Észak-Magyarország, 1999. október (55. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-13 / 239. szám

ÉSZAK-NIAGYARORSZáG $ 1999. október 13., szerda SPORT HÍRCSOKOR • Megvan a negyedik. Megszerezte ne­gyedik győzelmét a magyar válogatott a Kuvaitban zajló 10. junior vízilabda-vb csoportküzdelmei során: a brazilok elleni 13-5-ös siker az jelenti, hogy a mieink to­vábbra is veretlenek. • Tömegverekedés. Tömegverekedés tört ki a román jégkorong-kupadöntőn, amelyen a Steaua Bucuresti ellenfele az erdélyi, kizárólag magyar játékosokból álló Csíkszereda volt. A botrány akkor kezdődött, amikor 64 másodperccel a találkozó vége előtt a Steaua 4-2-es előnyre tett szert. • Életfogytiglan. Gyilkosság miatt élet­fogytig tartó börtönbüntetésre ítélték az egykori vietnami ökölvívó olimpikont, Do Tien Tuant. Az 1988-as szöuli ötkarikás já­tékokon részt vevő 32 éves bokszoló júni­us 25-én Hai Phongban egy vita során ölt meg egy embert, míg egy másikat súlyo­san megsebesített. Tízgólos vereség Hajdúnánás (ÉM) - Vereséget szenve­dett, így elbúcsúzott a Magyar Kupa to­vábbi küzdelmeitől a Bocsi KSC NB 1/B-s női kézilabdacsapata. Hajdúnánás - Bocsi KSC 31-21 (17-8) Bocs: Hidegh - RAJNA (6), Dohány (3), Bálint (2), Bak (1), Huszti (1), OLÁH (5). Csere: Nánási (k), Cselényi (3), Bonta (-), Kreisz (-), Kerekes (-). Edző: Molnár András. HIDEG Levente, szakosztályvezető.: ­A fiataloknak adtunk lehetőséget. Hajtós mérkőzésen a nagyobb rutin érvényesült. Pótselejtezők. Ma sorsolják ki azt a négy párt Aachenben, melyek győztesei - az oda-visszavágós párharc után - szin­tén tagjai lehetnek a 2000-es belga-hol­land labdarúgó Eb 16-os mezőnyének. A „nyolcak”: Dánia, Szlovénia, Törökország, Ukrajna, Anglia, Írország, Skócia, Izrael. Felvételünk a német-török (pirosban) összecsapáson készült. Fotó: APA/EPA Kupasorsolás Bécs (MTI) - Az Európai Kézilabda Szö­vetség (EHF) bécsi központjában rendez­ték meg a Bajnokok Ligája csoportjainak, illetve a többi kontinentális kupaküzde­lem párosítását, amelyen 8 magyar csapat volt érdekelt. A spanyol FC Barcelona, a jugoszláv Partizán Beograd és az orosz Kausztyik Volgograd lesz a Fotex KC Veszprém csoportellenfele a férfi kézilabda Bajno­kok Ligájában. A női BL-ben a Dunaferr SE a görög Anagenniszi Artasz, a len­gyel Montex Lublin és a horvát Podrav- ka Koprivnica együttesével mérkőzik. A Herz-FTC a francia ASPTT Metz-cel, a dán Viborggal, és macedón Kometal Skopjéval került össze. A férfi KEK-ben a Dunaferr SE az osztrák PTA Wien együttesével találkozik a legjobb 8 közé jutásért. Az EHF-kupában a Pick-Szegéd a norvég Viking Stavangert kapta ellen­félül. A nőknél a KEK-ben a Győri Gra­boplast ETO KC a spanyol Eliana Valen­cia, az EHF-kupában a DVSC-Valdor a bosnyák Interinvest Mostar, a City Ku­pában a Cornexi-Alcoa együttese a dán Randers csapatával került össze a nyol- caddöntőben. Szégyen: kiesett a kupából a DFC! Labdarúgó Magyar Kupa, a 16 közé jutásért: PSE-Fót - Diósgyőri FC 1-0 (1-0) Komi (15) és Frunza a hazaiak gyűrűjében Fotó: Juhász-Léhi István Főt (ÉM - JLI) - Amire senki sem számított, megtörtént. A Diósgyőri FC csapata ugyanis tegnap kikapott az NB ll-es Főt otthonában, s így búcsúzott a Magyar Ku­pától. Főt, 500 néző. Vezette: Arany T. (Radvánszky, László Gy.) Főt: Balázs - Szűcs, Nagy, Hódo- si - Stranyóczky, Ughy, Bálint, Kilik - Simon - Dunai, Hajdú. Edző: Horváth Pál. DFC: Nagy Z. - Szakos, Filipo- vics, Timko - Konyha, Harnócz, Radu, Dukon, Kákóczki - Frunza, Komi. Edző: Temesvári Miklós. Csere: Timko helyett Buliga az 53., Simon helyett Kindomay A. a 90., Hódosi helyett Tóth a 91. percben. Sárga lap: Timko a 24., Komi a 29., Bálint az 52., Radu a 72., Ki­lik a 73., Harnócz a 77. percben. Kiállítva: Komi a 62. percben. Gólszerző: Hajdú (1-0) a 25. percben. 25. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégtérfél közepén a Főt: Si­mon ívelte az ötös sarkára a lab­dát és a berobbanó Hajdú a vé­dőket megelőzve 4 méterről a bal alsó sarokba fejelt, 1-0. 44. perc: Szakos ment el a jobb oldalon és egy csel után pontosan középre adott, ám Frunza 6 mé­terről a kapusba rúgta a labdát. 49. perc: Szűcs viharzott el a bal oldalon majd középre pasz- szolt Simonhoz. A hazai csatár már csak Nagy Z.-vel állt szem­ben, ám a vendégkapus bravúr­ral hárítani tudott. 58. perc: Szakos futott el a jobb oldalon, centerezése a be­robbanó Frunzát találta meg, aki 6 méterről alig fejelt a kapu fölé. 62. perc: A diósgyőriek csatára, Komi megkapta a második sár­ga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. 80. perc: Stranyóczky 20 méteres, jobb alsó sarok felé tartó bombá­ját biztosan hárította Nagy Z. Az első húsz percben érvényesült a két osztálynyi különbség, hi­szen fölényben játszott a PNB-s vendégcsapat. Aztán a hazai gól megfordította a mérkőzés képét, a diósgyőriek nem tudtak mit kez­deni lelkes NB Il-es ellenfelükkel, és csak a helyzetekig jutottak el. A fordulás után tovább növel­hette volna előnyét a fóti csapat: nem így történt, ám a Diósgyőr sem tudott újítani. Komi kiállí­tása végképp megpecsételte a DFC sorsát, ezzel a vereséggel a piros-fehérek elbúcsúztak a Ma­gyar Kupa további küzdelmeitől. HORVÁTH Pál: - Ez a siker a szív diadala volt. A kiscsapat le­győzte a nagyot. TEMESVÁRI Miklós: - Ha egy­két ember hiányzik, akkor azt megérezzük, és ehhez jön még az is, hogy néhányan nem úgy telje­sítenek, ahogy az elvárható, ak­kor csak ez lehet az eredmény. PNB-s sikerek Tegnap további két mérkő­zést rendeztek a Magyar Ku­pában a 16 közé jutásért. Az eredmények: Baktalóránthá- za - Kispest HFC 1-3 (1-1), Pásztó - Vasas DH 2-3 (1-2). A Vác komolyan veszi, de a Barcika is Labdarúgó Magyar Kupa a 16 közé jutásért: Kazincbarcikai SC - Vác FC-Zollner Kazincbarcika, Vác (ÉM - BG) - A legjobb 16 közé kerülés a tét a labdarúgó Magyar Ku­pában a ma délután fél há­romkor kezdődő Kazincbarci­kai SC - Vác FC mérkőzésen.-Nem vagyok elégedetlen a va­sárnap nyújtott teljesítményünk után - mondta Kálmán Vilmos, a Kazincbarcikai SC edzője. - Nagy volt az iram, az utolsó percig ki volt hegyezve a mérkőzés, és mi álltunk közelebb a győzelemhez. A szurkolók véleménye is ezt iga­zolta, hiszen a meccs után többen is gratuláltak a csapat teljesítmé­nyéhez. A mostani kupamérkőzés annyiban más, hogy itt nincs he­lye a döntetlennek, dűlőre kell vinni a továbbjutást ezen az egy mérkőzésen. Gondolom, a Vác ko­molyan veszi a találkozót, de mi is. Szeretnénk emelt fővel levo­nulni a pályáról, és ebbe minden belefér. Meglepni nemigen tudjuk majd őket, arra kell törekednünk, hogy ne tudjanak játszani. Biztos, hogy picit jobban képzett labda­rúgóik vannak, és picit gyorsab­bak is, ezért fejjel kell ellenük fo­cizni. Ki kell iktatni minden fe­lesleges futást, pontos összjátékra lesz szükségünk, ami a Kiskőrös elleni meccset látva benne is van a csapatban. Egy helyen még gon­dolkodom az összeállítást illetően, hiszen Szögedi eltiltása lejárt, így berakhatnám jobb oldali emberfo­góba, de azt hiszem, Sallónak sza­vazok majd bizalmat, mégpedig azért, mert a Vác rendkívül ve­szélyes a pontrúgásoknál, és bent is vannak magas embereik, aki­ket jól fejelő játékosokkal kell semlegesíteni. Éppen ezért ma dél­után alighanem a Venczel - Bá­nyai - Salló, Hanász - Engi, Körö­si, Lukács, Gál, Deák - Simkó, Szőke összetételű tizenegy kezd. Ismerem a Barcikát- Jelenlegi helyzetünkben min­den apró sikerre szükségünk van- jelentette ki Kis Károly, a Vác FC trénere. - A hangulat sajnos nem túl rózsás a csapat háza tá­ján, ráadásiú az egy mérkőzésen eldőlő továbbjutás is nehezíti a helyzetünket, de szeretnénk mi­nél tovább eljutni a kupában. Is­merem a Barcikát, hiszen né­hány éve még a Salgótarján edző­jeként játszottunk ellenük, és az akkori játékosokból még jónéhá- nyan most is ott szerepelnek. Másrészt pedig nem kívántam az akkori emlékeimre hagyatkozni, ezért megnéztem a vasárnapi Kiskőrös elleni bajnoki meccsü­ket, és egy nagyon egységes, moz­gékony csapatot ismertem meg bennük. Miután még több apró sérültünk van, ezért csak közvet­lenül a mérkőzés előtt fogom ki­jelölni a kezdőcsapatot. Tizenegy meccs A Magyar Kupában ma to­vábbi tizenegy mérkőzést játszanak. A párosítások: Bo- dajk - Újpest, Csepel - Du­naferr, Szeged - BVSC, Tápi- ószentmárton - III. Kér. TVE, Pápa - Eger, Celldö- mölk - Siófok, Kaposfüred - Jászberény, Debreceni VSC- BKV Előre, Videoton - Veszprém, Zalaegerszeg - Ferencváros, MTK Hungária- Gázszer. A Győri ETO FC- Haladás összecsapást októ­ber 19-én rendezik meg. Portugália rendezhet 2004-ben Eb-t Egyelőre még korai beszélni arról, hogy pályázunk-e a 2008-as kontinensviadalra Aachen (MTI) - Portugália rendezheti a 2004-es labda­rúgó Európa-bajnokságot - dőlt el kedden az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának szavazásán a németországi Aachenben. Egidius Braun német UEFA- alelnök elmondta: nagyon saj­nálják, hogy csak egy győztes lehet, hiszen három kitűnő pá­lyázat érkezett. A végrehajtó bi­zottság, miután megvizsgálta valamennyi kandidálást, titkos szavazással döntött Portugália mellett. Gilberto Madail, a Portugál Labdarúgó Szövetség elnöke el­mondta: minden idők legjobb Európa-bajnokságát szeretnék megrendezni 2004-ben.- Szeretnék köszönetét monda­ni minden portugálnak, akik egy­ségesen álltak ki a kandidálás mellett. Úgy gondolom, mindent meg tudtunk csinálni, ami erőnk­ből tellett, hogy sikeres legyen a pályázatunk. Politikai vereség A magyar delegáció tagjai politi­kai okokra vezetik vissza a vere­séget. Bozóky Imre MLSZ-elnök szerint a labdarúgásban egyelőre elmaradt a hangoztatott kelet­európai nyitás:- A térség országai egyedül képtelenek megrendezni ilyen rangos eseményt, és az itt élő em­bereknek még sokáig várniuk kell, mikor érezhetik majd saját bőrükön, hogy mit is jelent labda­rúgó Eb-nek otthont adni - így Bozóky, aki szerint a 2008-as kon­tinensverseny megpályázásáról még korai beszélni. Missura Gá­bor, a magyar pályázat projekt­igazgatója elmondta: körülbelül 100 millió forintot emésztett fel a pályázás, de ez szerinte koránt­sem tekinthető kidobott pénznek.- Rendelkezésünkre állnak olyan anyagok, amelyek segítsé­gével megpályázhatjuk a 2008-as Eb-t, persze ehhez a nagypolitika támogatására, hozzájárulására is szükség van. Az Osztrák Labdarúgó Szövet­ség elnöke, Beppo Mauhart értet­lenül fogadta az UEFA döntését:- Nem értem, hogy az euró­pai szövetség miért hangoztatja Kelet-Európa integrációját, ami­kor cselekedete másról árulko­dik. Erre egy nyugati ország adhat otthont az Eb-nek - mondta Mauhart. A spanyol sportdiplomácia el­ső, de egybehangzó véleménye, hogy jobban megérdemelték vol­na az Eb-rendezés jogát, mint a végső győztes portugálok