Észak-Magyarország, 2000. június (56. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-21 / 143. szám

2000. június 21., szerda iSZAK-NUGYUmZiíS# Sport / Hirdetés 11 HÍRCSOKOR • Nincs elnökség. A hét elején közgyűlést tartott az Ózdi FC elnöksége, melyen az elmúlt évi elnöki és edzői beszámoló után Utassy Béla bejelentette, hogy a június vé­géig szóló megbízásának lejárta után az elnökség nem kívánja ellátni az ÓFC irá­nyítását. A lemondást a közgyűlés elfo­gadta, de utódot még nem sikerült találni. • Négy érem. A Miskolci Akarat SE értelmi fogyatékos sportolói az elmúlt hétvégén a Balatonfüzfőn megrendezett úszó orszá­gos bajnokságon jártak, ahol két ezüst- és két bronzérmet szereztek versenyzőik. A Hunyadi nyert Kecskemét (ÉM) - Az OTP Bank triatlon diákolimpiái országos döntőjét rendezték meg vasárnap Kecskeméten, melyen me­gyénk versenyzői is rajthoz álltak. A lányok in. korcsoportjában Pekó Andrea (Tiszaúj- város, Hunyadi) a 4., Lukács Viktória (Ti- szaújváros, Hunyadi) a 6. helyen végzett. A IV. korcsoportos fiúknál Benőcs Zoltán (Ti- szaújváros, Eötvös) az 5., Mélypataki Máté (Miskolc, Földes) a 10. helyet szerezte meg. Az V. korcsoportban Török Dániel (Tiszúj- város, Eötvös) a 3., Benedek László (Tiszaúj- város, Brassai) a 8., Gályász András (Tisza- újváros, Eötvös) a 9., a lányoknál Horváth Eszter (Encs, Váci) a 6., Varga Katalin (Ti- szaújváros, Eötvös) a 9. helyen érkezett a célba. A III. kategóriás leány csapatversenyt a tiszaújvárosi Hunyadi együttese nyerte meg, Pekó Andrea, Lukács Viktória és Iván Bernadett összeállításban. A dobogó tetején a Flunyadi győztes csapata TÚRAAJÁNLATOK 2000. június 21., szerda Útvonal: Ómassa - Vadász-völgy - Jávorhegy - Jávor­kút - Csipkés-kút - Dózerút - Ómassa Táv: 10.5 km Indulás: a diósgyőri autóbusz-végállomásról 8.20-kor induló 15-ös jelzésű autóbusszal Túravezető: Jankó Konrád A túrát a Diósgyőri Természetbarát Egyesület szervezi. 2000. június 24., szombat SZENTIVÁNÉJI ÉJSZAKAI TÚRA Útvonal: Ómassa - Száraz-völgy - Bánkút - Nagyme­ző - Meteor-siház - Kecskeláb-rét - Lusta-völgy - Lil­lafüred Táv: 20 km Indulás: 18.40-kor a 15-ös jelzésű autóbusz diósgyőri autóbusz-végállomásáról, vissza: másnap 4.50-kor az 5- ös jelzés autóbusz lillafüredi autóbusz-végállomásáról Túravezető: Mátrai Ibolya A túrát a Miskolci Helyiipari Természetbarát Egyesü­let szervezi. Útvonal: Mályinka - Bánkút - Tarkő - cserepes-kő - Őrkő - Istállóskő - Fekete sár - Bánkút - Mályinka (vándortábor) Táv: 48 km Találkozás: 6.15-kor Kazincbarcikán, a BorsodChem autóbusz-végállomásán Túravezető: Máté Attiláné A túrát a Kazincbarcikai Természetbarát Egyesület szervezi. 2000. június 25., vasárnap Útvonal: Sirok - Siroki vár - Barát Apáca sziklák - Rozsnak pusztai elágazóhely - Szarvaskő - Eger, Fü­zesabony, Miskolc (vonattal) Táv: 17 km Indulás: a miskolci Tiszai pályaudvarról 7.10-kor indu­ló vonattal, kál-kálpolnai átszállással Túravezető: Lukács Gyuláné A túrát a Diósgyőri Természetbarát Egyesület szervezi. Útvonal: Ómassa - Gyula-forrás - Mályinka - Dédes- tapolcsány - Lázbérci víztározó - Uppony - Putnok - Miskolc Táv: 30 km Indulás: 6.50-kor a 15-ös jelzésű autóbusz diósgyőri autóbusz-végállomásáról Túravezető: Máté Katalin A túrát a Miskolci Helyiipari Természetbarát Egyesü­let szervezi. Útvonal: Bükkszentkereszt - Dorongos - llona-ház - Tebe-puszta - Hór-völgy - Pazsag-őrház - Lök-völgy - Imó-forrás - Török-út - Nagy-mező - Kis-mezí) - Já­vorkút - Ómassa Táv: 31.4 km Indulás: a 6.15-kor Volán-busszal a Búza téri autó­busz-pályaudvarról Túravezető: Farkas Zsolt A túrát a Miskolci Helyiipari Természetbarát Egyesü­let szervezi. NBA-döntő: bajnok a Los Angeles Lakers Los Angeles (MTI) - Az esé­lyes Los Angeles Lakers nyerte az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnoksá­got, miután a döntő hatodik mérkőzésén negyedszer is legyőzte az Indiana Pacerst. Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 116-111 (24-26, 29-30, 26-28, 37-27) A hazaiak a végső sikerhez szük­séges egyetlen győzelem megszer­zéséért, míg a vendégek a sors­döntő, utolsó mérkőzés kicsikará­sáért küzdöttek. Ennek megfelelő­en hatalmas taktikai csata dúlt a parketten, az első negyedben fej­fej mellett haladtak a csapatok, egyszer sem volt három pontnál nagyobb a különbség. A második A trófeagyűjtő O'Neal csapattársai gyűrűjében Fotó: apa/epa játékrész elején elsősorban távoli kers triplányira csökkentette a dobások révén elhiizott az India- különbséget. A harmadik negyed- na, a szünet előtt azonban a La- ben hősiesen őrizték előnyüket a vendégek, és a fontos pillanatok­ban mindig ők értek el pontot. A záró negyede viszont a La- kersé volt: Bryant és O’Neal össz- játéka meghozta gyümölcsét: át­vette a vezetést a hazai gárda (91- 90). Ez volt a fordulópont, s an­nak ellenére, hogy a Pacers a le­fújás előtt 5:04 perccel egyenlített a hazaiak elléptek hat ponttal, és ez már elegendőnek bizonyult a hajrában kapkodó riválissal szemben. A párharcot 4-2-es összesítéssel a Los Angeles Lakers nyerte, míg az alapszakasz után a rájátszás és a döntő legértékesebb játéko­sának (MVP) is Shaquille O’Ne- alt választották, aki a döntő utol­só meccsének legeredményesbb játékosaként 41 pontot szórt. Hirdetés­loszor mindenki meghökken, ha erről a biztosításról Ha többet tud róla, megérti, hogy mindenkinek szüksége van rá. Mert egyszer az elkerülhetetlenre is gondolni kell, de csak egyszer... Gyertyaláng Temetkezési Biztosítás Önhöz méltóan ■ Agrupación Funeuropa Biztosító Rt. www.agrupacion.funeuropa.hu Bővebb információért kéijük, hívja az alábbi telefonszámokat: Pécs: 06-72 517-960 Budapest: 475-5060 Miskolc: 06-46 502-170 Győr: 06-96 422-576 Nyíregyháza: 06-42 310-133 Szeged: 06-62 554-540 Kék szám: 06-10 200-234