Észak-Magyarország, 2002. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-25 / 70. szám

2002. március 25., hétfő SPORT / 10 r ''“'IÁ il-j.LJ-UjSJ- jJX s'üiiiij'&jib LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 16. forduló Mád - Balmazújváros 5-1 (2-0) Mád, 200 néző. Vezette: Sinka. Mád: Kiss-Takács, Martis, Haraszin, Demkovics (Nagy), Toplenszki, Babos (Uray), Harsányi, Varga S., Jáger, Soltész (Hajdú). Edző: Takács József. Balmazújváros: Haászbrandt - Dobi (Nagy 0.), An­gyalos, Kaszás (Szabó), Fige, Pál, Sárközi, Kovács, Tóth, Loős, Nagy Cs. Edző: Zolnai Lajos. Gólszerző: Harsányi (1-0) a 29., Varga (2-0) a 34., Soltész (3-0) az 58., Jáger (4-0) a 60., Nagy Cs. (4-1) a 70., Jáger (5-1) a 90. percben. Kiállítva: Sárközi a 85. percben. Jók: Varga S. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, iil. Pál, Kovács. Takács József: - Kitűnő erőket felvonultató ellen­felet vertünk meg még ilyen arányban is. Zolnai Lajos: - Megérdemelten nyert a hazai csapat, mert jobban tudott alkalmazkodni a nagy szélhez. Szirmabesenyő - Nyíregyháza-Kertváros 0-3 (0-1) Szirmabesenyő, 100 néző. Vezette: Nagy. Szirmabesenyő: Kiss P. - Lázár (Dóczi), Schnek, Mózsik (Garai), Sallő, Kerényi, Szuba, Lasztőczi (Sipos), Szabó Krompák, Egri. Edző: Zupkó Mihály. Kertváros: Vránszki - Paulik Z., Ambrus, Márton, Kiss, Ignácz Z., Kondora, Hegedűs, Ignácz J. (Nagy Cs.), Majchrovich (Spisák), Paulik I. (Dobos). Edző: Mirgai László. Gólszerző: Márton (0-1) a 30., Majchrovich (0-2) a 60., Hegedűs (0-3) a 72. percben. Jók: Egri, Szuba, ili. az egész csapat. Zupkó Mihály: - Az első félidőben a szél segít­ségét nem használtuk ki. Mirgai László: - Egy jó csapat ellen taktikus já­tékkal nyertünk. Hajdúdorog - Sátoraljaújhely 3-1 (3-1) Hajdúdorog, iÖO néző. Vezette: Benkő. Hajdúdorog: Nagy - Magyar, Magyari, Bócz, Fo­dor (Szűcs), Kerek, Tóth, Arany, Kovács (Sándor), Lugosi, Mangel (Szemán). Edző: Szalánczi Tamás. Sátoraljaújhely: Mata - Szoták (Csáki), Ocsenás, Tokár, Bodnár, Szabó S. (Dókus), Juhász, Barna, Ablonczi, Trembulyák, Tóth. Edző: Zsófi József. Gólszerző: Lugosi (1-0) a 11., Tóth (2-0) a 14., Fo­dor (3-0) a 25., Szabó (3-1) a 38. percben. Jók: az egész csapat, iil. Juhász, Ablonczi. Szalánczi Tamás: - Az első félidei jobb játékunk eldöntötte a mérkőzést. Zsófi József: - Végig meddő mezőnyfölényben játszottunk, de helyzeteinket rendre kihagytuk az ellenfél pedig helyzet nélkül rúgta a gólokat. Ibrány - Mezőkövesd 1-2 (0-1) Ibrány, 300 néző. Vezette: Kegyes. Ibrány: Simon - Ignácz, Papp K., Hermán A., Bárdi, Papp T. (Hegedűs), Dobránszki (Imre), Babjak, Bohács, Ónodi, Erdei. Edző: Kató István. Mezőkövesd: Varga L. - Szobóczki, Nyeste, Árvái (Ragó), Kiszely, Szabó V., Farkas, Kovács, Tari, Varga Z., Lója. Edző: László István. Gólszerző: Farkas (0-1) a 45., Varga Z. (0-2) a 85., Bohács (1-2) a 87. percben. Kiállítva: Ignácz a 75. percben. Jók: Bohács, Hermán, iil. az egész csapat. Vígh Sándor, technikai vezető: - A nagy szélben nem alakult ki jő játék. A csapatom nagyon akart, ez görcsössé tette őket, ez okozta a vereséget. Gratulálok a Mezőkövesdnek. László István: - Ma igazi csapat voltunk, és a ben­nünket most is elkísérő lelkes közönségnek igazi örömet szereztünk. További eredmények Vásárosnamény - Hajdúnánás 0-2 Létavértes - Tuzsér2-0 Rakamaz - Záhony2-1 Az NB III Tisza csoport állása 1. Balmazújváros 16 11 2 341-2035 2. Kertváros 16 10 4 237-15 34 3. Ibrány SE1610 3 3 39-20 33 4. Mezőkövesd1685329-2129 5. Rakamaz1691636-2828 6. Tuzsér SE168 44 23-1728 7. Záhony 16556 24-21 20 8. Létavértes1654731-4419 9. Mád FC1645727-2917 10. Hajdúnánás 16 3 8 5 17-2117 11. Szirmabesenyő1644819-2616 12. Hajdúdorog16 4 21028-4414 13. Sátoraljaújhely16331030-3912 14. Vásárosnamény 162 212 14-50 8 Kétgólos vereség Miskolc (ÉM) - Idegenben szenvedett vereséget a női labdarúgó NB I tavaszi első játéknapján, a 11. fordulóban a Mis­kolci VSC-Csúcstechnika együttese. Femlna - MVSC-Csúcstechnika 2-0 (0-0) Budapest, 100 néző. Vezette: Fazekas. Femlna: Bauerné - Sebestyén (Ferenczi), Süme­gi, Szekér, Móring (Paraoánu), Ruff, Pádár, Erdei, Kanta, Bilicsné, Florváth. Edző: Kiss László. MVSC: Szvorda - Szajlai, Kresák, Csorba, Garadnai, Szabó I., Kovács Aliz, Kovács Ani­ta, Czakő, Czuder, Szabó Sz. (Molnár). Edző: Dálnoki Miklós. Gólszerző: Sümegi (1-0) az 58., Paraoánu (2- 0) a 65. percben. Jók: Sümegi, Pádár, Paraoánu, ill. Szvorda, Kovács Anita. Kiss László: - Gyakorolunk, hogy minél job­bak legyünk. Remélem, hogy a játékvezetők is ugyanezt teszik. Dálnoki Miklós: - Ezt a mérkőzést nem az ellenfél nyerte meg, hanem mi veszítettük el. A játékvezetők döntően befolyásolták a mér­kőzés kimenetelét. Döntetlen a megyei rangadón A Tiszaújvárosi FC Baktalórántházáról hozott haza három értékes pontot Bocs, Miskolc (ÉM - PA, JLI) - A labdarúgó NB II Ke­leti csoportjának 16. forduló­jában döntetlen született a megyei rangadón, míg a Ti­szaújvárosi FC idegenben aratott győzelmet. Bocs KSC - Kazincbarcikai SC 1-1 (1-0) Bocs, 500 néző: Vezette: Török. Bocs: Pallai - Farkas J., Farkas A., Pachinger, Szaniszló - Sipos, Mo­gyoródi (Vass, 78.), Simkő, Kulcsár- Lehoczki, Szakszón. Játékos-e­dző: Kulcsár Sándor. KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Harnócz (Bercsényi, 19.), Szögedi- Engi, Fekete, Deák, Poliák - Dá­vid, Szamosi (Kerekes, 83.). Edző: Koleszár György. 16. perc: Egy hazai szöglet után Farkas A. emelkedett a legmaga­sabbra a kapu előtt és 8 méterről a bal felső sarokba bólintott, 1-0. 18. perc: Sipost buktatták a ven­dégek 16-osán belül, a megítélt büntetőt Szaniszló lőtte, ám lövé­sét Nagy G. hárította. 67. perc: Fekete lövése után a lab­da Dávid elé került, aki a tétová­zó védők között 13 méterről az üres kapuba lőtt, 1-1. Jók: Szakszón, Farkas J., ill. Szögedi, Poliák, Dávid. Kulcsár Sándor: - Ha a helyze­teinknek csak egy minimális szá­zalékát értékesítjük, akkor megalá­zó vereséget mérhettünk volna a Barcikára. így viszont megérdemel­jük, hogy a mérkőzésen fél hely­zetet kidolgozó vendégek pontot szerezzenek. Koleszár György: - Nyernünk kel­lett volna. Baktalórántháza - Tiszaújvárosi FC 0-1 (0-0) Baktalórántháza, 200 néző. Vezet­te: Gyenge. Baktalórántháza: Virtás - Geda, Benkő, Illés P., Bodnár - Széplaki, Rákóczi, Illés L., Matyi - Krasznai (Marics, 66.), Török. Edző: Jávor Pál. TFC: Sinescu - Kundrák, Gligo- rovics, Temován - Kovács R. (Be- ne, 50.), Komi, Boros, Dobi, Mil- linkhoffer — Bernáth, Kovács P. (Ba­logh, 73.). Edző: Toperczer Tibor. 52. perc: Millinkhoffer bal oldali szögletét a berobbanó Bernáth a rövid oldalon a védőket megelőzve 4 méterről a kapu közepébe fejel­te, 0-1. Jók: Benkő, Illés P., Bodnár, ill. Kundrák, Gligorovics, Bene, Bernáth, Millinkhoffer. Jávor Pál: - Megérdemelt vendég- győzelem. Toperczer Tibor: - Tudtam, hogy nehéz lesz, hiszen a kötelező győ­zelem mindig a legnehezebb, de ez még attól is nehezebb volt. A további eredmények Mátészalka - Demecseri FC 1-2 Gyula - Jászberény 3-1 Szeged - Nyírbátor 1-2 Makó - Orosháza 2-4 Szabadnapos: Karcag További képek: www.boon.hu Légi csata a borsodi rangadón Fotó: Bujdos Tibor AZ NB II KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Demecseri FC15 933 29-24 30 2. Tiszaújvárosi FC 1576 2 28-1627 3. Makó FC1583427-2327 4. Bocs KSC 1566330-2224 5. Kazincbarcikai SC 1565 4 26-1623 6. Orosházi FC 15 64 5 26-19 22 7. Jászberényi Vasas1564521-18 22 8. Mátészalkai TK1555520-2420 9. Nyírbátori FC 1552822-2817 10. Karcagi VSE 14 44614-2116 11. Szeged FC 14365 14-1815 12. Gyulai TFC15411015-2613 13. Baktalőrántházi VSE 14 1310 18-35 6 Hejőcsaba - Bodroghalom 3-1 (1-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Váradi. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Pál, Gilányi, Molnár, Hozdik (Szabó), Hodai, Osváth, Trestyánszki (Novák), Varga, Resetár (Csi­szár). Edző: Szűcs István. Bodroghalom: Dankő - Petercsák, Vajda, Osztroha, Tóth, Perecsényi, Bállá (Sánta), Sveda, Pálóczi (Török), Balogh, Rendes. Elnök: Balogh András. G.: Varga (2), Resetár, ill. Ren­des. Kiállítva: Perecsényi. Jók: Molnár, Osváth, Hodai, Varga, ill. Dankó. Ifi: 5-0. Szűcs István: - Helyzeteink alapján na­gyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Balogh András: - Megérdemeltük. Tomor-Lak - Halma]_________3-2 (1-1) Lak, 250 néző. Vezette: Kálmán. Tomor-Lak: Grolmusz - Farkas F. (Nyit- rai), Farkas J., Turcsik, Szita, Tőszegi, Mo­gyoró, Szántó, Smolniczki, Zilahi (Ganyi M.), Kótai. Elnök: Szilvái Attila. Halmaj: Molnár T. - Gável, Juhos, Kecskés, Szűcs, Ortó (Köteles), Bódi, Mida, Váro­si, Tóth, Kovács. Edző: Kerényi József. G.: Tőszegi, Farkaá F.r Smolniczki, ill. Ko­vács, Bódi. Jók: Grolmusz, Tőszegi, Far­kas F., Mogyoró, Szita, Ganyi M., ill. Bódi, Gável, Kovács. Ifi: 6-1. Szilvái Attila: - Kitűnő játékvezetés mellett egy nagyon jól felkészített csa­patot győztünk le helyenként látványos, jó játékkal. Kerényi József: - Egyenlő erők küzdelmé­ben a kevesebbet hibázó hazaiak nyer­tek, gratulálok nekik. Encs - Amót 4-0 (1-0) Encs, 250 néző. Vezette: Bárdos. Encs: Kozma — Fülöp, Glonczi, Var­ga, Havas (Konkoly), Molnár, Csorba, Hajkő (Gallyas), Gregó (Prokop), Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. Arnót: Gservenyák - Szedlák, Báli, Kave- csánszki, Vodicska, Horváth, Csizi, Zsó­fi (Gáspár), Vasas, Kovács, Nagy L. Edző: Bodnár József. G.: Adu (2), Gallyas, Kavecsánszki (öngól). Jók: Koz­ma, Adu, Glonczi, Havas, Molnár, ill. Horváth, Szedlák, Vasas. Ifi: 8-2. Verpecz István: - Nehéz mérkőzésen gör­csösen futballoztunk 80 percet, a végét megpörgettük és értékes három pontot szereztünk. Bodnár József: - A 85. percben ka­pott második gól után összezuhantunk. Ilyen támadójátékkal nehéz lesz mér­kőzést nyerni. Sajószentpéter - Tolcsva 2-0 (2-0) Sajőszentpéter, 300 néző. Vezette: Vróbel. Sajőszentpéter: Brindzár - Mata L., Vantal, Mata B., Lipták, Mező, Balogh N., Felsőzsolcán döntetlen született Madarász (Jakkel), Tocsev (Kelemen), Horváth S. (Balogh B.), Kovács. Edző: Ka­pitány Béla. Tolcsva: Olajos - Pauleczki, Pásztor (Sajgó), Pitkó (Szegedi), Demblovszki, Lukács, Tuss, Varga, Szedlák, Kaczúr, Fazekas. Edző: Kónya József. G.: Balogh N., Kovács. Jók: Mata L., Mata B., Balogh N., Kovács, ill. Var­ga, Pauleczki, Kaczúr, Szedlák. Ifi: 10-0. Kapitány Béla: - Jobb helyzetkihaszná­lással győzelmünk nagyobb arányú is le­hetett volna. Bányácskl Béla, technikai vezető: ­Katasztrofális helyzetkihasználásunknak ez az eredménye. Pálháza - Putnok 0-2 (0-2) Pálháza, 300 néző. Vezette: Bacsó. Pálháza: Papp - Hajdú, Okkel, Bamóth (Kovács S.), Erdei, Tegda (Magyari), Ko­vács Cs., Petercsák, Szabó, Kovács B., Trembulyák (Pletenyik). Edző: Hajdú Já­nos. Putnok: Regős - Szabó (Forgács), Tamás, Agárdi, Tóth, Oláh, Bányász, Gál, Molnár Cs. (Lupkovics), Koszta, Farkas. Edző: Kálmán Vilmos. G.: Koszta (2). Jók: Kovács B., Szabó, Erdei, Petercsák, ill. Agárdi, Farkas, Bányász, Koszta, Szabó, Gál, Tamás. Ifi: 1-4. Hajdú János: - Jól játszottunk, a má­sodik félidőben beszorítottuk a Putno- kot, de a két pontrúgás eldöntötte a mérkőzést. Kálmán Vilmos: - Taktikusan és fegyel­mezetten játszottunk, ezért győzelmünk megérdemelt. Felsőzsolca - Nyékládháza 2-2 (1-0) Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Bodnár. Felsőzsolca: Mag - Lippai, Szobóczki, Bokk, Kalász, Rnk (Tóth A.), Halász R. (Oláh), Rácz, Németh, Bazsányi (Borai), Pásztor. Edző: Hauberger Pál. Nyéklád­háza: Varga - Ádám, Juhász, Mezei, Fotó: Bujdos Tibor Kuzma, Kazár, Kerékgyártó, Gál, Vidinczei (Nagy), Járai (Borsodi), Ivánkái. Edző: Kőrössy Pál. G.: Szobóczki, Bazsányi, ill. Ivánkái, Kazár. Kiállítva: Lippai. Jók: Mag, Rácz, ill. Mezei Juhász, Ádám, Ke­rékgyártó. Ifi: 5-0. Hauberger Pál: - A mai mérkőzésen cső­döt mondott a védelmünk, melyet nem szabad csak az időjárásra fogni. Szurko­lóinktól elnézést kérünk. Pásztor József, technikai vezető: - Gra­tulálok a csapatnak, jó volt játékvezetés! Sárospatak - Varbó 2-0 (0-0) Sárospatak, 50 néző. Vezette: Boros. Sárospatak: Frikker - Nagy, Baranyi, Oláh, Pletenyik, Géczi, Bajnok, Vígh (Bordás), Tóth, Farkas (Pallagi), Samők (Kobák). Edző: Beimli Zsolt. Varbó: Kiss Cs. - Szabó, Sztahon (Bósa), Csendi, Kalász (Váradi), Kiss J., Lukács, Pasiczki, Rákos, Asszony I, Asszony II. Edző: Lipcsei Imre. G.: Nagy (2, egyet 11-esből). Jók: Nagy, Baranyi, Géczi, Samók, ill. senki. Ifi: 0-1. Beimli Zsolt: - Kaotikus időjárási viszo­nyok között úgy érzem jobban akartuk a győzelmet, többet is tettünk érte ezért ér­tük el ezt a sikert. Lipcsei Imre: - A körülmények irreálisak voltak a szél miatt, de kíváncsi leszek, hogy ki fog gólt rúgni. Gönc - Miskolci VSC 1-0 (1-0) Gönc, 200 néző. Vezette: Kerékgyártó. Gönc: Bóni - Mandlik Zs. (Molnár I.), Mandlik G., Béres, Sivák, Csontos (Mol­nár F.), Toronyi, Vranyák, Rozgonyi, Lehoczki (Kiss), Kukta. Edző: Csontos Jó­zsef. MVSC: Lövei - Jóner, Nagy (Apos­tol), Lakatos, Scholtz, Berki, Dizmatsek, Macsó, Kovács I (lllovai), Kovács II (Baráth), Tóth. Edző: Fischer Csaba. G.: Béres. Kiállítva: Tóth. Jók: Bóni, Béres, Toronyi, Vranyák, ill. senki. Ifi: 04. Molnár János, elnök: - A nagy szél ir­reálissá tette a játékot, de újabb győzel­münknek nagyon örülünk. Fischer Csaba: - Az első félidő hatalmas ellenszelében több gólhelyzetet kihagy­tunk, a másodikban pedig meddő volt a fölényünk. A szerencsésebb csapat győ­zött. Gratulálok a gönciek eddigi tavaszi százszázalékos teljesítményéhez. A Muhi szabadnapos volt. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Putnok19172­56-1253 2. Felsőzsolca 20133 4 45-2142 3. Halmaj20132539-2841 4. Encs20103746-30 33 5. Tomor-Lak 2096537-2833 6. Sajószentpéter 2088 4 35-2632 7. Muhi19946 35-2931 8. Varbő *2065927-3522 9. Gönc20 64 1021-3922 10. Hejőcsaba1956818-2821 11. Tolcsva206 311 32-44 21 12. Sárospatak2056919-3221 13. Pálháza2056923-4021 14. Arnót20461027-3518 15. MVSC20461027-3618 16. Bodroghalom **19 4 6929-4116 17. Nyékládháza20361125-3715 Az Edelény csapatát kizárták, eredményeit törölték. * 1 büntetó'pont levonva ** 2 büntetőpont levonva