Észak-Magyarország, 1999. szeptember (55. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-06 / 207. szám

1999. szeptember 6., hétfő Sport 10 i n IH TÁBLÁZATOK 1 Az NB II Keleti csoport állása 1. Kiskőrös55-­9-3 15 2. Eger 5 41­9- 1 13 3. Főt5 4-1 9- 3 12 4. Monor 5 32­12- 6 11 5. Kunszentmárton53118- 6 10 6. Kazincbarcika 5 3-29-4 9 7. Borsod Volán 5 2 217-5 8 8. Hatvan52 1 2 6-2 7 9. Nyírbátor52128-7 7 10. Gyomaendrőd 5 1224-6 5 11. Gyula 5 1132-9 4 12. REAC51-4 8-12 3 13. Jászberény51-4 3-7 3 14. Kalocsa51-47-14 3 15. Miskolci VSC 5-2 3 4-12 2 16. Kiskunfélegyháza 51 4 6-14 1 Az NB III Tisza csoport állása 1. Bocs 541­17- 3 13 2. Baktalórántháza54-114- 2 12 3. Sátoraljaújhely 5 32-12- 4 11 4. Ibrány531114- 4 10 5. Hajdúnánás531110- 7 10 6. Kisvárda53-2 12- 7 9 7. Vásárosnamény53­2 6-2 9 8. Mád53-29-8 9 9. Edelény5 2 126-6 7 10. Balmazújváros 5 2-39-14 6 11. Hajdúdorog52-3 6-14 6 12. Rakamaz512 2 5-12 5 13. Kisléta5 1138- 7 4 14. Nagykálló51-4 3-9 3 15. Kaba5­14 3-10 1 16. Hajdúböszörmény5­­5 3-28 0 Az NB III Mátra csoport állása LS.tarjáni BTC5 4 1­11- 3 13 2. Karcag 5 3 1 1 9- 5 10 3. Balassagyarmat53118- 5 10 4. Gyöngyös 522111- 7 8 5. Tápiószentmárton5 22 1 8-5 8 6. S.tarjáni Öblös52 2 16-5 8 7. Tiszafüred52216-7 8 8. Besenyőtelek 52 1211-9 7 9. Pásztó521210- 8 7 10. Heves5 1 3 1 4-3 6 11. Gödöllő5 1312-2 6 12. Ózd52-38-13 6 13. Karancslapújtő 5 11 3 3-9 4 14. Poroszló5­3 28-10 3 15. Mezőkövesd51-45-9 3 16. Üjszász5-1 4 5-15 1 A megyei 1. osztály állása 1. Halmaj 6 5 1-14- 1 16 2. Sárospatak 65­122- 4 15 3. Encs 65-1 19- 5 15 4. Siegel SE65-113- 9 15 5. Putnok64-29-10 12 6. Tolcsva632112- 3 11 7. Hejőcsaba63 1 2 13- 4 10 8. Mezőkeresztes 6 3­3 13-14 9 9. Tomor-Lak62227-9 8 10. Szirmabesenyő6 14 1 9-5 7 11. Rudolftelep 62137-7 7 12. Taktaharkány6 2 137-11 7 13. Arnót6 2­4 10-13 6 14. Szikszó 612 36-18 5 15. Pálháza 6 1144-10 4 16. Nyékládháza"61Jl_48-16 4 17. Karcsa 61 "­59-18 3 18. Bükkszentkereszt 6-­6 2-27 0 Az Eger már a második percben döntött Miskolc, Monor, Eger (ÉM) - Két döntetlen és egy vere­ség volt a hétvégi mérlege megyénk NB ll-es labdarúgó­csapatainak. BVSE - Gyomaendrőd 1-1 (0-1) Miskolc, 200 néző. V.: Nagypál. Borsod Volán: Regős - Kund- rák - Drótos, Mezei, Szaniszló - Sipos (Városi, 75.), Nyeste J. (Szabó V., 54.), Dobos, Nyeste Cs. - Molnár Cs., Lója (Tóth, 81.). Edző: Kőrössy Pál. Gyomaendrőd: Kollár - Diczkó - Lábos, Nagy M. - Varga (Sind- ler, 65.), Lipták, Kurilla, Molnár T., Dán (Illyés, 75.) - Mester, Hidvégi. Edző: Turcsek Zoltán. 25. perc: Lipták vezetgette a labdát a hazai kapu felé. Mivel senki nem támadta, 25 méterről lövésre szánta el magát. A jól el­talált bőrgolyó a késve vetődő Regős mellett a kapu bal alsó sarkában landolt, 0-1. 56. perc: Dobos kapott remek labdát a gyomaendrődi ötös kö­zelében. A hazaiak középpályása megszelídítette a játékszert, majd mielőtt még a vendégek közül bárki közbeavatkozhatott volna, a kapu bal oldalába lőtt, 1-1. Jók: Szaniszló, Dobos, ill. Kol­lár, Diczkó. KŐRÖSSY Pál: - Amíg meccsenként ennyi helyzetet ha­gyunk kihasználatlanul, addig nem tudunk előrébb lépni. TURCSEK Zoltán: - Reális a döntetlen. Támad a Volán, veszélyben a gyomaendrődi kapu Fotó: végh Csaba TISZA CSOPORT Bocs - Kisléta 1-0 (0-0) Bocs, 500 néző. V.: Soós. Bocs: Balázs - Farkas, Sivák, Sol­tész, Márkus, Tóth L. (Bíró), Ko­vács, Sándor, Jáger (Tóth), Oleár, Pachinger. Edző: Huszák Géza. Gólszerző: Márkus (1-0) a 70. perc­ben. Jók: Márkus, Sivák, Soltész, Farkas. Ifi: 4-3. HUSZÁK Géza: - Nagyon jól játszó ellenfelet nehezen győztünk le. S.-újhely - V.-namény 1-0 (1-0) Sátoraljaújhely, 1200 néző. V.: Szil­vásé Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Barna, Bodnár, Wachter (Erdei), Pankovics, Ocsenás, Tokár (Hajdú), Jurkó, Pothurszky (Janikó), Szoták, Juhász. Edző: Szalánczi Tamás. Gólszerző: Juhász (1-0) a 34. perc­ben. Jók: Krizsanovszki, Pankovics, Ju­hász, Szoták. Ifi: 0-5. Eger - Kazincbarcika 1-0 (1-0) Eger, 1800 néző. V.: Vida L. Eger: Varga - Fejéregyházi, Holtner, Bocsi, Kovács Cs. - Ber­csényi, Szabó (Montvai, 25., Bé­res, 68.), Márton, Telek - Szamo­si, Hajmási. Edző: Csuhay József. Kazincbarcika: Venczel - Bá­nyai - Takács I., Salló, Hanász - Balogh (Dávid, 68.), Körösi, Lu­kács, Deák (Szögedi, 66.) - Szőke (Engi, 66.), Simkó. Edző: Kálmán Vilmos. 2. perc: Gyors letámadást köve­tően labdát szereztek a hazaiak, amely Bercsényihez került. A kö­zéppályás beadását Telek 15 mé­terről jobbal lőtte a léc alá, 1-0. Jók: Holtner, Bocsi, Fejéregyházi, ill. Venczel, Bányai, Salló. SZALÁNCZI Tamás: - Tipikus egy- gólos mérkőzés volt, és azt az egyet pedig mi rúgtuk. Hajdúdorog - Mád 3-2 (1-2) Hajdúdorog, 400 néző. V.: Kiss. Mád: Mag - Toplenszki, Tatárka, Haraszin, Takács, Vass, Farkas (Boncsér), Furka, Varga, Lelt, Szi- kora, Smolniczki. Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Kocsis (1-0) a 11., Smol­niczki (1-1) a 18., Vass (1-2) a 22., Nagy I Cs. (2-2) a 70., Nagy I Cs. (3-2) a 74. percben. Kiállítva: Furka (72.). Jók: Farkas, Smolniczki. Ifi: 3-2. OLÁH Ferenc20nem nyilatkozott. CSUHAY József: - Nagy küzde­lemben értékes győzelmet arat­tunk. KÁLMÁN Vilmos: - A korán bekapott gól megfogta a csapato­mat. A jó iramú színvonalas mérkőzésen ennyivel jobb volt az Eger. Monor - MVSC-Elán 2-2 (1-1) Monor, 500 néző. V.: Filus. Monor: Kisnémet - Szőke, Gu- bucz, Kajli, Zila - Kerepeszki, Varró, László (Aranyi, 80.), Kol- tai - Pászti (Szabó, 72.), Petyán. Edző: Varga Károly. MVSC-Elán: Kiss Á. - Simon, Turbucz, Glonczi, Tóth D. - Sar- lai (Kriston, 75.), Járai, Kop­pány, Borsi - Boros (Varga, 93.), Harsányi (Nagy Zs., 46.). Edző: Földesi Károly. 17. perc: Egy vendég felszabadító rúgás után a labda miskolci védő­ről pattant Varró elé, aki a 16- oson belülre vezette a játékszert, és 8 méterről lőtt a kapuba, 1-0. 33. perc: Borsi a Monor 16-osá- nak sarkánál leszerelte ellenfe­lét, majd 11 méterről tüzelt. A labda a kapus hasa alatt került a hálóba, 1-1. 87. perc: Koppány a bal oldalról hosszú keresztlabdával indította Nagy Zsoltot, aki kicselezte Kis- németet, majd az üres kapuba gurított, 1-2. 91. perc: Szabadrúgáshoz készült a Vasút. A hosszúra nyúlt neki- készülődést Gubucz unta meg, el­vitte a labdát, majd 13 méterről lőtt a miskolci kapuba, 2-2. 92. perc: A megadott hazai talá­lat után a vendégek hevesen rek­lamálni kezdtek, amelynek végén a játékvezető Kisst kiállította. Jók: Gubucz, Szőke, Varró, ill. Kiss Á., Turbucz, Járai, Kop­pány. VARGA Károly: - Idei leggyen­gébb játékunknak köszönhetjük az egy pontot. FÖLDESI Károly: - Bár lelke­sek voltunk, de butaságunk mi­att két pontot vesztettünk. További eredmények: Nyírbátor - Főt 0-2, Jászberény - Gyula 0- 1, Kunszentmárton - Kiskunfél­egyháza 1-0, Kiskőrös - Hatvan 1- 0, Kalocsa - REAC 3-4. Kaba - Edelény 0-2 (0-1) Kaba, 500 néző. V.: Veres. Edelény: Csorba - Vanyó, Szoták (Bényei), Martis, Bokk, Földeák, Rákos, Simon, N. Varga (Szilágyi), Simkó, Tiszóczki (Lipusz). Edző: Ko- leszár György. Gólszerző: Szoták (0-1) a 39., Rá­kos (0-2) a 62. percben. Jók: az egész csapat. Ifi: 1-1. KOLESZÁR György: - Kalapot eme­lek a csapat teljesítménye előtt. További eredmények: Ibrány - Haj­dúnánás 2-2, Kisvárda - Rakamaz 1-2, Nagykálló - Baktalórántháza 0-2, Hajdúböszörmény - Balmazúj­város 1-3. MÁTRA CSOPORT S.-tarjáni Öblös - Ózd 4-2 (3-2) Salgótárján, 300 néző. V.: Se­bestyén. Ózd: Venczel - Juhász, Németh I., Farkas Zs., Turcsik, Tóth Zs., Budai (Oláh), Vincze T. (Nagy KJ, Búd, Németh P. (Füleki), Harnócz. Edző: Tokár Béla. Gólszerző: Németh P. (0-1) a 10., Smerkó (1-1) a 16., Smerkó (2-1) a 20., Lackovics (3-1) a 21., Juhász (3-2) a 26., Szabó (4-2) a 75. percben. Jók: Farkas Zs., Búd, Tóth Zs. Ifi: 3-4. TOKÁR Béla: - A játék képe alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. i B.-telek - Mezőkövesd 3-0 (0-0) Besenyőtelek, 400 néző. V.: Tolnai. Mezőkövesd: Póta - Baranyi, Hor­váth, Árvái, Bodnár, Ragó, Mészá­ros (Kántor), Tábori (Jablonkai), Bóta (Kurucz), Papp, Petrik. Edző: Varga Zoltán. Gólszerző: Rézműves (1-0) a 64., Takács (2-0) a 83. Ferencz (3-0) a 84. percben. Jók: Bodnár, Árvái, Papp. Ifi: 2-5. VARGA Zoltán: - Kiegyenlített első félidő után a második játékrész­ben a minden csapatrészben jobb hazai gárda győzelme megér­demelt. További eredmények: Tápiószent- márton - Poroszló 1-1, Salgótarjáni BTC - Karancslapújtő 4-0, Heves - Balassagyarmat 0-0, Gyöngyös - Gödöllő 2-0, Újszász - Karcag 1-4, Pásztó - Tiszafüred 4-0. FHúüJulö Putnok - Hejőcsaba2-1 (2-0) Putnok, 350 néző. V.: Kiss Z. Putnok: Káló-Fenyvesi, Kertész, Paulovics, Mak­rai, Pribék (Hajnal), Papp (Schweitzer), Oláh, Lup- kovics (Kozma), Szabó, Farkas. Edző: Albert Csaba. Hejőcsaba: Cservenyák - Vasas, Pál, Péli, Hodai, Vodicska, Zsófi, Mező, Nagy L., Resetár, Nagy J. Edző: Szűcs István. G.: Szabó (2), ill. Resetár. Jók: Szabó, Lupkovics, ill. Pál, Vasas. Ifi: 0-2. SZEKRÉNYESI Szabolcs, szakosztályelnök: - Egy jó képességű csapatot a végén nagyobb gólkülönb­séggel is megverhettünk volna. SZŰCS István: - Önmagunkat vertük meg. Karcsa - Arnót1-2 (1-0) gó, Hajkó (Mika), Szegedi. Edző: Deák István. To- mor-Lak: Grolmusz - Ganyi G., Farkas J., Turcsik, Göndör B., Göndör L. (Fazekas), Farkas L. (Ganyi MJ, Szántó, Kádas (Mogyoró), Kemény, Kótai. Edző: Szilvái Attila. G.: Gregó (2), Molnár Zs. Jók: Jakab, Konyecsnyik, Gregó, Molnár Zs., ill. Ke­mény, Kótai. Ifi: 2-1. DEÁK István: - Biztos győzelem, pontatlan me­zőnyjáték és helyzetkihasználás, nagyon kemény ellenfél. SZILVÁI Attila: - A sárospataki játékvezető nemes bosszút vett múltheti pataki győzelmünkért: dön­tő helyzetekben meg nem adott tizenegyesekkel sportemberhez nem méltó módon elcsalta a meccset. Halmaj - Szirmabesenyő 1-1 (0-1) Szikszó - Pálháza 2-0 (0-0) Karcsa, 150 néző. V.: Jakkel. Karcsa: Pásztor L. - Váradi, Benő, Bányácski Z., Si­mon (Bállá), Bányácski T., Séra, Vakles (Ignácz), Nagy, Pásztor E., Kovács. Edző: Baba János. Arnót: Szabó - Lehotai, Konkoly, Takács, Szabó I., Bóni, Budai (Knopp), Bohán, Csipke (Forgács), Asszony (Kovács), Horváth. Edző: Bodnár József. G.: Pásztor E., ill. Bohán, Asszony (1 Lesből). Jók: Bányácski T., ill. Bohán, Lehotai, Takács, Szabó. Ifi: 7-4. BABA János: - Jogtalan tizenegyessel vesztettünk. BODNÁR József: - Már az hittem hogy gyógyszer kell a csapatnak a talpraálláshoz. Sárospatak - Nyékládháza 4-0 (1-0) Encs - Tomor-Lak3-0 (1-0) Encs, 200 néző. V.: Vitányi. Encs: Jakab - Fülöp (Molnár Zs.), Konyecsnyik, Var­ga, Orosz, Molnár D., Csorba (Adu), Márkus, Gre­Sárospatak, 300 néző. V.: Petus. Sárospatak: Frikker- Baranyi, Varga, Durányik, Géczi (Hanuder), Csáki, Pásztor, Kocsis (Kobák), Ablonczi, Herczeg (Demblovszki), Krompák. Tech- niai igazgató: Zsófi József. Nyékládháza: Rácsok - Lukács (Szűcs), Borbély, Lázár, Lacza, Kobolák, Ke­rékgyártó, Budai, Braun, Kuzma (Gál), Menyhért. Edző: Vidinczei Kálmán. G.: Krompák (3), Pásztor. Jók: Baranyi, Pásztor, Ablonczi, Krompák, ill. Rá­csok. Ifi: 2-1. ZSÓFI József: - A mezőnyben jól játszó ellenfelün­ket magabiztos játékkal sikerült legyőzni. VIDINCZEI Kálmán: - Hátul gólképesek vagyunk, elől gólképtelenek. Gratulálok az ellenfelének. Halmaj, 200 néző. Vezette: Kopcsó. Halmaj: Kerényi - Báli, Juhász, Szentidai, Kecskés, Kepecs (Ruszó), Köteles, Szabó, Bódi, Mida, Ko­vács. Edző: Kerényi József. Szirmabesenyő: Kiss - Kui, Kerényi, Mózsik, Schnek, Urbán (Rácz), Bodnár (Lakatos), Szalóczi, Lasztóczi, Szuba (Farkas), Hor- nyák. Edző: Zupkó Mihály. G.: Kecskés, ill. Szuba. Jók: Báli, Kecskés, ill. az egész csapat. Ifi: 1-5. BECSE László, elnök: - Egy antifutballt játszó ellen­félnek adtunk egy félidőnyi előnyt. Gólokkal kel­lett volna nyernünk a második játékrészben. ZUPKÓ Mihály: - A hazai csapat szerencsés körül­mények között tartotta otthon az egyik pontot. A mérkőzés képe alapján nyernünk kellett volna. Tolcsva - Rudolftelep 2-0 (1-0) Tolcsva, 200 néző. Vezette: Geró. Tolcsva: Mata - Pauleczki, Sánta, Dorogi, Matisz (Demkovics), Dögéi, Büttösi, Rebecsák, Horváth (Bajnok), Kaczúr, Németh. Edző: Sánta Tibor. Ru­dolftelep: Regecz - Major (Sipos), Takács, Pékár, Szamosi, Zilahy (Árvái), Budai, Bede, Dányi (Kovács GJ, Kovács, Kuron. Edző: Hauberger Pál. G.: Rebe­csák, Demkovics. Jók: Pauleczki, Demkovics, Sánta, Büttösi, Mata, ill. Pékár, Szamosi, Kuron, Regecz. Ifi: 4-3. SÁNTA Tibor: - Egy küzdelmes mérkőzést magunk­nak tettük nehézzé. HAUBERGER Pál: - A hazaiak jobban akarták a győzelmet, néhány játékosom napozni jött Tolcsvára. Szikszó, 300 néző. Vezette: Molnár. Szikszó: Jóczik - Szita, Poós, Forgács, Makkai, Ko­vács A. (Mikó), Staviarszki (Tóth I.), Magyar (Kovács I.), Ortó, Csáki, Glonczi. Edző: Urszin Sándor. Pál­háza: Kol - Szabó, Fejti, Tóth, Repka Zs., Takács (Megyesi), Dudás (Repka RJ, Petercsák, Matusz, Trembulyák, Bordás. Edző: Timkó Gábor. G.: Csáki, Gloczi. Jók: Szita, Ortó, Staviarszki, Csáki, ill. senki. Ifi: 2-2. URSZIN Sándor: - Meddő fölény, keserves győze­lem. TIMKÓ Gábor: - Gratulálok a hazaiaknak. Taktaharkány - Siegel SE 1-2 (1-1) Taktaharkány, 350 néző. Vezette: Bacsó. Taktaharkány: Szedlák - Nagy T., Balogh A., Vonyi- gás, Jámbor L. (Balogh Sz.), Jámbor K., Nagy A. (Nagy NJ, Szatmári, Ruszó, Joó, Dőry. Játékosedző: Hideg Lajos. Siegel SE: Somodi - Garai, Tóth A., Szobóczki, Molnár I, Molnár II (Novák), Lippai, Rácz, Németh, Fink (Kundráth), Tóth L. Edző: Sza­bó Béla, Siegel János. G.: Dőry, ill. Tóth L., Németh. Jók: Ruszó, Balogh A., III. Tótit L., Németh. Ifi: 0-3. HIDEG Lajos: - Sok kihagyott helyzet volt mindkét oldalon. Ma keveset nyújtottunk, ezért vesztet­tünk. SZABÓ Béla: - Küzdelmes mérkőzésen jobban akartunk, ezért mi nyertünk. Szerdai mérkőzésen: Bükkszentkereszt - resztes 1-4. Mezőke-