Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-03 / 78. szám

1999. április 3., szombat Sport 12 • BVSC-siker. A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójának teg­napi nyitómérkőzésén hazai siker szüle­tett: BVSC-Zugló FC - Vác FC-Zollner 2-1 (0-0). Gólszerzők: Rósa (50.), Détári (69.), ill. Kovács P. (48.). • Döntetlen. A labdarúgó NB I. 25. fordu­lójának pénteki mérkőzésén pontosztoz­kodással ért véget a találkozó: Soproni Dreher FAC - Kecskeméti FC 1-1 (1-0). • Újabb vereség. Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) Dávid Kornél csapata, a Chicago Bulls a Detroit Pistons együttesével mérkőzött, idegen­ben. A Chicago sima, 107-75 arányú vere­séget szenvedett. Dávid összesen 27 per­cet töltött a pályán, és ez idő alatt 12 pontot szerzett. Csak két játékos volt eredményesebb nála: Bryant és Simpkins, ők a pályán eltöltött 33, illetve 34 perc alatt egyaránt 14-14 pontot dobtak. Dá­vid tíz mezőnydobási kísérletéből hat be­talált, öt lepattanót szerzett, egy gól­passza és három eladott labdája volt. Dobogós a Volánnál Miskolc (ÉM - PA) - Megyei csapata­ink közül csak a Borsod Volán lép pá­lyára a labdarúgó NB II Keleti cso­portjának küzdelmeiben. A miskolci csapat szombaton 15.30-tól a népker­ti sporttelepen a Kiskunfélegyházát fogadja.- Egy biztos, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen ellenfelünk, a Kiskun­félegyháza jelenleg harmadik a tabellán, s keretükben több volt élvonalbeli labdarú­gó szerepel, mint például Bognár, vagy Farkas - mondta Körőssy Pál, a BVSE edzője. - Az első hazai mérkőzésünk nem úgy sikerült, mint ahogy azt elterveztük, hiszen vereséget szenvedtünk. Ezt ma megpróbáljuk kijavítani, hiszen nagyon fontos, hogy pontokat szerezzünk, s erre reálisan elsősorban hazai környezetben van lehetőség. Az a lényeg, hogy a saját stílusunkat tudjuk ráerőltetni ellenfélünk- re: szoros emberfogás mellett a ránk jel­lemző sok futásos, darálós focit szeret­nénk játszani. A csapatunkból Császári to­vábbra is harcképtelen, míg Agárdi már elkezdte az edzéseket. A dobogós helyen álló Kiskőrös ellen valószínűleg a követ­kező tizenegy kezd majd: Regős - Bocsó, Szabó, Kundrák, Drótos - Sípos, Nyeste Cs., Nyeste J., Szaniszló - Lója, Koszta. Döntetlen Miskolc (ÉM) - Elmaradt mérkőzését pó­tolta be a Berek Rolád-Technika Háza a teremlabdarúgó NB I-ben: Szőlőskert Nagyréde - Berek Rolád- Technika Háza 5-5 (2-3). BRTH: Róza - Lasztóczi, Farkas, Szabó, Pachinger. Csere: Kohl (k), Rácz, Képes, Oleár. Szakvezető: Zupkó Mihály. Gólszer­ző: Lasztóczi (2), Szabó, Rácz, Oleár., Jók: Róza, Szabó, Lasztóczi. ZUPKÓ Mihály: - Sajnálatos módon a mérkőzés játékvezetői a kispályás labda­rúgás szabályait sajátos módon értelmez­ték, s ez döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét. fÓTŐZZON ÖN IS! Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztő­ségének totójátékára a héten 419 tippszelvényt küldtek be olvasóink. Közülük sorsolás után ezúttal is öt játékos tippjeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények között Kiss János miskolci ol­vasónk 11 találatot érő tippsort adott, amelyhez ezúton is gratulálunk, nyereményét postán Küldjük el. Az e heti játékosok: 1. Nagy Noémi (Felsőzsolca, Dózsa György út 60.). 2. Bunász István (Miskolc, Hu­tás út 30.). 3. Pálinkás József (Kazincbarcika, Fő tér 27.). 4. Agócs Piroska (Miskolc, Thököly út 3.). 5. Pa- lánkai Iván (Miskolc, Széchenyi út 2.). 12 3 4 5 1. 2XX2X22 2.12X2X22 3.1 X1X1X2 4.121XXX22 5.11X X11 6. 1 1 111 7.1212X12 8.12X1XX2 9. 12 22 X2 10. 12 X1X12 11. 2 X X X1X 12.21X1X2 13. 2 12X X X +1. 2 2X11 Húsvétolás helyett az elődöntőről döntenek Női kosárlabda NB I, rájátszás: DKSK-BorsodChem - Soproni Postás-OT 64-57 (30-32) Balogh (fehérben) is fontos pontokat szerzett Fotó: Végh Csaba Miskolc (ÉM - BCS) - Húsvét hétfőn nem fogadhatnak lo- csolkodókat a Soproni Postás és a DKSK-BorsodChem női kosárlabdacsapatának tagjai, hiszen ezen a napon kell dönteniük arról, hogy az NB l-es rájátszás negyeddöntőjé­ből melyik gárda jusson be a bajnokság elődöntőjébe. Miskolc, 800 néző. Vezette: For- rai, Görgényi. DKSK-BC: BROSOVSZKY (6/3), Balogh (11), CSÁVÁS (20), Voj- nics (6), Frett (15). Csere: Veres M. (4), Bukovszki (-), Iványi (2). Edző: Áron Balázsné. Soproni Postás: Szenes (9/3), FODOR (15), Ördög (5/3), Amb­rus (9), Vilipics (16). Csere: Bel- lovai (3/3), Englert (-), Tóth (-). Edző: Meszlényi Róbert. Kipontozódott: Ambrus a 39. percben. Mindkét csapat fegyelmezett vé­dőjátékkal kezdte a mérkőzést, egyikük sem hagyta kibontakoz­ni a másikat, így sem a Sopron, sem pedig a Diósgyőr nem tu­dott gyors indításokkal operál­ni. A két gárda egyaránt jól szedte saját palánkja alatt a le­pattanókat, de volt is mit, hi­szen a csapatok dobáspontossá­ga elég gyenge volt. A 9. perc­ben a találkozó folyamán először vezetett a Postás (12-13), egy olyan mérkőzé­sen, amelyen ad­dig feltűnően ke­vés fault esett. En­nek bizonytékául szolgál az, hogy a félidő feléig összesen öt sza­bálytalanságot fúj­tak be a játékveze­tők. A DKSK játé­kában ezúttal sok tudatos és kidol­gozott akciót lehe­tett felfedezni, de mivel ez nem pá­rosult eredmé­nyességgel a, csa­patok fej-fej mel­lett haladtak. A félidő vége előtt öt perccel, 24-20-nál az addig csendben csordogáló mérkő­zés egyszeriben felforrósodott. A „hangulatfelelős” Forrai játékvezető volt, aki a hazai csapatott sújtó téves Ítéletei után minden volt a miskolci nézők szemében, csak szépfiú nem. Fordulás után a hazai csapat­ból előbb Brosovszky dobott egy triplát, majd Csávás lendült be­le: gyors egymásutánban hat pontot szórt, s ezzel átvette a ve­zetést a Diósgyőr (39-38). Ettől azonban nem nyugodtak meg a hazaiak, akik ugyanolyan idege­sen játszottak, mint ellenfelük, így aztán meglehetősen sok hiba csúszott a játékba. A 31. percben hat hazai homály után ismét Csávás dobott kosarat, majd öt perccel a befejezés előtt ugyanő minimális előnyhöz jutatta a DKSK-t (52-51). Ekkor az addig igencsak passzív hazai publi­kum felsorakozott csapat mögé és ez hatott! Két perccel a vége előtt előbb hat pontra növelte előnyét a piros-fehér gárda, majd a találkozó addigi legna­gyobb különbségű vezetését (59-52) kicsikarva már nem a Sopronnal, hanem csak az idő­vel kellett versenyt futniuk Bro- sovszkyéknak. ÁRON Balázsné: - Nagyon meg akartuk nyerni ezt a mérkőzést. Sikerült rendet tenni a fejekben s bár nagy volt a nyomás sok te­kintetben végül talpra tudtunk állni. MESZLÉNYI Róbert: - A má­sodik félidőben elfogyott az el­képzelés a játékunkból, így nem is nyerhettünk. Az ötödik A három győzelemig tartó párharc állása jelenleg: 2-2. A következő, a továbbjutás­ról döntő mérkőzést húsvét hétfőjén 18 órától a Soproni Sportcentrumban játssza a két csapat. E találkozó győz­tese az elődöntőben a GYSEV-Ringa ellen idegen­ben a döntőbe jutásért-, mig a vesztes a Zala Volán ellen hazai környezetben az 5-8. helyért folytatja a rájátszást. Az alsóházban a tavalyi bajnok szerzett előnyt Férfi röplabdabajnokság, rájátszás az 5-8. helyért: Nyíregyháza - Vegyész RC 3:1 (6, -15, 8, 4) Nyíregyháza (ÉM - BT) - Ha­zai siker született a két győztes mérkőzésig tartó párharc első felvonásán, hi­szen a vendéglátó Nyíregy­háza négy játszmában le­győzte a kazincbarcikai csapatot. Nyíregyháza, 200 néző. Vezette: Kiss, Ortner. NYVSC: NIRKA, Zajácz, Hor­váth G., VERES P., Pampuch, BUGYI. Csere: Horváth L. (libe­ró), Zádor. Edző: Botos Ferenc. Vegyész RC: Hulmann, CSER- NYENKO, Polencsik, Nagypál, Bencsik, KARASZEV. Csere: Ba­Tiszaújváros (ÉM) - A diák­olimpia négy napja alatt két fel­nőtt országos csúcs is született, hiszen Likerecz Attila (Orosz­lány) tavalyi 185.5 kg-os szakító­gyakorlatát adta át a múltnak (186 kg), ugyanakkor testvére, Likerecz Gyöngyi Takács Mária 127.5 kg-os lökésgyakorlatát dön­tötte meg fél kilóval. A megyei indulók közül többen megjaví­tották saját eddigi legjobbjaikat: A MEGYEI SPORTOLÓK EREDMÉNYEI: Fiúk Kölyök: 40 kg: 1. Tóth Ádám (KVSE) 87.5 kg (35, 52.5)...7. Béki Tamás (Sze­gő (liberó), Veres Z. Edző: Du­dás András. Kevés néző előtt kezdődött a találkozó, amelyen az első szett­ben rögtön az elején biztos előnyhöz jutottak a hazaiak (5:2) elsősorban Horváth G. jó megol­dásainak köszönhetően. A máso­dik oldalon Csernyenko tartotta a lépést a vendéglátókkal, ám megmozdulásai jobbára csak forgásokat értek, pontokat nem. A barcikaiak nyitásfogadásban bizonytalankodtak amit jól hasz­náltak ki Zajáczék, és biztosan hozták a játszmát. A második felvonásban Hul­mann remeklésének köszönhető­rencs) 62.5 kg (27.5, 35). 45 kg: 9. Zombori Gergő (KVSE) 67.5 kg (27.5, 40)...11. Katlan Attila (Ti- szaújváros) 57.5 kg (25, 32.5). 55 kg: 6. Perván Károly (KVSE) 95 kg (42.5, 52.5). 62 kg: 1. Bogdán József (Ózd) 150 kg (65, 85)...5. Gadóczi Péter (KVSE) 115 kg (50, 65)...6. Szabó Sándor (Tisza- újváros) 107.5 kg (45, 62.5). 69 kg: 2. Földi Tamás (KVSE) 155 kg (65, 90)...5. Horváth Attila (Diós­győr) 102.5 (45, 57.5)...8. Sütő Dá­vid (Diósgyőr) 75 kg (30, 45). +77 kg: 1. Komlósi Gábor (Szerencs) 120 kg (50, 70). Serdülő: 56 kg: 9. Hatvani Gábor (Tisza- újváros) 110 kg (50, 60). 62 kg: 3. en elhúzott a Vegyész, ám ekkor eszmélt a Nyíregyháza és 6:6-nál nemcsak utolérte ellenfelét, ha­nem a vezetést is átvették. Ez az állapot azonban nem sokáig tar­tott mert Hulmann két ásza után újra elhúzott a Barcika. 11:14 volt az állás, de a Botos-legény­ség nem adta fel, ennek köszön­hetően felzárkóztak, ám 37 perc­nyi játék után a 9. szettlabdát ér­tékesítették a vendégek. A harmadik játszmában soká­ig változatos volt a játék, hiszen a Barcika 3:1-ről 3:5-re fordítot­ta meg az állást, majd a vendég­látók tették ugyanezt, 8:5. Ez­után egy vitatott pont után ­Czakó Gábor (KVSE) 160 kg (70, 90). 69 kg: 2. Kiss Attila (Tiszaúj- város) 192.5 kg (87.5, 105)...9. Da- nyikó József (Tiszaújváros) 77.5 kg (32.5, 45). 85 kg: 5. Orosz Pé­ter (Szerencs) 155 kg (70, 85). +85 kg: 7. Treit Máté (Diósgyőr) 122.5 kg (52.5, 70). Ifjúsági: 56 kg: 3. Pátrovics Attila (KVSE) 165 kg (77.5, 87.5). 85 kg: 3. Egyed Miklós (Tiszaújváros) 265 kg (117.5, 147.5)...5. Andrékó Pé­ter (KVSE) 185 kg (90, 95). Junior: 62 kg: 5. Pisák Tamás (KVSE) 175 kg (75, 100). 69 kg: 3. Egyed István (Tiszaújváros) 192.5 kg (90, 102.5). 77 kg: 2. Falucskai Jó­zsef (Diósgyőr) 177.5 kg (75, 102.5) . 85 kg: 2. Alexa Zsolt (KVSE) 255 kg (115, 140). 94 kg: 1. Németh Ádám (Diósgyőr) 260 kg (115, 145)...3. Bárány Balázs (Szerencs) 247.5 kg (107.5, 140). Lányok Serdülő 44 kg: 2. Bartók Barbara (Ózd) 50 kg (20, 30). 48 kg: 2. Klinkó Henrietta (Ózd) 72.5 kg (32.5, 40). 53 kg: 4. Osváth Gabriella (Ózd) 57.5 kg (27.5, 30). 58 kg: 1. Nagy Nikoletta (Ózd) 125 kg (52.5, 72.5) . 69 kg: 2. Vajner Anita (Ózd) 57.5 kg (25, 32.5). Junior 48 kg: 1. Koncz Linda (KVSE) 102.5 kg (45, 52.5). amelyet a hazaiak kaptak meg - Bencsik reklamálásért piros la­pot kapott, s 10:5 után már meg­tartotta előnyét a Gabona. A negyedik játékrész elején nyugodtan csordogált a játék, viszont 3:1 után meglépett a ha­zai csapat, és Veres P. vezérleté­vel - aki szinte mindent beütött - hozták a szettet, és megnyer­ték a mérkőzést. BOTOS Ferenc: - Számunkra itt már nehéz motivációt találni, de azért olykor látszott: ütőerőben jobbak vagyunk, mint a Barcika. DUDÁS András: - Nagyon rossz mérkőzés volt. Magabiztos siker Tiszaújváros (ÉM) - Az NB I 21. helyéért játszhat a folyta­tásban a Tiszaújvárosi Phoe- nix KK férfi kosárlabda együttese, miután a 21-24. helyért zajló rájátszás első ta­lálkozójának döntetlenje után legyőzte a bajai ellenfelét. Tiszaújvárosi Phoenix KK - Bajai KK 87-62 (43-28) Tiszaújváros, 400 néző. Ve­zette: Simó, Halász. Phoenix: ELEZOVICS (14), Siska (9/3), Bódi (19/3), FILÓTÁS (12/6), KOVÁCS (15/3). Csere: Nagy Zs. (7), Brunyánszky (3), Hajdú (2), Fazekas (6/6), Lukács (-). Edző: Zorán Kmézics. A találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, de a vendégek egy pillanatig sem adták fel, remekül küzdöttek. Ennek el­lenére magabiztosan tartotta a vezetését a Phoenix. A for­dulás után felzárkózott Baja, s tíz pont alá csökkentették a két csapat közötti különbsé­get, majd visszaállt az „eredeti rend”, s a tiszaújvá- rosiak nyerték a mérkőzést. Zorán KMÉZICS: - A pa­pírforma szerint hoztuk a mérkőzést. Egyrészt gratulá­lok a Bajának, mert nagyon megnehezítették a dolgun­kat, másrészt a saját csapa­tomnak a győzelemhez. Likereczék már nemzetközi szintűek Keddtől péntekig Tiszaújvárosban rendezték meg a súlyemelő diákolimpiát