Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-06 / 79. szám

1999. április 6., kedd Sport 11 Ma: UEFA-kupa Budapest (MTI) - A héten már az elő­döntők első mérkőzéseit rendezik meg az európai labdarúgó kupákban. Az UEFA- kupa keddi mérkőzésein a hazai pályán játszó francia Olympique Marseille és a spanyol Atletico Madrid győzelme várha­tó, ám utóbbi esetében az olasz Parma el­leni összecsapás végeredménye három­esélyes. Az elődöntők időrendje: Oympi- que Marseille (francia) - FC Bologna (olasz) 20.45., Atletico Madrid (spanyol) - AC Parma (olasz) 21.30. A visszavágókat április 20-án játsszák. Patócs vb ezüstérmes Keszthely (ÉM) - Ezüstérmet szerzett tegnap a női junior párbajtőr-válogatott Keszthelyen, a kadett- és junior világbaj­nokságon. A Patócs Petra (Diósgyőri VE), Szász Emese, Kiskapusi Dóra összeállítá­sú együttesnek vasárnap a 16 közé jutá­sért nem kellett vívnia, míg a nyolc közé jutásért az ukránokat verték 45-37-re. Ott aztán az olaszok vártak a mieinkre, aki­ket 45-23-ra iskoláztak le. Az elődöntőben a franciák ellen 44-44-re állt a meccs, ami­kor lejárt a vívóidő. Ekkor jött az egy perc ráadás, amely alatt a páston lévő Pa­tócs Petra bevitte a finálét erő találatot. Hétfőn a lengyelek ellen az aranyért „meccseitek” a lányok, akik 45-42-re le­győzték nemzeti csapatunkat. TOTÓ, 13. HÉT 1. Siófok - Ferencváros 0-2 2 2. Haladás - Vasas 0-0 X 3. Újpest - Győr 1-2 2 4. Dortmund - B. München 2-2 X 5. Schalke 04 - Wolfsburg 2-0 1 6. Stuttgart - Duisburg 0-0 X 7. Kaiserslautern - L.kusen 0-1 2 8. Bari - Roma 1-4 2 9. Empoli - Juventus 1-0 1 10. Lazio - Milán 0-0 X 11. Perugia - Bologna 0-0 X 12. Piacenza - Udinese 4-3 1 13. Vicenza - Sampdoria 1-0 1 +1. Internazionale - Fiorentina 2-0 1 NEMZETKÖZI FOCI Premier League, 31. forduló: Aston Villa - West Ham United 0-0, Blackburn Rovers- Middlesbro- ught 0-0, Charlton Athletic - Chelsea 0-1, Derby Co- unty - Newcastle United 3-4, Leeds United - Not- tingham Forest 3-1, Liverpool - Everton 3-2, Sheffi- eld Wednesday - Coventry City 1-2, Southampton - Arsenal 0-0, Tottenham - Leicester City 0-2, Wimble­don - Manchester United 1-1.32. forduló: Coventry - Southampton 1-0, Everton - Sheffield Wednesday 1- 2, Middlesbrough - Wimbledon 3-1, Nottingham - Liverpool 2-2, West Ham United - Charlton 0-1. Az élcsoport állása: 1. Manchester United 64, 2. Arsenal 60, 3. Chelsea 59, 4. Leeds 57. Olasz A-liga, 27. forduló: Bari - Roma 1-4, Empoli - Juventus 1-0, Lazio - Milán 0-0, Parma -Cagliari 1-1, Perugia - Bologna 0-0, Piacenza - Udinese 4-3, Ve- nezia - Salernitana 0-0, Vicenza - Sampdoria 1-0, In- ternazionale - Fiorentina 2-0. AZ élcsoport állása: 1. Lazio 56, 2. Fiorentina 50, 3. Milán 49, 4. Parma 48. Bundesliga I, 24. forduló: Schalke - Wolfsburg 2-0, 1860 München - Nürnberg 1-2, Hamburg - Freiburg 2- 1, Werder Bremen - Hansa Rostock 0-3, Borussia Dortmund - Bayern München 2-2, Stuttgart - Duis­burg 0-0, Kaiserslautern - Bayer Leverkusen 0-1, Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 1-0, Borussia Mönchengladbach - Hertha BSC 2-4. Az élcsoport állása: 1. Bayern München 60, 2. Leverkusen 45, 3. Kaiserslautern 45, 4. Dortmund 40. Ronaldo (szemben) visszatért, és két gólt rúgott a Fiorentinának Fotó: AP A legjobb négy csapat között a Diósgyőr! Női kosárlabda NB I, rájátszás: Soproni Postás-OT - DKSK-BorsodChem 48-59 (28-28) Csávás (jobbra) Sopronban a mezőny legjobbja volt Fotó: B T. Weisz Ferenc Sopron (ÉM) - A női kosárlab­da NB I rájátszásában, a ne­gyeddöntő ötödik találkozó­ján Sopronban nyert a DKSK- BorsodChem csapata! A piros­fehérek a helyi Postás együt­tesét győzték le és ezzel beju­tottak a bajnoki elődöntőbe, ahol csütörtöktől a másik soproni gárda, a GYSEV-Ringa lesz a miskolciak ellenfele. Sopron, 2000 néző. Vezette: Har- sányi, Kóthay. Soproni Postás: Szenes (5), Fo­dor (6), Ördög (4), VILIPICS (20). Ambrus (7). Csere: Bellovai (1), Tóth (5), Hadarics (-). Edző: Meszlényi Róbert. DKSK-BC: BROSOVSZKY (12/6), BALOGH (11/6), CSÁVÁS (19), FRETT (10), Vojnics (2). Csere: VERES M. (3/3). Túróczi (-), Iványi (2). Edző: Áron Ba- lázsné. Kipontozódott: Frett a 34. perc­ben. Csávás vezérletével fantasztiku­san kezdett a Diósgyőr: a Szöszi becenévre hallgató játékos az el­ső négy percben nem tudott hi­bázni. A másik oldalon a sopro­niak légiósa Vilipics sem ma­radt adós a kosarakkal, mégis tíz percnyi játék után kettő ponttal,17-19-re vezetett a DKSK-BC. Meszlényi edző mindent elköve­tett a hátrány lefaragása érdeké­ben: először Ördög, majd Bello­vai később pedig Ambrus próbál­kozott Csávás semlegesítésével, de ez egyiküknek sem sikerült. Két perccel a félidő vége előtt Brosovszky második triplája után a vendégek szőke tízese lab­dát lopott a félpályánál és be is ziccerezett vele. Hogy mindezek ellenére miért lett mégis döntet­len az első félidő? Kifejezetten azért, mert az utolsó két percben a vasgyáriak több ízben is elad­ták a labdát. A második játékrész Balogh, úgynevezett backdoor kosarával kezdődött, s többek között ezzel a kosárral is, az első két percet 6-0-ra nyerték Áron Balázsné ta­nítványai. A félidő derekán bár még a DKSK vezetett Bro­sovszky és Frett megkapta ne­gyedik személyi hibáját, de he­lyetteseik, elsősorban Veres, de Iványi is jól pótolták az ideigle­nesen a kispadra kerülteket. Már csak hét perc volt hátra, amikor Balogh triplája a gyűrű­ben landolt és 14 pontra nőtt a Diósgyőriek előnye. A 34. perc­ben Frett ugyan kipontozódott, de a rendkívül taktikusan ko­sárlabdázó vendégek előnyüket megőrizve, majd növelve impo­náló győzelmet arattak. A DKSK-BC az ötödik mérkő­zés megnyerésével 3-2-re diadal­maskodott a párviadalban s ez­zel bejutott az ország legjobb négy női kosárlabdacsapata kö­zé. A DKSK nem várt sikerét részben annak köszönheti, hogy újdonsült irányítója Brosovszky Mónika, az ötödik összecsapásra 70 százalékig megtanulta, ho­gyan kell irányítót játszani. MESZLÉNYI Róbert: - Gratu lálok ellenfelünknek. ÁRON Balázsné: - Játékosaim taktikusan, hasznosan, okosan védekeztek, a kidolgozott hely­zeteinket pedig be is dobták. Csak gratulálni tudok vala­mennyi DKSK mezben szerep­lőnek. A folytatás A DKSK-BorsodChem csapa­ta holnapután lép legköze­lebb pályára. A piros-fehé­rek a bajnoki elődöntőben a három nyert mérkőzésig tar­tó párharcban, a GYSEV- Ringa ellen küzdenek. A so­rozat első mérkőzést csütör­tökön 18 órától játsszák a Soproni Sportcentrumban, míg a második mérkőzésre vasárnap 18 órától kerül sor a miskolci városi sportcsar­nokban. A Diósgyőri FC két utánpótlás ko­rú csapata nemzetközi labdarúgó tornán vett részt az észak-olaszor­szági Senagóban. A DFC U14-es (1984-ben születettek) együttese (képünkön) a második helyet sze­rezte meg. A diósgyőri Ul4-esek a Naganot (olasz) 3-0-ra, az FC Sey- noist (francia) 6-0, a Sittard gár­dáját (holland) 2-0, míg a Bopisiot (belga) 2-1 arányban múlták felül. A döntőben a Bresso (olasz) együttesétől 1-0-ra kaptak ki. A pi­ros-fehérek Ul2-es (1986-ban szüle­tettek) gárdája az ötödik helyen végzett, miután az AC Bresso-tól (olasz) és a Senagotól 1-0-ra kikap­tak, majd a Botholtot (belga) 3-0- ra legyőzték, végül az 5. helyért a lejátszott mérkőzésen Botholt csa­patát ismét kétvállra fektették, ezúttal 2-0-ra. Fotó: Farkas Maya Szép volt fiúk! Kotula duplájával idegenben nyert a TFC Labdarúgó NB I, 25. forduló: Soroksári TE - Tiszaújvárosi FC 1-2 (0-1) Budapest (ÉM) - Megszerez­te első idegenbeli győzelmét a Tiszaújvárosi FC NB l-es labdarúgócsapata, miután szombaton a Soroksárt fek­tette kétvállra. Haraszti út, 500 néző. Vezette: Makai (Krjsta, Molnár). Soroksár: Bakos (5) - Tar (5), Czigler (5), Molnár (4) - Tóth (7), Kovács (6), Kecskeméti (7), Ká­dár (7) - Mészáros K. (6), Szur- gent (4), Bódi (5). Edző: id. Szur- gent Lajos. TFC: Sinescu (6) - Varga S. (6), Horváth T. (6), Farkas A. (6), Loós (6) - Sípos (6), Szirtesi (6), Závoda (6), Forgó (7) - Horváth I. (7), Ko­tula (8). Edző: Szentes Lázár. Csere: Szurgent helyett Mól (6) a 38., Sípos helyett Mészáros L. (-) a 66., Forgó helyett Ruskó (-) a 75., Bódi helyett Tóth L. (-) a 84., Kotula helyett Pap (-) a 90. perc­ben. Gólszerző: Kotula (0-1) a 28., Ko­tula (0-2) az 53., Mészáros K. (1-2) a 62. percben. 28. perc: Molnár röviden adott haza, a labdára Kotula rajtolt, s miután utolérte a kétségbeset­ten kifutó Bakos mellett közel­ről helyezett a kapu közepébe, 0-1. 38. perc: Szirtesi kapott jó lab­dát, majd 16 méterről lövésre szánta le magát, lökete a jobb kapufa mellett hagyta el a játék­teret. 43. perc: A bal oldalon Forgó iramodott meg majd több, jó csel után az alapvonalról közép­re adott. A labda Kotulához ke­rült akinek lövése centiméterek­kel a kapu fölött szállt el. 53. perc: Ezúttal is Kotula vál­lalkozott, 15 méteres lövése után a labda egy védőn irányt változ­tatott, majd a jobb kapufát is érintve került a hálóba, 0-2. 62. perc: Kádár kapott labdát középen, majd rövid vágta után 10 méterről lőtt, a labdába Si­nescu még beleütött, ám a to­vábbguruló játékszert Mészáros a kapuba rúgta, 1-2. 74. perc: Kovács a védőkről visszapattanó labdát 18 méter­ről egyből kapura lőtte, ám 18 méteres lökete a bal kapufát találta el. Tapogatózó játékkal indult a találkozó, igazi veszélyt egyik csapat sem tudott teremteni a kapuk előtt. Kotula szemfüles gólja után felélénkült a játék, s a második félidőben a ven­déglátók kockáztattak, kitá­madtak ám próbálkozásaikat remekül hatástalanították a Tisza-partiak. Változatos, jó iramú küzdelem alakult ki, amelyben a vendégek voltak ismét eredményesek, s a két­gólos előny megnyugtatta őket. A Soroksár hiába próbált meg mindent, erejükből csak a szépítésre futotta. Az izgalmas hajrában már nem változott az eredmény. SZURGENT Lajos: - Gólhelyzet nélkül szerzett két gólt ellenfe­lünk. Úgy érzem, a döntetlen igazságosabb lett volna. SZENTES Lázár: - Nulla-kettő után úgy véltem, hogy biztosab­ban szerezzük meg a győzelmet, de így is nagyon örülünk az első idegenbeli sikernek. További eredmények: Érd - Haj­dúszoboszló 3-4 (1-3), Salgótarján- Rákóczi FC 3-1 (1-1). Nagykani­zsa - Szeged 1-1 (0-0), Tatabánya- Matáv Sopron 3-2 (1-1), Tisza­kécske - Pécs 4-0 (2-0), Szolnok - Békéscsaba 1-0 (1-0), Komló - Demecser 1-0 (0-0), Tiszavasvári - Komárom 2-1 (1-0). Az NB I állása 1. Tatabánya 23 17 4 255-30 55 2. Nagykanizsa25 14 6547-2648 3. Érd25 14 5646-2947 4. Salgótarján25125840-29 41 5. Matáv Sopron 24 1176 43-31 40 6. Szeged LC2210 84 40-2538 7. Komáromi FC 25122ii 39-34 38 8. Szolnok 25 11 3 11 36-3836a 9. Tiszakécske 24 97836-3034 10. Tiszaújváros259 7 933-37 34 11. Komló24 9 7 833-3934 12. Tiszavasvári 25 89 827-2333 13. Demecs. FC 24 87932-3331 14. Rákóczi FC25861134-4230 15. H.szoboszló 24 75 1240-5026 16. Soroksári TE25 7 51330-4926 17. Békéscsaba 246711 28-3125 18. Soproni FAC 2559 11 31-4224 19. Pécsi MFC25 56 1433-5021 20. Kecském. FC25171719-5410