Észak-Magyarország, 2001. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-20 / 220. szám

2001. szeptember 20., csütörtök Sport 10 RCSOKOR • 10 hely hátra. Magyarország a Grúziá­tól és Romániától elszenvedett vereség után tíz helyet visszacsúszva jelenleg a 64. a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján. Az élen Franciaország, Brazília, Argentína a sorrend. • Zenga. Pat Nevin, a skót élvonalbeli Motherwell labdarúgócsapatának elnö­ke bejelentette, hogy Walter Zengát, az olasz válogatott egykori kapusát kérték fel edzőnek. A Motwerwell a 7. forduló után, 3 ponttal az utolsó, 12. helyen áll. Csak partiban voltak Halmaj (ÉM - MAE) - A megyei I. osztály­ban szereplő halmaji csapat csak az ijeszt­getésig jutott NB Il-es ellenfelével, a Demcseri FC-vel szemben, a továbbjutást nem sikerült kiharcolnia a labdarúgó Arany Ászok Kupa 2. fordulójában. Halmaj - Demecser 0-1 (0-1) Halmaj, 250 néző. Vezette: Nagypál (Kö­kény, Kál). Halmaj: Molnár - Szobóczki Cs., Szűcs, Kecskés, Tóth - Városi, Mida, Szilágyi, Rémiás - Kovács Zs., Gável. Edző: Kőrössy Pál. Demecser: Petranovics - Kantár L., Szé­kely, Hegedűs, Lajkovics - Minyin, Kovács I., Seres, Cipf - Kozma J., Szabó. Edző: Kiss Miklós. Csere: Szilágyi helyett Köteles az 52., Minyin helyett Kozma az 59., Gável helyett Varga Z. a 60., Szabó helyett Kantár J. a 84., Kovács Zs. helyett Orosz a 86., Kantár L. he­lyett Kertész a 90. percben. Gólszerző: Szabó (0-1) a 42. percben. Sárga lap: Kovács I. a 18., Tóth a 43., Szabó a 47., Petranovics a 63., Kovács Zs. a 82., He­gedűs a 85., Rémiás a 87. percben. Jók: Szűcs, Szobóczki, Tóth, Rémiás, Ko­vács Zs., Városi, ill. Szabó, Seres, Cipf. Az NB D Keleti csoportjának listavezető­je már a középkezdés utáni másodpercek­ben rohamozta a hazaiak kapuját, a deme- cseri csapat 10 perc alatt 5 sarokrúgást vé­gezhetett el. Az első negyedórába még egy halmaji helyzet is belefért: Kovács Zs. hú­zott el a jobb oldalon a demecseri védők le­blokkoltak, a hazaiak csatára tovább vitte a labdát, amit remekül kanyarított középre ahol Rémiás feje várta a játékszert, de feje­sét Petranovics másodszorra hárította. A 33. percben Kovács Zs. először, majd egy perc múlva másodszor is megijesztette Petranovics kapust, de a szabolcsiak háló­őrének egyszer sem kellett játékba avatkoz­nia. A 42. percben Lajkovics iramodott meg a bal oldalon, majd középre ívelt, a labdára Szabó érkezett jól, és közelről bólintott a hazaiak kapujába, 0-1. A szünet után ismét aktívabban kez­dett a Demecser. A vendégek kapujuk­hoz szegezték a lelkes borsodiakat, de a hazai nézők a sérüléséből lábadozó adu­juk, az egykori diósgyőri Varga Z. beál­lása után ismét reménykedni kezdtek. Fohászuk a 63. percben majdnem meg­hallgatásra talált: Varga Z. kapott jó labdát középen egy csellel tisztára ját­szotta magát, és már csak a demecse- riek hálóőre állt vele szemben, aki a 16- os előtt egy méterrel kézzel akadályozta meg a halmaj iák egyenlítési kísérletét. A sárga kártyát Petranovics, a jó szög­ből járó szabadrúgás lehetőségét a Hal­maj kapta. Az elpuskázott pontrúgást követően Kiss edző fiait földig teremtet­te, de a 75. percben ismét hibáztak a vendég védők. Kovács Zs. tört be a de­mecseri 16-oson belülre, majd lövésre szánta el magát, azonban a jobb alsó sa­rok felé tartó bombát Petranovics taní­tani való mozdulattal nyelte le. KŐRÖSSY Pál: - Sajnos nem nyertünk, de csapatom lelkes játéka mindenképpen biztató. Az NB II listavezetőjével voltunk partiban! KISS Miklós: - Nagyon lelkes csapattal találtuk magunkat szemben. Ezúttal sze­rény játékunk is továbbjutást jelentett. A Halmaj (csíkosban) egy góllal kapott ki Tegnap a Bocs volt első osztályú! Labdarúgó Arany Ászok Kupa, 2. forduló: Bocs KSC - Vasas SC 1-1 (0-1,1-1,1-1) - tizenegyesekkel 5-4 Bocs, 1000 néző. Vezette: Sápi (Szabó n, Vékony). Bocs: Pallai - Simon, Salló, Farkas A., Szaniszló - Farkas J., Do­bos, Pachinger, Simkó - Pothurszky, Kulcsár. Játékos-edző: Kul­csár Sándor. Vasas: Nóta - Herczeg, Tóth A., Andre, Kerényi - Hegedűs, Simek, Szili, Schindler - Maróti, Gyánó. Edző: Komjáti András. Csere: Kerényi helyett Kovrig a 46., Pothurszky helyett Lehoczki a 49., Pachinger helyett Nagy G. a 61., Herczeg helyett Zsolnai a 68., Farkas J. helyett Drótos a 87. percben. Sárga lap: Gyánó a 13., Hegedűs a 29., Szaniszló a 43., Kovrig a 63., Herczeg a 67., Tóth A. a 75. percben. Gólszerző: Maróti (0-1) a 8., Szaniszló - 11-esből (1-1) a 79. percben. II-eseÁ:.Szaniszló (2-1), Szili (2-2), Kulcsár (3-2), Gyánó (3-3), Farkas A. (4-3), Simek (44), Lehoczki (54), Hegedűs Gy. - kihagyta, Nagy G. - kihagyta, Tóth A. (5-5), Simkó - kihagyta, Kovrig - kihagyta, Drótos (6-5), Maróti - kihagyta. Jók: az egész csapat, ill. Nóta. A Bocs (fehérben) kiverte a Vasast Fotó: vajda János Juhász-Léhi István Már a második percben megsze­rezhette volna a vezetést a hazai csapat: Kulcsár ugratta ki Simkót a bal összekötő helyén, aki 17 méterről Nótán átemelve célozta meg a kaput, ám a labda a bal kapufáról visszaperdült a mezőnybe. Hat perccel később egy ártalmatlannak tűnő, jobb­ról belőtt labdára Maróti érke­zett az ötös előterében, és maga­biztosan a jobb alsó sarokba bó­lintott, 0-1. Aztán az első ne­gyedóra végén Farkas A. fejelte a labdát a kilépő Kulcsár elé, aki 17 méterről kapásból alig durrantott fölé. A félidő dere­káig kellett várni az újabb bocsi helyzetre, azonban Dobos hosszan ugratta ki Kulcsárt, aki előtt így elsuhant a labda. A Va­sas nem erőltette a támadáso­kat, többnyire kontrákkal pró­bálták meglepni a Pallait, Kul­csárék viszont enyhe mezőnyfö­lényt harcoltak ki, de Pothurszky és Pachinger sem tudta bevenni Nóta kapuját. A térfélcserét követően alig telt el néhány perc amikor Szili 18 méterről leadott lövése elsu­hant a jobb kapufa mellett. Egy órája gyűrték egymást a csapa­tok, amikor Simek jobb oldali beadását Szili 7 méterről ollózó mozdulattal küldte a kapu mel­lé. A frissen beállt Lehoczki is megmutatta, hogy a pályán van: Farkas J. jobb oldali beadását azonban mellé rúgta. A 72. perc­ben Kulcsár végezhetett el sza­badrúgást 17 méterre a Vasas kapujától, a bőrgolyó a jobb sa­rok mellett zúgott el. Érett a ha­zai gól, ami aztán a 79. percben meg is született: Simkó tört be a piros-kékek tizenhatosára, és Tóth A. csak szabálytalanul tud­ta megállítani a hazai játékost. A megítélt büntetőt Szaniszló magabiztosan értékesítette, 1-1. A hazaiak ezután sem ültek rá az eredményre, megpróbálták dűlőre vinni a dolgot a rendes játékidőben, majd Pallai kapuja előtt még volt egy tűzijáték, ám az eredmény nem változott, jö­hetett a hosszabbítás. A ráadás első félidejében két alkalommal is a nagy kedvvel játsó Drótos hozta helyzetbe társait, akik elügyetlenkedték a kínálkozó lehetőségeket. A túlóra második felvonása némi Vasas fölényt hozott, ám a ha­zai játékosok minden megtettek azért, hogy érintetlen maradjon Pallai kapuja. A büntetőrúgások hozták a várt nagy izgalmakat: az első három párban mindenki beta­lált, majd a következő kettőben mindkét oldalon kimaradt egy- egy 11-es. A hatodik párban - amikor már csak párban rúgták a büntetőket a játékosok -, mindkét csapat ítéletvégrehajtó­ja hibázott, a hetedikben viszont Drótos nem, míg a rendes játék­időben gólt szerzett Maróti igen, úgyhogy a legjobb 32 közé a BKSC jutott be. KULCSÁR Sándor: - Úgy ér­zem, hogy a játék képe alapján megérdemeltük a továbbjutást. Ha berúgtuk volna a helyzete­ket, nem lett volna szükség a hosszabbításra. Gratulálok a csapatnak! KOMJÁTI András: - Szégyel­lem magam a csapat nevében is... Csürhe módra játszottunk, nem is érdemeltünk volna to­vábbjutást. A DVTK most a rendes játékidőben döntött Labdarúgó Arany Ászok Kupa, 2. forduló: Baktalórántházi VSE - Diósgyőri VTK 0-3 (0-2) Baktalórántháza, 500 néző. Vezette: Mohácsi (Kiss, Nyéki). Baktalórántháza: Mónus - Bodnár, Benkő, Szenes, Geda - Já­vor, Illés P., ülés L., Matyi - Gdovin, Lengyel. Edző: Tóth János. Diósgyőr: Fülöp - Varga E., Vámosi, Constantin, Kosán - Do­mokos, Vitelki, Lippai, Sándor Zs. - Barva, Konyha. Edző: Huszák Géza. Csere: Szenes helyett Marics a 46., Kosán helyett Sivák a 46., Lippai helyett Jáger a 46., Barva helyett Kovács P. a 69., Len­gyel helyett Molnár a 71. percben. Sárga lap: Kosán a 41., Illés P. a 45., Illés L. a 65. percben. Gólszerző: Sándor Zs. (0-1) az 5., Barva (0-2) a 13., Jáger (0-3) a 70. percben. Jók: Illés L., Marics, ill. Varga E., Vitelki, Sándor, Barva. Bodnár Tibor A találkozó 15 perc késéssel kezdődött, ugyanis a játékveze­tői hármas nem érkezett meg időben Baktalórántházára. Azonban ez sem zavarta meg a vendég piros-fehéreket, ugyanis még mielőtt mindkét csapat fel­mérhette volna, hogy milyen harcmodorban kezdi a mérkő­zést a másik, a DVTK vezetést szerezett. Az 5. percben Varga E. indult meg a jobb oldalon beadását Sándor Zs. 4 méter­ről a jobb alsó sarokba fejelte, 0-1. A gyorsan bekapott gól után némileg kedvetlenné vál­tak a baktaiak, akik rengeteg hibával szövögették az akciói­kat. Ezt kihasználva kisvártat­va tovább növelte előnyét az NB I/B-s gárda. A 13. percben ismét Varga E. centerezett jobbról, a rövid saroknál be­robbanó Barva pedig 5 méter­ről a jobb alsó sarokba pörgette a labdát, 0-2. A folytatásban a szünetig nem nagyon alakultak ki helyzetek, inkább a mezőny­játék dominált. A fordulás után határozot­tabb lett a baktaiak középpá­lyája azáltal, hogy Marics a szünet után pályára lépett, így a második játékrészben már in­kább a vendégek térfelén patto­gott a labda. Illés L. lőtt is egy nagy kapufát, majd újra meg­rázta magát a Diósgyőr. Előbb Sándor Zs. találta el a lécet, majd a 70. percben Vitelki hoz­ta helyzetbe Jágert, aki lefor­dult védőjéről, és 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-3. így aztán a nem túl nagy iramú mérkőzést megérdemelten nyerte meg a Diósgyőr és jutott be a legjobb 32 közé, míg a Bakta azzal vigasztalhatja ma­gát, hogy a második játékrész­ben bebizonyította, hogy többre képes annál, mint amit eddig ebben a szezonban nyújtott. TÓTH János: - A mai mérkőzés miatt nincs szégyenkezni va­lónk, hiszen az első negyedóra kivételével egyenlő partnernek bizonyultunk. Ez az ominózus fertályéra azonban éppen elég volt a Diósgyőrnek ahhoz, hogy eldöntse a továbbjutást. HUSZÁK Géza: - Teljesen megérdemelt a továbbjutásunk, mert végig a kezünkben tartot­tuk a mérkőzés irányítását és a kapu előtti határozottságunk el­döntötte a találkozót. A Nagyvarsány megfogta az STK-t Labdarúgó Arany Ászok Kupa, 2. forduló: Nagyvarsányi SE - Sátoraljaújhelyi TK 2-1 (0-0) JEGYZŐKÖNYV Nagyvarsány, 300 néző. Vezette: Némethy A. (Szabó J„ Némethy I.). Nagyvarsány: Ésik - Balogh, Kiss T„ Tóth Zs., Szőke I. - Tóth P„ Orosz Cs., Szervánszky, Danku - Bartha, Kerekes. Edző: Szilágyi Bertalan. Sátoraljaújhely: Szemán - Szoták, Pankovics, Dókus - Janiké, Csáki, Szabó S., Barna, Ablonczi - Trembulyák, Tóth J. Játékos-edző: Tokár Tibor. Csere: Janiké helyett Bodnár a 46., Trembulyák helyett Ju­hász a 68., Tóth P. helyett Ember a 85., Bartha helyett Szőke J. a 88. percben. Gólszerző: Danku (1-0) az 53., Tóth J. (1-1) a 66., Kerekes (2-1) a 78. percben. Jók: Danku, Kerekes, Tóth Zs., Balogh, ill. Pankovics, Szoták. Koncz Tibor Rendkívül mély talajú pályán estek egymásnak a csapatok, az agilis hazaiak dicséretére szólt, hogy abszolút partiban voltak magasabb osztályú ellenfelük­kel, melynek köszönhetően az első félidőben kiegyenlített já­tékkal teltek a percek. Sőt, a helyzetek alapján vezethettek volna a varsányiak, ám a vendé­gek jól szűrték meg a támadá­saikat, amikor pedig ez nem si­került, a hazai csatárok rosszul céloztak. A szünetet követően továbbra is harcosan játszott a vendéglá­tó, aminek meg is lett az ered­ménye. A 53. percben Danku kevergetett a tizenhatoson belül, majd 10 méterről a jobb alsó sa­rokba durrantott, 1-0. Nem sok­kal később ismét Danku villant, ám ezúttal csak a kapufát talál­ta el, s változatlanul nyílt ma­radt a mérkőzés, ugyanis az STK nagy erőket mozgósított az egyenlítő találat megszerzése ér­dekében. Ez a 66. percben sike­rült, amikor Szoták végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, beadását pedig Tóth J. 6 méter­ről a jobb alsó sarokba fejelte, 1-1. Azonban a gól nem zavarta meg a Varsányi, tovább küzdött és erőfeszítéseit a hajrában si­ker koronázta. A 78. percben Kerekes vágtatott el a jobb szé­len, és 14 méterről a jobb sarok­ba lőtt, 2-1. A hátralévő percek­ben a vendégcsapat dolgozott az újabb gól megszerzése érdeké­ben, ám a hazaiak visszaverték a próbálkozásokat, így a megyei I. osztályban szereplő gárda ki­verte eggyel feljebbről jött ellen­felét és a 32 közé jutott. SZILÁGYI Bertalan: - Mély talajú pályán nagy iramú mér­kőzésen a győzelmet jobban akaró csapat harcolta ki a to­vábbjutást. TOKÁR Tibor: - A lelkesen ját­szó és a győzelmet jobban akaró csapat elképzelése érvényesült.