Észak-Magyarország, 1999. április (55. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-19 / 90. szám

1999. április 19., hétfő Sport 11 HÍRCSOKOR • Márkus kiesett. A Diósgyőri BC birkózó­ja, Márkus Zsolt kiesett a Minszkben zajló 42. szabadfogású Európa-bajnokságon. hiszen 58 kg-ben előbb a török Dogantól kapott ki technikai tussal, majd a mace­dón Nikolov győzte le 10-5-re. • Negyedik a HCM. A negyedik helyen végzett az NB l/A-s férfi asztalitenisz-baj­nokságban a Hejőcsabai CM Rt. SC csapa­ta, amely utolsó mérkőzésén hazai kör­nyezetben győzött. HCM Rt. SC - Harkány SE 13:5. Gy.: Tóth G. (4), Monostori (3), Kővári (2), Tóth Zs. (2), a Tóth Zs.-Tóth G. és a Kővári-Monostori pár. • Nyert a TSC. A Tiszaújvárosi SC NB l/B-s női asztaliteniszcsapata a bajnokság 18. fordulójában a Veszprémi Dózsa együtte­sét fogadta: Tiszaújvárosi SC - Veszprémi Dózsa 11:7. Gy.: Fest (4), Horváth (3), Ba­darász (2), Széles (2). • Biztosan. Idegenben is magabiztosan nyert a BÉM-Diósgyőr együttese az NB ll-es asztalitenisz-csapatbajnokság Gárdos cso­portjában. Szolnoki Tisza - BÉM-Diósgyőr 4:14 Gy.: Licsák (3), Géczi (3), Pados (3), Bo­ros (3), a Géczi-Licsák és a Boros-Pados pár. • Ózdi siker. Hazai környezetben aratott magabiztos győzelmet az ózdi női teke­csapat a Szuperliga küzdelmeiben: Ózdi VTC-Salakfeldolgozó Művek - BKV Előre 6:2 (2582:2441). ÓVTC: Lőrinczné 451, Li- párdiné 449, Berki 423, Bogdán 423, Tóth 422, Szurdokiné 414. • Kiestek. A Dániában megrendezett B- csoportos jégkorong világbajnokság záró napján a magyar válogatott az utolsó mérkőzésen is vereséget szenvedett, s a lengyelek elleni 1-6 egyben azt is jelenti, hogy válogatottunk kiesett a C-csoportba. 21. a Phoenix Tiszaújváros (ÉM) - A 21. helyen végzett a férfi kosárlabda-bajnokságban a Tisza­újvárosi Phoenix KK csapata, miután az újvárosiak a szombati visszavágón is le­győzték a Nagykanizsát. Tiszaújvárosi Phoenix KK - Kanizsa KK-DKG East 75-61 (39-26) Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Bukta, He­gedűs. Phoenix: ELEZOVICS (21/3), Siska (5/3), BÓDI (11), FILÓTÁS (20/12), Kovács (11/3). Csere: Nagy Zs. (4), Nagy N. (3), Fa­zekas (-), Lukács (-), ifj. Bráz (-). Edző: Zo­rán Kmézics. Csupán a mérkőzés ötödik percéig volt szoros a találkozó, ugyanis ekkor még csak három ponttal vezettek a hazaiak (10-7). Később azonban folyamatosan rá­kapcsoltak, s elhúztak ellenfelüktől, bizto­san nyerve a mérkőzést Zorán KMÉZICS: - Gratulálok a Kanizsá­nak a sportszerű hozzáálláshoz, míg a sa­ját csapatomnak a jó játékhoz. Köszönöm szurkolóinknak az egész éves biztatást. Az Irinyis focisták értek a csúcsra A barcikai Irinyi Középiskola nyerte az V. korcsoportos labdarúgó diákolimpiát Kovács Roland (középen) szlalomozik a váciak között Fotó: V.J. A DÖNTŐ: Kazincbarcika (ÉM - BG) - A kazincbarcikai Irinyi Középis­kola labdarúgócsapata nyer­te az V. korcsoportos diák­olimpiái döntőt, amelyet péntektől vasárnapig ren­deztek meg Kazincbarcikán. A hat csapat két hármas csoport­ban körmérkőzéses formában döntött a helyezésekről pénteken és szombaton, majd vasárnap bo­nyolították le a helyosztókat. A csoportselejtezők A-csoport: Irinyi (Kazincbarcika) - Kölcsey (Budapest) 4-0, Köl­csey - Irinyi (Debrecen) 1-2, Iri­nyi (Kazincbarcika) - Irinyi (Debrecen) 0-0. A csoport vég­eredménye: 1. Irinyi (Kazincbar­cika) 4 pont, 2. Irinyi (Debrecen) 4 pont, 3. Kölcsey 0 pont. B-csoport: Bercsényi (Győr) - Madách (Vác) 1-3, Madách - Szé­chenyi (Kaposvár) 2-0, Bercsé­nyi - Széchenyi 6-0. A csoport végeredménye: 1. Madách 6 pont, 2. Bercsényi 3 pont, 3. Széchenyi 0 pont. A helyosztók: Az 5-6. helyért: Kölcsey - Széche­nyi 0-0, 11-esekkel: 5-4. A 3-4. helyért: Bercsényi - Irinyi (Debrecen) 3-2. Irinyi (Kazincbarcika) - Ma­dách (Vác) 4-0 (0-0) Irinyi: Csorba - Takács, Kovács P., Varga (Fészki), Németh - En- gi, Kovács R., Zabos, Gábor (Káplár) - Dávid (Kovács G.), Fekete Zs. Edző: Lőrincz Béla. Madách: Krajecz - Majzik, Blas- kó, Szabó, Bárány - Szász (Lacz- kó), Gulyás, Hajdú, Gretf - Ba­lázs (Molnár), Bucsi (Szilágyi). Edző: Adi János. Gólszerző: Zabos (43., 58.), Dávid (60.), Fekete (75.). Kiállítva: Greff a 28. percben. Langyosan csordogált a játék az első félidőben. A hazaiak mezőnyfölénye mellett az egyet­len eseményt az jelentette, hogy a játékvezető Greffet má­sodik sárga lap miatt kiállítot­ta. A második játékrész azon­ban már egyértelműsítette, me­lyik csapat az úr a pályán. Za­bos először a 43., majd az 58. percben zörgette meg a váci há­lót. Húsz perccel a befejezés előtt Dávid kapott gólpasszt Fe­A győztesek A kazincbarcikai Irinyi Kö­zépiskola csapatának tagjai: Csorba Róbert, Takács Pé­ter, Kovács Péter, Németh Ákos, Helgert Szabolcs, Engi Tamás, Kovács Roland, Gá­bor Gergely, Zabos Attila, Dávid Zoltán, Fekete Zsolt, Varga Péter, Káplár Nor­bert, Fészki Szabolcs, Ko­vács Gergely. ketétől, aki a hajrában a gól­szerzők közé is feliratkozott, beállítva ezzel a végeredményt. A döntő krónikájához az is hoz­zátartozik, hogy a váciak két büntetőt is kihagytak: a 47. percben Bucsi 11-esét Csorba, a 68. percben Gulyás büntetőjét a jobb kapufa hárította.- Négyéves munkánknak érett most be a gyümölcse. Ezek a srá­cok ma szívvel-lélekkel focizva tették fel a koronát eddigi telje­sítményükre. Egyenként senkit nem tudnék kiemelni, a csapatot azonban annál inkább - mondta a mérkőzés után Lőrincz Béla a győztes gárda felkészítője. Negyvenöt percig benne volt a siker Női kézilabda NB I: Spartacus - Miskolci Honvéd-Humán 19-16 (9-10) Budapest (ÉM - PA) - Ide­genben, egy fordulatos mérkőzésen kapott ki a Mis­kolci Honvéd-Humán csapa­ta a női kézilabda NB I 20. fordulójában. Budapest, 100 néző. Vezette: He- gyesi, Kisfalvi. Spartacus: Magyaróvári - Szélesi (2), Pőcze (3), ROTTNÉ (1), HAL­MAI (4), Viglási (5), Hajdú (1). Csere: BÁN (k), Csikós (2), Matus (1) . Edző: Berendi Antal. Miskolc: Pataki - Demeter A. (2), Szabó T. (2), Hollóné (-), Balázs (2) , Salistean (6), SZÁNTÓ (4). Cse­re: Stroia (k). Edző: Jéki Zoltán. Remekül indult a miskolciak számára a találkozó, hiszen előbb Salistean átlövése landolt a ficakban, majd Demeter és Szabó is bevette a fővárosiak kapuját, 0-3. A vendégek sok mozgással, jól védekeztek és a Spartacus gólzsákját Viglásit is semlegesíteni tudták. Időt is kért Berendi Antal, ám a rövid szünet után egyik csapat sem találta a játék ritmusát, így sokáig nem esett gól. 3-5 után Pataki védései következtek, majd két miskolci gól, így már négy volt a két csa­pat közötti különbség. Ekkor Vig­lási rázta meg magát, majd a csa­patát jól mozgató Rottné is beta­lált, így egy gólra zárkóztak fel a hazaiak, 7-8. Balázs a beállós posztjáról emberhátrányból is eredményes volt, majd a hajrá­ban Salistean mattolta Bánt, így a vendégek vonulhattak előnnyel a szünetre. Emberhátrányban kezdte a második játékrészt a vendéggár­da, de a Spartacus erejéből csak az egyenlítésre futotta. Szántó gyors egymásutánban két lab­dát is szerzett, ami után nem maradtak el a gólok, ám 10-12 után „megfagyott” az ered­ményjelző. Öt percig nem esett gól, ám ezt az állapotot hiába törte meg Szántó, a Spartacus szívós munkával nemcsak le­dolgozta hátrányát, hanem Ma­tus góljával a 46. percben a mérkőzésen először átvették a vezetést, 14-13. A hajrában már nem sikerült fordítania a Humánnak, több lövést el­kapkodtak és a kapuban Bán is feljavult, így az utolsó percben már hiába jött ki egész pályás letámadásra a Miskolc, a fővá­rosiak megtartották előnyüket. BERENDI Antal: - Ellentétes félidők után a második játék­részben nyújtott teljesítmé­nyünkkel sikerült nyernünk. A Miskolc bizonyította, hogy helye van az NB I-ben. JÉKI Zoltán: - A második félidő iszonytató gólszegénysé­ge nem tette lehetővé, hogy nyerjünk. Első a Diósgyőri Gimnázium Gödöllő (ÉM) - Gödöllőn rendezték meg a mezei futó diákolimpia országos döntő­jét, amelyen a Diósgyőri Gimnázium V. korcsoportos leány csapata aranyérmet szerzett. Az eredmények: Egyéni III. kcs., leány: 4. Lukács Viktória (Hunyadi Általános Iskola, Tiszaújváros). V. kcs., leány: 5. Madarász Anett (Di­ósgyőri Gimnázium). Csapat V. kcs., leány: 1. Diósgyőri Gimnázium (Madarász Anett, Petus Mária, Farkas Zsuzsa, Éliás Zsóka, Gondos Tímea. Testnevelő: Pataki István). III. kcs., leány: 2. Hunyadi Általános Iskola, Sajószentpéter (Testnevelő: Bartha József). II. kcs., fiú: 6. Hunyadi Általános Iskola, Sajószentpéter (Testnevelő: Bartha József). ízlik-e a zalai a győzelemre éhes DFC-nek? Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság, 25. forduló: Diósgyőri FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC Vlaszák magasa Csóka Németh Babati Sebök Casoltan Domokos/ Szabados Turóczi/ Ternován Kákóczkí Kovács T. DIÓSGYŐRI FC ZALAHUS ZTE FC Szabó T. Kiser Téger Miskolc, Zalaegerszeg (ÉM - JLI, BCS) - A labdarúgó PNB 25. fordulójának zárómérkő­zésén ma 17.35-kor a Diós­győri FC csapata a Zalahús- ZTE FC gárdáját fogadja. A diósgyőri kispadon ma dél­után debütál a hét közben kine­vezett új szakvezetés: Temesvá­ri Miklós vezető edző és segítő­je, Dzurják József pályaedző, azon a mérkőzésen, amelynek a játékvezetője Hanyecz István, míg segítői Hrabovszky és Bó- csik asszisztensek lesznek. Kockázatvállalás A hét közepén a Szapor Gábor helyett kinevezett Temesvári Miklós vezető edzőnek és segí­tőjének Dzurják József pálya­edzőnek bizony nem sok min­denre volt ideje az elmúlt né­hány napban. Hacsak arra nem, hogy a fejekben rendet te­gyenek. A TV-s mérkőzésre na­pi egy edzéssel és taktikai érte­kezletekkel készülő piros-fehé­rek a vasárnapi tréninget köve­tően összetartásra vonulnak, hogy csak a meccs előtt érkez­zenek a találkozó helyszínére. □ Mindössze néhány napos is­meretség után milyen elvek alap­ján fog kezdőcsapatot hirdetni? • Abból kell főzni, ami van - mondta Temesvári Miklós, a DFC vezető edzője. - Nem fogok változtatni, előreláthatólag az a csapat fog kezdeni, amely a Szombathelyen is pályára lépett. Ha valaki megkapja a lehetőséget és él vele, az természetesen legkö­zelebb is élvezheti a bizalmamat, ám ha valaki a teljesítményével helyet követel magának a tartalé­kok közül, azt úgyis észre vesszük segítőimmel. Megjegy­zem, kissé „vékonynak” tartom a 21 fős keretet, hiszen csak 18 me­zőnyjátékossal gazdálkodhatunk, ü A ZTE az elmúlt három forduló alkalmával vereséget szenvedett. Ez megnehezítheti a DFC dolgát? • Előnyt és hátrányt egyaránt jelenthet számunkra ez a tény. Ellenfelünkről Dzurják József tájékoztatott engem és a csapa­tot. Csöpi a zalaiakat a ciprusi felkészülésük alkalmával több mérkőzésen is látta. Az egersze- giek masszív, egységes csapat benyomását keltik, jól használ­ják ki labdaszerzéseiket. Veszé­lyesek lehetnek pontrúgásaik is, Sebőkre és Strasserre külön oda kell figyelnünk. Egy biztos: hazai pályán egészséges kocká­zatvállalást és agresszivitást kell nyújtanunk. Nem nyugtalanok • Biztos vagyok benne, hogy na­gyon nehéz mérkőzés lesz, de re­mélem nem csak nekünk, ha­nem a DFC-nek is - mondta Strausz László, az egerszegiek edzője. - Annak ellenére, hogy az elmúlt három bajnokin mind- háromszor vereséget szenved­tünk, nincs okunk a nyugtalan­ságra több okból sem. Az egyik, hogy ebből a hármas sorozatból két meccsen, az Újpest és a Győr ellen jól játszottunk és érzésem szerint két pontot benne hagy­tunk ezekben a mérkőzésekben. Ezen kívül pedig az ellenfelek eredményei is úgy alakultak eb­ben a három fordulóban, hogy nem változott számottevően a helyezésünk, és a kitűzött célun­kat a 3-8. hely elérését egyelőre nem fenyegeti veszély. A mai ta­lálkozóval együtt még tíz mérkő­zésünk van hátra a bajnokságból és ahhoz, hogy az elvárásoknak megfelelően szerepeljünk még jó­néhány pontra van szükségünk. Persze az edzőváltáson keresztül ment DFC pályára lépő játékosa­it feltehetően kettős bizonyítási vágy hajtja majd: egyrészt az edzőjük-, másrészt pedig közön­ségük felé. Ettől függetlenül bí­zom abban, hogy a meccs végén egykori játékostársamnak, a DFC jelenlegi pályaedzőjének, Dzurják Csöpinek csak a bemu­tatkozásához kell gratulálnom. DFC-infó- A DFC Kft. felhívja a szurko­lók figyelmét, hogy az új be­léptető rendszer miatt a szo­kottnál korábban érkezzenek a stadionhoz, megelőzve a tor­lódást a bejáratoknál. Az 1-es és 2-es kapukon a páholy-, tri­bün-, korzó bérlettel és jeggyel rendelkezők, míg a 3-as kapun a 70 év felettiek, a tisztelet- jeggyel és az MLSZ-igazolvány- nyal rendelkezők léphetnek be. A 4., 7., 8., 11., és 15. sor­számmal ellátott bejáratokat kizárólag az állóhelyi jeggyel rendelkezők vehetik igénybe.