Észak-Magyarország, 2000. szeptember (56. évfolyam, 205-228. szám)

2000-09-11 / 213. szám

2000. szeptember 11., hétfő Sport 11 HÍRCSOKOR • Mától UEFA-kupa. Ma egy mérkőzéssel elkezdődnek a labdarúgó UEFA-kupa 1. fordulójának első mérkőzései. A mai Bo- hemians (ír) - FC Kaiserslautern (német) összecsapás után kedden kilenc, csütörtö­kön pedig 38 összecsapást játszanak. • A DVTK döntetlenje. A Diósgyőri VTK labdarúgócsapata a Miskolci körzeti baj­nokság 5. fordulójában a diósgyőri stadi­onban 3-3-as döntetlen játszott a Miskol­ci EAFC együttesével. •totó, *). ;C:t 1. Bremen - Dortmund1-22 2. Bochum - Hamburg0-42 3. Stuttgart - Bayern München 2-1 1 4. Wolfsburg - Hertha BSC2-1 1 5. 1860 München - Schalke 041-1 X 6. 1. FC Köln - Leverkusen 1-1X 7. Bradford - Arsenal1-1 X 8. Coventry - Leeds 0-0X 9. Ipswich - Aston Villa 1-22 10. Newcastle - Chelsea 0-0 X 11. Pescara - Empoli 1-32 12. Treviso - Cagliari 2-32 13. Rostock - Freiburg0-0 X +1. Cottbus - Frankfurt2-0 1 Újabb DUFC-os pont Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I-es ki­emelt ifjúsági bajnokságban szereplő Di­ósgyőri UFC U18-as és U16-os csapatai szombaton a Dunaferr SE hasonló korosz­tályú gárdáinál vendégeskedtek. U18-. Dunaferr - DUFC 3-1 (3-0) DUFC: Molnár - Fenyvesi (Végső), Hor­váth, Gaskó (Simon), Engel - Deáki, Török, Vicickó (Lázár), Soltész - Szilágyi, Szomba­ti (Jászka). Edző: Sárréti Géza. Gólszerző: Lázár. Jók: Horváth, Lázár, Szilágyi. U16\ Dunaferr - DUFC 2-2 (0-1) DUFC: Stomp (Sikur) - Tassy, Réthy, Vincze, Knyizsák M. - Négyessy, Knyi- zsák G., Gacsal (Simonyi, Hunyadi), Fo­dor P. (Balogh) - Pólyák, Pándi. Edző: Fo­dor Géza. Gólszerző: Pándi (2). Kiállítva: Knyizsák M. Jók: Réthy, Vincze, Né­gyessy, Pólyák, Pándi. Miskolc (ÉM) - A honi élvonalbeli labda­rúgó-bajnokság 7. fordulójában a pénteki két mérkőzés után - melyek közül a Vide­oton FCF - MTK HFC (1-3) találkozó lap­zártánk előtt, míg a Vasas DH - Nagyka­nizsai FC összecsapás lapzártánk után ért véget - szombaton újabb hat mérkőzést játszottak a csapatok. A fordulóból még nem közölt eredmények: A alcsoport Kispest-HFC - Matáv Sopron 1-1 (0-1) G.: Téger (83.), ill. Horváth R. (39.). Nyírség-SFC - Haladás FC 1-0 (1-0) G.: Csernijenko (45.). Győri ETO FC - Dunaferr SE 1-1 (1-0) G.: Erős (27.), ill. Pomper (79.). FTC - LFC Tatabánya 2-2 (1-0) G.: Lipcsei (16.), Dragóner (72.), ill. Varga L. (46.), Hornyák (71.). Az A alcsoport állása 1. Dunaferr SE7 4 3­17- 6 15 2. Győri ETO FC 741212- 9 13 3. LFC Tatabánya 733112- 912 4. Matáv Sopron 7 313 9-10 10 S. Kispest-HFC71 5 19- 88 6. Ferencváros7223 13-14 8 7. Nyírség-SFC 72­54-106 8. Haladás FC 7 1155-154 B alcsoport Vasas DH - Nagykanizsai FC 4-0 (0-0) G.: Sowunmi (65.), Kabát (70., 73. 83.). Zalahús ZTE FC - Debreceni VSC 0-0 Újpest FC - Pécsi MFC 1-1 (0-1) G.: Korsós (49.), ill. Király (18.). A B alcsoport állása 1. MTK HFC 75 2­16- 317 2. Újpest FC 7 42 123- 914 3. Vasas DH733112- 612 4. Debreceni VSC 73 1 3 12-11 10 5. Videoton FCF73 1 312-13 10 6. Zalahús ZTE FC7 1425-12 7 7. Nagykanizsai FC 71 15 5-204 8. Pécsi MFC7­254-15 2 Tíz perc alatt öt gól esett Bőcsön Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport 7. forduló: Bocsi KSC - BVSC 4-3 (0-1) Bocs, 400 néző. Vezette: Kormos (Gyenge, Vígh). Bocs: Bolla (5) - Márkus (6), Kovács R. (5), Sivák (6) - Nagy G. (5), Forgó (7), Varga E. (6), Pachinger (6), Sándor (7) - Kovács P. (8), Konyha (5). Edző: Huszák Géza. BVSC: Farkas B. (6) - Csábi (6) - Gál (5), Gelbmann (6), Thaly (5) - Fehér Z. (4), Bócz (5), Duró (4), Hoffman (4) - Nyerges (3), Borgulya (6). Edző: Simon Tibor. Csere: Nyerges helyett Sinkó (5) a 30., Gál helyett Nagy N. (5) a 35., Fehér Z. helyett Ugrai (-) a 65., Sándor helyett Tóth A. (-) a 79., Nagy G. helyett Vass (-) a 80., Kovács P. helyett Soltész (-) a 91. percben. Sárga lap: Fehér Z. a 28., Thaly a 35., Tóth A. a 83., Csábi a 85., Sinkó a 87. percben. Gólszerző: Bócz (0-1) a 22., Sándor (1-1) a 47., Konyha (2-1) a 70., Sinkó (2-2) a 72., Varga E. (3-2) a 74., Borgulya (3-3) a 79., Ko­vács P. (4-3) a 80. percben. Berecz Csaba A Bocs hazai meccseinek meg­szokott koreográfiája szerint zaj­lott az első félidő: a Hernád-par- tiak alakítottak ki gólhelyzete­ket ellenfelük kapuja előtt, a gólt mégis a vendégcsapat szerezte. A BVSC találata előtt, - amelyet Bócz szerzett a játékrész köze­pén, úgy hogy Borgulyának a 16- os bal sarkáról beívelt labdáját egy igazítás után a jobb alsó sa­rokba lőtte, 0-1 - a hazaiak kö­zül Pachinger kis szerencsével, míg Varga E. pontosabb célzás­sal szerezhetett volna gólt. Nem tették, a vasutasok viszont az el­ső kapuralövésükből előnyhöz jutottak, majd ezt követően az ezúttal nem négy vonalban véde­kező, hanem söprögetővel és két emberfogóval felálló bocsi gárda szinte át sem engedte a felezővo­nalon a budapesti együttest. Fordulás után az első akciójá­ból egyenlített a zöld-sárga gár­da: Kovács P.-vel szabálytalan­kodtak az alapvonal közelében, s az azért járó szabadrúgást For­gó jobbról középre lőtte, ahol két bocsi láb előtt is elsuhant a labda, de a jobb kapufánál jókor érkezett Sándor, aki két lépés­ről a kapuba passzolt, 1-1. Vá­laszként Borgulya lőtt kapura három perc múlva, s a háló felé tartó labdát Márkus vágta ki centikkel a gólvonal előtt. Majd három gólszagú bocsi támadás után jött a vezetés: Kovács P. fu­tott el a jobb oldalon az alapvo­nalig, visszagurítását Pachinger lőtte kapura, amely még kiper­dült a kapusról, de a közelben álló Konyha testéről a hálóba csörgött a játékszer, 2-1. S ezt követően megindult a gól váltás: a 74. percben Borgulya jobb ol­dalról érkező beadását Sinkó mesteri fejessel bólintotta 8 mé­terről a jobb felső sarokba, 2-2, majd két percre rá Forgó bal ol­dali szöglete után Varga E. lőtt A bőcsiek (sárgában) gólzáporos győzelmet arattak Fotó: vajda János 17 méterről kapura, a bombáját csak a gólvonal mögül tudták kivágni a vendég védők, 3-2. A 79. percben Csábi célt tévesztett lövését a kaputól 10 méterre ácsorgó Borgulya állította meg, s lőtte a jobb alsó sarokba 3-3, majd a mezőny legjobbja, Ko­vács P. tette fel addigi játékára a koronát: Pachinger parádés el­futása és remek beadása után előzött meg két védőt és fejelt a hálóba, 4-3. A rendkívül izgal­mas és változatos mérkőzés haj­rájában még Kovács P. és Vass szerezhetett volna újabb gólt, azon az összecsapáson, amelyen a sikert a győzelembe vetett tö­retlen hitnek (is) köszönheti a Bocs. HUSZÁK Géza: - Már az első félidőben is gólokkal vezethet­tünk volna, de ekkor még el­hibáztuk adódó lehetőségein­ket. A második játékrészre azonban feljavult a helyzetki­használásunk, s végre nemcsak jól, hanem eredményesen is ját­szottunk. SIMON Tibor: - Gratulálok a szerény képességű, de lelkes ha­zai csapatnak a hozzáállásához. Amit viszont néhány játékosom hetek óta művel, az egyenlő a megélhetési bűnözéssel, s ezért sehol nem járna pénz. Már na­gyon várom az első szakasz vé­gét, az átigazolási időszakot, hogy elmehessenek másik csa­patot keresni maguknak. Keleti A alcsoport: Fót - Jászberény 3-0 (2-0). Szabadnapos: Eger. Keleti B alcsoport: Békéscsaba - Kiskőrös 0-0, Csongrád - Cegléd 2-0 (0-0), Kecskemét - kunszentmárton 0-0. Sz.: Monor. Nyugati A alcsoport: Kaposvár - Hévíz 0-2 (0-0), Marcali - Csepel 3-2 (1-0), Dorog - Komló 2-0 (1-0). Sz.: Százhalombatta. Nyugati B alcsoport: MTE-Motim - Celldömölk 0-1 (0-0), BKV Előre - Pápa 1-0 (0-0), Veszprém - REAC 0-3 (0-2). Sz.: Siófok. Keleti A alcsoport 1. Szolnok 6 5 1 16- 5 15 2. Fót6312 13- 610 3. Jászberény6 3 1 213- 9 10 4. BVSC 622210-108 5. Bőcs621312-147 6. Tiszaújváros612 3 7-14 5 7. Eger6 334-173 Keleti B alcsoport 1. Kecskemét 6 32115-311 2. Monor 6321 7-5 11 3. Gongrád624­7-4 10 4. K.szentmárton 62316- 59 5. Cegléd 6 2­4 5-146 6. Békéscsaba61234- 7 5 7. Kiskörös63 3 5-11 3 Nyugati A alcsoport 1. Hévíz 6 4 1115- 4 13 2. Sz.batta63 2 110- 6 11 3. Kaposvár63 1 2 13- 7 10 4. Marcali6 3 1 210- 8 10 5. Csepel63 1 2 14-13 10 6. Dorog 6 2-4 14-17 6 7. Komló6- - 62-23 0 Nyugati B alcsoport 1. BKV Előre 6 5 110- 216 2. Siófok63 219- 611 3. Pápa62 22 9-108 4. REAC 63 1 2 9- 610 5. Celldömölk62 227- 9 8 6. Veszprém61 1 4 10-14 4 7. MTE-Motim6- 15 4-11 1 Egy hármassal megúszta a Tiszaújváros Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport, 7. forduló: Szolnok - Tiszaújvárosi FC 3-0 (2-0) Szolnok, 1000 néző. Vezette: Saskőy (Birincsik, Jenei). Szolnok: Balázsy (0) - Bernáth (6), Némedi (5), Gradinariu (5), Kádár (6) - Ivitz (7), Bábik (6), Hegedűs (6), Szabó T. (5) - Fe- dor (6), Kotula (6). Edző: Tóth Dénes. Tiszaújváros: Sinescu (6) - Horváth T. (6) - Bene (5), Kovács T. (4), Kurucz (5-2=3), Dobi (5) - Kántor (4), Bencsik (5), Bányai (5), Nagy I. (5) - Ternován (5). Edző: Orlóczki Tibor. Csere: Gradinariu helyett Szoboszlai (5) a 46., Bene helyett Dá­vid (5) az 57., Nagy I. helyett Horváth G. (5) a 60., Fedor helyett Németh Gy. (-) a 63., Szabó T. helyett Müller (-) a 74., Bencsik helyett Szűcs T. (-) a 75. percben. Sárga lap: Kurucz a 2., Horváth G. a 64., Bányai a 72. percben. Kiállítva: Kurucz a 37. percben. Gólszerző: Fedor (1-0) a 21., Kotula (2-0) a 28., Németh Gy. (3-0) a 74. percben. ifj. Érsok Béla A hétközben az NB I-es Újpestet Magyar Kupa mérkőzésen legyő­ző szolnoki csapat nyugodtan készülődhetett a találkozóra, an­nak ellenére, hogy az elmúlt egy évben nem tudott pontot szerez­ni „mumusa”, a TFC ellen. A vendégek 1-4-4-1-es hadrendben álltak fel, s két játékosát is nél­külöznie kellett Orlóczki edző­nek, hiszen sem Gulácsi, sem pedig Mogyoródi nem tudta vál­lalni a játékot sérülése miatt A mérkőzés első helyzetét a szolnoki csapat hagyta ki: Bábik 20 méteres lövését Sinescu hárí­totta. Tíz perc elteltével megsze­rezte a vezetést a hazai csapat. Ekkor Kotula jobb oldali szögletét Fedor hat méterről fejelte a jobb felső sarokba, 1-0. A 26. percben egyenlíthetett volna a Tiszaújvá­ros, de a kiugró Ternován Ba­lázsiba lőtt. Szűk fél óra eltelté­vel ismét Kotula volt a főszerep­lő: a csatár három védőt kicselez­ve 10 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt. 2-0 A 37 nercben megne­Sinescu (balra) és Horváth T. jó teljesítményt nyújtottak Fotó: j.u. csételődni látszott a vendégek sorsa, hiszen a Kotula őrzésével megbízott Kuruczot, a játékvezető második sárga lapot érő szabály­talansága után kiállította. Fordulás után is mezőnyfö­lényben játszottak a vasutasok, s 74. percben tovább növelték előnyüket. Ekkor a mérkőzés legjobbjának bizonyult Ivitz ro­bogott el a bal oldalon, s hajszál­pontos beadását a csereként be­állt Németh Gy. 5 méterről vág­ta a kapu közepébe, 3-0. A talál­kozó folyamán végig a hazai csapat akarata érvényesült, nagy fölényben játszottak, s akár nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettek volna. A bennmara­dásért küzdő Tiszaújvárosi FC- nek a két hét múlva sorra kerü­lő, Bocs elleni, hatpontos hazai meccsén kell bizonyítania, hogy érett erre az osztályra. TÓTH Dénes: - A körülmé­nyekhez képest szervezetten játszott a TFC. Ezért nem tud­tunk nagyobb gólkülönbséggel nyerni. ORLÓCZKI Tibor: - A mérkő­zés döntő részében tíz emberrel játszó fiatal csapatomnak nagy falat volt a hazai gárda.