Észak-Magyarország, 1999. december (55. évfolyam, 280-305. szám)

1999-12-09 / 287. szám

1999. december 9., csütörtök Sport 10 HÍRCSOKOR • Egri az elnökségben. Tisztújító közgyű­lést tartott tegnap a Magyar Jégkorong Szövetség, amelyen Inotay Balázst vála­sztották meg új elnöknek. A lehetséges tizenhat elnökségi helyből a küldöttek ti­zenhármat töltöttek be, amelyben helyet kapott Egri István, a Miskolci Jegesmed­vék JSE elnökségi tagja is. • Gál harmadik. Gál Izabella, a Miskolci Kinizsi versenyzője az 51 kilósok mező­nyében a harmadik helyen végzett az el­múlt hét végén Szegeden megrendezett női ökölvívó országos bajnokságon. • Péteri foci. A sajószentpéteri sportköz­pontban folytatódott a városi teremlab­darúgó-bajnokság. Az eredmények: Sajó- ecseg - Liverpolo 4-11, Transporta Kft. - FC Pertu 3-2, őrnagy '96 Kft. - Sajóecseg 10-3, Riberta Dores - Kilián Észak 6-9, Sa­jóecseg - Kondó 10-3, Rico - Riberta Do­res 7-3, Tüzép Trans - Kondó 10-1. Szűkül a mezőny Budapest (MTI) - A kedden lejátszott há­rom mérkőzés után - melynek továbbju­tói a Dortmund, Juventus és Werder Bre- men voltak - a mai tizenhárom találkozó után ismertté válik a labdarúgó UEFA- kupa nyolcaddöntőjének mezőnye. Az UEFA-kupa, 3. forduló, visszavágói­nak mai párosítása (zárójelben az első mérkőzésen született eredmények): Sturm Graz - AC Parma (1-2), Galatasa- ray - FC Bologna (1-1), FC Kaiserslautern- RC Lens (2-1), Steaua Bucuresti - Slavia Praha (1-4), Panathinaikosz - Deportivo La Coruna (2-4), Monaco - AEK Athén (2-2), FC Nantes - Arsenal (0-3), Bayer Le- verkusen - Udinese (1-0), Leeds United - Szpartak Moszkva (1-2), Newcastle United- AS Roma (0-1), Benfica - Celta Vigo (0-7), Atletico Madrid - VfL Wolfsburg (3-2), Reál Mallorca - Ajax Amsterdam (1-0). Kázsmárki elsőségek Encs (ÉM) - Az Encs körzeti Diáksport Bizottság a közelmúltban rendezte meg a sakk diákolimpia városkörzeti döntőjét. A győztesek: Egyéni I. korcsoport leány: Szabó Veronika (Kázs- márk). I. korcsoport fiú: Medve Gábor (Kázsmárk). II. korcsoport leány: Radácsi Dóra (Kázsmárk). II korcsoport fiú: Droz- da Dániel (Kázsmárk). III. korcsoport le­ány: Jakab Anita (Encs, Kazinczy). III. korcsoport fiú: Iván János (Kázsmárk). Csapat I. korcsoport leány: Kázsmárk. I. korcso­port fiú: Kázsmárk. 77-7/7. korcsoport le­ány: Encs, Petőfi. 77-777. korcsoport fiú: Kázsmárk. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzeti Bajnokság 14. fordulójában elmaradt találkozókat pótoltak be tegnap. Az eredmények: Siófok FC - Kispest-HFC 1-0 (1-0) G.: Földes (23.). LFC Tatabánya - Haladás-Milos 1-1 (0-1) G.: Füzesi (48.), ill. Borbély (45.). Újpest FC - Vasas DH 4-1 (2-1) G.: Kovács Z. (2.), TóthN. (18., 67.), Zim­mermann (90.), ill. Szili(27. )■ A PNB állása 1. Dunaferr SE16961 38-1533 2. MTK Hungária FC 169 6 129-1233 3. Vasas DH 16101528-1631 4. Debreceni VSC16 75423-1726 5. Gázszer FC156 7 221-1825 6. Lombard FC 1667319-1825 7. Újpest FC156 6 3 24-1924 8. Zalahús ZTE FC16655 20-12 23 9. Győri ETO FC16565 24-1821 10. Ferencváros 15 5 4 6 22-1519 11. Diósgyőri FC16 4 66 17-2118 12. Haladás-Milos1653 8 18-24 18 12. Nyfrség-SFC 16 4 5715-2617 13. Kispest-HFC15 36613-1815 15. Nagykanizsa1636 714-21 15 17. Siófok FC * 1652913-2314 16. Szeged LC1634 912-3713 18. Vác FC-Zollner16151015-35 8 * a Siófoktól 3 büntetőpont levonva Most nem maradt el a meccs és a siker sem Labdarúgó PNB, a 14. fordulóból elhalasztott mérkőzés: DFC - Zalahús ZTE FC 2-1 (0-1) « 0 éí V V Diósgyőr, 2000 néző. Vezette: Hajdó (Sápi, Nyilas). DFC: Nagy Z. (7) - Pozder (5) - Szakos (6), Hompoth (5), Harnócz (5) - Filipovics (7), Buliga (6), Lipták (5), Kákóczki (6) - Komi (6), Frun- za (7-2=5). Edző: Temesvári Miklós. ZTE: Vlaszák (6) - Strasser (6) - Kocsárdi (6), Balog (5) - Bonchis (6), Csóka (4), Szabó II Zs. (4), Nagy L. (5) - Babati (4), Sebök (6), Szabó Cs. (4). Edző: Disztl László. Csere: Buliga helyett Konyha (6) a 62., Kákóczki helyett Lippai (-) a 76., Szakos helyett Takács V. (-) a 81., Babati helyett Mogyoródi (-) a 83. percben. Sárga lap: Frunza a 35., Balog a 35., Konyha a 76., Babati a 83., Nagy Z. a 83., Kocsárdi a 94. percben. Kiállítva: Frunza a 94. percben. Gólszerző: Sebők (0-l) a 33., Filipovics (1-1) a 48., Frunza (2-1) a 60. percben. Ez is a meccs? • Változtatás. Ferenczi Ist­vánt a kezdőcsapatba jelölte Disztl László a ZTE vezető­edzője. A játékos annak rendje és módja szerint egy fél órával a meccs előtt el is kezdte a be­melegítést, de egy irányváltoz­tatás után a lábához kapott és bicegni kezdett. A csatár ezt követően hiába próbálkozott a futással, nem tudta vállalni a játékot és helyette Babatit küldte csatába a vendégek szakvezetője. • Szurkolóbusz. Az őszi sze­zon utolsó meccsére, a Duna- ferr elleni szombati idegenbeli bajnokira megfelelő számú je­lentkezés esetén szurkolóbusz indul. A társasutazásra - melynek részvételi díja 1700 forint - pénteken este 6 óráig lehet jelentkezni Fekete Zsu­zsánál, a Diósgyőri FC PR munkatársánál, a 30/218-39-47- es telefonszámon. • Kakaskodás. A mérkőzés le­fújása után dulakodás kezdő­dött a két csapat között. Filipo- vicsra két egerszegi játékos rontott rá, majd a küzdelem he­vében a „segítségre siető” csa­pattársak gyűrűjében kisebb lökdösődés alakult ki, amely rövid időn belül elcsitult. • Locsolás. A DFC Kft. két tu­lajdonosa, Kiss József és Koz­ma István a mérkőzés előtt azt ígérte a csapatnak, ha legyőzik a ZTE-t, akkor a lefújás után pezsgőfürdőben lesz részük. Mivel ez sikerült, a két „ígérő” betartotta a szavát, s üveg több­literes pezsgővel mentek be a pályára, s kezdték el locsolni előbb a Temesvári-Dzurják edződuót, majd az öltözőbe vo­nuló hazai labdarúgókat is. Ezt követően a tulajdonosok két lá­da pezsgőt vittek be az öltöző­be, hogy a csapat tagjai ne csak fürödjenek a nedűben... Percek, események 13. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat a DFC kapujától 22 méterre: Szabó II Zs. állt a labda mögé és jobblábas lövését- amely a sorfal fölött suhant el- Nagy Z. a bal felső sarok elől bravúrral ütötte szögletre. 17. perc: Lipták vesztette el a labdát a jobbösszekötő helyén, amire Sebők csapott le. A táma­dó a kapujából kint álló Nagy Z. felett próbált a kapuba találni, ám rosszul célzott. 33. perc: Bonchis adott be jobb­ról a diósgyőri tizenhatos köze­pére. Belül Sebők érkezett, aki becsapta Harnóczot, és addig forgolódott, amíg helyzetbe nem került: 8 méterről leadott jobb­lábas lövése a jobb alsó sarokba vágódott, 0-1. 44. perc: Szakos futott el a jobb oldalon, majd Vlaszák kapuja elé ívelt, ahol Kákóczki érke­zett. A középpályás két méterről fejelt a zalai kapura, ám Vla­szák megfogta a lasztit. 48. perc: Buliga-Harnócz volt labda útja, utóbbi Frunzához to­vábbított, aki az alapvonaltól 4 méterre megforgatta védőjét és a bal kapufánál álló Filipovics- hoz adott. A jugoszláv középpá­lyás éles szögből leadott első lö­vését Vlaszák még kiütötte, ám Filipovics másodszor már nem hibázott, és közelről a kapu jobb oldalába helyezett, 1-1. 61. perc: Frunza robogott el a bal oldalon, majd becselezte ma­gát középre, s miután három vé­dőt is faképnél hagyott 14 mé­terről lőtt, és a labda a jobb alsó sarokba vágódott, 2-1. 74. perc: Komi szerzett labdát a vendégek térfelén, majd Filipo- vicshoz játszott, aki egyedül tört kapura, azonban jobblábas lövé­sét Vlaszák hatástalanította. 83. perc: Komi indította a jobb oldalon felfutó Konyhát, aki egy csel után 10 méterről a jobb fel­ső sarok fölé durrantott. 93. perc: Komi a jobb oldalon iramodott meg, és ahelyett, hogy a támadást bal oldalon kí­sérő Lippai elé passzolt volna, a jobb alsó sarok mellé gurította a játékszert. 94. perc: A bal oldalon bedobás­hoz jutott a Diósgyőr. Frunza ment a labdáért az oldalvonalhoz, ám úgy döntött, mégsem ő végzi el a bedobást, ezért hátradobta a labdát, amely a futópályán túl, a vendégek edzőjének kezében „halt” el. A játékvezető Frunzát ezért a produkcióért második sár­ga lappal „díjazta”, majd a piro­sat is felmutatta a csatárnak. Komi (a földön) úgy küzdött mint egy „szudáni oroszlán" Fotó: b t. PIT í ........r — k J, , 1 Frunza (sötétben) ügyes egyéni szólója győzelmet ért Fotó: Bujdos Berecz Csaba két csapat immár másod­szor készült fel erre a mérkő­zésre, hiszen ezt a találkozót eredetileg november 20-án ját­szották volna le. csakhogy ak­kor az időjárás közbeszólt. így aztán, tegnap délben - némi túlzással - mindkét csapat já­tékosainak a kisujjában volt a másik erőssége, illetve gyengé­je. A meccs előtt Disztl László mégis ideges volt, a szünetben viszont aligha. Néhány perccel a kezdés előtt ugyanis kénysze­rűségből változtatnia kellett a tervezett kezdőcsapatán, ám a szünetben valószínűleg öröm­mel nyugtázta nemcsak ez eredményt, hanem a látottakat is. Merthogy az első játékrész­ben enyhe mezőnyfölényben futballozott a vendégcsapat. A ZTE sokkal nyugodtahban és kevesebb hibával játszott mint ellenfele, mivel az első 45 perc­ben meglehetősen sok pontat­lanság csúszott be a hazaiak védőmunkájába. Példaként említhetnénk a gól előtti szitu­ációt, hiszen azért az „durva”, hogy a 16-oson belül valaki a kapunak háttal állva vegye át a labdát, forduljon meg, - úgy, hogy másik védő ne pró­báljon meg besegíteni - és vé­gül a hálóba vágja a labdát. Lehet, ezek a diósgyőri hibák elaltatták a ZTE-t, de azt már sosem fogjuk megtudni, hogy mit szeretett volna játszani elő­nye birtokában a zalai csapat. A lendületesen kezdő DFC ugyanis rövid idő alatt ledol­gozta a hátrányát, majd ezt kö­vetően sem hagyott alább a ha­zaiak lelkesedése. Igaz, a kék­fehérek sem estek pánikba, de amikor a 60. percben Frunza egy csodálatos, magyar pályá­kon ritkán látható szólógóllal ismét bevette Vlaszák kapuját, a közelben álló egerszegi Játé­kosok - ha nem lettek volna ér­zékenyen érintve ebben a talá­latban - a szépségtől akár még tapsra is ragadtathatták volna magukat. Nem tették. Nem úgy a diósgyőri tábor, amely a ve­zetés mellett annak is örülhe­tett, hogy annak a csapatnak sikerült bevennie egy órán be­lül másodszor is a kapuját, amelyik az idei bajnokságban eddig a meccsig a legkevesebb gólt kapta. Az előny tudatában még nagyobb buzdításban ré­szesült a Diósgyőr - persze túl­zás lenne azt állítani, hogy et­től szárnyakat kapott a csapat -, de még szívósabban védekez­tek. Merthogy ebből volt a több, annak ellenére, hogy kontrákból további gólokat sze­rezhettek volna a piros-fehérek. A találkozó hajrájában a DFC ellen jónéhány szabálytalansá­got befújt a játékvezető, de a ZTE ezek utáni támadásai, il­letve a középreívelős foci nem vezetett eredményre. Hajdó játékvezető az első fél­időben szinte észrevétlenül és ami a fő: jól vezette a mérkő­zést. Fordulás után azonban mintha mindent elfelejtett vol­na, egyre többször ítélte meg rosszul a játékosok ütközéseit, s ahogy fogyott az idő, egyre ke­vésbé volt ura a találkozónak. MESTERSZEMMEL TEMESVÁRI Miklós: - Na­gyon boldog vagyok. Ez volt az első meccs, amióta a DFC-nél vagyok, amely meghatott. Az ellenfél vezetésénél úgy érez­tem, nincs sanszunk arra, hogy fordítson a csapat, ám a második félidőben lelkes játé­kunkkal mégis megszereztük a nagyon fontos három pontot. DISZTL László: - Az első já­tékrészben, úgy érzem, mi uraltuk a játékot, több hely­zetünk is volt, amiből csak egyet értékesítettünk. A szü­net után egy lelkes és nagyon agresszív Diósgyőrt láthat­tunk, s erre az agresszív harcmodorra a játékvezető is „vevő” volt. PNB-s JUNIORBAJNOKSÁG Diósgyőri FC - ZTE Zalahús FC 1-0 (1-0) Diósgyőr, 50 néző. Vezette: Strehó. DFC: Csirics (Bicskei) - Diz- matsek, Labbancz, Nagy Cs. - Vanczák, Macsó - Szombati, Tóth A. (Hozdik), Nagy B., Varga Z. - Hajdú. Edző: Emir Dzsinovics. Zalahús ZTE: Nóta - Suba, Magyar (Ferenc), Kütsön, Kut- nyák - Koczor, Orbán, Józsi (Karáth), Pongrácz (Balogh B.) - Bagó, Bencze. Edző: Szabó Rezső. Gólszerző: Hajdú. Jók: Macsó, Hajdú, Varga Z„ Csirics, Nagy Cs., ill. Nóta (a mezőny legjob- ja), Orbán, Kütsön.