Észak-Magyarország, 2000. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-27 / 72. szám

2000. március 27., hétfő ÉSZAK-HUQYAHOftSIÍQ * Sport 11 HÍRCSOKOR • Tekegyőzelem. Hazai környezetben aratott győzelmet az ózdi női tekecsa­pat a Szuperliga küzdelmeiben: ÓVTC Salakfeldolgozó Művek - Postás Matáv 5:3 (2616:2484). ÓVTC: Tóth 503, Szta- niszláv 476, Berki 420, Lipárdiné 418, Bogdán 412, Hlavács 387. • Teremlabdarúgó NB I. A Berek Rolád- Technika Háza csapata szerepel hazai környezetben ma a teremlabdarúgó NB I 22. fordulójában. A miskolci Hermán Gimnázium tornacsarnokában 19.15-től az Első Beton-Szegedet fogadják. A DKFC-Borsod Zöldért idegenben, Jászbe­rényben játszik. PNB-EREDMÉNYEK Miskolc (ÉM) - A labdarúgó PNB 23. for­dulójának szombati eredményei: FTC - Dunaferr SE 2-2 (0-1) G.: Tóth M. (47., 52.), ill. Molnár (30.), Tö­köli (85.). LFC Tatabánya - DVSC 1-1 (0-1) G.: Goncalves (48. - 11-esből), ill. Kerekes (39.). Nyírség-SFC - Siófok FC 3-0 (0-0) G.: Nagy S. (53.), Dican (58.), Csernijenko (69.). Haladás VFC - Zalahús ZTE FC 0-1 (0-0) G.: Balog (49.). Vasas DH - Pécsi MFC 4-0 (1-0) G.: Aranyos (17.), Kabát (46., 77.), Lász­ló (88.). A Vác FC szabadnapos volt. A PNB állása 1. Dunaferr SE 22147 149-1949 2. Vasas DH 21 14 25 44-20 44 3. MTK Hungária 221273 42-1943 4. Ferencváros 2297643-2534 5. Debreceni VSC 2297630-2634 6. Újpest FC229 67 41-31 33 7. LFC Tatabánya22710 522-2831 8. Győri ETO FC 2186734-22 30 9. Zalahús ZTE FC21 7 9523-1430 10. Nylrség-SFC22 8 5924-3329 11. Kispest-HFC2276921-2927 f2. Pécsi MFC21687 23-34 26 13. Nagykanizsa 22571019-2822 14. Diósgyőri FC 22551221-3920 15. Haladás VFC 21531320-34 18 16. Siófok FC * 2254 1316-3716 17. Vác FC 212514 17-51 11 A Szeged LC eredményeit törölték. * A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. A Siófoktól 3, a Szegedtől 6 büntetőpont levonva. A Szeged LC nem állt ki a Győr, és a Haladás elleni mérkőzésre, ezért a találkozók 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel az ellenfelek kapták meg. Az el­maradt Vasas - Szeged és a Szeged - Pécsi MFC találkozókról a fegyelmi bizottság kedden dönt. A félbeszakadt Újpest - Dunaferr mérkőzés 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel a Dunaferr kapta. Ez a döntés még nem jogerős. TOTOZZON ÖN IS! - 13. HÉT 1 X 2 1. csapat 2. csapat 1.Dortmund Hamburg 2.Frankfurt Bielefeld 3.Hertha Schalke 4. Wolfsburg Bayern M. 5. 1860 MünchenLeverkusen 6. Rostock Bremen 7. Kaiserslautern Stuttgart 8. Bari Cagliari 9. Perugia Torino 10. Roma Udinese 11. Venezia Léccé 12. Verona Piacenza 13. Juventus Lazio +1.Parma Milán Pótmérkőzések 1. Internazionale - Reggina 2. Atalanta - Brescia 3. Cosenza - Aizano 4. Sampdoria - Salernitana Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztősé­ge játékának e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hívjuk. Játé­kosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fi­zetjük be, minden héten öt olvasó tippsorát. Az in­dexszám 0 4 9, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 400 forint. A fent látható szelvényen játékosainknak négy kétesélyből és kilenc fixből álló tippsort kell produkálniuk, azt címünkre (3526 Miskolc, Zsolcai ka­pu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levelezőlapon küldjék. A beérkezett tippsorok közül pénteken délben sor­soljuk ki azt az ötöt, amit befizetünk, szombati szá­munkban pedig névvel és címmel közöljük a megját­szott tippeket. Felhívjuk játékosaink figyelmét, hogy a sorsoláson csak az Észak-Magyarországból kivágott szelvények vesznek részt! Egy lehetőséggel ismét kevesebb Labdarúgó PNB, 23. forduló: Nagykanizsa-LinAir FC - Diósgyőri FC 2-1 (1-0) JEGYZŐKÖNYV Nagykanizsa, 3000 néző. Vezette: Szabó J. (Kiss B., Kispál). Nagykanizsa: Gelencsér (5) - Szalai (5) - Pálfi (5), Mikler (5) - Far­kas (5), Popovics (6), Gordian (6), Agics (6), Pulai (5) - Purt (5), Sza­bó Z. (5). Edző: Németh Lajos. Diósgyőr: Nagy Z. (6) - Harnócz (5) - Hompoth (5), Kunzo (5) - Sza­kos (5), Radu (6), Lipták (4), Lippai (5), Kákóczki (4) - Raican (5), Frunza (4). Edző: Varga Zoltán. Csere: Purt helyett Papp (6) a 42., Lipták helyett Herczku (5) a 46., Lippai helyett Vitelki (5) az 55., Pulai helyett Svélecz (5) az 57., Kákóczki helyett Pozder (-) a 70., Farkas helyett Balogh (-) a 75. percben. Sárga lap: Farkas a 8., Lipták a 16., Kunzo a 39., Raican a 45., Ká­kóczki a 64., Hompoth a 67., Svélecz a 90. percben. Gólszerző: Agics - 11-esből (1-0) a 40., Papp (2-0) a 86., Radu (2-1) a 89. percben. Ez is a meccs Ultrák. A DFC-t a zalai fellé­pésre mintegy 35 drukker kísér­te el, akik a játékoskijáró bal oldalán lévő második szektor­ban kaptak helyet, pont a hazai ultrák, a „Csibészek” mellett. Összetűzés ettől függetlenül nem történt, a piros-kékek in­kább a rivális táborral, a zala­egerszegiekkel „foglalkoztak”. Raican kezdett. A Diósgyőrnél Mircea Raican az ősszel szinte állandó ékpárja volt Danut Frunzának, ám ennek ellenére a román légiós még egyszer sem játszott Varga Zoltánnál. Egészen mostanáig, ugyanis a vezetőedző Nagykanizsán bizal­mat szavazott a támadónak. „Fradikanizsa”. Ahogy az már több helyen is megszo­kott, a szimpatizánsok külön­böző kellékeket, sálakat, sap­kákat vásárolhatnak kedvenc csapatuk emblémájával ellát­va. Ez Nagykanizsán sincs másképp, ám az ottaniak mindezt a Fradi-sörözőben te­hetik meg... Percek, események 6. perc: Radu ívelt be szögletet a bal oldalról, s a labda a 11-es pont közelében álló Kunzót ta­lálta meg. A védő Agics szorítá­sában kapura ollózta a játék­szert, ám az fél méterrel a léc fölött hagyta el a játékteret. 10. perc: Lipták indította a jobb oldalon Szakost, aki az alapvonal közeléből középre ját­szott. A labda középen pattant egyet, majd azt az érkező Frun­za fejelte Gelencsér kapujára. A próbálkozás erőtlenre sikerült, így azt a kanizsai portás bizto­san hárította. 34. perc: Pulai adta be a labdát Lipták mellett a bal oldalon, me­lyet a 16-oson belül tartózkodó Purt fejelhetett kapura. A csatár kísérlete azonban ugyanolyan gyenge volt, mint előzőleg Frun- záé, így a labda Nagy Z. zsákmá­nya lett. 40. perc: Purt viaskodott Har- nóczcal és Kunzoval a diósgyőri büntetőterületen belül, a jobb oldalon, az alapvonal közelében. A támadó áthámozta magát mindkét védőn, ám saját akció­ját nem fejezhette be, mert Kun­zo szabálytalanul szerelte, 11-es. A leállított labdának Agics fu­tott neki, aki a jobbra mozduló Nagy Z. mellett a kapu bal olda­lába helyezett, 1-0. 54. perc: Hompoth szöktette sa­ját térfeléről a bal oldalon feltű­nő Kákóczkit, aki miután né­hány métert vezette a labdát, beadott. A lasztit belül Herczku „bólintotta” kapura, de az elke­rülte Gelencsér ketrecét. 66. perc: Radu indította a hazai 16-os jobb sarkánál befelé mozgó Frunzát, aki éles szögből, 12 méter­ről hatalmas löketet eresztett meg, a labda azonban a kapu mögötti reklámtábláról pattant vissza. 78. perc: Popovics vállalkozott lövésre a jobbösszekötő helyé­ről, 22 méterre Nagy Z. kapujá­tól. A labda Harnócz testén meg­pattant, ám mindez a diósgyőri­ek hálóőrét nem zavarta meg, aki a jobb sarok előtt vetődve megkaparintotta a játékszert. 86. perc: Popovics a jobb oldal­ról laposan a középen álló Své- leczhez passzolt, aki rögtön a di­ósgyőri 16-oson belül lévő Papp- hoz játszott. A csereember nem gondolkozott sokat, s némi iga­zítás után 12 méterről ballal, a bal alsó sarokba lőtt, 2-0. 89. perc: Szabadrúgáshoz jutot­tak a diósgyőriek középről, Ge­lencsér kapujától 23 méterre. A piros-fehéreknél Szakos és Radu „kombinált”, melynek végén a légiós félmagasan a kapu jobb oldalába helyezett, 2-1. Raican mozdulata szép, de gól nem született belőle Fotó: Homoky György Nagy Z. hárít a „22-esek", Szakos és Papp fejéről Fotó: Homoky György ÍGY LÁTTUK Molnár István TTézdjük a végén. A Diós- J\győr Nagykanizsán egy lépéssel közelebb került a ki­eséshez, hiszen még csak pon­tot sem tudott szerezni a nem túl acélos zalai gárda otthoná­ban. Lehetőség persze még van a javításra, de már nem sok. A szombati mérkőzés is a „Na majd most” kategóriába tarto­zott, ám a csapatra tavasszal jellemző hibák ismét előjöttek. Ezzel a szóval azért illik csín­ján bánni, mert egyre jobban bebizonyosodik: nem múló pontatlanságokról van szó, sokkal inkább a labdarúgók egyéni képességeivel van baj. Mert azt mindenki látja, hogy például Harnócz nincs Kuttor szintjén, Radu Kiserén, Raican pedig Egressyén, de hát küzde­ni azért küzdeni kellene. Ha másért nem, hát a még mindig kitartó drukkerekért, benne azért a „harmincötért”, akik szombaton nem röstelltek 800 kilométert utazni. zért nem hálás dolog olyan mérkőzés után kritikákat írni, amikor a Diós­győrnek akadtak helyzetei, amikor a találkozó bizonyos szakaszaiban fölényben ját­szott - melynek alapján az egyik bajnoki pontot megérde­melte volna. Csak hát a histó- riáskönyvek nem jegyzik a „Ha berúgjuk", az „Éppen mellé ment”, a „Ha pontosabb a bea­dás" és az efféle mondatokat, abba csupán a tények kerül­nek. A puszta eredmény. Azok pedig nem nagyon jönnek. Márpedig ha futballisták jövő­re is „profinak" akarják ma­gukat vallani, akkor... De még maradjunk a hét vé­gi összecsapásnál, mert fontos leszögezni: jogos büntetőt ka­pott a Kanizsa. Kunzo az eset után igyekezett kijavítani ,fekete pontját”, szerelt, haj­tott, és Radu is mindig az 6 fe­jét kereste szögletei alkalmá­val. A vendéglátónál Gordian játéka jelentett színfoltot, a he­lyiek „Okochája" mindig mu­tatta magát, segített, amikor kellett, jól megoldotta karmes­teri szerepkörét. A piros-fehé­rek a vereségen kívül a kapott öt sárga lapot is sajnálhatják, hiszen könnyen elképzelhető, hogy a fontos találkozókról alapemberek fognak hiányozni. S zabó játékvezetőnek ke­vés rossz ítélete akadt. Amennyiben a jövőben is ilyen formát hoz a mérkőzésein, ak­kor esélye lesz arra, hogy ő le­gyen a tavasz legjobb bírája. MESTERSZEMMEL NÉMETH Lajos: - Küzdel­mes mérkőzésen a mezőny­ben kulturáltabban játszó DFC-n sikerült küzdenitudás- ban felülkerekednünk. Ezt a csatát megnyertük, de mesz- sze még a „háború” vége... Az első félidő végén szeren­csénk volt a büntetővel, hi­szen addig szinte kapura sem rúgtunk. A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna, de a fociban nem a helyzetek, és a fölény számít, hanem a gólok. VARGA Zoltán: - Megérde­melten nyert a Kanizsa, mert mi ismét nagyon rosszul ját­szottunk. A tizenegy emberből ötöt le kellett volna cserélni a szünetben... Nem tudom mi a probléma: a csapat az edzésen frissen mozgott, megvolt a mérkőzés előtti edzőtábor, a vezetőség pedig ígéretet tett ar­ra, hogy rendezi az anyagi dol­gokat. A hibát valószínűleg az akarati tényezőkben kell keres­ni, egyesekben ugyanis nincs meg a megfelélő ambíció... PNB-S JUNIORBAJNOKSÁG Nagykanizsa-LinAir FC - Diósgyőri FC 1-3 (1-1) Nagykanizsa, 50 néző. Vezette: Berki. Nagykanizsa: Horváth G. (Sebestyén) - Korencsi, Ko­vács L., Horváth II G. - Nagy A., Lukács (Bognár), Szabó S., Kónya, Gyuricza - Vörös, Cs. Horváth. Edző: Balogh Attila. Diósgyőr: Bolla - Nagy Cs. - Nagy R., Meder, Tósa, Macsó - Dizmatsek, Takács Gy., Nagy B„ Varga Z. (Tóth G.) - Konyha (Tóth A.). Edző: Emir Dzsinovics. Gólszerző: Cs. Horváth, ill. Konyha (2), Macsó. Jók: Ko­vács L., Kónya, Cs. Horváth, ill. Nagy R., Macsó, Konyha.