Észak-Magyarország, 2000. november (56. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

2000. november 27., hétfő íszak-magyarorszAü t Sport 11 HÍRCSOKOR • Harminc ponttal. A magyar női kosár­labda-válogatott szombaton harminc ponttal nyert Finnország ellen Szekszár- don Eb-középdöntő mérkőzésen: Ma­gyarország - Finnország 86-56 (27-18, 18-13, 21-13, 20-12). • Jobb horvátok. A magyar férfi kosárlab­da-válogatott szombaton súlyos, 21 pon­tos vereséget szenvedett Horvátországtól Európa-bajnoki középdöntő mérkőzésen, Eszéken: Horvátország - Magyarország 79-58 (24-10, 19-21, 18-9, 18-18). • Csollány győzött. A gyűrű olimpiai baj­noka, Csollány Szilveszter fölényesen győ­zött a hét végén Stuttgartban megrende­zett tornász Világkupa-versenyen. A du­naújvárosi versenyző 9,75 ponttal végzett az első helyen. Ugyanitt Nyeste Adrienn felemáskorláton a hatodik, Supola Zoltán lólengésben a nyolcadik lett. • Dávidék sikere. A Toronto Raptors négypontos győzelmet aratott a New York Knicks vendégeként az észak-ameri­kai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). Dávid Kornél nem lépett pályára a győz­tes csapatban: New York Knicks - Toron­to Raptors 75-79. A torontóiak legjobbja ismét Vince Carter volt, aki 25 ponttal já­rult hozzá a sikerhez. Papírforma vereség Budapest (ÉM) - A nemzeti sakk-csapat­bajnokság első osztályának első fordulójá­ban tegnap papírforma vereséget szenve­dett idegenben a Sárospataki Elektromos SE együttese: PMSE-Antenna Hungária - Sárospataki Elektromos SE 7,5-4,5. Döntetlen: Kiss P., Cosma, Fáncsi, Kerek K„ Dudás, Báli, Váradi, Sütő, Hidegh E. Grigorjan. Az üzbég Artúr Grigorjan (képünkön) megőrizte a Boksz Világszer­vezet (WBO) könnyűsúlyú világbajnoki cí­mét, miután Hannoverben 12 menetes szo­ros csatában pontozással legyőzte a ko­lumbiai Antonio Pitaluát. A címvédőt 114-112, 115-113 és 116-111 arányban látták jobbnak a pontozók. Fotó: apa/epa Három ezüst, egy bronz Nyíregyháza (ÉM) - Négy érmet (három ezüstöt és egy ■ bronzot) szereztek me­gyénk versenyzői a hét végén Nyíregyhá­zán megrendezett ifjúsági és junior súly­emelő országos bajnokságon. Az ifjúsági fiúknál a 62 kg-ban Czakó Gábor (KVSE) 182,5 kilogrammos összteljesítménnyel (szakítás 80, lökés 102,5) a harmadik he­lyen végzett, míg a junior 58 kg-os lányok között az ózdi Nagy Nikoletta második lett 157,5 kg-mal (70; 87,5). Ugyancsak a dobogó második fokára állhatott fel a ka­zincbarcikai Szepesi Martina a junior 63 kilósoknál, aki 107,5 kg-ot ért el (45; 62,5), illetve klubtársa, Pátrovics Attila, aki a junior 56 kg-ban 137,5-et (60; 77,5) teljesí­tett. Negyedikként zárt a junior 94 kg-os fiúk között a diósgyőri Németh Ádám, akinek a jegyzőkönyvvezető 240 kilót (110, 130) írhatott a neve mellé. A Tiszaújváro- si SC Egyed Istvánnal képviseltette magát a junior 77 kg-ban, aki 105 kilót szakított, ám lökésben már a kezdősúly, a 127,5 kg kifogott rajta, így kiesett. Ha csak a helyzetek felét értékesítik... Gergely Zs. (19) ünnepli csapata második gólját Fotó: Juhász-Léhi István Juhász-Léhi István Háromnegyed órás csúszással kezdődött a találkozó, ugyanis a fővárosi csapat „eltévedt” a Mis­kolc felé vezető útszakaszon. Sike révén a Macik már az első percben vezethettek volna, ám a MAC hálóőre hatástalanította a löketet. Meddő hazai fölényt lát­hatott a szépszámú hazai publi­kum, ám a helyzeteket nem si­került gólra váltania Szentku- tiéknak. Nem úgy a másik olda­lon: az 5. percben tulajdonkép­pen először korcsolyáztak a mis­kolci kapu közelébe a vendégek, és ha már ott volt Pócz-Nagy kihasználta a bekkek kihagyá­sát, 0-1. Ismét mezőnybeli per­cek következtek, azonban egé­szen a harmad közepéig kellett várni egy igazán szép hazai ak­cióra. Ekkor Nagy A. célozta meg a stadionosok ketrecét, a száguldó pakkba pedig Mihalo úgy piszkált bele, hogy Mészá­ros már tehetetlen volt, 1-1. Két perc sem telt el amikor Székely-Mádai Gergely Cs.-től kapott remek indítást és a védő nem hibázott, 1-2. Fordulás után támadott, támadgatott az MJJSE, a hát­rányt mégsem sikerült egalizál­nia a sárga-feketéknek. A buda­pestiek pedig tartották magukat az első 20 percben látott takti­kájukhoz: ha már Rácz kapuja elé kerültek, megpróbálták azt be is venni. Ezt a formulát kö­vette Haluska is, aki Bak asszisztja után tovább növelte a két csapat közötti különbséget, 1-3. A következő percekben a Macik „fiatalabb” sora kis hí­ján szépített, ám Müller még­sem iratkozott fel a góllövők közé. Hiába játszott fölényben és irányított a Bíró-csapat, nem ment igazán a játék a jégen lé­vőknek. Az ellenfél pedig nem erőltette a támadásokat. A kö­zépső játékrész vége előtt nem sokkal Mihalo cikázott végig a pályán és lőtt - Mészáros pedig védett. A záró harmadot a szlovák csatár ott kezdte, ahol a pihenés előtt abbahagyta: ezúttal Tirpák hozta helyzetbe, ám a támadó megint nem tudta megörvendez­tetni a társakat. A 47. percben Egri elégelte meg a csatárok „impotenciáját” és egy látvá­nyos egyéni akció után óriási gólt ragasztott a MAC kapujá­nak bal oldalába, 2-3. Azonnal megélénkült a meccs, Antal E. lövését kellett kitomáznia az ex­tázisbán védő Mészárosnak. A hazaiak jobbnál jobb helyzete­ket alakítottak ki a vendégek harmadában, de a legnagyobba­kat sem tudták gólra váltani. Az utolsó percre a hazaiak még ka­pusukat is lehozták, egyenlíteni viszont már nem tudott az MJJSE. BÍRÓ Ignác: - Hiába támadtuk végig a mérkőzést, nem sikerült nyernünk. A helyzetkihasználá­sunk sajnos katasztrofális... A játékvezetők kritikán aluli telje­sítményt nyújtottak, a fővárosi csapat felé billent a mérleg. GERGELY Ákos: - Győztünk!!! Jégkorong OB I, 2. forduló: Miskolci Jegesmedvék JSE - MAC-Népstadion 2-3 Miskolci Jegesmedvék JSE - MAC-Népstadion 2-3 (1-2, 0-1, 1-0) Népkerti műjégpálya, 400 néző. Vezette: Lugosi (Bedő, ifj. Soós). MJJSE: Rácz - NAGY (1), Tirpák, Sike Z., Mihalo 1, Antal E., EGRI 1, Puskás, Lukács, Polányi (1), Hutter G„ Nyeste, Mayer, Világi, Verba, Szentkuti. Láda P., LÁDA B„ Bodnár, HUTTER SZ.. MÜLLER. Tóth G. (kapus). Edző: Bíró Ignác. MAC: MÉSZÁROS - ZIMA, Szongoth K.. PÓCZ-NAGY 1, SZÉKELY-MÁDAI 1 (1), Horváth, Harmathy, Gergely Cs. (1), Gergely Zs., Csuthy, Gyöngyössy, Tóth-Fekete, Haluska 1, Bán (1), Adler, Mészáros (kapus). Edző: Gergely Ákos. Kiállítások: 18, illetve 16 perc. A Párizs-Dakar menetrendje Párizs, Budapest (MTI) - Jövő­re január 1. és 21. között rende­zik meg a hagyományos újévi autós és motoros ralit, a 23. Pá­rizs-Dakar viadalt. Ezúttal is­mét északról délre haladnak majd a versenyzők. A mezőny Párizsból indul, a résztvevőknek három hét alatt kell teljesíte­niük a hat országot (Franciaor­szág, Spanyolország, Marokkó, Mauritánia, Mali, Szenegál) érintő 10 639 kilométeres távot a dakari célig. Az össztávnak több mint a fele, 6180 km lesz gyorsa­sági szakasz. Az útvonal, január I: Párizs - Narbona, 916 km (6 km gyorsa­sági). Január 2.: Narbona - Castellón (Spanyolország), 560 km (30 km). Január 3.: Castellón - Almería, 445 km (5 km). Ja­nuár 4.: Nádor - Er-Rasidija (Marokkó) 602 km (139 km). Ja­nuár 5.: Er-Rasidija - Uarzazate 572 km (333 km). Január 6.: Uarzazate - Gulimin 608 km (305 km). Január 7.: Gulimin - Szma- ra 489 km (420). Január 8.: Szmara - El-Hajjanija (Mauritá­nia) 628 km (619 km). Január 9.: El-Hajjanija - El-Hajjanija 518 km (518 km). Január 10.: El- Hajjanija - Atar 440 km (435 km). Január 11.: pihenőnap Atarban. Január 12.: Atar - Nuáksut 508 km (437 km). Ja­nuár 13.: Nuáksut - Tidzsikdzsa 654 km (580 km). Január 14.: Tidzsikdzsa - Tidzsikdzsa 535 km (513 km). Január 15.: Tidzsikdzsa - Tisit 234 km (230 km). Január 16.: Tisit - Néma 499 km (499 km). Január 17.: Néma - Bamako (Mali) 776 km (214 km). Január 18.: Bamako - Bakéi (Szenegál) 804 km (370 km). Január 19.: Bakéi - Tamba- counda 292 km (285 km). Január 20.: Tambacounda - Dakar 564 km (217 km). Január 21.: Dakar - Dakar 95 km (25 km). Az amerikaiak sima diadala. Az amerikai női teniszválogatott vesztes mérkőzés nélkül diadalmaskodott a Fed Kupa Las Vegas-i döntőjében Spanyolország ellen. Egye­sült Államok - Spanyolország 5-0. Képünkön a győztes csa­pat (balról jobbra): Lisa Raymond, Lindsay Davenport, Billie Jean King szövetségi kapitány, Szeles Mónika és Jennifer Capriati. Fotó: apa/epa 1 t OM-- ' * * f ■*nT f «=» W-tf M j j»l', \ ► L Három érmet szereztek a házigazdák Miskolc (ÉM - PA) - Miskol­con, az MVSC Csokonai úti sporttelepén rendezték meg a cselgáncs diák C korcso­portos országos bajnokságot a hét végén. A Szobonya László-emlékverse- nyen a Mobil Aszfalt Kupáért 34 egyesület 258 versenyzője lé­pett tatamira. A viadalt Le- nártek András az MVSC judó- szakosztályának elnöke nyitot­ta meg, majd Fürjész István emlékezett meg egykori ver­senytársáról. Ezután kezdődtek meg a küzdelmek, amelyet 6 ta­tamin bonyolítottak le. Az eredmények: 24 kg: 1. Csernák Attila (Ko- roncó), 2. Nádler Dániel (Moson­magyaróvár), 2. Füi-jes Ádám (Győr). 27 kg: 1. Erdős Péter (Mátészalka), 2. Kiss Tibor (MVSC-MISI), 3. Szőke Márk (Ajka) és Stich Tamás (Szentes). 30 kg: 1. Bátizi Sándor (Lábat­lan), 2. Németh Szilárd (Buda­pesti Honvéd), 3. Bagi Levente (Kistarcsa) és Máyer Tibor (Ceg­léd), ... 5. Antal Márió (MVSC- MISI). 33 kg: 1. Temesi Sebes­tyén (KSI), 2. Kovács András (kispest), 3. Beiczer Tamás (Bu­dapesti Honvéd) és Török Dá­niel (Kistarcsa). 36 kg: 1. Kun Nándor (Judo SZK), 2. Ibolya Gábor (KSI), 3. Pokornyi Róbert (Tatabánya) és Pethő Péter (Bu­dapesti Honvéd). 39 kg: 1. Andrus Dániel (Cegléd), 2. Bellus Zsolt (Kistarcsa), 3. Erdei Bence (Judo SZK) és Czirják Zoltán (Csik DSE), ... 5. Tóth Erik (MVSC-MISI). 42 kg: 1. Mol­nár Gergő (Pápa), 2. Brikidávics Milán (Bácsalmás), 3. Kálóczi Krisztián (KSI) és Romsics Ádám (Kecskemét). 45 kg: 1. Kö­kény Zsolt (KSI), 2. Szentes Pé­ter (Nagykanizsa), 3. Barasics Dávid (Sopron) és Vincze Gergő (Debrcen), ... 5. Csordás Gergő (MVSC-MISI). 49 kg: 1. Vári Ottó (Szeged), 2. Hajdú Attila (MVSC- MISI), 3. Kertész Balázs (Paks) és Pálinkó Gergely (Kistarcsa). +49: 1. Dobi Kocsis Gábor (Pá­pa), 2. Balogh Péter (ÚTÉ), 3. Csordás Tamás (MVSC-MISI) és Mátyás Ferenc (Mosonmagyar­óvár). A Szobonya László-emlékku- pát legjobb miskolci versenyző­ként Hajdú Attila érdemelte ki, míg a Mobil Aszfalt Kupát - amelyet Küss Zoltán vezérigaz­gató adott át - a pontversenyben első helyen végzett KSI nyerte el 25 ponttal, a második az MVSC-MISI (20 pont, edzők Kál­mán Tibor, Gecsei László és Nagy József) míg a harmadik Kistarcsa (17 pont) lett. A miskolci Szurdok Dávid (piros öv) a szolnoki Fekete Sándorrral csatázik Fotó: Farkas Maya