Észak-Magyarország, 1999. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-24 / 69. szám

1999. március 24., szerda Sport 12 HÍRCSOKOR • Az MTV-n a válogatott. Az Ufa céggel létrejött megállapodás szerint 1999-ben a Magyar Televízió közvetíti a magyar lab­darúgó-válogatott hazai és külföldi mér­kőzéseit. A nyolc találkozóból álló soro­zat első összecsapását, a Magyarország - Liechtenstein Európa-bajnoki selejtezőt szombaton 19.30 órától tűzte műsorára az MTV 1-es csatornája. • Sorsoltak az MK-ban. A Magyar Labda­rúgó Szövetségben kedden elkészítették a Magyar Kupa elődöntőinek párosítását. A mérkőzéseket április 14-én rendezik, a továbbjutás egy találkozón dől el. A pá­rosítások: DVSC-Epona - Győri ETO FC és Lombard FC Tatabánya - Vác-Zollner FC. • Labdarúgó NB I. A labdarúgó NB I 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésen: Komáromi FC - Nagykanizsai Olajbányász 1-0 (0-0). • Négy arany. Az elmúlt hét végén a Bu­dapesti Műszaki Egyetemen rendezték meg a súlyemelők veterán-, egyetemi és főiskolai országos bajnokságát, ahol a Ti- szaújvárosi SC súlyemelő szakosztályának négy versenyzője aranyérmet szerzett. A veterán 77 kg-osok versenyében Kiss Sán­dor, míg az egyetemisták és főiskolások versengésében, 85 kg-ban Barkóczy Csa­ba, 94 kg-ban Diószegi Sándor, női 69 kg- ban Budai Gabriella végzett az élen. Szakállas világcsúcs dőlt meg Brisbane (MTI) - A gyorsúszó Grant Hackett megdöntötte a sportág legrégebbi férfi világcsúcsát, amikor kedden Bris- bane-ben 1:46.67 perc alatt teljesítette a 200 méteres távot az ausztrál bajnoksá­gon. Hackett - aki csapata 4x200 méteres váltójának első tagjaként versenyzett - az olasz Giorgio Lamberti 1989-ben Bonnban elért 1:46.69 perces rekordját szárnyalta túl 0.02 másodperccel. Asztalitenisz Miskolc (ÉM) - A miskolci Könyves Kál­mán Általános Iskola tornatermében ren­dezték meg a „II. világháborúban elhunyt Borsod megyei asztaliteniszezők emlék- versenyét". Az eredmények: Ifjúsági leány egyes: 1. Csontos Adri­enn, 2. Szántó Ágnes, 3. Cató Anita és Ju­hász Bianka (valamennyien Istvánffy Általános Iskola). Ifjúsági fiú egyes: 1. Csákány Csaba (Berzeviczy Szki.), 2. Gazdóf Barnabás (Bekecs), 3. Izsó Gábor (Istvánffy) és Sramkó László (Ózd). Serdülő fiú egyes: 1. Garocs Gábor (Könyves Kálmán Ált. Isk.), 2. Izsó Gábor (Istvánffy), 3. Bajnok Gergő (Diósgyőr) és Fáy János (Onga). Ifjúsági fiú páros: 1. Csákány Béla (Ber- zeviczy)-Garics Gábor (Könyves Kálmán), 2. Gazdóf Barnabás (Bekecs)-Izsó Gábor (Istvánffy), 3. Bajnok Gergő (Diós- győr)-Tóth Norbert (Fráter Gimnázium) és Sramkó László (Ózd)-Timár István (Berzeviczy). Férfi egyes: 1. Vécsei Péter (Tiszaújvá- ros), 2. Maczkó István (Bekecs), 3. Macsu- ga József (Bekecs) és Jakab Dénes (Tisza- újváros). Férfi páros: 1. Tóth József-Vécsei Péter (Tiszaújváros), 2. ifj. Kasza Endre (Ujka- zinc LTSE)-Bodnár József (Sajószentpé- ter), 3. id. Kasza Endre (Ujkazinc LTSE)-Nagy László és Macsuga József-Maczkó István (Bekecs). Premier. Kevin Keegan (jobbra), az angol válogatott szövetségi kapitánya a hétvégén először ül tétmérkőzésen a há­romoroszlánosok kispadján. A lengyelek ellen készülő angol válogatott edzőtáborá­ban a kapitány itt éppen a Chelsea játéko­sát, Le Sauxot vizslatja. Könnyen felejthető mérkőzés Női kosárlabda NB I, rájátszás: Soproni Postás - DKSK-BC 55-47 (27-20) Weisz Ferenc Sopron (ÉM) - A női kosár­labda NB I rájátszásában a negyeddöntő első találko­zóján Sopronban szenve­dett vereséget a DKSK-Bor- sodChem csapata, így a há­rom nyert mérkőzésig tar­tó párharc szombati máso­dik felvonását a legnyuga­tibb város gárdája várhatja előnnyel. Sopron, 1200 néző. Vezette: For- rai, Major. Soproni Postás: SZENES (15/3), Fodor (4), Tóth (-), VILIPICS (21), AMBRUS (13). Csere: Ördög (-), Bellovai (2), Englert (-). Edző: Meszlényi Róbert. DKSK-BC: Brosovszky (5), Ba­logh (4), Csávás (9/3), FRETT (25), Vojnics (2). Csere: Veres M. (2), Iványi (-). Edző: Áron Ba- lázsné. Kipontozódott: Vojnics a 39. percben. A mérkőzés délelőttjén a borso­diak másfél órás edzést tartot­tak a Soproni Sportcentrumban, és akkor - a szemtanúk állítása szerint - Áron Balázsné tanítvá­nyai egészen kiválóan dobtak. Aztán este, amikor elkezdődött a mérkőzés, már az első vendég­támadás után lehetett látni, hogy Diana Ciupe, mint egy fa­Egyedül Frett nyújtott jó teljesítményt a DKSK-ban lat kenyér úgy hiányzik a csa­patból. A 7. perc végén a Postás 7-1-re vezetett, a Diósgyőr egyet­len pontját az a Brosovszky dob­ta, akinek az lett volna feladata, hogy Ciupét helyettesítse. Ez enyhén szólva nem sikerült az egyébként szimpatikus kosaras­nak. A DKSK első akciókosarát a színesbőrű Frett szerezte, s ő volt az a kosárlabdázó, aki a mérkőzés egészében emlékezetes teljesítményt nyújtott a vendé­geknél. Egyébként az első játék­részben a hazaiak szinte „csalták" a játékot: elképesztően rosszul dobtak, s azt hogy vezet­tek kizárólag Vilipics magassági és fizikai fölényének köszönhet­ték. A játékrész félidei eredmé­nyét, a tavaly még Miskolcon játszó Fodor szemfüles kosara állította be. A második félidő első tíz per­cében a vendégek Csávás felja­vulásával két pontra felzárkóz­tak. Sőt! Akár egyenlíthettek is volna, de a 24. percben Vojnics, - aki csapata leggyengébb embe­re volt ezen az estén -, óriási helyzetben hibázott. A befejező tíz percben aztán a hazaiak ászai, Szenes, Ambrus - ezek a nevek Diósgyőrben is jól csenge­nek - valamint Vilipics össze­szedték magukat és végered­ményben magabiztosan nyerték meg csapatuknak a mérkőzést. Azonban nem szabad megfeled­kezni arról sem, hogy ezekben a percekben a DKSK játékosai tö­megével adták el labdákat, meg­könnyítve ezzel a Postás dolgát. így a három nyert mérkőzésig tartó párharcban - amelynek második összecsapását szomba­ton 18 órától rendezik meg a miskolci városi sportcsarnok­ban - a Soproni Postás csapata vezet 1-0-ra. MESZLÉNYI Róbert: - Elné­zést kérünk a közönségünktől a gyenge játékért. ÁRON Balázsné: - Ez nekem teljesen érthetetlen, hogy tud­tunk ilyen rosszul dobni. Piatini tervei Párizs (MTI) - A Nemzet­közi Labdarúgó Szövetség (FIFA) reformtörekvései­ben segédkező francia Mi- chel Piatini szerint a kété­venkénti világbajnokság rendszerének bevezetésé­hez mindenképpen egy olyan átfogó versenynaptár szükséges, amelyben csak évi 30 nap szünet lenne. Az egykori Európa-bajnok já­tékos elképzelése szerint februártól decemberig tar­tana a nemzeti és a nemzet­közi szezon és csak decem­ber közepétől január köze­péig lenne holtidény.- Nem egyszerű feladat a naptár reform, rengeteg egyeztetésre van szükség. A nemzeti bajnokságok mellett a kontinentális kupákat és a különféle nemzetközi baj­nokságokat is össze kell hangolni - mondta Piatini, aki szerint 2005-től léphetne érvénybe az új futballkalen- dárium. Piatini elmondta, hogy a FIFA százéves fennállására, 2004-re tervezett Centenáriu­mi Kupa ügyében tovább tárgyal Sepp Blatter elnök­kel. A tornára a tervek sze­rint az eddig megrendezett vb-k aranyérmesei - Uru­guay, Olaszország, Németor­szág, Brazília, Anglia, Ar­gentína és Franciaország.- kapnak meghívót. Karatékák sikere Mátészalka (ÉM) - Az el­múlt hét végén a szabolcsi kisváros adott otthont az or­szágos gyermek, ifjúsági és felnőtt karate bajnokságnak, amelyen 300 versenyző mér­te össze a tudását. A Kazinc­barcikai VSE karate szak­osztálya nem kevesebb, mint 18 éremmel tért haza. Az eredmények: Formagyakorlat (kata) 7-8 évesek: 4. Kovács Ádám. 9-10 évesek: 3. Molnár Balázs, 4. Gór Ariéi. 11-12 évesek: 1. Siklós Máté. 14-15 évesek: 4. Kiss Evelin. 15-16 évesek: 2. Zsuponyó Dávid, 3. Oláh Ta­más, 4. Molnár Tamás. 18-19 évesek: 2. Derczó Péter. Fel­nőtt: 4. Goór Zoltán. Küzdelem (kumite) 7-9 évesek: 2. Gálán Tamás, 3. Kerékgyártó Bence és Ze- lena Zsolt. 10-12 évesek: 3. Kiss Alexandra és Siklós Máté. 14-16 évesek: 1. Zsupo­nyó Dávid, ... 3. Molnár Ta­más, Oláh Tamás és Mocsár Renáta. 16-17 évesek: 3. Al- bók Tamás. 17-19 évesek: 3. Derczó Péter, Farkas Attila és Lestár Zsombor. Felnőtt: 3. Goór Zoltán. Diákkosár Tegnap Miskolcon, a Fráter György Katolikus Gimnázi­umban a leány, míg tegna­pelőtt Szerencsen, a Bolyai Általános Iskolában a fiú di­ákolimpia II. korcsoportos kosárlabda megyei döntőjét rendezték meg. A szorosabb küzdelmet a fiúk versenye hozta, hiszen a körbeverés miatt a kosárkülönbség döntött a továbbjutásról a Tamás Zoltánná edzette, miskolci Soltész Nagy Kál­mán Általános Iskola javá­ra. A második helyen a sze­rencsi Rákóczi Általános Is­kola végezett, megelőzve a tiszaújvárosi Széchenyi Általános Iskolát. A lányok­nál a Riedlinger Judit által felkészített miskolci, 21. Számú Általános Iskola bi­zonyult a legjobbnak, akik másik két miskolci együt­test, a házigazda Fráter György Katolikus Gimnázi­umot és a Hermán Ottó Gimnáziumot előzték meg. Képünkön a lányok tovább­jutást eldöntő csatájának egyik jelenete: támad a Frá­ter, védekezik a 21-es. Fotó: Vajda János A Tromos bírta jobban az idegek harcát Férfi kézilabda NB I, 23. forduló: Ózdi KC - Elektromos 20-22 (9-11) Ózd (ÉM - KME) - Kis különb­ségű vereséget szenvedett a hazai környezetben leját­szott bajnoki mérkőzésen az élmezőnyben tanyázó Elekt­romostól az Ózdi KC NB l-es férfi kézilabdacsapata. Ózd, 1200 néző. Vezette: Rózsa, Ambrus. Ózd: TEREMY - Jakab (3), Ör- dögh (3), Vitális (-), BUCSESZKI (1), Papp (1), Csörgő (-). Csere: Kerekes (-), FÜGEDI (10), Biala- szek (2), Kaplonyi (-). Edző: Zá- vodszky István. Elektromos: IVANOV - Vára- di (1), LENDVAY (7), Rosta (1), Makai (-), Szabó (-), Szép-Kis (2). Csere: Mándics (4), Forgács (1), TÓTH (6). Edző: Hajdú János. Az elmúlt évekhez hasonlóan most is fokozott várakozás előz­te meg a budapesti bordó-sárgák ózdi fellépését. Az utóbbi évek­ben ugyanis a borsodi városban mindig színvonalas csatát vívott egymással a két csapat, s né­hányszor az Ózd „elkapta" az Elektromost. A találkozó elején rengeteg elkapkodott lövésnek lehetett szemtanúja az ózdi sportcsar­nok közönsége. Ideges hangu­latban, sok elhibázott támadást mutattak be a csapatok. A 9. percig fej-fej mellett haladt a két gárda, ekkor Lendvay átlö- vésével vezetést szerzett a bu­dapesti csapat, amit fokozatos növeltek. Az Elektromos is so­kat kapkodott, dacára annak, hogy 3-4 góllal vezettek. Az ÓKC-ban Teremy és Fügedi tar­totta a lelket, előbbi nagyszerű védéseivel, utóbbi pedig né­hány szép átlövésével tűnt ki. A félidő hajrájához érkezve két Fügedi hétméteres élesztette az ózdi reményeket, majd Papp le- indítás után szerzett újabb gólt. Az utolsó támadást elhibázták az ózdiak, míg a túloldalon Mandics betalált, így egyenlítés helyett kétgólos vendég­előnnyel vonulhattak az öltöző­be a csapatok. Valamelyest használt a piros­kékeknek a szünet, ugyanis fel­fogásban is pozitív irányban változott az ÓKC játéka. Ör- dögh majd Bialaszek találata után egy percen belül egalizál­ták az állást, a vezetést átvenni viszont nem sikerült, az össz­pontosítás hiánya miatt. Döntő szituációkban megremegtek az ózdi kezek, s a Tromos ezt nem is hagyta kihasználatlanul. A félidő közepére állandósult a vendégek 2-3 gólos vezetése, utána viszont egy kicsit össze­szedte magát az ÓKC. Fügedi egymás után két büntetőt érté­kesített, így négy perccel a vége előtt a bordó-sárgák csak egy góllal vezettek, 19-20. A hajrát jobban bírta az Elektromos, s az ózdiak hiába jöttek ki egész pályás letámadásra, Forgács az utolsó pillanatban bebiztosítot­ta a vendégsikert. Az ÓKC átlövőjátéka sok kí­vánnivalót hagyott maga után, s a rutinosabb vendégek megérde­melten vitték el a két pontot Ózdról. ZÁVODSZKY István: - Jobb át­lövőteljesítményével nyert az Elektromos. HAJDÚ János: - Remek küzde­lemben, nehéz csatában győz­tünk, remélem hogy bennmarad az Ózd.