Észak-Magyarország, 1999. szeptember (55. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

1999. szeptember 27., hétfő Sport 12 ,b'oú5í 1. Bremen - Ulm 2-2 X 2. Dortmund - Frankfurt1-0 1 3. Rostock - 1860 München 0-0 X 4. Unterhaching - Hertha BSC 1-1X 5. Duisburg - Schalke 04 1-1 X 6. Bielefeld - Freiburg 2-11 7. Leverkusen - Kaiserslautern3-1 1 8. Udinese - Fiorentina 1-1X 9. Reggina - Piacenza 1-0 1 10. Léccé - Juventus 2-01 11. Parma - Lazio lapzárta után 12. Torino - Internazionale0-1 2 13. Verona - Bari 0-1 2 +1. Wimbledon - Tottenham 1-1X Barcikán sikerült a Kékhullámnak Budapest, Kazincbarcika (ÉM) - A Kék- hullám-Ferro Platz SC OB I/B-s férfi vízi­labdacsapata szombaton és vasárnap is vízbe szállt: Bachner András együttese előbb szombaton Budapesten a Bánki Do­nét Műszaki Főiskola ellen mérkőzött és 8-6-os vereséget szenvedett (Gólszerzők: Szileczky (2), Megyesi, Kisely T., Bata, Il­lés). Vasárnap Kazincbarcikán a Kecske­mét volt a Kékhullám ellenfele, s ez a ta­lálkozó 10-9-es miskolci sikert hozott (Gól­szerzők: Illés (3), Szileczky (2), Megyesi (2), Kisely T. (2), Bata). Az áramszünet után: sötétre derű Női kosárlabda NB I, 4. forduló: DKSK-BorsodChem - FTC-Diego 65-61 (33-28) Miskolc (ÉM - BCS) - Tovább őrzi veretlenségét a DKSK- BC női kosárlabdacsapata, amely tegnap hazai környe­zetben az FTC-Diego együtte­sét győzte le. Miskolc, 2000 néző. Vezette: Har- sányi, Király. DKSK-BC: BROSOVSZKY (14/6), BALOGH (17/9), ANDÓ (10) BELLOVAI (14), Perovics (6). Csere: Csávás (4), Bukovszki (-). Edző: Áron Balázsné. FTC-Diego: Musat (6), KÁROLYI (22/9), Csákány (6/6), PAPP (14), Kalmár-Nagy (6). Cse­re: Török (1), Hagara (4). Seres (2), Farkas (-), Kajdacsi (-). Edző: Zsoldos András. Hogy mire lett volna képes a Di­ósgyőr bosnyák irányítójával, örök rejtély marad, hiszen Baj- kusa térdsérülése nem jött rend­be, így ő a tizes keretbe sem ke­rült be. Emiatt ezen a poszton - a már nem is annyira titkos - „adu ász”, Brosovszky kezdett a hazaiaknál. Mindkét palánk alatt nagy csata dúlt, fegyelmezett, ta­lán néha túlzottan is agresszív védőmunkával, amit a játékveze­tők másként láttak, hiszen meg­lehetősen kevés faultot fújtak be. A DKSK a 7. percben vezetett először (8-7), részben azért, mert a túloldalon Károlyi négyből há­rom büntetőt elhibázott, más­részt pedig azért, mert a védőle­pattanókat jól szedték össze a ha­zaiak. 19-18-nál befutott a vendé­gek egyszámjegyű szurkolócso­portja, így azt már ők is láthat­ták, hogy az első félidő utolsó öt percében Balogh két triplával és egy simával megszórta kedvence­iket. S ha nem lett volna Harsá- nyi „magánszáma”, illetve a Di­ósgyőr tudott volna mit kezdeni a letámadással, akkor még na­gyobb lehetett volna a két csapat közötti különbség. A második félidő első perce vi­tán felül Pappé volt, hiszen a zöl­dek centere négy pontot szerzett. A 27. percben 39-39-nél mindkét csapat többször is megkaparint­hatta volna a vezetést, ami végül a vendégeknek sikerült közel kétperces „csend” után. Hat perccel a vége előtt még egál (47- 47) volt az eredmény, majd 56-54- es diósgyőri vezetésnél, 2 perc 39 másodperccel a befejezés előtt sö­tétségbe borult a sportcsarnok és kör-nyéke. Néhány perces „vakoskodás” után a vészvilágí­tás adott reményt a folytatásra, majd az ÉMÁSZ szakemberei kezdtek lázas munkába, s bő ne­gyed óra elteltével erőfeszítései­ket siker koronázta. A nem várt szünet a DKSK-t villanyozta fel jobban, a hazaiak hihetetlen lel­kesedéssel és győzni akarással küzdötték végig a hátralévő má­sodperceket. így továbbra is ve­retlen a bajnokságban. ÁRON Balázsné: - Remekül játszottunk, s úgy érzem a csa­pat is remekül küzdött. Most egy látványos és jó mérkőzést játszottunk, s remélem, ezt még sokszor megismételjük. ZSOLDOS András: - Nagyon tanulságos mérkőzés volt, én még ilyet nem láttam. Nekünk türelemmel kell tovább dolgoz­nunk, hiszen, nem vagyunk rosszak. Ma a Diósgyőr annyi­val nyert, hogy egy picivel bát­rabb és harcosabb volt. Premier League 9. forduló: Arsenal - Watford 1-0, Coventry — West Ham Uni­ted 1-0, Derby County - Bradford 0-1, Leeds United - Newcastle United 3-2, Le- icester City - Aston Villa 3-1, Manches­ter United - Southampton 3-3, Midd- lesbrough - Chelsea 0-1, Sunderland - Sheffield Wednesday 1-0, Wimbledon - Tottenham 1-1. Az élcsoport állása: 1. Manchester United 21 pont, 2. Leeds United 19, 2. Arsenal 19. Bundesliga I, 6. forduló: Bayern München - Stuttgart 0-1, Hamburg - Wolfsburg 2-2, Unterhaching - Hertha BSC 1-1, Werder Bremen - Ulm 2-2, Hansa Rostock - 1860 München 0-0, Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 1-0, Duis- burg - Schalke 04 1-1, Bielefeld - Freiburg 2- 1, Bayer Leverkusen - Kaiserslautern 3- 1. Az élcsoport állása: 1. Leverkusen 14 pont, 2. Dortmund 13, 3. Hamburg 11. Olasz A-liga, 4. forduló: Léccé - Juven- tus 2-0, Milán - Bologna 4-0, Cagliari - Ve- nezia 1-1, Reggina - Piacenza 1-0, Roma - Perugia 3-1, Torino - Internazionale 0-1, Udinese - Fiorentina 1-1, Verona - Bari 0,-1. Az élcsoport állása: 1. Internazionale 10 pont, 2. Milán 8, 3. Fiorentina 8. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I 9. for­dulójának további eredményei: BKV-Előre - Pécsi MFC 2-0 (2-0), BVSC - Érdi Sport 2-0 (1-0), Százhalombatta - ADtranz Dunakeszi 1-3 (1-2), Előre FC-Bé- késcsaba - Hajdúszoboszló 0-1 (0-0), Matáv Sopron - Kecskeméti FC 3-0 (1-0), Deme- cseri FC - III. Kerület FC 2-4 (1-1), Szolno­ki MÁV - Csepel SC 3-2 (2-2), Komárom - TFC-Cegléd 2-2 (0-1), Komlói Bányász - Videoton FCF 1-2 (0-1). AZ NB I ÁLLÁSA 1. Videoton FCF9 81­22- 325 2. Matáv Sopron 9 71124- 522 3. BVSC 96 1220-1119 4. Dunakeszi9 53 117-1018 5. BKV Előre952215- 8 17 6. Békéscsaba9 4 3 215-1215 7. Hajdúszoboszló9 42315-1514 8. Komló 9 41 4 14-1113 9. Szolnok9 41413-15 13 10. Százhalombatta8332 12-10 12 11. TFC-Cegléd932 410-1311 12. Kaposvár 9 24 3 6-1010 13. Pécsi MFC93 1 5 9-1410 14. III. Kerület83 1411-1710 15. Tiszaújváros9 2 3 48-119 16. Kecskeméti FC 93­6 11-15 9 17. Komáromi FC9225 10-218 18. Demecser912612-205 19. Érdi Sport9126 6-20 5 20. Csepel SC 91178-174 Herbert az első. A brit Johnny Herbert (képünkön) a Stewart-Ford csapat történetének első győzelmét szerezte va­sárnap a Forma-l-es Európa Nagydíjon, a németországi Nür- burgringen. A rendkívül fordulatos versenyen az olasz Jarno Trulli (Prost-Peugeot) lett a második, míg Herbert csapattársa, a brazil Rubens Barrichello a harmadik, összesítésben az 5. helyezett finn Mika Hakkinen (McLaren-Mercedes) vette át a vezetést, 2 pont előnnyel az ezúttal hetedik ír Eddie Irvine (Ferrari) előtt. Fotó: apa/epa Csak a Sajószentpéter... Miskolc (ÉM - PA) - Három női csapatunk közül csak a Glas-SVSE aratott győzelmet, míg az Ózdvidéki-BOKC férfi gárdája vereséget szenve­dett a kézilabda NB l/B küz­delmeiben. Az eredmények: Kecskemét DKC - Glas-SVSE 19-21 (9-10) Glas-SVSE: Jónyer - Pál (1), Balogh (6), Bahrim (5), Besszer (3), Bellér (3), Juszkóné (1). Cse­re: Tárnoki (k), Nagy (-), Gál (2), Kádár (-), Medve (-). Edző: Deb- nár István. DEBNÁR István: - Az egész csapat jól játszott. Újoncként idegenben nyerni egy jó közép­csapat ellen magáért beszél. Az első félidő közepétől átvettük az irányítást, s a második fél­idő derekán már hat góllal is vezettünk. Kiskunhalas - Miskolci Hon­véd-Humán 25-14 (12-5) Miskolc: Nagy V. - Baunok (-), Bartucz (2), Hollóné (4), Stroia (3), Káldi (1), Ragályi (1). Csere: Derdákné (-), Madár (-), Szántó (2), Horváth (1), Molnár (-). Edző: Berzsenyi Mária. BERZSENYI Mária: - A hazai­ak összeszokottabbak voltak, ez döntött a javukra. Készülünk to­vább. Martfű - Bocsi KSC 27-23 (12-8) Bocs: Pataki - Jámbor (6), Bene (4), Balázs (3), Bárdos (2), Oláh (2), Demeter (4). Csere: Kovács (k), Bak (1), Huszti (1), Rajna (-), Cselényi (-), Bálint (-). Edző: Molnár András. HIDEG Levente szakosztály- vezető - Végig a hazaiak vezet­tek, lelketlenül nem lehet győzni. Ózdvidéki-BOKC - Tiszaföld- vár 21-26 (7-12) ÓBOKC: György - Kocsis R. (2), Scheili (3), Kocsis Cs. (-), Csontos (6), Krizsán (-), Novák (-). Csere: Legoza (k), Pristyák (-), Bidlek (6), Csorna (3), Tóth L. (1), Burg (-). Edző: Bellér László. BELLÉR László: - Amíg nem vesszük fel az NB I/B ritmusát, addig ettől jobb eredmény nem születhet. A kaposváriak ellaposították a mérkőzést Labdarúgó NB I., 9. forduló: Tiszaújvárosi FC - Rákóczi FC Kaposvár 0-0 Tiszaújváros (ÉM - BG) - Sár­ga- és piros lapból összesen kilenc, gólból egy sem szüle­tett szombaton a Tiszaújvá­rosi FC - Rákóczi FC NB l es labdarúgómérkőzésen. Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Hajdó (Vida, Szabó II.). Tiszaújváros: Sinescu (5-2=3) - Varga (6), Horváth T. (5), Guti (5), Nagy P. (6) - Ternován (5), Szirtesi (5), Farkas (6), Forgó (5) - Kotula (4), Lázár (4). Edző: Szentes Lázár. Rákóczi FC: Balajcza (6) - De- me (6) - Novák (6), Barna (6) - Finta (5), Tóth G. (5), Meksz (6-2=4), Bány (6), Szabó M. (5) - Rajczi (4), Silimon (6). Edző: Bő- zsöny János. Csere: Lázár helyett Ruskó (-) az 59., Horváth T. helyett Závoda (-) a 61., Forgó helyett Molnár (-) a 80., Silimon helyett Tóth B. (-), Rajczi helyett Szintai (-) a 88. percben. Sárga lap: Meksz a 10., Farkas a 16., Silimon a 80., Barna a 84., Rajczi a 85., Bány a 87. percben. Kiállítva: Sinescu a 80., Meksz a 93. percben. 9. perc: Kotula jobb oldali szög­lete után a berobbanó Lázár 8 méterről fejelt a kapu fölé. 39. perc: Varga jobb oldalról be­lőtt labdája a védőkről Szirtesi elé került, aki egy igazitás után 20 méterről bombázott kapura, de a bőrgolyó Balajcza kezében landolt. 59. perc: Bány vezetgette a lab­dát, majd 25 méterről lövésre szánta el magát. Sinescu a léc alól ütötte szögletre a labdát. 70. perc: Guti 40 méterről lövés­re szánta el magát, ám Balajcza nagy bravúrral kiöklözte a bal sarok felé tartó labdát. 79. perc: Silimon akadályozta a labdáért kifutó Sinescut. A já­tékvezető kifelé ítélt szabadrú­gást, és sárga lapot készült adni a kaposvári támadónak. Eköz­ben Sinescu teljesen feleslege­sen törlesztett Silimonon, így a vendégcsatár megkapta a sárgá­ját, míg Sinescut Hajdó kiállí­totta. Kotula (jobbra) keringője Fotó: v.Cs. 93. perc: Meksz szándékos keze- zés után megkapta második sár­ga lapját és így egyúttal a piro­sat is. A klasszikus 4-4-2-es felállásra áttérő hazaiak játéka teljesen meglepte a kaposváriakat. Még­pedig azért, mert ez a formáció az újvárosiak részéről egészpá­lyás letámadással párosult, így a somogyiak erejét az első játék­részben teljesen felemésztette a védekezés. A hazaiak agresszív, céltudatos focija olyannyira megzavarta a vendégek edzőjét, hogy sorozatos bekiabálásai után Hajdó játékvezető a lelátó­ra száműzte Bőzsöny Jánost. A fordulás után a somogyiak hátrébb vonták védőfalukat, és a támadásról szinte teljesen le­mondtak. Hazai részről állandó­sult a fölény, ám ez csak a közép­pályán volt igaz, hiszen a betö­mörülő kaposvári védőfalat nem sikerült feltörni és átlőni sem. Az utolsó tizenöt percben Hajdó lépett elő főszereplővé, hiszen Si­nescu teljesen felesleges szabály­talansága után a fél vendégcsa­patot megszórta sárga lappal. SZENTES Lázár: - Mindent megtettünk a győzelemért. Külö­nösen a második félidőben volt harcos a csapat, ám a kaposvári védelmet ezúttal nem tudtuk fel­törni. BŐZSÖNY János: - Hatalmas nyomás nehezedett ránk, ám de­rekasan küzdöttünk.