Észak-Magyarország, 2000. február (56. évfolyam, 26-50. szám)

2000-02-14 / 37. szám

2000. február 14., hétfő Sport 10 HÍRCSOKOR • Tekevereség. A magyar női válogatott vereséget szenvedett Horvátországtól a Zalaegerszegen rendezett mérkőzésen. A vendégek 11 fával bizonyultak jobbnak: Magyarország - Horvátország 2697-2708. A legjobb magyarok: Lovász 471, Juhász 446, Sebestyén 457. • Kétszer is. Kuti Kis Rita a 142 500 dollár összdíjazású, kolumbiai női tenisztorna döntőjében és elődöntőjében is kikapott. Egyesben az elődöntőben az olasz Garbin verte 2:6, 6:1, 6:2-re, míg a páros fináléjá­ban Mandula Petrával az oldalán 6:4, 6:2- re vesztettek az argentin Montalvo, Sua- rez duóval szemben. • Czene nyert. Czene Attila 1:57.32 per­ces időeredménnyel nyert 200 m-es vegyes­úszásban, az egyesült államokbeli Phoe- nixben megrendezett versenyen, amelyet 25 méteres medencében rendeztek meg. „Tornázik” a Bocs Bocs (ÉM) - Kétfordulós felkészülési kézi­labda tornán vesz részt a Bocsi KSC NB I/B-s női együttese. Az első állomáson, Hajdúnánáson vasárnap szerepelt a gár­da, ahol az NB Il-es Derecskét 27-18-ra le­győzték, míg a velük egy osztályban sze­replő Hajdúnánástól 19-15 arányú veresé­get szenvedtek. A zárófordulót hétvégén Derecskén rendezik meg. DH Kupa. Az Egyetemvárosi Te­niszcentrumban szombaton folytatódott az Iso Speed Kupa elnevezésű férfi egyé­ni versenysorozat, melyen az indulók ezúttal a DH kupáért küzdöttek. Az A- kategóriában Tuza Tamás győzött Né­meth István és Farkas József előtt, míg a B-kategóriában Müller Zsolt nyert, megelőzve Farkas Tamást és Kocsis Zsoltot. Képünkön Urai Zsolt „szelídíti” a labdát. Fotó: Bujdos Tibor ' 1,'c) I,'()7 ’Á |J kJ f ”77------------­Osí w I----------------------— 1X21. csapat2. csapat 1. Freiburg Dortmund 2. Kaiserslautern Bremen 3. Stuttgart Unterhaching 4. Frankfurt 1860 München 5. UlmRostock 6. LéccéBologna 7. PiacenzaInternazionale 8. TorinoCagliari 9. UdineseBari 10. VeneziaJuventus 11. Verona Parma 12. RomaFíorentina 13. MilánLazio +1. “LeecTs M. United Pótmérkó'zések 1. Alzano-Vicenza 2. Empoli - Monza 3. Genoa - Cesena 4. Pistoiese - Salernitana Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztő­sége játékának e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hívjuk. Já­tékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, minden héten öt olvasó tippsorát. Az indexszám 0 4 9, egy-egy kollektív szelvény ára te­hát 400 forint. A fent látható szelvényen játékosa­inknak négy kétesélyből és kilenc fixből álló tipp- sort kell produkálniuk, azt címünkre (3526 Miskolc, Zsolcai-kapu 3.) legkésőbb péntek délig eljuttatni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben vagy levelező­lapon küldjék. A beérkezett tippsorok közül pénte­ken délben sorsoljuk ki azt az ötöt, amit befizetünk, szombati számunkban pedig névvel és címmel kö­zöljük a megjátszott tippeket. Felhívjuk játékosaink figyelmét, hogy a sorsoláson csak az Észak-Magyar- országból kivágott szelvények vesznek részt! Későn kezdett hajrázni a Diósgyőr Női kosárlabda NB I 20. forduló: GYSEV-Ringa - DKSK-BorsodChem 68-63 (35-26) Sopron (ÉM - WF) - Hiába ké­szült heteken át a bajnokcsa­pat legyőzésére a Diósgyőr, a meccsen nem sikerült való­ra váltani az álmokat. Sopron, 1800 néző. Vezette: Vára- di, Szlávik. GYSEV: POTO (7/3), EÖR- DÖGH (19/9), MANDICS (19), Hollósy (2), Vilipics (16). Csere: Donkó (5), Radnóty (-), Dénes (-). Edző: Saeed Armaghani. DKSK-BC: BAJKUSA (18/3), Brosovszky (7/3), Balogh (10/3), Csávás (8), Perovics (8). Csere: Andó (5), Bellovai (7). Edző: Áron Balázsné. Kipontozódott: Csávás és Andó a 40. percben. Teljesen megzavarodott játékkal kezdett a vendégcsapat, többek között azért is, mert a soproniak ausztrál irányítója semlegesíte­ni tudta - legalábbis az első Csak Bajkusa Fotó:J.u. húsz percben - a kissé indiszpo- náltan kosárlabdázó Bajkusát. Tízpercnyi játék után magához tért a Diósgyőr, olyannyira, hogy Andó 2+1-es találatával át is vette a vezetést Áron Balázs­né együttese (14-17). Aztán a 15. és 17. perc között Eördögh félel­metes sorozatot produkált, ugyanis ebben a három percben 11 pontot termelt. A félidő vége felé a diósgyőriek zónavédeke­zést választottak, ez azonban balszerencsés húzásnak bizo­nyult, mert a soproni vasutasok rendre átjátszották az igencsak szellős területvédekezést. A fél­idő utolsó másfél perce is érde­kes volt, hiszen ezt az időszakot végigtámadta a GYSEV, mert a Diósgyőr csak tizedmásodper- cekre tudta megszerezni a lab­dát. A második félidő elején a hazai gárda kezdett jobban: Eördögh ezúttal két triplával hívta fel magára a figyelmet. Ez olyan lö­kést adott csapatának, hogy a vasutasok a 27. percben már 16 ponttal vezettek. Ekkor a vendég­edző változtatott, ismét emberfo­gásra tértek át játékosai és ele­inte szinte észrevétlenül, aprán­ként csökkentették hátrányukat - de 10 ponton belüli különbség­re hosszú ideig nem tudtak ke­rülni. A 36. percben 58-44 után viszont Bajkusa és Brosovszky tripláival beindult a Diósgyőr. Olyannyira, hogy az utolsó percben bosnyák légiósuk talá­latával 3 pontra zárkóztak fel (64-61). A hihetetlenül izgalmas hajrában - amikor már egy tá­madásidőnél is rövidebb idő volt hátra - Csávás vitatható, Andó jogszerű kipontozódása után a hazaiak bebiztosították a győzelmet egy középszerű mér­kőzésen. Saeed ARMAGHANI: - Ilyen meccset vártam. Fáradtak a já­tékosaim, a győzelmet az akarat­erőnknek köszönhetjük. ÁRON Balázsné: - Nem hittünk eléggé a sikerben, nem tettünk meg mindent a győzelemért. Ismét magabiztosan nyert a Vasút Sike (szemben) üti át a vendégblokkot Fotó: Bujdos Tibor Két edzőmeccs Miskolc, Kazincbarcika (ÉM)- Két NB II-ben szereplő megyei labdarúgó csapatunk közül a Kazincbarcikai SC Szlovákiá­ban, míg a Miskolci VSC hazai környezetben játszott edzőmér­kőzést szombaton. Rimaszombat - KBSC 2-1 (0-0) KBSC: Venczel (Braun) - Salló, Bányai, Hanász, Engi - Tamás (Németh), Gál, Szögedi, Kerekes - Szőke, Veres (Badalik). Edző: Kál­mán Vilmos. Gólszerző: Szögedi. Miskolci VSC - Alsóvadász 3-1 (3-0) MVSC: Balogh - Jónyer (Ber­ki), Glonczi, Orosz, Buró (Bódi)- Kalász, Baráth, Kriston, Ta­más - Kövesdi, Krajtz (Apostol). Edző: Fischer Csaba. Alsóvadász: Jóczik (Mattyák) - Pintér P., Buri, Drótos P., Mik­lós - Horváth, Magyar, Ador­ján, Juhász - Papp (Pintér S.), Drótos L. Edző: Gácsi Imre. Gólszerző: Baráth (2), Jóner, ill Drótos P. Miskolc (ÉM - PA) - Hazai környezetben aratott maga­biztos győzelmet a Miskolci VSC a női röplabda NB I 17. fordulójában. Miskolci VSC - Kalocsa 3:0 (14, 18, 22) Miskolc, 100 néző. Vezette: Sem- ler, Donkó. MVSC: Bazan, SIKE, Tóth Cs„ KALOTAY, Balázs, Helli. Csere: Németh (liberó), Leidgebné, Ka­posvári, Pallós, Orosz. Játékos­edző: Balázs Zsuzsa. Kalocsa: Faragó E., MELKEI, Vengyeli, Vass, Licsicsányi, Fa­ragó L. Csere: Kováts. Edző: Fa­ragóné Magyar Edit. Változatos volt a mérkőzés, ám feltűnő volt, hogy mindkét csapat nagyon sokat hibázott. A máso­dik és harmadik szett elején a vendégek voltak kezdeményezőb­bek, és a vezetést is megszerez­ték. Ám a játszmák hajráiban ki­ütközött a két csapat közötti tu­dásbeli különbség, ezért egy per­cig sem forgott veszélyben a mis­kolciak győzelme. BALÁZS Zsuzsa: - Nagy volt a különbség a két csapat között, ám bebizonyosodott, hogy egy gyengébb ellenfél ellen nehéz jól játszani. FARAGÓNÉ Magyar Edit: - Ma lett volna esélyünk a meglepetés­re, ám nagyon sokat rontottunk. Két csapatunk már az elődöntőben Budapest (MTI) - Négy vízi­labda kupacsapatunk is eu­rópai tétmérkőzést játszott szombaton, s közülük három számára már az elődöntőbe jutás volt a tét. A Bajnokok Ligájában még ugyan nem, hiszen a csoportselej­tezőknél a Kék-csoportban még csak a 2. fordulóban meccseit a BVSC-Brendon. A vasutasok el­lenfele, a vendég görög Olimpia­kosz a vártnál jobban, a magyar bajnok viszont gyengébben ját­szott, így elmaradt a BVSC-Bren- don kötelező hazai győzelme. BVSC-Brendon - Olimpiakosz Pireusz 6-6 (1-0, 1-1, 3-3, 1-2) A Kupagyőztesek Európa Ku­pájában a Honvéd-Domino beju­A BVSC-s Fülöp (fehér sapkában) és Panagiotis harca Fotó: MTI tott az elődöntőbe, annak ellené­re, hogy a negyeddöntő horvát­országi visszavágón két góllal kikapott. A budapesti csapat ugyanis az .első meccsen' négy góllal nyert, így az összesítésben két góllal jobbnak bizonyult el­lenfelénél. WPC Dubrovnik (horvát) - Honvéd-Domino 6-4 (1-1, 3-2, 1-1, 1-0) A LEN Kupa-negyeddöntőjé­nek visszavágóján, lelkes közön­ségének köszönhetően mintha az Eger játszott volna hazai kör­nyezetben, de ez sem segített: újra nyertek a favorit fővárosi­ak, így ők jutottak a kupa elő­döntőjébe, ahol ellenfelük a Pri­mőrje Rijeka (horvát) - Conad Pescara (olasz) negyeddöntő győztese lész. Vasas-Plaket - UVMK-Bau System Eger 8-4 (3-0, 1-1, 1-1, 3-2) Aranydömping Kassa (ÉM) - A Diósgyőri Birkózó Club a hét végén Kassán képviseltette magát egy nemzetközi meghívásos serdülő szabadfogású verse­nyen. Az eredmények: 28 kg: 1. Papp Zoltán. 32 kg: 1. Kovács István. 35 kg: 1. Ferencz Ádám, ...3. Rögler Gábor. 38 kg: 1. Fux Roland. 42 kg: 2. Bordás Attila. 47 kg: 3. Müller Krisztián. 53 kg: 1. Lipták János. 59 kg: 1. Endrész Zsolt. 66 kg: 2. Toldi Zoltán, 3. Bendik Péter. 73 kg: 1. Balogh Márk, 2. Mol­nár Máté. 85 kg: 1. Vancsó Viktor. Csapatban a DBC- MISI együttese szerezte meg az első helyet. Menner Nóra Miskolc (ÉM) - A miskolci vá­rosi uszodában rendezték meg szombaton Borsod-Abaúj-Zemp- lén megye Ifjúsági Úszó Bajnok­ságát. Az eredmények: 400 m fiú gyors: 1. Stefanik Martin (Kassa), 2. Pataki Peter (Kassa), 3. Szabó Zoltán (Mis­kolci Vízművek). 400 m leány gyors: 1. Menner Nóra (Miskol­ci Vízművek), 2. Novák Szand­ra (Miskolci Vízművek), 3. Po- povicova Miroslava (Kassa). 200 m fiú pillangó: 1. Novak Radovan (Kassa), 2. Spodniak Jaroslav (Kassa), 3. Stefanak Martin (Kassa). 200 m leány pillangó: 1. Báthory Csenge (Miskolci Vízművek), 2. Sme- recka Viera (Kassa), 3. Holoco- va Dana (Kassa). 100 m fiú hát: 1. Novak Radovan (Kassa), 2. és Báthory Csenge duplázott szombaton Fekete Gábor (Kazincbarcika), 3. Pászti Gergely (Bulgárföld). 100 m leány hát: 1. Menner Nó­ra (Miskolci Vízművek), 2. Turcsanyiova Brigitta (Kassa), 3. Citbajova Darina (Kassa). 100 m fiú mell: 1. Szabó Tamás (Miskolci Vízművek), 2. Lesko Vladimír (Kassa), 3. Zivotsky Lukas (Kassa). 100 m leány mell: 1. Szepesi Klaudia (Mező­kövesd), 2. Rodakova Petra (Kassa) és Hudáky Zsuzsa (Miskolci Vízművek), 3. Sme- recka Viera (Kassa). 400 m fiú vegyes: 1. Novak Radovan (Kas­sa), 2. Stefanak Martin (Kassa), 3. Pataki Peter (Kassa). 400 m női vegyes: 1. Báthory Csenge (Miskolci Vízművek), 2. Men­ner Nóra (Miskolci Vízművek), 3. Novák Szandra (Miskolci Vízművek). A kassai Novak Radovan útban a 400 méteres vegyesúszás győ­zelme felé Fotó: Bujdos Tibor