Észak-Magyarország, 2000. augusztus (56. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-31 / 204. szám

2000. augusztus 31., csütörtök Sport 10 Kuerten kiszállt New York (MTI) - Mandula Petra a spa­nyol Maria Sanchez-Lorenzóval találko­zott a 15 millió dollár összdíjazású ameri­kai nyílt teniszbajnokság első fordulójá­ban, s két játszmában vereséget szenve­dett, mint ahogy Nagy Kyra is, aki a se­lejtezőből jutott fel. Búcsúzott a további küzdelmektől az ausztrál Patrick Rafter, illetve Gustavo Kuerten, ATP Race éllova­sa. A második helyen kiemelt brazil teni­szezőt a 25 ászt adogató ausztrál Wayne Arthurs győzte le négy játszmában két és fél óra alatt. Női egyes, 1. forduló: Sanchez-Lorenzo (spanyol) - Mandula Pet­ra 6:3, 7:5, Kurnyikova (orosz, 12.) - Par- kinson (amerikai) 6:2, 6:3, Martinez (spa­nyol, 7.) - Frazier (amerikai) 6:3, 2:6, 6:3, Van Roost (belga, 14.) - Bachmann (né­met) 6:3, 6:3, S. Williams (amerikai, 5.) - Pisnik (szlovák) 6:3, 6:2, Casoni (olasz) - Nagy Kyra 3:6, 7:6 (7-4), 6:3, Davenport (amerikai, 2.) - Garcia (spanyol) 6:0, 6:1, Pierce (francia, 4.) - Stevenson (amerikai) 6:3, 6:4. Férfi egyes, 1. forduló: Corretja (spanyol, 8.) - Srichaphan (thai­földi) 7:6, 6:0, 6:0, Blanco (spanyol) - Raf­ter (ausztrál) 7:6 (7-3), 2:6, 6:3, 1:6, 7:6 (7-5), Chang (amerikai) - Levy (izraeli) 6:2, 3:6, 6:4, 6:4, Arthurs (ausztrál) - Kuerten (bra­zil, 2.) 4:6, 6:3, 7:6, 7:6, Kiefer (német, 14.) - Gaudenzi (olasz) 7:5, 6:4, 0:6, 6:4. Dél-Borsod körzet í. forduló: Igrici - Mezőnyárád 1-3, Bükkalja SE - Ernőd 0-7, Bükkzsérc - Távközlési DSE 0-4, Szomolya -Tárd 3-0, a Hejőpapi - Cserépfalu mérkőzést ké­sőbb játsszák. Az élcsoport állása: 1. Ernőd 3 pont, 2. TDSE 3, 3. Szomolya 3. Encs körzet /. osztály 4. forduló: Novajidrány- Büttös 3-2, Kázsmárk - Abaújdevecser 0-3, Forró - Boldogkőváralja 3-0, Kis- kinizs - Honagro FC 4-0, Szalaszend - Vizsoly 9-3, Boldogkőújfalu - Hernádvécse 1-1, Vilmány SK- Ináncs 10-3, Baktakék-Felsővadász 0-1. Az élcso­port állása: 1. Vilmány SK 12 pont, 2. Forró 12, 3. Boldogkőújfalu 10. II. osztály 3. forduló: Telkibánya - Felsődobsza 5-3, Encs II - Vilmány SP 6-1, Fulókércs - Garadna 0-4, Bérét - Korlát 6-1, Pere - Gönc II 2-2, a Pányok visszalépett a küzdelmektől. Az élcsoport állása: 1. Telkibánya 7 pont, 2. Garadna 6, 3. Encs II 6. Kazincbarcika kó>zet A-osztály 2. forduló: Szalonna - Meszes 1-3, Szendrő - Szögli­get 2-1, Felsőtelekes - Ormosbánya 2-2, Sajókaza - Bánhorváti 2-1, Trizs- Hídvégardó 1-4, Szín-Tardo- na 8-1. Az élcsoport állása: 1. Hídvégardó 6 pont, 2. Felsőtelekes 4, 3. Szín 3. B-osztály 2. forduló: Nagybarca - Szendrőlád 0-0, Izsófalva - Múcsony 3-2, Alsószuha - Felsőnyárád 1-3, Kurityán- Zádorfalva 1-0, Martonyi - Kertváros 0-6, Felsőke- lecsény - Rudolfteiep 6-3, Aggtelek - Ragály 0-7. Az élcsoport állása: 1. Kertváros és Ragály 6-6 pont, 3. Felsőnyárád 4. Mezőcsát körzet _____ __ __ __ 4. lorduló: Hejőszalonta - Ároktő 5-3, Szakáid - Oszlár 0-6, Köröm - Ónod 2-0, Tiszabábolna -Tisza- palkonya 1-4, Sajóörös - Kesznyéten 0-0, Hejőke- resztúr - Tiszatarján 3-2, Nemesbikk - Nagycsécs 2-3. Az élcsoport állása: 1. Tiszapalkonya 12 pont, 2. Ti­szatarján 9, 3. Nagycsécs 8. Miskolcjcörzet__ ___ 3. forduló: Borsodszirák - Léh 2-0, Mályi - Boldva 0-1, Sajópetri - MEAFC 0-0, FC Bükkszent - Parasz- nya 0-3, DVTK - Sajókeresztúr 0-0, Sajósenye - Han­gács-Nyomár 1-1, Sajólád - Nyírjes-Szirma 1-2. Az él­csoportállása: 1. Szirma 9 pont, 2. Hangács-Nyomár 7 pont, 3. Parasznya 7. Ózd körzet _______________ ___ Őzd-Hangonyvölgy csoport 2. forduló: Ózdi FC - Uraj 8-2, Somsály - Center 1-3, Hangony SE - Borsodszentgyörgy 0-4, Tábla - Királd 2-4, Hangoly 97 - Farkaslyuk 1-3. Az élcsoport állá­sa: 1. Center 6 pont, 2. Borsodszentgyörgy 6, 3. Királd 6. Sajó-Hegyhát csoport 2. forduló: Csokvaomány - Uppony 5-3, Serényfalva- Bánréve 4-0, Nekézseny - Hét 6-0, Borsodbóta - Sajómercse 1-8, Kelemér- Sajópüspöki 1-1. Az élcso­port állása: 1. Nekézseny 6 pont, 2. Serényfalva 6, 3. Uppony 3. Szerencs körzet ___________ 2. forduló: Bekecs - Tiszalúc 1-3, Mezőzombor-To- kaj 5-0, Golop - Bodrog SE 2-2, Rátka - Taktahar- kány 1-5, Taktaszada -Tállya 8-1, Monok - Tiszala- dány 5-1. Az élcsoport állása: 1. Taktaszada 6 pont, 2. Tiszalúc 6, 3. Monok 4. Zemplén körzet __ _________ 3. forduló: Hollóháza - Vámosújfalu 4-3, Györgytar- ló - Nagyrozvágy 3-3, Felsőberecki - Hercegkút 2-2, Kovácsvágás - Vajdácska 0-2, Végardó - Makkos- hotyka 0-1, Fúzérradvány - Füzér 4-3, Pusztafalu - Mikóháza 2-0. Az élcsoport állása: 1. Vajdácska 9 pont, 2. Makkoshotyka 7, 3. Hollóháza 7. Egy Kotulányival jobb volt a Szolnok Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport, 5. forduló: Bocsi KSC - Szolnoki MÁV 1-3 (1-1) •JA' —______ TV ___ Bocs, 400 néző. Vezette: Veres L. (Mohácsi, Strehó). Bocs: Bolla (5) - Farkas J. (6), Márkus (6), Varga E. (6), Sivák (6) - Kovács P. (6), Pachinger (5), Forgó (5), Sándor Zs. (5) - Já- ger (4), Konyha (4). Edző: Huszák Géza. Szolnok: Balázsi (6) - Némedi (6) - Bernáth (6), Kádár (5), Müller (6) - Ivitz (6), Bábik (5), Gradinariu (4), Szabó T. (4) - Kotula (7), Fedor (4). Edző: Tóth Dénes. Csere: Konyha helyett Soltész (5) az 50., Jáger helyett Vass (5) az 57., Kovács P. helyett Nagy G. (-) a 70., Ivitz helyett Németh (-) a 77., Gradinariu helyett Hegedűs (-) a 85., Kotula helyett Antal (-) a 89. percben. Sárga lap: Kotula a 17., Bábik az 56., Varga E. a 80. percben. Gólszerző: Kotula (0-1) a 8., Kovács P. (1-1) a 35., Kotula (1-2) az 55., Müller (1-3) a 82. percben. Berecz Csaba A találkozó első feljegyezni való momentumaként egy szépen megkomponált akció végén a hazaiak szerezhettek volna gólt a hetedik percben. Nem sike­rült, és egy percre rá jött a ven­dégek válasza: Bábik jobbról kö­zépre emelte a lasztit, a vonal­ban védekező és hátul tartózko­dó két bocsi védő nem értette meg egymást, közülük Kotula lépett ki, majd 16 méterről a ka­pujából kiinduló Bolla mellett laposan a bal alsó sarokba gurí­tott, 0-1. Fertályóra végén Far­kas J. beadása után Márkus fe­jelt a bal sarokba, a dolog szép­séghibája, hogy az asszisztens beintése alapján a játékvezető nem adta meg a szabályosnak tűnő gólt. Úgy tűnt, a vendégek­nek jó a 0-1, s azt nem lehet mondani, hogy nagyon erőltet­ték volna a támadásokat. A 32. percben Forgó beadása után Márkust döngölték a földbe, de mehetett tovább az akció, amely­nek végén Kotula hozta ziccerbe Gradinariut, aki 7 méterről az égbe lőtt. A 35. percben Sándor Zs. a bal oldalról próbálta meg átgyötömi a labdát a túloldalra, ez a védők közreműködésével si­került is neki. Kovács P. vehette le a lasztit, aki egy igazítás után a kapu közepébe bombázott, 1-1, és mehetett szaltót ugrani. Ez az eredmény már nem volt jó a Szolnoknak, megpróbáltak feláll­ni a bőcsiek kapuja elé, de ennek ellenére a sokkal ritmusosabban futballozó hazaiak szerezhettek volna újabb gólokat. A folytatásban Forgó füstölős bombáját tenyerelte szögletre Balázsi, majd Soltész jobb oldali beadása után Jáger lövése per­dült kecsegtető helyzetben az egyik védőről az alapvonalon túlra. Ekkoriban úgy tűnt, a Bocs ott folytatja, ahol az első játékrészben abbahagyta, de az 55. percben gyökeres fordulat állt be a mérőzésen. Ekkor Ivitz Varga E. (jobbra) birkózik ellenfelével birkózott ki magának egy labdát a jobb oldalon, majd visszagurí­tott az alapvonal közeléből a rö­vid oldalon ácsorgó Kotulához, aki fölpörgette a játékszert, és 8 méterről fordulásból a kapuba durrantott, 1-2. A vendégek ve­zető góljukat követően mezőny­fölénybe kerültek, s fekkor már a szolnokiak középpályás sora volt az úr a bőcsiek hasonló alakzatával szemben. A hazaiak mintha elfáradtak volna, már nyoma sem volt az első játék­részben mutatott dinamikus já­téknak, így aztán nem az egyen­lítésért küzdő, hanem egy legin­kább a védekezéssel törődő Bő- csöt láthattak a hajrában a né­zők. Valamint azt, hogy az utol­só tíz percben bebiztosította a mérkőzés harmadik harmadá­Fotó: Végh Csaba bán amúgy sem kétségesnek tű­nő győzelmét a Szolnok: Szabó T. jobb oldali szögletét a közé­pen állókon átcsorgó labdára le­csapva Müller négy méterről fe­jelte az üresen tátongó kapuba, 1-3. Ezzel egy olyan mérkőzést veszített el a Bocs, amelyet akár nyerhetett is volna, s hogy ez nem sikerült, az leginkább a két csapat támadósora közötti kü­lönbségben keresendő. HUSZÁK Géza: - Az első félidő­ben több nagy gólhelyzetet is el­hibáztunk, míg a második játék­részben a Szolnok fölénk kere­kedett, s ez alapján megérdemel­ten nyert. TÓTH Dénes: - Gratulálok a já­tékosaimnak a győzelemhez és a második félidei hozzáálláshoz. Keleti A alcsoport: Jászberény -BVSC 2-3 (2-3). Szabadnapos: Főt Keleti B alcsoport: Kunszentmárton - Cegléd 3-2 (1-2), Csongrád - Monor 1-1 (0-0), Kecskemét - Kiskőrös 4-0 (2-0). Sz.: Békéscsaba Nyugati A alcsoport: Kaposvár - Csepel 3-1 (2-0), Dorog - Marcali 4-0 (3-0), Százhalombatta - Hévíz 1-0 (0-0). Sz.: Komló. Nyugati B alcsoport: BKV Előre - Celldömölk 3-0 (3-0), Veszprém - Mosonmagyaróvár 3-1 (1-0), Siófok - Pápa 3-1 (0-1). Sz.: Rákospalota. Keleti A alcsoport 1. Szolnoki MÁV 5 4­1 13- 5 12 2. Fóti SE4 21 110- 4 7 3.Jászberény 42 1 110- 67 4. BVSC 4 2 117- 6 7 5. Bőcsi KSC41128- 84 6. Tiszaújváros 4­22 5-11 2 7. Eger5­234-172 Keleti B alcsoport 1. Kecskeméti FC531115- 3 10 2. Monor 53115- 3 10 3. K.márton42116-5 7 4. Csongrád413­5-4 6 5. Békéscsaba4112 4-6 4 6. Cegléd41­34-12 3 7. Kiskörös 41 33- 9 1 Nyugati B alcsoport 1. BKV Előre 4 3 1 -8- 2 10 2. Siófok 53 1 1 9- 6 10 3. REAC 42 1 16-5 7 4. Pápa 4 21 18-8 7 5. Veszprém 511 3 10-11 4 6. Celldömölk 411 2 6-9 4 7. MOTIM 4- 4 3-9 0 Nyugati A alcsoport 1. Sz.batta532 - 10- 5 11 2. Hévíz4 21 1 11- 37 3. Kaposvár421 1 11- 57 4. Marcali42 116-47 5. Csepel 421 1 11-107 6. Dorog 51- 4 12-173 7. Komló 4- 4 2-190 Egy újabb döntetlen, ami nem sokat ér Labdarúgó NB I/B Keleti A alcsoport, 5. forduló : FC Eger - Tiszaújvárosi FC 1-1 (0-1) Eger, 500 néző. Vezette: Hajdó (Bendik, Szabó II J.). FC Eger: Molnár (5) - Takács (5), Szobóczki (4), Kovács Cs. (5), Bocsi (5) - Vígh (4), Bercsényi (5), Csőke (4), Béres (6) - Hajmá- si (6), Montvai (5). Edző: Eich László. Tiszaújváros: Sinescu (6) - Horváth T. (6), Kovács T. (4), Bá­nyai (6), Kurucz (5) - Kántor (5), Mogyoródi (5), Bencsik (5), Dobi (5) - Temován (7), Nagy I. (5). Edző: Orlőczi Tibor. Csere: Vígh helyett Zabundu (6) a 46., Ternován helyett Bene (5) az 54., Csőke helyett Katona (5) az 57., Kántor helyett Gulá- csi (-) a 61., Nagy I. helyett Dávid (-) a 75., Hajmási helyett Por­koláb (-) a 81. percben. Sárga lap: Kovács T. a 71., Bányai a 81. percben. Gólszerző: Temován (0-1) a 11., Zabundu (1-1) a 60. percben. ifj. Érsok Béla Megszerzi-e első győzelmét a TFC a bajnokságban? E kérdés foglalkoztatta leginkább az Eger­be ellátogató vendégdrukkere­ket, hiszen az eddig lejátszott három mérkőzésen mindössze egyetlen egy pontocskára futotta a kék-sárga futballisták erejéből. Az is igaz viszont, hogy a hét végén lejátszott Jászberény elle­ni meccsen már csak egy haj­szál választotta el az újvárosia­kat a sikertől. Mindezeket figye­lembe véve a tegnapinál jobb al­kalom nem is kínálkozhatott volna a javításra, hiszen ezúttal az idén feljutott, s jelenleg se­reghajtó Eger otthonában léptek pályára Sinescuék. Ennek tuda­tában kezdett a vendégcsapat, ugyanis a 11. percben Mogyoró- di-Kurucz volt a labda útja, aki­nek beadását az érkező Terno­ván 7 méterről vágta a kapu kö­zepébe, 0-1. Rá két percre ugyancsak a volt diósgyőri játé­kos veszélyeztetett, de 20 méte­res, jobblábas lövése a bal kapu­fán csattant. A két komolyabb egri próbálkozás egyaránt Béres Ternován gólt lőtt Fotó. j.l.i. nevéhez fűződik, aki előbb a 15. percben alig lőtt a bal felső sa­rok mellé, majd a 35. percben szabadrúgásból tesztelte Sines- cut, akinek igencsak nyújtóz­kodnia kellett, hogy ne a jobb felsőben kössön ki a játékszer. Az első félidő krónikájához tar­tozik még a 40. perc történése, amikor is Horváth T. kapu előt­ti lerántásánál Hajdó játékveze­tő nagyvonalúan a kezében felej­tette sípját... A második félidőben egy ak­tívabb hazai csapatot láthattak a nézők, s ez negyedóra után eredményre is vezetett: a 60. percben Béres ment el a bal ol­dalon, beadását Horváth T. és Kovács T. mellett a berobbanó Zabundu 8 méterről a háló kö­zepébe küldte, 1-1. Előtte egyébként a vendégek tréneré­nek kényszerűségből cserélnie kellett, mivel a mezőny leg­jobbja, Ternován megsérült. A hátralévő időben két említésre méltó esemény történt: előbb Zabundu ugrott ki az újvárosi védők között, ám Sinescu hárí­tott, majd a 80. percben Gulá- csi 8 méteres lövését Molnár lobbal hárította. Mondhatnánk, hogy egy félidő ide, egy oda, s reális az iksz, de a játék képe alapján a tiszaújvárosiak köze­lebb álltak a győzelemhez. EICH László: - Az első félidő után a második negyvenöt perc­ben feljavult játékunk, így egyenlítettünk, de azt hiszem, hogy az eredmény egyik csapat­nak sem jó. ORLÓCZKI Tibor: - Nehéz ide­genben nyerni úgy, amikor nem egyenlőek a feltételek.