Észak-Magyarország, 2001. február (57. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-26 / 48. szám

2001. február 26., hétfő Sport 10 HÍRCSffOR • Győzelem. Hazai környezetben tovább­ra is remekel az ózdi női tekecsapat a Szuperliga küzdelmeiben, hiszen tegnap is magabiztos sikert értek el: ÓVTC-Aicher Beton - Tatabánya 6:2 (2648:2492). ÓVTC: Sztaniszláv 480, Lipárdiné 462, Tóth 456, Bogdán 444, Angyalné/Szurdokiné 408, Lőriczné 398. • Magabiztosan. Gödöllőn vett részt a Miskolci VSC-MISI junior leány röplabda­csapata négycsapatos tornán. Az MVSC remek teljesítményt nyújtott, hiszen mindhárom riválisát, a Gödöllőt, a Kalo­csát és a Haladást is egyaránt 3:0-ra győz­te le. • Tenisz. Újabb fordulót rendeztek meg a hét végén a miskolci egyetemi teniszpá­lyákon az Iso Speed Kupa férfi verseny so­rozatában. A Griffith Kupa eredményei, A csoport: 1. Vágner Csaba, 2. Farkas Jó­zsef, 3. Rózsa Sándor. B csoport: 1. Takács Tibor, 2. Berkő Péter, 3. Nyéki József. iviaiyas jvupa. rendezték meg Misi Kilencedik alkalommal liskolcon, a Hunyadi Má­tyás Általános Iskolában a Mátyás Kupa te­remlabdarúgó-tornát, amelyen szombaton négy iskola ül. korcsoportos (5-6 évfolyam) csapata vett részt. A végeredmény: 1. Arany János Ált. Isk., 2. Hunyadi Mátyás Ált Isk., 3. Fazekas Ált. Isk., 4. Munkácsy Ált. Isk. Képünkön a Fazekas iskola csapata meccsel a későbbi győztes ellen. Fotó: Végh Csaba A hazaiak győztek Ózd (ÉM) - Az NB Il-es bajnoki rajt előtt egy héttel felkészülési tornát rendezett az Ózdi Röplabda SE férfi együttese. Az öt résztvevő körmérkőzéses rendszerben döntötte, el a helyezések sorsát. A győzel­met a házigazdák szerezték meg, úgy, hogy még játszmát sem veszítettek a négy találkozó során. A végeredmény: 1. Ózdi RSE, 2. ELTE-Hycomat, 3. Kazincbarcika Surányi, 4. Gyöngyösi öregfiúk, 5. Gyön­gyösi Energia ifi. A torna legjobb feladó­jának Halmai Dénest (ELTE), mezőnyjáté­kosnak Kovács Zoltánt (Kazincbarcika), ütőjének pedig Veres Zoltánt (ÖRSE) vá­lasztották meg. A legjobb senior mezőny- játékos a gyöngyösi Botár Attila lett. Főpróba és ankét Tlszaújváros (ÉM - JLI) - Utolsó előké­születi mérkőzését is lejátszotta a hét vé­gén a bajnoki rajt előtt az NB Il-es Ti- szaújvárosi FC labdarúgócsapata. A sár­ga-kékek otthonában már 2-1 is vezetett a szabolcsi csapat, ám fordítani tudott Herczeg András legénysége. Érsok Béla, a TFC technikai vezetője ar­ról tájékoztatta lapunkat, hogy ma 17 órá­tól szurkolói ankétot rendez a sárga-kék klub a Sportcentrum súlyemelőcsamoká- ban. Az érdeklődők kérdéseket tehetnek fel a Tiszaújvárosi FC Kft. és a Tiszaújvá- ros Labdarúgásáért Egyesület képviselői­nek, a Herczeg András vezette szakmai stábnak, az újonnan igazolt labdarúgók­nak és a TFC csapatkapitányának, vala­mint a drukkerek megvásárolhatják a ta­vaszi szezonra érvényes bérleteket is. Tiszaújvárosi FC - Ibrány 3-2 (1-1) Tiszaújváros, 150 néző. Vezette: Kerék­gyártó. TFC: Sinescu (Molnár) - Tóth Sz. (Kovács T.), Constantin, Millinkhoffer, Dobi - Bálint (Sípos), Bencsik (Tóháti), Benczik, Gligorovics (Boros) - Bernáth (Bene), Temován (Sárkány). Edző: Herczeg András. Gólszerző: Temován, Boros, Sárkány, il­letve Gulácsi, Papp. Csatát nyertek a Jegesmedvék Szegeden Jégkorong ob I, rájátszás a 7. helyért: Tisza Volán-Szeged - Miskolci JJSE 1-7 Tisza Volán-Szeged - Mis­kolci Jegesmedvék JSE 1-7 (0-1, 0-2, 1-4) Szeged, 200 néző. Vezette: Kovács B. (Abonyi, Feith). TV-Szeged: LAJKÓ A. - Szőke, Lajkó Zs., Szabados, SZAJKA 1, BÁLINT (1), Halmosi, Láng Cs„ Kalocsa, Sípos, Fodor, Havrán, Redler, Bagi, Láng Z., Tő- zsér, Bánáti. Csapatvezető: Havrán Péter. MJJSE: RÁCZ - MAYER (1), Nagy A., VERBA 2, MIHALO 1 (1), Winterstei- ner, Lukács Zs. (1), EGRI, PUSKÁS (1), Antal E. (1), Láda P„ Hutter Sz. (1), Mül- ler 1, SIKE Z. (2), POLÁNYI 3, Halász, Tóth G. (kapus). Edző: Bíró Ignác. Kiállítások: 16 perc-t- végle­ges kiállítás Láng Z., illetve 12 perc. Juhász-Léhi István Több, mint négyórás buszozás után rendben, időben megér­keztek a miskolciak, így pén­tek este fél 8-kor indult az útjá­ra a pakk a két csapat 7. he­lyért való küzdelmének máso­dik meccsén. Az első harmad 6. percében Lukács Zs. passzát követően Polányi púpozta ki a szegedi hálót, 0-1, majd a kö­vetkező 10 percben eldönthette volna a találkozó sorsát a miskolci együttes, ám gólhely­zeteit rendre kihasználatlanul hagyta. Fordulás után is a borsodiak játszottak fölényben, aminek eredményeként a 26. percében Nagy A. átadását Mihalo küldte a volánosok ketrecébe, 0-2. Hét perccel később Mihalo volt ön­zetlen: korongjával Verba ug­rott ki és tovább növelte csapata előnyét, 0-3. A záró harmadból fél perc sem telt el, amikor Szajka talá­latával szépítettek a hazaiak, 1-3. A szegedi oldalról ekkor egy „meg lesz!” felkiáltást lehetett hallani, azonban két veszélyes ellencsapás után - a 46. percben - mégis a Jegesmedvék lőttek újább gólt. Történt, hogy Puskás egy lövőcsel után a kapu mellett álló Polányihoz passzolt, aki pedig a hálóba segítette a pak­kot, 1-4. Két perc sem telt, ami­kor a csatár két „húzást” köve­tően ismét a szegedi kapus mögé került, és Polányi botjáról újra a hálóba került a játékszer, 1-5. A két találat megnyugtatta a vendégcsapatot és Müller ne­A harmadik Egri István, az MJJSE elnök­ségi tagja érdeklődésünkre el­mondta: eredetileg úgy volt, hogy a mindent eldöntő har­madik találkozót tegnap este rendezik meg, ám a szegediek a meccs elhalasztását kérték betegségek és eltiltások miatt. A Macik vezetősége március 4-én este 6 órát ajánlotta új időpontként, s ezzel kapcso­latban szerdáig várnak visszajelzést Szegedről. mes bosszút vett az őt provoká­lókon, hiszen ő is feliratkozott a góllövők közé, 1-6. A találkozó vége előtt két perccel Verba ad­ta meg a kék mezeseknek a ke­gyelemdöfést: a támadó végig- szlalomozott a vendégtérfélen - ahol csak szemmel kísérték a hazaiak - és beállította a vég­eredményt, 1-7. így az MJJSE visszavágott az egy héttel ezelőtti népkerti vere­ségért, és a két győzelemig tartó párharc 1-1-re áll. HAVRÁN Péter: - A jó napot kifogó lelkes miskolciak rászol­gáltak a győzelemre. BÍRÓ Ignác: - A csatát megnyer­tük és bízom benne, hogy a min­dent eldöntő harmadik meccs is a mi sikerünkkel végződik. A Polányi (balra), Verba duó 5 gólt szerzett Fotó: Juhász-Léhi István Kedden főpróba, szombaton előadás A Bocsi KSC NB I/B-s labdarúgócsapata mától hazai pályán folytatja a felkészülést Egy spanyolországi emlék: Huszák Géza (balra) Kubala Lászlóval és az edzőtábort szervező, Tóth Józseffel Bocs (ÉM - BCS) - Szombaton délután, három óra után né­hány perccel megérkezett a borsodi megyeszékhelyre az az autóbusz, amelyik a spa­nyolországi edzőtáborozás­ról szállította haza a Bocs KSC és az Abaújszántói KSE labdarúgócsapatait. Az NB I/B-s gárda, a BKSC ve­zetőedzője, Huszák Géza elmon­dása szerint a másfél napos uta­zás során, Lloret de Mar és Mis­kolc között ugyanolyan zökke­nők nélküli volt buszozás, mint az odaútón. A szakvezetőtől azt is megtudtuk, hogy csapatának játékosai vasárnapra pihenőna­pot kaptak, de ma már két edzéssel folytatják a felkészülést a szombati tavaszi rajtra. Azt azonban Huszák Géza tegnap még nem tudta megmondani, hogy a két, Spanyolországban sérülést szenvedett játékos is teljes értékű munkát végez-e a mai napon.- Siváknak kedden a csípője rándult meg a Gazprom elleni meccsen, Soltész P. pedig csü­törtökön ütközött a másik orosz csapat kapusával és a combját Robogott a MÁV Szolnok (ÉM) - A másodosztá­lyú Szolnok MÁV otthonában szenvedett nagy különbségű ve­reséget az NB II Keleti, Sza- bolcs-Gabona csoportjának lista­vezetője, a Diósgyőri VTK lab­darúgócsapata. A DVTK bajnoki főpróbáját szerda délután 3 órá­tól, a Sárospataki TC otthoná­ban tartja. fájlalta - összegezte a maródia­kat a BKSC mestere, majd hoz­zátette: - Remélem, hogy ezek a sérülések nem olyan komolyak, amelyek miatt a két játékos ne tudná folytatni a felkészülést. A keddi és a csütörtöki orosz csa­patok elleni edzőmeccs egyéb­ként ennek ellenére összességé­ben pozitív volt, hiszen két ko­moly játékerőt képviselő együt­Szolnoki MÁV - Diósgyőri VTK 5-0 (2-0) Szolnok, 300 néző. Vezette: Kujbus. DVTK: Róza (Pallai) - Simon, Kundrák, Farkas A. (Drótos), Sza- niszló - Nyeste J. (Salló), Sípos (Soltész), Vitelki, Tóth D. (Lója T.) - Lehoczki (Lója F.), Dobos (Szakszón). Edző: Kőrössy Pál. Gólszerző: Fedor (2), Gradinariu, Urbán, Tóth D. (öngól). tes ellen játékosaim testközelből érzékelhették az orosz’futballt. A gyors passzos, sok futásos, ke­mény játékot, amelyet kívülről is élmény volt nézni. A bocsi szakvezető a két másodikvonalbeli orosz gárda ellen elért 1-1-es és 1-5-ös ered­ményt értékelve elmondta: a második mérkőzés igazolta vá­rakozásait, ugyanis a két össze­A kazincbarcikai tizenegy Kazincbarcika (ÉM) - A me­gyei I. osztályban szereplő Mis­kolci VSC-t előkészületi mécs­esén fogadta szombat délelőtt az NB III-as Kazincbarcikai SC lab­darúgó-együttese. Kazincbarcikai SC - Miskolci VSC 9-2 (4-2) Kazincbarcika, 200 néző. Vezet­te: Szimándli. KBSC: Varsányi (Csorba) - Pozder, Bányai, Harnócz, Szögedi (Bényei) - Kovács R. (Hanász), Engi (Pollák), Fekete, Tősér (Kerekes) - Mogyoródi, Dávid. Edző: Kádár Zsolt. MVSC: Somodi (Fekete) - Jónyer, Szobóczki, Nagy, Varga Tóth, Németh, Baráth, Dizmatsek - Molnár, Illovai. Edző: Fischer Csaba. Gólszerző: Dávid (2), Engi (2), Fekete, Mogyoródi, Kovács R., Harnócz, Pozder, illetve Baráth, Szobóczki. csapás közötti egy pihenőnap kevésnek bizonyult a Hernád- parti labdarúgók számára, s csü­törtökön már nem tudták végig­csinálni az első félidő tempóját. Arra a kérdésre, hogy megté­rül-e a bocsi labdarúgók által az edzőtáborozásba fektetett fejen­kénti 35 ezer forintos pénz­összeg, Huszák Géza ekképpen válaszolt:- Bízom benne, hogy meg fog. Spanyolországban ideális körül­mények között, füvön készülhet­tünk, azzal szemben, hogy eluta­zásunk előtt, idehaza csak sala­kos pályán tudtunk játszani. Oda­kint jónéhány technikai dolgot is át tudtunk venni, de igazából csak a bajnokság ad majd választ a kérdésre. Mivel nem új utakon járunk, hiszen tavaly is ugyanígy készültünk, remélem, hogy az elő­ző esztendőhöz hasonlóan az idén is sikerül elérni céljainkat. A BKSC idei első tétmeccsét szombaton délután fél háromtól játssza hazai pályán a feljutásra aspiráló Kecskeméti FC ellen, s ezt megelőzően a főpróbát ked­den 15 órától, Bőcsön, a Felső- zsolca ellen tartja a megye egyetlen profi labdarúgócsapata. Magabiztos MSSC Miskolc, Sárospatak (ÉM) - Az elsőosztályú sakkcsa­pat-bajnokság tegnapi fordu­lójában mindkét megyei együttesünk hazai környe­zetben játszott: a bajnoki Miskolci SSC a Pénzügyőrt, a Sárospataki Elektromos SE pedig a Nagykanizsát fo­gadta. Az eredmények: Miskolci SSC - Pénzügyőr SE 9,5-2,5 Győzött: Beljavszkij, Cser­nyin, Sax, Varga Z., Varga P., Szabolcsi, Halász. Döntet­len: Kállai, Antal, Mózes, Dobos, Grábics. Sárospataki Elektromos SE - Nagykanizsai Tungs­ram 4-8 Döntetlen: Krizsány, Somlai, Kerek K, Dudás, Kerek Cs., Kotán, Báli, Hidegh E. Újhelyi diadal Sátoraljaújhely (ÉM) - A me­gyei I. osztály listavezetőjét, a Szirmabesenyőt látta vendégül, és győzte le szombaton az NB III-as Sátoraljaújhelyi TK labda­rúgócsapata. Sátoraljaújhelyi TK - Szir- mabesenyő 3-1 (3-0) Sátoraljaújhely, 150 néző. Ve­zette: Szemán. STK: Szemán - Szoták, Ocse­nás, Bodnár - Janikó T. (Trem- bulyák), Tokár (Balogh), Wach- ter (Szabó), Barna (Janikó R.), Ablonczi - Jurkó (Dókus), Pankovics (Juhász A.). Edző: Szalánczi Tamás. Szirmabese- nyő: Kiss P. - Kalász, Schnek (Rácz), Mózsik, Képes (Hallai) - Tamás J., Szuba, Dóczi, Lasz- tóczi (Bodnár T.) - Homyák, Simonyi. Edző: Zupkó Mihály. Gólszerző: Tokár (2), Jurkó, il­letve Tamás J.