Észak-Magyarország, 2002. március (58. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-11 / 59. szám

2002. március 11., hétfő ;í iki SPORT / 12 LABDARÚGÓ NB III Tisza csoport, 14. forduló Szlrmabesenyő - Sátoraljaújhely 3-1 (1-1) Szirmabesenyő, 300 néző. Vezette: Sinka. Szlrmabesenyő: Csorba - Lázár, Salló, Schnek, Képes, Tamás, Lasztóczi (Pataki), Szabó J., Ke- rényi, Sípos (Dőczi), Egri. Edző: Zupkó Mihály. Sátoraljaújhely: Szemán - Szoták (Dókus), Ocsenás, Tokár, Bodnár, Szabó S., Juhász, Bar­na, Trerribulyák, Ablonczi, Tóth (Pothurszky). Edző: Zsófi József. Gólszerző: Szabó J. (1-0) a 6., Juhász (1-1) a 18., Tamás (2-1) a 75., Egri (3-1) a 85. percben. Kiállítva: Kerényi az 58. percben. Jók: Szabó J., Tamás, Egri, ill. senki. Zupkó Mihály: - Korrekt játékvezetés mellett, nagy iramú, sportszerű mérkőzésen tíz emberrel is megérdemelt győzelmet arattunk. Zsófi József: - Fegyelmezetlen védőjátékunk, Il­letve a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát. Mádl FC - Hajdúnánás FC 1-1 (0-0) Mád, 300 néző. Vezette: Kiss L. Mád: Kiss - Takács, Turbucz, Martis, Vachter, Toplenszki, Babos, Soltész, Harsányi (Hajdú), Varga S., Jáger (Nagy Cs.). Edző: Takács József. Hajdúnánás: Gémesi - Nagy I., Tar, Nagy T., Papp, Gönczi, Berényi (Varga), Nagy II., Oborzil, Lengyel, Mikita. Edző: Pénzes Imre. Gólszerző: Harsányi (1-0) az 51., Lengyel (1-1) a 80. percben. Jók: Turbucz, Harsányi, ill. az egész csapat. Takács József: - Az első félidő kihagyott zic­cerei, illetve a második játékrész enervált já­téka miatt nem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Pénzes Imre: - Lelkes játékunkkal rászolgál­tunk a pontszerzésre. Az egész csapat dicsé­retet érdemel. Vásárosnamény - Mezőkövesdi SE 0-1 (0-0) Vásárosnamény, 400 néző. Vezette: Bodnár. Vásárosnamény: Papp - Illés, Geszti, Bagi, Szécsi, Toldi (Batka), Hornyák, Orosz, Poncok, Kovács, Szilágyi (Fodor). Edző: Szilágyi Bertalan. Mezőkövesd: Varga L. - Szobőczki, Szabó, Kiszely, Nyeste, Bocsi, Peri (Barsi), Farkas (Tá­bori), Kovács, Varga Z. (Árvái), Lója. Edző: Lász­ló István. Gólszerző: Varga Z. (0-1) a 75. percben. Kiállítva: Bagi a 80. percben. Jók: Papp, Hornyák, Orosz, ill. Szobóczki, Bocsi, Nyeste, Varga Z. Szilágyi Bertalan: - Megérdemelt vendéggyő­zelem született. László István: - Örülök, hogy győzelemmel kezd­tük a tavaszi szezont. További eredmények Záhonyi VSC - Balmazújvárosi FC ___________0-1 Rakamazi SSE - Nyíregyháza-Kertváros0-1 Hajdúdorog SZSE -Tuzsér SE 4-0 Ibrány SE - Létavértes SC 1-1 Az NB III Tisza csoport állása 1. Balmazújváros 14 11 2139-1335 2. Ibrány SE14 10 31 36-14 33 3. Kertváros14 8 4 231-1428 4. Tuzsér SE14 7 4 319-1325 5. Mezőkövesd 14 65 3 21-19 23 6. Rakamaz SSE 1471 6 32-26 22 7. Záhonyi VSC 14 55 423-16 20 8. Szirmabesenyő14 4 4 6 17-20 16 9. Mádi FC 14 35621-2514 10. Létavértes SC 14 3 4726-44 13 11. Hajdúnánás FC1418 512-1911 12. Hajdúdorog1432 924-3711 13. Sátoraljaújhely14239 26-369 14. Vásárosnamény1422 10 14-458 Az 1. fordulóban lejátszott Nyíregyháza-Kertvá­ros - Rakamaz SSE (5-0) mérkőzést a vendég­csapat megóvta, és a döntés értelmében a pá­lyán elért eredményt megsemmisítették és a győzelemért járó három pontot, 3-0-s gólkülönb­séggel a rakamazi csapat javára igazolták. Hosszabítás után nyertek Tiszaújváros (ÉM) - Idegenben aratott bravúros győzelmet a Tiszaújvárosi Phoenix KK a férfi kosárlabda EnterNet-Intemet NB I/B II. csoportjának 4. fordulójában. Óbudai-Kaszások - Tiszaújvárosi Phenix KK 106-109 (27-19, 22-23, 16-33, 26-16, 15-18) - hosszabítás után Budapest, 150 néző. Vezette: Forrai, Tóth. Phoenix: SNEIDER (8), Dohány (15/3), GÓCS (20/6), Nagy G. (7), KOVÁCS (47/12). Cse­re: Fazekas (2), Bráz (2), Brunyánszky(8). Edző: Szendrey Tibor. Szendrey Tibor: - Remek formában játszott mindkét csapat. Színvonalas és izgalmas mérkőzésen jobban bírtuk az idegek harcát, és megtanultunk győzni a végjátékban is. Kulcsár és a Bocs hátrányból fordított A három megyei csapatunk hét pontot termelt a labdarúgó NB II tavaszi nyitányán Bocs, Kazincbarcika, Makó (ÉM) - A labdarúgó NB II Szabolcs Gabona csoportjának 14. fordulójában mindhárom megyei csapatunk pályára lépett: a BKSC és KBSC maga­biztosnak mondható győzelmet aratott, míg a TFC idegenből rabolt pontot. Bocs KSC - Orosházi MTK 4-2 (1-1) Bőcs, 400 néző. Vezette: Nyekita. Bocs: Pallai - Farkas J., Pozder, Farkas A., Szaniszlő - Sípos, Dobos, Pachinger (Kulcsár, 51.), Simkó - Szakszón, Lehoczki (Nagy G., 86.). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Orosháza: Such - Ferenczi, Raducu, Kiss, Kovács T. - Lévai (Szeverényi 81.), Dávid (Sorin 73.), Brlázs, Pozsár - Kovács P., Móga (Baranyi, 46.). Edző: Fodor Sándor. 26. perc: Farkas J. szabadrúgása után Lehoczki 5 méterről fejelt a jobb alsó sarokba, 1-0. 39. perc: Egy vendégszabadrúgást követően Brlázs emelkedett a legma­gasabbra és 6 méterről a hálóba bólin­tott, 1-1. 49. perc: Pozsár egyedül tört a a ha­zaiak kapujára és 12 méterről laposan a kapuba lőtt, 1-2. 57. perc: Kulcsár lépett ki a védők gyűrűjéből, majd a kapust is becsapva a hálóba gurított, 2-2. 62. perc: Formás hazai akció végén Simkó 11 méterről laposan helyezett a vendégek ketrecébe, 3-2. 80. perc: Dobos lövése a kapusról Kulcsár elé pattant aki 12 méterről nem hibázott 4-2. Jók: az egész csapat, ill. Brlázs, Kovács P., Kovács T. Kulcsár Sándor: - Ma a küzdelem do­minált, csak gratulálni tudok csapatom­nak mely 1-2 után jelesre vizsgázott küz­deni tudásból a nagyon nehéz talajon. Fodor Sándor: - Gratulálok a hazaiak­nak a megérdemelt győzelemhez, csa­patom 2-1-es vezetésnél azt hitte már megnyerte a mérkőzést. Kazincbarcikai SC - Demecseri FC 3-1 (2-0) Kazincbarcika, 1000 néző. Vezette: Strehó . KBSC: Nagy G. - Hanász, Bányai, Harnócz - Engi (Bercsényi, 80.), Szögedi, Fekete, Deák, Pollák (Kerekes, 82.) - Dávid, Szamosi (Darók, 70.). Edző: Koleszár György. DFC: Petranics - Lajkovics (Mircegh, 73.), Balogh Z., Homann, Deák I. - Minyin, Kovács l„ Kozma (Gégény, 65.), Tanyi (Lója F., 65.) - Cipf, Szabó R.Edző: Kiss Miklós. 26. perc: Fekete nagyszerű indítását a jobbösszekötő helyén Dávid mellel maga elé tette és félfordulattal, 10 méterről a kapu bal sarkába bom­bázott, 1-0. 44. perc: Engi bal oldali beadásra jól érkezett Dávid, aki első kísér­letével még a kapust találta el, de a visszapattanó labdát 3 méterről kíméletlenül bevarrta, 2-0. 70. perc: Deák a 16-os vonalán gyönyörű mozdulattal tette maga elé a lasztit és okosan a jobb felső sarokba nyesett, 3-0. 85. perc: Egy meredek vendégindítás­ra Nagy G. kivetődött, a labda átpörgött a kezén és támadást kísérő Mlnyln közelről a hálóba lőtt, 3-1. Jók: Dávid , Deák, Szögedi, Fekete, ill. Petranics, Balogh. Koleszár György: - Minden igényt kielégítő játékkal megérdemelt győzel­met arattunk. Kiss Miklós: - A saját csapatom gyenge játéka lepett meg a legjobban, ezért megérdemelt hazai siker született. Makói FC - Tiszaújvárosi FC 0-0 Makó, 300 néző. Vezette: Farkas Gy. Makó: Kovács - Varga, Dálnaki, Magyar, Görög - Mádi, Ferenczy, Sümeghy, Brakszatórisz (Szegedi, 70.) - Kis, Bagi. Edző: Kolozsvári János. TFC: Sinescu - Kundrák, Gligorovics, Temován - Kovács R„ Bernáth (Balogh, 80.), Komi (Orosz, 90.), Boros (Bene, 75.), Dobi - Kovács P., Millinkhoffer. A Bőcs (sötétben) végül magabiztosan nyert Fotó: Ádám János Edző: Toperczer Tibor. Jók: Magyar, Kis, ill. Sinescu, Kundrák, Temován, Kovács R., Komi. Kolozsvári János: - Nyerhettünk vol­na, hiszen négy perccel a lefújás előtt 11-est hibáztunk. Nem sikerült, így maradt a pontosztozkodás... Toperczer Tibor: - Az orkánszerű szél miatt folyamatos játék nem alakulhatott ki. A játék képe alapján a döntetlen igazságos. További eredmények _____________________ Szeged - Karcagi VSE 2-1 Mátészalka - Jászberény 1-0 Gyulai TFC - Nyírbátori FC 3-1 Szabadnapos: Baktalórántházi VSE AZ NB II KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Demecseri FC 1382 3 24-2026 2. Makó FC13 73 321-1924 3. Jászberényi Vasas 1364 320-11 22 4. Bőcs KSC 1364 326-18 22 5. Tiszaújvárosi FC135 6 2 26-16 21 6. Kazincbarcikai SC 13544 23-1519 7. Orosházi FC 13544 22-15 19 8. Mátészalkai TK134 54 17-2217 9. Karcagi VSE 1344 514-19 16 10. Szeged FC13 364 13-1615 11. Nyírbátori FC 13 328 17-2511 12. Gyulai TFC 1331 912-2410 13. Baktalórántházi VSE121 3 816-316 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 19. FORDULÓ Hejőcsaba - HalmaJ____ 0-2 (0-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Bacsó. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Pál, Osváth, Szabó G. (Novák), Hodai, Hozdik (Trestyánszki), Molnár, Benedek, Resetár (Anga), Varga. Edző: Szűcs Ist­ván. HalmaJ: Molnár T. - Tóth, Köteles, Városi, Molnár Z. (Tóth G.), Oltó, Mida, Bódi, Gável, Juhos, Kovács (Csóka). Edző: Kerényi József. G.: Osváth (ön­gól), Juhos. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Ifi: 4-1. Szűcs István: - Alacsony színvonalú mérkőzésen önmagunkat vertük meg. Kerényi József: - Küzdelmes meccsen mi lőttük a gólokat. Győzelmünket nő­nap alkalmából a halmaji szurkolőhöl- gyeknek ajánljuk! Muhi - Nyékládháza 2-1 (0-0) Muhi, 400 néző. Vezette: Molnár. Muhi: Pongor - Nagy (Sarlai), Kutasi, Tömöri, Csiszár, Szendrei (Toronyai), Szabó, Kurucz, Pap Zs., Vass, Krajnyák. Elnök: Rácz József. Nyékládháza: Var­ga - Mezei, Juhász, Gál (Kuzma), Hallai, Kazár, Lénáit, Igó (Ádám), Ivánkái, Vidinczei, Tóth (Borsodi). Edző: Besenyei Béla. G.: Kutasi, Szabó, ill. Vidinczei. Kiállítva: Csiszár. Jók: senki, ill. Kazár, Juhász. Ifi: 0-9. Rácz József: - Váijuk a következő for­dulót. Minden győzelemnek nagyon örü­lünk, így ennek is, a játék alapján megérdemelten nyertünk. Besenyei Béla: - Balszerencsés vere­séget szenvedtünk! Tomor-Lak - Amót____________3-3 (1-1) Lak, 200 néző. Vezette: Vass. Tomor-Lak: Grolmusz - Ganyi G. (Tőszegi), Farkas J., Turcsik, Göndör, Ganyi M., Mogyoró, Szántó, Smolniczki, Zilahi, Kőtai. Elnök: Szilvái Attila. Amót: Cservenyák - Horváth Z., Báli (Gáspár), Kavecsánszki, Kriston, Vodicska (Kő­műves), Csizi, Kovács, Zsófi, Vasas, Nagy J. Edző: Bodnár József. G.: Smolniczki (2), Mogyoró, ill. Csizi, Nagy, Kovács.Kiállítva: Horváth. Jók: Mogyo­ró, ill. Csizi, Kavecsánszki, Nagy J., Cservenyák, Kovács. Ifi: 3-0 Szilvái Attila: - Kétgólos előnyün­ket gyermeteg módon elszórakoztuk, így az ellenfelünknek ajándékoztunk egy pontot. Bodnár József: - Nem volt könnyű, de 10 emberrel is pontot szereztünk. Re­mélem ebben az idényben egyszer tel­jes létszámmal is játszani engednek. Encs - Varbó 44) (2-0) Encs, 250 néző. Vezette: Kónya. Encs: Jakab — Mika, Glonczi, Varga (Tóth), Orosz, Molnár, Csorba (Prokop), Gallyas, Gregó, Adu (Havas), Szegedi. Edző: Verpecz István. Varbó: Kiss Cs.- Virág, Sztahon, Szabó, Bósa, Kiss A Muhi (csíkosban) hazai pályán nyert Fotó: Ádám János J., Rákos, Lukács, Asszony II, Kalász, Csendi (Váradi). Edző: Lipcsei Imre. G.: Orosz (2), Gallyas, Csorba. Jók: Gallyas, Szegedi, Havas, Orosz, Mika, ill. sen­ki. Ifi: 6-0. Verpecz István: - Végigirányítva a já­tékot közepes iramban is magabiztos győzelmet arattunk. Biztató a fiatalok pozitív hozzáállása. Lipcsei Imre: - Ostobán játszottunk, ostoba gólokat kaptunk, így teljesen megérdemelt az Encs győzelme. Sajószentpéter - Miskolci VSC2-2 (0-2) Sajószentpéter, 300 néző. Vezette: So- mossy. Sajószentpéter Brindzár - Jakkel (Mata L.), Vantal, Balogh N., Lipták, Mező, Ka­pitány (Mata B.), Kelemen, Kovács (Ba­logh B.), Horváth S., Horváth T. Edző: Kapitány Béla. MVSC: Lövei - Jóner, Nagy Cs., Lakatos, Scholtz, Baráth, Dizmatsek (Apostol), Németh (Macsó), Kovács I, Kovács II, Tóth (lllovai). Edző: Fischer Csaba. G.: Vantal, Mata B., ill. Tóth, Baráth. Jók: Balogh N., Mata L., Lipták, ill. Scholtz, Tóth, Lakatos, Dizmatsek. Ifi: 3-0. Kapitány Béla: - Ezen a mérkőzésen több alapjátékost kellett nélkülöznünk, ráadásul a meccs elején két súlyos sé­rülés megfogta a csapatot. A vendégek ezt jól kihasználták, és mivel 2-2-nél 11-est nem tudtuk értékesíteni, győzel­münk elmaradt. Fischer Csaba: - Biztos győzelmet sza­lasztottunk el ellentétes félidők után. Felsőzsolca - Tolcsva 6-1 (61) Felsőzsolca, 350 néző. Vezette: Kál­mán. Felsőzsolca: Mag - Mattyák (Tóth A.), Szobóczki, Bokk, Kalász, Fink, Halász J., Rácz (Kundráth), Németh, Halász R. (Bazsányi), Pásztor. Edző: Hauberger Pál. Tolcsva: Cservenyák - Pauleczki, Pásztor (Szegedi), Sajgó (Pitkó), Fa­zekas (Hobot), Lukács, Tuss, Var­ga, Szedlák, Kaczúr, Tóth L. Edző: Kónya József. G.: Rácz (2), Fink, Ka­lász, Németh, Pásztor, ill. Lukács. Jók: Rácz (a mezőny legjobbja), Fink, Bokk, Pásztor, Kalász, ill. senki. Ifi: 5-0. Hauberger Pál: - Nőnap alkalmából győzelmünkkel köszöntjük azokat a hölgyeket, akik részesei a csapat jó szereplésének. Kónya József: - A gyorsan kapott első gól sokkolta a csapatot, 1-1 után 10 perc alatt eldőlt a mérkő­zés. Gratulálok az ellenfélnek. Sárospatak - Gönc 0-2 (0-2) Sárospatak, 100 néző. Vezette: Csorba. Sárospatak: Frikker - Nagy, Beimli, Baranyi, Bordás (Oláh), Vígh, Géczi, Farkas (Tóth), Samők, Bajnok, Pallagi (Vécsi). Edző: Beimli Zsolt. Gönc: Bőni - Mandlik Zs., Mandlik G., Bé­res, Sivák, Csontos (Molnár I.), To­ronyi, Molnár F. (Gombár), Rozgonyi, Lehoczki, Kukta (Kiss). Edző: Cson­tos József. G.: Kukta, Lehoczki. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 4-1. Beimli Zsolt: - Ha három hétig ját­szottunk volna éjjel-nappal akkkor sem tudtunk volna gólt lőni. Molnár János, elnök: - Idegenben mindig jóleső érzés nyerni, így van ez most is. Bodroghalom - Pálháza ___________0-0 Bodroghalom, 300 néző. Vezette: Károly. Bodroghalom: Dankő - Petercsák, Vaj­da, Karászi, Tóth, Sánta (Perecsényi), Bállá, Pálóczi, Sveda, Rendes, Balogh. Elnök: Balogh András. Pálháza: Papp - Tokár, Hajdú, Petercsák, Repka, Kovács B., Erdei, Kovács Cs., Barnóth (Sza­bó),Vaszlavik (Tegda), Pletenyik (Trembulyák). Edző: Hajdú János. Jók: Karászi, Tóth, Balogh, ill. Erdei, Petercsák, Repka. Ifi: 2-1. Balogh András: - Úgy látom edzőkollé­gámnak kevés a realitásérzéke, a mi hely­zeteinket is a sajátjuknak számította. Hajdú János: - Küzdelmes mérkő­zésen úgy érzem, a helyzetek alap­ján közelebb álltunk a győzelemhez. A Putnok szabadnapos volt. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Putnok 17 15 2 _ 51-1047 2. Felsőzsolca 1812 2 4 42-1938 3. Halmaj 18 12 2 4 35-2438 4. Muhi 189 45 34-27 31 5. Encs 18 9 3 6 39-2430 6. Tomor-Lak 18 7 65 32-2527 7. Sajószentpéter 18 684 32-26 26 8. Varbó * 18657 27-32 22 9. Pálháza 18 56723-37 21 10. Arnót 184 68 27-3018 11. Hejőcsaba184 6 815-2718 12. Tolcsva 18 5 31026-39 18 13. MVSC 18 4 5 925-3317 14. Sárospatak 184 59 15-3017 15. Gönc 1844 1019-39 . 16 16. Bodroghalom ** 174 6726-35 15 17. Nyékládháza 183510 22-3314 Az Edelény csapatát kizárták, eredményeit törölték. * 1 büntetőpont levonva ** 3 büntetőpont levonva