Észak-Magyarország, 2000. augusztus (56. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-07 / 183. szám

2000. augusztus 7., hétfp HÍRCSOKOR • Hetedik hely. A magyar női junior ko­sárlabda-válogatott a hetedik helyen vég­zett a szlovákiai Európa-bajnokságon, mi­után szombaton az 5-8. helyért lejátszott találkozón 59-47-re kikapott Horvátor­szágtól, majd a tegnapi helyosztón 85-64- re legyőzte a házigazda csapatot. A dön­tőben Oroszország 84-57-re verte Cseh­országot. • Többpróba ob. Tegnap befejeződött a többpróbázók országos bajnoksága, ame­lyet Kürtösi Zsolt (PVSK) és Kiss Enikő (Pé­csi AC) nyert meg, de az ob-n a két leg­jobb magyar többpróbázó, Zsivoczky At­tila és Ináncsi Rita az olimpia felkészülése miatt nem indult. Négy városban árulják ajegyekct Dunaújváros (MTI) - A Hajdúk Split el­leni meccset megelőző lehetőségekhez ké­pest több helyen árulják a belépőket a jö­vő szerdai (20.45 óra) győri Dunaferr SE - FC Rosenborg labdarúgó Bajnokok Ligá­ja-selejtezőre. A hazai csapat kedden újra az öttevé- nyi Kastélyszállóba költözik, míg a vendé­gek a győri Hotel Konferenciában foglal­tak szállást. Az 1200 forintos belépőket Dunaújvá­rosban az egyesület klubházában, Győr­ben a szokott árusítóhelyeken lehet meg­vásárolni. Az érdeklődők hozzájuthatnak még jegyhez Budapesten a Reebok márka­boltokban, a Mammut üzletközpontban, a Westend City-ben és a Váci utcában, illet­ve a székesfehérvári Álba Plazában talál­ható Kuti Sport-üzletben. Ha nem kelnek el elővételben a belépők, akkor a mérkő­zés előtt a győri stadion pénztárai is ki­nyitnak. Svájci Ironman 2000: Kropkó ezüstérme Zürich (MTI, ÉM) - Kropkó Péter 8:21:05 órás eredménnyel a második helyen vég­zett a svájci Ironman triatlonversenyen (úszás: 3,8 km, kerékpár: 180 km, futás: 42.195 km). A győztes, több mint 8 perces előnnyel, a svájci Olivier Bernhard lett (8:12:28), míg a harmadik helyen a német Paul Kemper végzett (8:25:42).- Nagyon jól ment a versenyzés, futás közben azonban a tizenötödik kilométer­nél elkezdett szakadni az eső és 10 fokra lecsökkent a levegő hőmérséklete - mond­ta Kropkó a célbaérkezés után. - A lábam teljesen szétfagyott, még abban sem vol­tam biztos, hogy be tudom fejezni a via­dalt. Szerettem volna nyerni, de a körül­mények ismeretében maximálisan elége­dett vagyok a második hellyel. A miskolci vasember az úszás után még több mint két perccel jobban állt, mint a későbbi győztes, hiszen 48:20-al szállt ki a vízből, de a kerékpározásban a hazaiak üdvöskéje előbb behozta hátrá­nyát, majd a futás előtt már közel öt perc­cel vezetett. S ezt még tovább tudta növel­ni Bernhard, aki a várakozásoknak meg­felelően új pályacsúccsal szakította át a célszalgot. Zürich 1 Augu&t 1990 <«r ttQÉMi’ íme mwiím mo» Kropkó Péter második lett Zürichben ÉSZJUHMSYNtORSttB 'é Sport 11 Állítólag minden kezdet nehéz Labdarúgó NB I/B Keleti A-alcsoport, 1. forduló: Bocsi KSC - Fóti SE 0-3 (0-0) Bocs, 400 néző. Vezette: Hajdó (Bendik, Szabó Z.). Bocs: Bolla (5) - Farkas J. (5), Varga E. (5), Márkus (5), Sivák (6) - Sípos J. (5), Pachinger (5), Jáger (5), Sándor Zs. (6) - Ko­vács P. (4), Konyha (4). Edző: Huszák Géza. Főt: Halász (6) - Kasza (6) - Németh (5), Schwarcz (5), Máté (5)- Hódosi (5), Tordai (5), Stranyóczky (4), Mátyás (7), Nyikos (6)- Hajdú (6). Edző: Gubán László. Csere: Stranyóczky helyett Törteli (7) a 46., Sípos J. helyett Vass (-) a 61., Varga E. helyett Soltész P. (-) a 76., Konyha he­lyett Kovács R. (-) a 83. percben. c Sárga lap: Hajdú a 34., Mátyás az 51., Nyikos az 57., Sivák a 87. percben. v Gólszerző: Mátyás (0-1) az 50., Hajdú (0-2) a 78., Mátyás (0-3) a 79. percben. Berecz Csaba Eltérő felállásban lépett pályára a két csapat, hiszen a bőcsiek négy vonalban védekező védővel játszottak, akik közül az üresen maradiaknak előre kellett hú­zódniuk a középpályára, ahon­nan a csatársorba kellett fellép­ni. így fordulhatott elő, hogy al­kalmanként négy hazai támadó helyezkedett a vendégek kapujá­nak előterében, s nagyrészt en­nek tudható be, hogy az első já­tékrészben csak a Bocs dolgozott ki gólhelyzeteket. Azonban Konyha két alkalommal is hibá­zott, míg egyszer a középre cen- terezéséről maradtak le a bel­sők. Ezen kívül Márkus centik­kel fejelt a jobb felső sarok mel­lé, míg Sándor Zs. gólját sza­bálytalanság miatt nem adta meg a játékvezető. A szünetben'csak az volt a kérdés a pálya szélén, hogy va­jon mikor jön össze a levegőben lógó bocsi gól. A második félidő­ben azonban ez már nem merült fel, legfeljebb az, hogy az első fél­időben miért csak egy csatárral játszott a vendégcsapat. Lehet, hogy a fótiak edzőjének egy fél­időre volt szüksége ahhoz, hogy feltérképezze a hazaiakat, de az biztos, hogy Törteli beállításá­val áttértek a kétcsatáros játék­ra. De mégsem ez, hanem egy pontrúgás hozta fel a lila-fehére­ket: az 50. percben Mátyás 24 méteres szabadrúgására félrna- gasan a kapu bal oldalában kö­tött ki, 0-1. Az első találat után változatlanul a Bocs igyekezett jobban, de helyzeteit nem tudta Fóti túlerő Bőcsön Fotó: Juhász-Léhi István gólra váltani, mert egyrészt a fó­ti védelem jóval masszívabban állta a támadásokat, másrészt a bőcsiek mintha kevesebb ötlet­tel alakították volna akcióikat, így aztán nem volt különöseb­ben meglepő, hogy a 78. perc­ben, majd az ezt követő munitá- ban eldőlt a találkozó. Előbb Törteli dobta bele magát Már­kus passzába, majd oxival Haj­dú elé tálalt, aki 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2, majd egy újabb kontra után Tordai középről a bal oldalon felfutó Mátyás elé passzolt, aki 8 méter­ről a hosszú sarokba bombázott, 0-3. Ekkor a közönség egy része megindult haza, így jónéhányan már azt sem láthatták, hogy a meccs legnagyobb ziccerét a 81. percben elhibázó Konyhát két percre rá „levette” a pályáról edzője, egy olyan meccsen, ame­lyen a vendégek kitűnő száza­lékban használták ki helyzetei­ket, a Bocs pedig sehogy. HUSZÁK Géza: - Az első félidő­ben három, a második játékrész elején két ziccert hibáztunk el. A gólkülönbség ellenére nem va­gyok elkeseredve, mert úgy ér­zem, egyenrangú ellenfelei vol­tunk a rutinosabb fótiaknak - a helyzetkihasználást leszámítva. GUBÁN László: - Az első 45 percben gyengén játszottunk, de a szünetbeli átszervezés után feljavultunk, és véleményem szerint megérdemelten nyer­tünk. Keleti A-alcsoport: Szolnoki - BVSC 2-1 (1-0), Eger - Jászberény 0-4 (0-3). Szabadnapos: Tiszaújvárosi FC. Keleti B-alcsoport: Békéscsaba - Kunszentmárton 2-0 (2-0), Monor - Cegléd 1-0 (0-0), Csongrád - Kecskemét 1-1 (1-1). Sz.: Kiskőrös. Nyugati A-alcsoport: Hévíz LC - Csepel-Kerület 1-1 (1-1), Marcali - Komló 4-0 (1-0), Dorog - Százhalombatta 2-3 (1-1). S?.: Kaposvár. Nyugati B-alcsoport: Pápa - Celldömölk 1-1 (1-1), Motim - REAC 0-1 (0-0), Veszprém - Siófok 1-2 (0-1). Sz.: BKV Előre. Keleti A-alcsoport 1. Jászberény11 ­­4-0 3 2. Fót 11 ­­3-03 3. Szolnok 1 1 ­­2-1 3 4. Tiszaújváros-—­0-00 5. BVSC1- ­1 1-20 6. Bőcs1 — 10-30 7. Eger110-40 Keleti B-alcsoport 1. Békéscsaba11-­2-0 3 2. Monor 11-­1-0 3 3. Csongrád1­1­1-1 1 4. Kecskemét1­1­1-1 1 5. Kiskörös---­0-0 0 6. Cegléd1-­10-1 0 7. Kunszentm.1­10-2 0 Nyugati A-alcsoport 1. Marcali 11­4-03 2. Százhalombatta1 1-3-23 3. Csepel1­1- 1-11 4. Hévíz1­1- 1-1 1 5. Kaposvár--­- 0-00 6. Dorog1--1 2-30 7. Komló1­1 0-40 Nyugati B-alcsoport 1. Siófok 1 1 -2-13 2. REAC11 ­­1-0 3 3. Celldömölk 1- 1­1-11 4. Pápa 1- 1­1-11 5. BKV Előre ­- -­0-00 6. Veszprém 1- ­1 1-20 7. Motim1 “ ­1 0-10 Ha elfogy a lóerő a terepjáróknál... Monok (ÉM - PT) - Félszáz te­repjáró és vezetőjük küzdött péntektől vasárnapig a Mo­nok melletti Kaptár tanyán megrendezett VII. Terepjáró Fesztiválon. Az igazán szórakoztató program megtekintésére valóságos nép- vándorlás indult a megyéből, az országból és külföldről egyaránt. Utóbbit jelzi, hogy összesen ti­zenhat megszállott terepjárótu­lajdonos Ausztriából és Német­országból jött el megmérettetni autója és a saját maga tudását. Ezen a „terepgyakorlaton” min­denre szükség volt, ami a legel­képzelhetetlenebb akadályok le­küzdéséhez szükségeltetik. Eseten­ként olyan meredek domboldalon Dagonya a mocsárban Fotó: Puskár Tibor kellett felkaptatniuk a dzsipeknek, mertek volna nekivágni. Az ext- hogy sokan még gyalogosan sem rém triálnál pedig „csupán” húsz méternyi iszaptengeren kellett át­verekednie magát a versenyző­nek. Ez a küzdelem valóban hero­ikus erőfeszítést igényelt, mert a legszuperebb járművek is sorra elakadtak lápban. Ekkor követke­zett a csörlőzés, az „egyik vontat­ná a másikat” figura. A lóerők el­fogytak, a máskor kiváló stabili­tást, erőt sugárzó gumiköpenyek pörgő gumigömbökké váltak és tehetetlenül pocsolták az iszapot. Elfogytak a lóerők, de sebaj! Ma­radt még a sporttárs kézi ereje, amellyel a volgai hajóvontatók módjára próbálta szárazföldre vonszolni az ablakig elmerülő technikai csodákat. Volt akinek ennek a próbának, a húsz méter­nek a megtétele, fél órájába is be- letellett... Vörös és Sárfalvi nyert Székesfehérvár (MTI) - A nőknél az egyéniben világ- és Európa-bajnok Vörös Zsuzsan­na nyerte a női öttusa orszá­gos bajnokságot Székesfehér­váron, míg az ezüstéremért nagy versenyfutás után Simó- ka Bea szerezte meg Máthé Vi­vien előtt. A férfiaknál Sárfal­vi Péter sorozatban negyed­szer, összesen ötödször győzött az országos bajnokságon, a szintén olimpikon Balogh Gá­bor végzett a második helyen, mögötte Horváth Viktor ért a célba. A Bayem nyerte A házigazda, német Ba- yern München labdarúgó- csapata nyerte az Opel Masters 2000 kupát, mi­után a döntőben 3-1-re le­győzte az angol Manches­ter United együttesét. A harmadik helyen a spa­nyol Reál Madrid, míg a negyediken a török Galata- saray végzett. A madridi csapatban ezen a tornán mutatkozott be a csapat új szerzeménye, a portugál Luis Figo (képünkön). Fotó: APA/EPA