Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-10 / 83. szám

1999. április 10., szombat Sport 12 TEREMLABDARUGÓ NBI Miskolc (ÉM) - Bepótolta a nagy ha­vazás miatt elhalasztott mérkőzését a DKFC-Borsod Zöldért teremlabdarú­gó NB l-ben szereplő csapata. PC Heveder - DKFC-Borsod Zöldért 5-6 (2-2) DKFC: Kiss - Mező, Pál, Bodnár, Dobos. Csere: Balázs, Lövei. Edző: Dobó Zoltán. Gólszerző: Bodnár (2), Mező, Pál, Dobos, Balázs. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. DOBÓ Zoltán: - Nagyszerű mérkőzésen, értékes győzelmet arattunk az alsóházi rangadón. Szarvasűzők a Bükkben Miskolc (ÉM) - A Miskolci Egyetem Di­áksport Köre, az Egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola, valamint a Miskol­ci Egyetem Testnevelés Tanszéke immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Szarvasűzők elnevezésű egyetemi- és fő­iskolás váltó-futóversenyt Eger és Mis­kolc közötti útvonalon. A jövő hét szom­batján sorra kerülő versenyre, a beneve­zett 100 csapat 12-12 tagjának - melynek mindegyike 4 női és 8 férfi tagból áll -, 72 kilométert kell megtennie. A verseny 10.30-kor rajtol az Egri Líceum épülete elől, majd a következő útvonalat kell megtenniük a csapatoknak: Eger - Felné­met - Szarvaskő - Bélapátfalva - Szilvás­várad - Kalapati pihenő - Olaszkapu - Nagymező - Jávorkút - Lillafüred - Ki­rályasztal - Miskolci városi sportcsarnok - Miskolc, Egyetemi Sportpálya. Az idei Szarvasűzők érdekessége, hogy külön csapatot indítanak a „Megszállottak", a helyi- és az országos média képviselői, a szponzorok, valamint azok a sportolók (Repka Attila, Rózsa Norbert, Czene Atti­la, Fekete László, Patócs Petra, Marsi Márk, Augusztin Tamás, Horváth Péter), akik nem restek néhány kilométert futni a Bükk-hegység alacsony és kevésbé ala­csony lankáin. Mivel a Szarvasűzők a Bécs-Budapest Szupermaraton előverse- nye, így a legjobb „tizenkettő" elnyeri az azon való indulási jogot is. A viadal fő­védnöke Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter. Legalább egy jó mérkőzést játszani Női kézilabda NB I, 19. forduló: Miskolci Honvéd-Humán - Herz-FTC Balázsnak (sötétben) nehéz dolga lesz a beálló poszton Fotó:B.T. Miskolc (ÉM - PA) - Újabb nehéz feladat tornyosul a Miskolci Honvéd-Humán csa­pata előtt, hiszen ma 17.30- tól a miskolci városi sport- csarnokban a jelenlegi máso­dik helyezett Herz-FTC csapa­tát fogadják. • A Debrecen elleni találkozó utáni, viszonylag hosszabb baj­noki szünet jól is jött, meg nem is számunkra - kezdte Jéki Zol­tán, a Humán edzője. - A csapat - a vesztes mérkőzéseket leszá­mítva - lendületben volt, így nem tudtunk újabb kis sikerél­ményekkel tovább töltődni. Az viszont előny, hogy az összeko­vácsoló folyamatot tovább tud­tam folytatni, ami elengedhetet­len ahhoz, hogy az általam el­képzelt további taktikai eleme­ket be tudjuk építeni a játé­kunkba. Mert van még ilyen a repertoáromban, s ezeket csak egy igazán összeforrott együttes tudja megvalósítani. □ Ma ismét egy erős ellenféllel kell megmérkőzniük. • Azt hiszen a kézilabdát isme­rő és szerető embereknek na­gyon nem kell bemutatni az FTC-t, hiszen a fővárosiak évek óta a magyar élmezőny megha­tározó tagjai. A nemzetközi ku­pákban is jól szerepeltek, nem vallottak szégyent. Minden posz­ton vannak kiemelkedő képessé­gű játékosaik, s több válogatott játszik náluk. Tehát nem mi va­gyunk a mérkőzés esélyesei, de az is biztos, hogy mindent meg­teszünk azért, hogy megnehezít­sük ellenfelünk dolgát. □ Készülnek-e valamilyen külön­leges taktikával a találkozóra? • Tény, hogy okoltunk a két nagycsapat, a Dunaferr és a Debrecen elleni vesztes mérkő­zésekből. Voltak pozitívumok amelyeket én már láttam ezeken az összecsapásokon - mégha a számszerű végeredményekben ez nem is mutatkozott meg -, de érzésem szerint „túlkészültük" ezeket a megmérettetéseket, és most ezt el akarjuk kerülni. Ez a találkozó kiválóan alkalmas arra, hogy a következő, Sparta­cus elleni mérkőzésre készül­jünk, bizonyos taktikai eleme­ket gyakoroljunk. Sérültünk sze­rencsére nincs, így a legjobb összeállításunkban léphetünk pályára. Most már nem a győzelem a fontos Miskolc (ÉM - BG) - Negyedik fordulójához érkezett az NB I- es női röplabdabajnokság 9-12. helyéért folytatott ráját­szássorozata. Ennek kereté­ben a Miskolci VSC ma 14 óra­kor Kecskeméten lép pályára. Az előzmények alapján ezúttal a hazai csapat jóval esélyesebb, hi­szen a kecskemétiek három héttel ezelőtt Miskolcon, 3:0 arányban legyőzték a vasutasokat.- Bár még nem adtam fel a re­ményt, hogy nyerünk az idén mérkőzést, ezúttal nem várok bra­vúrt a lányoktól - mondta Torna Sándor, az MVSC edzője. - Tisztes helytállásra kértem a társaságot, és arra, hogy játsszunk egy jó meccset ma délután. Azt tudjuk, hogy a kecskemétiek hazai pá­lyán egyrészt nagyon jól mező- nyöznek és a hatalmas teremben meglehetősen jól nyitnak. Ezért ezen a héten is elsősorban a nyi­tásfogadást gyakoroltuk, bár ezzel Jászberényben nem volt gond, ott nem emiatt szenvedtünk veresé­get. Az ottani fiaskó oka elsősor­ban az volt, hogy a támadásaink eléggé halványak voltak. Emiatt kipróbálunk egy új felállást, ami egyrészt azt eredményezheti, hogy több állásban lesznek biztos nyi­tásfogadóink, másrészt pedig tá­madásban is erősebb emberek ke­rülnek majd gyakran a hálóhoz. Éppen ezért ma délután a Dobos, Kaposvári, Sike, Szurkos, Balázs, Puskás I. összeállítású kezdőhatos lép pályára. Idegenben az utolsó előttin Miskolc, Tiszaújváros (ÉM) - A NB l/B-s férfi ko­sárlabda-bajnokságban a hét végén idei utolsó előtti találkozójukat vív­ják megyénk csapatai. A Miskolci EAFC első mér­kőzését játssza Százhalom­battán az NB I 19. helyéért vasárnap 17 órától.- Ellenfelünk eléggé két­arcú, hiszen amíg a közép­szakasz nem sikerült nekik, ellenben a Magyar Kupából kiverték a Danone-Honvé- dot - mondta Szaniszló Sán­dor, a miskolci egyetemis­ták szakosztályvezetője. Já­tékosaik képzettek, többen már játszottak az élvonal­ban is. Ezt az évet egyik gárda sem így képzelte el, ezért a lelki tényezők fog­nak dönteni. Szeretnénk megőrizni presztízsünket, s esélyt hagyni arra, hogy a jövő heti visszavágón elér­jük tavalyi helyezésünket, a tizenkilencediket. A Tiszaújvárosi Phoenix KK együttese Nagykanizsán a 21. helyéért meccsel, ahol szintén az első mérkőzést vívják a csapatok ma 18 órakor.- Jó lenne egy elfogadható eredménnyel hazatérni Nagy­kanizsáról - fogalmazott Zo­rán Kmézics, a tiszaújvá- rosiak mestere. - Hogy ez mit jelent? Akár győzelmet is. A Kanizsa az utóbbi idő­ben eléggé összekapta ma­gát, az elmúlt három talál­kozójukat megnyerték. Vé­dekezésben mindenképpen keménynek kell lennünk, míg a támadásoknál ki kell játszanunk az erre adott időt. Az együttesben Bru- nyánszky biztosan nem jut majd szóhoz, hiszen az egy héttel ezelőtti meccsen el­tört a jobb keze. Hákkinen volt a leggyorsabb. A Forma-l-es Brazil Nagyuíj pénteki két szabadedzésén, a vizes pályán előbb Ralf Schumacher volt a leggyorsabb (1:24.644), második kísérletre, már száraz körülmé­nyek között Mika Hákkinen (képünkön) alaposan túlszárnyalta (1:18.881 p).Fotó: AP i TOTOZZQM ÖN ISI ■ Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarország Szerkesztő­ségének totójátékára a héten 532 tippszelvényt küldtek be olvasóink. Közülük sorsolás után ezúttal is öt játékos tippjeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények között nem volt nyerő találat. Az e heti játékosok: 1. Takács Ilona (Miskolc, Aulich út 5.). 2. Nagy Lajos (Miskolc, Katowice út 47.). 3. Márton József (Dédestapolcsány, Lajos Árpád út 13.). 4. Tóth Károly (Rudabánya, József Attila út 30.). 5. Földesi Tibor (Encs, Rákóczi út 55.). 1 2 3 4 5 1. IX 2 11 X 2. X2 X2 1XX1X 3.1 121 XX 4. X 111 X 5.X2211X2 6.X 2X2 12 2 7.111X12X 8. 1X11X 9.XX211X 10.111 X 1X 11.X2 2X2X22 12.1 1X1 1X 13.X1X211X +1. 2XX1X Osztályozót érhet a tatabányai siker Férfi kézilabda NB I, 25. forduló: Tatabánya-Tata Cserép - Ózdi KC 24-27 (14-16) Tatabánya (ÉM - KME) - Az Ózdi KC minden csapatrészé­ben felülmúlta a fiatal és lelkes tatabányai csapatot, s idegenben, a bennmaradá­sért vívott harcban két rendkívül fontos bajnoki ponthoz jutott. Tatabánya, 400 néző. Vezette: Soltész, Soós. Tatabánya: Czérna - Tóth J. (3), Pongrácz (2), Fülöp (-), Bog­nár (1), Lengyel (4), Szappanos (2). Csere: Nagy P. (k), ZECK K. (11), Tríz (-), Molnár (3). Edző: Kanyó Antal. Ózd: Teremy - JAKAB (7), Fü- gedi (5), Csörgő (-), Ördögh (3), BUCSESZKI (7), Bialaszek (3). Csere: BOCZÁK (k), Vitális (-), Papp (1), Kerekes (1). Kaplonyi (-). Edző: Závodszky István. Attól, hogy a Tatabánya sereg­hajtó az NB I-ben, és már búcsú­zott a bajnokságtól nem ígérke­zett könnyűnek az ÓKC utolsó idegenbeli bajnoki mérkőzése. A találkozót mindkét csapat zárt hatos falas védekezéssel kezdte, így az elején a két átlövő Ör­dögh és Lengyel vívott külön gólpárbajt, majd egy elhibázott ózdi támadás után Pongrácz ré­vén vezettek a hazaiak. Elő­nyüknek nem sokáig örülhettek a vendéglátók, az ózdiak ugyan­is tudatos, érett játékot mutatva fordítottak, és egyre jobban nö­velték előnyüket, 5-8. A játék­rész középső részében jó öt per­cig mindkét csapat gólképtelen volt, de a nagyszerű formában játszó Jakab megtörte a gólcsen­det. A 20. perc után rövid időn belül három ózdi játékost is ki­állítottak a játékvezetők, de ezt az időszakot Boczák remek vé­déseivel átvészelte a borsodi csapat. Ettől a hazaiak vissza­estek, s a piros-kékek akkor ta­láltak a kapuba amikor csak akartak, 11-15. A végjáték azon­ban a hazaiaké volt, Tóth J. ugyanis háromszor egymás után bevette az ózdi kaput, így nyílt maradt a folytatás. A második játékrészt a hazai­ak kezdték, de Bucseszki és Ja­kab jóvoltából a gólokat az ózdi­ak dobták. Az ÓKC játékosaival Zeck próbált meg lépést tartani, aki minden ózdi találatra egy jó ideig válaszolni tudott. Ötgólos vezetésénél megnyugodott a vendégcsapat, s ezáltal egy ki­sebb hullámvölgybe került. Ezt megérezte a Tatabánya, és szí­vós munkával a félidő közepére egy gólra sikerült feljönniük, 20-21. Az ózdi kedélyeket Fügedi átlövése és Boczák fontos védése nyugtatta meg, ennek ellenére a végjáték még tartogatott izgal­makat, 23-25. A közvetlen hajrát jobban bírták a vendégek, Ör­dögh betörésből majd az ÓKC egyik legjobbja, Bucseszki lein- dításból volt eredményes. A vé­geredményt szélről a tatabányai Szappanos állította be. KANYÓ Antal: - Sikerült bebi­zonyítanunk, hogy valóban mi vagyunk a leggyengébbek. Sok sikert kívánok az Ózdnak a foly­tptó c‘hn'7 ZÁVODSZKY István: - Egy sportszerűen küzdő csapatot győztünk le, a kisebb hullámvöl­gyektől eltekintve magabiztos játékkal. A hetedik helyért folytathatja a Vegyész Férfi röplabda Extraliga rájátszás: NYVSC-Szabolcs Gabona - Vegyész RC 3:1 (7, -10, 9, 9) Nyíregyháza (KM) - A hete­dik helyért folytathatja a küzdelmeket a férfi röplab­da Extraligában a Vegyész RC csapata, miután a tegna­pi mérkőzésen négy szett­ben vereséget szenvedett a barcikai csapat, így a két győztes mérkőzésig tartó párharcot ellenfelük nyerte 2-1-re. Nyíregyháza - Vegyész RC 3:1 (7, -10, 9, 9) Nyíregyháza, 100 néző. Vezette: Pelikán, Juhász. Nyíregyháza: Bugyi, Nirka, Horváth G., Zajácz, Veres P., Pampuch. Csere: Horváth L. (li­beró) Edző: Botos Ferenc. Vegyész: Nagypál, Hulmann, Karaszev, Kiss, Csernyenko, Po- lencsik. Csere: Bagó (liberó), Ve­res Z. Edző: Dudás András. Álmosan kezdődött a találkozó, ebből az állapotból a hazaiak ébredtek hamarabb és meglép­tek 7-2-re. Nirka jól mozgatta a vendéglátókat, ebben az idő­szakban Veres P. többször állí­totta megoldhatatlan feladat elé a barcikaiakat, míg a vendégek több nyitást is rontottak. A szett végén a különbség megma­radt és összességében magabiz­tosan hozta a játszmát a Nyír­egyháza. A második játékrészben Nagypálék kezdtek jobban, 2-6- ra elhúztak. Ekkor rákapcsolt a Gabona, és 8-8-nál utolérte ellen­felét. Majd Hulmann percei kö­vetkeztek, aki felpörgette csapa­tát és a közel félórás játszma vé­gén a Vegyész második szettlab­dáját Polencsik értékesítette. A térfélcsere után 2-2-es állás­nál meglépett a hazai csapat és a borsodi gárda csak 9-2-nél kez­dett el kapaszkodni. Ezekben a percekben Veres Z. ügyeskedett: nem csak mezőnyben, hanem a hálónál blokkokkal és ütésekkel is megoldotta a problémát, ám ez is kevés volt, hiszen 14-5 után a hazaiak a kilencedik szettlab­dájukkal ismét játszmaelőnyhöz jutottak. Úgy tűnt ezzel ellőtte puska­porát a barcika, hiszen már 7-0 is volt az eredmény a negyedik játékrészben, s ugyan a végére kiegyenesedtek a vendégek, szorosabbá tették a játszmát, de fordítani már nem maradt erejük. BOTOS Ferenc: - Kötelező győ­zelem volt és ha nem is simán, de hozni tudtuk. DUDÁS András: - Gratulálok a nyíregyháziaknak.