Észak-Magyarország, 1999. május (55. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-17 / 113. szám

1999. május 17., hétfő Sport 12 Mj&immiÉsmi • Szonda érmei. A magyar válogatott két arany és három ezüstérmet szerzett a ka­jak-kenu maratoni szakágának olaszországi Világ Kupa-versenyén. A tiszaújvárosi Szon­da Kornélia a 30 km-es egyest megnyerte, párosban Benczével ezüstérmes lett. • BL-győztes a Dunaferr. A női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjének visszavágóján a Dunaferr SE Szlovéniában 26-26-os dön­tetlent ért el a Krim Electa Ljubljana ellen így az összesítésben 51-49-es gólkülönbség­gel hódította el a Bajnokok Ligája serleget. • Berzicza ezüstérmes. Berzicza Tamás 3- 0-ás vereséget szenvedett a szófiai kö­töttfogású birkózó Európa-bajnokság dön­tőjében a bolgár Dobrev ellenében, így a 76 kg-os kategóriában ezüstérmes lett. • Csehország a világbajnok. Csehország nyerte vasárnap a norvégiai A-csoportos jégkorong-világbajnokságot. A döntő máso­dik mérkőzésén a rendes játékidőben ugyan 4- 1-re kikapott Finnországtól, de ezt köve­tően az úgynevezett hirtelen halál során, a hosszabbításban elsőként szerzett gólt. • Magyar győzelem.20A magyar rögbivá­logatott szombaton Európa-bajnoki cso­port-, egyben Világkupa selejtező mérkő­zésen 34-3-ra legyőzte Bosznia-Hercegovi­na együttesét Esztergomban. Hat gól, csaknem ideális elosztásban Labdarúgó NB II Keleti csoport: Borsod Volán - Eger 0-3, Kazincbarcika - Hatvan 3-0 Miskolc, Kazincbarcika (ÉM - BCS, BG) - Egy vereség és egy győzelem volt a mérlege a labdarúgó NB II Keleti cso­portjában szereplő megyei csapatainknak a hétvégi for­dulóban. Borsod Volán - FC Eger 0-3 (0-1) Miskolc, 150 néző. Vezette: Farkas B. BVSE: Regős - Szabó V. - Lója, Kundrák, Szaniszló - Sípos, Nyeste J. (Császári), Városi (Gyöngy) - Dobos, Nyeste Cs. - Koszta. Edző: Kőrössy Pál. Eger: Varga - Wohl - Márkus, Bocsi, Kovács - Bercsényi (Sza­mosi), Berecz, Béres (Márton), Telek - Horváth, Hajmási (Csu- hay). Edző: Csuhay József. 44. perc: Bal oldali egri akciót követően egy beadást röviden vágtak ki a védők, s a balössze­kötő helyén érkező Telek 17 mé­terről úgy lőtt a bal felső sarokba, hogy a labda a felső léc alsó lapjá­ról vágódott a gólvonal mögé, 0-1. 53. perc: Horváth futott el a jobb oldalon, egészen az alapvonalig, majd a védőjével folytatott csatá­ját sikerrel vívta meg és beívelte a labdát. A beadására Hajmási érkezett, aki 6 méterről fejelt a jobb alsó sarokba, 0-2. 82. perc: Lója rossz felszabadítá­sa után a jobb oldalon Szamosi elé került a labda, akit - miután belépett a 16-oson belülre - Gyöngy felbuktatta. A játékveze­tő 11-est ítélt, amelyet a sértett a jobb alsó sarokba lőtt, 0-3. Jók: Regős, illetve Wohl, Bocsi, Berecz, Telek. KŐRÖSSY Pál: - Csapatom rendkívül fegyelmezetlenül és szétesően játszott, így természet- szerű volt a vereség, amelyhez a játékvezető gyenge teljesítménye is hozzájárult. CSUHAY József: - Korrekt já­tékvezetés, magabiztos győzelem. KBSC - FC Hatvan 3-0 (2-0) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Bede. KBSC: Venczel - Pozder - Szöge- di, Hanász - Balogh J., Körösi, Harnócz, Gál, Deák - Simkó, Konyha. Edző: Kálmán Vilmos. Hatvan: Berecz - Takács - Mu- cha, Szabó - Kiss, Csikós (Koro- lovszky), Buzma, Oravecz, Ba­logh Sz. - Vadas (Tóth), Balázs (Bozsér). Edző: Oravecz György és Berecz Gábor. A mérkőzést megtekintette Csank János, a PNB-ben szereplő Vác edzője, aki az ifiválogatottal Izra­elben szereplő Feketére lett volna kíváncsi. A tréner így is végignéz­te a meccset, és dicsérte Deák, Harnócz és Körösi játékát. 18. perc: Körösi 10 méteres lövé­sét Takács kézzel hárította a gól­vonalon. A hatvani védő piros la­pot, a KBSC 11-est kapott. A bün­tetőt Balogh J. lőtte nagy erővel a kapu közepébe, 1-0. 45. perc: Balogh jobbról az alap­vonalról ívelt keresztbe. Gál Sim­kó elé fejelte vissza a labdát, aki ballal kapásból bombázott 14 mé­terről a bal alsó sarokba, 2-0. 71. perc: Harnócz jobb oldali be­adását Balogh J. 8 méterről fejel­te a kapu közepébe, 3-0. 74. perc: Szabó a nyakánál fogva lerántotta Hanászt. A hatvani vé­dő a sárga lap után olyan meg­jegyzést tett, amiért Bede kiállí­totta a játékost. Jók: Szögedi, Balogh, Harnócz, ül. Berecz, Csikós. KÁLMÁN Vilmos: - Minden elismerésem a csapaté. ORAVECZ György: - A mi hely­zetünkben ennyi fegyelmezetlen­ség túl nagy luxus. További eredmények: Csepel - Nyírbátor 2-1, REAC - Kiskunfé­legyháza 0-1, Palotás - Kalocsa 3-1, Gyula - Dunakeszi 0-0. Az NB II állása 1. Dunakeszi 2315 62 35-13 51 2. Kiskunt. 231157 42-33 38 3. Csepel 2310 7 6 36-29 37 4. Gyula21 984 28-21 35 5. Palotás2110 4 7 44-26 34 6. K.barcika2288 6 34-27 32 7. Nyírbátor2287 7 35-29 31 8. Eger23 612 5 33-27 30 9. Hatvan22787 36-42 29 10. Kiskőrös 227 411 24-30 25 11. REAC 23 6 512 25-33 23 12. B. Volán 22589 23-31 23 13. T.szecső225512 34-55 20 14. Kalocsa233515 26-59 14 A SZEAC és a Püspökladány visszalépett. ___ TISZA CSOPORT Ózd - Miskolci VSC 1-2 (1-2) Ózd, 300 néző. Vezette: Kujbus. Ózd: Venczel - Turcsik, Herczeg, Kiss N. (Füleki Cs.), Budai, Tóth II, Németh, Harnócz, Horváth, Füleki A., Nyerges (Varga, Oláh). Edző: Bíró István. MVSC: Ba­logh N. - Oleár, Sivák, Konyecsnyik, Schnek, Barsi G. (Kalász), Varga, Pachinger, Kovács P. (Bodnár), Soltész (Barsi I.), Jáger. Edző: Huszák Géza. Gólszerző: Harnócz az 5. percben (20 méteres szabad­(Farkas), Nagy G., Katona, Menyhért, Nagy Zs., Balogh (Mol­nár), Bíró. Edző: Kapitány Béla. Gólszerző: Bíró a 9. percben (10 méterről a bal sarok­ba lőtt), 0-1. Nagy G. a 40. percben (12 méterről nem hibázott), 0-2. Pap K. a 44. percben (20 méteres sza­badrúgásból talált a hálóba), 1-2. Paulik a 47. percben (8 méterről a kapu közepe helyezett), 2-2. Paulik a 49. percben (jobb alsó sarokba lőtt), 3-2. Ónodi a 74. percben (11-esből), 4-2. Fecsku a 83. percben (jobb sa­rokba lőtt), 5-2, Jók: Nagy G., Katona. Ifi: 4-2. KAPITÁNY Béla: - 2-0-ás vezetésünknél nem gondol­tam, hogy ennyi lesz a vége. Kisvárda - E.delény 4-2 (1-2) Kisvárda, 400 néző. Vezette: Mészáros. Edelény: Grolmusz-Víqh, Simkó, Földeák, Martis, Rá­kos, Bényei (Tiszóczki), Farkas, Vodila, N. Varga (Bök), pai. Edző: Kocsi József. rúgásból a jobb felső sarokba csavart), 1-0. Pachinger a 28. percben (szöglet után közelről kotort a hálóba), 1-1. Jáger a 29. percben (5 méterről fejelt a kapuba), 1-2. Jók: Venczel, Herczeg, Németh, Harnócz, ill. Sivák, Pa­chinger. Ifi: 6-2. BÍRÓ István: - Nem érdemeltünk vereséget. HUSZÁK Géza: - A helyzeteink alapján nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Ibrány - Bőcs^ 5-2 (1-2) Ibrány, 600 néző. Vezette: Németi. Bocs: Balázs F. - Glonczi, Mező, Rácz, Tóth I Gólszerző: Rákos a 10. percben (közelről nem hibá­zott), 0-1. Lippai a 31. percben (kapust becsapva talált a hálóba), 0-2. Deák a 45. percben (fejjel volt eredmé­nyes), 1-2. Kőrizs a 47. percben (szöglet után fejelt a kapuba), 2-2. Takács az 55. percben (egy kippattanó labdát értékesített), 3-2. Lehoczki (a hosszú sarokba lőtt), 4-2. Jók: Vígh, Martis, Földeák. Ifi: 1-2. KÓCSI József: - A jó kezdés után a 45. és 47. percben kapott gól a csapatot lélektanilag a mélypontra jut­tatta. 1-0 (0-0)Hajdúnánás - Szikszó Hajdúnánás, 200 néző. Vezette: Kerezsi. Szikszó: Jóczik - Kobolák, Szita, Szobóczki, Birke, Sza­bó, Dévai (Béres), Tóth L., Ortó, Dobondi (Bazsányi), Vass. Edző: Urszin Sándor, Szabó István. Gólszerző: Kórász az 53. percben (egy bal oldali akció után 12 méterről lőtt a hosszú sarokba), 1-0. Kiállítva: Tóth L. (70.). Jók: Jóczik, Szabó, Vass. Ifi: 6-1. SZABÓ István: - A kiállítás megpecsételte a sorsunkat. Balmazújváros - Mád 0-3 (0-2) Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Lőrincz. Mád: Mag - Takács, Szabó Zs., Haraszin (Csizi), Babos (Tatárka), Furka, Toplenszki, Varga Zs., Farkas, Lelt, Smolniczki (Szikora). Edző: Oláh Ferenc. Gólszerző: Smolniczki az 1. percben (közelről nem hi­bázott), 0-1. Lelt a 25. percben (egy beadást értékesí­tett), 0-2. Lelt a 77. percben (duplázott), 0-3. Jók: Lelt, Smolniczki. Ifi: 4-3. OLÁH Ferenc: - Megérdemelten nyertünk. További eredmények: Hajdúböszörmény - Rakamaz 0- 4, Nagykálló - Vásárosnamény 0-4, Hajaúdorog - Bak- talórántháza 1-1. MÁTRA CSOPORT Mezőkövesd - Újszász1-1 (0-1) Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Tolnai. Mezőkövesd: Póta - Baranyi, Szobóczki, Bádea, Bod­nár, Kurucz (Pelyhe), Jablonkai (Bóta), Tábori, Rontó, Papp, Csőke. Edző: Varga Zoltán. Gólszerző: Boros a 28. percben (8 méterről a kapu bal oldalába helyezett), 0-1. Tábori az 52. percben (11-es- ből), 1-1. A TISZA CSOPORT ÁLLÁSA Jók: Bodnár, Bádea, Tábori, Csőke. Ifi: 1-1. VARGA Zoltán: - Az első félidőben kiegyenlített volt a játék. A fordulás után mezőnyfölényben játszottunk, de a helyzetek kihasználásával továbbra is adósak va­gyunk. További eredmények: Heves - Selyp 2-1, Jászberény - Poroszló 4-2, Balassagyarmat - Mátranovák 4-0, Salgó Öblös - Besenyőtelek 2-2, Rákóczifalva - Pásztó 0-1, Monor - Gödöllő 3-0, Karcag - Tiszafüred 2-1. A MÁTRA CSOPORT ÁLLÁSA 1. Ibrány 2520 4172-2064 1. Jászberény25174471-2055 2. Miskolci VSC 25 155541-1950 2. Újszász 251582 36-1153 3. B.lórántháza 2515 2859-28 47 3. Monor 251311 158-2450 4. Kisvárda25 134842-33434. Mezőkövesd25129448-34 45 5. Mád25125849-35 41 5. Karcag25 127652-2443 6. V.namény2512 5 839-28416. Heves25122 1134-3138 7. Rakamaz25115939-25 387. Besenyőtelek 25 106 932-31 36 8. H.böszörmény251051036-34358. S.tarjáni Öblös2579939-3230 9. B.újváros2596 10 28-38 33 9. Pásztó2579927-3530 10. Edelény 2585 1235-3929 10. Gödöllő25611840-3629 11. Bocs2569 1031-4727 11. Poroszló25 77 11 36-5528 12. Szikszó 257 41419-452512. B.gyarmat 2577 11 33-5328 13. Nagykálló257 31534-4824 13. Rákóczifalva25 7 2 16 36-6123 14. Ózd 2558 1233-59 23 14. Mátranovák 256 3 16 28-77 21 15. Hajdúdorog256 41518-462215. Selyp25 47 14 29-5619 16. Hajdúnánás255 416 25-5619 16. Tiszafüred 254 6 15 18-37 18 Hejőcsaba - Red Devil's3-0 (1-0) Tolcsva - Halmaj Miskolc, 200 néző. Vezette: Somossy. Hejőcsaba: Juhos - Péli (Vasas), Sloszár, Kavecsánszki, Pál, Vodicska, Hodai, Bódi (Bohán), Resetár (Mikola), Zsófi, Nagy L. Edző: Szűcs István. Red Devil's: Cserve- nyák-Jóner, Buró, Tóth, Mező, Adamovics, Kerényi, Egry, Csáki, Gubicza (Kátai), Dőry. G.: Hodai, Nagy L., Bohán. Jók: senki, ill. senki. Ifi: 0-1. SZŰCS István: - Csak a győzelemnek örülhetünk. ADAMOVICS Gábor, csapatkapitány: - A megye leg­jobb pályáján gratulálunk a hazai győzelemhez. Hernádnémeti - Nyékládháza 2-1 (1-0) Hernádnémeti, 150 néző. Vezette: Kurmai. Hernádnémeti: Éliás - Kahancz O., Szilasi, Murvai, Tö­rök (Barcsai), Berta, Urbancsik, Varga, Csipke (Pálhá- zi), Lakatos, Fukász (Berecki). Edző: Szilasi Dezső. Nyékládháza: Rácsok - Lukács, Borbély, Lázár, Hallai, Kuzma (Lacza), Gável, Boros, Braun, Balázs, Kerék­gyártó. Edző: Vidinczei Kálmán. G.: Kahancz O., Csip­ke, ill. Braun (11-esből). Jók: Éliás, Lakatos, Murvai, Csipke, ill. senki. Ifi: 1-1. SZILASI Dezső: - Értékes, megérdemelt győzelmet arattunk, sportszerű ellenfelünk ellen. VIDINCZEI Kálmán: - A szezon leggyengébb játékával az ellenfél kapusát a mezőny legjobbjává tettük. 2-2 (1-2) Tomor-Lak - Olaszliszka __________________________________ 3-1 (1-0) Lak, 300 néző. Vezette: Molnár II. Tomor-Lak: Regecz - Farkas J., Ladányi, Turcsik, Gön­dör B., Göndör L., Mogyoró II, Szántó, Farkas L., Ke­mény (Kádas), Kótai. Edző: Szilvái Attila. Olaszliszka: Zsigus - Vadász L., Uray, Vadász Zs., Fischer, Laczkó II. Z. (Vajkó), Porubszky J. (Lakatos A.), Lakatos F., Lacz­kó G., Porubszky Gy., Horváth S. Edző: Osváth László, Laczkó Zoltán. G.: Kemény, Szántó, Turcsik, ill. Hor­váth S. Jók: senki, ill. Vadász L., Fischer, Laczló II Z., Laczkó G. Ifi: 10-1. SZILVÁI Attila: - Három pont, és más semmi. OSVÁTH László: - Közel álltunk a pontszerzéshez. Tolcsva, 300 néző. Vezette: Bozsóki. Tolcsva: Mata - Kaczúr, Sztahon, Milik (Bajnok), Dem- kovics, Regős, Lukács (Bódi), Badalik, Pothurszky, Krompák, Büttösi. Szakosztálymenedzser: Pauleczki Antal. Halmaj: Kerényi - Báli, Juhász T., Ruszó (Illés), Kecskés, Staviarszki (Juhász E.), Szűcs, Köteles, Bódi, Mida, Kovács. Edző: Kerényi József. G.: Pothurszky, Badalik (11-esből), ill. Kovács (2). Jók: Regős, Büttösi, Demkovivcs, Kaczúr, Milik, Mata, ill. Juhász T., Kecs­kés, Kovács, Ruszó. Ifi: 5-2. PAULECZKI Antal: - A Halmaj köszönje meg az alul­képzett játékvezetőknek az egy pontot. BECSE László elnök: - A mérkőzésen helyzeteinket ki­hagytuk, a végén be kellett érni a döntetlennel. Karcsa - Putnok 1-2 (1-0) Karcsa, 200 néző. Vezette: Kónya. Karcsa: Papp - Váradi, Benő, Tóth, Bányácski, Móré, Takács, Nagy, Pásztor, Kovács, Simon. Edző: Baba Já­nos. Putnok: Káló - Fenyvesi, Kertész, Molnár, Oláh, Makrai, Lengyel, Kéméndy, Bojkó (Schweitzer), Szabó, Farkas. Edző: Albert Csaba. G.: Kovács, ill. Szabó (2). Jók: Benő, Móré, Takács, Nagy, Kovács, ill. az egész csapat. Ifi: 2-2. BABA János: - Mindkét csapat győzelmet érdemelt volna. ALBERT Csaba: - Megérdemelt győzelmet arattunk, idegenben is egyre jobbak leszünk. Mezőkeresztes - Sátoraljaújhely 0-3 (0-1) Mezőkeresztes, 400 néző. Vezette: Bacsó. Mezőkeresztes: Szvercsok - Dósa, Kazár, Nyeste, Csó­ka, Tömöri, Molnár G. (Ládi), Gulyás, Szentiványi (Kundráth), Koczka (Újj), Molnár Cs. Edző: Sepsi Fe­renc. Sátoraljaújhely: Krizsanovszki - Hajdú, Szoták, Barna, Bodnár, Wachter, Pankovics, Ocsenás (Szabó), Balogh, Juhász, Jurkó. Edző: Szalánczi Tamás. G.: Ocsenás, Juhász, Bodnár. Jók: senki, ill. Ocsenás, Szo­ták, Pankovics. Ifi:5-1*. SEPSI Ferenc: - Gratulálok a bajnokcsapatnak. SZALÁNCZI Tamás: - Jól felkészített csapatot győz­tünk le úgy érzem megérdemelten. Jó volt ilyen sport­szerű szurkolótábor előtt focizni. Szirmabesenyő - Arnót 0-2 (0-1) Szirmabesenyő, 400 néző. Vezette: Kálmán. Szirmabesenyő: Valkányi - Kis I. (Lakatos), Mózsik, Képes, Poós, Körtvélyesi, Kósa (Újvári), Lasztóczi, Sza- lóczi (Rácz), Hornyák, Kovács. Edző: Zupkó Mihály. Arnót: Szabó P. - Lehotai, Konkoly, Bóni, Takács, Ka- róczkai, Horváth, Lengyel (Adorján), Asszony, Balogh (Gál), Kovács (Kőműves). Edző: Bodnár József. G.: Ba­logh, Lengyel. Jók: senki, ill. Asszony, Bóni, Balogh. Ifi: 0-4. ZUPKÓ Mihály: - A második félidő alapján nem lát­tam, hogy a csapat kiesés ellen küzd. BODNÁR József: - Megérdemelt győzelem. Sárospatak - Taktaharkány4-0 (2-0) Sárospatak, 200 néző. Vezette: Kopcsó. Sárospatak: Frikker- Hanuder, Varga, Tuss, Pásztor, Rák, Géczi, Kocsis (Tóth), Ablonczi, Demblovszki (Kerchner), Mátyás (Kerekes). Technikai igazgató: Zsó­fi József. Taktaharkány: Kun (Szatmári I.) - Nagy N., Nagy T., Urbán (Jámbor), Vincze (Király), Papp, Fésűs, Bodnár, Ruszó, Bódi, Nagy A. Edző: Szabó Miklós. G.: Mátyás (2), Kocsis, Ablonczi. Jók: Rák, Géczi, Ablonczi, Mátyás, ill. Szatmári, Bodnár. Ifi: 7-0. ZSÓFI József: - Az ellenfél az utolsó percig nem adta föl, így nagyobb értékű győzelmünk. SZABÓ Miklós: - Kényszer szülte összeállítás, korláto­zott képességek, ennyire futotta. Siegel SE - Encs 2-1 (1-0) Felsőzsolca, 400 néző. Vezette: Nyikes. Siegel SE: Somodi -Tóth A. (Fige), Mattyák (Brahó), Garai, Planéta, Lippai (Borai), Rácz, Németh, Fink, Tóth L. Edző: Szabó Béla, Siegel János. Encs: Jakab - Orosz, Kárpáti, Varga B., Márkus, Molnár D., Csorba (Molnár Zs.), Fülöp, Mika (Gregó), Adu (Bodnár), Sze­gedi. Edző: Deák István. G. Németh, Kalmár, ill. Mol­nár D. Jók: Tóth A., Planéta, Németh, Tóth L., ill. Mol­nár D. Ifi: 0-2. SZABÓ Béla: - Helyenkét jól játszottunk. Nagyobb fi­gyelemmel és jobb helyzekihasználással nagyobb ará­nyú is lehetett volna a győzelmünk. DEÁK István: - Alapjátékosaink csődöt mondtak, gyenge védőjáték miatt veszítettünk. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLÁSA 1. Sátoraljaújhely 28231 4 80-2770 2. Halmaj28157 6 65-3452 3. Tolcsva 2815 6771-4051 4. Arnót 2815 67 49-4351 5. Siegel SE2815 4 959-4649 6. Nyékládháza28 146869-3048 7. Encs281531063-3648 8. Tomor-Lak281468 54-40 48 9. Sárospatak 28137 851-33 46 10. Putnok281241237-3040 11. Red Devil's *2815211 62-4235 12. Mezőkeresztes281041445-53 34 13. Hejőcsba 28 10315 44-6533 14. Karcsa 2810117 41-56 31 15. Hernádnémeti288218 34-71 26 16. Szirmabesenyő 28 5 61738-8721 17. Olaszliszka283 4 2136-9913 18. Taktaharkány282 42218-8410 * 12 pont levonva átigazolási díj meg nem fizetése miatt