Észak-Magyarország, 2002. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-18 / 64. szám

2002. március 18., hétfő SPORT / 10 jíMMÁI % LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 15. forduló Sátoraljaújhely - Vásárosnamény 3-0 (3-0) Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Kiss. Sátoraljaújhely: Szemén - Szoták, Ocsenás, Tokár (Csáki), Bodnár, Szabó S., Juhász, Barna, Ablonczi, Trembulyák (Janikő), Tóth (Balogh). Edző: Zsófi József. Vásárosnamény: Papp - Illés, Szécsi, Geszti, Bíró, Toldi, Hornyák, Orosz, Poncok (Tóth), Kovács (Batka), Fodor (Farkas). Edző: Szilágyi Bertalan. Gólszerző: Ablonczi (1-0) a 29., Ablonczi (2-0) a 33., Tóth (3-0) a 42. percben. Jók; Ablonczi, Bodnár, Szabó, ill. Geszti, Orosz, Bíró. Kiállítva: Szécsi a 90. percben. Zsófi József: - Győzelmi kényszer alatt játszottunk, ez végig látszott játékunkon. De legfontosabb a győzelem, az megvan. Szilágyi Bertalan: - A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. Mezó'kövesd - Hajdúdorog 6-1 (3-1) Mezőkövesd, 900 néző. Vezette: Éva. Mezőkövesd: Varga L. - Szobóczki, Szabó V., Kovács, Kiszely, Nyeste, Bocsi, Tari (Kada), Farkas (Tábori), Varga Z. (Árvái), Lója. Edző: László István. Hajdúdorog: Nagy - Magyar, Magyari, Bócz, Tóth (Sándor), Kerek, Arany (Orosz), Kovács (Pajkos), Fodor, Lugosi, Koszta. Edző: Szalánczi Tamás. Gólszerző: Varga Z. (1-0) az 1., Varga Z. (2-0) a 35., Szabó V. (3-0) a 40., Arany (3-1) a 42., Lója (4-1) a 48., Lója (5-1) a 60., Lója (6-1) a 62. percben. Jók: az egész csapat, ill. senki. László István: - Csodálatosan játszott a csapat, ami az eredményben is megmutatkozik. Szalánczi Tamás: - Az első percben kapott gól meg­pecsételte sorsunkat, ezután szétesően játszottunk. Nyíregyháza-Kertváros - Mád 3-1 (2-0) Nyíregyháza, 300 néző. Vezette: Kiss. Kertváros: Vránszki - Paulik Z. (Balk), Ambrus, Ignácz Z. (Nagy), Flegedűs, Spisák, Kondora, Ignácz J., Majchrovich, Paulik I. (Dobos), Márton. Edző: Mirgai László. Mád: Kiss - Takács, Turbucz, Martis, Haraszin, Wachter (Soltész), Toplenszki, Babos, Harsányi, Varga S., Jáger (Demkovics). Edző: Takács József. Gólszerző: Ignácz J. (1-0) a 9., Majchrovich (2-0) a 20., Demkovics (2-1) a 77., Nagy (3-1) a 90. percben. Jók: Kondora, Mártos, ill. Kiss, Harsányi, Martis. Mlrgal László: - Küzdelmes meccsen sikerült nyernünk. Takács József: - 20 perc előnyt adtunk azt ellen­felünknek, ezt követően erőfeszítéseket tettünk a hátrányunk ledolgozására, ami nem sikerült. Hajdúnánás - Szlrmabesenyő 3-2 (1-0) Hajdúnánás, 300 néző. Vezette: Takács. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy I Z., Papp (Berényi), Nagy T., Tar, Oborzil, Seres, Nagy II Z. (Hajdú), Gönczi (Varga), Lengyel, Mikita. Edző: Pénzes Imre. Szlrmabesenyő: Csorba - Lázár, Schnek, Salló, Pataki (Szuba), Képes (Sipos), Tamás, Lasztóczi, Szabó J. (Dóczi), Krompák, Egri. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Lengyel (1-0) a 28., Schnek (1-1, 11- esből) az 57., Mikita (2-1) a 70., Dóczi (2-2) a 82., Mikita (3-2) a 90. percben. Kiállítva: Tamás az 58. percben. Jók: Tar, Lengyel, Mikita, ill. senki. Pénzes Imre: - Nagyon fontos három pontot szereztünk. Zupkó Mihály: - Az első félidő 20. percében már 2-0-ra kellett volna vezetnünk. A második játékrész elején a kiállítást követően úgy tűnt, vesztes helyzetből sikerül egy pontot elhoznunk, de ez az utolsó pillantokban egyéni hibák miatt nem sikerült. További eredmények Létavértes - Záhony 3-0 Balmazújváros - Rakamaz 1-2 Tuzsér - Ibrány 4-2 Az NB III Tisza csoport állása 1. Balmazújváros 15 11 22 40-15 35 2. Ibrány SE15 103238-1833 3. Kertváros15942 34-1531 4. Tuzsér SE 158 4 3 23-1528 5. Mezőkövesd1575 3 27-2026 6. Rakamaz SSE1581634-27 25 7. Záhonyi VSC1555523-1920 8. Szlrmabesenyő1544719-2316 9. Létavértes1544729-44 16 10. Mád FC1535722-2814 11. Hajdúnánás1528515-2114 12. Sátoraljaújhely153 3929-3612 13. Hajdúdorog1532 1025-4311 14. Vásárosnamény1522 1114-488 Az 1. fordulóban lejátszott Nyíregyháza-Kertváros - Rakamaz SSE (5-0) mérkőzést a vendégcsapat megóvta, és a döntés értelmében a pályán elért eredményt megsemmisítették és a győzelemért járó három pontot, 3-0-ás gólkülönbséggel a rakamazi csapat javára igazolták. Hosszabrtás után nyertek Miskolc (ÉM) - A férfi kosárlabda NB I/B III. csoportjának 5. fordulójában ide­genben szerepelt tegnap a Miskolci EAFC csapata. BB Nagykőrös - MEAFC 96-97 (27-24,14-20, 28-20, 23-28, 4-5) - hosszabítás után Nagykőrös, 200 néző. Vezette: Geréb, Porpáczky. MEAFC: SOLTÉSZ B. (13), SOLTÉSZ A. (6), JAKAB (22/6), VITÁLIS (28), BENDE (5/3). Csere: MAUKS (14/3), MAGVAR (10/6), FÁBIÁN (-). Edző: Drahos László. Drahos László: - Oroszlánként harcolva fej fej melletti mérkőzésen kiharcoltuk a lehetőségét annak, hogy hazai pályán kezdhetünk a két győzelemig tartó rájátszásban. Az utolsó pereben mentett pontot a Bocs A KBSC idegenben, a TFC pedig saját pályáján hozta a vasárnapi bajnokit Több helyzete volt a Tlszaújvárosnak (világosban) Fotó: végh Csaba Demecser, Karcag, Tiszaújváros (ÉM - ME) - A labdarúgó NB II Szabolcs Gabona csoportjában ered­ményes hét végét zártak a borsodi csapatok: a Bocs KSC Demecserből távozott ponttal, a KBSC pedig győzni tudott Karcagon. A Tiszaújváros pedig a hajrában elért találatával zárta győztesként a Gyula elleni találkozóját. Demecserl FC - Bocs KSC 83 (1-0) Demecser, 400 néző. Vezette: Némethy. DFC: Petranics - Deák, Balogh, Hőman, Dudnik, Minine, Kovács, Kozma (Gombkötő 58.), Seres, Cipf (Tanyi 67.), Szabó. Edző: Kiss Miklós. Bocs: Pallai - Farkas J., Pozder, Farkas A. (Kulcsár 62.), Szaniszló, Mogyoródi, Pachinger, Dobos, Simkó (Vass 71.), Lehoczki, Szakszón. Játékosedző: Kulcsár Sándor. 38. perc: Az elalvó védők gyűrűjében Szabó ugrott ki, és 12 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 46. perc: Lehoczki jobb oldali beadá­sát követően Szakszón öt méterről a vetődő kapus hasa alatt gurított a hálóba, 1-1. 59. perc: Minine szerzett labdát a bo­csi térfél közepén, rávezette Pallaira, lövése először még kipattant a bocsi kapusról, de másodjára 14 méterről a kapuba helyezte, 2-1. 71. perc: Kulcsár mintaszerű jobb oldali beadását Lehoczki az égig emelkedve fejelte az alapvonalról a hálóba, 2-2. 78. perc: Seres ütközött a tizenhato­son belül Pozderrel, és a bőcsiek megdöbbenésére a játékvezető bün­tetőt ítélt. Minine a tizenegyest a bal alsóba bombázta, 3-2. 92. perc: Jobb oldali szöglet után Kulcsár 12 méterről a bal felső sarok­ba fejelt, 3-3. Jók: Hóman, Minine, Szabó, ill. Mogyoródi, Szakszón, Lehoczki, Kulcsár. Kiss Miklós: - Egy minden igényt kielégítő mérkőzésen már a ke­zünkben éreztük a három pontot, de a jól szervezett vendégek az utolsó pillanatban megérdemelten egyen­lítettek. Kulcsár Sándor: - Úgy érzem, nagy küzdelemben rászolgáltunk-az egy pontra. Karcag - Kazincbarcikai SC 0-2 (0-0) Karcag, 300 néző. Vezette: Kiss B. Karcag: Szabó L. - Orosz, Varga L., Keserű, Szalai, Trenycsényi (Tarjáni), Herczeg, Bálint, Békési (Szabó J.), Fehér, Bujdusó. Edző: L. Kiss Lajos. KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Harnócz - Bercsényi (Darók, 80.), Szögedi, Fekete, Deák, Pollák - Szamosi, Dávid (Orosz, 85.). Edző: Koleszár György. 54. perc: Harnócz a bal összekötő helyérő élesen középre lőtte a lab­dát, Dávid jő ütemben érkezett, és hat méterről a kapuba perdített, 0-1. 90. perc: Egy jobb oldali kis szöglet után Deák kanyarított középre, melyet a berobbanó Szögedi nyolc méterről fejelte a kapu bal felső sarkába, 0-2. Jók: senki, ill. Bányai, Harnócz, Fekete, Szögedi. L. Kiss Lajos: - Minden tekintetben fölülmúlt bennünket a vendégcsapat. Koleszár György: - A mutatott játék és a helyzetek alapján megérdemelten győztünk Karcagon. Tlszaújvárosl FC - Gyula 1-0 (0-0) Tiszaújváros, 450 néző. Vezette: Hajdő. TFC: Sinescu - Gligorovics, Temován, Kovács R. (Bene, 78.), Bemáth, Komi, Boros (Balogh, 66.), Dobi, Orosz, Kovács P. (Szűcs, 88.), Millinkhoffer. Edző: Toperczer Tibor. Gyula: Steigerwald - Gajdács (Papp, 45.), Lábos, Fehérvári (Csúz, 65.), Tamási, Resetár, Nagy Sz., Nagy L. (Számfira, 86.), Géczi, Serbán, Czifrák. Edző: Dávid Imre. 84. perc: Dobi bal oldali beadását Bernáth visszafejelte az érkező Mllllnkhoffernek, aki középről, mint­egy 18 méterről laposan, a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Kiállítva: Czifrák (56. percben). Jók: Gligorovics, Komi, Dobi, Orosz, Millinkhoffer, ill. Galdács, Lábos, Resetár, Serbán. Toperczer Tibor: - A helyeteink alapján úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet. Dávid Imre: - Megérdemelték a ha­zaiak a három pontot. A további eredmények Nyírbátor - Baktalórántháza 3-2 Orosháza - Mátészalka 0-2 Makó - Jászberény 4-0 Szabadnapos: Szeged FC További képek: www.boon.hu AZ NB II KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Makó FC 148 3325-1927 2. Demecseri FC14 83327-2327 3. Tiszaújvárosi FC 14 662 27-16 24 4. Bőcs KSC 1465329-21 . 23 5. Kazincbarcikai SC146 4 4 25-1522 6. Jászberényi Vasas14644 20-1522 7. Mátészalkai TK145 5 4 19-2220 8. Orosházi FC14 5 4 522-1719 9. Karcagi VSE1444 614-2116 10. Szeged FC 1336413-1615 11. Nyírbátori FC14 42820-2714 12. Gyulai TFC1431 1012-2510 13. Baktalórántházi VSE 13 1 3918-346 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 20. FORDULÓ Nem a Tömör került padlóra Nyéken Fotó: végh Csaba Miskolci VSC - Sárospatak 2-2 (1-0) Miskolc, 200 néző. Vezette: Bárczy. MVSC: Lövei - Jóner, Nagy, Lakatos, Németh (Berki), Baráth, Dizmatsek, Macsó (lllovai), Kovács I (Koller), Ko­vács II, Tóth. Edző: Fischer Csaba. Sá­rospatak: Espák - Baranyi, Géczi, Far­kas, Tóth, Beimli, Bajnok, Oláh, Pletenyik, Vígh, Vécsei (Samók). Edző: Beimli Zsolt. G.: Dizmatsek, Kovács, ill. Tóth, Samók. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 00. Fischer Csaba: - Gólokkal kellett vol­na nyerni a mérkőzést, de a helyzete­ket és az utolsó pár percet elszórakoz- tuk. Gratulálok a Sárospataknak! Beimli Zsolt: - Kitűnő játékvezetés mellett a csapat töretlen akarata vég­re gólokban is megmutatkozott, ezért szép sikert értünk el a nagyhírű Kubikban. Köszönöm a játékosok hoz­záállását! Varbó - Sajószentpéter 0-1 (0-1) Varbó, 350 néző. Vezette: Bozsóki. Varbó: Kiss Cs. - Cseh, Sztahon, Szabó, Asszony II, Lukács (Váradi), Kiss J., Asszony I, Rákos, Kovács, Kalász. Edző: Lipcsei Imre. Sajó­szentpéter: Brindzár - Kelemen, Vantal,.Mata, Lipták, Mező, Balogh (Jakkel), Madarász, Kovács, Tocsev, Horváth T. (Balogh). Edző: Kapitány Béla. G.: Horváth T. Jók: Sztahon, Asszony I, Lukács, ill. Brindzár, Lipták, Vantal, Mező. Ifi: 1-2. Lipcsei Imre: - A lelkesedés kevés a sikerhez, csatárok nélkül nincs gól. Kapitány Béla: - Tipikus egygólos mér­kőzésen értékes három pontot szerez­tük a sportszerű hazaiakkal szemben. Tolcsva - Encs 6-3 (3-2) Tolcsva, 150 néző. Vezette: Molnár II. Tolcsva: Cservenyák (Olajos) - Pauleczki, Pásztor, Fazekas, Demblovszki (Szegedi), Lukács, Tuss, Varga (Milik), Szedlák, Kaczúr, Jurkó. Edző: Kónya József. Encs: Jakab — Fülöp, Glonczi, Varga (Prokop), Orosz, Molnár, Csorba, Gallyas (Hajkó), Mika, Tóth (Havas), Szegedi. Edző: Verpecz István. G.: Lukács (2), Jurkó, Pász­tor, Demblovszki, Tuss, ill. Csorba (2), Fülöp. Jók: az egész csapat, ill. Csor­ba. Ifi: 2-5. Kónya József: - A csapat nagy lelke­sedéssel 0-2-ről felállva ilyen arányban is megérdemelten nyert. Verpecz István: - 2-0-ás vezetésünk tudatában elhittük, hogy megvan a mérkőzés, és ezután teljesen csődöt mondtunk. Amót - Felsőzsolca 0-1 (0-1) Arnót, 400 néző. Vezette: Buttkai. Arnót: Cservenyák - Szedlák, Báli (Kő­műves), Kavecsánszki, Kriston, Gás­pár (Zsófi), Csizi, Kovács, Nagy L., Va­sas, Nagy J. Edző: Bodnár József. Fel­sőzsolca: Mag - Mattyák, Szobóczki, Bokk, Kalász, Fink, Halász J. (Oláh), Rácz, Németh, Halász R. (Tóth), Pász­tor (Bazsányi). Edző: Hauberger Pál. G.: Németh. Jók: Szedlák, Vasas, Kriston, Nagy J„ ill. Mag, Szobóczki, Németh, Rácz, Fink. Ifi: 0-3. Bodnár József: - Kitűnő játékvezetés mel­lett a helyzeteit jobban kihasználó csa­pat nyert. Gratulálunk a zsolcaiaknak. Hauberger Pál: - Szomszédvárak nagy csatájában nehezen nyertünk, gratulá­lok a csapat küzdeni tudásához. Nyékládháza - Tomor-Lak 1-2 (1-1) Nyékládháza, 250 néző. Vezette: Nagy V. Nyékládháza: Varga - Mezei, Juhász, Gál, Haltai, Kazár, Lénáit, Igó (Kuzma), Ivánkái, Vidinczei, Tóth (Borsodi). Edző: Besenyei Béla. Tomor-Lak: Grolmusz- Ganyi G., Farkas J., Turcsik (Ganyi M.), Szita, Tőszegi, Mogyoró, Szántó, Smolniczki, Zilahi (Farkas S.), Kótai. El­nök: Szilvái Attila. G.: Tóth, ill. Smolniczki (2). Jók: Kazár, Juhász, III. Grolmusz, Tőszegi, Szántó, Smolniczki. Ifi: 4-0. Besenyei Béla: - Küzdelmes mérkőzé­sen az utolsó percben szerencsétlen góllal vesztettünk. Úgy érzem, nem ér­demeltünk vereséget. Szilvái Attila: - Színvonalas mérkőzé­sen keményen megdolgoztunk a győ­zelemért. HalmaJ - Muhi___________________2-1 (1-1) Halmaj, 300 néző. Vezette: Séra. Halma): Molnár T. - Kovács, Gável, Ju­hos (Tóth G.), Kecskés, Városi, Köte­les, Ottó, Bódi, Mida, Molnár Zs. (Tóth L.). Edző: Kerényi József. Muhi: Pongor- Szabó, Kutasi, Vass, Tömöri, Molnár Z. (Toronyai), Nagy Zs. (Galuska), Sarlai, Szendrei, Krajnyák, Pap Zs. El­nök: Rácz József. G.: Bódi, Kovács, ill. Vass. Kiállítva: Vass. Jók: Bódi, Gável, Kecskés, ill. senki. Ifi: 6-3. Kerényi József: - Az első félidőben ren­geteg helyzetet hagytunk kihasználat­lanul. Változatos második játékrészben mi tudtunk gólt rúgni, ezzel nyertünk. Rácz József: - Gyalázatos játékveze­tés, körzeti bajnokságot nem lehet rá­bízni ilyen játékvezetői hármasra, nem­hogy a megye l-t! Gratulálok a hazai csapatnak. Bodroghalom - Putnok 2-3 (2-3) Bodroghalom, 400 néző. Vezette: Kurmai. Bodroghalom: Dankó - Petercsák, Vaj­da, Karászi, Tóth, Sánta (Osztroha A.), Mózes (Rendes), Pálóczi, Sveda, Balogh, Bállá. Elnök: Balogh András. Putnok: Regős - Borsi, Forgács (Tamás), Juhász, Oláh (Szabó), Gál, Farkas S., Farkas T., Bányász (Tóth), Koszta, Molnár. Edző: Kálmán Vilmos. G.: Bállá, Pálóczi, ill. Koszta (2), Juhász. Kiállítva: Karászi. Jók: Vajda, Tóth, Sveda, ill. Koszta, Tamás, Farkas S„ Tóth. Ifi: 0-1. Balogh András: - Egy kis Szerencsé vei akár meg is foszthattuk volna ellen­felünket a veretlenségtől. Kálmán Vilmos: - Rendkívül meg kel­lett szenvednünk a határtalan lelkese­déssel és jól játszó hazaiak ellen, vi­szont a megszerzett három pontnak na­gyon örülünk. Gönc - Pálháza 1-0 (0-0) Gönc, 300 néző. Vezette: Vróbel. Gönc: Bóni - Mandlik Zs., Mandlik G., Béres, Sivák, Csontos, Toronyi (Molnár I.), Vranyák, Rozgonyi, Lehoczki, Kuk­ta (Molnár F.). Edző: Csontos József. Pálháza: Papp - Tokár, Okkel, Repka Zs. (Kovács S.), Barnóth (Trembulyák), Hajdú, Kovács Cs., Petercsák, Szabó (Pletenyik), Kovács B., Tegda. Edző: Hajdú János. G.: Molnár I. Kiállítva: Tokár. Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat. Ifi: 0-2. Molnár János, elnök: - Nagy küzde­lemben újabb értékes három pontot szereztünk. Hajdú János: - Jó iramú, szikrázó mér­kőzésen egy megingás elég volt a ve­reséghez, bár ezt nem érdemeltük meg. Gratulálok a Göncnek és továb­bi sok sikert kívánok! A Hejőcsaba szabadnapos volt. További képek: www.boon.hu A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA ' J V v (Mr VVV-v/'wVCw-wwVw'vV­vWVl-VwC Lu. v w cÁ. c C C i. c c c mc LVc c'. 1. Putnok 18 16 2 • ­54-1250 2. Felsőzsolca 19 13 24 43-1941 3. Halmaj 19132437-2541 4. Muhi 19946 35-2931 5. Encs 1993742-3030 6. Tomor-Lak 1986 534-2630 7. Sajószentpéter 19 784 33-2629 8. Varbó * 19658 27-3322 9. Tolcsva 19 6 31032-4221 10. Pálháza1956 823-3821 11. Gönc 1954 1020-3919 12. Arnót 1946927-3118 13. MVSC 194■ 6 927-3518 14. Hejőcsaba184 6815-2718 15. Sárospatak1946 917-3218 16. Bodroghalom **18 4 68 28-3816 17. Nyékládháza193511 23-35 14 Az Edelény csapatát kizárták, eredményeit törölték. * 1 büntetőpont levonva ** 2 büntetőpont levonva fii