Észak-Magyarország, 2001. augusztus (57. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-13 / 188. szám

2001. augusztus 13., hétfő Sport 10 LABDARÚGÓ NB III TISZA CSOPORT Sátoraljaújhely - Szirmabesenyő 0-2 (0-1) Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Jakkel. Sátoraljaújhely: Szemán - Szoták, Pankovics, Bodnár, Sza­bó S„ Lukács (Csáki), Juhász, Barna, Ablonczi, Trembulyák, Szabó I. (Tóth). Edző: Tokár Tibor. Szirmabesenyő: Kiss - Lázár, Mózsik (Képes), Mező, Schnek, Szabó, Lója T„ Krompák, Lasztóczi (Kui), Szuba, Egry (Kerényi). Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Lója T. (0-1) a 2., Kui (0-2) a 68. percben. Jók: Bodnár, ill. Kiss, Lója, Szuba, Szabó. TOKÁR Tibor: - A korán bekapott gól bénítóan hatott a csapatra, és az utána következő meddő mezőnyfölényt nem tudtuk gólra váltani. ZUPKÓ Mihály: - A borsodi rangadón a helyzetkihasználá­sunk és a mérkőzés összképe alapján megérdemelt győzel­met arattunk. Mezőkövesd - Vásárosnamény 2-1 (2-0) Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Soós. Mezőkövesd: Róza - Kiszély, Bocsi, Kovács, Szabó, Soltész, Ragó, Nyeste J., Kurucz (Tábori), Sipos (Árvái), Barsi (Csá­szári). Edző: László István. Vásárosnamény: Vass - Tóth, Székely, Illés, Bíró, Hornyák, Battkai, Orosz, Kovács, Ponczák, Tokodi. Edző: Tóth Szilárd. Gólszerző: Ragó (1-0) a 22., Soltész (2-0) a 44., Orosz (2-1) a 66. percben. Jók: Kovács, Kiszely, Nyeste, ill. Illés, Vass, Battkai, Orosz. LÁSZLÓ István: - Örülök, hogy győzelemmel mutatkoztunk be az NB lll-ban, de remélem, hogy lesz ennél még sokkal jobb is a játék. TÓTH Szilárd: - Két ellentétes félidőt láthattunk. A helyze­tek alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Hajdúnánás - Mád 1-1 (0-0) Hajdúnánás, 300 néző. Vezette: Kerezsi. Hajdúnánás: Gencsi - Vass, Tar, Nagy T. (Seres), Papp, Magyari, Vígh, Gönczi, Oborzil, Mikita, Zselizi (Berényi). Edző: Szikszai Lajos. Mád: Kiss - Takács, Martis, Haraszin, Wachter, Demkovics (Nagy), Toplenszki, Babos, Farkas, Har- sányi (Oleár), Hajdú (Buri). Edző: Földesi Károly. Gólszerző: Nagy (0-1) a 68., Magyari (1-1) a 80. percben. Jók: Magyari, Papp, ill. Martis, Toplenszki, Farkas, SZIKSZAI Lajos: - Igazságos eredmény született. FÖLDESI Károly: - Nem játszottunk jól, de lelkesedésünkkel az egy pontra feltétlenül rászolgáltunk. További eredmények: Balmazújváros - Záhony 0-0, Nyír­egyháza-Kertváros - Rakamaz 5-0, Tuzsér - Hajdúdorog 2-0, Létavértes - Ibrány 2-3. Az NB III Tisza csoport állása 1. Nyíregyháza-Kertváros 11- ­5-03 2. Szirmabesenyői SE 11- ­2-03 TuzsérSE 1 1- ­2-03 4.Ibrány SE 1 1- ­3-2 3 5. Mezőkövesd SE 1 1- ­2-13 6. Hajdúnánás FC 1­1 -1-11 Mád FC 1­1 -1-1 1 8. Balmazújvárosi FC 1­1 -0-0 1 Záhonyi VSC 1­1 -0-0 1 10. Létavértes SC 1­- 12-30 11. V5E Vásárosnamény 1­- 1 1-20 12. Hajdúdorog SZSE 1­- 10-2 0 Sátoraljaújhelyi TK 1­- 10-20 14. Rakamaz SSE 1­- 10-50 A Liverpool nyerte. Az uefa­kupa-győztes FC Liverpool nyerte az an­gol szuperkupának megfelelő Charity Shieldet, miután a vasárnapi, cardiffi mérkőzésen 70 ezer néző előtt 2-1-re le­győzte a bajnok Manchester Unitedet. Gary McAllister 11-esből már a 2. perc­ben vezetést szerzett az UEFA-kupát is el­hódító együttesnek, majd Michael Owen a 16. percben tovább növelte az előnyt. A második játékrész elején a manchesteriek új igazolása, a holland Ruud van Nistelrooy (elől) szépített. Fotó: EPA Nyolc magyar érem Székesfehérvár (MTI) - Nyolc érmet szereztek a magyarok a 3. kötöttfogású veterán, birkózó-világbajnokságon. A Székesfehérváron megrendezett viadalon 31 országból 242-en indultak, ami részvételi rekord. A magyarok 2 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzéremmel zárták a négynapos-vb-t. Két megyei versenyző is az éremszer­zők között volt, hiszen a 35-40 év közöttiek 76 kg-os súlycsoportjában Lakatos Győző ezüstérmes lett, míg a 45-50 év közöttiek versengésében, 69 kg-ban Jászkai Imre ugyancsak a második helyen végzett. A győztesek, a pontosak és a pontatlanok Labdarúgó NB II: Tiszaújváros - Makó 4-2, Orosháza - Bocs 2-2, Demecser - Kazincbarcika 2-1 Tiszaújváros, Demecser, Orosháza (ÉM - JLI) - A lab­darúgó NB II Szabolcs Gabo­na csoportjának nyitó fordu­lójában mindhárom megyei csapatunk pályára lépett: a TFC hazai pályán nyert, a Bocs Orosházán volt „pon­tos", a barcikaiak viszont ve­reséget szenvedtek. Tiszaújváros - Makó 4-2 (2-2) Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Mohácsi. TFC: Sinescu - Kundrák - Ko­vács T. (Gulácsi B., 67.), Dobi - Ternován, Millinkhoffer, Gulá­csi T., Madar T. (Bene, 73.) - Ko­mi - Bemáth (Sárkány, 85.), Ba­logh. Edző: Toperczer Tibor. Makó: Kovács - Varga, Dálnoki, Magyar, Krucsó - Brakszatórisz, Ferenczy (Gyenes, 73.), Sümeghy, Mádi (Balázs, 67.) - Kiss, Bagi. Edző: Kolozsvári János. 2. perc: Balogh fejesét Komi Bernáth elé ívelte, aki 7 méter­ről a kapu közepébe lőtt, 1-0. 34. perc: Mádi bal oldalról beadott és Brakszatórisz 2 mé­terről a kapu közepébe továbbí­tott, 1-1. 36. perc: Ternován jobb oldali beadását Bernáth 5 méterről lőtte a hálóba, 2-1. 42. perc: Mádi előrevágott lab­dájára Bagi rajtolt a leggyorsab­ban, aki a kifutó Sinescu mellett 8 méterről lőtt a ketrecbe, 3-2. 49. perc: Bernáth - Balogh kényszerítő után utóbbi 10 mé­terről volt eredményes, 3-2. 90. perc: Gulácsi T. iramodott meg a félpályáról, lerázta védőit és a kifutó kapus mellett 12 mé­terről az üres kapuba lőtt, 4-2. Jók: Balogh, Bernáth, Gulácsi T., ill. Bagi, Mádi, Sümeghy. TOPERCZER Tibor: - Fordula­Komi (jobbra) az első hazai gól­ban vállalt Szerepet Fotó: Vajda tokban gazdag meccsen a véde­lem gyengén játszott. KOLOZSVÁRI János: - Nem érdemeltünk vereséget. Orosházi FC - Bocs KSC 2-2 (2-0) Orosháza, 800 néző. Vezette: Kal­már. OFC: Such - Molnár, Varga, Bunaciu, Szeverényi - Lévai, Brlázs, Negrau, Belvon - Dobi (Ferenczi, 31.), Majchrovics (Hodár, 46.). Edző: Pásztor Jó­zsef. BKSC: Pallai - Farkas J., Salló, Farkas A., Szaniszló - Simkó, Pachinger (Sipos, 46.), Dobos, Molnár - Lója F., (Pothurszky, 77.), Lehoczki (Kul­csár, 62.). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. 5. perc: Dobi bal oldali beadását Negrau 5 méterről a helyezte a hálóba, 1-0. 39. perc: A védők között kilépő Szeverényi 8 méterről laposan gurított a sarokba, 2-0. 59. perc: Farkas J. jobb oldali beadását Farkas A. 5 méterről a kapuba fejelte, 2-1. 79. perc: Farkas J. szöglete után, egy kapu előtti kavarodás végén Farkas A. 2 méterről volt eredményes, 2-2. Jók: Such, Varga, ill. Dobos, Simkó, Farkas A., Szaniszló. PÁSZTOR József: - A játék ké­pe alapján még a döntetlennek is örülnünk kell. KULCSÁR Sándor: - Az első já­tékrészben nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, míg a fordulás után úgy érzem rászolgáltunk a pontszerzésre. Demecseri FC - Kazincbarci­kai SC 2-1 (0-0) Demecser, 300 néző. Vezette: Koródi. DFC: Petranovics - Kantár L. (Gombkötő, 84.), Székely, Hege­dűs, Dudnik - Minyin (Kantár J., 75.), Kovács, Seres, Czipf - Kozma, Szabó. Edző: Kiss Mik­lós. KBSC: Nagy G. - Pozder, Bányai, Harnócz, Hanász - Szögedi, Mogyoródi, Deák, Tősér (Kerekes, 82.) - Dávid (Bercsényi, 75.), Szamosi. Edző: Kádár Zsolt. 57. perc: Deák kényszerítőzött Dáviddal a leshatáron, aki a vé­dők között kilépve 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1. 58. perc: Hanász rúgott össze Kozmával: a játékvezető nagy meglepetésre azonnal piros lapot mutatott fel a vendégjátékosnak. 82. perc: Seres bal oldali szögle­tét Szabó közelről fejelte a jobb sarokba, 1-1. 84. perc: Czipf az alapvonalról ívelt középre és Kántor J. két lépésről a léc alá fejelt, 2-1. 85. perc: Deák mehetett a második sárga lapja után zuhanyozni. Jók: Kovács, Czipf, Szabó, ill. Nagy G., Bányai. KISS Miklós: - Egy jó csapatot, jó játékkal győztünk le! KÁDÁR Zsolt: - Nem bírtunk a túlerővel... EREDMÉNYEK, A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA További eredmények: Jászberény - Mátészalka 2-1, Nyírbátor - Gyula 2-0, Karcag - Sze­ged -1. Szabadnapos: Baktalórántháza. Az NB II Keleti csoport állása 1. Tiszaújvárosi FC 11-­4-2 3 2. Nyírbátori FC11-­2-0 3 3. Demecseri FC11­­2-1 3 Jászberényi Vasas 1 1-­2-1 3 5. Szeged FC11-­1-0 3 6. Bőcs KSC 1­1­2-21 Orosházi FC1­1­2-21 8. Baktalórántházi VSE---­0-00 9. Kazincbarcikai SC1-­11-20 Mátészalkai TK1-­1 1-20 11. Karcagi VSE 1-­1 0-1 0 12. Makó FC 1-12-4 0 13. Gyulai TFC1 • “­10-2 0 Sajószentpéter - Gönc2-1 (0-1) Sajószentpéter, 350 néző. Vezette: Somossy. Sajószentpéter: Brindzár - Mata L., Tocsev, Mata B„ Lipták, Balogh N., Szántó Zs., Madarász (Kelemen), Ko­vács Z. (Mizser), Horváth S., Qarai (Urbán). fdzó'.Kapitány Béla. Gönc: Bóni - Mandlik G., Rozgonyi, Molnár, Sivák, Kiss (Ruszkai), Vranyák, Mandlik Zs., Béres, Lehoczi, Kuk­ta (Toronyi). Elnök: Molnár János. G.: Tocsev, Szántó, ill. Béres. Jók: Mata L., Mata B., ill. az egész csapat. Ifi: 5-0. KAPITÁNY Béla: - Az első játékrészben rossz felfogásban játszott a csapat, a felállt védelem ellen mindent közé­pen erőltettünk. Aztán a háromcsatáros játékunk meg­hozta az megyei I. osztály első győzelmét. MOLNÁR János: - Az amatőr labdarúgást szipolyozó lab­darúgó szövetség a bajnokság hetében hozott Íratlan szabályával nehéz helyzetbe sodort bennünket. Csapa­tunk hősies küzdelemben vesztett a fiatal hazaiakkal szemben. Encs - Miskolci VSC 1-1 (0-0) Tomor-Lak - Tolcsva 1-1 (0-0) Lak, 300 néző. Vezette: Molnár II. Tomor-Lak: Grolmusz - Farkas F. (Szalóczi), Farkas J., Tur­csik (Ganyi), Göndör, Tőszegi, Mogyoró I (Mikó), Szántó, Smolniczki, Kópé, Kótai. Elnök: Szilvái Attila. Tolcsva: Venczel - Pauleczki, Rák, Pitkó, Demblovszki, Pásztor, Tuss, Zsiga, Asszony, Kaczúr, Tóth (Harsányi). Edző: Sikorszki Gábor. G.: Göndör, ill. Zsiga. Jók: Tőszegi, Gön­dör, Mogyoró I, Kópé, ill. Venczel, Pauleczki, Pitkó, Rák, Kaczúr. Ifi: 5-1. SZILVÁI Attila: - Ma olyan játékvezetést éltem át, amely után nehéz higgadtan nyilatkoznom. Az egyébként jól játszó vendégek nem kevés segítséget kaptak a „sorstól". SIKORSZKI Gábor: - Értékes pontot szereztünk a laki oroszlánbarlangban. Muhi-Arnót 0-0 Muhi, 200 néző. Vezette.Jakab. Muhi: Pongor - Lukács, Kutasi, Vass (Krajnyák), Tömöri, Csiszár, Kalmár, Sarlai, Molnár (Szendrei), Szabó, Gyűkér. Edző:Rácz Károly. Arnót: Regős - Horváth, Báli, Zsófi, Kriston, Vodicska, Koppány (Kovács), Budai, Nagy L., Vasas, Nagy J. (Kavecsánszki). Edző: Bodnár József. Jók: Csiszár, Pongor, Szabó, ill. Horváth, Báli, Vodicska, Zsófi. Ifi: 0-7. Encs, 200 néző. Vezette: Nagy V. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Varga B., Orosz, Molnár, Csorba (Tóth T.), Tatárka (Hajkó), Gregó, Adu (Mika), Szegedi. Edző: Verpecz István. MVSC: Lövei - Jóner, Scholtz,.Varga, Németh (Baráth), Nagy, Dizmatsek, Ko­vács, Tóth, Glonczi (Broda), lllovai (Kubicza). Edző: Fi- scher Csaba. G.: Molnár, Csorba, Gregó, Hajkó, ill. Kubicza. Jók: Hajkó, Orosz, Csorba, Molnár, Varga, ill. Tóth, Dizmatsek, Scholtz. Ifi: 3-0. VERPECZ István: - Egy fiatal, agilis és jól összerakott el­lenféllel szemben 60 percig tompán futballoztunk. Utána 30 perces jó játékkal szép győzelmet arattunk. FISCHER Csaba: - A mérkőzés háromnegyed részében nagyszerűen játszottunk, nyolc kihagyott gólhelyzetünk után a második félidő közepén törvényszerűen ellenfe­lünk rúgott gólt. Ezt követően a hazaiak megtáltosod­tak, a mi csapatunk pedig teljesen szétesett. Gratulálok az Encsnek. Műhibán nem született gól RACZ Károly: - Túl vagyunk a megyei I. osztályú szereplé­sünk első megmérettetésén. BODNÁR József: - Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl... Hejőcsaba - Nyékládháza0-2 (0-2) Putnok - Halmaj4-0 (1-0) Putnok, 450 néző. Vezette: Kurmai. Putnok: Regős - Borsi, Takács, Agárdi, Farkas T., Oláh, Szabó (Farkas S.), Gál, Molnár, Koszta (Dorgai), Bányász. Edző: Kálmán Vilmos. Halmaj: Kerényi - Szita, Szobóczki, Kovács, Kecskés (Szilágyi), Városi, Juhos, Tóth, Bódi, Mida, Rémiás. Edző: Kőrössy Pál. G.: Koszta, Molnár, Gál, Farkas T. Jók: Takács, Gál, Farkas Z., Oláh, ill. senki. Ifi: 7-0. KÁLMÁN Vilmos: - Két jól felkészített csapat kemény csa­tájában - a második félidő alapján - megérdemelten nyertünk. KŐRÖSSY Pál: - A mai meccs gyalázatosra sikerült, remé­lem lesz ez még jobb is. Sárospatak - Pálháza 0-0 Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kopcsó. Sárospatak: Frikker- Nagy (Takács), Beimli, Baranyi, Géczi, Vígh (Vécsi), Hanuder, Bajnok, Sánta, Farkas (Kobák), Sző­ke. Edző: Beimli Zsolt. Pálháza: Papp - Hajdú, Repka Zs., Trembulyák, Erdei, Vaszlavik (Okkel), Kovács Cs„ Petercsák, Matusz, Kovács B., Pletenyik (Tóth B.). Edző: Repka Zsolt. Jók: Frikker, Baranyi, Hanuder, ill. Hajdú. Ifi: 1-2. BEIMLI Zsolt: - Egy olyan bajnokságot kezdtünk el, amelyben minden mérkőzésen a létünkért küzdünk. Most ezt az eredményt a nagy akarásnak köszönhetjük. Köszönjük szurkolóink biztatását. LESOVICS Miklós, elnök: - Lelkesen játszó csapat ellen igazágos eredmény született. Felsőzsolca - Varbó 7-1 (2-0) Fotó: Ádám János Felsőzsolca, 250 néző. Vezette: Buttkai. Felsőzsolca: Mag - Mattyák, Szobóczki, Halász J., Tóth A., Fink, Halász R., Tóth L. (Kundráth), Lippai (Kalász), Bazsányi (Pásztor), Németh. Edző: Hauberger Pál. Varbó: Kiss Cs. - Budai, Sztahon, Cseh, Kovács, Kiss J„ Lukács, Koszla, Rákos, Auer (Kovács L.), Asszony (Virág). Elnök: Fodor Gyula. G.: Németh (2), Pásztor, Halász J„ Halász R„ Tóth L., Lippai, ill. Koszla. Kiállítva: Koszla, Budai. Jók: Németh (a mezőny legjobbja), Szobóczki, Halász J., Ha­lász R., Tóth A., ill. az egész csapat. Ifi: 4-0. HAUBERGER Pál: - Gratulálok a csapatnak, helyenként jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. FODOR Gyula: - Az eredmény nem tükrözi a játék képét, a lehetőségét sem kaptuk meg, hogy egyenlő feltételek mellett játszunk. Ezen a mérkőzésen négy játékost veszí­tettünk. Bodroghalom - Edelény 2-3 (2-1) Miskolc, 100 néző. Vezette: Bárczy. Hejőcsaba: Ravasz - Péli (Oláh), Benedek, Pál, Hozdik, Osváth, Gilányi, Novák (Buró), Resetár (Mende), Anga, Varga. Edző: Szűcs István. Nyékládháza: Varga - Horváth, Makó, Kerékgyártó (Lacza), Gál, Török, Járai, Kuzma, Lénárt (Gondos), Tóth, Szűcs. Edző: Besenyei Béla. G.: Tóth, Járai. Jók: Osváth, ill. Lénárt, Járai, Gál, Tóth. Ifi: 2-2. SZŰCS István: - Fiatal csapatunk minden megtett a sike­rért, de ez ma kevésnek bizonyult a rossz talajon. BESENYEI Béla: - Irreális talajon, helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. Bodroghalom, 300 néző. Vezette: Csorba. Bodroghalom: Dankó - Petercsák, Vajda, Sánta (Osztroha B.), Rendes, Balogh (Perecsényi B.), Bállá, Osztroha A., Tóth (Perecsényi T.), Osztroha T„ Sveda. Elnök: Balogh András. Edelény: Tiszolczki - Tóth T„ Lehotai, Tóth G. (Szatmári), Pavlánszki, Nagy L., Zilahi, Nagy R., Takács, Szilágyi (Koleszár), Kovács (Németh). Edző: Koleszár György. G.: Petercsák, Sveda, ill. Szilágyi (2), Nagy. Jók: Vajda, ill. az egész csapat. Ifi: 1-5. BALOGH András: - A helyzeteket nem csak ki kell dol­gozni, azokat be is kell rúgni. KOLESZÁR György: - Nagyon jó és nagyon masszív csapa­tot sikerült legyőznünk. megyei i. uMuuy vuuaaa 1. Felsőzsolca 1 1­7-1 " 3 2. Putnok 1 1­4-03 3. Encs 1 1­4-1 3 4. Nyékládháza 1 1­2-03 5. Edelény 1 1­3-23 6. Sajószentpéter 1 1­2-13 7. Tolcsva 1-1 - 1-1 1 Tomor-Lak 1-1 - 1-1 1 9. Arnót 1 - 1­0-01 Muhi 1 - 1­0-01 Pálháza 1 - 1­0-01 Sárospatak 1 - 1­0-01 13. Bodroghalom 1 1 2-3 0 14. Gönc 1 1 1-20 15. Hejőcsaba 1 1 0-2 0 16. MVSC 1 11-40 17. Halmaj 1 10-40 18. Varbó 1 1 1-70