Észak-Magyarország, 1999. augusztus (55. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-09 / 184. szám

1999. augusztus 9., hétfő Sport ti HÍRCSOKOR • Műugrás. Barta Nóra az ötödik helyen végzett az aacheni ifjúsági műugró Euró- pa-bajnokságon, a B-kategória (14-15 évesek) 1 méteres számában. A szám má­sik magyar résztvevője. Molnár Bettina a 15. helyet szerezte meg, míg Hajnal And­rás az A-korcsoportban (16-18 éves junio­- rok) 3 méteren lett 20. • Sávolt sikere. Sávolt Attila győzelmével ért véget az ausztriai Nettingsdorfban megrendezett 50 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna. A világranglista 215. he­lyén álló magyar játékos az első helyen ki­emelt - a világranglistán 79. - osztrák Márkus Hipfl ellen nyert 6-1, 6-0 arányban. • Hatodik hely. Mihaldinecz Rudolf a ha­todik helyen végzett Moszkvában, a For- mula-1-es motorcsónak világbajnokság Orosz Nagydíján. A versenyt az amerikai Scott Gillman nyerte. A magyar pilóta a szombati edzéseket követően a hatodik pozícióból rajtolt, és ezt a helyet a verseny végéig sikerült megőriznie. A kétszeres Formula-3-as világbajnok így 5 pontot ka­pott, aminek köszönhetően az összetett­ben feljött a 11. helyre. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzet Bajnokság 1. fordulójának eredményei: Kispest-HFC - Haladás-Milos 2-0 (1-0) Gólszerző: Fűzi K. (5.), Váczi (60.). Ferencváros - Vasas DH 1-2 (1-0) Gólszerző: Kovács B. (38.), ill. Galaschek (58.), Juhár (70. - 11-esből). Debreceni VSC - Duneferr SE 2-1 (1-1) Gólszerző: Goian (13.), Casoltan 87.), ill. Nicsenko (15.). Lombard FC - Vác FC-Zollner 1-0 (1-0) Gólszerző: Süveges (45.). Siófok FC - Gázszer FC 0-1 (0-0) Gólszerző: Földes (53.). Szeged LC - Győri ETO FC 1-1 (0-1) Gólszerző: Faragó (55.), ill. Vasas (10.) Nagykanizsa - Zalahús ZTE FC 0-0 A PNB állása 1. Kispest HFC11-­2-03 2. DVSC1 1-­2-1 3 Vasas 11-­2-13 4. Gázszer 11­1-03 Tatabánya 11-­1-03 6. Diósgyőri FC1­1­2-21 Nyírség SFC 1­1­2-2 1 8. Győri ETO 1­1­1-11 Szeged LC1­1­1-1 1 10. Nagykanizsa1­1­0-0 1 Zalahús ZTE1­1­0-01 12. MTK Hungária­--­0-00 Újpest---­0-00 14. Dunaferr 1-­11-2 0 Ferencváros1-­11-2 0 16. Siófok1-­10-1 0 Vác FC 1-­10-1 0 18. Haladás 1-­10-2 0 Megjegyzés: az Újpest FC - MTK Hungária FC mérkőzést október 20-án játszák. Nemzetközi labdarúgás Premier League, 1. forduló: Arsenal - Lei- cester City 2-1, Chelsea - Sunderland 4-0, Coventry City - Southampton 0-1, Leeds United - Derby County 0-0, Middlesbro- ught - Bradford City 0-1, Newcastle Uni­ted - Aston Villa 0-1, Sheffield Wednesday - Liverpool 1-2, Watford - Wimbledon 2-3, West Ham United - Tottenham 1-0, Ever- ton - Manchester United 1-1. Légibalett a Leicester - Arsenal (piros­ban) találkozón Fotó: MTI A Frunza dupla csak egy pontot ért Labdarúgó PNB, I. forduló: Diósgyőri FC ■díówíúkö ______ Diósgyőri stadion, 11 000 néző. Vezette: Cserna (Vámos, Tamássy). DFC: Nagy Z. (5) - Timko (5) - Szakos (5), Filipovics (6), Kovács T. (6) - Páling (4), Radu (5), Dukon (5), Kákóczki (5) - Raican (6), Frun­za (8). Edző: Temesvári Miklós. Nyírség: Rácz (5) - Szatke (6) - Ács (5), Nagy S. (4) - Turóczi (5), Dican (4), Szabó A. (6), Karkusz (5), Göncz (6) - Novák (6), Baranyi (5). Edző: Őze Tibor. Csere: Novák helyett Csernijenko (5) a 46., Kákóczki helyett Har- nócz (-) a 63., Baranyi helyett Lenkey (-) a 87. percben. Sárga lap: Ács a 9., Kovács T. az 55., Timko a 69., Turóczi a 83. percben. Gólszerző: Frunza (1-0) a 25., Novák (1-1) a 31., Frunza (2-1) az 54., Szabó A. (2-2) a'64. percben. Ez is a meccs- A csereként pályára lépett Harnóczcal együtt öt olyan já­tékos szerepelt szombaton délután a DFC csapatában, akik ezidáig még egyetlen egy­szer sem játszottak magyar él­vonalbeli mérkőzésen.- Buliga volt a hatodik játé­kos, aki bekerült a cserék kö­zé a mérkőzés jegyzőkönyvé­be. Ugyanis az idei bajnokság­ban a tavalyitól eggyel több labdarúgót lehet a kispadra ültetni, s mivel a DFC szakve­zetése először csak a szokásos 16-os keretet jelölte ki, Buligát kereste mindenki a meccs előtt, aki miután megkerült, mégiscsak keretbe került az első bajnokin. A mérkőzés után Raicant (balra) is dicsérte Temesvári Miklós Percek, események 12. perc: Turóczi ugratta ki a jobbra futó Baranyit, aki egy igazítás után 16 méterről azon­nal lőtt. A bal alsó sarok felé tartó labdát Nagy Z. szögletre tolta. 19. perc: Novák szöktette a bal oldalon Baranyit: a csatár les­gyanús helyzetben, 14 méterről tüzelt, ám Nagy Z. a kapu jobb oldala felé tartó játékszert ki­ütötte. 25. perc: Kovács T. a vendég kaputól 25 méterre lövésre szán­ta el magát, de a labda a mente­ni igyekvő Szatkén felperdült. A leeső bőrgolyóra Frunza startolt rá, aki kapásból, 15 méterről ki­lőtte a bal alsó sarkot, 1-0. 31. perc: Karkusz kanyaritott labdát az alapvonalról a diós­győri kapu előterébe: a játék­szerre Filipovics és Novák egy­szerre rajtolt rá, ám a hazai vé­dő az 5-ös vonalán hamarabb ér­te el azt. A jugoszláv játékos fel­szabadító lövése viszont Novák sarkáról a tehetetlen Nagy Z. mellett a bal alsó sarokba csör­gött, 1-1. 54. perc: Kovács T. bal oldali beadását Frunza nagy erővel 14 méterről vágta kapura, ám Rácz a lövést oldalra ütötte. Kovács T. újra középre adott, ahol Frunza ismételhetett: a piros-fe­hérek csatára 10 méterről lőtt és a labda a jobb alsó sarokba vá­gódott, 2-1. 64. perc: Szabadrúgáshoz jutott a kaputól 25 méterre a Nyíregy­háza. Dican gurította le a lab­dát Szabó A. elé, aki óriási erő­vel a kapu bal oldalába bombá­zott, 2-2. 68. perc: Radu cselezgetett a nyírségi térfél közepén, bevere- kedte magát a 16-oson belülre, majd lőtt: a labda nem sokkal a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret. 90. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr Rácz kapujától 18 méterre. Az ítéletvégrehajtó Ra­ican volt, ám lövése a jobb alsó sarok mellett suhant el. MESTERSZEMMEL TEMESVÁRI Miklós: - Két rúgott góllal meg kellett vol­na nyernünk a mérkőzést. Sokkal többet nem vártam a csapattól, hiszen most kez­dünk összeállni. A küzdőszel­lemmel elégedett vagyok, ez mindenképpen biztató a jövő­re nézve. Tovább kell dolgoz­nunk, és ki fog alakulni a gárda. ŐZE Tibor: - Az első félidő­ben a mutatott játék és hely­zeteink alapján vezethettünk volna. Fordulás után a küz­dőjelleg dominált mindkét csapat játékában. A második diósgyőri gólnál hibáztunk, ám figyelembe véve, hogy a hazai együttes kétszer is ve­zetett, sikernek könyvelem el a pontszerzést. Nyírség Spartacus FC 2-2 (1-1) Frunza (9) sok gondot okozott a vendég védőknek Fotók: végh Csaba 0 GY K Berecz Csaba két csapat hadrendje egy helyen tért el egymásétól, hiszen mindkét oldalon a söp- rögető előtt két-két emberfogó játszott, míg elöl a támadók is párban próbáltak minél több nehéz percet szerezni az ellen­félnek. A különbség a felállás­ban annyi volt, hogy a vendé­gek öt középpályással kezdtek a DFC négy fős hasonló csapat­egységével szemben. A „lógó ember" Filipovics volt, aki a hazaiak védelme előtt és a kö­zépső sor között helyezkedett el, és ahogy azt a játék megkíván­ta, úgy mozgott előre vagy hát­ra. A találkozó elején a DFC volt a kezdeményezőbb, de a Spartacus mindent bedobott an­nak érdekében, hogy feltartóz­tassa a hazai akciókat. S mivel ez nem minden alkalommal si­került szabályos körülmények között, a vendégek a faultoktól sem riadtak vissza. Ennek leg­inkább Dukon volt a szenvedő­je, s kívülről úgy tűnt, hogy meg akarják őt törni a szabol­csiak, akik negyedóra múltán egyre bátrabban kezdtek ját­szani. Mígnem a DFC egy szé­pen befejezett, ám előtte szeren­csésen alakult akció után be nem köszönt. Az öröm azonban nem sokáig tartott, mert a nyíregyházi csapat egy remek támadás végén „malac” góllal egyenlített. kár hálósipkát is húzhat­tak volna a nézők a máso­dik félidő elején, hiszen megle­hetősen álmosan játszadoztak a csapatok. S bár ugyan még messze volt a vége, a diósgyőri középpályások - Radu kivételé­vel - egyre fáradtabbnak tűn­tek, s a két hazai csatár hiába játszott agilisán, hiába jöttek vissza gyakran a labdáért, hogy mesterségüket gyakorolni tudják, a csapat közepétől nem kapták meg azt a támogatást, amire szükségük lett volna. En­nek ellenére Frunza rövid időn belül ismét bizonyította, hogy csatár a javából! Azonban az újabb diósgyőri vezető gól után jóval aktívabb lett a Nyírség és 10 perc után egy pontrúgásból szerzett gyönyörű találattal (amelyről a meccs után azt mondta Temesvári Miklós, hogy 28 méterről nem szabad gólt kapni, s ez csak azért for­dulhatott elő, mert rosszul állí­tották fel a sorfalat) ismét egál lett az eredmény. Majd ezt kö­vetően is a vendégek maradtak kezdeményezőbbek, s bár igaz, hogy az utolsó percekben a pi­ros-fehéreknek voltak nagyobb lehetőségei a gólszerzésre, ezen a délutánon a játék képének megfelelő eredmény született két olyan csapat mérkőzésén, amelyik közül az egyik össze­szokott gárdának, míg a másik a jelenleginél többre hivatott­nak tűnik. S ajnos, a mérkőzés dirigense gyengén működött. Cserna csak ritkán volt eseményközei­ben, mert keveset futott, ráadá­sul a 90 perc alatt több szóbeli figyelmeztetést osztott ki mint egy pedagógus egy egész tanév­ben, ahelyett, hogy fegyelmezési eszközével, a színes lapokkal „érvelt” volna. KL HL _ S jéélyr ' ma á * jr ^ ■ o j* nfrt m gs> ■'i i'tai mi HH Szakos vállalkozó kedvét mutatja a Szatke mellől leadott lövése