Észak-Magyarország, 1999. augusztus (55. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-23 / 195. szám

1999. augusztus 23., hétfő mmm&'&mu. Sport 10 i n ■ TÁBLÁZATOK a Az NB II Keleti csoport állása 1. Eger 3 3 8-19 2. Kiskőrös 33-­6-29 3. Nyírbátor321­8-47 4. Monor3 21­5-27 5. Kazincbarcika32­18-36 6. Hatvan3 2- ­1 6-16 7. Borsod Volán 32­16-46 8. Fót3 2­14-3 6 9. Kunszentmérton 31 114-6 4 10. Jászberény3 1­22-43 11. Kalocsa 31­24-73 12. Gyomaendrőd3­12 1-4 1 13. K.-félegyháza 3­1 24-81 14. Gyula 3­121-61 15. REAC 3-­3 3-70 16. Miskolci VSC 3 “ 32-100 Az NB III Tisza csoport állása 1. Ibrány 3 3 12-19 2. Baktalórántháza33-­11-09 3. Kisvárda 33-­9-29 4. Bocs 3 21­14-27 5. Vásárosnamény 3 2­15-1 6 6. Mád 32­14-36 7. Hajdúnánás32­14-56 8. Sátoraljaújhely3 12­6-4 5 9. Nagykálló 3 1­23-43 10. Balmazújváros3 1­26-83 11. Hajdúdorog 31­23-83 12. Kisléta 3­12 3-5 1 13. Edelény3­121-61 14. Rakamaz3­121-9 1 15. Kaba■3-­3 1-60 16. H.-böszörmény331-20 0 Az NB III Mátra csoport állása 1. Tápiószentmárton 3 21 6-27 2. S.tarjáni BTC 3 21­5-27 3. Balassagyarmat 3 2­15-36 4. Gödöllő 3 1 2­2-05 5. Tiszafüred 312­4-35 6. Gyöngyös 311 17-5 4 7. Heves3 111 3-24 8. Besenyőtelek3 1115-5 4 9. Karcag 31 11 3-3 4 10. Pásztó 3 1114-5 4 11. S.tarjáni Öblös3 11 1 2-3 4 12. Mezőkövesd3 1­24-43 13. Karancslapújtő3 1­2 2-4 3 14. Ózd 3 1­22-6 3 15. Poroszló3­12 5-71 16. Újszász3 12 4-91 A megyei I. osztály állása 1.Sárospatak 4 4 17-212 2. Halmaj 4 4-­11-0 12 3. Siegel SE 4 4-­11-512 4. Encs 4 3­115-59 5. Tolcsva 4 2 1110-3 7 6. Hejőcsaba 4 2 119-2 7 7. Putnok 4 2­26-96 8. Szirmabesenyő 4121 8-45 9. Tomor-Lak4 1215-5 5 10. Rudolftelep 411 23-44 11. Nyékládháza 4112 8-104 12. Pálháza 411 2 3-5 4 13. Taktaharkány41 123-8 4 14. Arnót 41­38-11 3 15. Karcsa '41­36-103 16. Mezőkeresztes 41­33-113 17. Szikszó 4­22 3-142 18. Bükkszentkereszt 4-“ 41-220 Két csapatnak sikerült, a harmadiknak nem Labdarúgó NB II: BVSE - REAC 1-0, PLC-Fót - KBSC 1-2, Nyírbátor - MVSC 3-1 Hiába a fővárosi létszámfölény, a meccset a BVSE nyerte Fotó: b t. Miskolc, Fót, Nyírbátor (ÉM)- A Borsod Volán hazai kör­nyezetben, a Kazincbarcikai SC idegenben nyert, míg az MVSC-Elán Nyírbátorban szenvedett vereséget a lab­darúgó NB II Keleti csoportjá­nak harmadik fordulójában. Borsod Volán - REAC 1-0 (1-0) Miskolc, 100 néző. Vezette: Bén­áik. Volán: Regős - Kundrák - Dró­tos, Szaniszló, Mezei - Sipos, Nyeste J., Dobos (Városi, 83.), Nyeste Cs. (Szabó V., 73.) - Mol­nár, Lója (Tóth, 74.). Edző: Kő- rössy Pál. REAC: Gál - Simon - Pásztor, Virágh, Malomsoki (Stefanik, 46.) - Bozsik, Zrupkó, Werle (Do- ma, 60.), Veress - Karászi (Pod- horszky, 60.), Máriássy. Edző: Kiss László. 34. perc: Jobboldali nagybedo­bás után a rövid saroknál he­lyezkedő Lója továbbcsúsztatta a labdát, amit az érkező Molnár négy méterről fejjel a kapu bal alsó sarkába továbbított, 1-0. Jók: Szaniszló, Mezei, Molnár, Sipos, Dobos, ill. Gál, Pásztor, Bozsik, Zrupkó. KŐRÖSSY Pál: - Elképesztő, hogy mennyi helyzetet kihagy­tunk, de végül is a három pont a lényeg. KISS László: - Szeretnénk megköszönni a Volánnak, hogy hetven percet vártak ránk azu­tán, hogy útközben lerobbant a buszunk. Egyébként a bekapott gól rányomta bélyegét a mérkő­zésre. PLC-Fót - Kazincbarcikai SC 1-2 (0-1) Fót, 300 néző. Vezette: Kormos. Fót: Balázs - Máté, Nagy (Tóth, 60.), Bálint, Kilik - Hódosi, Ughy, Hajdú, Stranyóczky - Si­mon (Dunai, 65.), Dénes. Edző: Horváth Pál. KBSC: Venczel - Takács, Bá­nyai, Hanász - Lukács, Balogh, Gál (Salló, 73.), Körösi, Deák - Simkó, Szögedi (Szőke, 55.). Edző: Kálmán Vilmos. 10. perc: Deák ment el a bal ol­dalon, belőtt labdája elment Szö­gedi feje fölött, ám érkezett Sim­kó, aki 11 méterről jobbal a léc alá lőtt, 0-1. 68. perc: Jobboldali hazai akci­ót követően Dunai 7 méterről la­posan helyezett a jobb alsó sa­rokba, 1-1. 79. perc: A csereként beállt Sző­ke robogott el a lesre játszó fóti védők mellett, majd az alapvo­nalról középre centerezett. A labda Körösit találta meg, aki az ötösről passzolt a hálóba, 1-2. Jók: Balázs, ill. Venczel, Takács, Simkó. HORVÁTH Pál: - Saját magun­kat vertük meg... KÁLMÁN Vilmos: - Csoda tör­tént, hogy ilyen játékkal is nyer­ni tudtunk. Nyírbátor - Miskolci VSC 3-1 (3-1) Nyírbátor, 500 néző. Vezette: Ta­kács. Nyírbátor: Hankószki - Szege­di, Balogh Z., Kosán - Csapos, Bessenyei (Hoszpodár, 80.), Ba­logh Gy., Balázscsik, Bandics - Lőrincz (Szilágyi, 71.), Erdei (Huszti, 85.). Edző: Németh Ká­roly. MVSC-Elán: Kiss - Simon, Tur- buez, Glonczi, Tóth - Sarlai, Koppány (Kriston, 73.), Járai, Borsi (Barsi, 70.) - Boros, Harsá- nyi (Egry, 58.). Edző: Földesi Ká­roly. 3. perc: Bandics került helyzet­be, majd 8 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 1-0. 20. perc: Hankószki rossz hely­re ütötte a labdát, amelyre Har- sányi rácsapott, majd 10 méter­ről a kapu közepébe lőtt, 1.-1. 22. perc: Balázscsik 10 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 2-1. 30. perc: Bessenyei ugratta ki Csapost, aki 15 méterről a léc alá durrantott, 3-1. Jók: Badics, Bessenyei, Balogh Gy., Csapos^ ill. Turbucz, Si­mon, Tóth. NÉMETH Károly: - Nyílt mér­kőzésen rengeteg helyzetet dol­goztunk ki, ezért győzelmünk megérdemelt. FÖLDESI Károly: - Az egyenlí tő gólt sokáig ünnepeltük, mi­közben a rutinos Nyírbátor két gólt szerzett. További eredmények: Jászbe­rény - Hatvan 0-2, Kunszent- márton - Gyomaendrőd 0-0, Monor - Gyula 1-1, Eger - Kis­kunfélegyháza 4-1, Kalocsa - Kiskőrös 1-2. NB III TISZA ÉS MÁTRA CSOPORT. 3. FORDULÓ TISZA CSOPORT Sátoraljaújhely - Kisléta 2-2 (1-1) Sátoraljaújhely, 800 néző. Vezette: Dobi. Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Barna, Bodnár, Wáchter, Pankovics, Ocsenás (Ja- nikó), Tokár (Jurkó), Pothurszky, Hajdú (Dókus), Szoták, Juhász. Edző: Szalánczi Tamás. Gólszerző: Berecz (0-1) a 19., Pothurszky (1-1) a 21., Erdei (1-2) a 64., Pothurszky (2- 2) a 85. percben. Jók: Pothurszky, Szoták, Pankovics. Ifi: 6-1. SZALÁNCZI Tamás: - A helyzetek alap­ján nekünk kellett volna gólokat rúg­nunk, de a két elkerülhető kapott gól majdnem megpecsételte sorsunkat. Kaba - Mád _______1-2 (0-0) Kaba, 500 néző. V: Szlomoniczki. Mád: Mag - Toplenszki, Szabó, Haraszin, Takács, Farkas, Lelt (Varga), Babos (Fur- ka), Vass, Hanyecz (Tatárka), Smolniczki (Varga Zs.). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Smolniczki (0-1) az 50., Farkas (0-2) az 55., Mészáros (1-2) a 85. percben. Jók: Szabó, Haraszin, Takács, Farkas, Smolniczi. Ifi: 1-0. OLÁH Ferenc: - Megérdemelten nyer­tünk, bár a különbség nagyobb arányú is lehetett volna. Baktalórántháza - Edelény 3-0 (1-0) Baktalórántháza, 400 néző. V: Soós. Edelény: Csorba - Vanyó, Sztahon, Ti- szóczki (Szilágyi), Bokk, Földeák, Martis (Kovács), N. Varga, Simkó, Vodila (Bé- nyei), Rákos. Edző: Koleszár György. Gólszerző: Illés (1-0) a 14., Gergely (2-0) a 70., Benkő (3-0) a 86. percben. Jók: Sztahon, Martis. Ifi: 4-1. KOLESZÁR György: - Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, a gólkü­lönbséget túlzottnak tartom. További eredmények: Bocs - Hajdúböször­mény 10-0, Ibrány - Balmazújváros 4-1, Kisvárda - Hajdúnánás 5-1, Nagykálló - Rakamaz 3-1, Hajdúdorog - Vásárosna- mény 0-3. MÁTRA CSOPORT Salgótarjáni BTC - Ózd __2-0 (0-0) Salgótarján, 400 néző. V: Vasaji. Ózd: Venczel - Tóth I., Turcsik, Farkas (Vincze), Timkó, Tóth Zs., Budai, Juhász, Búd, Harnócz (Nagy K.), Németh (Füleki Cs.). Edző: Tokár Béla. Gólszerző: Balázs K. (1-0) az 55. , Kisbali (2-0) 73. percben. Jó: Venczel. Ifi: 4-2. TOKÁR Béla: - Saját magunkat vertük meg. Heves - Mezőkövesd 2-0 (1-0) Heves, 400 néző. V: Szép. Mezőkövesd: Póta - Petrik, Horváth, Árvái, Bodnár, Ragó (Jablonkai), Mészá­ros (Kántor), Tábori, Bóta (Juhász), Papp, Kurucz. Edző: Varga Zoltán. Gólszerző: Pusoma (1-0) a 44., Bessenyei (2-0) a 78. percben. Kiállítva: Ragó (65.). Jók: Bodnár, Árvái, Papp. Ifi: 2-3. VARGA Zoltán: - Szerencsés góllal szerzett vezetést az ellenfél, majd a jog­talan kiállítás után tíz emberrel nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiak­kal. További eredmények: Tápiószentmárton - Tiszafüred 1-1, Besenyőtelek - Gödöllő 0-2, Pásztó - Űjszász 2-2, Gyöngyös - Karcag 1-1, Balassagyarmat - Karancslapújtő 2-0, Salgó Öblös - Poroszló 1-0. MEGYEI I. OSZTÁLY, 4. FORDULÓ Hejőcsaba - Bükkszentkereszt 6-0 (3-0) Miskolc, 300 néző. Vezette: Kiss Z. Hejőcsaba: Cservenyák - Vodicska, Sloszár, Kavecsánsz- ki (Péli), Pál, Mező, Hodai, Nagy J. (Görzsöny), Vasas, Resetár, Nagy L. Edző: Szűcs István. Bükkszentkereszt: Offertáler - Bácsik, Kömlei V., Malmosi, Tulay, Komiéi J., Flável (Orosz), Négyesi, Ladányi, Pataky, Voják (Pilisi). Edző: Hegyközi Béla. G.: Nagy L. (2), Nagy J., Vodicska, Vasas, Resetár. Kiállítva: Pataky. Jók: Nagy L., Nagy J., ill. senki. Ifi: 2-1. SZŰCS István: - Kellemes ellenfelünk volt, de a héten lőtt gólokat jó lett volna másképpen elosztani. HEGYKÖZI Béla: - A kiállítás eldöntötte a mérkőzést. Karcsa - Putnok 0-2 (0-1) Karcsa, 200 néző. Vezette: Bozsóki. Karcsa: Zubik - Benő, Dakos, Nagy, Szabadka (Bányács- ki Z.), Móré, Séra, Kelemen (Simon), Vakles, Pásztor, Kovács. Edző: Baba János. Putnok: Káló - Fenyvesi, Ker­tész, Paulovics, Makrai (Magyar), Pribék, Papp, Schweit- zer (Hajnal), Lupkovics, Szabó, Farkas. Edző: Albert Csa­ba. G.: Farkas (2). Jók: Dakos, Nagy, Zubik, ill. Farkas (a mezőny legjobbja). Fenyvesi, Paulovics, Papp. Ifi: 3-3. BABA János: - Gólok nélkül nincs győzelem. ALBERT Csaba: - Kitűnő játékvezetés mellett szimpati­kus csapatot győztünk le taktikus játékkal. Encs - Mezőkeresztes 3-0 (1-0) Encs, 200 néző. Vezette: Petus. Encs: Jakab - Fülőp, Konyecsnyik, Varga, Orosz, Molnár, Csorba (Bodnár), Márkus, Gregó (Mika), Adu (Hajkó), Szegedi. Edző: Deák István. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Kazár, Ládi, Molnár, Gulyás (Kun), Szentiványi (Csóka), Béres, Kiss, Ágoston (Nyeste), Gyöngy. Edző: Sepsi Fe­renc G.: Adu, Szegedi, Hajkó. Jók: Varga, Gregó, Fülöp, Szege­di, Molnár, ill. Szvercsok, Gyöngy. Ifi: 8-2. DEÁK István: - Jó csapatjátékkal biztos győzelmet arattunk. SEPSI Ferenc: - Kitűnő játékvezetés mellett biztos hazai siker született. Sárospatak - Arnót 5-0 (3-0) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Vróbel. Sárospatak: Frikker - Baranyi, Varga, Tuss, Géczi (Ko- bák), Csáki, Kocsis (Pásztor), Ablonczi, Rák, Herczeg, Krompák. Technikai igazgató: Zsófi József. Arnót: Sza­bó - Lehotai, Konkoly, Takács, Szabó, Bóni, Budai, Ko­vács (Sramkó), Kosztopulosz (Forgács), Csipke (Hor­váth), Knopp. Edző: Bodnár József. G.: Herczeg (2), Krompák (2), Géczi. Jók: Géczi, Csáki, Rák, Herczeg, Krompák, ill. senki. Ifi: 4-2. ZSÓFI József: - Meggyőző játékkal magabiztos győzelem. BODNÁR József: - A futballban nincsenek csodák. Halmaj - Tomor-Lak 1-0 (0-0) * II, Hernádkércs, 200 néző. Vezette: Drucskó. Halmaj: Kerényi - Báli, Juhász, Ruszó (Kepecs), Szűcs, Kecskés, Köteles (Tóth), Szabó (Szentidai), Bódi, Mida, Kovács. Edző: Kerényi József. Tomor-Lak: Grolmusz - Ganyi, Ladányi, Turcsik, Göndör B., Göndör L., Mogyoró II, Szántó, Kádas (Farkas), Kemény (Fazekas), Kótai. Edző: Szilvái Attila. G.: Kovács. Jók: Báli, Juhász, Mida, Kecskés, ill. Göndör B„ Ladányi, Mogyoró II, Ganyi, Grolmusz. Ifi: 0-8. BECSE László, elnök: - Nagy küzdelemben sikerült nyernünk. SZILVÁI Attila: - Ma a csapatom jól teljesített, nem ér­demeltünk vereséget. Tolcsva - Nyékládháza 4-0 (2-0) Tolcsva, 200 néző. Vezette: Jakab. Tolcsva: Mata - Pauleczki, Sánta, Dorogi (Szűcs), Matisz (Bajnok), Dögéi, Büttösi, Rebecsák, Horváth (Sajgó), Kaczúr, Németh. Megbízott edző: Sánta Tibor. Nyék­ládháza: Szurkos - Kerékgyártó, Borbély, Lázár, Hallai, Kobolák, Gável, Budai (Szűcs), Braun, Lacza, Menyhért. Edző: Vidinczei Kálmán. G.: Németh (2), Büttösi, Rebe­csák. Jók: Dögéi, Matisz, Rebecsák, Németh, ill. Meny­hért. Ifi: 2-5. SÁNTA Tibor: - Korrekt játékvezetés mellett biztosan tar­tottuk itthon a három pontot egy sportszerű csapat ellen. VIDINCZEI Kálmán: - Megérdemelt a hazai győzelem. Szikszó - Szirmabesenyő 0-0 Szikszó, 200 néző. Vezette: Czél. Szikszó: Jóczik - Szita, Poós, Forgács, Makkai, Kovács A., Staviarszki, Magyar, Ortó, Csáki, Glonczi (Tóth I.). Edző: Urszin Sándor. Szirmabesenyő: Kiss P. - Kalász, Schnek, Mózsik, Képes, Szépvölgyi (Kiss R.), Bodnár, Ur- bán (Lakatos), Lasztóczi, Szuba, Hornyák (Szalóczi). Edző: Zupkó Mihály. Jók: Poós, Makkai, ill. Schnek, Mó­zsik, Bodnár. Ifi: 3-1. URSZIN Sándor: - Irreális talajon ellentétes félidők alapján igazságos eredmény született. ZUPKÓ Mihály: - Az irreális pályán nem alakult ki folya­matos játék. A helyzeteket be kell lőni. Taktaharkány - Rudolftelep 1-0 (1-0) Taktaharkány, 200 néző. Vezette: Molnár II. Taktaharkány: Szedlák - Balogh (Hideg), Nagy T., Vo- nyigás. Nagy N., Jámbor K., Nagy A., Szatmári (Fésűs), Ruszó (Kiss), Joó, Dőry. Játékosedző: Hideg Lajos. Ru­dolftelep: Szűrös - Takács, Zilahy, Bede, Szamosi, Bar- nóczki (Árvái), Major, Kalmár, Kovács (Sipos), Kontor (Pásztor), Dányi. Edző: Hauberger Pál. G.: Nagy T. Jók: Nagy T., Vonyigás, Szedlák, ill. Takács, Szamosi, Major, Beae. Ifi: 0-0. HIDEG Lajos: - Egy félidei remek játék sok kihagyott helyzettel, de végre megvan az első győzelem. HAUBERGER Pál: - Hiába futballoztunk hetven percet, Szedlák megfosztott minket a pontszerzéstől. Siegel SE - Pálháza 2-0 (0-0) Felsőzsolca, 400 néző. Vezette: Kerékgyártó. Siegel SE: Somodi - Mattyák, Tóth A., Szobóczki, Garai, Molnár II (Kundráth), Lippai, Bazsányi P., Németh, Fink, Tóth L. Edző: Szabó Béla, Siegel János. Pálháza: Kol - Bordás, Tóth, Repka Zs. (Fejti), Repka R„ Petercsák, Ma- tusz (Miskolci), Trembulyák N., Dudás, Szabó, Takács. Edző: Timkó Gábor. G.: Garai, Bazsányi P. Jók: Garai (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. az egész csa­pat. Ifi: 13-1. SZABÓ Béla: - Végig fölényben játszva, a nagyon gyen­ge bírói teljesítmény és az ellenfél kíméletlen játéka miatt tudtunk csak ilyen arányban győzni. TIMKÓ Gábor: - Nem érdemeltünk vereséget.