Észak-Magyarország, 1999. augusztus (55. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

ÍSUK-MA8YAR0RSZáa $ 1999. augusztus 30., hétfő SPORT TOT0^ 34 H£T 1. Hertha BSC - Bremen 1-1 X 2. Freiburg - 1860 München3-0 1 3. VfB Stuttgart - Leverkusen 1-2 2 4. Wolfsburg - Rostock2-0 1 5. Ulm - Dortmund 0-1 2 6. Frankfurt - Duisburg2-2 X 7. Bologna - Torino 0-0 X 8. Fiorentina - Bari1-01 9. Internazionale-Verona 3-0 1 10. Léccé - Milán 2-2 X 11. Perugia - Parma 1-1X 12. Piacenza - Roma 1-1 X 13. Venezia - Udinese 1-1X + 1. Liverpool - Arsenal 2-0 1 Premier League, 6. forduló: Aston Villa - Middlesbro- ugh 1-0, Bradford City-West Ham United 0-3, Derby County - Everton 1-0, Liverpool - Arsenal 2-0, Sout- hampton - Sheffield Wednesday 2-0, Tottenham - Le- eds United 1-2, Wimbledon - Chelsea 0-1. Az élcso­port állása: 1. Manchester United 13 pont (5 mérkő­zés), 2. Aston Villa 13 pont (6), 3. Chelsea 10 pont (4). Bundesliga I, 3. forduló: Kaiserslautern - Bielefeld 0-2, Schalke 04 - Hamburg 1-3, Wolfsburg - Hansa Rostock 2-0, Hertha - Bremen 1-1, Stuttgart - Bayer Leverku- sen 1-2, Bayern München - Unterhaching 1-0, Freiburg - 1860 München 3-0, Ulm - Dortmund 0-1, Frankfurt - Duisburg 2-2. Az élcsoport állása: 1. Hamburg 7 pont, 2. Frankfurt 7 pont, 3. Leverkusen 7 pont. Olasz A-liga, 1. forduló: Bologna - Torino 0-0, Fioren- tina - Bari 1-0, Internazionale - Verona 3-0, Léccé - Milán 2-2, Perugia - Parma 1-1, Piacenza - Roma 1-1, Venezia - Udinese 1-1. Evezős világbajnokság St. Catharines (MTI) - Két magyar egység is olimpiai olimpiai kvótát a kanadai eve­zős világbajnokságon. Előbb a Remsei Mó­nika, Alliquander Anna összetételű könnyűsúlyú kétpárevezős egység harcolta ki a jogot, akik a B-döntőben a 2. helyen végeztek. Utánuk a Haller Ákos, Pető Ti­bor kétpárevezős egység, akik az ötödik he­lyen végeztek a fináléban. A nem olimpiai számban, a könnyűsúlyú férfi egypárevező­sök mezőnyében Kokas Gergely viszont bronzérmet szerzett a 2000 méteres távon. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzeti Bajnokság 4. fordulójának eredményei: Zalahús ZTE FC - Kispest-HFC 2-0 (1-0) Gólszerző: Szabó II. (44.), Ferenczi (78.). Dunaferr SE - Nagykanizsai FC 2-1 (0-0) Gólszerző: Tököli (66.), Nicsenko (70.), ill. Horváth Gy. (63.). Debreceni VSC - Győri ETO FC 1-0 (0-0) Gólszerző: Sabo (68. - 11-esből). Nyírség SFC - FC Tatabánya 1-1 (0-1) Gólszerző: Kondora (83.), ill. Nagy S. (18.). Vasas DH - Haladás-Milos 2-0 (0-0) Gólszerző: Szüi (86.), Kabát (89.). MTK Hungária FC - Siófok FC 2-1 (0-0) Gólszerző: Egressy (47.), Ilea (86.), ill. Pest " K. (60.). Gázszer FC - Szeged LC 4-1 (2-0) Gólszerző: Földes (14.), Lukács (25.), Né­meth (öngól, 53.), Popovics P. (84.), ill. Fa­ragó (65.). Vác FC-Zollner - Ferencváros 0-2 (0-0) Gólszerző: Kovács B. (48.) Bárányos (64.). A PNB állása 1. Vasas DH 44­_ 8-112 2. Gázszer 43 1­8-3 10 3. Debreceni VSC 4 3­16-39 4. Zalahús ZTE FC 4 2 2­7-1 8 5. Győri ETO FC 4 2 1 1 9-3 7 6. Dunaferr SE 4 2 1 1 10-6 7 7. MTK Hungária FC 3 2 1­6-27 8. Nagykanizsai FC 41 2 1 6-65 9. Lombard FC 4 1 2 1 5-75 10. Nyírség SFC 41 2 1 5-85 11. Ferencváros 4 1 1 2 6-6 4 12. Kispest HFC 4 1 1 2 2-44 13. Diósgyőri FC 41 1 2 6-9 4 14. Újpest FC 31­2 5-83 15. Siófok FC 4 1­32-73 16. Haladás-Milos 4 1­3 3-93 17. Szeged LC 4­1 3 3-9 1 18. Vác FC-Zollner4­-4 3-8 0 Az Újpest FC - MTK Hungária FC mérkő­zést október 20-án játsszák. A Diósgyőri FC megmutatta: (le)tud focizni Professzionális Nemzeti Bajnokság, 4. forduló: Diósgyőri FC - Újpest FC 4-1 (3-0) Diósgyőr, 6000 néző. Vezette: Hajdó (Kiss Gy., Kispál). DFC: Nagy Z. (6) - Timko (6) - Páling (6), Hompoth (6), Kovács T. (7) - Szakos (6), Radu (7), Lipták (7), Buliga (6) - Komi (6), Frunza (8) . Edző: Temesvári Miklós. Újpest: Bíró (5) - Tamási (6) - Babos Á. (4), Pető (5), Kerényi (5) - Zimmermann (5), Véber (4), Tóth N. (5), Lőw (4) - Kovács Z. (5), Térjék (4). Edző: Glázer Róbert. Csere: Bíró helyett Bárdi (5) a 36., Pető helyett Csillag (5) az 57., Ko­mi helyett Filipovics (5) az 59., Véber helyett Tokody (-) a 61., Radu helyett Dukon (-) a 66., Szakos helyett Harnócz (-) a 73. percben. Sárga lap: Buliga a 41., Pető a 41., Térjék a 42., Zimmermann a 45., Szakos a 48., Tóth N. a 71., Tokody a 85. percben. Kiállítva: Kovács Z. a 70. percben. Gólszerző: Frunza (1-0) a 2., Frunza (2-0) a 33., Radu (3-0) a 35., Komi (4-0) a 46., Tamási (4-1) az 52. percben. Ez is a meccs- A harmadik hazai gól után az újpesti szurkolótáborból né- hányan bemásztak a kerítésen a futópályára, s az intézkedő rendőrök három lila-fehér szimpatizánst csoportosan el­követett garázdaság alapos gyanúja miatt azonnal őrizet­be is vettek.- Ibrahim Komi személyében újoncot avatott a DFC, Vladi­mír Filipovics a 25., míg Lip­ták László a 10. PNB-s meccsét játszotta az Újpest ellen.- Az előmérkőzésen fölényes ha­zai győzelmet aratott a női NB II-ben szereplő MVSC csapata. A miskolci zöld-fehérek - Szabó (5), Czúder (5), Kovács (3), Ma­rosi, Gazdik és Garadnai góljai­val - 16-0-ra győzték le a Verőce együttesét, bajnoki mérkőzésen. Percek, események 2. perc: Lipták szerzett labdát Petőtől a kezdőkörben, majd Ra- duhoz passzolt, aki azonnal in­dította a bal szélen felfutó Frun- zát. A DFC csatára vágtája vé­gén 12 méterről félmagasan ki­lőtte a bal sarkot, 1-0. 7. perc: Pető ugratta ki a 16-os vonalán álló Terjéket, aki 14 méterről egy pattanás után bal­lal telibe találta a jobb oldali ka­pufát. 12. perc: Radu szerzett labdát a felezővonal tájékán, a játékszert egyedül vezette Bíró kapuja felé, majd 20 méterről lövésre szánta el magát, de az újpesti hálóőr biztosan hárította a jobb alsó sa­rok felé tartó labdát. 33. perc: Szögletet végezhetett el jobb oldalról a DFC: a labdát Radu Buligához passzolta, aki tisztára játszotta magát, majd az alapvonal közeléből Frunza elé tálalt, aki 12 méterről középről, a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 35. perc: Frunza cselezgetett a bal oldalon, középre adott, ám az érkező Pálingot elsodorták a vendégvédők. A lila-fehérek azonban röviden szabadítottak fel, s csak tehetetlenül nézték, amint a kipattanót Radu 15 mé­terről Bíró kapujába vágja, 3-0. 46. perc: Radu ívelhetett be szögletet a jobb oldalról. A lab- dár Timko fejelte vissza az új­pesti kapu elé, amire Komi csa­pott le, s egy méterről a tehetet­len Bárdi mellett a kapu jobb ol­dalába fejelt, 4-0. 53. perc: A lila-fehérek végez­hettek el szabadrúgást: a labda mögé Tóth N. állt, aki a DFC 16- osára ívelt. A hazaiak röviden szabadítottak fel, a laszti Tamá­si elé került, aki 2 méterről les­gyanús helyzetben a földön fek­ve kotorta be a labdát Nagy Z. mellett a hálóba, 4-1. 80. perc: Szabadrúgáshoz jutott a DFC kapujától 19 méterre az Újpest. Az ítéletvégrehajtó Tóth N. volt, akinek labdája megpat­tant a sorfalon, így a játékszer nem sokkal a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. 88. perc: Tóth N. szánta el ma­gát lövésre a diósgyőri kaputól 20 méterre. Lökete egy hazai vé­dőn megpattant, ám Nagy Z. bravúrral hárított. Frunza (jobbra) és Babos Á. párharcát 2-0-ra a DFC játékosa nyerte Véber (középen) „nyomozza" Radut és a labdát Fotó: végh Csaba GY LÁTTUK Berecz Csaba q Q év telt el azóta, hogy az OO Újpestet hazai pályán le­győzte a Diósgyőr és elnézve a mérkőzés nézőszmát úgy tűnt: kevés DFC szimpatizáns hisz abban, hogy „az egyszer min­den sorozat megszakad” mon­dás igazsága éppen 1999. au­gusztus 29-én fog érvényesülni. Pedig így történt, így azok akik otthon maradtak bánhatják. Persze nem azért, mert olyan csodálatosan játszott a Diós­győr, hogy arról még évek múl­va is beszélni fog a város, ha­nem azért, mert úgy játszott a csapat, ahogy azt a közönség elvárja. Parádésan kezdett a DFC, s ami nem sikerült egy hete Debrecenben Radunak, az most bejött Frunzának, aki a 2. percben az első hazai táma­dás végén kipúpozta a lilák ka­puját. A gól megadta a mérkő­zés alaphangját és innentől kezdve az Újpest játszott föl­ényben. Középpályásai jobbak voltak a Diósgyőr hasonló alakzatánál támadásszövésb­en, de ez nem jelentette azt, hogy sorra dolgozták volna ki a helyzeteket. Merthogy a pi- ros-fehérek középső sora reme­kül védekezett és mialatt a fő­városi gárda különösebb elkép­zelés nélkül támadott, a DFC pompás akciókat vezetett és eb­ből két gólt is lőtt. A játék vál­tozatos és élvezetes volt, ha az ember kívülállóként nézte vol­na a meccset biztosan jól szó­rakozott volna, így azonban mindkét oldalon izgultak a szimpatizánsok (bár úgy tűnt, hogy a lilák kevésbé, mert 0-3 után leültek és csendben szem­lélődtek). TTbrdulás után mintha a ta- Jf valy őszi DFC-t láttuk vol­na, hiszen ezt a játékrészt is góllal kezdték a piros-fehérek, akik Komi fejese után már a mennyekben érezhették volna magukat. Csakhogy még hátra volt közel háromnegyedóra és az Újpest - amelynek játékmes­tere, Véber ezen napon nagyon gyenge napot fogott ki és vésze­sen kevés futómennyiségét nem tudták pótolni társai - nem ad­ta fel. Jöttek, jöttek előre a lila­fehérek, de bizonytalankodó és sokszor helyezkedést hibákat el­követő védőik bátortalanok vol­tak. Ez az állítás nem igaz Ta­másira, aki szépségtapaszt ra­gasztott az újpestiek vonagló testére, némi reményt adva a folytatáshoz. Ez a remény azon­ban 18 percen után meghalt, hi­szen amikor Kovács Z. kiállítá­sa után 10 főre fogyatkozott az Újpest már mindenben lehetett hinni csak egyvalamiben nem: hogy pontot szereznek a főváro­siak. Mert ezen a napon takti­kailag érettebb játékot produ­kált a DFC, amely teljesen meg­érdemelten szerzte meg idei első győzelmét. T Táj dó játékvezetőnek ezen a XI mérkőzésen szerencséje volt, hogy a két csapat között ekkora volt a különbség, így a hazai drukkerek az örömködés- sel voltak elfoglalva és különö­sebben nem törődtek azzal, hogy rosszul alkalmazta a sár­ga lapokat és hogy assziszten­sei nagyon sokszor tévesen ítél­ték meg a leshelyzeteket - a DFC kárára. MESTERSZEMMEL TEMESVÁRI Miklós: - Bíz­tam benne, hogy megnyerjük a meccset, de arra nem szá­mítottam, hogy ilyen különb­séggel. Az első félidőben jól felépített gyors akciókból je­lentős előnyre tettünk szert és a szünetben arra kértem a fiúkat, hogy ne kényelmesed- jenek el. Nem vagyok elége­detlen, de a kiállítás után sokkal jobban kellett volna élni a lehetőséggel, hogy újabb gólokat rúghatunk. Az biztos, hogy még nem mond­hatjuk: összeszokott és jó csa­pat vagyunk, de remélem, hogy a közeljövőben ezt is ki­jelenthetjük. GLÁZER Róbert: - Sajnos immár másodszor kell azt mondanom idegenbeli meccs után, hogy megérdemelten nyert az ellenfél. A csapat még figyelmetlen és fegyelme­zetlen és ha gólt kapunk, ak­kor mintha elvesztenék a hi­tüket a játékosok. A kapott gólok előtt középen futott át rajtunk a Diósgyőr és ezt nem tudtuk kivédekezni, így sú­lyos vereséget szenvedtük és még mindig úgy fest, hogy gyalázatos a szezonkezdetünk.