Észak-Magyarország, 2001. február (57. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-05 / 30. szám

2001. február 5., hétfő SPOl i 9 • Megint a RIO. Négy szombaton keresz­tül 17 csapat rúgta a labdát az ózdi sport- csarnokban, amíg kialakult a végered­mény a Teremlabdarúgó Téli Kupán. A négyes döntőt százszázalékos teljesít­ménnyel a RIO gárdája nyerte meg, amely ezzel zsinórban hatodszor hódítot­ta el a vándorserleget. A második helyen Hódoscsépány, a harmadikon Borsod- szentgyörgy végzett. • Otthon tartották. Az Ózdi Lakóterületi SE női kézilabda-szakosztálya először ren­dezte meg a Kálnay Árpád emléktornát, serdülő leány csapatok részvételével. A torna végeredmény: 1. Ózdi LSE, 2. Salgó­tarján, 3. Miskolci Honvéd. A legjobb ka­pusnak járó különdíjat Mazura Judit (Ózdi LSE) kapta, míg a gólkirályi címet a szintén ózdi Gál Judit szerezte meg 17 találattal. Davenport. Az amerikai Lindsay Davenport (képünkön) nyerte az 1,2 millió dollár összdíjazású tokiói női tenisztornát, miután a döntőben háromjátszmás mérkő­zésen legyőzte a címvédő svájci Martina Hingist: Davenport (amerikai, 2.) - Hingis (svájci, 1.) 6:7 (4-7), 6:4, 6:2. Fotó: EPA Márkusnak jól ment Budapest (ÉM) - Az 54 kilóban a Diósgyő­ri BC sportolója, Márkus Zsolt győzött a szombaton Csepelen megrendezett első szabadfogású birkózó-válogatón, amely egyben Jáger Imre emlékverseny is volt. Márkus a körmérkőzések folyamán előbb a szegedi Kisst verte 4-2-re, aztán a csepeli Rádóczit 6-1-re, majd a kazincbarcikai Csermely Attilát tussal győzte le. Márkus legközelebb két hét múlva mutathatja meg tudását, mégpedig egy olaszországi nem­zetközi viadalon, aztán következhet az or­szágos bajnokság Tökölön. A diósgyőriek másik három indulója közül Jakab Péter (69 kg) a harmadik, Sántha Krisztián (97 kg) a hatodik, Ortó Krisztián (130 kg) az ötödik helyet szerezte meg. Három ponttal. A Toronto Raptors hazai pályán 3 pontos vereséget szenvedett a Minnesota Timberwolvestól az észak­amerikai profi kosárlabda-bajnokság leg­utóbbi játéknapján. Dávid Kornél nem ját­szott a vendéglátóknál: Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 105-108. Képün­kön a Utah Jazz játékosa, Bryon Russel ül­dözi a seattlei Brent Barryt, a háttérben Patrick Ewing mosolyog. A meccset a Jazz nyerte 111-91 arányban. Fotó: EPA Nem a húsz gól miatt bánkódnak Jégkorong ob I: MAC-Népstadion - MJJSE 5-4, Ferencvárosi TC - MJJSE 20-5 Mihalo (30) a MAC ellen játszott jól Fotó: Juhász-Léhi István ami Mihalonak köszönhetően meg is született, 3-2. Ment, tá­madott a borsodi együttes, ám csak a harmadot tudta meg­nyerni. A záró felvonásban is a Bíró­tanítványok akarata érvénye­sült és kívülről úgy tűnt, hogy az egyre több hibával játszó fő­városiak kezéből teljesen kicsú­szik a találkozó sorsa. Ezt erősí­tette meg az a tény is, hogy Mihalo révén kiegyenlített az MJJSE, 3-3. Aztán Székely- Mádai váratlan gólja (4-3) és Gergely Cs. újabb találata (5-3) Juhász-Léhi István A MAC sérülések, és az egy héttel ezelőtti Szeged elleni meccsnek köszönhetően (a sző vétség fegyelmi bizottság tö megverekedés miatt tulajdon képpen mindkét csapat első rát hosszabb-rövidebb időre tiltotta) tartalékos összeállítás­ban lépett pályára. Ez a sárga­fekete mezes miskolciakat nem hatotta meg, ám mégis - egy emberelőnyös szituáció végén - Gergely Cs. örvendeztette meg a csapatát, 1-0. A stadi- onosok a vezető gól után sem álltak le és Bán tovább növelte az előnyt, 2-0. Sőt! A 20 éves csatár olyannyira belejött, hogy nem sokkal később 3-0-ra alakította az állást. Érkezett azonban Wintersteiner és Mayer passzával azonnal szépí­tett, 3-1. Újabb gólt viszont nem esett, amiben elsősorban Kozák, a stadionosok kapusa volt a ludas. A középső játékrész ismét a vendégcsapat rohamait hozta és a miskolciak szép lassan át is vették a meccs irányítását. Érett az újabb Jegesmedve-gól, annak ellenére eldöntötte a mér­kőzés sorsát, hogy Mihalo még lőtt egy gólt, 5-4. Vasárnap Vasárnap némileg szokatlan időpontban, déli 12 órakor is­mét jégen voltak a Jegesmed­vék: a Macik a huszonnégysze- res bajnok FTC „otthonában”, a Megyeri úton léptek pályára. Az MJJSE-nek nem igazán le­hettek vérmes reményeik már a meccs előtt sem, majd a hely­színen kiderült az is, hogy a zöldek tulajdonképpen a legerősebb összeállításban lép­nek jégre... A háromszor 20 perc forga­tókönyve ennek megfelelően alakult: az első szünet után már 8-1-re vezetett a budapesti gárda. A jégfelújítás után sem változott a játék képe és csakúgy, mint az első felvonás­ban Verba ütötte ekkor is az MJJSE gólját. A zárásra tehát 15-2-t mutatott az eredményjel­ző tábla. Ezt a harmadot aztán „csak” 5-3-ra tudta megnyerni az FTC: Antal E. kettő, Lukács pedig egy alkalommal volt eredményes. MAC-Népstadion - Miskolci Jegesmedvék JSE 5-4 (3-1, 0-1, 2-2) Budapest, Kisstadion, 100 néző. Vezette: Lugosi, Bedő, Beck. MAC: Kozák - Zima (1), Kővári, Pótz-Nagy, Szongoth G., Gyöngyösi, SZÉKELY-MÁDAI 1, Horváth, Radek,GERGELY CS. 2, BÁN 2, Csuthy, Molnár, Tóth Fekete, Adler, Bernwalner (1), Bokor, Dózsa, Both. Edző: Szongoth Gábor. MJJSE: Rácz - MAYER (2), Nagy A., Verba, MIHALO 3, Wintersteiner 1 (1), Egri, Puskás, Polányi, Antal E., Lu­kács, Láda P., Láda B., Hutter Sz., Bodnár, Müller, Nyeste, Halász, Tóth G. (kapus). Edző: Bíró Ignác. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. SZONGOTH Gábor: - Úgy érzem, egy nagyon jó mérkőzé­sen megérdemelten nyertünk. Azzal, hogy csapatunkból ki­lenc játékos hiányzott még értékesebb a győzelem. BÍRÓ Ignác: - Az első harmadban túl sok előnyt adtunk a hazaiaknak, amit a továbbiakban nem sikerült ledolgoz­nunk. Sajnos ahelyett, hogy nyertünk volna, ismét egygólos vereséget szenvedtünk. AZ FTC EL1EN Ferencvárosi TC - Miskolci Jegesmedvék JSE 20-5 (8-1, 7-1, 5-3) Budapest, Megyeri út, 200 néző: Vezette: Kovács (Feitl, Abonyi). FTC: Bán - Horváth, Simák 1, SZVITEK 3 (1), Oreskin 1 (3), Csíki 2 (3), HAJDÚ 3, BOGNÁR (4), Jánosi (3), PINDÁK 3 (2), Kiss 2 (1), Ancsin L. (1), Serdült 1 (1), Salamon 1 (1), Nagy L. 1 (1), Bálint Gy. 2 (1), Krakó., Keskeny (kapus). Edző: Hudák Gábor. MJJSE: Rácz - Mayer, Nagy A., VERBA 2, Mihalo, Wintersteiner (1), Egri, Puskás, Polányi, ANTAL E. 2, LUKÁCS 1 (1), Láda P., Láda B., Bodnár, Müller, Nyeste, Halász, Tóth G. (kapus). Edző: Bíró Ignác. Kiállítások: 12, illetve 4 perc. HUDÁK Gábor: - Ilyen arányban is megérdemelten nyer­tünk a szimpatikus miskolciak ellen. BÍRÓ Ignác: - A MAC-tól elszenvedett vereséget nem tud­ta a csapat lelkileg feldolgozni. Csak az utolsó harmadban voltunk méltó ellenfelei a zöld-fehéreknek. Fél tucat találat Gesztelyben Gesztely (ÉM) - Szombaton Gesztelyben, a hazai megyei II. osztályú együttes ellen ját­szott előkészületi mérkőzést a Bőcsi KSC NB I/B-s labdarú­gócsapata. Gesztely - Bőcsi KSC 0-6 (0-2) Gesztely, 100 néző. Vezette: Csorba. Gesztely: Szerencsi - Sarkadi (Bobkó), Hegedűs, Lábas (Kos- di), Varga - Fazekas I., Kiss, Mező, Koszla - Fazekas L., Csiszár. Edző: Bobkó Miklós. Bőcsi KSC, I. félidő: Fülöp - Kovács R., Cap, Márkus, Si­vák - Nagy G., Varga S., Pachinger, Molnár Zs. - Soltész P., Vass. Bőcsi KSC, II. félidő: Somo­gyi - Farkas J„ Cap, Fehér, Si- vák - Nagy G., Varga E., Sán­dor Zs., Forgó - Kovács P.,, Konyha. Edző: Huszák Géza. Gólszerző: Kovács P. (2), Forgó (2), Konyha, Sándor Zs. A zöld-sárgák legközelebb hol­nap délután fél 3-kor lépnek pályára - vagy Bőcsön vagy Tiszaújvárosban -, ellenfelük a szlovák másodosztályú Licartovce gárdája lesz. Ot Loki-gól Tiszaújvárosban Tiszaújváros (ÉM) - Újabb előkészületi mérkőzést ját­szott szombaton az NB Il-es Tiszaújvárosi FC labdarúgó- csapata. Az újvárosiak azzal az NB I-es Debreceni VSC-vel játszottak kétszer negyvenöt percet, amely ezzel a meccsel fejezte be kéthetes újvárosi edzőtáborozását. A TFC - amennyiben az időjárás nem szól közbe és az edzőpálya ál­lapota megengedi - ma dél­után fél 3-tól újabb előkészüle­ti mérkőzést játszik: a sárga­kékek ellenfele a Hajdúnánás együttese lesz. Tiszaújvárosi FC - Debrece­ni VSC 0-5 (0-1) Tiszaújváros, 200 néző. Vezet­te: Kerekgyártó. Tiszaújvárosi FC: Sinescu (Molnár) - Kovács T. (Tóth Sz.), Constantin, Dobi, Gligorovics (Galgóczi) - Sípos (Bene), Bá­lint T., Bencsik, Dobos - Boros (Temován), Benczik (Sárkány). Edző: Herczeg András. Gólszerző: Turján (2), Radoji- csics, Siklósi, Makula. Illyés Miklós bronzérmes Szófia (ÉM) - Remekül kezdte az évet Illyés Miklós, a Miskolci VSC olimpikonja, aki bronzér­met szerzett a Szófiában megren­dezett A kategóriás nemzetközi cselgáncsversenyen a 73 kg-os súlycsoportban. Illyés nagyon magabiztosan kezdett, hiszen az első három mérkőzésén még két percet sem töltött a tatamin. Elő­ször egy jugoszláv, aztán egy brit, majd egy francia versenyzőt is egyaránt ipponnal győzött le. Ezután az orosz Karpukszin kö­vetkezett, aki nyert a miskolci sportoló ellen, aki így a bronzére­mért mérkőzhetett: itt a belga Sleckx nem jelentett gondot Illyésnek, egy ippont érő akció után a harmadik helyen végzett. Bere Tamás - szintén a 73 kg-o- sok között - csak a döntőben szenvedett vereséget, így ezüstér­mes lett, míg Csizmadia Zoltánt (+100 kg) mindössze a világbajno­ki bronzérmes orosz Mihalin tud­ta legyőzni, ő is a 3. helyen vég­zett. Kovács Tamás (60 kg) és Nagy Patrícia (57 kg) helyezetle- nül zárt. Még az elutazás előtt: Illyés Miklós (jobbra) szerkesztőségünkben, lapunk munkatársával. Pásztor Attilával Fotó: j.li.