Észak-Magyarország, 2000. március (56. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-20 / 66. szám

2000. március 20., hétfő ESUK-MAGVARORSUG i Sport 11 • Egy szett. Az NB l/A-s férfi asztalite­nisz-bajnokság rájátszásának 3. fordulójá­ban szombaton idegenben játszott a He- jőcsabai CM Rt. SC együttese. A „cemen­tesek" szereplését nem kísérte sok siker, mivel 17-1-re kikaptak a Kecskeméttől. A miskolciak becsületpontját Kővári Balázs szerezte. • Magabiztos TSC. A Tiszaújvárosi SC NB l/B-s női asztalitenisz-csapata a hét végén hazai környezetben állt asztalhoz, ezúttal a szombathelyiek ellen. Tiszaújvárosi SC - Szombathelyi AK 12-6. Győztek: Fest (4), Széles (3), Horváth (2), Badarász (2) és a Fest-Horváth pár. • Győzött a BÉM. A férfi asztalitenisz NB II Gárdos csoportjának 15. fordulójában szombaton Kalocsán vendégszerepeit a BÉM-Diósgyőr együttese, amely győzni tu­dott. Kalocsa - BÉM-Diósgyőr 6-12. Győz­tek: Licsák (4), Pados (3), Géczi (2), Boros, a Géczi-Licsák és a Boros-Pados pár. • Női foci. A női labdarúgó NB ll-es baj­nokság tavaszi nyitófordulójában, tegnap Budapesten lépett pályára a miskolci vas­utas gárda: Hungária Viktória - MVSC- Csúcstechnika 3-1 (1-1). A Vasutasok gól­ját Garadnai szerezte. ■('Ot'Ú, TI, !ÍT(' 1. Hertha - Bayern München1-1X 2. Freiburg - Hamburg0-22 3. Ulm - Leverkusen1-92 4. Schalke - Stuttgart3-01 5. 1860 München - Bremen 1-01 6. Dortmund - Bielefeld 1-32 7. Internazionale - Bologna1-1X 8. Verona - Lazio1-01 9. Roma - Reggina 0-22 10. Udinese - Léccé 2-1 1 11. Bari - Perugia 0-22 12. Venezia - Milán 1-01 13. Juventus - Torino3-2 1 +1. Everton - Newcastle 0-22 IwíTíTMTFTo • 0 í ______T-.—..... Premier League, 29. forduló: Coventry - Bradford 4-0, Oerby - Liverpool 0-2, Leicester - Manchester United 0-2, Southampton - Aston Villa 2-0, Sunderland - Middlesbro- ugh 1-1, Watford - Sheffield Wednesday 1-0, West Ham - Chelsea 0-0, Leeds United - Wimbledon 4-1, Arsenal - Tot- tenham 2-1, Everton - Newcastle United 0-2. Az élcsoport állása: 1. Manchester United 64 pont, 2. Leeds 60, 3. Liver­pool 53. Olasz A-liga, 26. forduló: Fiorentina - Cagliari 2-0, Interna- zionale - Bologna 1-1, Bari - Perugia 0-2, Juventus - Torino 3-2, Parma - Piacenza 1-0, Roma - Reggina 0-2, Udinese - Léccé 2-1, Venezia - Milán 1-0, Verona - Lazio 1-0. Az élcso­port állása: 1. Juventus 59 pont, 2. Lazio 50, 3. Internazio- nale 48. Bandesliga I, 25. forduló: Wolfsburg - Unterhaching 2-2, Frankfurt - Rostock 0-0, Freiburg - Hamburg 0-2, Schalke - Stuttgart 3-0, Hertha BSC - Bayern München 1-1, Kai- serslautern - Duisburg 3-2, Ulm - Leverkusen 1-9, 1860 München - Bremen 1-0, Dortmund - Bielefeld 1-3. Az él­csoport állása: 1. Bayern München 53 pont, 2. Leverkusen 53, 3. Hamburg 45. ' \ (Ti 1.4 F ppp ami Budapest (MTI) - A labdarúgó NB I 21. fordulójának hét végi eredményei: Csepel - III. Kerület 0-2 (0-0), Dunakeszi VSE - REAC 1-0 (1-0), Százhalombatta - Hajdúszoboszló 4-1 (3-0), Kecskemét - Bé­késcsaba 2-0 (0-0), Komló - Érd-Dabas 0-0, Szolnoki MÁV - Cegléd 3-3 (0-2), BKV Elő­re - BVSC 2-1 (1-1). A Matáv Sopron - Ko­márom mérkőzés a pálya alkalmatlansága miatt elmaradt. Az NB 1 állása 1. Videoton FCF21 192-52-1059 2.Matáv Sopron201424 46-1544 3. BKV Előre21 124 533-1840 4. Dunakeszi VSE2111 5536-2238 5.Békéscsaba 21 11­5532-23 38 6.Kecskeméti FC2111 2832-2335 7.III. Kerület21 103 8 31-3533 8. Szolnok21 93935-4330 9.Százhalombatta21858 31-2629 10. TFC-Cegléd 21858 33-30 29 11. Rákóczi FC21858 20-2329 12. REAC219210 27-35 29 13.Komló 217 6829-3127 14. BVSC2175 9 35-34 26 15) Tiszaújváros 21 75925-2826 16. Hajdúszoboszló21741032-40 25 17. Demecser FC 21351321-43 14 18. Érd-Dabas 213 414 19-40 13 19. Komárom20 3 4 13 23-54 13 20. Csepel21 321617-3611 Szinte harc nélkül kapitulált a Vegyész Férfi röplabda Extraliga rájátszás, negyeddöntő 2. mérkőzés: Vegyész RC - Szeged 1:3 Fotó: Vajda János Kazincbarcika (ÉM - SZN) - Csak átmenetileg került fö­lénybe a házigazda barcikai együttes a bajnoki negyed­döntő 2. mérkőzésén a Sze­ged ellen, így a Vegyésznek a folytatásban az ötödik he­lyért kell küzdenie. Vegyész RC - Medikémia-Sze- ged 1:3 (-18, -23, 22, -16) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Donkó, ifj. Juhász. Vegyész RC: Toronyai, Csíkos, POLENCSIK, Kopilov, Bencsik, Csernyenkó. Csere: Bagó (libe­ró), Lehoczky, Kárpáti. Edző: Torna Sándor. Szeged: TORMA P., Péterfy, NIRKA, Mondi, Melnicsuk, Já­nosi. Csere: Petheő (liberó), Nei- zer. Edző: Nagy Péter. Már a mérkőzés elején energi­kusan, magabiztosan kezdett az egykori bajnok Medikémia, há­rom ponttal húztak el Melni­csuk és Nirka kitűnő támadásai révén, és a barcikai támadókat sikeresen visszaverő blokkjai­nak segítségével. 5:5-nél egyenlí­tett a hazai gárda, több rossz nyitásfogadás gyengítette a ven­dégek teljesítményét. Innentől 9:9-ig folyamatosan 1-1 ponttal lépegetve haladtak előre a csa­Egy lyukas szegedi sánc patok. Az idegesség a barcikai együttesen lett úrrá jobban, rá­adásul Toronyai ez alkalommal is rossz előkészítésekkel tette tönkre a hazai támadásokat. 17:22-nél Torna edző lecserélte a feladót, de ilyen különbségnél az ifjú Lehoczky már nem tudta megfordítani a játszma végét. A második felvonás első felé­ben Toronyai a centerjátékot pró­bálta erőltetni, és a blokkok is si­kerrel verték vissza a szegedi tá­madásokat. 8:5-re húztak el a bar- cikaiak, amikor egy vastapsot ki­váltó labdamenet után újra kőke­mény támadásba lendült a Sze­ged, és Csernyenkó kimagasló mezőnymunkája sem tudta meg­akadályozni, hogy ismét egyenlít­sen a vendégegyüttes. Polencsik centerjátékának köszönhetően azonban megint hárompontos előnyre tett szert a Vegyész, ám a szegedi oldalon a zavar csak 15:15- ig tartott. 20:20-as állást követően Nagy Péter lecserélte a gyengélke­dő Péterfyt, így a feladók közötti különbség végül a Szeged javára döntötte el a játszmát. Jól látható fölénnyel indította a harmadik játszmát a hazai együt­tes, s a lendület csak 11-11-nél tor­pant meg, a Nirka vezényelte ha­tásosan blokkoló szegedi védeke­zés hatására. Péterfy is gyengén muzsikált ezen a mérkőzésen, így aztán ha időnként a Vegyész nya­kára jött is a Szeged, Kopilov bombáinak és a játszma végén To­ronyai jó nyitásainak köszönhető­en szépített a hazai csapat. A negyedik játszmában csak időnként volt a hazaiakkal a szerencse, és a folyamatos 3-4 pontos előnyét végig megtartot­ta a Szeged, és Nagy Péternek már csak amolyan pihenőidőt kellett kérnie egy alkalommal. így aztán továbbjutott a Sze­ged kettős győzelemmel, 6:2-es szettaránnyal, míg a Vegyész az 5-8. helyért folytathatja a baj­nokságot. TOMA Sándor: - Lassan indul­tunk be, a győzelmet jobban aka­ró Szeged megérdemelten nyert. NAGY Péter: - A négy meccs, a két-két kupa és bajnoki közül most ütköztünk a leggyengébb ellenállásba. Felemás szereplés Miskolc (ÉM) - Négy magyar klubcsapat lépett pályára a hét vé­gén a nemzetközi kézilabda ku­pákban. A legrangosabb versen­gésben, a Bajnokok Ligája ne­gyeddöntőjének első mérkőzésén a címvédő Dunaferr SE női kézi­labdacsapata döntetlent ért el ju­goszláv ellenfele ellen: Dunaferr SE - Buducsnoszt Podgorica 33-33 (21-16). A Herz-FTC óriási sikert ért el a BL-ben, hiszen a budapes­ti első találkozón négy góllal nyert nagyhírű osztrák riválisa ellen: Herz-FTC - Hypo Niederös- terreich 27-23 (10-12). A DVSC-Val- dor súlyos vereséget szenvedett a női EHF Kupa negyeddöntőjének első, debreceni mérkőzésén spa­nyol ellenfelétől: DVSC-Valdor - Ferrobus Mislata Valencia 19-33 (6-17). A Dunaferr SE férfi gárdája közel került ahhoz, hogy bejusson a KEK fináléjába, mivel az elő­döntő első mérkőzésén Dániában is győzni tudott: IF Kolding - Du­naferr SE 19-22 (8-12). ' Buras nyerte. Az idei rali világbájnokság negyedik futa­mán, a Portugál Rali szombati második napján - 20 gyorsasági után - még a Peugeot-val versenyző fmn Marcus Grönholm veze­tett a brit Richard Bums előtt (képünkön), ám a zárónapon a Su- baruval száguldó szigetországi pilóta behozta 15 másodperces hátrányát és végül 4:34:00 órás időeredménnyel 6.5 mp-el előzte meg fmn vetélytársát. A vb pontverseny állása: 1. Bums 22 pont, 2. Gronholm és Mákinen (fmn, Peugeot) 16-16. Fotó: apa/epa Világcsúcseső Athén (MTI) - Világcsúcsjavítá­sokkal kezdődött a második napi program az athéni rövidpályás úszó vb-n: a középfutamok során előbb az orosz Román Szludnov 100 m mellen ért el új rekordot, majd a svéd Lars Frolander nyerte a 100 m pillangót. A szin­tén svéd Therese Alshammar, női 100 m gyorson honfitársához hasonlóan saját világrekordját adta át a múltnak. Egy nappal később az amerikai NeU Walker ezúttal 100 m vegyesen állított fel új világrekordot. Honfitársnője, Jenny Thompson a 100 m pillan­gón korrigálta saját világcsúcsát. A szombat 3. világcsúcsát 50 m női gyorson Alshammar úszta, majd jött Frölander, aki a férfi 50 m-es pillangó számában lett a vi­lág legjobbja. Aztán Walker már az ötödik világcsúcsát érte el az athéni rövidpályás vb-n: a befeje­ző napon 100 m háton úszott vi­lágcsúcsot, míg Szludnov a 200 mell legjobbját javította meg. Két pontot Szabolcsban hagytak a kék-sárgák Labdarúgó NB I 21. forduló: Demecseri FC - Tiszaújvárosi FC 0-0 Demecser (ÉM - IÉB) - Tíz emberrel játszva egy pontot szerzett szombaton idegenben a Tiszaújvárosi FC NB l-es labdarúgócsapata, bár Vargáéknak még így is volt esélyük a győzelemre. Demecser, 400 néző. Vezette: Ta­kács (Bócsik, Tóth). DFC: Baji (6) - Aczél (6) - Barna M. (5), Hudák (5) - Balogh (5), Babjak (5), Komi (5), Forrai (4), Király (5) - Aubel (5), Madudin (5). Edző: Strausz László. TFC: Sinescu (6) - Varga S. (5), Szirtesi (6), Frida (7), Nagy P. (5) - Horváth I. (6), Szabó J. (6), Zá- voda (6), Madar (5) - Kotula (6), Lázár (5). Edző: Szentes Lázár. Csere: Madar helyett Dobi (1) az 55., Madudin helyett Kovács I. (-) a 63., Lázár helyett Kovács L. (-) a 63., Aubel helyett Minyin (-) a 69., Komi helyett Bajics (-) a 78. percben. Sárga lap: Madar a 10., Madudin a 21., Hudák a 29., Frida a 30., Komi a 66., Barna a 77. percben. Kiállítva: Dobi a 61. percben. 1. perc: Madudin kapott labdát a 16-os bal sarkánál, majd három lépés után 13 méterről a kifutó Sinescuba lőtte a játékszert. 5. perc: Madar passzolt a kapu­tól 10 méterre álló Kotulához, a vendégcsatái' egyből lőtt, de lapos lökete a bal kapufát találta telibe. 13. perc: Madar baloldali sarok­rúgását Horváth I. 8 méterről fe­jelte Baji kezébe. 31. perc: Babjak 25 méteres sza­badrúgását a vendégek kapusa ki­tűnő reflexszel tolta ki a léc alól. 61. perc: Dobi a felezővonalnál hátulról belerúgott Baloghba, ezért a játékvezető kiállította a tiszaújvárosi védőt. 68. perc: Forrai-Kovács I. volt a labda útja, de a cserejátékos 10 méterről, nagy helyzetben az ég­be lőtt. 84. perc: Király lépett ki lesgya­nús helyzetben a balösszekötő helyén, belőtt labdája azonban elsuhant a lábak mellett. 90. perc: Kotula cselezte be ma­gát a büntetőterületen belülre, 7 méterről leadott lövését azonban Baji óriási bravúrral védte. A mérkőzés előtt kiderült, hogy Ternován húzódása komolyabb a vártnál, így ezen a találkozón - az eltiltott Guti mellett - két alapjátékosát is nélkülözte a Ti- sza-parti együttes. A hótol jól le­takarított pályán nyílt sisakkal kezdett mindkét csapat: példa er­re, hogy a hazai gárda már az el­ső percben kihasználhatta volna a vendégvédelem rövidzárlatát, míg pár perc elteltével Kotula juttathatta volna vezetéshez az újvárosiakat. A félidő derekától az egységesebbnek tűnő vendég­csapat játszott enyhe mezőnyfö­lényben, de az ő játékukat is sokszor inkább a pontatlanság, mintsem a tudatosság jellemezte. Fordulás után erős tíz percet produkált a Demecser, de csak helyzetekig jutott. Az utolsó fél órára emberhátrányba került a Szentes-legénység, de jobb fizikai felkészültségük egalizálta a hazai emberelőnyt. A TFC ebben az idő­szakban is csak részben adta át a területet a hazaiaknak: bátran kontrázott, s kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna. STRAUSZ László: - Azonos ké­pességű csapatok mérkőzésén igazságos eredmény született. Sokat kell még dolgoznunk azért, hogy megízlelhessük a győzelem ízét. SZENTES Lázár: - A mai mér­kőzésen szurkolótáborunk nyúj­totta a legjobb teljesítményt, akiknek ezúttal is köszönjük, hogy elkísértek bennünket. Nagy P. (jobbra) és Komi (16) labdaközelsége Fotó: k m