Észak-Magyarország, 1999. május (55. évfolyam, 101-124. szám)

1999-05-03 / 101. szám

1999. május 3., hétfő Sport / Hirdetés 11 HÍRCSOKOR • Simán. Nem okozott nagy gondot a HMÖ SE-Eger legyőzése a BÉM-Diósgyőr NB ll-es férfi asztaliteniszcsapatának a hét végén: BÉM-Diósgyőr - HMÖ SE-Eger 18:0. Gy.: Géczi (4), Licsák (4), Pados (4), Boros (4), a Géczi-Licsák és a Pados-Boros pár. • Teremlabdarúgó NB I. A DKFC-Borsod Zöldért csapata hazai környezetben, a mis­kolci Hermán Gimnázium tornacsarnoká­ban 19.15-től látja vendégül a PKE Beltel együttesét. A Berek Rolád-Technika Háza Püspökladányba látogat. • Takács aranya. Nemzetközi ifjúsági sza­badfogású birkózó viadalt rendeztek Sziget- szentmiklóson. A DBC versenyzőinek ered­ményei: 46 kg: 2. Varga József. 50 kg: 5. Do- bóczi Olivér. 58 kg: 3. Dobóczi József. 85 kg: 4. Sánta Krisztián. 100 kg: 1. Takács Ferenc. Együttműködés Miskolc (ÉM) - A Miskolci Sportiskola bir­kózó szakosztálya elsősorban a Diósgyőri BC utánpótlását biztosítja - áll többek kö­zött mindez abban a együttműködési szer­ződésben, amelyet Fuhnnann Géza, a Mis­kolci Sportiskola igazgatója, valamint Bar- kóczi István, a Diósgyőri Birkózó Club el­nöke látott el pénteken kézjegyével. A fe­lek kontaktusa egyelőre 2005. május 31-ig szól, ám minden esztendő január 31-éig el kell készíteni az azévi kiegészítést. A mos­tani aláírás tulajdonképpen csak formali­tás volt, hiszen a DBC 14 év alatti verseny­zői már több hónapja a MISI-DBC színei­ben lépnek szőnyegre. KÉZILABDA NB l/B Ózd, Bocs (ÉM) - Az Ózdvidéki-BOKC férfi csapata kikapott, a Bocsi KSC női együttese győzelmet aratott a kézilabda NB l/B hétvégi küzdelmeiben. Ózdvidéki-BOKC - Debreceni Nyom­dász 21-22 (13-11) ÖBOKC: OCSOVAI - Filkusz (3), SCHEI- LI (9), Juhász (-), Kurusta (1), Burg (4), i CSOMA (3). Csere: Széles (-), Pristyák (1). Edző: Barta Zsolt. A Bányász már az első percektől kezdve remekül védekezett, ennek köszönhetően a hazaiak meglepték a második helyezet­tet, s nyugodtabb támadójátékkal na­gyobb arányú lehetett volna a vezetésük. A fordulás után is a hazaiak irányítottak, de rengeteg ziccert kihagytak, így egyen­líthetett a Nyomdász. A végén egy vitatott játékvezetői ítélet fosztotta meg a bajnoki ponttól a vendéglátókat. BARTA Zsolt: - Nem érdemeltünk ve­reséget. Adony - Bocsi KSC 24-33 (7-16) Bocs: KOVÁCS - OLÁH (5), DOHÁNY (4), BÁRDOS t6), Gál (3), BÉRES (11), Bellér (-). Csere: Árvái k, Bak (1), Németh (1), Kreisz (2), Szolnoki T. (-). Edző: Halász Ferenc. Hamar magához ragadta a kezdeményezést a Bocs, s mind védekezésben, mind táma­dásban felülmúlta ellenfelét, így már az első játékrészben jelentős előnyt szereztek. HALÁSZ Ferenc: - Óriási lépést tettünk a bennmaradásért vívott harcban. Holnap már érmes lehet a Diósgyőr Női kosárlabda NB I, bronzmérkőzés: DKSK-BorsodChem - BSE-Esma 76-63 (42-35) Ciupe (labdával) jól mozgatta a csapatot és ponterős volt Fotó: b. t. Miskolc (ÉM - BCS) - Egy győzelemre van a bronzérem megszerzésétől a DKSK-Bor- sodChem NB l-es női kosár­labdacsapata. A harmadik helyért zajló rájátszásban a pénteki harmadik mérkőzé­sen a Diósgyőr diadalmasko­dott, így 2-1-re vezetnek az összesítésben. Miskolc, 1500 néző. Vezette: Mis- sura, Várhalmi. DKSK-BC: CIUPE (14/3), Balogh (3/3), BROSOVSZKY (19/9), CSÁVÁS (20/3), Frett (11). Csere: Iványi (7),. Veres (-), Sitkéi (-), Bukovszki (2). Edző: Áron Ba- lázsné. BSE: Szumnyikova (10), Mészá­ros (10), Csákány (8), NAGY (20), Bakai (5). Csere: ANDÓ (9), Újhelyi (1). Edző: Jánossy Ervin. Tízből semmi. így kezdődött a mérkőzés, ugyanis mindkét ol­dalon sorra maradtak ki a hely­zetek, s mivel egyetlen kivétel­től eltekintve a védekező csapat szedte össze a lepattanókat, fel­váltva kísérletezhettek a dobá­sokkal az együttesek. A pontdo­bó úttörő végül Mészáros lett, aki a 3. percben talált a gyűrű­be, s hogy a hazaiknak mennyire nem sültek a dobások azt jelzi: a DKSK csak az 5. perc­ben szerezte első kosárát, még­pedig úgy, hogy Csávás csak a második büntetőjét tudta bedob­ni (1-5). Nem sokkal később Ba­logh csapata első mezőnykosa­rát szerezte, a 6.25-ös vonal mö­gül, majd amikor Brosovszky is triplát szórt, a 7. percben egyen­lő lett az állás (9-9). Azonban sem a hazaiak, sem pedig a ven­dégek nem tudtak gyors, leindí- tásos játékos játszani és pozíció- játékban a félidő közepére ha nehezen is, de a maga javára fordította az eredményt a Diós­győr (18-15). Néhány perccel ké­sőbb 22-22-nél Csávás ponterős játékéval hatpontos előnyre tett szert a DKSK, s előnyük akkor sem fogyott el, amikor a 18. percben négypontos vezetésük­nél Ciupe egyik labdamegszer­zésre irányuló faultját szándé­kosnak látták a játékvezetők és sportszerűtlen hibát ítéltek. Ázonban a városmajoriak hiába dobhattak két büntetőt, és ma­radhatott náluk ezt követően is a labda, csupán egy pontot tud­tak szerezni ebből az akcióból. Szünet után - csakúgy mint az első félidőben - az első percek a BSE-nek sikerültek jobban: 220 másodperc alatt 2-6 volt a rész- eredmény, s a DKSK-n Áronné időkérése sem segített: a vendé­gek egy pontra jöttek fel (46-45). Ekkoriban nagyon kosárszegény volt a mérkőzés, a dobásoknál és a mezőnyben is sokat hibáztak a csapatok - s bár közhely - de ezekben a percekben a küzdelem dominált. Á 30. percben 52-49-nél Csávás nyugtatta meg a hazai né­zőket és három perccel később Szöszi néhány újabb villanásával 10 pontra nőtt a két csapat közöt­ti különbség (63-53). Csávás len­dülete a társakra is átragadt, Bro­sovszky triplái, Bukovszki szer­zett labdája utáni ziccerkosara mind élményszámba mentek, s néhány másodperc alatt tulajdon­képpen eldőlt a mérkőzés (68-53). S bár a BSE még egy utolsó roha­mot indított - 8 pontos dobtak zsi­nórban a fővárosiak - négy perc­cel a befejezés előtt ismét a DKSK következett. A hazaiak ledarálta ellenfelüket és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. így a párharcban 2-1-re a Di­ósgyőr vezet, s amennyiben a sorozat negyedik mérkőzésén, holnap 18.30-tól a Városmajor­ban a DKSK nyer, akkor a har­madik helyen végez, ellenkező esetben pedig a szombati, mis­kolci ötödik mérkőzés dönt a harmadik hely sorsáról. ÁRON Balázsné: - Küzdelmes és nehezebb mérkőzés volt an­nál, mint amire számítottam. Gördülékenyebb játékot vártam a csapattól, de a lényeg most az, hogy megvan a győzelem. JÁNOSSY Ervin: - Csalódott vagyok. Schumacher nyert és vezet a pontversenyben Hazai pályán, San Marinoban nyert a Forma l-es futamon a Ferrari San Marino (MTI) - A Ferrari történetének 121., saját pá­lyafutásának 34. Forma-1-es győzelmét aratta a német Mi- chael Schumacher Imolában a San Marinó-i Nagydíjon. Rögtön a rajt után Villeneuve az 5-ös rajtkockában állva maradt, de az élről indulók sorrendje nem változott. Az 5. körben Wurz és De la Rosa ütközött, mindketten kiestek, közben az élen semmi sem változott: Hákkinen vezetett, mögötte Coulthard, M. Schumacher, Irvi- ne volt a sorrend. A finn pilóta fokozatosan növelte előnyét ül­dözőivel szemben, amikor a 17. körben a célegyenes előtti utol­só kanyarban egy hibájára rosz- szul reagált: meglepően kezdet­leges módon korrigált, s ennek következtében kicsúszott a pá­lyáról, a gumifalnak ütközött, és esélye sem volt a verseny folyta­tására. Ekkor Coulthard 3.477 mp-cel vezetett M. Schumacher előtt. Az élen haladók közül a 4. helyezett Barrichello állt ki első­ként gumicserére és tankolásra, őt Frentzen, Irvine majd M. Schumacher követte. A 35. kör­ben Coulthard ment ki a boksz­utcába, majd centikkel Schuma­cher mögé érkezett vissza az él­ről kiálló pilóta. Ezután M. Schumacher kétszer is az addigi leggyorsabb köridőt érte el, majd a 45. körben másodszor is kiállt kerékcserére és tankolás­ra, de annyi volt az előnye, hogy7 4.141 mp-et meg tudott őrizni belőle. így ismét az élre tudott visszaállni, s a hátralévő idő­ben magabiztos versenyzéssel megnyerte az imolai futamot. A győztes a második helyezett ki­vételével mindenkit legalább egyszer lekörözött, 1:33:44.792 óra alatt teljestette a 305.660 km-es távot, győzelméhez 195.481 km/órás átlagsebesség kellett. A San Marino-i Nagydíj (62 kör) végeredménye: 1. Michael Schumacher (német, Ferrari) 1:33:44.792 óra, 2. Dávid Coult­hard (brit, West-McLaren-Mer- cedes) 4.265 mp hátrány, 3. Ru­bens Barrichello (brazil, Ste­wart-Ford) 1 kör h., 4. Damon Hill (brit, Jordan-Mugen-Honda) 1 kör h„ 5. Giancarlo Fisichella (olasz, Benetton-Playlife) 1 kör h., 6. Jean Alesi (francia, Sau- ber-Petronas) 1 kör h. A VB-PONTVERSENY ÁLLÁSA Pilóták: 1. M. Schumacher 16 pont, 2. Irvine (ír, Ferrari) 12, 3. Hákkinen (finn, West-McLaren­Mercedes) és Frentzen (német, Jordan-Mugen-Honda) 10-10, 5. R. Schumacher (német, Willi- ams-Supertec) 7, 6. Coulthard és Barrichello 6-6. Konstruktőrök: 1. Ferrari 28 pont, 2. West-McLaren-Mercedes 16, 3. Jordan-Mugen-Honda 13, 4. Williams-Supertec 7, 5. Stewart- Ford 6, 6. Benetton-Playlife 5. Hirdetés ■ WCfc Keravill qfotért Siemens C25/SL bruttó 15 000 Ft 900/7 8 00 U * A készülék csak Wostol 900 előfizetői kártyával használható1 " Csak ú| Wnstiíl 900 előfizetéssel. kétéves szerződéssel. amíg a kosztol tart. további foltetelok és kedvezményes ajánlatok az üzletekben Információ os házhoz szállítás ;»6‘i 9?I0, 06-30/930-30 30 vaqy 184 (csak a Weslel 900 hálózatából hívható ■ díjmentesen) http '. vvww westetVOO hu A KAPCSOLAT s g R , lül is? 8 :;|