Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-24 / 95. szám

1999. április 24., szombat temiiiffiti Sport 12 HÍRCSOKOR • Angol foci. Az angol labdarúgó-baj­nokság élvonalában: Liverpool - Leicester City 0-1 és Sheffield Wednesday - New- castle United 1-1. • Litván siker. A litván Zalgiris Kaunas csapa­ta nyerte meg a férfi kosárlabda Euroligát, miután a csütörtöki döntőben 82-74-re le­győzte az olasz Kinder Bologna együttesét. • Időpontváltozás. A Magyar Labdarúgó Szövetség hozzájárult a Vasas - Újpest PNB-s mérkőzés időpontjának módosítá­sához. Az eredetileg május 8-ra kisorsolt találkozót a Duna TV közvetítése miatt május 9-én, vasárnap 15 órától rendezik. Döntőzik az Egyetem Miskolc (ÉM) A Miskolci Egyetem férfi kosárlabda-csapata bejutott a Magyar Egyetemi- és Főiskolai Bajnokság négyes döntőjébe, ahol vasárnap a budapesti Államigazgatási Főiskolán, a Közgazda­ságtudományi Egyetem (Budapest), a Mű­szaki Egyetem (Budapest) és a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola (Szeged) lesz az ellenfele. A csapatok helyezésekről körmérkőzéses formában döntenek. LABDARUGÓ NB II Kazincbarcika, Miskolc (ÉM - BG, PA)- Idegenbe utaznak megyénk NB ll-es labdarúgócsapatai a Keleti csoport hétvégi fordulójában. A Borsod Volán ma 16 órától Tápiósze- csőn lép pályára.- A Tápiószecső ősszel legyőzött minket, most viszont három vesztes mérkőzés után vannak, aminek - a nagy számok törvénye alapján - lassan meg kellene szakadnia - mondta Kőrössy Pál, a BVSE edzője. - Remélem, ez nem ellenünk fog bekövetkezni, de nagyon nehéz találkozó­ra számítok. Várhatóan vendéglátóink tá­madó szellemben fognak ellenünk játsza­ni, ez viszont fekszik nekünk, sok futással a kontrákra építve meg lehet lepni őket. Bízom abban, hogy gyarapítani fogjuk a pontjaink számát. Sajnos a sérültjeink Császári, Bocsó és Drótos továbbra sem léphetnek pályára, így várhatóan a követ­kező tizenegy fog kezdeni: Regős - Gyöngy, Szabó V., Kundrák, Szaniszló - Sípos, Nyeste J., Dobos, Nyeste Cs. - Lója, Koszta. A Kazincbarcikai SC vasárnap Rákos­palotán vendégszerepei 16 órától.- Kiindulási pontunk, hogy pozitívvá tegyük a gólkülönbségünket, ami jelenleg 25-25 - mondta Kálmán Vilmos, a Kazinc­barcikai SC edzője. - Egyértelműen győ­zelemben gondolkodom, annál is inkább, mert képesnek tartom erre a csapatot. Persze ehhez a játékosoknak is el kell hinni, hogy tudnak futballozni. Sajnos két eltiltottunk - Pozder és Szögedi - mellett két sérültünk is van. Deák és Szőke egy­aránt a bokáját fájlalja, de Szőke talán tudja vállalni a játékot. Ha mégsem, ak­kor Simkó megy fel a helyére, az ő poszt­ján pedig Hanász fog kezdeni. A REAC el­len az vezethet eredményre, ha masszív védőjáték mellett a két fürge éket megfe­lelően tudjuk játékba hozni. TOTÓZZON ÖN IS! Miskolc (ÉM) - Az Észak-Magyarorszáq Szer­kesztőségének totójátékára a néten 469 tipp- szelvényf küldtek be olvasóink. Közülük sorso­lás után ezúttal is öt játékos tippjeit fizettük be. Az elmúlt héten befizetett szelvények kö­zött nem volt nyerő találat. Az e heti játéko­sok: 1. Németh Sándor (Miskolc, Műhely út 4.). 2. Zsebe Zsófi (Encs, Dobó út 10.). 3. Pálinkás József (Kazincbarcika, Fő tér 27.). 4. Szolnoki Ferenc (Sajólád, Jókai út 54.). 5. Bakos Orsolya (Miskolc, Szilvás út 28.). 12345 1.X21X1212 2. 121XX 2 X2 3. 22X22X 4.11XXX2 2 5. 1 1 111 6.XX X112 7.X2 X 12 2 8. 1 1X1 11X 9.X2 2 1 1X1 10.X12X 11 11. 121X222 12.X2XX2 22 13.22 222 +1.11 X 21 Az első negyedórában eldőlt Női kézilabda NB I, 21. forduló: Miskolci Honvéd-Humán - Vasas 16 23 (6-10) Miskolc (ÉM - PA) - A bravúr elmaradt, hiszen a Miskolci Honvéd-Humán hazai kör­nyezetben vereséget szenve­dett a Vasastól a női kézilab­da NB l-ben. Miskolc, 150 néző. Vezette: La- diszlai, Tavamay. Miskolc: Nagy V. - Demeter A. (1), Salistean (3), Hollóné (2), Ba­lázs (-), Stroia (2), Szántó (1). Csere: Pataki (1, k), BENE (4), Jámbor (2). Edző: Jéki Zoltán. Vasas: SIRINA - LOVÁSZ (7), PROK (6), Kovács (1), Horváth (4), Csernus (-), Lőw (3). Csere: Görög (1), Varga (1). Edző: Papp György. Két beállóssal kezdett a Mis­kolc, s mindkét csapat rengeteg hibát követett el a mérkőzés el­ső perceiben. A gólcsendet Prok törte meg, majd ezután a Vasas többi játékosa is megtalálta a góllövő kezét. Ez annyira jól si­került a Papp-tanítványoknak, hogy a hetedik percben 0-5-ös állásnál időt kellett kérnie Jéki Zoltánnak. A játék képe azon­ban ezután sem változott, az an­gyalföldi gárda még hétméte­rest is hibázott, ám a vendéglá­Benén (15) semmi sem múlt tők ezt sem tudták kihasználni. Salistean vállalkozott, de vagy a kapufa vagy Sir ina hatástala­nította próbálkozásait. Az első miskolci gólra 16(!) percet kel­lett várni: Demeter egy befutás Fotó: Juhász-Léhi István után talált a kapuba, 1-7. Szántó és Salistean révén valamelyest csökkentette hátrányát a Hu­mán, ám a félidő végéig a négy­öt gólos különbség állandósult a két csapat között. A fordulás után ott folytatták a csapatok, ahol az első játék­részben abbamaradt. Szántóék ziccert hibáztak, míg Prok to­vább növelte a Vasas előnyét. Emberhátrányban egy minta­szerű húzás végén is betaláltak a piros-kékek, míg a túloldalon számos százszázalékos helyzet maradt kihasználatlanul. Benő­nek azonban kétszer is sikerült szétzilálnia a vendégvédelmet, 10-15. Két vendéggól követke­zett, majd Pataki megmozdulá­sa jelentett üde színfoltot: a miskolciak kapusa saját hato­sán belülről dobott gólt a kin- nálló Sirina fölött. Ettől azon­ban nem „roppant” össze sem a Vasas hálőre, sem csapata, s magabiztosan őrizték előnyü­ket. Hiába variált támadásban többet a miskolci mester, Lová­szék győzelme nem forgott ve­szélyben. JÉKI Zoltán: - Megérdemelten nyert a Vasas. Mi valahogy sem lélekben, sem fejben nem tud­tunk felnőni a feladathoz. PAPP György: - Az elmúlt hét­hez képest feljavult a támadójá­tékunk, úgy érzem megérdemel­ten győztünk. Biagini elbúcsúztatta a címvédő Chelsea-t A KEK történetének utolsó fináléját a Lazio és a Mallorca játssza Lombardo (balra) és Mihajlovics ölelkezik az oroszok elleni mécs­esét követően. Lazio (olasz) - Lokomotív Moszkva (orosz) 0-0. Róma, 30 000 né­ző. Döntőbe jutott a Lazio 1-1-gyel, idegenben lőtt góllal. Petrescu a fejét fogja, elbukott a Chelsea Fotó: AP Reál Mallorca (spanyol) - Chelsea (angol) 1-0 (1-0). Mallorca, 18 848 néző. Gólszerző: Biagini (14.). A május 19-i, birminghami döntő­be a Mallorca jutott 2-1-es összesítéssel. Az első meccs nem sikerült Budapest (ÉM) - A férfi röp­labda NB I 7-8. helyéért foly­tatott rájátszássorozat első mérkőzésén Csepelen veresé­get szenvedett a Vegyész RC gárdája. A két nyert össze­csapásig tartó párharc máso­dik mérkőzését holnap délu­tán öt órakor rendezik Ka­zincbarcikán. Csepel - Vegyész 3:1 (11, 14, -12, 9) Csepel, 100 néző. Vezette: Dra- vecz, Kiss B. Csepel: Torma, DARÓCZI, PA­JOR, Csíkos, Tamás, Budai. Cse­re: Rácz (liberó). Edző: Oláh Já­nos. Vegyész RC: Nagypál, Bencsik, Karaszev, Hulmann, Csemenko, POLENCSIK. Csere: Kiss (liberó), Veres. Edző: Dudás András. Jól kezdett a vendégcsapat, hi­szen villámgyorsan 2-7-re elhúz­tak. Ez elégedetté tette a vegyé­szeket, a hazaiakat azonban szin­te doppingolta, hiszen szép apró­lékosan araszolgatva ledolgozták hátrányukat. A végjátékban foko­zatosan elhúzott a Csepel. A második játszmában 4-7 után 11-11 állt az eredményjelzőn. Ekkor a barcikaiak ismét neki­lendültek és 12-14-nél játszmalab­dához is jutottak. Az elsőt értéke­sítették is, de a játékvezetők más­ként látták, majd sorozatosan a hazaiak javára tévedtek ötször, ezzel sikerült a Csepelnek már 2:0-ás vezetést szereznie. Ezen a fővárosi drukkerek két okból is mosolyogtak: egyrészt örültek csapatuk menetelésének, más­részt nem értették, a bírók miért látnak mindig mást, mint amit ők a lelátón. A harmadik szettben nem volt pardon a barcikaiak részéről, bár ebben a játékrészben is előfor­dult egy-két vitatható ítélet, a vendégek végig 3-4 ponttal vezet­ve szépítettek. A negyedik játszmában 11-1- re húzott el á Csepel. Ez a hazai­akat nyugtatta meg, a barcikai­ak azonban úgy gondolták, még játszanak egy kicsit. 14-9-ig sike­rült a közeledés, majd Nagypál hatodik áthúzását Dravecz hibá­nak fújta, és ezzel el is döntötte azt a mérkőzést, amelyet egy pi­sit jobban játszó vendéggárdá­nak még így is meg kellett vol­na nyernie. OLÁH János: - Nyertünk. Eny- nyi... DUDÁS András: - A Csepel mel­lett ezúttal a bírókat is le kellett volna győznünk. A szezon legfurcsább mérkőzése Női röplabda NB I: MVSC - Jászberény Miskolc (ÉM - BG) - Hazai pályán búcsúzik az idei baj­noki szezontól a Miskolci VSC NB l-es női röplabda­csapata vasárnap 16 órától a Jászberény ellen. Még­hozzá egy meglehetősen furcsa mérkőzésen. Az egyik ok, ami miatt nem lesz szokványos a meccs: az edző, Torna Sándor halasztha­tatlan elfoglaltságai miatt - amelyeket már korábban jel­zett az egyesületnek - nem lesz jelen a szezonzárón. Ez azt jelenti, hogy a mérkőzésen a csapatkapitány Sike Gabriel­la kérhet majd időt játszma közben, és Balázs Zsuzsa látja el a játékos-edzői teendőket. A másik ok pedig az, hogy a közelmúltban két játékos, Pus­kás I. és Szurkos elutazott Gö­döllőre. Ez még önmagában nem annyira meglepő, az már azonban igen, hogy a két játé­kos az ottani NB I-es röplabda­csapatnál jelentkezett játékra. Az utazás alighanem eredmé­nyes volt, hiszen az MVSC-nél 1999. december 31-ig aláírt, ér­vényes szerződéssel rendelke­ző két röplabdázó a napokban bejelentette, távozási szándé­kuk végleges, megfontolt, azt nem az anyagi okok motivál­ják. A Vasút két alapembere tehát holnap utolsó meccsét játssza zöld-fehérben, és csak remélni lehet, nem olyan já­tékkal teszik ezt emlékezetes­sé, mint tavaly tette Ira Bazan a Vasas ellen, aki kétségbeejtő alibiröplabdájával járult ahhoz hozzá, hogy a miskolci csapat sima vereséget szenvedjen.- A holnapi meccsnek már nincs tétje számunkra - mondta Torna Sándor, az MVSC edzője. - Csak annyit kértem a lányoktól, hogy bát­ran játsszanak, merjenek kombinatív megoldásokat is alkalmazni, és ha lehet, akkor szép eredménnyel zárják azt a bajnokságot, amely koránt­sem úgy alakult, ahogy azt előre elterveztük. A Kecske­mét ellen idegenben már meg­mutattuk, képesek vagyunk még a győzelemre, illő lenne, hogy hazai pályán, saját kö­zönségünk előtt ugyanezt még egyszer ebben az összetétel­ben megismételjük.