hiba csúszott, így aztán a 34. percben 76-66 állt az eredményjelzőn. Innentől kezd­ve pedig a BSE kezében volt a mérkőzés, amelyet nem engedtek ki, így a városmajoriak másod­szor is jobbnak bizonyultak a miskolci csapatnál. Jánossy Ervin: - Az igazság mindig győz, ebben az esetben kétszer is. Sajnálatos, hogy más csapatokkal szemben csak a BSE nem tudja élvezni a hazai pálya előnyeit. Vertetics István: - Megint az­zal vesztettünk, hogy nem tud­tunk negyven percig védekezni. Vezetünk, elhúzunk az ellenféltől, utána meg hagyjuk, hogy feljöj­jenek egálra. Aztán meg...