Észak-Magyarország, 2001. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-24 / 223. szám

2001. szeptember 24., hétfő # Sport 10 Tisza-csoport Sátoraljaújhely - Mezőkövesd 1-1 (0-1) Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Szilágyi. STK: Szemán - Szoták, Pankovics, Bodnár, Janikó, Szabó S., Juhász, Barna, Ablonczi (Csáki), Trembulyák (Szabó I.), Tóth. Edző: Tokár Tibor. Mezőkövesd: Róza - Kovács, Bocsi, Szabó, Árvái, Ragó (Kurucz), Nyeste, Tábori, Soltész (Kiszely), Mészáros, Barsi (Papp). Edző: László István. Gólszerző: Nyeste (0-1) a 32., Szabó I. (1-1) a 67. perc­ben. Jók: Bodnár, Szabó S., Barna, Tóth, ill. Tábori, Barsi, Nyeste, Kovács, Bocsi. TOKÁR Tibor: - Egy félidőnyi előnyt adtunk ellenfe­lünknek. A második játékrészben a mezőnyfölényünk csak egy pontra volt elég. LÁSZLÓ István: - Úgy érzem ezen a mérkőzésen győ­zelmet érdemeltünk volna. A játékosok hozzáállásá­val elégedett vagyok. Mád - Vásárosnamény 0-1 (0-1) Mád, 200 néző. Vezette: Seres. Mád: Kiss Á. - Takács, Martis, Wachter, Demkovics, Toplenszki, Hajdú (Uray), Farkas, Nagy (Szombati), Babos (Buri), Harsányi. Edző: Földesi Károly. Vásáros­namény: Vass - Bíró, Illés, Tóth, Farkas, Hornyák, Bat- ka, Orosz, Kovács, Ponczók (Toldi), Fodor. Edző: Tóth Szilárd. Gólszerző: Fodor (0-1) a 40. percben. Jók: Kiss, Harsányi, ill. Illés, Bíró, Fodor. FÖLDESI Károly: - Sajnálom, hogy hazai közönség előtt nem tudtuk folytatni jó sorozatunkat. Egy féí- időnyi jó játék kevés a győzelemhez. TÓTH Szilárd: - Egyenlő erők küzdelmében rúgtunk egy gólt, ami elégnek bizonyult. Záhony - Szirmabesenyő 3-1 (2-1) Záhony, 300 néző. Vezette: Csonkakiss. Záhony: Czene - Kántor, Czvik, Lipták, Sére, Balázsi (Vincze), Molnár, Kozics (Jakab), Krizsán, Karasz, Vilmán (Vedres). Edző: Kovács János. Szirmabesenyő: Kiss P. (Csorba) - Lázár, Mózsik, Pataki, Schnek, Bod­nár (Tamás), Krompák, Szabó, Lasztóczi (Lója), Szuba, Egry. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Balázsi (1-0) az 5., Schnek - 11-esből (1-1) a 8., Lipták (2-1) a 16., Karasz (3-1) a 92. percben. Jók: az egész csapat, ill. senki. KOVÁCS János: - Taktikus, fegyelmezett játékkal és szerencsével nyertünk. ZUPKÓ Mihály: - Tovább folytatódik vesszőfutásunk, most már eljutottunk oda, hogy saját magunkat is ké­pesek vagyunk legyőzni. Sajnos, én úgy látom, hogy egy pár játékos nem minden esetben helyezi játékát a csapat érdeke alá, így a csapategység - ami koráb­ban nem volt ránk jellemező - megbomlott. A 24. órában vagyunk ahhoz, hogy a későbbiekben az elvá­rásoknak meg tudjunk felelni. További eredmények: Balmazújváros - Ibrány 4-6, Nyíregyháza-Kertváros - Létavértes 12-2, Hajdúnánás -Tuzsér 1-1, Rakamaz - Hajdúdorog 4-3. Az NB III Tisza csoport állása 1. Nyíregyháza-Kertváros 651­24- 616 2. Ibrány SE 7 5 11 17- 9 16 3. Balmazújvárosi FC7 4 2120- 9 14 4. Tuzsér SE742114- 5 14 5. Rakamaz SSE6 4-220-1412 6. Mezőkövesd SE 7 33112-11 12 7. Záhonyi VSC 7 32211-10 11 8. Mád FC 723210-129 9. VSE Vásárosnamény 721411-197 10. Hajdúnánás FC7­5 2 4- 85 11. Sátoraljaújhelyi TK712414-195 12. Szirmabesenyői SE7 1156-134 13. Hajdúdorog SZSE711512-204 14. Létavértes SC7­258-28 2 A Nyíregyháza-Kertváros - Rakamaz (5-0) mérkőzés eredménye nem szerepel táblázatunkban, mert a vendégcsapat által megóvott találkozó ügyében még nincs jogerős döntés. Egygólos; vereség Miskolc (ÉM) - Hazai környezetben szen­vedett vereséget a női labdarúgó NB I ne­gyedik fordulójában a Miskolci VSC- Csúcstechnika együttese. MVSC-Csúcstechnika - Szombathely 2-3 (1-2) Miskolc, 100 néző. Vezette: Németh. MVSC: Szvorda - Szajlai, Kresák, Csorba, Samu, Ga- radnai, Szabó Ilona, Kovács Anita, Kovács Aliz (Hor­váth), Czuder (Balovics), Czakó. Edző: Dálnoki Miklós. Szombathely: Bezsenyi - Takács, Markó, Kaczmarik, Tóth, Fenyvesi, Némethné (Keinekker), Veisz (Görög), Szanyi, Szabó, Tóth. Edző: Barczi Csaba. Gólszerző: Tóth (0-1) a 4., Veisz (0-2) a 32., Szabó I. (1-2) a 41., Szabó I. (2-2) a 76., Tóth (2-3) a 90. percben. Jók: Szajlai, Szabó I., ill. Szanyi, Tóth, Veisz,Takács. DÁLNOKI Miklós: - Rutinos, jól összeszokott csapat­tól balszerencsés körülmények között kaptunk ki. BARCZI Csaba: - Gratulálok a hazaiaknak, nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is jött. A Szombathely (sötét mezben) az utolsó pillanatokban nyert Fotó: Bujdos Tibor Kulcsár öt perc alatt eldöntötte a meccset EREDMÉNYEK, A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA Bocs, Kazincbarcika, Tiszaúj- város (ÉM - JLI) - A labdarúgó NB II Szabolcs Gabona cso­portjának hétvégi fordulójá­ban szombaton hazai környe­zetben nyert a Bocs, míg va­sárnap a Tiszaújváros diadal­maskodott, a Kazincbarcika pedig remizett. Bocs KSC - Baktalórántházi VSE 4-2 (2-1) Bocs, 400 néző. Vezette: Farkas B. ; BKSC: Pallai - Simon A. ' (Pothurszky, 82.), Salló, Farkas: A., Szaniszló - Farkas J. (Dró-1 tos, 65.), Nagy G., Pachinger: (Dobos, 53.), Simkó - Lehoczki,1 Kulcsár. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Baktalórántháza: Mónus - Geda, Benkő, Bodnár - Jávor, Il­lés P., Marics (Bocz, 75.), ülés L, Matyi (Molnár, 85.) - Gdovin, Lemgyel. Edző: Tóth János. 4. perc: Farkas J. szabadrúgása után a menteni igyekvő Geda lá­báról a labda a jobb sarokba per­dül: öngól, 1-0. 29. perc: Formás hazai támadás után Pachinger 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. 32. perc: Gdovin vette észre, hogy Pallai túlságosan is kinn áll a kapujából és 30 méterről a ha­zai kapus fölött a hálóba küldte a labdát, 2-1. 67. perc: Salló ütközött egy kapu előtti kavarodás után egy ven­dégjátékossal, és nagy meglepe­tésre büntetőt ítélt a játékvezető. A 11-est Illés L. magabiztosan a bal sarokba helyezte, 2-2. 83. perc: Simkó bal oldali beadá­sát Kulcsár 7 méterről perdítette a bal sarokba, 3-2. 88. perc: Farkas A. beívelését Kulcsár ballal, kapásból a kapu jobb oldalába küldte, 4-2. Jók: Kulcsár, Simkó, Szaniszló, illetve Bodnár, Gdovin. KULCSÁR Sándor: - Gratulá­Bernáth (csíkosban) és a labda a hálóban: 2-0 a TFC-javára! lók csapatomnak, hiszen a hét­közi fárasztó kupameccs után is volt tartásunk. Az egyenlítés után is talpra tudtunk állni és le tudtunk győzni egy nagyon jó ellenfelet. TÓTH János: - Gratulálok a Bőcsnek! Látszik, hogy igazi csa­patot alkotnak, amit az egyenlíté­sünk után is bizonyítottak. Kazincbarcikai SC - Makó 0-0 Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Kormos. KBSC: Nagy G. - Kovács R., Bá­nyai, Harnócz, Hanász - Engi (Bercsényi, 74.), Szögedi, Szamo­si, Deák - Fekete, Mogyorósi (Dá­vid, 85.). Edző: Kádár Zsolt. Makó: Ménesi - Magyar, Papp, Krucskó, Görög - Ferenczi, Sümeghy (Gyenes, 63.), Kiss, Ba- gi - Braksztarórisz (Mádi, 89.), Varga. Edző: Kolozsvári János. Jók: Bányai, Harnócz, Szamosi, illetve Ménesi, Magyar, Ferenczi. KÁDÁR Zsolt: - Ha pontozásra menne a dolog, akkor döntő fö­lénnyel kellett volna nyernünk... KOLOZSVÁRI János: - Megsza­kadt a jó sorozatunk, de örülök, hogy nem kaptunk gólt. Tiszaújvárosi FC - Nyírbátori FC 3-0 (1-0) Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Megyebíró. TFC: Sinescu - Kundrák, Millinkhoffer, Dobi (Szűcs, 80.) - Ternován (Bene, 70.), Gulácsi B., Komi, Gulácsi T., Madar - Bemáth (Kovács R., 75.), Balogh. Edző: Toperczer Tibor. Nyírbátor: Tóth Sz. - Szegedi, Balázscsik, Kiss G., Cselóczki - Unciás, csapos (Gubacsi, 56.), Sza­bó, Lőrincz (Széplaki, 76.) - Tóth A., Szarka. Edző: Németh Károly. 5. perc: Balogh átadását Ter­nován 3 méterről a bal alsó sa­rokba rúgta, 1-0. 63. perc: Egy nagyszerű Madar- átadás után Bernáth 12 méter­ről a kifutó vendégkapus fölött a jobb alsó sarokba helyezett, 2-0. 68. perc: A kiugró Bernáthot Unciás a 16-oson belül felrúg­ta, a játékvezető habozás nél­kül a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Sinescu a bal sarok­ba lőtte, 3-0. Jók: Millinkhoffer, Madar, Kundrák, Dobi, Balogh, illetve Tóth Sz. (a mezőny legjobbja), Tóth A., Unciás. TOPERCZER Tibor: - A három rúgott gól ellenére nagyon sok helyzetet hagytunk ki. A mérkő­zés képét hűen tükrözi a 17-4-es szögletarány. NÉMETH Károly: - A hazai csa­pat győzelme teljesen megérde­melt. További eredmények: Demecser - Szeged 1-1, Orosháza ka - Gyula 1-0. Szabadnapos: Jászberény. Az NB II Keleti csoport állása Karcag 3-0, Mátészal­1. Tiszaújvárosi FC 6 4 2­18- 414 2. Demecseri FC74 21 14- 8 14 3. Bőcs KSC74 1217-11 13 4. Makó FC74 1214-1413 5. Jászberényi Vasas63 21 10- 5 11 6. Orosházi FC 7 2 4113- 810 7. Kazincbarcikai SC 6222 11- 78 8. Karcagi VSE622 26- 98 9. Nyírbátori FC6213 8-12* 7 10. Szeged FC61325- 76 11. Mátészalkai TK 71249-175 12. Baktalórántházi VSE6­33 9-203 13. Gyulai TFC 2-14 LABDARÚGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 9. FORDULÓ Gönc - Halmaj Gönc, 250 néző. Vezette: Kerékgyártó. Gönc: Bóni - Vranyák, Mandlik G., Molnár F., Sivák, Csontos, Rozgonyi. (Kiss), Molnár I., Mandlik Zs. (Bartus), Lehoczki, Béres. Elnök: Molnár János. Halmaj: Molnár - Varga, Szobóczki, Kecskés, Szűcs, Köteles (Ju­hos), Tóth, Városi, Mida, Rémiás (Szilágyi), Kovács (Gável). Edző: Kőrössy Pál. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 0-4. MOLNÁR János: - A csapat hallatlan lelkesedése és akarása számunkra bravúros egy pontot eredménye­zett. KŐRÖSSY Pál: - Rendkívül rossz talajú pályán, rendkí­vül gyengén játszottunk, így az eredmény nem is lehe­tett más, mint döntetlen. Sajószentpéter - Bodroghalom2-4(1-0) 5 Sajószentpéter, 500 néző. Vezette: Simkó. Sajószentpéter: Brindzár - Jakkel, Varga, Mata B., Lipták, Balogh N., Szántó, Madarász (Juszkó), Tocsev, Horváth S. (Kelemen), Kovács Z. (Horváth T.). Edző: Kapitány Béla. Bodroghalom: Dankó - Petercsák, Sveda, Rendes, Balogh, Osztroha T„ Osztroha A., Sán­ta, Bállá, Vajda, Karászi. Elnök: Balogh András. G.: Ko­vács, Horváth T., ill. Osztroha T., Sveda, Bállá, Rendes. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 5-0. KAPITÁNY Béla: - Kiváló játékvezetés mellett a vendé­gek saját fegyverünkkel győztek le minket - teljesen megérdemelten. BALOGH András: - Hosszú idő után nemcsak szépen, hanem eredményesen is játszottunk. Tudtuk, hogy ez az eredmény benne van a csapatban. Miskolci VSC - Nyékládháza 1-0(0-0) Encs - Putnok0-3(0-3) Encs, 200 néző. Vezette: Jakab. Encs: Kozma (Jakab) - Fülöp, Glonczi, Varga, Orosz, Molnár, Tóth, Mika (Márkus), Gregó, Adu, Szegedi (Ortó). Edző: Verpecz István. Putnok: Regős - Borsi, Takács, Agárdi (Juhász), Szabó, Gál, Oláh (Tamás), Bá­nyász, Farkas T., Koszta (Dorgai), Molnár. Edző: Kál­mán Vilmos. G.: Koszta (2), Molnár. Jók: senki, ill. Ta­kács, Gál, Farkas, Koszta. Ifi: 4-0. VERPECZ István: - A három gyors gólt követően esé­lyünk sem volt arra, hogy partiban maradjunk a jó erőkből álló Putnokkal szemben. KÁLMÁN Vilmos: - Különösen az első félidőben, a já­ték minden elemében felülmúltuk a hazaiakat, így magabiztosan nyertünk. Sárospatak - Edelény1-2 (0-0) Tomor-Lak - Muhi 3-1 (2-0) Lak, 150 néző. Vezette: Kálmán. Tomor-Lak: Grolmusz - Ganyi G. (Szalóczi), Farkas J., Turcsik, Göndör, Tőszegi, Farkas F. (Kótai N.), Szántó, Smolniczki, Kópé (Mogyoró I), Ganyi M. Elnök: Szilvái Attila. Muhi: Pongor - Vass (Nagy Zs.), Kutasi, Molnár, Tömöri, Csiszár, Szabó, Sarlai, Szendrei (Toronyai), Krajnyák, Gyökér. Edző: Rácz Károly. G.: Szántó (2), Kótai, ill. Szabó. Jók: Szántó, Grolmusz, ill. Csiszár, Szabó, Sarlai, Kutasi. Ifi: 10-0. SZILVÁI Attila: - Hetek óta háromnaponta játszunk, így várható volt, hogy fáradtak leszünk, de ennek elle­nére értékes három ponttal gazdagodtunk. RÁCZ József, elnök: - Amíg ennyi helyzetet kiha­gyunk, addig nem is reménykedhetünk a sikerben. Egyébként ezen a mérkőzésen a reális a döntetlen lett volna. Sárospatak, 100 néző. Vezette: Kónya. Sárospatak: Frikker - Oláh (Farkas), Beimli, Szőke, Géczi, Bajnok, Sánta (Bordás), Tóth R„ Vécsi (Pallagi), Wachter, Vígh. Edző: Beimli Zsolt. Edelény: Tiszolczki - Kurucz (Koleszár), Tóth T., Nagy R. (Sógor), Nagy L., Bede, Pavlánszki, Takács, Lehotai, Kovács, Szilágyi. Edző: Kendi Ferenc. G.: Bordás, ill. Nagy L„ Pavlánszki. Kiállítva: Pallagi. Jók: Frikker, Szőke, ill. az egész csapat. Ifi: 5-1. BEIMLI Zsolt: - A két bekapott gól és a kiállítás kellett ahhoz, hogy elkezdjünk futballozni. KENDI Ferenc: - Köszönöm a csapat hozzáállását! Felsőzsolca - Hejőcsaba 1-2 (1-0) Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Somossy. Felsőzsolca: Cservenyák - Mattyák, Szobóczki, Halász J„ Kalász, Fink (Tóth A.), Lippai, Rácz, Németh (Pásztor E.), Bazsányi, Kundráth (Halász R.). Edző: Hauberger Pál. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Osváth, Gilányi, Bene­dek, Hozdik, Anga (Tóth G.), Novák (Oláh), Resetár, Varga (Buró), PáL Edző: Szűcs István. G.: Bazsányi, ill. Gilányi, Resetár. Jók: Lippai, Szobóczki, ill. az egész csapat. Ifi: 1-1. BUKOVENSZKI István, elnök: - A csapat léletelen játé­kára és a kritikán aluli helyzetkihasználásra nincs mentség. A fejekben rendet kell teremteni. Gratulálok a fiatalos erőkből álló Hejőcsabának. SZŰCS István: - Gratulálok a csapatnak az idegenbeli sikerhez, folytatjuk a megkezdett munkát. Pálháza - Tolcsva 1-5(0-2) Pálháza, 200 néző. Vezette: Fridély. Pálháza: Papp - Ocsenás, Hajdú, Repka, Erdei, Vaszlavik (Okkel), Kovács Cs., Petercsák, Matusz, Ko­vács B. (Trembulyák), Pletenyik. Edző: Repka Zsolt. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Pásztor, Zsiga (Jurkó), Demblovszki (Harsányi), Szabó, Tuss, Varga, Asszony (Pitkó), Kaczúr, Tóth. Megbízott edző: Kaczúr András. G.: Matusz, ill. Asszony (3), Tóth, Jurkó. Kiállítva: Papp. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifi: 3-1. LESOVICS Miklós, elnök: - A mérkőzést már a 20. percben eldöntötte a játékvezető. KACZÚR András: - Korrekt volt a játékvezetés. Javuló játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. Varbó - Arnót3-1 (0-1) A Bodroghalom (ehérben) idegenben nyert Miskolc, 200 néző. Vezette: Váradi. MVSC: Lövei - Jóner (Lakatos), lllovai, Scholtz, Nagy Cs., Baráth, Kovács, Varga, Dizmatsek, Broda (Apos­tol), Tóth G. (Orosz). Edző: Fischer Csaba. Nyékládhá­za: Varga - Horváth (Vidinczei), Makó, Gál, Kazár, Hallai, Szűcs, Járai, Kuzma, Lénárt, Tóth (Béres). Edző: Besenyei Béla. G.: Tóth. Jók: lllovai, Lövei, Dizmatsek, Tóth, ill. Kuzma, Makó. Ifi: 1-0. FISCHER Csaba: - A helyzetek és a játék képe alapján egygólos győzelmünk megérdemelt. BESENYEI Béla: - Amíg ilyen gyengén használjuk ki a helyzeteket, és gyámoltalalnurjátszunk, addig ezek az eredmények várnak ránk. Varbó, 250 néző. Vezette: Szemán. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Sztahon, Bósa (Asszony), Ka­lász, Kiss J., Lukács, Cseh, Rákos, Kovács (Koszla), Auer. Edző: Lipcsei Imre. Arnót: Regős - Horváth, Kavecsánszki, Bányai, Szkálosi, Vodicska (Gáspár), Koppány, Budai, Zsófi, Nagy (Ákos ), Kovács. Edző: Bodnár József. G.: Kiss J., Auer, Kalász, ill. Budai. Jók: Sztahon, Lukács, Koszla, Rákos, ill. senki. Ifi: 3-2. LIPCSEI Imre: - A második félidei jó játékkal megérde­melt győzelmet arattunk. BODNÁR József: - A második félidőben hozzáállá­sunkkal és játékunkkal sikerült felhozni ellenfelünket. Gratulálok a hazaiaknak. A megyei I. osztály állása 1. Putnok9 8 1-29- 4 25 2. Tomor-Lak9 5 31 18- 718 3. Felsőzsolca 9 6­3 25-1518 4. Halmaj 9 52 216-1317 5. Varbó 9 4 3220-1815 6. Sajószentpéter9 3 5119-14 14 7. Pálháza9 3 4213-15 13 8. Encs9 3 3 316-1412 9. MVSC 9 32 417-1611 10. Nyékládháza 9 2 43 12-1410 11. Arnót 9 23 414-139 12. Hejőcsaba923 412-16 9 13. Muhi9 234 14-199 14. Sárospatak9 23 47-149 15. Tolcsva9 22515-23 8 16. Bodroghalom9 144 15-227 17. Gönc 914 410-197 18. Edelény 92 16 8-247