Észak-Magyarország, 2000. július (56. évfolyam, 152-177. szám)

2000-07-27 / 174. szám

2000. július 27., csütörtök Sport 10 HÍRCSOKOR • Overmars megállapodása. Brit lapértesü­lések szerint Marc Overmars, az angol lab­darúgó Premier League-ben szereplő Arse- nal holland játékosa szinte biztosan távozik jelenlegi csapatától. A csatár három hónap­ja előszerződést kötött az FC Barcelonával. • Hingis nem. Martina Hingis, a női tenisz világranglista első helyezettje nem indul a sydneyi nyári ötkarikás játékokon. A svájci teniszező kijelentette, hogy a rendkívül megerőltető kemény pályás szezon s köz­vetlenül az amerikai nyílt bajnokság (augusztus 18.-szeptember 10.) után nem szeretne csalódást okozni senkinek. • Cantona megfelelne. Alex Ferguson, az angol labdarúgó Premier League-ben sze­replő Manchester United szakvezetője szerint Eric Cantona, a csapat volt játéko­sa megfelelő utódja lenne. Emelt fővel jöttek le Abaújszántó (ÉM - BCS) - Az Arany Ászok Labdarúgó Magyar Kupa III. csoportjának első fordulójában hazai környezetben szenvedett vereséget a megyei II. osztályban szereplő Abaúj­szántó az NB l-es Debrecentől. Abaújszántó - Debrecen 1-5 (0-4) Abaújszántó, 600 néző. Vezette: Kiss B. (Bendik, Szabó Zs.). Abaújszántó: Németh Z. - Konyecsnyik - Soltész Zs., Erdősi I. (Bednarik, 46.), Erdő- si Cs. - Gyulai (Meczkó, 67.), Szlifka, Olej- nyik (Soltész I., 82.), Soltész Z. - Balázs P. Sánta. Edző: Erdősi István. Debrecen: Fekete R. - Bernáth, Balassa, Turján, Hanák - Böőr, Vadicska (Siklósi, 55.), Flick (Sándor Cs., 36.), Szatmári - Ul- veczki (Horváth I., 46.), Bajzáth. Edző: Komjáti András. Gólszerző: Böőr (0-1) a 12., Bajzáth (0-2) a 30., Ulveczki (0-3) a 37., Ulveczki (0-4) a 41., Böőr (0-5) a 70., Meczkó (1-5) a 72. percben. Még egy tucatnyi perc sem telt el, máris vezetett a nem túl meggyőzően játszó ven­dégcsapat: egy röviden kifejelt labdát Böőr vágott félmagasan a kapu bal olda­lába, 0-1. Nem sokkal később Balázs P. és Fekete R. ütközött össze a sarokzászló környékén, utóbbi a pálya melletti tölté­sen landolt, majd a szöglet után a már említett szántói csatár fejese után szisszentek fel a nézők. Pár perccel ezt követeőn már igazi ziccert hibázott Ba­lázs P., s míg a hazaiak az egyenlítésért küzdöttek, Németh Z.-nek jónéhányszor bravúrral kellett közbeavatkoznia. Az utolsó negyedórában beindult a Löki: a 30. percben Bajzáth egy újabb átlövésgól- lal növelte csapata előnyét, 0-2, majd a 37. percben, amikor a hazaiak előlragadtak Böőr beadását Ulveczki pofozta a kapu­ba, 0-3. Négy perccel később ismét Ulveczki következett, ezúttal 17 méterről a bal felső sarokba bombázott, 0-4. A fordulás után, mintegy negyedórát játszottak a csapatok, amikor a megyén át­vonuló vihar elérte Abaújszántót. A labda­rúgásra alkalmatlan időjárás Kiss B. játék­vezetőt arra késztette, hogy félbeszakítsa a mérkőzést, és az eső csillapodásával csak 13 perc után folytatódhatott újra az össze­csapás. A 70. percben a vendégek ismét gólt lőttek: Böőr a jobb oldalon tört be a ti­zenhatoson belülre, lövésébe ugyan Né­meth Z. még beleütött, de a labda a jobb al­só sarokban landolt, 0-5. Két perccel ké­sőbb a megfogyatkozott publikum nagy örö­mére hazai gól született, Soltész Zs. jobb ol­dali beadását Szlifka megcsúsztatta, Balázs P. még lemaradt a labdáról - úgy-ahogy Fe­kete R. is -, és a berobbanó Meczkó a jobb kapufánál a hálóba kotorta a labdát, 1-5. Jók: Németh Z„ Konyecsnyik, Szlifka, Ba­lázs, Soltész Zs., ill. Böőr, Szatmári, Ul­veczki. ERDŐSI István: - A nagyobb tudás dön­tött, de emelt fővel jöttünk le a pályáról. KOMJÁTI András: - Az első félidőben jelentős előnyre tettünk szert, s tulajdon­képpen már ebben a játékrészben meg­nyertük a meccset. A csoport másik mérkőzésén: Salgó Öblös - BKV Előre 1-2. A III. csoport állása 1. Debrecen1 1 - -5-13 2. BKV Előre1 1 - ­2-13 3. Salgó Öblös1 -11-20 4. Abaújszántó1 -- 11-50 Juhász döntötte el a három pont sorsát Labdarúgó Magyar Kupa, csoportmérkőzés: Sátoraljaújhely - Jászberény 2-1 (1-0) Pothurszky (balra) szerzett vezetést a hazaiaknak Fotó: Vajda János Sátoraljaújhely (ÉM - Ml) - Az Arany Aszok Labdarúgó Magyar Kupa II. csoportjá­nak első fordulójában az NB II újonca a Sátoraljaújhely le­győzte az NB l/B-ben szerep­lő Jászberényt. Sátoraljaújhely, 700 néző. Vezet­te: Jenei (Némethy, Kelemen). STK: Szemán - Ocsenás - Dó- kus (Szoták, 67.), Bodnár - Jani- kő, Wachter, Tokár (Trembu- lyák, 70.), Barna, Simonyi - Ju­hász, Pothurszky (Jurkó, 88.). Edző: Szalánczi Tamás. Jászberény: Bak - Holtner - Márics, Gephart, Szabó Z. - Tasi (Tóth, 72.), Lukácsi, Telek, Ká­dár (Udvarias, 55.) - Ládi, Ba­lázs. Edző: Kiss-Nagy Albert. Gólszerző: Pothurszky (1-0) a 17., Tasi (1-1) az 52., Juhász (2-1) a 76. percben. Az első perctől kezdve a Jászbe­rényiek irányították a játékot, bár a hazaiak a teret tudatosan adták át nekik. Bamáék látható­an a kontrákra építettek, a mér­kőzés elején mégis Ládiék lőttek többet kapura. A 17. percben az­tán megszerezte a vezetést az STK: Barna szerezett labdát a he­rényi térfél közepén, majd Pothurszkyhoz passzolt. A hazai támadó befűzött két védőt, s bal­lal 17 méterről hatalmas gólt ra­gasztott a bal felső sarokba, 1-0. A gól jót tett a találkozónak, mert ezután mindkét oldalon ki­alakult jó pár komoly helyzet, igaz, ezek kivétel nélkül ki is ma­radtak. Abban, hogy a vendégek nem egyenlítettek nagy szerepe volt Szemánnak, aki kétszer is káprázatosán hárított, majd ami­kor már ő is verve volt, akkor a kapufa sietett segítségére. A szünet után is többet birto­kolta a labdát a Berény, melynek az lett az eredménye, hogy az 52. percben egalizálták az állást: Lu­kácsi jobb oldali sarokrúgása után Tasi fejelt közelről a hálóba, 1-1. Ezt követően is inkább a ven­déglátó térfelén pattogott a játék­szer, ám az, hogy a Jászberénynél többet volt a játékszer nem páro­sult eredményességgel, sőt a 76. percben Juhász saját egyéni ak­ciója végén 14 méterről laposan a kapuba lőtt, 2-1. A hátralévő idő­ben nyomott a vendégcsapat, ám az Újhelyiek védelmét másodszor már nem sikerült feltörniük. Jók: az egész csapat, ill. Luká­csi, Tasi, Gephart, Balázs. SZALÁNCZI Tamás: - A csapat felnőtt a feladathoz, ezért úgy gondolom, megérdemelten győz­tük le NB I/B-s ellenfelünket. KISS-NAGY Albert: - A sok ki­hagyott helyzet sajnos meg- bosszúlta magát. A csoport másik mérkőzésén: Nyíregyházi Kertváros - Kis­pest-Honvéd 0-2. A II. csoport állása 1. Kispest-Honvéd 1 1 - - 2-0 3 2. Sátoraljaújhely 1 1 - - 2-1 3 3. Jászberény 1 — — 1 1-2 0 4. Kertváros 1 - - 1 0-2 0 Azok a fránya nyéki utolsó percek... Labdarúgó Magyar Kupa, csoportmérkőzés: Nyékládháza - Eger FC 3-4 (1-2) Nyékládháza (ÉM - JLI) - Az Arany Ászok Labdarúgó Ma­gyar Kupa I. csoportjának nyitó fordulójában a Nyék­ládháza a 90. percben kapott góllal szenvedett vereséget az NB l/B-s Egertől. Nyékládháza, 400 néző. Vezette: Mohácsi (Strehó, Tóth I.). Nyékládháza: Rácsok - Borbély P. - Lázár, Kerékgyártó, Kuron - Vidinczei (Polgári, 60.), Kazár, Balázs (Gál, 60.), Járai - Braun (Szűcs, 70.), Tóth T. Edző: Kapi­tány Béla. Eger: Molnár - Szobóczki, Ta­kács, Bocsi, Kovács Cs. - Ber­csényi, Vígh, Bóta, Béres - Montvai, Csőke (Katona, 69.). Edző: Eich László. Gólszerző: Csőke (0-1) a 7., Bor­bély (1-1) a 29. percben, Csőke (1-1) a 45., Montvai (1-3) az 55., Szűcs (2-3) a 75., Járai (3-3) a 83., Béres (3-4) a 90. percben. Ha nem is volt teltház a megyei I. osztályban szereplő házigazda nézőterén, azért a pálya keríté­sén és a mögötte lévő vasúti ko­csik lépcsőin fürtökben lógtak az érdeklődők. A Nyékládházi Warriors elnevezésű hazai B-kö- zép hangosan dalolgatott, ám Csőke lövése után a 7. percben elhallgattak a drukkerek, ugyanis Rácsok már csak a vo­nalon túlról tudta visszakotomi a lasztit a mezőnybe, 0-1. Nem sokkal később Borbély tornáz­tatta meg az egri hálóőrt, aki ekkor még mentett. Azonban az első félóra végén már Molnár is tehetetlen volt a hazai bekk 18 méteres szabadrúgása után, 1-1. Béres a 32. percben - hasonló szituációban - Rácsok ölébe lőtt. Aztán Járai percei következtek: a hazaiak nyolcasa az egri térfél közepéről emelt kapura - a lab­da nem sokkal szállt a felső léc fölé. A hazai nézők már-már el­könyvelték a félidei remit, ami­kor egy hevesi szögletrúgás után a 45. percben Csőke emel­hette magasba a kezét, és kocog­hatott középkezdéshez, 1-2. A szünet picivel hosszabbra nyúlt, köszönhetően a pályára zú­A nyékiek (fehérben) nem érde­meltek vereséget Fotó: jli dúlt égi áldásnak. A csapatokat ezáltal csúszósabb és mélyebb já­téktér fogadta, amelyet az NB I/B-s Eger használt ki. Az 55. percben ugyanis ismét szögletet rúghattak a piros-feketék és Montvai a védők és a bal kapufa segítségével tovább növelte csapa­ta előnyét, 1-3. A nyékiek viszont nem adták fel: a 75. percben Tóth T. tisztára játszotta magát a jobb oldalon, majd beadását Szűcs kö­zelről a hálóba bólintotta, 2-3. Sőt! Nyolc perccel később Járai emelése nem tévesztett célt és á kapuban landolt, 3-3. Arról, hogy az ünneplés elmaradt Béres tehe­tett, aki a 90. percben belőtte a „profi” Eger győztes a gólját, 3-4. Jók: Borbély, Lázár, Járai Szűcs, illetve Takácsi, Bercsényi, Csőke. KAPITÁNY Béla: - Játékosaim minden dicséretet megérdemel­nek. A döntetlen igazságosabb lett volna, a játékvezető nem volt a helyzet magaslatán. EICH László: - A hazaiak ne­mes ellenfelek voltak. A csoport másik mérkőzésén: Pet- neháza - Ferencváros 0-5. Az I. csoport állása 1. Ferencváros 1 1 - - 5-0 3 2. Eger 1 1 - - 4-3 3 3. Nyékládháza 1 - - 1 3-4 0 4. Petneháza 1 - - 1 0-5 0 Kotula adta meg a kegyelemdöfést Labdarúgó Magyar Kupa, csoportmérkőzés: Borsod Volán - Szolnoki MÁV 1-2 (1-0) Miskolc (ÉM - ME) - Az Arany Ászok Labdarúgó Ma­gyar Kupa V. csoportjának első fordulójában hazai pá­lyán kapott ki a Borsod Vo­lán az NB l/B-s Szolnoktól. Miskolc, 300 néző. Vezette: Hida­si (Ring, Kiss Gy.) Borsod Volán: Róza - Kundrák - Simon, Farkas A., Drótos - Dobos (Szabó V., 80.), Szaniszló, Vitelki, Lója T. - Simkó (Sípos, 46.), Varga Z. Edző: Kőrössy Pál. Szolnok: Balázsy Z. - Babik T., Kádár, Hegedűs, Némedi - Fe- dor, Gradinariu (Szoboszlai, 46.), Müller, Pelles - Ivitz (Né­meth Gy., 65.), Kotula. Edző: Tóth Dénes. Gólszerző: Varga Z. (1-0) a 40., Müller (1-1) a 70., Kotula (1-2) a 89. percben. Kiállítva: Varga Z. a 90. percben. A kezdő sípszó után a vendég szolnokiak vették kezükbe a já­ték irányítását. Többet kezdemé­nyeztek, már a térfelének köze­pén letámadták a hazai csapat védőit. Igaz, a kapuig nem jutot­tak el, de a mezőnyben többször csak szabálytalanság árán tudta a BVSE megállítani a Szolnok akcióit. Ennek következtében már az első tíz percben besár­gult Simon és Szaniszló is. Gyűrték, gyömöszölték egymást a felek, mindössze egyetlen probléma akadt: szinte alig fo­rogtak veszélyben a kapuk. Egy­két kivételtől eltekintve a portá­sok csak akkor értek hozzá a Varga Z. (elöl) lőtte a Volán gólját Fotó: Végh Csaba labdához, amikor az ötösre letet­ték, hogy elvégezzék a kirúgást. A vendég Szolnok támadott, a Volán pedig szinte a semmiből szerzett vezetést öt perccel a szünet előtt: Varga Z. a saját térfeléről kapott remek indítást a bennragadó védők között, ka­pura tört, majd a kimozduló ka­pus alatt 15 méterről laposan a hálóba gurított, 1-0. A szünet alatti hatalmas eső­zést „átvészelték” a szurkolók és a játékosok is, a pályán viszont újra kellett festeni a vonalakat, ezért a két félidő között közel fél óra szünetet tartottak. A fordulás után nem sokat változott a játék képe. A vasuta­sok a kapujukhoz szögezték a Volánt, s nemegyszer csak a sze­rencse segített, hogy ne egyen­lítsen a vendégegyüttes. A Szol­nok a gól érdekében teljesen fel­adta a védekezést, így felkínálta a hazaiaknak a kontrázás lehe­tőségét. Vitelkiék legtöbbször Varga Z.-t keresték a labdával, aki a 65. percben végleg eldönt- hette volna a meccs sorsát. Ám a kimaradt helyzet - ahogy az lenni szokott - megbosszulta magát. A 70. percben Kotula bal oldali szögletét Müller 3 méter­ről a jobb alsó sarokba talpalta, 1-1. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor nem sokkal a lefújás előtt a Szolnok megsze­rezte a győztes gólt: Némedi passzából Kotula spiccel 10 mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 1-2. A mezőnyfólény alapján meg­érdemelten győzött a Szolnok, de ha a Borsod Volán szerencsé­sebb lett volna, egy ponttal zár­hatta volna a találkozót. Jók: Róza, Kundrák, Farkas A., Vitelki, ill. Kotula, Kádár. KŐRÖSSY Pál: - Izgalmas, küz­delmes mérkőzésen szenvedtünk vereséget. A játék miatt nem kell szégyenkeznünk, de bízom benne, hogy lesz ez még jobb is. TÓTH Dénes: - Egy jól játszó ellenfelet vertünk meg igazi szenvedéssel. A csoport másik mérkőzésén: Sé- nyő - Újpest FC 1-9. Az V. csoport állása 1. Újpest 1 1 - - 9-1 3 2. Szolnok1 1 -- 2-1 3 3. Borsod Volán 1 - -11-2 0 4. Sényő 1 - -11-9 0