Észak-Magyarország, 2001. december (57. évfolyam, 280-303. szám)

2001-12-03 / 281. szám

2001. december 3., hétfő 9 SPORT 0 Magabiztosan. A női asztalitenisz NB l/B 9. fordulójában sima győzelmet ara­tott a Borsod Volán együttese: Borsod Volán SE - Békési TE 15:3. Győztek: Badarász (4), Széles (4), Molnár (3), Hor­váth (3) és a Badársz-Molnár pár. 0 A nyolcadik. A férfiteke Szuperliga ki­lencedik fordulójában a nyolcadik veresé­gét szenvedte el az Ózd Városi Férfi Te­ke Club. Az ózdiak ezúttal a fővárosból tér­tek haza pontatlanul: Bp. Erőmű - Ózd Vá-, rosi FTC 6-2 (5355-5098). Egyénileg: BIALASZEK 915, RENDES 877, Bíró 851, Galanics 835, Kovács 820, Volf 800. 0 Hazai pályán. A miskolci Hermán Gim­názium tornacsarnokában lép ma pá­lyára a Berek Rolád-Soltész Papfr együt­tese a teremlabdarúgó NB I 12. fordu­lójában. A Rubeola FC-Csömör elleni mérkőzésük 19.15-kor kezdődik. Döntetlen Miskolc (ÉM) - Az első osztályú sakk­csapatbajnokság negyedik körében ismét remizett a Miskolci Sakk SC. A hazai kör­nyezetben lejátszott bajnokin az MSSC a Hajdúböszörménnyel osztozott meg a pon­tokon: Miskolci Sakk SC - Hajdúböször­mény 6-6. Győzött: Varga Z., Antal G., Túrzó. Döntetlen: Kállai, Halász, Varga P., Honos, Dobos, Mózes. Felemás sorsolás Budapest (MTI) - A Domino BHSE-nek nem volt szerencsés: a címvédő Jug Dub- rovnikkal, a Dinamó Moszkvával és a VK Becejjel hozta össze a vízilabda Bajnokok Ligájának szombati, budapesti sorsolása. A Vasas (KEK), a BVSC és az FTC (LEN- kupa) viszonylag könnyebb ellenfelet ka­pott a január-februári negyeddöntőben. Bajnokok Ligája Piros csoport: VK Becej (jugoszláv), Domino BHSE, Dinamó Moszkva (orosz), Jug Dubrovnik (horvát). Kék csoport: Spandau 04 Berlin (német), Olimpiakosz Pireusz (görög), Olympique Nice (francia), Posillipo Napoli (olasz). Az első mérkőzést januárban rendezik meg. KEK-negyeddöntő, párosítás: Vasas - SV Cannstatt (német), CN Barcelona (spa­nyol) - Jadran Herceg Növi (jugoszláv), Vuliagmeni (görög) - RN Florentia (olasz), Mladost Zagreb (horvát) - Lukoil Volgograd (orosz). LEN-kupa-negyeddöntő, párosítás: BVSC - Reál Canoe Madrid (spanyol), Partizán Beograd (jugoszláv) - Ferencvá­ros, Pro Recco (olasz) - Primőrje Rijeka (horvát), CN Catalunya (spanyol) - Leonessa Brescia (olasz). Hazai pályán sikerült Miskolc (ÉM) - A Miskolci EAFC csa­pata nyert, a Tiszaújvárosi Phoenix KK együttese kikapott a hét végén a férfiko- sárlabda EnterNet-Internet NB l/B 12. for­dulójában. Miskolci EAFC - Salgótarjáni Fekete Sasok 98-86 (25-24, 21-23, 25-15, 27-24) Miskolc, 100 néző. Vezette: Kóthay, Ger­gely. MEAFC: SOLTÉSZ B. (11/3), FAZEKAS (24), SZOJKA (13), MAGYAR (12/6), VITÁLIS (21/12). Csere: SOLTÉSZ A. (14), DEÁK (-), BENDE (3/3). Edző: Drahos László. Drahos László: - Végre a támadásainkat jó százalékkal fejeztük be és ez meglát­szott az eredményességünkön. Bajai KK - Tiszaújvárosi Phoenix KK 85-64 (37-17, 16-19, 18-18, 14-10) Baja, 200 néző. Vezette: Király, Papp. Phoenix: Fazekas (9/3), Bene (3), Kovács (11/3), GÓCS (19/6), Brunyénszky (13/3). Csere: Sneider (4), Nagy G. (5), Bráz (-), Jakab (-). Edző: Szendrey Tibor. Szendrey Tibor: - Az első negyedben még éreztük a hosszú út fáradalmait, és a hazaiak dobógépeivel szemben is tehe­tetlenek voltunk. Egy percig sem volt kérdés a siker Férfi röplabda Extraliga, 11. forduló: Dél-magyarországi FRC - Vegyész RC 0:3 (-23, -12, -13) JEGYZŐKÖNYV Szeged, 200 néző. Vezet­te: ifj. Beregszászi, ifj. Ju­hász. Szeged: Rácz, Szúr, MEL- NICSUK, Nacsa, Besenyei, PÉTERFY. Csere: Hulmann (liberó). Nagy F„ Szeleczky. Edző: Nyári Sándor. Kazincbarcika: NIRKA, KISS T„ Kopilov, CSÍKOS, PÁSZTOR, Schildkraut. Csere: Bencsik (liberó), Nagypál, Tóth G. Edző: Bo­tos Ferenc. Imre Péter Az első szett elején meglepte a kicsit még „alvó” Barcikát a Sze­ged, elsősorban az újra pályára lé­pő Melnicsuk és Péterfy vezérle­tével szellemesen és ötletesen ját­szott a vendéglátó, ennek eredmé­nye az lett, hogy 4 ponttal elhúz­tak (9:5). 16:15-nél, a második technikai időnél Botos Ferenc jól hallhatóan fejmosást tartott a kispadnál, aminek meg is lett az A harmadik felvonásban ismét a Szeged szerzett vezetést (2:0), ami után zsinórban 5 barcikai pont következett. A borsodi gár­da szemre is tetszetősen játszott, és tetszés szerint érték el pontjai­kat Bencsikék. 8:16-nál még Nyá­ri Sándor megpróbálta felpörget­ni fiait, ám a Vegyész megtalál­ta a sokat foglalkoztatott Mel­nicsuk ellenszerét is az 54 per­ces „csatát” végül Kiss Tamás pontja zárta le. A Vegyész (kékben) papírforma-győzelmet aratott eredménye, mert 16:17-nél először átvette a vezetést csapata, amit a hajrában már nem is engedett ki a kezéből és Pásztor vezérletével megszerezték a vezetést. A második játszmában megint csak a szegediek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést, így ismét 9:5 állt az eredményjelzőn. Azon­ban ezzel el is lőtték a puskaporu­kat a hazaiak, mert ezután az tör­Fotó: Végh Csaba tént a pályán, amit a vendégcsapat akart: elsősorban centerből bom­bázták eredményesen a vendégtér­felet, ám Csíkos sem akart lema­radni társaitól és az ütő is folya­matos tűz alatt tartotta Ráczékat. Mind támadásban, mind védeke­zésben feljavult a Vegyész, és nem­csak az eredmény fordult hatalma­sat, hanem a játék képe is, ami újabb barcikai részsikert jelentett. Nyári Sándor: - Az első játszma a jövőt tekintve bizta­tó volt, ezt követően azonban nyitásfogadási hibáink döntő­nek bizonyultak. Botos Ferenc: - Játékosaim egy szettel megtoldották a mele­gítési időt, a folytatásban azon­ban már az történt, amit vártam. Sima meccsek Az Extraliga 11. fordulójának to­vábbi eredményei: Kométa-Ka- posvár - Szabolcs-Gabona-NYVRC 3:0 (21, 22, 18), Dunaferr SE - PM- Kecskeméti RC 3:0 (19, 22, 16). Dobogón telelnek. Hazai környezetben állt asztalhoz szombaton délelőtt a HCM SC férfi asztalitenisz-csapata az NB I/A csoport 9. fordulójában. A hejőcsabai négyes magabiztos győzelmet aratott riválisa ellen: HCM SC - Harkányi AC 13:5. Győztek: Monostori (4), Kovács I J. (4), Kovács II J. (3), Pálo­si és a Kovács I-Kovács II pár. A miskolciak győzelmükkel megerősítették harmadik helyüket, tehát a dobogóról várhat­ják a tavaszi folytatást. Fotó: Vajda János Megint nyertek Szeged (ÉM) - Idegenben aratott magabiztos győzelmet a női röplabda NB I 9. for­dulójában a Miskolci VSC- MÁV MTM csapata, így a vasutasok továbbra is őrzik vezető helyüket a tabellán. Szegedi NRC - MVSC-MÁV MTM 0:3 (-19, -18, -21) Szeged, 50 néző. Vezette: Sza­bó, Karádi. Szeged: Bodó, NÉMETH, Müller, Léderer, Szél, Szabó K. Csere: Hatala. Edző: Szalai Mátyás. MVSC: Jenei, Kastner, Sike, Szikszai, Kovács, NYÁRI. Csere: Boldizsár (liberó), Pé­ter, Katona. Edző: Kőhalmi Richárd. Szalai Mátyás: - Jól szolgál­ta a mérkőzés a felkészülé­sünket az előttünk álló feladatokra. Kőhalmi Richárd: - A szo­ros szituációkban mindig magunkra találtunk és ez döntött a mi javukra. Ötödik maradt Kumamoto (ÉM) - Pénteki hi­bátlan rövid programja után a kúrje is kiválóan sikerült Sebes­tyén Júliának, a Tiszaújvárosi SC múkorcsolyázónőjének. A , ku- mamotói publikumtól a Vasálar­cos című mozi siker zenéjére ko- reografált programja után is óriá­si tapsot kapott, de a pénteki ötö­dik pozíciója után nem sikerült előrébb lépnie. Grand Prix, NHK Trophy, Kumamoto (9 induló): 1. Tatjana Malinyina (üzbég) 2.5, 2. Yoshie Onda (japán) 4.0, 3. Elena Liasenko (ukrán) 4.0, 4. Angéla Nikodinov (amerikai) 4.5, 5. Se­bestyén Júlia (Tiszaújvárosi SC, magyar) 7.5, 6. Ann Patrice McDonough (amerikai) 10.0. TVK B(r)umm neki: beszakadt a jég, elmaradt a meccs Budapest (ÉM - JLI) - 3-1-es állásnál, a kétszer 20 perces várakozási idő letelte után szombat este félbeszakadt a Ferencvárosi TC - Miskolci Je­gesmedvék JSE ob I-es jégko­rongmérkőzés, mivel a vezető­bíró úgy ítélte meg, hogy a Kisstadion jege balesetveszé­lyes. A felek megegyeztek: ja­nuárban pótolják a meccset. A Miskolci Jegesmedvék JSE annak rendje és módja szerint szombaton útra keltek Budapest­re, a Ferencváros elleni találko­zóra, ami fél 6-kor meg is kezdő­dött. Alig telt el egy perc, amikor a Macikhoz visszatért szlovák csatár, Mihalo asszisztját Béres varrta be a Fradi hálójába (0-1). A zöld-fehérek csak az első ne­gyedóra végén tudtak Kiss T. ré­vén egyenlíteni, majd nem sokkal később Csíki is betalált (2-1) és megfordította a meccset. Néhány minutummal a vége előtt Antal E. egy ártalmatlannak tűnő szituáció­ban fonákkal próbált hátra passzolni, de a pakk olyan szeren­csétlenül állt „röppályára”, hogy a megdermedt vendégkapus mel­lett a ketrecben kötött ki, 3-1. A csapatok elvonultak a szünet­re, „kicsúszott” a pályára a jég­felújító gép, ami alatt néhány mé­ter után, a zsűri fülke alatt besza­kadt a jég. A Kisstadion pálya­munkásai megpróbálták orvosolni a bajt; fellocsolták, betömték a lyu­kat és reménykedtek benne, hogy „begyógyulnak a sebek”. Aztán ér­keztek a csapatok, és a játékveze­tők is a második 20 percre, de Incze Miklós vezetőbíró ahogy be­lépett a jégre szintén „kárt tett” abban (alatta is beszakadt a jég)... Incze a szabályok szellemében kiadta a kétszer 20 perces vára­kozási időt, de mivel továbbra is balesetveszélyes maradt a küzdő­tér lefújta a mérkőzést.- Jól kezdtük a meccset, korán megszereztük a vezetést - eleve­nítette fel a történteket Bíró Ignác, az MJJSE vezetőedzője. - A har­mad végére ugyan némileg visszaestünk és becsúszott egy sze­rencsétlen gól is, de úgy érzem nyitott lehetett volna a találkozó. Természetesen egy harmadnyi já­ték után sok tanulságot nem lehet levonni az összecsapásból, de legalább megismertük vala­mennyire az FTC-t. Egri István, az MJJSE és a Ma­gyar Jégkorong-szövetség elnöksé­gi tagja pedig lapunk érdeklődés­re elmondta: január 5-én pótolják a mérkőzést, mivel ez az üres hétvégéje van a feleknek. Arra a kérdésre, hogy a miskolci csapat útiköltségét kompenzálja-e valaki kategorikus nemmel felelt a sport­vezető.- Legjobb esetben is csak a Fra­di hajthatná be a Kisstadionon a mi nem éppen kis utazási költsé­günket, ám erre vajmi kevés az esély - jelentette ki Egri István. Egri István (balra) és a miskolci gólszerző értekezik Fotó: juhász Léhi István