Észak-Magyarország, 2001. szeptember (57. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-03 / 205. szám

2001. szeptember 3., hétfő Sport 10 Tisza csoport Ibrány- Sátoraljaújhely 1-0 (0-0) Ibrány, 300 néző. Vezette: Nagy Cs. Ibrány: Simon - Ignácz, Papp K„ Gergely, Bárdi, Bíró, Papp T., Babják, Bohács, Ónodi, Erdei (Imre). Edző: Kató István. STK: Mata - Szoták (Dókus), Tokár (Pankovics), Bodnár, Janikó, Csáki, Szabó S., Barna, Ablonczi, Tóth (Trembulyák), Szabó I. Edző: Tokár Tibor. Gólszerző: Bohács (1-0) az 55. percben. Kiállítva: Papp K. az 53. percben Jók: Bohács, ill. az egész csapat. KATÓ István: - Nehéz mérkőzésen megszereztük első hazai győzelmünket. Nem volt egyszerű. TOKÁR Tibor: - Óriási meglepetéstől fosztottuk meg ma­gunkat, hiszen 0-0-ás állásnál büntetőt hibáztunk, a kapott gólunkat pedig óriási bírói hiba előzte meg. Az ilyen lelkes és jó játék az elkövetkezendő időben több sikert hozhat az újhelyi közönség és a csapat számára. Létavértes - Mezőkövesd 1-1 (1-1) Létavértes, 300 néző. Vezette: Benkő. Létavértes: Szabó - Ulveczki, Csűri, Sándor Cs., Horváth (Ke­resztúri), Nagy Cs., Plókai, Nagy I., Vásárhelyi Gy., Kontor, Zudor (Bancsik). Edző: Árva Barnabás. Mezőkövesd: Róza - Kovács, Kocsi, Szabó, Árvái, Sipos (Csákári), Nyeste, Kurucz, Ragó, Soltész, Mészáros. Edző: László István. Gólszerző: Nagy I. (1-0) a 3., Mészáros (1-1) a 27. percben. Jók: az egész csapat, ill. Kovács, Bocsi, Árvái, Mészáros. ÁRVA Barnabás: - Az első félidőben hatalmas iramban folyt a játék, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek. A folytatás­ban a játék leült, az eredmény igazságos. LÁSZLÓ István: - Akaratban, küzdésben nagyon nagyot nyújtott a csapat, de továbbra is lemaradt az i-ről a pont. Szirmabesenyő - Balmazújváros 0-1 (0-0) Szirmabesenyő, 300 néző. Vezette: Kerezi. Szirmabesenyő: Kiss - Lázár, Pataki, Kui, Schnek, Szabó (Szuba), Macsó (Mező), Tamás, Blastócsi (Dóczi), Krompák, Lója. Edző: Zupkó Mihály. Balmazújváros: Haász - Angya­los, Dobi (Úri), Fige, Pál, Sárközi, Nagy Sz., Kovács (Tar), Tóth (Nagy O.), Loós, Nagy Cs. Edző: Zsolnai Lajos. Gólszerző: Nagy Cs. (0-1) a 60. percben. Jók: Lázár, Krompák, ill. Haász, Fige, Loós, Nagy Cs. ZUPKÓ Mihály: - Ilyen játékkal az NB lll-ban sajnos nem le­het mérkőzést nyerni. ZSOLNAI Lajos: - Sok helyzetet dolgoztunk ki, ezekből egyet sikerült gólra váltani, és ez ma három pontot ért. Mád - Rakamaz 0-3 (0-1) Mád, 300 néző. Vezette: Kegyes. Mád: Kiss - Takács, Martis, Haraszin, Vachter, Demkovics (Farkas), Toplenszki, Babos, Varga, Hajdú (Nagy), Harsányi (Búri). Edző: Fóldesi Károly. Rakamaz: Vadon - Orda, Ker­tész, Galambosi, Páner (Szekrényes), Lelt, Kákóczki (Gás­pár), Kozák, Lukács, Cséke, Knobcok (Boldog), Edző: Veigli Géza. Gólszerző: Galambosi (0-1) a 24., Kozák (0-2) a 60., Lelt a (0- 3) a 65. percben. Kiállítva: Nagy a 68. percben. Jók: Haraszin, Toplenszki, ill. Torda, Lelt, Cséke, Galambosi. FÓLDESI Károly: - A meddő mezőnyfölényből nem tudtunk gólt szerezni! VEIGLI Géza: - Okos, taktikus játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. További eredmények: Tuzsér - Záhony 2-0, Hajdúdorog - Haj­dúnánás 3-0, Vásárosnamény - Nyíregyháza-Kertváros 1-2. Az NB Ili Tisza csoport állása 1. Nyíregyháza-Kertváros431­13- 410 2. Ibrány SE431­10- 4 10 3. Tuzsér SE 4 3 1­8- 210 4. Balmazújvárosi FC 422­7- 38 5. Mezőkövesd SE 42118- 87 6. Záhonyi VSC 4 2 1 16- 6 7 7. VSE Vásárosnamény 4 1 128- 64 8. Hajdúdorog SZSE 41 129-11 4 9. Szirmabesenyői SE 4 1 12 2- 4 4 10. Mád FC 4­3 16- 93 11. Hajdúnánás FC4­3 1 2- 53 12. Rakamaz SSE41­3 7-13 3 13. Létavértes SC 4­134- 81 14. Sátoraljaújhelyi TK4­13 5-121 Remek magyar szereplés Köbe (MTI) - Kobéban (Japán) újabb magyar sikerekkel ért véget a szervátültetett sportolók világjáté­ka, így az egyhetes különleges ese­mény imponáló mérlege: 15 arany-, 12 ezüst- és 9 bronzérem, emellett még 5 világcsúcs is. A magyarok közül az utolsó atlétikai szá­mokban valósággal tarolt Jung Andrásné, aki 400 m-en, súlylökés és 100 m-en egy­formán világcsúccsal győzött, de nem sok­kal maradt el mögötte Mátyásné sem, aki - egy másik kategóriában - szintén sűly- lökésben (ő is világcsúccsal), valamint kislabdahajításban lett első. Nyert még Szmodits Gábor és Venyercsán László (mindketten az 5 km-es gyaloglásban), a második helyen végzett Davidesz Elek (400 m), a harmadikon a 4x100 m-es női váltó, s Szakács László (400 m). A transzplantáltak legközelebbi, tizen­negyedik hasonló versengését 2003-ban a franciaországi Nancy-ban rendezik. Mátészalkán 0-2-ről fordított a Bocs Szegedi pontvesztésével már a Tiszaújvárosi FC sem százszázalékos A Bocs idegenben nyert Fotó: Bujdos Tibor Szeged, Mátészalka (ÉM - BCS, ME) - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 4. fordu­lójában két megyei csapa­tunk, a Tiszaújvárosi FC szombaton. Bocs KSC pedig vasárnap lépett pályára ide­genben, míg a Kazincbarci­kai SC ezen a hét végén sza­badnapját töltötte. Az ered­mények: Szeged FC - Tiszaújvárosi FC 1-1 (0-1) Szeged, 200 néző. V: Némethy. Szeged: Dobó - Szamosszegi, Mórocz, Kiss Z., Bartyik (Rácz, 88.) - Babos, Csűri, Gál Sz. (Fá­bián, 46.), Puskás - Kulacsik, Dóra (Krausz), 80.). Edző: Szalai István. TFC: Sinescu - Millinkhoffer, Kundrák, Gligorovics, Ternován (Gulácsi B., 75.) - Gulácsi T., Komi, Dobi, Madar - Bernáth (Sárkány, 54.), Balogh (Dobos, 86.). Edző: Toperczer Tibor. 22. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. A letett labda mögé Ternován állt, aki 18 mé­terről a vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 77. perc: Kulacsik bal oldali szögletét a berobannó Dóra két méterről a rövid sarokba fejelte, 1-1. Jók: Csűri, Puskás, Bartyik, ill. Madar, Kundrák, Gligorovics. SZALAI István: - Fiatal csapa- - tunknak, ez az eredmény nagy si­ker, hiszen az éllovas Tiszaújvá- ros ellen értük el ezt a döntetlent. TOPERCZER Tibor: - Tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. Sajnos, nem tudtuk megis­mételni az utóbbi hetek jó játé­kát. Az eredményt viszont igaz­ságosnak tartom. Mátészalka - Bocs KSC 2-5 (2-1) Mátészalka, 500 néző. V.: Far­kas Gy. Mátészalka: Vitkai - Ricsei, Barna, Ésik, Varga, Bessenyei, Balogh Gy., Ipács, Balogh J. (Gerliczki, 52.), Sipos (Ádámszki, 63.), Szilágyi. Edző: Szécsi Zoltán. Bocs KSC: Pallai Simon, Salló, Farkas A., Szaniszló, Sipos (Lehóczki, 86.), Pachinger (Nagy G. 32.), Dobos, Simkó, Lója (Kulcsár 64.), Pothurszky. Edző: Kulcsár Sándor. 13. perc: Egy bal oldalról beívelt labdát a Szilágyi a hibázó védők között, mintegy hat méterről fe­jelt a bocsi hálóba, 1-0. 18. perc: A bocsi tizenhatos előtt pattogott a labda, a nagy kavarodásban Sipos eszmélt el­sőként, aki 18 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-0. 35. perc: Szaniszló 17 méter­ről elvégzett szabadrúgása a menteni igyekvő védőkről, véd- hetetlenül vágódott a kapu kö­zepébe, 2-1. 60. perc: Dobos beadása a máté­szalkai kapusról tovább pattant, és a jókor érkező Pothurszky öt méterről nem hibázott, 2-2. 75. perc: Kulcsár szabadrúgá­sa Dobos elé pattant a szálkái védőkről. A támadó tolt egyet a labdán, majd 19 méterről óriási gólt lőtt a bal alsó sarokba, 2-3. 84. perc: Egy mintaszerű ven­dégakció végén, Dobos lemásol­ta az előző lövését, azzal a kü­lönbséggel, hogy ezúttal egy métterrel közelebbről bombá­zott a bal alsó sarokba, 2-4. 88. perc: Kulcsár, Dobos és Nagy G. összjáték után a kapu elé érve Nagy G. hat méterről tüzelt a hazaiak hálójába, 2-5. Jók: Ésik, Bessenyei, ill. Dobos (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. SZÉCSI Zoltán: - Gratulálok a bőcsieknek a győzelemhez. Be kell vallanom, hogy nagyon jó csapattól szenvedtünk vere­séget. KULCSÁR Sándor: - Gratulá­lok csapatomnak az újabb idegenbeli győzelemhez. Annak pedig külön örülök, hogy 0-2 után sikerült ezt a szép sikert elérnünk. a a VJN (■! A További eredmények: Karcag - Nyírbátor 2-0, Baktalórántháza - Orosháza 0-0, Makó - Demecser 3-1. Szabadnapos: Kazincbarcika Az NB II Keleti csoport állása 1. Tiszaújvárosi FC 4 3 1 Jászberény 1-1, Gyula - 15- 4 10 2. Jászberényi Vasas 4 31-9- 3 10 3. Demecseri FC43­1 9- 5 9 4. Bocs KSC42 1 19- 6 7 5. Nyírbátori FC 42117- 5 7 6. Karcagi VSE32­15- 5 6 7. Makó FC42­27- 96 8. Kazincbarcikai SC 31­2 6- 5 3 9. Orosházi FC4­314- 53 10. Baktalórántházi VSE 3 , ­21 4-102 11. Szeged FC3­1* 2 1- 4 1 12. Gyulai TFC 4­132- 9 1 13. Mátészalkai TK 4­134-12 1 r~ ni ■ i , . ■ ■Mym t. cmi-iUv, ü.-JoaoiR.ó--1.- ■... '___________________________________________■ - . Sajószentpéter - Arnót1-1 (1-0) Sajószentpéter, 500 néző. Vezette: Kiss. Sajószentpéter: Brindzár - Mizser, Vantal, Mata L„ Lipták, Balogh N., Szántó, Madarász (Kovács Z.), Tocsev, Horváth S. (Garai), Jakkel (Kelemen). Edző: Kapitány Béla. Arnót: Regős - Matják, Báli, Bányai (Ákos), Kriston, Vodicska, Zsófi, Budai, Nagy L„ Koppány (Kőműves), Kavecsánszki (Nagy J.). Edző: Bodnár József. G.: Balogh N., ill. Nagy L. Jók: Vantal, Jakkel, Tocsev, Balogh N„ ill. Báli, Nagy L., Regős, Budai. Ifi: 4-3. KAPITÁNY Béla: - Rutintalanságunk miatt a negyedik dön­tetlent értük el nyerhető mérkőzéseinkből. BODNÁR József: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos ered­mény született. Encs - Nyékládháza1-1 (0-1) Encs, 200 néző. Vezette: Vass. Encs: Jakab A. - Fülöp, Glonczi, Varga B. (Tatárka, Tóth), Oravecz, Molnár, Csorba, Hajkó, Mika, Adu, Szegedi. Edző: Verpecz István. Nyékládháza: Varga A. - Kerékgyártó, Makó, Gál (Gondos), Török (Vidinczei), Horváth, Kuzma (Lacza), Járaí, Lénárt, Szűcs, Tóth. Edző: Besenyei Béla. G.: Szegedi, ill. Lénárt. Jók: Tóth, Mika, Szegedi, Csorba, ill. Varga, Lénárt, Makó, Járai. Ifi: 3-2. VERPECZ István: - Küzdött, hajtott a csapat, azonban a pon­tatlan végjátéknak köszönhetően két pontot vesztettünk. BESENYEI Béla: - Taktikus, fegyelmezett játékkal értékes ^ pontot szereztünk. ° Muhi - Bodroghalom Muhi, 300 néző. Vezette: Petus. “ 'O Muhi: Pongor - Lukács, Kutasi, Molnár (Nagy), Tömöri, Csi- £ szár, Kalmár, Szendrei, Szabó (Krajnyák), Sarlai, Gyökér. “- Edziő: Rácz Károly. Bodroghalom: Nagy - Petercsák, Osztroha A., Karászi, Tóth, Perecsényi (Sánta), Bállá, Sveda, Pálóczi, Balogh, Osztroha T. Elnök: Balogh András. G.: Szendrei, Molnár, Gyükér, Kalmár, ill. Sveda, Osztroha A. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 0-4. RÁCZ József, elnök: - Megyei I. osztályú szereplésünk során először győztünk. Gratulálok a játékosoknak! BALOGH András: - Sok helyzetet kihagytunk. Gratulálok a hazaiaknak. A Sajószentpéter (fehérben) negyedszer döntetlenezett Pitkó, Demblovszki (Asszony), Zsiga, Tuss, Varga, Szabó, Kaczúr, Jurkó. Edző: Sikorszki Gábor. G.: Wachter, Géczi, Tóth, ill. Szabó. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifi: 2-1. BEIMLI Zsolt: - Fantasztikus közönségünknek és csupaszív já­tékunknak köszönhetjük ezt az újabb győzelmet. SIKORSZKI Gábor: - Gratulálok a volt csapatomnak, valahol büszke vagyok rájuk. A tolcsvai csapatnak nincs jövője, e nélkül pedig értelmetlen dolgozni. Hejőcsaba - Putnok 1-1 (1-1) Miskolc, 200 néző. Vezette: Somossy. Hejőcsaba: Ravasz - Péli, Pál, Osváth, Gilányi, Novák (Buró), Hozdik, Benedek, Resetár, Varga, Anga (Mende). Edző: Szűcs István. Putnok: Regős - Borsi (Molnár Cs.), Takács, Agárdi, Szabó, Farkas S., Gál, Oláh, Bányász, Koszta (Dorgai, Tamás), Farkas T. Edző: Kálmán Vilmos. G.: Varga, ill. Koszta. Jók: Ravasz, Pál, Gilányi, Varcja, ill. senki. Ifi: 1-0. SZŰCS István: - Tisztes helytállásban bíztunk, bravúr lett he­lyette. KÁLMÁN Vilmos: - Nagyon gyengén játszottunk. Gratulálok a fiatal és lelkes hazai csapatnak. Sárospatak-Tolcsva 3-1 (1-0) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kerékgyártó. Sárospatak: Frikker - Bordás, Baranyi, Bajnok, Géczi, Szedlák (Vécsi), Sánta (Oláh), Wachter, Tóth, Nagy, Beimli. Edző: Beimli Zsolt. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Pásztor (Harsányi), Felsőzsolca - Halmaj 2-4 (2-2) Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Vróbel. Felsőzsolca: Cservenyák - Mattyák, Szobóczki, Halász J., Ka­lász A. (Pásztor), Fink, Kundráth (Molnár), Rácz, Lippai (Ha­lász R.), Bazsányi, Németh. Edző: Hauberger Pál. Halmaj: Molnár - Varga, Szobóczki, Kovács (Szilágyi), Városi, Szűcs, Juhos (Orosz), Tóth, Bódi (Gável), Mida, Rémiás. Edző: Kőrössy Pál. G.: Rácz, Bazsányi, ill. Varga (3), Bódi. Jók: Szobóczki, Bazsányi, Lippai, ill. Varga (a mezőny legjobbja), Szobóczki, Városi, Szűcs, Mida. Ifi: 3-0. HAUBERGER Pál: - Elnézést kérek a közönségünktől a mai vereségben úgy érzem én is benne voltam. Továbbá nem ké­szültünk Vróbel úr egyoldalú játékvezetéséből. KŐRÖSSY Pál: - Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen azt hi­szen megérdemelten győztük le az eddig remekül szereplő hazaiakat. Pálháza - Miskolci VSC 3-2 (2-2) Pálháza, 200 néző. Vezette: Márkus. Pálháza: Papp-Tokár, Repka Zs. (Trembulyák), Ocsenás, Er­dei, Vaszlavik (Okkel), Kovács Cs., Petercsák, Matusz, Kovács B. (Nagy), Hajdú. Edző: Repka Zsolt. MVSC: Lövei - Jóner, Scholtz, Lakatos, Glonczi, Kovács, Dizmatsek (Apostol), Baráth, Tóth (Broda), Kubicza, lllovai. Edző: Fischer Csaba. G.: Vaszlavik, Tokár, Matusz, ill. Kubicza (2). Jók: az egész csapat, ill. Scholtz, Kovács, Jóner, Kubicza. Ifi: 1-íj. LESOVICS Miklós, elnök: - Egy lelkesen játszó csapatot sike­rült időnként jó játékkal legyőznünk. FISCHER Csaba: - Küzdelmes és izgalmas mérkőzésen pont­szerzési lehetőséget szalasztottunk el. Gratulálok a Pálháza győzelméhez. Gönc - Varbó 2-2 (0-0) Gönc, 200 néző. Vezette: Boros. Gönc: Bóni - Mandlik G„ Rozgonyi, Molnár F., Sivák, Vranyák (Kiss), Burka (Toronyi), Mandlik Zs., Béres, Lehóczki, Kukta. Elnök: Molnár János. Varbó: Kiss Cs. - Virág, Sztahon (Kovács), Bósa, Cseh, Kiss J., Lukács, Asszony (Szabó), Koszla, Auer (Kalász), Rákos. Elnök: Fodor Gyula. G.: Toronyi, Mandlik Zs., ill. Kovács (11-esből), Auer. Jók: Mandlik G., Si­vák, ill. Kiss Cs., Kiss J.,' Lukács, Rákos. Ifi: 0-2. MOLNÁR János: - 0-2-ről felállva a végén győzelmi esélyünk volt, ami biztató a jövőre nézve. FODOR Gyula: - Irreális talajon, jó iramú mérkőzésen reális eredmény született. A megyei I. osztály állása 1. Putnok 5 4 1­17- 3 13 2. Felsőzsolca 54­118- 7 12 3. Halmaj 531111- 9 10 4. Encs . 52 2 1 14- 9 8 5. Sárospatak 2 2 1 5- 3 8 6. Tomor-Lak 4 2 2­3- 18 7. Pálháza 5 2 2 19- 88 8. Sajószentpéter 5 14­8- 7 7 9. Nyékládháza5 2 1 27- 87 10. Varbó 513 1 9-13 6 11. Muhi 5 1 229- 9 5 12. Arnót 51227- 7 5 13. Hejőcsaba5 12 27- 85 14. MVSC5 11 310-114 15. Edelény4 11 2 4-10 4 16. Bodroghalom5­23 6-14 2 17. Gönc 5­23 5-132 18. Tolcsva 5­2 34-13 2 A Tomor-Lak - Edelény mérkőzést szeptember 12-én játsszák.