Észak-Magyarország, 1999. november (55. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-01 / 254. szám

1999. november 1., hétfő • Szurkolóhalál Belgrádban. Egy szurko­ló meghalt a szombati Partizán Beograd - Crvena zvezda (2-0) jugoszláv bajnoki labdarúgó-mérkőzés alatt. A fiatalember akkor vesztette életét, amikor egy világí­tórakéta a közelében felrobbant. • Új elnök. A Magyar Triatlon Szövetség szombaton megtartotta évi rendes köz­gyűlését, melynek fő napirendi pontja az elnökválasztás volt. Az elnöki teendők el­látásával a küldöttek Bence Istvánt, az ÁPV Rt. ügyvezető igazgatóját bízták meg. • Teremlabdarúgó NB I. A Berek Ro- lád-Technika Háza együttese játszik ha­zai környezetben ma a teremlabdarúgó NB I 10. fordulójában. A miskolci Her­mán Ottó Gimnázium tornacsarnoká­ban az Erzsébet FC elleni mérkőzés 19.15-kor kezdődik. A DKFC-Borsod Zöldért Budapesten, a Krepp 2000-nél vendégszerepei. Másfél siker Pécs, Kazincbarcika (ÉM) - Egy győzel­met és egy döntetlen gyűjtött be az OB I/B-s férfi vízilabda-bajnokság hétvégi kettős fordulójában a Kékhullám-Ferro Platz SC együttese. A miskolciak szomba­ton Pécsett döntetlent játszottak, míg va­sárnap Kazincbarcikán egy góllal megver­ték a Neptun VSC csapatát. Pécsi EAC - Kékhullám-Ferro Platz SC 9-9 (5-2, 0-2, 3-3, 1-2). Gólszerzők: Megye- si (4), Szabó Cs., Hatvani T., Szileczky, Bata, Takács. Kékhullám-Ferro Platz SC - Neptun VSC 11-10 (4-1, 4-1, 2-4, 1-4). Gólszerzők: Takács (4), Kisely T. (2), Megyesi (2), Tö­rök (2), Szabó Cs. Gyulát verő Glas-SVSE Miskolc (ÉM) - A Glas-SVSE női csapata nyert, míg az Ózdvidéki-BOKC férfi együttese vereséget szenvedett a kézilab­da NB I/B küzdelmeiben. Glas-SVSE - Gyula 31-26 (16-14) Glas-SVSE: JÓNYER - Pál (2), BESSZER (5), BAHRIN (5), BELLÉR (9), Juszkóné (3), Kisgergely (2). Csere: Tárnoki (k), Gál (5), Nagy (-). Edző: Debnár István. DEBNÁR István: - Játszottunk már sokkal jobban is és mégis kikaptunk, most viszont gyengébb teljesítménnyel de megvan a két pont, és ez a legfon­tosabb. Ózdvidéki-BOKC - Újkígyós-Csaba KC 31-35 (13-18) ÓBOKC: GYÖRGY - Kocsis R (-), Lovas (8), Scheili (3), Kocsis Cs. (-), Bidlek (6), Csorna (4). Csere: Legoza (k), Csontos (2), Filkusz (2), Móra (3), Burg (3). Edző: Her- czeg Béla. HERCZEG Béla: - Tíz percnyi elfogad­ható védőjátékkal nem lehet meccset nyerni. NB I-es eredmények Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I 15. for­dulójának szombati és vasárnapi eredmé­nyei: Békéscsabai - Kaposvár 1-1 (0-0), Matáv Sopron - Százhalombatta 2-0 (1-0), TFC- Cegléd - Pécsi MFC 2-3 (1-1), Érd - III. Kerület FC 0-1 (0-0), Hajdúszoboszló - Kecskemét 0-1 (0-0), Komárom - AD- tranz Dunakeszi 1-1 (0-1), Demecser - Komló 0-0. Az NB I állása 1. Videoton FCF15132­37- 741 2. Matáv Sopron15 11 2 236-835 3. BKV Előre15 9 3 325-1230 4. Dunakeszi1585 227-1429 5. Békéscsaba1584 325-1828 6. Kecskemét15 81621-1925 7. BVSC15 7 3 527-2024 8. Pécsi MFC15 72 6 20-2023 9. Kaposvár1565 417-1823 10. Hajdúszoboszló 15 63622-2421 11. Szolnok1561822-3219 12. TFC-Ceqléd1553 7 21-23 18 13. Komló 15 5 2820-25 17 14. III. Kerület FC14 5 2719-2817 15. Százhalombatta 144 3 718-2115 16. Tiszaújváros 1543815-2315 17. Csepel SC15321015-2511 18. Demecser 152 4 918-31 10 19. Komárom 15 249 18-41 10 20. Érd 15 221115-298 Sport 12 Hákkinen újra a Forma-1 világbajnoka A Ferrari a konstruktőrök elsőségét gyűjtötte be Szuzukában, az idei zárófutamon Locsol a világbajnok Fotó: apa/epa Szuzuka (MTI) - A finn Mika Hákkinen nyerte az idényzáró Japán Nagydíjat, és ezzel - ta­valy után ismét - a Forma-1 világbajnoki címét is. A McLaren-Mercedes pilótája, aki ezúttal pályafutása 14. GP- győzelmét aratta, egy kör kivéte­lével végig vezetett Szuzukában, összesítésben pedig két ponttal előzte meg az ezúttal csak harma­dik helyig jutó Eddie Irvine-t. A futamon az ír ferraris csapattár­sa, a német Michael Schumacher ért célba másodikként. Az olasz istálló azzal vigasztalódhatott, hogy 1983 után ismét első lett a konstruktőrök pontversenyében. Hákkinen a második rajtkocká­ból indulva az élre állt, megelőzve az edzéselső M. Schumachert. A harmadik helyre a remekül star­toló Panis zárkózott fel, és csak utána következett az összesí­tésben - az akkor még - az élen álló Irvine. Az 5-6. helyen Coul- thard és Frentzen osztozott, mig Zanardi már a nyitókört sem tud­ta befejezni. A 10. körig Hákkinen előnye 6 mp-re nőtt M. Schuma­cher, és 23-ra a 4. helyen autózó Irvine előtt. A mezőny középső ré­giójában haladó Hill kicsúszott, és csak a füvön megtett jókora kerü­lő után tért vissza a pályára, majd rögtön a boxba kerékcserére, majd a Forma-l-től búcsúzó ex-vi- lágbajnok hat körrel később vég­érvényesen kiállt. Ugyanekkor Panis a 3. helyről meglátogatta szerelőit, négy körrel később vi­szont ő is befejezte a versenyt. A 20. körben megkezdődtek az élcso­port boxkiállásai. Hákkinen ment ki először (8.8 mp), és a két Ferra­ri közé tért vissza. Egy kör erejéig M. Schumacher állt az élen, de az­tán ő (6.3), Irvine (7.1) és Coult­hard (szintén 7.1 mp) is új gumi­kat vételezett. A 34. körben Coult- hard kipördült, és bár visszatért, elvesztette McLarenje orrát, a boxbeli javítás után a 8. pozícióba tért vissza, és nem tartotta fel a rivális Ferrari éppen mögé érkező pilótáját, az őt így gond nélkül le­köröző M. Schumachert. Ezután előbb M. Schumacher, majd Hákkinen cserélt másodszor gu­mikat. Maradt köztük a sorrend, a finn ezután végig 10 mp körüli előnnyel rendelkezett. A 40. kör­ben Coulthard kiállt, és ezzel el­dőlt, hogy a két pilótával célba érő Ferrari 16 év elteltével ismét megnyeri a konstruktőri világbaj­noki elmet, 8 ponttal megelőzve a címvédő McLarent. Suzukában összesen 14 pilótát rangsoroltak, tízen kiestek. A Japán Nagydíj végeredmé­nye: 1. Hákkinen (finn, McLaren- Mercedes) 1:31:18.785 óra, (204.086 km/óra átlagsebesség), 2. M. Schumacher (német, Ferrari) 5.015 másodperc hátrány, 3. Irvi- ne (ír, Ferrari) 1:35.688 perc hát­rány, 4. Frentzen (német, Jordan- Mugen-Honda) 1:38.635 p h., 5. R. Schumacher (német, Wüliams-Su- pertec) 1:39.494 p h., 6. Alesi (fran­cia, Sauber-Petronas) 1 kör h. Az 1999-es világbajnoki pont­verseny végeredménye, piló­ták: 1. Mika Hákkinen (finn, McLaren-Mercedes) 76 pont, 2. Irvine (ír, Ferrari) 74, 3. Frent­zen (német, Jordan-Mugen-Hon- da) 54. Konstruktőrök: 1. Ferrari 128 pont, 2. McLaren-Mercedes 124, 3. Jordan-Mugen-Honda 61, 4. Stewart-Ford 36, 5. Williams-Su- pertec 35, 6. Benetton-Playlife 16, 7. Prost-Peugeot 9, 8. Sauber- Petronas 5, 9. Arrows és Minar­di Ford 1-1. Egy szetthez közel álltak a barcikaiak Férfi röplabda extraliga, 5. forduló: Dunaferr - Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 Dunaújváros (ÉM) - Dunaúj­városban érvényesült a pa­pírforma, így meglehetősen sima vereséget szenvedett a Vegyész RC-Kazincbarcika férfi extraligás röplabdacsa­pata a bajnokság ötödik for­dulójában. Dunaferr SE - Vegyész RC-Ka- zincbarcika 3:0 (25, 16, 21) Dunaújváros, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász, Pelikán. Dunaferr: NAGY A., Forgó, TÓTH T„ CSEBOTAREV, Jacu- cenko, GUBIK. Csere: Szabó G. (liberó), Kiss T., Makó. Edző: Viktor Boldarev. Vegyész RC: Toronyai, Polen- csik, Csernyenkó, Csíkos, TO­MA, Kopilov. Csere: Bencsik (li­beró), Vincze, Kárpáti. Edző: Ve­res István. Az első játszmában nagyon jól kezdett a Vegyész: az első ki­lenc labdamenet után 3:6 állt az eredményjelzőn, és a hazaiak hiába igyekeztek, a barcikaiak még 16:17-nél is vezettek. A vég­játék azonban kedvezőtlenné vált a barcikaiak számára, még­pedig azért, mert pont a leg­rosszabbkor előjöttek a nyitás­fogadási hibák. Csernyenkó és Bencsik a hátsó sorban nem igazán értette meg egymást, egy kicsit fel is forrt a levegő a két játékos között, ami miatt el is ment a szett vége. A második szettben a barci­kaiak futottak az eredmény után. A nyitásfogadási hibák to­vábbra is domináltak a játék­ban, emiatt a Dunaferr tartani tudta általában 5-8 pontos elő­nyét. Toronyai hiába igyekezett, a rosszul sikerült fogadások utáni bejátszásokból nem tudott igazán jó támadásokat indítani. A harmadik játékrészben 21- ig tartotta magát a Vegyész. Bár ebben a szettben Kopilov egyre inkább visszaesett, Csernyenkó pedig amit elöl a hálónál meste­ri ütéseivel felépített, azt hátul gyenge mezőnyátékával le is rombolta. A végjátékra az addig közepes teljesítményt nyújtó Csíkos jelentősen feljavult, de ez már kevés volt akár az egy szett elcsípéséhez is. Összességében a meccsen a Dunaferr semmi olyat nem mu­tatott, ami a biztos győzelemhez elég lett volna, de a barcikai játé­kosok minden esetben megtették azt a szívességet, hogy szoros helyzetben pontot vagy pontokat ajándékoztak ellenfelüknek, amit a dunaújvárosiak köszöntek szé­pen és ki is használtak. Viktor BOLDAREV: - Az első játszmában pontatlanok voltunk, ám utána minden rendben ment. VERES István: - Az első játsz­ma elvesztése után nyitásfoga­dásban rengeteget hibáztunk, szétesett a csapatunk. Tiszaújvárosban adott leckét az osztályelső Labdarúgó NB 115. forduló: Tiszaújvárosi FC - Videoton FC Fehérvár 1-4 (0-3) Tiszaújváros (ÉM - BCS) - Egy órán át kitűnően játszott a feljutásra pályázó, listaveze­tő fehérvári csapat a TFC el­leni szombati bajnokin, s így teljesen megérdemelten vit­te haza a győzelemért járó három pontot. Tiszaújváros, 800 néző. Vezette: Hajdó (Hegedűs, Tóth P.). TFC: Sinescu (5) - Farkas A. (4) - Varga S. (4), Nagy P. (5) - Szirte- si (4) - Temován (4), Závoda (4), Forgó (5), Ruskó (4) - Kotula (5), Lázár (4). Edző: Szentes Lázár. Videoton: Milinte (6) - Udvari (6) - Gáspár (6), Lévai (6) - Szá­lai (7), Zombori (6), Csató S. (6), Horváth Cs. (6), Németh T. (7) - Fodor T. (7), Waltner (6). Edző: Csank János. Csere: Ternován helyett Gulácsi (4) a 46., Szalai helyett Szilágyi (6) az 51., Ruskó helyett Szűcs T. (-) a 68., Zombori helyett Győrök (-) a 70., Waltner helyett Róth (-) a 86. percben. Sárga lap: Fodor T. a 30., Szirte- si a 42. percben. Gólszerző: Fodor T. (0-1) a 12., Waltner (0-2) a 15., Horváth Cs. (0-3) a 35., Németh T. (0-4) az 57., Varga S. (1-4) a 78. percben. 12. perc: A hazai védelem jobb oldala „kilyukadt”, így Németh T. adhatta a kapu elé a labdát, amelyre a túloldalon Fodor T. érkezett, s 8 méterről Sinescu lábai között lőtt a hálóba, 0-1. 15. perc: Varga S. cselezgetett teljesen feleslegesen a saját 16- osa előtt. Waltner megtámadta a védőt, leszerelte, majd kapura fordult és néhány lépés után a kifutó és kivetődő kapus felett a bal alsó sarokba perdített, 0-2. 33. perc: Szalai-Horváth Cs.- Zombori volt a labda útja, majd utóbbi játékos 20 méteres, közép­ről leadott lövését Sinescu védte. 35. perc: Horváth Cs. a job­bösszekötő helyén tört előre, majd 17 méterről kapura lőtt. Kí­sérlete a hazaiak cerberusáról ki­pattant, de a közelben álló védők csak nézték, hogy a vendégek já­tékosa befutotta és megszerezte a játékszert, majd 8 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 0-3. 57. perc: Szilágyi mesteri labdá­val ugratta ki a bal oldalon az üres területre befutó Németh T.-t, aki miután 20 métert vezette a labdát, 17 méterről félmagasan a kapu bal oldalába lőtt, 0-4. 60. perc: Kotula 18 méteres lö­vését a jobb felső sarok elől piszkálta ki Milinte. 68. perc: Zombori pazar átadása után Csató S. középről, a 16-os- ról, senkitől sem zavartatva lő­hetett, de a hazaiak kapusa el­csípte a lasztit. 70. perc: A balösszekötő helyé­ről, 18 méterről leadott Fodor T. lövés kerülte el néhány centivel a bal kapufát. 78. perc: Lázár Kotulához to­vábbított, a csatár a kaputól 10 méterre átgyömöszölte a labdát Milintén, de lövését a gólvonal­ról kifejelték. A labda így került Varga S. elé, aki egy lövőcsel után 5 méterről a kapuba helye­zett, 1-4. Negyedóra sem kellett hozzá, hogy kiderüljön: a Videoton jobb csapat, s nem véletlenül vezeti veretlenül a bajnokságot. A fe­hérvári együttes igazolta jó hírét, hiszen ötletesen, sokat mozogva játszott, s a párharcokból rendre a vendég gárda játékosai kerül­tek ki győztesen. A Videoton lab­darúgói mintha egy ütemmel mindig a hazaiak előtt járták vol­na, s olyan produkciót mutattak be az első félidőben, amely az él­vonalban is megállná a helyét. A második játékrészben szer­zett újabb Vidi találat után a vendégek egy kicsit visszavettek addigi sziporkázó játékukból, míg a hazaiak minden erejüket mozgósították annak érdekében, hogy legalább egy becsületgólt bepréseljenek. A „ziccerek mér­kőzésének” is nevezhető össze­csapáson, az utolsó fél órában már a TFC-nek is voltak helyze­tei, amelyek közül - ha nehezen is - de egyet sikerült kihasznál­nia a pályaválasztónak. SZENTES Lázár: - Érvényesült a nagyobb tudás. CSANK János: - Az első félidő után játékosaim már elkönyvel­ték a három pontot, s ma 60 percnyi jó játék is elég volt a magabiztos győzelemhez. A TFC „becsületgólja'' Fotó: Bujdos Tibor