Észak-Magyarország, 2000. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-06 / 55. szám

ÉSZAK- NI AGYARORSZÁG # 2000. március 6., hétfő SPORT • Két világcsúcs. A férfiaknál két világ­csúcs született a kanadai rövidpályás gyorskorcsolyázók országos bajnokságon Calgaryban. A 26 éves Andrew Quinn 2:15.495 perc alatt teljesítette az 1500 méteres távot, míg ötszázon a 22 éves Jeff Scholten 41.742 mp-cel ért célba. • Megkezdődtek. Két párharccal (Trinidad és Tobago - Holland Antillák 5-0 és Hon­duras - Nicaragua 3-0) megkezdődtek a 2002-es japán-koreai közös rendezésű lab­darúgó-világbajnokság selejtezői, melynek során a 29 szabad helyért 196 csapat összesen 806 összecsapáson küzd meg. • Bajnok á Dunaferr. A Dunaferr SE nyer­te a jégkorongbajnokságot, miután a döntő negyedik mérkőzésén is győzött a Ferencváros-Whirlpool ellen. A dunaújvá­rosiak pénteken 4-1-re verték a fővárosi együttest, s ezzel az összesítésben 4-0-ra bizonyultak jobbnak. Folytatódott... A miskolci Avasi Gimnázium tornacsarnokában a hatodik fordulóval folytatódott a Kerekes János - Menyhért László felkészülési kézilabda- emléktorna küzdelemsorozata, amelyen a Putnok (fehérben) legyőzte a Victoryt. Az eredmények: Nők: Victory KC - Putnoki VSE 10-12 (5-11), Favorit SZKSE - Putnoki VSE 14-25 (6-14), Tállyai KSE - Favorit SZKSE 17-13 (6-10), Victory KC - Tállyai KSE 18-18 (9-8). Férfiak: Szerencsi VSE - Kós DSK 21-14 (11-6), Edelényi VSE - Sze­rencsi VSE 17-23 (9-12). Fotó: Bujdos Tibor ;£&:| ■>! U :■! 0 >.M >! Oí V >! Miskolc (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzeti Bajnokság 19. fordulójának szombati és vasárnapi eredményei: Debreceni VSC - Nyírség-SFC 2-0 (0-0) Gólszerző: Bajzát (66.), Böőr (85.). Ferencvárosi TC - Pécsi MFC 4-1 (3-1) G.: Tóth M. (10., 57.), Bárányos (14.), Hor­váth P. (35.), illetve Puskás (42.). Siófok FC - Zalahús ZTE FC 1-1 (0-1) G.: Kulcsár (53.), illetve Győri (10.). LFC Tatabánya - MTK HFC 0-4 (0-3) G.: Madar Cs. (14.), Egressy (22., 66.), Gu- satu (27.). Nagykanizsai FC - Vác FC 3-1 (1-1) G.: Azoitei (36.), Szabó (52.), Szalai (85.), illetve Sováb (12.). A PNB állása 1. Dunaferr SE 18 11 6147-1739 2. MTK Hungária FC.19116235-1439 3. Vasas DH 19 122 539-19 38 4. Debreceni VSC1995529-2132 5. Újpest FC 188 6 4 32-2130 6. Ferencváros1985634-2129 7. Pécsi MFC 197 8 425-27 29 8. Győri ETO FC1976631-2027 9. LFC Tatabánya 196 9 4 21-2427 10. Zalahús ZTE FC1968522-1426 11. Diósgyőri FC19568 19-2921 12. Nyirség-SFC1955917-32 20 13. Nagykanizsai FC 19478 17-2319 14. Kispest-HFC 1947818-27 19 15. Haladás VFC 18 531019-2818 16. Siófok FC *195410 15-2916 17. Szeged LC * 18 3510 13-41 11 18. Vác FC 19161217-439 * A Siófoktól és a Szegedtől 3-3 büntetőpont levonva. A félbeszakadt Újpest FC - Dunaferr SE (0-1) mérkő­zés eredménye nem szerepel táblázatunkban. Az elmaradt Szeged LC - Haladás VFC mérkőzés ügyé­ben kedden dönt az MLSZ fegyelmi bizottsága. Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Hajdó (Veres, Szabó Z.). DFC: Nagy Z. (0) - Pozder (6) - Herczku (6), Kunzo (7), Harnócz (6) - Konyha (7), Filipovics (7), Lippai (6) - Tsupik (7), Frunza (6), Vi­telki (6). Edző: Varga Zoltán. Győr: Posza (1) - Mracskó (5), Győri (5), Vámosi (6), Bajusz (4) - Kiser (4), Csiszár (5), Salagean (5) - Baumgartner (0), Ferenczi (5), Vayer (5). Edző: Garami József. Csere: Baumgartner helyett Sebők Zs. (6-2=4) a 25., Kiser helyett Nagy L. (4) a 46., Nagy L. helyett Erős G. (4) az 57., Frunza helyett Radu (-) a 66. percben, Filipovics helyett Takács V. (-) a 79. percben. Vitelki helyett Takács Gy. (-) a 82. percben. Sárga lap: Kiser a 29., Ferenczi a 37., Filipovics a 38., Vámosi az 53., Bajusz a 64. percben. Kiállítva: Posza a 25., Sebők Zs. a 85. percben. Gólszerző: Frunza (1-0) a 26., Radu - 11-esből (2-0) a 86. percben. A második 11 -es előtti pillanat: Lippai a „földbe verve" Fotó: Bujdos t Lehet, hogy két Diósgyőri FC van? Labdarúgó PNB 19. forduló: Diósgyőri FC - Győri ETO FC 2-0 (1-0) Ez is a meccs Pótbemelegítés. A szünetben csak néhány percet töltött el tár­saival az öltözőben Sebők Zsolt, aki a kiállított Posza helyét vet­te át Baumgartner lecserélése után. A 21 éves kapus élete első élvonalbeli meccsén a szünet nagy részét „pótbemelegítésre” szánta, de ennek ellenére nem sikerült magát bevédenie a csa­patba, hiszen kiállítása miatt várhatóan őt is eltiltják majd. Vita. Sebők Zs. kiállítása után kisebb vita kerekedett a győri játékosok között amiatt, hogy melyikük álljon a gólvonalra a második 11-es előtt. Előbb Győ­ri öltötte magára a kapus mezt, de némi rábeszélés után odaad­ta azt Vayernek, a Rába-parti együttes legalacsonyabb játé­kosának, de a csatár nem tudta hárítani Radu büntetőjét. Elégedetlen. Szemmel látható­an elégedetlen volt Danut Frunza, edzője azon döntésével, hogy a 66. percben lecserélte őt. A játékos még a pályán lehúzta magáról mezét és köszönés nél­kül ment be az öltözőbe. Mind­ezt Varga Zoltán úgy kommen­tálta a meccs után: lehet, hogy meg kell tanulnia románul ah­hoz, hogy szót értsen a játékos­sal, s még gondolkodik azon, hogy szerdán csapatba állítása-e az idegenlégióst. Percek, események 1. perc: Ferenczi kapott labdát a diósgyőri 16-os előterében: a csa­tár egy igazítás után lőtt, a labda a jó ütemben kimozduló Nagy Z.- ről először kipattant, ám utána magához ölelte a kapus a lasztit. 12. perc: Tsupik ugratta ki egy pontos passzal Konyhát. A tá­madó egy igazítás után jobbal. 15 méterről tüzelt, azonban Po­sza magabiztosan hárított. 19. perc: Konyha ívelt jobbról középre szabadrúgásból, amire Kunzo érkezett és fordulásból 12 méterről az ETO kapuja fölé bombázott úgy, hogy egy védőt érintve hagyta el a bőrgolyó a játékteret. A szöglet után nagy kavarodás alakult ki a zöld-fehé­rek kapuja előtt: Konyha lövése egy - a gólvonalon álló - csapat­társáról pattant vissza a me­zőnybe, majd Lippai 7 méterről a jobb sarok mellé durrantott. 24. perc: Konyha csapott le egy hosszan előrevágott labdára, amelyet Bajusz hibázott el. A DFC csatára megiramodott a jobb oldalon, Frunzához továb­bított, aki becsapta Poszát, ám a hálóőr elhúzta a román csatár lábát. Hajdó játékvezető azonnal 11-est ítélt és piros lapot muta­tott fel a kapusnak. A vendégek vezetőedzője, Garami József le­cserélte Baumgartnert és pályá­ra küldte cserekapusát Sebők Zs.-t, aki Frunza büntetőjét há­rította ugyan, viszont a kipatta­nót a csatár másodszor már nem hibázta el, és közelről a jobb alsó sarokba helyezett, 1-0. 31. perc: Vitelki adott labdát a helyén feltűnő Frunza elé, aki elfutott a bal szélen, ám kisod­ródott. így bal lábbal leadott lö- kete az oldalhálóba kötött ki, pedig a jobb oldalon Konyha üresen várta az átadást... 48. perc: Tsupik jobb oldali szög­lete után Harnócz 7 méterről csúsztatott a jobb kapufa mellé. 54. perc: A vendégcsapat lesre állítását kijátszva Konyha ug­rott ki egyedül középen, majd jobbra passzolt a támadást kísé­rő Tsupik elé. A fiatal játékos jobb külsővel célozta meg a ka­put: a labda úgy suhant el a jobb kapufa mellett, hogy Kony­ha is csak néhány centiméterrel maradt le róla. 85. perc: Lippai tört egyedül ka­pura, bevezette a lasztit a 16-oson belülre, a menteni igyekvő Sebők Zs. viszont elsodorta. Hajdó a győri cserekapust is „letessé­kelte” a pályáról és újabb 11-est ítélt. A kapusmezt Vayer öltötte magára, ám ez Radut nem hatot­ta meg, és félmagasan a jobb sa­rokba helyezett, 2-0. Megvan a második gól és a győzelem, ünnepel a DFC Fotó: b t I ÍGY LÁTTUK Berecz Csaba A mérkőzés után a hazai szurkolók többsége azon a véleményen volt, hogy ez az összecsapás, ha nem is minden pénzt, de a megemelt jegyárat megérte. Megérte, mert jó és iz­galmas 90 percet láthattak azok, akik az egy héttel ezelőtti nyír­egyházi „vergődés” után bizal­mat szavaztak a DFC-nek és ki­látogattak a stadionba. Az már az első negyedóra végére - a kö­zömbösen szemlélődök számára is - kiderült, hogy a Diósgyőr jobban csipkedi magát, és akik azt várták, hogy a találkozó győ­ri fölényben zajlik majd, azok­nak csalódniuk kellett. Ugyanis a piros-fehérek lelkesedésük mi­att már az első fertályórában egyenrangú ellenfelei voltak - a papíron - jobb játékosállo­mánnyal rendelkező Győrnek. Sőt! Kb. 15 perc után átvették a kezdeményezést és folyamatosan keresték a rést az ETO vonalban védekező négyfős hátsó alakza­tán. A DFC fölényét a helyzetek számának alakulása is jelezte és nem érdemtelenül jutottak veze­téshez a Varga-tanítványok. Az ember- és gólelőnyben futballozó DFC a saját térfelén megszerzett labdákat gyors támadásokkal igyekezett előre játszani, s a Vi­telki, Konyha, Filipovics trió megoldásai egyre többször váltot­ták ki a publikum elismerését. TTördulás után, az első félidő JO nagy részében is színtelen játékot játszó Győr képtelen volt felpörögni, míg a Diósgyőrnél a jobb oldalon a szilaj csikóként játszó, a 18. életévét a meccs más­napján betöltő Tsupik remekelt. A csatár jónéhányszor meghúzta a Bajusz „igazgatta” területet, s több gólhelyzetet is kidolgozott, illetve kihagyott. Az ETO a meg­szerzett labdákat igyekezett előre játszani, de támadóik szoros vé­dőőrizetben vergődtek. (Példa­ként megemlíthető: a vendégek legveszélyesebbnek tartott csatá­ra, Ferenczi csupán egyszer, a ta­lálkozó első percében lőtt kapu­ra, mint utóbb kiderült, ez volt a találkozó egyetlen győri kapura lövése.) A DFC pedig egyre több­ször csinált tűzijátékot Sebők Zs. kapuja előtt, de a győzelmet be­biztosító találat sehogyan sem akart megszületni. Mígnem a ta­lálkozó hajrájában újabb győri kapusbaki után kilenc főre fo­gyatkozott a zöld-fehér gárda és a DFC második 11-esénél Radu bemutatta, hogyan kell egyből gólt szerezni büntetőből. A hazai szurkolókat ezután a megérde­melt győzelem után legfeljebb az foglalkoztathatja, hogy „hány csapata” van a DFC-nek, illetve melyik a csapat igazi arca. T Tájdó játékvezető összessé- ±± gében jól vezette a talál­kozót, de mindeközben könyö­rületes volt a Győrrel szemben. Ugyanis Ferenczinek müesésért, míg Kisernek talpalása után nem muta tta fel a második sár­ga lapot, valamint a 83. perc­ben „elnézte” Lippai lerántását és elfelejtett 11-est adni. VARGA Zoltán: - Nekünk rendkívül fontos volt a három pont megszerzése, ugyanis az előző meccs után bizonytalan lett csapatom. A gárda ezúttal becsületesen, nagy akarással küzdött, ezért elégedett va­gyok. Most már egy kicsit nyu- godtabban várhatjuk a követ­kező találkozót. Nagyon örülök Vitelki, Tsupik és Herczku jó játékának, ugyanakkor Frun- zával beszélnem kell, mert ez a magatartás megengedhetetlen. GARAMI József: - Az első félórában nem láttam nyomát annak, hogy a második 45 percben ne tudnánk egyenlí­teni. Fordulás után azonban a szél is hozzájárult ahhoz, hogy a Diósgyőr teljesen át­vette az irányítást. A közép­pályán nagyon gyengén ját­szottunk, ám a DFC teljesen megérdemelten nyert. Egyéb­ként kíváncsi vagyok az első 11-es előtti szituáció videofel­vételére... PNB-S JUNIORBAJNOKSÁG DFC - Győri ETO FC 2-0 (2-0) Diósgyőr, 50 néző. Vezette: Bendik. Diósgyőri FC: Csirics - Ta­kács V., Nagy Cs., Nagy R. - Takács Gy., Nagy B. - Diz- matsek, Radu (Gável), Hajdú - Raican, Barva (Macsó). Edző: Emír Dzsinovics. Győr: Venez - Dán (Németh), Csölle, Csonka, Nagy Sz. - Krén, Haradics (Török), Gol- lovitzer (Pállá), László - Gu­lyás, Müller. Edző: Gunyhó Ferenc. Gólszerző: Radu (2, a másodi­kat 11-esből). Jók: Radu (a mezőny legjobb­ja), Csirics, Nagy R„ Takács Gy., Dizmatsek, illetve Venez.