Észak-Magyarország, 2001. május (57. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

2001. május 21., hétfő Sport 12 HÍRCSOKOR • A mezőny elején. Az országos moto- krosszbajnokság 4. fordulóját Óhídán ren­dezték meg szombaton, ahol az 50 ccm- esek összevont kategóriájában közel 20 versenyző közül a miskolci Sziklavári István (Gyúró Team, KTM) 4., míg Sziklavári Patrik (Gyúró Team, KTM) a 9. helyen végzett. • Bajnok a Kometa. A Kaposvár nyerte a férfi röplabdabajnokságot, miután vasár­nap 3-1-re győzött a Dunaferr ellen. A somogyiak 3-2-es összesítéssel nyerték a párharcot. • Második hely. A Haller Ákos, Pető Ti­bor páros a második, az Alliquander An­na, Stift Edit kettős a negyedik helyen végzett vasárnap az esseni nemzetközi evezős versenyen. Hallerék a kétpáreve­zősök mezőnyében az olimpiai bajnok szlovén egység mögött értek célba. Az első forduló Miskolc (ÉM) - A Miskolci VSC kerékpá­ros-szakosztálya szombaton rendezte meg a nyári diákkupa-sorozat 1. fordulóját, az egyenkénti indításos országúti időfuta­mot, melyen két távon indulhattak az ér­deklődők. A negyven kerekes a Testvéri­ség út-Görögszőlő út keíeszteződéséből vágott neki a kilométereknek, míg a cél Lyukóbányán volt. A végeredmények: 8 km Leány, V. kcs: 1. Juhász Adrienn (Kerékpár­sport 2000 Alapítvány). Leány, VI. kcs: 1. Pacz Ivett (Diósgyőri Gimnázium). Fiú, V. kcs: 1. Fintor István (MVSC), 2. Szabó Sán­dor (Hunyadi Ált. Isk.). Fiú, VI. kcs: 1. Kolozsi Norbert (MVSC), 2. Szalontai And­rás (MVSC). Felnőtt férfi: 1. Simkó Zsolt (Ke­rékpársport 2000 Alapítvány), 2. Lorencz Pé­ter (Excelsior), 3. Takács Tamás (Miskolc). Senior 1:1. Pál István (Miskolc), 2. Szaniszló Bálint (Miskolc), 3. Szatmári Zoltán (MVSC). 4,5 km Leány, III. kcs: 1. Bálint Zsuzsanna (MVSC), 2. Miczán Nikolett (MVSC). Leány, TV. kcs: 1. Szeghalmi Orsolya (Diós­győri Gimnázium). Fiú, II. kcs: 1. Leskó Ba­lázs (Komlóstetői Ált. Isk.), 2. Preszperin Gergő (Komlóstetői Ált. Isk.). Fiú, III. kcs: 1. Szaniszló Máté (MVSC), 2. Filek Miklós (Komlóstetői Ált. Isk.), 3. Miczán Gábor (MVSC). Fiú, IV. kcs: 1. Szántó Szilárd (MVSC), 2. Váradi Attila (Kazinczy Ált. Isk., Kazincbarcika), 3. Szűcs Máté (MVSC). Senior II: 1. Fenyvesi Ferenc (Mis­kolc), 2. Tomcsik Gyula (Miskolc). LABDARÚGÓ NB I/B Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB l/B két csoportjában a 16. forduló mérkőzéseit játszották péntektől vasárnapig. Az eredmények: Keleti csoport Merland Csepel-AT - Fóti SE 0-2 (0-0) BVSC - Nyírség Spartacus FC 3-0 (1-0) Csongrádi FC - EFC Békéscsaba 0-3 (0-0) Monor-llzer- BKV Előre 1-2 (1-1) Szabadnapos: Szolnoki MÁV. A csoport állása 1. BKV Előre 14 9 - 525-1227 2. Nyírség 15 83427-1927 3. Kecskemét15 68124-17 26 4. BVSC15735 21-1924 5. Szolnok14 64 4 26-1822 6. Csepel15 645 18-2322 7. Békéscsaba14 55 4 20-1620 8. Fót1445516-1817 " 9. Monor 15 3 5 7 17-23 14 10. Bőcs 14 3 47 11-2013 11. Csongrád 15 1 3 A Kunszentmárton visszalépett. 1112-326 Nyugati csoport Haladás FC-REAC 2-0 (0-0) Siófok FC - Celldömölki VSE 2-1 (1-1) Pécsi MFC - IFC-Marcali 0-0 Dorogi FC - Hévíz FC 0-4 (0-1) Pápai ELC - Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0) Nagykanizsai FC - Százhalombattai FC 0-2 (0-0) A csoport állása 1. Haladás 16 10 3 3 34-1333 2. Hévíz167 54 26-1726 3. Siófok1675 4 19-1826 4. Sz.batta1567 2 26-1825 5. Pápa 14 7 4322-17 25 6. Pécs1665523-1923 7. Celldömölk 16 64623-2022 8. Kaposvár 165 6 516-12 21 9. Marcali165 47 23-3019 10. REAC1653 8 19-31 18 11. Nagykanizsa 16 2410 15-31 10 12. Dorog15141018-387 A Pápa-Dorog (1-1) és a Százhalombatta - Pápa (1-3) mérkőzések ügyében az MLSZ elnöksége új eljárás lefolytatását rendelte el. Vojnics a 39. percben tette fel a koronát Női kosárlabda NB I rájátszás az 5. helyért, 1. mérkőzés: DKSK - Atomerőmű 91-77 (28-16, 21-14,18-29,24-18) JEGYZŐKÖNYV Miskolc, 200 néző. Vezette: Valovics, Simó. DKSK: Török (7), Szlimák (8), Brosovszky (22/18), BALOGH (18/3), VOJNICS (18). Csere: ANDÓ (16), Milo- vics (2). Edző: Miien Vuki- csevics. Atomerőmű: Bulatova (8/6), Vidovics (15/3), Nyíró (I) , KAJDACSI (15), Sztoj- kovics (11). Csere: Tóth Zs. (II) , Lódi (2), KRAVCSUK (14/12). Edző: Újhelyi Gábor. Kipontozódott: Brosovszky a 28. percben. Berecz Csaba A mérkőzés kezdésének pillanatá­ban a két lelátón helyet foglaló 167 néző az első percben több pontat­lan dobást láthatott, amelyet Ba­logh egy faultos kosárral próbált feledtetni. Csakhogy a vendégek hamar fordítottak az eredményen (3-4), majd a DKSK is ugyanezt tet­te. Ebből pedig - elsősorban Brosovszky jó játékával - a negyed közepére sikerült tőkét kovácsol­nia a fehér mezes csapatnak (16-8). A Diósgyőr ekkoriban jól szedte a lepattanókat - elsősorban saját pa- lánkja alatt -, támadásaikat pedig dobóhelyzetekig játszották. Egé­szen a játékrész végéig, így a ven­dégeknek a 10. pontjuk után talált két hármasuk is belefért. A szekszárdiak 11 fős szurko­lótábora a második tíz percben is ugyanúgy hazai pályát bizto­sított az Atomerőműnek, mint az első negyedben, és hiába mu­tatott a 12. percben az ered­ményjelző 32-16-ot, ők kitartot­tak csapatuk mellett. Pedig a pályán a hazaiak voltak a job­bak, s bár ebben a játékrészben valamivel döcögősebben játszot­tak, nemcsak, hogy tartani tud­ták a két csapat közötti különb­séget, hanem növelték is. Vukicsevics edzőnek csupán amiatt főhetett a feje, hogy legeredményesebb játékosa, Brosovszky összeszedte negye­dik faultját a 19. percben. így a nagyszünet után sem ő sem pedig az addig rendkívül hasznosan játszó - ám a térdét fájlaló - Vojnics nem futott ki a pályára. Fel is jött a vendégcsa­pat (53-39), majd azon az áron, hogy agresszív védekezése során egyre több faultot követett el, to­vább farigcsálta hátrányát (59-49). Aztán a játékvezetői kettős mu­tatta meg rosszabbik oldalát az­zal, hogy elkezdtek a DKSK ká­rára tévedni, majd kifújták Brosovszkyt. Az Atomerőmű pe­dig lopódzott, egyre közelebb lo- pódzott (63-57). ') Nyolcpontos előnnyel kezdte az utolsó negyedet a DKSK, s mivel a vendégeknek nem volt veszíteniva­lójuk kijöttek egész pályás letáma­dásra, így a hazaiak gyors akciók­kal próbálták vezetésüket megőriz­ni. Á 34. percben Balogh duplája után (76-67) Újhelyi edző kért időt, csapata pedig ezt követően ráállt a triplakísérletekre. Mégsem ebből szerezték pontjaikat, hanem abból, hogy mezőnyben néhányszor meg­csípték a labdát (78-73). A nagy iz­galmak közepette Vojnics egy perccel a vége előtt egy centerko­sárral feltette teljesítményére a ko­ronát, így ha nem is olyan simán, mint azt az első húsz perc alapján várni lehetett, a DKSK nyerte meg a meccset. A két győzelemig tartó párharc ál­lása: 1-0 a DKSK javára. A kö­vetkező mérkőzést kedden játsszák Szekszárdon. Miien VUKICSEVICS: - Elég furcsa meccs volt, de örülök, hogy a mi javunkra dőlt el. Úgy érzem nem érdemtelenül, hiszen végig nálunk volt az előny. ÚJHELYI Gábor: - Nagyon nehéz egész szezonban csúcsformában tartani a csapatot, s ha ez nem si­kerül, akkor nehéz helyzetben va­gyunk, hiszen csapatunkban nin­csenek olyan egyéniségek, akik el tudnák dönteni a találkozót. A vendégek nagyon tisztelték az ellenfelet Labdarúgó NB I/B Keleti csoport, 16. forduló: Kecskeméti FC - Bocs KSC 1-0 (1-0) JEGYZŐKÖNYV Kecskemét, 500 néző. Vezette: Ábrahám (Georgiu, Balajti). Kecskemét: Czigoth (0) - Kollár (6), Vaskó (5), Gabála (6), Maczó (6) - Kvasz (5), Kislőrincz (7), Barna Cs. (7), Pintér (4) - Kalina (7), Gyánó (5). Edző: Nagy László. Bőcs: Fülöp (6) - Farkas J. (5), Cap (5), Márkus (6), Sivák (5) - Varga E. (4), Pachinger (5), Fehér Zs. (6), Sándor Zs. (6) - Jáger (5), Kovács P. (5). Edző: Huszáík Géza. Csere: Jáger helyett Vass (-) a 87., Varga E. helyett Forgó (-) a 87. percben. Sárga lap: Vaskó a 15., Pintér a 46., Márkus az 50., Sivák a 74., Barna Cs. a 83. percben. Gólszerző: Kalina (1-0) a 27. percben. Borbély Károly Az első játékrészt erős hazai fö­lény jellemezte, a bőcsiek csak ritkán tudtak eljutni a KFC ka­puja elé, akkor sem átütő siker­rel. A kecskemétiek fölénye fő­leg a szögletarányban (5-0) mu­tatkozott meg, valamint egy ha­talmas, 30 méterről meglőtt Kislőrincz bombában, -amikor a labda a bal kapufán csattant. A vendéglátó folyamatos támadá­sai a 27. percben értek góllá: Kislőrincz indította Gyánót, aki remekül tálalta a labdát a közé­pen érkező Kalina elé, a csatár átemelte a labdát a kifutó Fülöp fölött, majd az üres kapuba gu­rított, 1-0. A gól után kissé ki­jöttek a szorításból a borsodiak, a félidő utolsó öt perce ismét a KFC-é volt. Időnként teljesen megzavarodott a vendégek vé­delme, és nem sok híja volt, hogy Kalina nem talált be ismét a bőcsi kapuba. A második felvonás ott folyta­tódott, ahol az első befejeződött. Továbbra is a kecskemétiek ve­szélyeztettek, de a jól játszó bő­csi védelemnek, s a játékkal re­mekül együtt élő Fülöpnek kö­szönhetően nem tudta növelni előnyét a hazai gárda. A 60. perctől kezdve kiegyenlítettebb lett a játék, érezhető volt a KFC- n, hogy a csapat fő célja az ered­mény megtartása. Ennek kö­szönhetően a bőcsiek előtt is több lehetőség adódott, főleg Sándor Zs. próbálkozott: az 59. percben ő indult meg a bal szél­ről befelé, két ember mellett is elvezetve a labdát tört kapura, a hazai védőknek csak együttes erővel sikerült menteniük. A 68. percben ismét Sándor vállalko­zott, elhúzott két hazai játékos mellett, majd az ötös bal sarká­nál érkező Kovács P. elé gurí­tott, aki nem lőtt azonnal, s így sikerült Kollárnak szerelni. Á találkozó utolsó perceiben is to­vább rohamoztak Sivákék és próbálták kicsikarni a döntet­lent, de a roppant zártan véde­kező KFC-seken nem sikerült át­jutniuk. NAGY László: - Az első félidő­ben több helyzetet kidolgoztunk, melyek közül egyet kihasznál­tunk, a második játékrészben pedig megtartottuk a vezetést. HUSZÁK Géza: - Nagyszerű mérkőzés volt. Talán ha az első félidőben nem tiszteljük annyira az ellenfelet, meglepetést is okozhattunk volna. Tóthék és a Peugeot: háromból három Székesfehérvár (ÉM - JLI) - Az ifj. Tóth János - Tóth Imre (Peugeot 206 WRC) duó nyer­te meg a Fehérvár-ralit, az ob 3. futamát. A Symphonia Rallye Team diadala azt jelen­ti, hogy versenyzői 100 száza­lékos teljesítménnyel vezetik a bajnoki ponttáblázatot. A börgöndi prólog rajtja előtt nem sokkal óriási vihar söpört a helyszínen, ám a nézőket nem zavarta és szép számmal látogat­tak ki a 3 kilométeres szakasz környékére. A pénteki körverse­nyen, amely nem számít bele a viadal végeredményébe aztán az Érdi t Tibor - Varga István (Subaru Impreza WRC) páros volt a leggyorsabb, mert ha csak 1 mp-cel is, de megelőzték a baj­noki címvédő Tóth Jánost, míg a 3. pozícióját a fiatal Bénik Balázs (Toyota Corolla WRC) csípte el. Szombaton 12 gyorsasági sza­kasz várt a mezőnyre: aszfalton, reggel héttől este 9-ig... Bénikéknek nem kezdődött iga­zán jól a nap, hiszen a féltengely- hibája miatt hátrányból kezdhet­ték az első gyorsot, majd egy las­sítót is elvétve elég nagy hát­rányba kerültek. Janika és Érdi azonban nem foglalkozott az ül­dözőkkel és óriási iramot diktál­va vágtattak a szakaszokon. Ifi. Tóthéknak sikerült 14 mp-es előnyre szert tenniük a 2-es rajt­számú autó előtt, de ez nem sok­kal később le is apadt, mert beigazolódott az, amitől a legjob­ban tartott az éllovas pilóta, vagyis defektet kapott a „kis oroszlán”. A kilukadt kerék a zá­ró gyorson is megtréfálta Tóthé- kat, így az Érdi - Varga páros­nak 2 mp-ces előnyt sikerült összeszedni az első nap végére. Az N csoportban is nagy volt a tülekedés, hiszen Aschenbrenner, Hideg, Tagai, ifi. Angyalfi és Oroszlán is nagy csatát vívott egymással. Majd Asi Lancerre lassan beadta a kulcsot és kiesett a vetélkedőből. A kétkerekesek- nél (F2) Floch István lett a legko­rábban versenyzőből néző, majd a legutóbbi, miskolci megmérette­tésen kategóriagyőztes Bútor Ró­bert (Citroen Saxo Kit-car) autó­jának „szíve” mondta fel a szolgá­latot. A piros Saxo „elhullása” után a citromsárga Golffal szágul­dozó Szabó Gergely lett a legjobb F2-es. Az első nap után ez volt az első hat sorrendje: Érdi, ifi. Tóth, Bénik, Hideg, Tagai, ifi. Angyalfi. Tegnap újabb 5 gyorsasági szakasz várt a versenyzőkre és ifj. Tóth János és Tóth Imre azonnal magához ragadta a kez­deményezést és magabiztos autó­zással 41 mp-es előnnyel meg­nyerték a versenyt. A legjobb Borsod megyei kettős a Trade ASC-s Balázs - Szántó duó lett. A második vonalban a mis­kolci Balogh - Mihalik páros (Honda Civic, KAMSE) a 11. he­lyen ért célba. A Fehérvár-rali (nem hivatalos) végeredménye: 1. Ifi. Tóth J. - Tóth I. (Peugeot 206 WRC), 2. Érdi- Varga (Subaru Impreza WRC), 3. Bénik - Somogyi (Toyota Co­rolla WRC), 4. Tagai - Tagai (Mit­subishi Lancer Mák.), 5. Oroszlán- Oroszlán (Mitsubishi Lancer EVŐ VI), 6. ifi. Angyalfi - Kazár (Mitsubishi Lancer EVŐ VT), ...32. Balázs - Szántó (Lada 21074). Ismét Tóthék voltak a leggyorsabbak Fotó: j. l. i.