Észak-Magyarország, 2000. április (56. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-17 / 90. szám

2000. április 17., hétfő (SZAK-MAGYARORSZáG t Sport / Hirdetés 11 HÍRCSOKOR • Sima siker. A női asztalitenisz NB l/B hét végi, 17. fordulójában magabiztos si­kert aratott a Tiszaújvárosi SC gárdája: Budapesti Érdért SE - Tiszaújvárosi SC 3-15. Győztek: Horváth (4), Badarász (4), Fest (3), Széles (3), a Fest-Horváth pár. • Kettővel. A Kékhullám-Ferro Platz SC férfi vízilabdacsapata szombaton Buda­pesten, a Tüzér utcában mérkőzött a 9-16. helyért zajló rájátszásban: Neptun VSC - Kékhullám-Ferro Platz SC 8-6 (2-1, 3-1, 2-1, 1-3). Gólszerző: Stankovics (2), Megyesi (2), Szabó Cs., Török. • Egygólos vereség. Az NB ll-es női labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában szombaton Győrben lépett pályára az MVSC-Csúcstechnika együttese, amely egygólos vereséget szenvedett. Mottó- Győr - MVSC-Csúcstechnika 3-2 (0-2). Gól­szerző: Kovács, Garadnai. Kiállítva: Szaj- lai. Jók: Szabó, Garadnai. Szarvasűzők Miskolc (ÉM - JLI) - Az elmúlt hét végén ti­zedik alkalommal került megrendezésre a Szarvasűzők országos egyetemi-főiskolás vál- tófútóverseny a Miskolci Egyetem és az Esz- terházy Károly Tanárképző Főiskola rendezé­sében. A verseny Egerből, a főiskola elől in­dult szombat délelőtt fél 11-kor és délután 5 órára érkezett a Miskolci Egyetem sportpá­lyájára. A Bükkön át vezető 72 kilométeres táv végig aszfaltozott úton, 12 szakaszra bontva vezetett a célig. A benevezett 92 egye­temista és főiskolás csapat - amelyek 8 férfi és 4 hölgytagból álltak mellé három szpon­zori gárda is bekapcsolódott. A legnépesebb csapattal - számszerint tizennyolc­cal - a miskolciak büszkélkedhettek az idén. Az első kategória győztese (csak egye­temről érkező hallgatók) a Kardiovaszku- láris Elit (Veszprémi Egyetem) gárdája lett, megelőzve a Sote A csapatát és a har­madik Leporellót. A második kategória „aranyos” helyére a Miskolci Egyetem, Viagra Maratoni elnevezésű csapata fu­tott be, míg ugyanitt a második a Skandi­náv Ottó (Veszprémi Egyetem), a harma­dik pedig a Pótherék (BME) gárdája lett. A legjobb név kategória győztesének díját a Gatyából Potyog a Motyó csapata kapta. Egyetemi befutó Fotó: Juhász-Léhi István TOTOZZON ÖN IS! - 16. HÉT 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1. Ulm Flertha 2. Freiburg Schalke 3. Wolfsburg Kaiserslautern 4. 1860 München Stuttgart 5. Bologna Perugia 6. Internazionale Bari 7. Juventus Fiorentina 8. Léccé Cagliari 9. Piacenza Lazio 10. Reggina Milán 11. Roma Parma 12. Udinese Torino 13. Venezia Verona +1. Dortmund B. München Pótmérkó'zések: 1. Rostock - Duisburg 2. Bielefeld - Unterhaching 3. Empoli - Genoa 4. Sampdoria - Napoli Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztősé­ge játékának e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hívjuk. Játé­kosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fi­zetjük be, minden héten öt olvasó tippsorát. Az in­dexszám 0 4 9, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 400 forint. A fent látható szelvényen játékosainknak négy kétesélyből és kilenc fixből álló tippsort kell produkálniuk, azt címünkre (3526 Miskolc, Zsolcai ka­pu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levelezőlapon küldjék. A beérkezett tippsorok közül pénteken délben sor­soljuk ki azt az ötöt, amit befizetünk, szombati szá­munkban pedig névvel és címmel közöljük a megját­szott tippeket. Felhívjuk játékosaink figyelmét, hogy a sorsoláson csak az Eszak-Magyarországból kivágott szelvények vesznek részt! Jöhet az ötödik hely és a Kecskeméti KC Női kosárlabda NB I rájátszás az 5-8. helyért, 2. mérkőzés: Zala Volán - DKSK-BC 64-72 (35-31) Zalaegerszeg (ÉM - KGB) - Eger- szegi sikerével a Diósgyőr meg­nyerte a Zala Volán elleni két győzelemig tartó párharcot, így a női kosárlabda NB I rájátszá­sában, a helyosztók során az 5. helyért a Kecskeméti KC ellen meccselhetnek a piros-fehérek. Zalaegerszeg, 100 néző. Vezette: Szlávik, Pesatily. Zala Volán: VÖLGYES1 (5/3), NYÍRÓ (2), Horváthné (4), Szőke (13/3), Papp (2). Csere: Csécs (8), Kitlinszkaja (10). Edző: Vertetics István. DKSK-BC: Bukovszki (-), Ba­logh (3)„ BROSOVSZKY (27/12), Bellovai (9), Perovics (12). Csere: ANDÓ (17), Csávás (4), Sitkéi (-). Edző: Áron Balázsné. Meglepetésre a Volán kezdett jobban, hiszen a vendégek nyitó­kosarára Nyíró egy duplával, Völgy esi egy triplával válaszolt, majd a nagy kedvvel játszó ha­Brosovszky volt a legeredmé­nyesebb diósgyőri Fotó: J.L.I. zai gárda tovább növelte elő­nyét, s a 8. percben már 17-9-es állást mutatott az eredményjel­ző. A DKSK-BorsodChem játéko­sai ebben az időszakban nagyon sokat hibáztak, a dobások kivi­telezésébe rengeteg hiba csú­szott, s a védekezésben sem je­leskedett - a papíron - jobb együttes. Aztán a félidő derekán összekapta magát a piros-fehér gárda, s fokozatosan feljöttek, elsősorban az egyre jobban ma­gára találó Brosovszky kosarai­val. A felzárkózás olyannyira jól sikerült a vendégeknek, hogy a 15. percben már 23-23 volt az állás. Ezt követően azon­ban az egerszegi csapat újítani tudott, és egy-két betörés után, ha kis különbségűt is, de előnyt szerzett a szünet utáni folyta­tásra. A második játékrészben gyor­san egyenlítettek a vendégek, hiszen a 25. percben 39-39-re ala­kult az eredmény. A következő hat percben a Diósgyőr állva hagyta a hazaiakat, gyors egy­más utánban tíz pontot szorgos­kodtak össze (39-49). Azonban a hazai edző cseréi, valamint idő­kérése felrázta a vendéglátót, és hat perccel a befejezés előtt is­mét döntetlenre állt a mérkőzés (53-53). A hajrá percei izgalma­san alakultak, de a végjátékban a rutinosabb diósgyőri játéko­sok jobban koncentráltak, és a maguk javára fordították az összecsapást. így a két győzelemig tartó párharcot 2-0-ra a DKSK-BC nyerte, s mivel a másik ágon a Kecskeméti KC ugyanilyen arányban bizonyult jobbnak a BSE-Esmánál, a párharcok győz­tesei az 5., míg a vesztesek a 7. helyért játszhatnak a helyosztók során az ugyancsak két győzele­mig tartó csatákban. VERTETICS István: - Az első mérkőzéshez képest változást re­méltem, s ez részben be is kö­vetkezett. A vendégek magassá­gi fölénye ellenére szinte végig partiban voltunk, s kis híján há­rom meccsesre kényszerítettük a párharcot. ÁRON Balázsné: - A célunk a győzelem volt. Ezt elértük, de a játékunk hagyott kívánni valót maga után. Citroen Saxo Kupa Kosarasok vették birtokukba szombaton délelőtt a Tesco Áruház parkolójának egy részét, ugyanis amatőrök részére itt rendezték meg a Citroen Saxo Kupát. A 14 év alatti utcai kosa­rasok versenyét a Moonsters nyerte meg a Bulgárföld gárdája előtt. A „nagyoknál” négy gárda meccseit, s a körmérkőzéses le­bonyolítás után a győzelmet a MAKK együttese sze- a Szarvasűzők, a az Ultra Olajka Juhász-Léhi István Negyedik hely Miskolc (ÉM) - A negyedik he­lyet szerezte meg a férfi asztali- tenisz NB I/A-ban a Hejőcsabai CM Rt. együttese, melynek szombaton idegenben sikerült legyőznie riválisát, a Szombat- helyi AK-t. A „cementesek” másnap Budapesten is asztalhoz álltak és bepótolták március 11- én elmaradt találkozójukat a BVSC ellen. Az eredmények: Szombathelyi AK-Vasútőr - Hejőcsabai CM Rt. SC 7-11. Gy.: Tóth G. (3), Monostori (3), Tóth Zs. (2), Kővári (2), a Tóth Zs.-Tóth G. pár. Nass-BVSC - Hejőcsabai CM Rt. SC 14-4. Gy.: Tóth Zs. (2), Monostori, Tóth G. Nehéz győzelem Miskolc (ÉM - PA) - Hazai kör­nyezetben aratott győzelmet a Miskolci VSC női röplabda csa­pata, az NB I 9-12. helyéért zajló rájátszás negyedik fordulójában. MVSC - Navigare-Pulzus SC 3:2 (8, -24, 9, -17, 10) Miskolc, 100 néző. Vezette: Sza­bó, Csikós. MVSC: BAZAN, Sike, Tóth Cs., Kalotay, Helli, Balázs. Csere: Németh (liberó), Leidgebné, Sándor, Kaposvári, Orosz. Játé­kos-edző: Balázs Zsuzsa. Pulzus: SZVETNYIK, Valasik, Hegyi, LENGYEL, Danada, Ve­res. Csere: Péter. Edző: Csákó Tamás. Az első szett alapján simának tűnt a mérkőzés, ám a vendég­csapat elsősorban a hazaik hi­báit kihasználva egyenlíteni tu­dott. A következő két szettet szinte „lemásolták” a csapatok, ám az ötödik felvonásban job­ban koncentráltak a miskolciak, és ha nehezen is, de begyűjtöt­ték a 9. hely megszerzése szempontjából nagyon fontos győzelmet. BALÁZS Zsuzsa: - Nyertünk, és azért örülök a győzelemnek, mert nem nyújtottunk jó telje­sítményt. CSÁKÓ Tamás: - Négy alapem­berünk hiányzott a kezdőcsapat­ból, ennek ellenére jól játszottunk. Nyert a Vasút (fehérben) Fotó: f. m. Hirdetés Ofotórt: Miskolc, Corvin u. 1. • Telemobíl 96 Kft.: Miskolc, Corvin Ottó u. 11. Corvin Üzletház • Eurooptik Szaküzlet: Tlszaúlváros, Szent István u. 1. • Bem Bt: Miskolc, Rákóczi u. 2. Miskolc, Kazinczy u. 2. • Telefix Trió Kft: Sátoraljaújhely, Rákóczi u. 18. (Vállalkozók Háza) • Sárospatak, Rákóczi út 58. • Ózd, Vasvár u. 52. • Kazincbarcika, Egressy u. 30. Miskolc, Szemere út 20 • Szerencs, Erzsébet tér 1. • Autó-Kontakt Szerencs Kft.: Szerencs, Nyár u. 2 • Tokaj, Rákóczi út 7. • Park GSM : Miskolc, Mártírok u. 1. • Mezőkövesd, Mátyás király u. 26. • Tiszaújváros, Árpád u. 2. • Centrál-Top Kft.: Miskolc, József A. u. 37. • Kacso Kft.: Encs, Petőfi út 52. swci telin További feltételek az üzletekben és a DOMINO Üzletszabályzatban * A készülék csak Westel 900 előfizetői kártyával használható Amíg a készlet tart ** A SíM kártya 45 nap elérhetőséget biztosit, maid a DOMINO SÍM feltöltese után további 333 napig vagy elérhető. Információ; 1777 (a Westel 900 hálózatából díjmentesen hívható), 265-9210 wwwvvestel900.hu [POPPE FOYCte Vk.cr.lviH OFOTÉRT WESTEL 900 mintabolt: Miskolc, Kossutti L. u. 2. Te).: 06-46/411-550,06-30/900-9010 Hivatalos üzletkötőink: 06-30/930-3926,06-30/930-4782 Itt a tavaszi időszámítás' De - Európában először - a DOMINO csomagban MÉG egy órával több van. A csomagban a DUAL készülék*, a kártya és a mobiljegy mellett most egy Igazi Swatch Ara ketyeg. Már bruttó 29 900 Ft-tól megveheted. Bruttó 9 000 Ft-ot ebből is lebeszélhetsz. Mit kapsz még? 333 nap elérhetőséget**. Hangpostát, SMS-t, Internetet. Kapcsolatot kedvező tarifákkal hálózaton belül is több mint 1 millió Westel 900 előfizetővel. Állítsd át magad tavasszal DOMINO-ra!