Észak-Magyarország, 2002. február (58. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-25 / 47. szám

észak-magyarorszAg # SPORT 0 Két meccs. Az NB ll-es röplabda-baj­nokságban a hét végén két megyei csa­patunk lépett pályára. A Miskolci EAFC hazai pályán nyert, mfg a Sátoraljaújhely egy bepótolt találkozón kapott ki. Nők: MEAFC - Tiszavasvári 3:1 (18, -19, 20, 14). Jók: Németh, Stramszky. Fér­fiak: Debreceni TE - Sátoraljaújhely 3-0 (16, 21, 18). Jók: senki. 0 Tenisz. Az egyetemi teniszpályákon a Rauschberg-kupa küzdelmeivel folytatódott az Isospeed amatőr versenysorozat. Az A csoportban Vágner Csaba nyert Müller Zsolt és Nyitrai Róbert előtt, mfg a B-ben Szép József végzett az élen megelőzve Berkő Bencét és Fekete Jánost. 0 Idegenben. Harkányban lép ma pályá­ra a teremlabdarúgó NB 21. fordulójában a Berek Rolád-Soltész Papír együttese. A miskolciak ellenfele 19.45-től a Bara­nya Hotel-Dream Team csapata lesz. Egy gólos vereség Bocs (ÉM) - A 12. fordulóban elmaradt mérkőzését pótolta be szombaton a Bocs KSC NB I/B-s női kézilabdacsapata. Bocs KSC - Kiskunhalas 21-22 (11-12) Bocs, 100 néző. Vezette: Király, Szikszai. Bocs: Kovács - Oláh (2), Bonta (3), Szán­tó (3), Bahrim (10), Bálint (1), Bak (1). Cse­re: NÁNÁSI (K), Kreisz (1), Rajna (-). Edző: Molnár András. Molnár András: - Egy nagyon jól szerve­zett Kiskunhalastól szenvedtünk vereséget, akik a játékukban semmi újat nem tudtak mutatni. Kizárólag az én hibámból nyertek! Tölgyesi ötödik Miskolc (ÉM) - A Miskolci VSC két fel­nőtt férfi cselgáncsozója is tatamira lépett a hét végén Wuppertalban megrendezett Szuper A-kategóriás versenyen. A németor­szági viadalon Tölgyesi Krisztián (81 kg) re­mekelt, hiszen egészes az elődöntőig jutott. Tölgyesi az első körben a német Bischof ellen nyert ipponal, majd a második fordu­lóban az orosz Pipiét verte 7:0-ra. Harmad­szorra az a japán Nakamura következett számára, aki egy súlycsoporttal lejjebb olim­pia és világbajnok volt. Azonban ez sem ha­totta meg Tölgyesit, aki szoros meccsen 5:0- ra bizonyult jobbnak riválisánál. Az elődön­tőben aztán elfogyott a miskolci lendülete, a portugál Delgado légyőzte, míg a bronz­éremért vívott találkozón az orosz Ogjenko verte meg 7:0-ra, így az ötödik helyen zárt. A 73 kg-os Illyés Miklós két ippongyőzelem- mel kezdte a küzdelmeket a mauritiusi Mounawah és a francia Massina ellen, de a harmadik találkozóján a - későbbi bi'onz- érmes - portugál Neto megállította Illyést, aki a vigaszágon a német Lettnertől is ki­kapott, így helyezetlenül zárt. Mindhárman a pályán Miskolc (ÉM) - Szombaton délelőtt me­gyénk mindhárom NB Il-es labdarúgócsa­pata előkészületi mérkőzést játszott. A Ti- szaújváros és Bocs egymás tudását tesztel­te, míg a Kazincbarcika a megyei I. osztá­lyú Bodroghalom csapatát látta vendégül. Tlszaújvárosl FC - Bocs KSC 1-0 (1-0) Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Horváth G. TFC: Sinescu (Molnár) - Ternován (Szűcs), Kundrák, Gligorovics, Boros (Bene), Millikhoffer, Kovács R. (Orosz), Dobi (Horváth), Komi, Kovács P. (Balogh), Bernáth. Edző: Toperczer Tibor. Bocs: Pallai (Balázs) - Farkas J., Pozder, Farkas A. (Mo­gyoródi), Szaniszló, Vass (Sipos), Dobos (Osztroha T.), Pachinger, Simkő, Lehoczki (Nagy), Szakszón (Kulcsár). Játékosedző: Kulcsár Sándor. Gólszerző: Bernáth. Kazincbarcikai SC - Bodroghalom 7-0 (2-0) Kazincbarcika, 100 néző. Vezette: Imándli. Kazincbarcika: Nagy G. (Varsányi) - Hanász, Bányai, Harnőcz, Szögedl, Bercsényi, Engi, Fe­kete, Kerekes, Kovács P. (Bényel), Orosz (Palánkai). Edző: Koleszár György. Bodrogha­lom: Dankő - Petercsák, Mózes, Karászi, Tóth, * Török (Csomós), Bállá, Sánta, Sveda, Pálóczi, Balogh. Elnök: Balogh András. Gólszerző: Engi (3), Bényel (2), Palánkai, Feke­te (11-esből). Most lőj, most lőj, góóóóóóóóóóólü! Jégkorong ob I rájátszás, 6. forduló: MJJSE - Ferencvárosi TC 4-4 (1-2, 1-0, 2-2) JEGYZŐKÖNYV Miskolc, 300 néző. Vezette: Incze, Halasi, Mayer MJJSE: LÉNÁRT- LÁDA B„ LÁDA P„ MIHALO (1), SIKE Z. 1 (l), BÉRES 1, PUSKÁS 1, EGRI, LUKACS, VER- BA, DÁNYI, MAYER, POLÁNYI (1), ANTAL E-, FAITH 1 (1), KIS A., HUT- TER Sz. Edző: Wintersteiner Ottó. FTC: Bemei - Hajdú, Bognár (1), Far­kas (2), Dobos 2, Pindák, Nagy Z., Székely Mádai, Fodor, Ancsin L. (1), Csiki 1, Horváth Cs., Serdült, Deák 1, Nagy L„ Hegyi (1), Kolbenhaier, Molnár. Edző: Hudák Gábor. Kiállítások: 8, III. 24 perc+20 perc fegyelmi (Hegyi) Wintersteiner Ottó: - Nagyon örü­lök, hogy végre sikerült a másik pesti nagy csapatot is megcsíp­ni. Elégedett vagyok a fiúkkal: Lénárt a kapuból kitűnően tartot­ta össze a csapatot, jól védekez­tünk és a csatárok is megtettek mindent a sikerért. Hudák Gábor: - Egy szavunk sem lehetne, ha nyernek a .hazaiak. Nagyképűen játszottunk... Juhász-Léhi István Fél óra késéssel kezdődött a találkozó. No nem azért, mert féltek a Népkertbe jönni a fő­városiak, hanem azért, mert a zöld-fehérek autóbusza fél úton Miskolc felé „megadta magát”. Az MJJSÉ-t nagyon fűtötte a bi­Faith (balra) adta a pontot érő gólpasszt Puskásnak (kis képünkön) zonyítási vágy és Lénáidnak há- ra is mindent megtettek a felzár- la 12 percig tehetetlenek is vol- kózásért a Macik, és fél minu- tak Pindákék a kapu előtt. Ak- tummal a középkezdés után Sike kor viszont Hegyi asszisztját tört utat magának, Béreshez Deák küldte a hálóba, 0-1. A adott, akivel a következő pilla­vendégeket látszólag megnyug- natban kicsi a rakást játszhattak tatta a találat. Olyanynyira, a hálás társak (2-2). A Fradi na- hogy négy perccel később Ari- gyón gyengén muzsikált, míg az csin lövetett gólt Csikivel (0-2). MJJSE magas hőfokon égett, A borsodi gárda nem fogott pad- ugyanis a zöldek lövéseibe nem lót a történtektől és a lehető lég- egyszer a visszaérő csatárok ve- jobbkor - két és fél perccel a tődtek bele élő falként. Ha mégis játékrész vége előtt - Faith ré- megkerülték a hazai bekkeket a vén szépített, 1-2. pestiek, akkor ott volt Lénárt, A középső felvonásban tovább- aki lehúzta előttük a redőnyt. A pontszerzésben reményke­dő publikum a záró harmadban is űzte, hajtotta a kedvenceket, ám eltelt 16 perc és egyik csa­pat sem tudott előnyt fabrikál­ni. Ezt unhatta meg Mihalo, aki emberhátrányban elcsent egy pakkot, a fél pályáról kiugratta Síkét, aki nem hibázott: 3-2! A teljes eksztázisban játszó ha­zaiaknak nem sokkal később elég volt egy kihagyás és Dobos az utolsó előtti perc elején be­talált (3-3). A drámának még nem volt vége, ugyanis még ugyanebben a percben Dobos ismét túljárt Lénárt eszén, 3-4. Kár volt azonban hazaindulnia annak a maroknyi csalódott drukkernek; a végén a Macik le­hozták kapusukat, már minden­ki a dudaszóra várt, amikor újabb hangrobbanás rázta meg a Népkertet. Faithnál volt a ko­rong, Puskás elé adott és a vé­dő az utolsó előtti másodperc­ben kipúpozta a hálót: 4-4! A vendégek hiába reklamáltak, a gólt határozottan megadta a ve­zetőbíró. Jöhetett a hazai fiesz- ta, miközben a vendégek az öl­tözőbe somfordáltak. Két góllal A jégkorong ob I másik mérkőzé­sén: Újpesti TE - Győri ETO HC 5-3 (2-0, 3-1, 0-2) A jó védekezés is lehet eredményes Női kosárlabda NB I/A csoport, 15. forduló: BEAC - DKSK 49-70 (15-23, 10-12, 11-25, 13-10) JEGYZŐKÖNYV Budapest, 400 néző. Vezette: Hartyáni, Cziffra. BEAC-Siemens: Izsák (6/6), KOVÁCS K. (12/6), HORVÁTH A. (9/3), Klucsik (3), Nagy V. (10). Csere: Németh M. (6/3), Pénzes (3/3), Tiba (-). Edző: Tapodi Péter. DKSK: BROSOVSZKY (12/3), SZLIMÁK (13), Balogh (-), RADNÓTY (13), EMEAGI (15). Csere: ANDÓ (11), Bukovszki (2), Jarrett (4), Sitkéi (-), Csipkó (-). Edző: Vertetics István. Az 5. percben 8-10 állt az ered­ményjelzőn, majd a Diósgyőr be­lelendült és egy minutával ké­sőbb már kilenc pont volt az elő­nyük (10-19). Ekkor Balogh már nem volt a pályán, lévén a boká­ját fájlaló bedobót inkább pihen­tette Vertetics István. A DKSK jól védekezett, a vendégjátékosok lábmunkájával elégedett lehett edzőjük, aki legfeljebb amiatt bosszankodhatott, hogy az ellen­fél betörései után kiosztott lab­dák jó százalékban hulltak a gyűrűbe a triplavonal mögül. Ez első húsz percben a BEAC 11 ilyen kísérletéből 5 ért célba, de az egyetemisták közelebbi dobá­sainak statisztikája már közel sem volt ilyen jó, hiszen a piros­fehérek belső védőmunkája rend­kívül fegyelmezett volt. A harmadik negyed elején a DKSK csapatjátéka nagyon szer­vezettnek tűnt, a miskolciak tak­tikusan játszottak, és védekezé­sünk hatékonyságára jellemző, hogy a játékrész első hét percé­ben csak 5 pontot tudott szerez­ni a hazai gárda. Mindeközben a Diósgyőr támadásban is reme­kelt, így a 27. percre (30-58) gya­korlatilag eldőlt a találkozó. Innentől kezdve a vendégeknél a taktikai elemek gyakorlása volt soron, az alapemberek közül egy­re többen ücsörögtek a kispadon, ugyanis Vertetics edző minden játékosának igyekezett játéklehe­tőséget adni. Izgulni ekkor már régen nem volt miért, majd szé­pen, csendben, magabiztos DKSK sikerrel ért véget a mérkőzés. Tapodi Péter: - Egy agresszívan és jól védekező ellenféllel szem­ben tehettük magunkat próbára, így legalább tudjuk, hogy mit kell kijavítanunk. Vertetics István: - A védekezés­re fektettük a fő hangsúlyt. Az el­ső húsz percben sok hárompontost kaptunk, de a harmadik harmad­ban eldöntöttünk a mérkőzést. És a többi A női kosárlabda NB I/A csoport 15. fordulójának továb­bi eredményei: Szolnoki MÁV- Coop SE - Atomerőmű KSC Szekszárd 72-57 (15-12, 25-9,17-11, 15-25), Zala Volán TE - GYSEV-Ringa 59-92 (13-21,15-17, 22-28, 9-26), Szeviép-Szeged - MiZo-PVSK 55-78 (12-19, 19-14, 9-23, 15-22), MÁV NTE - BSE- ESMA 64-70 (11-19, 16-17, 7-17, 30-17) Pásztor Attila Miskolc (ÉM) - Ahogyan az várható volt nyolc közé jutott a Miskolci VSC-MÁV MTM csapata a női röplabda Magyar Kupában, miután a hétvégi páros miskolci mér­kőzésen (mivel a Kalocsa feladata pályaválasztói jogát) magabiztos győzelmeket arattak ellefelük ellen. Pedig szombaton meglepően harcosan kezdett a vendégcsapat, de a szett közepén magára talált a vendéglátó és ha nem is látvá­nyos labdamenetek révén, de ma­gabiztos előnyre tettek szert. Ek­kor elsősorban Nyári centerből volt eredményes, és Szűcs is szor­galmasan gyűjtötte a pontokat. Kastner nyitásparádéjával, és sokkal jobb miskolci játékkal in­dult a második szett, és miután Szűcs egymás után háromszor volt eredményes 10-2-nél időt kért a vendégek mestere. A harmadik 1 4É ’ Lak 1 , \\ ■''7* E 1 ; S I V sj 4 l\ 1 / * ■« V H ’ ■ i > v 1 ' |i Áttörhetetlen volt a hazai fal játszmában folytatta a kemény, húzott nyitások „gyakorlását” a Vasút, és mivel Sike szerváival gyakorlatilag mattolta a Kalocsát, 8-3-nál ismét időt kértek a ven­dégek. Igazi mezőnyjáték nélkül születtek a pontok, és ha néha mégis kialakult látványos labda­menet azt rendre Nyáriék nyer­ték. A találkozó után egyébként Kőhalmi Richárd még egy félórás tréninget tartott játékosainak... Vasárnap hazai pontokkal és Szikszai1 bombáival kezdődött a visszavágó, és mivel a miskolci sánc is jól működött pillanatok alatt 7-1 állt az eredményjelzőn. A hajrában az volt a legizgalmasabb kérdés, hogy kijönnek-e a 10-ből a vendégek: kijöttek. Váltott ve­zetéssel indult a második szett, ám Országh jó nyitásai után meg­lépett a vendéglátó, és szemre is tetszetős támadások végén foko­zatosan növelték előnyüket. A harmadik játszmában „sort cse­rélt” Kőhalmi Richárd, és ez az elején némi zavart okozott a ha­zai oldalon, de 11-11 után beindult a miskolci henger, amely ezután mindössze egy pontot engedélye­zett a végéig a túloldalnak. AZ MK-NEGYEDDÖNTÖK Szombaton MVSC4VIÁV MTM - Kalocsa 3:0 (19, 14, 9) Miskolc, 100 néző. V.: Járosi, Simon. MVSC: DOBOS, Kastner, Kovács E„ SZŰCS, ORSZÁGH, NYÁRI. Csere: BOLDIZSÁR (liberó), Jenei, Sike, Ka­tona. Edző: Kőhalmi Richárd. Kalocsa: Dabis, LAKATOS, Vass, Kor­sós, Sztupovszki, Faragó. Csere: Dá­vid. Edző: Faragóné Magyar Edit. Kőhalmi Richárd: - Remélem holnap ehhez hasonló lesz a folytatás. Faragóné Magyar Edit: - Fiatalok és ráadásul tartalékosak vagyunk, és a Miskolc nagyon jő csapat. Vasárnap MVSC-MÁV MTM - Kalocsa 3:0 (13, 16, 12) Miskolc, 100 néző. V.: Jáger, Békési. MVSC: Dobos, KASTNER, KOVÁCS E„ SZIKSZAI, Országh, Nyári. Csere: Boldizsár (liberó), Szűcs, Katona, Sike, Jenei. Edző: Kőhalmi Richárd. Kalocsa: Dabis, Lakatos. Vass, Kor­sós, Sztupovszki, FARAGÓ. Csere: Dá­vid. Edző: Faragőné Magyar Edit. Kőhalmi Richárd: - Minden tekintetben felülmúltuk ellenfelünket, jó felkészülés volt a Haladás elleni párharcra. Faragóné Magyar Edit: - Sok sikert kívánok ellenfelünknek mind a kupá­ban, mind a bajnokságban.