Észak-Magyarország, 2000. január (56. évfolyam, 1-25. szám)

2000-01-17 / 13. szám

ÍSZAK-MAGYflRORSZÁG * 2000. január 17., hétfő SPORT HÍRCSOKOR • Egyed 12. Egyed Krisztina 3000 méte­ren új országos csúccsal, 4:22.13 perces eredménnyel a 23 induló közül a 12. he­lyen végzett a hamari gyorskorcsolya összetett Európa-bajnokságon. Eredmé­nye több mint három másodperccel jobb a régi rekordnál (4:25.86 p), melyet tavaly állított fel. • Bora Kínában. A jugoszláv Bora Miluti- novics lett a kínai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A tréner kétéves szerződést kötött a kínai szövetséggel, feladata, hogy kijuttassa a csapatot a 2002-es koreai-japán közös rendezésű vi­lágbajnokságra. • Figo a legjobb. A portugál sportújság- írók egymás után ötödször választották az év labdarúgójává Luis Figót, az FC Bar­celona csatárát. Az év felfedezettje Por­tugáliában Nuno Ribeiro, a Benfica 23 éves középpályása lett. Nagykállói siker. A várakozásnak megfelelően a Matáv SC-Kelet Nase csapata nyert szombaton a férfi asztalitenisz NB I/A rájátszásának 1. fordulójában a Hejő- csabai CM Rt. SC ellen. A nagykállóiak 12-6 arányban diadalmaskodtak: a csabaiak - a hazai környezetben lejátszott találkozón - a két párosból egyet tudtak hozni Tóth G. és Tóth Zs. révén, míg az egyesekben Tóth G. és Tóth Zs. kétszer, Monostori pedig egy­szer győzött. Képünkön a „cementesek” negyedik játékosa, Kővári Balázs. Fotó: B.T. Egypontos győzelem Tiszaújváros (ÉM) - Győzelemmel kezdte a rájátszást a „felsőházban” a Tiszaújvárosi Phoenix KK NB I/B-s férfi kosárlabdacsa­pata. Az újvárosiak szombaton izgalmak­ban bővelkedő találkozón minimális kü- lünbséggel tudtak nyerni a Szedeák ellen. Tiszaújvárosi Phoenix KK - Szedeák- Akutherm 65-64 (29-41) Tiszaújváros, 1000 néző. Vezette: Simó, Kékesi. Phoenix: Tahin (8), Brunyánszky (2), Tursics (-), Radenkovics (21), Kovács (23). Csere: Jávorszki (1), Bódi (2), Miklóssy (8/6). Edző: Déri Csaba. A hazaiak az első félidőben nem találták a ritmust, ennek köszönhetően a szegedi­ek jelentős előnyre tettek szert az első húsz perc végére. A szünet után azonban sorozatban 12 pontot értek el Kovácsék, míg a vendégek egyetlen egyszer sem tud­tak a gyűrűbe találni. A végjátékban a hazai közönség óriási biztatásban részesí­tette a Phoenixet, melynek ezáltal sike­rült megszereznie a győzelmet. DÉRI Csaba: - Érdekes meccs volt. Szur­kolóinknak sokat köszönhetünk. Bódi (9) küzdelme Fotó: Bujdos Tibor Rangadónyerés a „ködös postások” ellen Női kosárlabda NB I, 16. forduló: DKSK-BC - Soproni Postás-TT 72-59 (42-28) Miskolc (ÉM - BCS) - Csupán öt percen keresztül volt par­tiban a Soproni Postás együttese a Diósgyőrrel a női kosárlabda NB I hétvégi rangadóján. Miskolc, 2500 néző. Vezette: Vá- radi, Páli. DKSK-BC: BAJKUSA (19), Ba­logh (10/6), Brosovszky (13/6), CSÁVÁS (15), Perovics (4). Cse­re: ANDÓ (11), Iványi (-), Sitkéi (-). Edző: Áron Balázsné. SPTT: Szenes (4), Fodor (11), Delmis (7), AMBRUS (16), Bakai (11). Csere: Szemerédi (-), BÍRÓ (10), Ördög (-), Englert (-). Edző: Meszlényi Róbert. Két lecsorgó vendég triplakísér­let után Balogh előbb egy sima kettest, majd egy hárompontost vágott be (5-0), de ezután három egymást követő akcióját pon­tokkal fejezte be a Postás (5-6). Az 5. percben Balogh után vég­re egy másik hazai játékos is betalált: Bajkusa egy büntető­vel kezdte meg, és egy akcióko­sárral folytatta - mint utóbb ki­derült - parádés játékát (10-10). Négy perccel később már négy ponttal vezettek a piros-fehé­rek, akik ziccerig játszották helyzeteiket és azokat rendre magabiztosan értékesítették. Tiszaújváros (ÉM - Ml) - Kü­lönös eset történt a Tiszaúj­városi FC NB l-es labdarúgó­csapatával az elmúlt hét vé­gén Nyíregyházán. A gárda január 9-én az Arany Ászok Professzionális Teremlab­darúgó-bajnokság szabolcsi se­lejtezőjén vett részt, ahol cso­portjában a harmadik helyet szerezte meg. Azonban nem elég, hogy a sárga-kékek nem jutottak tovább, néhány játékos­nak egy-két személyes dolgától is el kellett búcsúznia.- A torna előtt pár nappal fel­hívtak a BVSC-től, mondván va­sárnap kölcsön szeretnék kérni a buszunkat, hogy el tudják érni a Nem úgy az ellenfél, amely jó- néhány „röfögős”, ha úgy tet­szik malac kosárral tartotta magában a lelket (18-14). A DKSK centerei védekezésben je­leskedtek, amely a lepattanók szerzésében nyilvánult meg, de Csávás a félidő második felében a pontgyártásból is alaposan ki­vette a részét, így a 15. percben 30-20-as vezetés állt az ered­ményjelzőn. A játékrész hajrá­jában a büntetődobások kerül­Nyíregyházáról Budapestre in­duló utolsó vonatot - kezdte Ér­sok Béla, a Tiszaújvárosi FC Kft. ügyvezetője. - Természetesen se­gítettünk nekik, ám amikor a jármű visszatért a csarnokhoz, döbbenten tapasztaltuk, hogy lá­ba kelt jópár személyes holmi­nak. Az egyik labdarúgónknak a mobiltelefonja, a másiknak a kesztyűje, a harmadiknak a sap­kája, egy negyediknek a sétáló­magnója tűnt el. Főleg a busz hátsó részében éreztek valakik olthatatlan vágyat arra, hogy el­vigyék az ott hagyott értéktár­gyakat, amit márcsak azért is megtehettek, mert a sofőrön kí­vül más tiszaújvárosi nem tar­tózkodott a járművön. Mivel a tek előtérbe, de ezeket mindkét csapat meglehetősen gyenge százalékkal értékesítette. Flúgos futam fordulás után. így kezdődött a második húsz perc, hiszen kapkodás és meg­annyi kimaradt helyzet jelle­mezte az első perceket, a kü­lönbség alig észrevehetően vál­tozott (47-32). Majd amikor le­higgadtak a csapatok, kiderült, hogy a Postás védekezése na­gyot változott, hiszen sokkal torna időben véget ért, a vasuta­sokat még sikerült elérnünk az egyik vendéglátóipari egységben, ahol a BVSC technikai vezetője, Szemők Péter kipakoltatta a játé­kosok táskáit. Nem találtunk semmit, bár tudom, hogy aki lop, az nem oda teszi az eltulajdoní­tott tárgyat, ahol bárki meglát­hatja. Az igazsághoz az is hozzá­tartozik, hogy nem is tudtuk az összes fővárosi labdarúgót ellen­őrzi, mivel a fél csapat időköz­ben már szétszéledt. Lehet, azon­nal rendőrt kellett volna hív­nunk. de abban a feszült helyzet­ben senki sem merte felvállalni, hogy a két együttes játékosai Nyíregyháza belvárosában eset­leg összeverekednek. jobban zártak és jóval kemé­nyebbek voltak, mint a pihenő előtt. A DKSK pedig? Néhány kritikus perc után ismét ötlete­sen és lendületesen játszott, s amikor Brosovszky megszerezte a találkozó második tripláját (58-40) legfeljebb az zavarhatta a hazaiakat, hogy a centereik tele voltak faultokkal. Ezt próbálta meg kihasználni a soproni gár­da, de hiába pörgött fel Ambrus és Fodor, a Diósgyőr középtávo­li dobásaival 6 perccel a befeje­zés előtt 66-50-re vezetett. Ekkor már nem csak a győzelemért játszottak a csapatok, hanem azért, hogy az egymás elleni alapszakaszbeli összesített ered­ményük jobb legyen a másiké­nál. Nos, ebben is a DKSK lett a jobb, hiszen a kilencpontos sop­roni vereségét 13 pontos győze­lemmel tette jóvá. ÁRON Balázsné: - Nagyon fe­gyelmezetten játszottunk, véde­kezésünkben időnként sikerült a megbeszélteket alkalmazni. Voltak jó egyéni teljesítmények, de ettői függetlenül úgy érzem, hogy igazi csapat voltunk. MESZLÉNYI Róbert: - Közünk nem volt a játékhoz. Mátraházi összetartásról jöttünk és ott volt olyan köd, mint a meccsen a já­tékosaim fejében. Itthon maradt Tiszaújváros (ÉM) - A Ti­szaújvárosi SC NB I/B-s női asztalitenisz-csapata a hét vé­gén Budapesten, a Statisztika PSC III gárdája ellen mécs­eséit. A mérkőzést az újváro­si hölgyek 13-5 arányban megnyerték (győzött a Fest- Horváth pár, valamint egyé­niben Fest négyszer, Horváth és Széles háromszor, Bada­rász pedig kétszer), ám az összecsapást óvás alatt ját­szották. mivel TSC-sek igazo­lása itthon maradt. A ver­senybíróság várhatóan ked­den dönt az ügyben, s vagy újrajátszást rendel el, vagy az összecsapást 18-0-ás szett­aránnyal a „statisztikások” javára igazolja. Nyíregyházán meglopták a TFC-t Az újvárosiak buszán „kiszolgálták magukat” a BVSC-sek A Corinthians hódította el az első trófeát w Büntetők döntötték el a brazil házidöntőt a labdarúgó klubvilágbajnokságon Rió de Janeiro (MTI) - Sao Paulóban egész péntek éjjel utcabállal ünnepelték a szur­kolók a Corinthians sikerét az első labdarúgó klubvilág­bajnokság brazil házidöntője után. Örömüket fokozta, hogy a nagy rivális - és előzetesen esélye­sebbnek tartott - Vasco da Ga- ma otthonában harcolták ki a győzelmet. Az együttest elkísérő leghűségesebb drukkerek pedig - mintegy tízezren - már a Ma- racana-stadionban elkezdték az ünneplést, melyet Rio de Janei­ro utcáin folytattak. A finálé kiegyenlített küzdel­met hozott, a játékosok a vi­szonylag alacsony iram mellett fantasztikus technikai trükkö­ket mutattak be. Az első fél órá­ban a Vasco támadott veszélye­sebben, de csak szögletekre fu­totta erejéből. A második játék­részben a kezdeti nagy lendület után alábbhagyott az iram, job­bára a két 16-os között folyt a játék. A gólnélküli 90 percet kö­vette a ráadás az aranygólért, de a 2x15 perces hosszabbítás­ban sem tudta bevenni egyik csapat sem riválisa kapuját, így a 11-esek döntöttek: 2-2-őt köve­tően Gilbert lövését Dida védte, 4-3 után Marcelinho büntetőjét hárítva Helton egyenlített, de aztán Edmundo mellé lőtt. Ezzel a Corinthians nyerte az első klub-vb-t, sikerükért hatmillió dollárt kaptak. A második he­lyezett Vasco da Gama ötmillió dollárral lett gazdagabb. A har­madik helyet is latin-amerikai együttes szerezte meg: a mexi­kói Necaxa a bronzmérkőzésen szintén tizenegyesekkel verte el­lenfelét, a jobbik európaiként végző spanyol Reál Madridot. A két gólkirály egyike is utóbbi csapatból került ki: Anelka Ro- marióval holtversenyben bizo­nyult a legeredményesebbnek, mindketten háromszor találtak a hálóba. A Corinthians története során három brazil bajnoki címet (1990, 1998, 1999), egy országos kupael­sőséget (1995), négy Rio-Sao Paulo tornagyőzelmet (1950, 1953, 1954, 1966), továbbá 23 Sao Pauló-i álla­mi bajnoki címet nyert. A kezdő tizenegy piaci értéke 79 millió dollár, másfél millióval kevesebb a rivális Vascoénál. A legdrágább játékosoknak Vampeta és Edilson (15 millió), Luizao (11), Ricardm- ho és Marcelinho Carioca (10-10), valamint Rincon (7.5) számít a vi­lág - legalábbis hivatalosan - leg­jobb együttesében. Öröm Corinthians módra Döntő: Corinthians (brazil) - Vasco da Gama (brazil) 0-0 - 11-esekkel 4-3. Maracana-stadi- on, 73 000 néző. Vezette: Jool (holland). G.: Rincon, Fernado Baiano, Luizao, Edu, ill. Romá- rio, Alex Oliveira, Viola. A 3. helyért: Reál Madrid (spanyol) - Necaxa (mexikói) 1-1 (1-0) - tizenegyesekkel: 3-4. Fotó: APA/EPA